Konverzačný obchod: Čo to je a ako ho môžete začať používať?

Čo je to konverzačný obchod?

Ako termín, konverzačný obchod prvýkrát použil Chris Messina v článku napísanom pre médium. Chris v tom čase pracoval ako Developer Lead Experience pre Uber a od tej doby sa stal spoluzakladateľom Molly, informačného technologického startupu. Bude však vždy známy ako ‘chlap, ktorý vynašiel hashtag’.


Vo svojom článku Medium Messina upozornil na stúpajúcu úroveň aktivity v oblasti správ a presne identifikoval trend, ktorý ovplyvnil spôsob, akým dnes nakupujeme:

‘Z cesty’s pivot zdôrazniť Talk, ktorý umožňuje používateľom správy miestnych firiem, na Facebook’s nákupom WhatsApp vo výške 22 miliárd dolárov spoločnosti Fetch’s asistenti nákupu textových správ alebo Fancy Hand’s asistentmi na požiadanie, k najnovším inováciám v preklade v reálnom čase v službe Google Translate, do jazyka Ethan’s armádou textovateľných Ethanov, aby povstali, Lark a lepšie v zdravotníckom priestore… tam’sa veľa deje v komunikačnom a zasielateľskom priestore.’

– Messina pre stredné, 2015

Konverzný obchod je bod, v ktorom sa využívanie služieb zasielania správ zhoduje (alebo v ideálnom prípade zlepšuje) s predajným procesom. Môže to znamenať interakciu so zákazníckym poradcom ohľadom živého rozhovoru alebo nechať chatbota, aby vás priviedol k správnej farbe farby (viac o tom neskôr).

Štyri roky po uverejnení tohto vírusového článku je konverzačné obchodovanie zavedenou praxou aj zavedeným termínom. Ale je tu zostať? A ak vy’malý podnik bez pracovných síl a rozpočtu v Ubere, stále to stojí za to? Pri skúmaní toho všetkého a ďalších sa držte nás.

„Prečo“ za trendom

Fóbia tisícročného telefonického hovoru môže byť skutočná, ale nie je tak’neznamená, že nemáme’t láska rozhovor – to’iba formát, ktorý’s sa zmenilo.

Tu je niekoľko štatistík o stave dnešného chatu:

 1. 20% mobilných vyhľadávaní Google sa vykonáva prostredníctvom asistenta hlasového vyhľadávania, napríklad Siri
 2. 17% ľudí vlastní inteligentný rečník a 34% ho plánuje kúpiť. Tento štatút je vlastne od roku 2018, takže’Je spravodlivé predpokladať, že toto číslo je teraz oveľa vyššie
 3. Priemerný používateľ WhatsApp posiela mesačne 1200 správ

Skombinujte to s dobre zdokumentovaným vzostupom elektronického obchodu a vy’Mám silnú ponuku.

porovnávacia tabuľka staviteľa obchodov onlineChcete vytvoriť internetový obchod? Prezrite si porovnanie staviteľa online obchodu a nájdite perfektnú platformu.

Konverzný obchod: príklady z reálneho sveta

Live chat

my’všetci dobre oboznámení s live chat boxy. oni’spravidla ich zamestnáva pracovník (alebo niekoľko zamestnancov) a zákazníci tak môžu priamo informovať zamestnancov o pomoci. oni’je to okamžitejšia a celkom príťažlivejšia voľba, ako vyplnenie kontaktného formulára, vypálenie e-mailu alebo – zákaz nebies – zdvihnutie telefónu.

Live chat sa stal veľmi bežnou súčasťou obchodných webových stránok a je ľahké ho implementovať bez väčšieho technického know-how. Tu sú niektoré kľúčové výhody:

 1. Zopakujte pocit asistenta obchodu online a ponúknite osobný kontakt tým, ktorí ho chcú
 2. Ak existuje dopyt, jeden zamestnanec môže komunikovať s viacerými zákazníkmi naraz
 3. Získať cenné ‘na zemi’ nahliadnutie do bežných bodov bolesti používateľov prostredníctvom rozhovorov jeden na jedného

Myslíme si, že Etsy robí skutočne skvelú prácu s pribíjaním živých rozhovorov. Máte možnosť informovať predajcu individuálne a každý predajca príde s uvedením času, kedy sa majú obrátiť’Obvykle odpoviem.

etsy - príklad obchodného rozhovoru

Chatbots

Z vizuálneho hľadiska vyzerajú chatboty veľmi podobne ako živé chatovacie okná – v skutočnosti môžu často vyzerať rovnako. To znamená, že medzi nimi existujú zásadné rozdiely, pokiaľ ide o štruktúru a zámer.

Chatbots používajú AI (Artificial Intelligence) na zodpovedanie otázok používateľov. Sú to roboty, ktoré ‘učiť sa’ ako odpovedať na otázky založené na historických vzorcoch.

Keď sa však dnes pozrieme na elektronický obchod, je to tak’je jasné, že chatboty ponúkajú niečo nad rámec simulácie živého chatu; oni’znovu ponúka úplne alternatívny spôsob navigácie na webovej stránke.

nechať’pre bližšie informácie pozri webovú stránku spoločnosti Dulux. Všetci sa môžeme zhodnúť na tom, že existuje len málo rozhodnutí o kúpe, ktoré sú náročnejšie ako výber farby z tisícov kombinácií farieb a povrchových úprav, ktoré sú v ponuke – a to’s problémom, o ktorom Dulux nepochybne príliš dobre vieme.

dulux - príklad konverzačného obchodu

Po vstupe na webovú stránku Dulux, vy’Ponúkli sme tri rôzne spôsoby, ako prechádzať webom a nájsť perfektnú farbu.

 1. Najprv tam’s tradičný horný navigačný panel, s výberom možností vrátane ‘Nájdite farbu’ a ‘Vyberte si produkt’. Toto je pre najbezpečnejších nakupujúcich, ktorí už majú jasnú predstavu o tom, čo chcú, alebo radi trávia prehliadaním webových stránok..
 2. Po druhé, tam’s interaktívnym kvízom to vás dovedie k vašej perfektnej možnosti založenej na tom, ako odpoviete na otázky. Prvým krokom je výber jedného ‘Mám na mysli niektoré farby’ alebo ‘Chcel by som nejaké nápady’. Toto je ideálne pre používateľov, ktorí majú len hrubú predstavu o tom, čo potrebujú, alebo ktorí sú v zhone.
 3. Po tretie, tam’s chatbot, ktorá používateľov vedie podobným procesom ako v kvízu, ale v konverzačnom formáte. Toto je ideálne riešenie pre najobozretnejších nakupujúcich, ktorí sa možno budú snažiť vedieť, kde začať pri výbere..

A práve tak sa Dulux ubezpečil, že každý človek v ich nepochybne širokej demografickej skupine si môže nájsť svoju dokonalú farbu.

Ďalej nechajme’pozrite sa na webovú stránku dizajnéra UX Adriana Zumbrummena, ktorý využíva výkon AI úplne iným spôsobom.

Adrian Zumbrunnen - príklad konverzačného obchodu

všetko ‘nad záhybom’ – t. J. Všetko v hornej časti webovej stránky, ktoré je viditeľné bez posúvania – je prezentované ako konverzácia, pričom používateľ ponúka nastavené odpovede na navigáciu v ‘konverzácia’ s ‘Zumbrummen’.

To je skutočne skvelá vec a táto stránka je okamžite nezabudnuteľná. Tí, ktorí sa nezaujímajú o funkciu chatu, môžu jednoducho prejsť okolo nej a zobraziť návrhára’prácu a bio normálnym spôsobom.

Používanie konverzačného obchodu na vašich stránkach

Ako pridať Live Chat na vaše webové stránky

Nech už máte akýkoľvek typ webovej stránky, mali by ste implementáciu live chatu považovať za veľmi jednoduchú.

Olark, Sendinblue a LiveChat sú všetky populárne platformy. Ak ty’Pri použití nástroja na tvorbu webových stránok by väčšina najlepších hráčov mala mať aplikáciu na živý chat, a to buď prostredníctvom jednej z týchto značiek (spoločnosť Wix má Live Chat od LiveChat, rovnako ako Weebly), alebo by ju mala zabudovať in-house..

Ak ty’Vaše stránky sme vytvorili pomocou systému CMS, potom by mal byť k dispozícii aj zodpovedajúci doplnok. Tu sú niektoré dostupné pre WordPress (tam’s viac ako 150 z nich).

Možno si myslíte: stojí za to pridať na môj web live chat, ak áno’Budem môcť odpovedať na živé otázky iba asi hodinu denne?

to’Je to naozaj skvelá otázka, ktorú sme si položili na nedávnej konverzačnej obchodnej udalosti MeetUp v Londýne.

Jednoduché riešenie tohto problému je ponúknuť jednoduchú správu podľa vzoru ‘my’teraz nie sme online, ale zanechajte nám odkaz a my’Vrátim sa k vám hneď, ako to bude možné.’

Pamätajte, že to možno viete’znova online iba na hodinu – váš zákazník však bude kontrolovať web iba raz alebo dvakrát denne, takže oni’je nepravdepodobné, že si to všimnete.

A naviac, zanechanie správy týmto spôsobom je stále vhodnejšie ako kontaktné formuláre v starom štýle. Takže aj keď’po spustení jednej osoby bola odpoveď na našu otázku taká, že je’Je to stále opodstatnená alternatíva.

Zistiť viac:

Top 10 najlepších tvorcov webových stránok – náš konečný zoznam založený na viac ako 500 hodinách hĺbkového prieskumu

Wix Review – všetko, čo potrebujete vedieť o svete’s najobľúbenejší tvorca webových stránok

Recenzia elektronického obchodu Weebly – vlastnená spracovateľom platieb, Námestie, sa pozrieme pod kapotu tohto ľahko použiteľného staviteľa obchodov online.

Ako pridať Chatbot na vaše webové stránky

Zatiaľ čo sa live chat cíti ako nič netušiaci, otázka, či implementovať chatboty, je trochu zložitejšia.

Ak budú dobre fungovať, môžu vám ušetriť čas a zlepšiť dojem používateľa. Navyše, na rozdiel od vášho tímu, môžu šťastne pracovať 24 hodín denne – zadarmo.

Ale keď pracujú zle, chatboty môžu byť jednoducho ťažšie ako oni’stojí za to frustrovať používateľov, ktorí už potrebujú pomoc.

Naša rada? Štart malé. Poskytnite základnú navigačnú pomoc a skúste kombinovať túto možnosť s možnosťou hovoriť so zamestnancom, ak uviazne (alebo aspoň musí zanechať správu).

Pokiaľ ide o to, ako to prakticky aplikovať na vaše stránky, opäť bude mať väčšina hlavných tvorcov webových stránok zodpovedajúcu aplikáciu. tam’je tiež veľa doplnkov dostupných pre weby postavené pomocou systému CMS.Na niečo skutočne sofistikované a ‘inteligentný’, Možno však budete potrebovať ďalšiu pomoc od návrhára alebo vývojára UX.

Ako optimalizovať pre hlasové vyhľadávanie

Ak sa chcete zapojiť do četu, ale možno nie’Nechcem inštalovať živé rozhovory alebo chatbot funkcie, potom optimalizácia pre hlasové vyhľadávanie je jednoduchý krok správnym smerom.

my’Vlastne som o tom napísal celý článok pre Rank Magic, takže si to určite overte’nie je to niečo, čo ty’znovu veľmi dobre oboznámený.

Tu’s rekapituláciou našich najlepších tipov z príspevku:

 1. Využite štruktúrované údaje – pridajte označenie schémy, aby ste spoločnosti Google pomohli rozpoznať formát vašich údajov’Pridal som, aby mohol zistiť, kde je odpoveď na otázku, a aby mohol hlasový asistent ‘čítať’ logicky to nahlas.
 2. Zostaňte v konverzácii – skúste písať ako vy’d hovoriť, aby váš obsah odrážal spôsob, akým ľudia kladú otázky svojim hlasovým asistentom.
 3. Dajte prednosť mobilnej odozve – napriek tomu je to dobrá prax v oblasti SEO, ale s toľkými hlasovými vyhľadávaniami, ktoré sa uskutočňujú na mobilných telefónoch, idú ruka v ruke.
 4. Pozrite sa na kľúčové slová s dlhým chvostom – ľudia sú leniví, keď píšu, ale zvyčajne vám poskytnú viac informácií, keď používajú hlasové vyhľadávanie (myslím ‘kde’s mojou najbližšou poštou’ a nie iba ‘pošta blízko’). Sústredením sa na konverzáciu obsahu by ste mali prirodzene optimalizovať tieto kľúčové slová – to’je to len niečo, o čom je potrebné si byť vedomý.

Zabalenie

Konverzačný obchod, ako mnoho digitálnych trendov, bol kedysi prepustený ako móda. Namiesto toho’sa stala osvedčenou a osvedčenou technikou na zvýšenie predaja.

A ako my’Videli sme, že sa do akcie môžu zapojiť aj malé podniky – nezabudnite začať s malými podnikmi a uistite sa, že všetko, čo implementujete, skutočne funguje.

Skúšali ste už na svoj web s elektronickým obchodom používať live chat alebo chat? Máte nejaké tipy, odporúčania alebo skvelé výsledky na zdieľanie? Dajte nám vedieť v komentároch!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map