Ako používať online recenzie na trhu s rôznymi generáciami

Ak ty’pri spustení internetového obchodu pravdepodobne viete, že recenzie produktov sú dôležité – nemusíte si však uvedomiť, aké dôležité.


Recenzie produktov sú v skutočnosti druhým najdôležitejším faktorom pre zákazníkov pri nakupovaní online.

A miestne podniky, ako sú reštaurácie, to majú dvakrát tak ťažké. Recenzie ovplyvňujú nielen pravdepodobnosť nájdenia nových zákazníkov, ale tvoria tiež asi 15% toho, ako sa spoločnosť Google rozhodne umiestniť medzi inými miestnymi podnikmi..

Ak teda’Snažím sa poraziť miestnu konkurenciu. Lepšie online recenzie by vás mohli posunúť pred hru. To sa však ľahšie povie, ako urobí, a pre niektoré podniky to bude ťažšie ako iné. Všetko záleží na tom, kto ste’re marketing na!

Rôzne generácie majú rôzne spôsoby prieskumu a nakupovania online – niektoré z nich sú dôveryhodnejšie ako iné a niektoré umiestnia recenzie zákazníkov nad lojalitu značiek, keď nakupujú v okolí..

Ako nakupujú a kontrolujú rôzne generácie online?

V priebehu rokov – od roku 2010 – bolo na správanie vystrelených veľa medzigeneračných záberov “lenivé tisícročia” na “mimo dotyk Boomu” – ale čo online správanie? Vedeli ste, že rôzne generácie sa správajú inak, ako navigujú, používajú a dokonca nakupujú na internete?

Túto infographic sme vytvorili, aby sme objasnili zvyky online kontroly každej generácie – a aby sme majiteľom obchodu pomohli presne pochopiť, ako môže byť silná spätná väzba od zákazníkov..

online recenzie podľa štatistík štatistík generácie

Don’• Spoľahnite sa na vernosť značke z nepokojných génov Z a tisícročia

Gen Zs a Millennials (16 až 34-roční) sú častými kupujúcimi, ale oni’tiež najmenšia lojálna generácia – nakupujú najviac, čo znamená, že na ich získanie musíte veľa recenzií. oni’znovu oslovte veľké publikum, ktoré chcete zacieliť, ak chcete od svojich zákazníkov veľa angažovať – ​​musíte však byť ochotní zapojiť sa do práce, pretože očakávajú, že značky s nimi online komunikujú.

Gen Zs a Millennials môžu robiť najviac nákupov online – v priemere 344 transakcií za rok – ale to nevie’To znamená, že môžete sedieť a relaxovať a očakávať, že ich peniaze budú neustále prichádzať.

Táto mladá generácia nie je’nebojím sa nakupovať, s menej dôležitým dôrazom na lojalitu značky ako staršie vekové skupiny. Denne podniká 51% spoločností Gen Zs a Millennials v porovnaní s iba 6% Boomerov!

To znamená, že spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na 16 až 34-ročných, musia oveľa ťažšie pracovať, aby chytili svojich zákazníkov’ pozornosť a dlhodobá lojalita. Súčasťou tejto tvrdej práce je život tejto generácie’s vysokými očakávaniami.

Gen Zs a Millennials sú dosť opatrné banda a potrebujú čo najviac recenzií, aby ste sa cítili istí v určitý produkt. V skutočnosti očakávajú neuveriteľných 181 názorov – to’s 4,5 krát viac ako u Boomerov!

Takže nie’Neočakávaj, že sa vaši mladí zákazníci ponáhľajú do akýchkoľvek rozhodnutí – Gen Zs a Millennials si najdlhšie prečítajú recenzie, než sa rozhodnú, či vykonajú nákup. V priemere za 18 minút čítania online recenzií, Gen Zs a Millennials trvá takmer dvakrát tak dlho, ako sa Boomeri cítia istí pri nákupe.

Výhody zapojenia Gen Zs a Millennials

Raz ty’Vyhrali ste Gen Zs a Millennials’Ocitnete sa s vokálnou, angažovanou a spoločensky prepojenou zákazníckou základňou – takou’je pripravený vrátiť sa, pokiaľ ide o zdieľanie nových recenzií a odmeňovanie obsahu sociálnych médií.

Pre jedného, ​​Gen Zs a Millennials majú najvyššiu penetráciu digitálnych kupujúcich, takmer 85%. To znamená, že o tretinu viac Gen Zs a Millennials nakupujú prostredníctvom digitálnych kanálov ako Boomers!

Ak potrebujete zvýšiť počet recenzií pre svoje podnikanie, Gen Zs a Millennials sú zlatou generáciou, na ktorú sa majú zamerať – nechávajú najviac recenzií online, pričom 80% 16 až 34-ročných má písomné recenzie online v roku 2019..

Aj keď sa často posmievali svojmu pripojeniu k svojim telefónom, vďaka tomu sú Gen Zs a Millennials talentovaní recenzenti na cestách, pričom 50% uverejňovalo recenzie cez mobil. Týmto sa otvárajú spôsoby interakcie so zákazníkmi – či už prostredníctvom sociálnych médií, aplikácií alebo dokonca videí, mobil predstavuje príležitosti pre nové a zábavné spôsoby získavania recenzií zákazníkov..

Ty nie’Ak však chcete získať túto úroveň angažovanosti zadarmo, musíte túto láskavosť vrátiť. Gen Zs a Millennials očakávajú veľa angažovanosti od značiek, ktoré zvažujú kúpiť – v priemere očakávajú, že uvidia najmenej 13 Q&Rovnako ako na stránkach produktov.

Čiže jednoducho vymlátiť staromódny popis produktu nie je’T dosť dosť na to, aby ste zvíťazili nad novými generáciami. Musíte byť pripravení ísť nad rámec toho, aby ste sa zapojili a komunikovali so svojimi mladšími zákazníkmi.

Najlepší tip!

Jedným z najlepších spôsobov spolupráce s mladšími zákazníkmi je vyskúšať nové kanály, prijať sociálne médiá a dať svoje výrobky do rúk ľuďom, ktorých zákazníci sledujú a ktorým dôverujú.. Áno, môžete’uhádli sme to – my’hovorím o ovplyvňovačoch.

Ovplyvňovatelia sú všetci o tom, aby sa sami počuli – a Millennials a Gen Zs počúvajú. Viac ako tretina respondentov uviedla, že ich dôvera v značku sa zvýši po tom, čo sa na internete objaví propagačná akcia alebo hodnotenie.

Okrem toho, že ide o skvelý spôsob, ako osloviť širšie publikum, ovplyvňuje marketing ovplyvňujúcich ľudí aj dôveru mladších generácií. A vy’nielen na Instagram – 40% používateľov Twitteru to tvrdí’Urobili ste nákup ako priamy dôsledok pípania od ovplyvňovateľa.

Gen Xs: Unsung Heroes

Gen X (vo veku 35 až 55 rokov) sa často prehliada ako generácia na strednom stupni, podniky by sa im však mali venovať trochu viac pozornosti. Gen X sú často na vrchole svojej kariéry a začínajú alebo starajú o mladé rodiny. oni’častokrát nakupujúci, ktorých potešenie nie je také náročné ako Gen Zs a Millennials a ktorí sú technologicky dôvtipnejší ako Boomers.

Gen Xs v priemere utrácajú v priemere iba asi 1 $ menej ako Gen Zs a Millennials za rok – a predovšetkým potrebujú menej presvedčivé, aby dôverovali vašej značke. Gen Xs musí vidieť iba 116 recenzií, kým sa necíti dostatočne sebavedome na uskutočnenie nákupu (to’s 37% menej ako mladšie generácie).

Gen Xs tiež trávia o päť minút menej čítaním online recenzií ako Gen Zs a Millennials, čo znamená, že’na predaj rýchlejšie.

Ako sa teda môžete spojiť s Gen Xs a presvedčiť ich, aby dôverovali vašej značke a kúpili si vaše produkty alebo služby? No, ty’d lepšie odprášte svoje fotoaparáty, pretože Gen X chce vidieť viac produktových videí ako ktorákoľvek iná generácia.

V skutočnosti v priemere Gen X očakávajú, že na jednej stránke produktu uvidia štyri videá – to’s dvojnásobné množstvo videí, ktoré si chcú pozrieť!

Najlepší tip!

Využitie videa je skvelý spôsob, ako prilákať zákazníkov Gen X. A to’oplatí sa vynaložiť úsilie – 46% používajte internet na každodenný výskum miestnych podnikov, tak oni’dostatočne dôvtipný na to, aby ste si mohli nakupovať pred usadením sa na značke.

Celkovo sú Gen Xs často nevyužívaným a podceňovaným publikom zákazníkov, ktoré ponúka celkom sladkú trhovú hodnotu. V priemere platí, že Gen X investuje okolo 60 dolárov za transakciu – aby sa zapojil do tejto akcie, prispôsobil svoj marketing na viacerých zariadeniach a využil video na to, aby začal kresliť zákazníkov Gen X.

Boomu: Podniky, ktoré si získajú dôveru, dostanú vysoké odmeny

Booméry (nad 55 rokov) majú zlú povesť za to, že sú pozadu v technológiách, ale to nevie’To znamená, že by ste ich mali ignorovať. Boomers skutočne utratia najviac za transakciu a rýchlejšie veria zavedeným značkám. to’Je dôležité získať čo najviac dobrých recenzií, ak je to možné’predajom spoločnosti Boomer je však taký, aký má’je menej pravdepodobné, že dôverujete značkám s nízkym počtom hviezdičiek ako Gen Zs a Millennials.

Ak je vaše cieľové publikum zložené prevažne z viac ako 55-ročných, mohli by ste mať na rukách lukratívnu zákaznícku základňu. Boomers v priemere utratia za každú transakciu v priemere 5 až 18-ročných dolárov vo veku 5 až 34 rokov’rýchlejšie veriť značkám ako mladší zákazníci.

Boomers skutočne strávia menej ako 10 minút čítaním recenzií pred prijatím rozhodnutia. Pomáha to, že si len prečítajú 42 recenzií, aby sa cítili dostatočne istí, že si kúpia produkt – štyrikrát menej ako Gen Zs a Millennials!

To znamená, že boomery sú oveľa menej pravdepodobné, že nakupujú a prehľadávajú všetky recenzie, ktoré ste pred tým, ako sa nakoniec zaviazali – celkovo’menej sa zaoberáte úsporou peňazí, takže konajú rýchlejšie a minú viac za transakciu.

Booméry sú tiež menej naklonené hľadať všetky kúty internetu, aby našli produkty, recenzie alebo nové podniky. Väčšina ľudí vo veku nad 55 rokov uprednostňuje tradičnejšie kanály, preto si svoje marketingové metódy vyberajte múdro – napríklad štyria z piatich Boomerov’Neviem, čo je ovplyvňovač!

Najlepší tip!

Mali by ste čo najjednoduchšie zanechať recenzie na svojich webových stránkach, pretože polovica Boomerov uprednostňuje nechať recenzie priamo na webových stránkach firmy, než zverejňovať príspevky na stránkach Google. že’o 50% viac chce zanechať na vašom webe recenzie ako Gen Zs a Millennials.

Zatiaľ by ste si mohli myslieť, že boomery znejú ako oveľa jednoduchšie zákazníci, ktorí ich predávajú, ako opatrní milénia šetriace peniaze, ale tu’s úlovok – Booméry môžu byť pre nové podniky zložitými cieľmi.

že’s, pretože oni’nezaujíma ma morčatá pre nové alebo nízko hodnotené značky – iba 7% by vyskúšalo firmu s jednou až dvoma hviezdičkami. Naopak, 26% Gen Zs a Millennials uviedlo, že by vyskúšali firmu s rovnakým ratingom.

Okrem toho 48% Boomerov uviedlo, že budú očakávať a minimálne štyri hviezdičky aby ste mohli využívať podnikanie – tak vy’Musím tvrdo pracovať, aby sme dosiahli vysoký priemer!

Hoci Boomers utrácajú viac za transakciu ako Millennials, tiež nakupujú menej. Vďaka tomu sú lepší zákazníci pre firmy predávajúce vysokokvalitné výrobky s nízkou frekvenciou, ako sú pohovky alebo šperky.

Budovanie dôveryhodnej a konzistentnej dlhodobej značky je pri predaji spoločnosti Boomers v najlepšom záujme, najmä pri predaji drahých predmetov.

V porovnaní s Gen Zs a Millennials, pri nákupe tovaru, ktorého cena je vyššia ako 100 dolárov, kladú Boomers väčší dôraz na poznanie značky a dôveru jej značke ako na hodnotenie produktov.

Ako uvádzať na trh rôzne generácie

Raz ty’aby ste jasne zistili, ktoré kanály vaši zákazníci používajú, môžete sa rozhodnúť, aký najlepší spôsob, ako dostať svoje produkty pred svojich zákazníkov. Pre začiatočníkov by ste mali:

 • Uistite sa, že vaše stránky sú prispôsobené pre mobilné zariadenia
 • Zostaňte aktívny v sociálnych médiách – najmä pri marketingu mladších generácií
 • Optimalizujte svoje stránky pre vyhľadávače
 • Rozhodnite sa, či je marketing ovplyvňujúcich pracovníkov vhodný pre vaše publikum
 • Zjednodušte vyhľadávanie a čítanie recenzií používateľov bez ohľadu na kanál (napr. Na vašom webe, na sociálnych médiách, na Googli atď.)

Pochopenie toho, ako rôzne generácie vyhľadávajú produkty a ako prijímajú rozhodnutia o kúpe, je nevyhnutné na spojenie s vašimi zákazníkmi. Tu je niekoľko dôležitých informácií, ktoré vám pomôžu čo najlepšie využiť vašich zákazníkov…

 • to’stále stojí za to investovať do SEO – 52% používateľov internetu stále používajú vyhľadávacie nástroje na vyhľadanie toho, čo hľadajú’hľadám.
 • Ak ty’zamerať sa na mladú demografickú skupinu, vyťažiť maximum zo sociálnych kanálov! 16 až 24-roční ľudia už uprednostňujú sociálne médiá vo vyhľadávacích nástrojoch ako ich metóde pre online výskum.
 • Pamätajte, že Gen Xs preferujú video pred sociálnymi médiami, s viac ako tromi štvrtinami sťahovania alebo streamovania videa najmenej raz mesačne. oni’tiež veľmi dobre spojený na cestách – 95% Gen Xs používa mobilné telefóny!
 • takmer 40% boomérov väčšinu času trávia online ráno, od 5:00 do 12:00, zatiaľ čo takmer o 80% viac milénia a génov X ako Boomerov spotrebováva obsah od 20:00. Môže to byť užitočné na efektívnejšie načasovanie obsahu!
 • Aj keď 60% Boomerov sleduje značky na sociálnych sieťach pri obchodoch a propagačných akciách, 79% uviedlo, že nie’t sledovať akékoľvek vplyvné osoby online – tak nie’ak idete cez palubu sociálneho marketingu,’predajom spoločnosti Boomers.

Ako povzbudiť viac recenzií

Jedným z najlepších spôsobov, ako povzbudiť viac recenzií od zákazníkov, je využiť magické slovo R – odmeny. Ako spotrebitelia máme radi odmeny, súťaže a exkluzívne pamiatky, preto ich plne využite a za zanechanie recenzií ponúkame malé odmeny..

Tu je niekoľko nápadov, ktoré vám pomôžu začať – keď vaši zákazníci zanechajú recenziu, môžu:

 • Vstúpte do žrebovania cien
 • Odomknite zľavu
 • Získajte body a “zvýšiť úroveň” stať sa najlepším recenzentom (napríklad na Amazone)
 • Dostaňte osobný e-mail s poďakovaním

to’Je dôležité zdôrazniť, že tieto odmeny sa vzťahujú na akékoľvek hodnotenie, dobré alebo zlé – inak vy’len uplácajte svojich zákazníkov, čo vám nedôveruje.

Medzi ďalšie jednoduché spôsoby, ako podporiť recenzie, patria:

 • Uľahčenie odosielania recenzií
 • Zahŕňajú rôzne kanály a spôsoby odovzdávania recenzií – premýšľajte o sociálnych sieťach, službách Google, formulároch, aplikáciách atď!
 • Odoslanie následného e-mailu so žiadosťou o spätnú väzbu
 • Využívanie prieskumov
 • Spýtanie sa otázok a interakcia so zákazníkmi v sekciách Recenzie alebo Komentáre

Riešenie negatívnych recenzií je nevyhnutnou a nevyhnutnou súčasťou podnikania. Iba 12% firiem uviedlo, že reagujú na všetky recenzie, čo znamená, že ak môžete zintenzívniť a rozbiť svoju komunikáciu so zákazníkmi, potom vy’Budem v dostatočnom predstihu pred konkurenciou.

aida kubatovaAida Kubatova, Content Strategy Manager vo spoločnosti Growave

Čo robí recenzie online tak dôležité pre podniky’ úspech?

“Recenzie produktov sú nevyhnutnou súčasťou internetového obchodu’s branding a marketing. Pomáhajú budovať dôveru a lojalitu a zvyčajne opisujú, čo odlišuje vaše produkty od ostatných. A dokonca ani tie najlepšie produkty na svete nebudú znamenať nič, ak si to zákazníci nebudú robiť’Neverte značke a nie’t nakupovať.”

Prečo sú aplikácie populárny spôsob, ako zvládnuť zapojenie zákazníka?

“Aj keď platformy ako Shopify už poskytujú väčšinu funkcií, skúsení obchodníci vedia, že ak chcete, aby váš internetový obchod vynikal medzi ostatnými a poskytoval čo najlepší zážitok zákazníkom, aplikácie, ktoré poskytujú viac funkcií, sú nevyhnutné. Dôležitou súčasťou stratégií zapojenia zákazníkov, ako sú vernostné programy, automatizované cielené e-maily a recenzie od používateľov, prichádzajú s aplikáciami a dnes’s konkurenciou’je ťažké viesť úspešné online podnikanie bez toho, aby ste do svojich webových stránok integrovali niekoľko aplikácií.”

Ako Growave pomáha firmám vyťažiť viac zo svojich online recenzií?

Growave pomáha svojim používateľom budovať sociálny dôkaz a umožňuje značkám online stať sa vírusovými tým, že povzbudzuje používateľov, aby zdieľali značky na sociálnych médiách a e-mailoch, budovali silné vzťahy so zákazníkmi pomocou komentárov a recenzií, zvyšovali inšpiráciu a zvyšovali mieru konverzie pomocou recenzií zákazníkov a samozrejme, obsah generovaný používateľmi.

Prečo zákazníci nechávajú recenzie

Hlavným dôvodom, prečo ľudia zanechávajú pozitívnu online recenziu, je Pomôžte ostatným pri lepších rozhodnutiach o kúpe, zatiaľ čo hlavným dôvodom zanechania zlej kontroly je upozorniť ostatných v online komunite.

Zákazníci majú v srdci svojich kolegov – ak preukážete, že aj vy, tak vy’Urobím obrovský krok k lepšej dôvere zákazníkov!

Ak chcete ďalej budovať túto dôveru, potrebujete, aby ste mohli hovoriť spokojným zákazníkom. Tri najvýznamnejšie faktory zvyšujúce dôveru v značku sú:

 • Spoločnosť má dobrú online povesť
 • Spoločnosť má pozitívne zákaznícke recenzie
 • Rýchly zákaznícky servis

To však nie je pravda’To znamená, že by ste mali jednoducho ignorovať – ​​alebo ešte horšie odstrániť – negatívne recenzie. Pozrite sa na najdôležitejšie faktory znižovania dôvery:

 • Spoločnosť odstráni negatívne komentáre alebo recenzie zákazníkov
 • Spoločnosť má negatívne zákaznícke recenzie
 • URL webových stránok nie je bezpečná

Okrem toho, že vaše webové stránky majú zabezpečenú bezpečnosť SSL, musíte riešiť akékoľvek negatívne komentáre a zároveň sa snažiť povzbudiť čo najviac dobrých recenzií. To môže byť zložité, keď vidíme, že iba jeden z 10 spokojní zákazníci v skutočnosti nechávajú recenzie!

to’Je však dôležité nájsť spôsob, ako prinútiť týchto spokojných zákazníkov, aby sa stali hlasnejšími – nezabudnite, že na potlačenie účinku iba jednej zlej recenzie je potrebných 40 dobrých recenzií. že’je to dosť tvrdá postava, ktorú je potrebné riešiť.

Ako teda môžete zmeniť negatívny zážitok na pozitívnu interakciu so značkou?

Kľúčom je zapojenie. Tretina spotrebiteľov očakáva od osobných negatívnych názorov osobnú interakciu od značiek, takže reakciou zdvorilým a proaktívnym spôsobom môžete získať kúzlo na vybudovanie dôvery zákazníkov vo svoje podnikanie..

Tu uvádzame naše najlepšie tipy na pozitívne zaobchádzanie s negatívnymi recenziami:

 • Odpovedajte na zlé recenzie, skôr ako ich jednoducho ignorujte alebo odstráňte.
 • Reagujte rýchlo.
 • Dajte zákazníkovi možnosť pokračovať v riešení záležitosti prostredníctvom súkromnejšieho kanála, napríklad prostredníctvom e-mailu alebo telefónu – oni’Oceňujem osobný dotyk!
 • Buďte zdvorilí’Nebuď defenzívny, aj keď máte pocit, že problém nebol’t tvoja chyba.
 • Ďakujeme zákazníkovi za spätnú väzbu, aj keď bola negatívna!
 • Dajte im vedieť, ako a kedy sa problém vyriešil – nie’nenechajte ich visieť.

Profesionálnym a produktívnym zaobchádzaním s menej než žiariacimi recenziami dávate ostatným zákazníkom vieru, že aj keď sa ich objednávka pokazí, môžu dôverovať vašej firme, že budú pozitívne reagovať.

Zabalenie recenzií produktu a zákazníka

Či ty’predaj avokáda spoločnosti Millennials alebo zahŕňajúci dobré staromódne marketingové metódy na zapojenie Boomerov, pochopenie každej generácie urobí zázraky pre vaše podnikanie. to’Pomôžem vám zistiť, kde a ako predávať, a čo robiť, aby ste povzbudili svojich zákazníkov, aby zanechali recenzie pre vašu firmu.

Recenzie sú nevyhnutnou súčasťou budovania online značky a pokiaľ ide o tieto vzácne recenzie, počíta sa maximum z vašich zákazníkov..

my’Rozobrali sme štatistiku a odhalili, do akej miery môže vaša generácia ovplyvniť vaše zvyky online. my’Tiež sme ukázali, ako by mali podniky brať tieto informácie, aby poskytovali lepší zážitok z nakupovania… a zvýšiť ich predaj’na to!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map