Jak korzystać z recenzji online, aby sprzedawać różne generacje

Jeśli ty’prowadząc sklep internetowy, prawdopodobnie wiesz, że recenzje produktów są ważne – ale możesz nie zdawać sobie sprawy, jak ważne.


Recenzje produktów są w rzeczywistości drugim najważniejszym czynnikiem dla klientów podczas zakupów online.

A lokalne firmy, takie jak restauracje, mają to dwa razy trudniej. Recenzje nie tylko wpływają na prawdopodobieństwo znalezienia nowych klientów, ale także stanowią około 15% tego, w jaki sposób Google wybiera ich ranking względem innych lokalnych firm.

Więc jeśli ty’próbując pokonać lokalną konkurencję, lepsze recenzje online mogą popchnąć Cię przed grą. Łatwiej to jednak powiedzieć niż zrobić, a niektórym firmom będzie trudniej niż innym. Wszystko zależy od tego, kim jesteś’ponownie marketing do!

Różne pokolenia mają różne sposoby poszukiwania i robienia zakupów online – niektóre są bardziej ufne niż inne, a niektóre stawiają opinie klientów nad lojalnością marki podczas zakupów.

Jak różne pokolenia kupują i oceniają online?

Przez lata padło wiele zdjęć międzypokoleniowych o zachowaniu – od “leniwe Millennials” do “bezdotykowe wyżu demograficznego” – ale co z zachowaniami online? Czy wiesz, że różne pokolenia zachowują się inaczej, gdy poruszają się, używają, a nawet robią zakupy w Internecie?

Stworzyliśmy tę infografikę, aby rzucić światło na nawyki przeglądania online każdego pokolenia – i pomóc właścicielom sklepów zrozumieć, jak potężne mogą być opinie klientów.

recenzje online według generacji statystyk infografika

Don’t Liczyć na lojalność wobec marki od niespokojnej generacji Zs i pokolenia milenialsów

Gen Zs i Millennials (od 16 do 34 lat) są często kupującymi, ale oni’są także najmniej lojalnym pokoleniem – robią najwięcej zakupów, co oznacza, że ​​potrzebujesz wielu recenzji, aby je zdobyć. one’są świetną grupą docelową, jeśli chcesz dużo zaangażowania od swoich klientów – ale musisz też być gotów w to włożyć, ponieważ oczekują od marek interakcji z nimi w Internecie.

Generacje Z i Millennials mogą robić najwięcej zakupów online – średnio 344 transakcje rocznie – ale tak nie jest’Oznacza to, że możesz usiąść i zrelaksować się, oczekując, że ich pieniądze będą stale napływać.

To młode pokolenie nie jest’boję się rozejrzeć, mniej przywiązując wagę do lojalności wobec marki niż starsze grupy wiekowe. 51% firm Gen Zs i Millennials codziennie bada firmy, w porównaniu z zaledwie 6% osób z wyżu demograficznego!

Oznacza to, że firmy skierowane do osób w wieku od 16 do 34 lat muszą dużo ciężej pracować, aby złapać i utrzymać swoich klientów’ uwaga i długoterminowa lojalność. Część tej ciężkiej pracy należy do tego pokolenia’wysokie oczekiwania.

Gen Zs i Millennials to dość ostrożna grupa i potrzebują jak największej liczby recenzji, aby mieć pewność co do produktu. W rzeczywistości spodziewają się ogromnej liczby 181 recenzji – to’4,5 razy więcej niż Boomers!

Więc nie’nie oczekuj, że Twoi młodzi klienci podejmą jakiekolwiek decyzje – Gen Zs i Millennials poświęcają najwięcej czasu na czytanie recenzji, zanim podejmą decyzję o zakupie. Średnio ponad 18 minut czytania recenzji online, Gen Zs i Millennials trwają prawie dwa razy dłużej niż Boomers, aby czuć się pewnie, dokonując zakupu.

Korzyści z zaangażowania Gen Zs i Millenialsów

Kiedyś ty’wygrałem z tobą Gen Zs i Millennials’Znajdzie się w gronie wokalnych, zaangażowanych i połączonych społecznie klientów – takich’przygotowani do oddania pod względem udostępniania nowych recenzji i nagradzania treści w mediach społecznościowych.

Po pierwsze, Gen Zs i Millennials mają najwyższą penetrację nabywców cyfrowych, wynoszącą prawie 85%. Oznacza to, że jeszcze jedna trzecia Gen Zs i Millennials dokonuje zakupów za pośrednictwem kanałów cyfrowych niż Boomers!

Jeśli chcesz zwiększyć liczbę recenzji dla swojej firmy, Gen Zs i Millennials są złotym pokoleniem, na które można trafić – pozostawiają najwięcej recenzji online, a 80% od 16 do 34-latków napisało recenzje online w 2019 r..

Choć często wyśmiewa ich przywiązanie do telefonów, sprawia, że ​​Gen Zs i Millennials są utalentowanymi recenzentami w ruchu, a 50% publikuje recenzje za pośrednictwem telefonu komórkowego. Otwiera to sposoby interakcji z klientami – czy to w mediach społecznościowych, aplikacjach, a nawet w filmach, mobile oferuje nowe i zabawne sposoby pozyskiwania recenzji klientów.

Jesteś skończony’Jednak ten poziom zaangażowania jest bezpłatny – musisz odwdzięczyć się. Pokolenie Z i Millennials oczekują dużego zaangażowania od marek, od których rozważają zakup – średnio oczekują nie mniej niż 13 Q&Jak na stronach produktów.

Tak więc zwykłe wyrzucanie staromodnego opisu produktu nie jest’wystarczająco dużo, aby zdobyć nowe pokolenia. Musisz być przygotowany na wykraczanie poza to, aby angażować i komunikować się z młodszymi klientami.

Najlepsza wskazówka!

Jednym z najlepszych sposobów współpracy z młodszymi klientami jest wypróbowanie nowych kanałów, skorzystanie z mediów społecznościowych i oddanie swoich produktów w ręce osób, którym podążają klienci i którym ufają. Tak, możesz’zgadliśmy – my’mówię o influencerach.

Wpływowi zależy na tym, aby zostali usłyszani – a Millennials i Gen Zs słuchają. Ponad jedna trzecia stwierdziła, że ​​ich zaufanie do marki zwiększy się po obejrzeniu promocji lub recenzji w Internecie.

Oprócz tego, że jest doskonałym sposobem na dotarcie do szerszego grona odbiorców, marketing wpływowy buduje również zaufanie wśród młodszych pokoleń. A ty’nie ogranicza się tylko do Instagrama – 40% użytkowników Twittera twierdzi, że tak’dokonaliśmy zakupu jako bezpośredni wynik tweeta od osoby wpływowej.

Gen Xs: The Unsung Heroes

Pokolenie X (od 35 do 55 lat) często jest pomijane jako pokolenie średniego szczebla, ale firmy dobrze zrobiłyby, gdyby poświęcały im nieco więcej uwagi. Często u szczytu kariery i rozpoczynania lub opieki nad młodymi rodzinami Gen X są zaskakująco wysokimi klientami. one’są często kupującymi, którzy są mniej trudni do zadowolenia niż Gen Zs i Millennials, i którzy są bardziej zaawansowani technologicznie niż Boomers.

Średnio Gen Xs wydają tylko około 1 tys. Dolarów mniej niż Gen Zs i Millennials rocznie – i potrzebują mniej przekonujących, aby zaufać Twojej marce. Pokolenie X musi zobaczyć tylko 116 recenzji, zanim poczuje się na tyle pewnie, aby dokonać zakupu (to’o 37% mniej niż młodsze pokolenia).

Gen X spędzają także około pięć minut mniej czytając recenzje online niż Gen Zs i Millennials, co oznacza, że’szybciej sprzedać do.

Jak więc połączyć się z Gen X i przekonać ich, by zaufali Twojej marce i kupili twoje produkty lub usługi? Cóż, ty’d lepiej odkurzyć swoje kamery, ponieważ Gen X chcą zobaczyć więcej filmów o produktach niż jakakolwiek inna generacja.

W rzeczywistości generacje X oczekują średnio czterech filmów na jednej stronie produktu – to’s dwukrotnie więcej filmów, które Boomers chcą oglądać!

Najlepsza wskazówka!

Maksymalne wykorzystanie filmu to świetny sposób na przyciągnięcie klientów Gen X. I to’warto włożyć wysiłek – 46% korzystać z Internetu do codziennego wyszukiwania lokalnych firm, więc oni’jesteś na tyle bystry, by rozejrzeć się, zanim zdecydujesz się na markę.

Podsumowując, Gen X to często niewykorzystana i niedoceniana grupa klientów, która oferuje całkiem słodką wartość rynkową. Średnio Gen X wydaje około 60 USD na transakcję – aby wziąć udział w tej akcji, dostosować marketing na wielu urządzeniach i wykorzystać wideo, aby zacząć przyciągać klientów Gen X.

Osoby z wyżu demograficznego: firmy, które zdobędą zaufanie, będą nadal otrzymywać wysokie nagrody

Osoby z wyżu demograficznego (ponad 55-latki) mają złe zdanie za opóźnienie w kwestii technologii, ale to nie’oznacza to, że powinieneś je zignorować. W rzeczywistości osoby z wyżu demograficznego wydają najwięcej na transakcję i szybciej ufają znanym markom. To’ważne jest, aby uzyskać jak najwięcej dobrych recenzji’jednak sprzedaje do Boomers, ponieważ oni’rzadziej ufają markom o niskiej liczbie gwiazdek niż Gen Zs i Millennials.

Jeśli twoja grupa docelowa składa się głównie z ponad 55-latków, możesz mieć lukratywną bazę klientów. Średnio osoby z wyżu demograficznego wydają o 5 USD więcej niż 18 do 34-latków w każdej transakcji – i oni’szybciej ufać markom niż młodszym klientom.

W rzeczywistości osoby z wyżu demograficznego spędzają mniej niż 10 minut czytając recenzje przed podjęciem decyzji. Pomaga to, że oczekują tylko 42 recenzji, aby czuć się na tyle pewnie, aby kupić produkt – cztery razy mniej niż Gen Zs i Millennials!

Oznacza to, że osoby z wyżu demograficznego znacznie rzadziej rozglądają się i przewijają każdą recenzję, którą masz przed ostatecznym popełnieniem – ogólnie rzecz biorąc’mniej interesują się oszczędzaniem pieniędzy, więc działają szybciej i wydają więcej na transakcję.

Osoby z wyżu demograficznego są również mniej skłonne do przeszukiwania wszystkich zakątków Internetu w celu znalezienia produktów, recenzji lub nowych firm. Większość 55-latków woli bardziej tradycyjne kanały, więc mądrze wybieraj metody marketingowe – na przykład cztery na pięć osób z wyżu demograficznego’wiem, jaki jest wpływ!

Najlepsza wskazówka!

Powinieneś jak najłatwiej pozostawić recenzje na swojej stronie, ponieważ połowa osób z wyżu demograficznego woli zostawiać recenzje bezpośrednio w witrynach firmowych niż publikować je w Google. Że’50% więcej osób chce zostawić opinie na swojej stronie niż Gen Zs i Millennials.

Do tej pory możesz myśleć, że ludzie z wyżu demograficznego wydają się łatwiejszymi klientami do sprzedaży niż ostrożni, oszczędzający pieniądze Millennials, ale tutaj’haczyk – osoby z wyżu demograficznego mogą być trudnym celem dla nowych firm.

Że’ponieważ oni’ponownie nie jestem zainteresowany świnkami morskimi dla nowych lub nisko ocenianych marek – tylko 7% spróbowałoby firmy z jedną lub dwiema gwiazdkami. Natomiast 26% Gen Zs i Millennials powiedziało, że spróbuje firmy o tej samej ocenie.

Ponadto 48% osób z wyżu demograficznego stwierdziło, że spodziewa się minimum cztery gwiazdki w celu korzystania z firmy – więc ty’Będę musiał ciężko pracować, aby osiągnąć wysoką średnią!

Chociaż ludzie z wyżu demograficznego wydają więcej na transakcję niż Millennials, robią też mniej zakupów. Dzięki temu są lepszymi klientami dla firm sprzedających produkty wysokiej jakości o niskiej częstotliwości, takie jak sofy lub biżuterię.

Budowanie wiarygodnej i spójnej długoterminowej marki leży w twoim najlepszym interesie, gdy sprzedajesz Boomers – szczególnie gdy sprzedajesz drogie przedmioty.

W porównaniu do Gen Zs i Millenialsów, kupując przedmioty, które kosztują ponad 100 USD, Boomers kładą większy nacisk na poznanie marki i zaufanie jej niż na recenzje produktów.

Jak wprowadzać na rynek różne generacje

Kiedyś ty’wyjaśnij, z jakich kanałów korzystają Twoi klienci, możesz zdecydować, w jaki sposób najlepiej zaprezentować swoje produkty swoim klientom. Na początek powinieneś:

 • Upewnij się, że Twoja witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych
 • Pozostań aktywny w mediach społecznościowych – szczególnie w przypadku marketingu dla młodszych pokoleń
 • Zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem wyszukiwarek
 • Zdecyduj, czy marketing wpływowy jest odpowiedni dla Twoich odbiorców
 • Spraw, aby opinie użytkowników były łatwe do znalezienia i przeczytania, bez względu na kanał (np. W Twojej witrynie, w mediach społecznościowych, w Google itp.)

Zrozumienie, w jaki sposób różne generacje znajdują produkty i jak podejmują decyzje zakupowe, jest niezbędne do nawiązania kontaktu z klientami. Oto kilka kluczowych informacji, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości kupujących…

 • To’wciąż warto inwestować w SEO – 52% użytkowników Internetu nadal używaj wyszukiwarek, aby znaleźć to, co oni’szukam.
 • Jeśli ty’kierując reklamy na młodych odbiorców, wykorzystaj w pełni kanały społecznościowe! Od 16 do 24 lat już faworyzują media społecznościowe za pomocą wyszukiwarek jako metody wyszukiwania w Internecie.
 • Pamiętajcie, że Gen Xs wolę wideo od mediów społecznościowych, ponad trzy czwarte pobiera lub przesyła strumieniowo filmy co najmniej raz w miesiącu. one’jestem również bardzo połączony w podróży – 95% generacji X korzysta z telefonów komórkowych!
 • Prawie 40% osób z wyżu demograficznego rano spędzają większość czasu online, od 5 rano do południa, podczas gdy prawie 80% więcej pokoleń pokoleniowych i pokolenia X wyżu demograficznego zużywa treści od 20:00. Może to być przydatne do efektywniejszego mierzenia czasu treści!
 • Chociaż 60% osób z wyżu demograficznego śledzi marki w mediach społecznościowych w poszukiwaniu ofert i promocji, 79% stwierdziło, że tak’t śledź wpływowych online – więc nie’t przesadzić z marketingiem społecznościowym’odsprzedaje do Boomers.

Jak zachęcić więcej recenzji

Jednym z najlepszych sposobów na zachęcenie do większej liczby recenzji klientów jest skorzystanie z magicznego słowa R – nagrody. Jako konsumenci uwielbiamy nagrody, konkursy i wyjątkowe smakołyki, więc w pełni z nich korzystaj i oferuj niewielkie nagrody za wystawianie recenzji.

Oto kilka pomysłów na dobry początek – kiedy Twoi klienci wystawią recenzję, mogą:

 • Weź udział w losowaniu nagród
 • Odblokuj zniżkę
 • Zbieraj punkty i “awans na wyższy poziom” zostać najlepszym recenzentem (jak na Amazon)
 • Otrzymuj spersonalizowany e-mail z podziękowaniami

To’ważne jest, aby zaznaczyć, że nagrody te dotyczą każdej recenzji, dobrej lub złej – w przeciwnym razie ty’po prostu przekupujesz swoich klientów, co nie da ci zaufania.

Inne proste sposoby zachęcania do recenzji to:

 • Ułatwienie pozostawiania recenzji
 • Obejmujący wiele kanałów i sposoby wystawiania recenzji – myśl społecznościowy, Google, formularze, aplikacje itp!
 • Wysłanie kolejnego e-maila z prośbą o opinię
 • Korzystanie z ankiet
 • Zadawanie pytań i interakcja z klientami w sekcjach recenzji lub komentarzy

Radzenie sobie z negatywnymi recenzjami jest nieuniknioną i niezbędną częścią prowadzenia firmy. Tylko 12% firm stwierdziło, że reagują na każdą recenzję, co oznacza, że ​​jeśli możesz zwiększyć swoje zaangażowanie w relacje z klientami,’Będę daleko przed konkurencją.

aida kubatovaAida Kubatova, Menedżer strategii treści w Growave

Co sprawia, że ​​recenzje online są tak ważne dla firm’ sukces?

“Recenzje produktów są istotną częścią sklepu internetowego’branding i marketing. Pomagają budować zaufanie i lojalność i zazwyczaj opisują, co wyróżnia Twoje produkty na tle innych. I nawet najlepsze produkty na świecie nic nie znaczą, jeśli klienci don’zaufaj marce i nie’robić zakupy.”

Dlaczego aplikacje są popularnym sposobem radzenia sobie z zaangażowaniem klientów??

“Chociaż platformy takie jak Shopify już oferują większość funkcji, doświadczeni sprzedawcy wiedzą, że jeśli chcesz, aby Twój sklep internetowy wyróżniał się na tle innych i zapewniał najlepszą obsługę klienta, aplikacje, które zapewniają więcej funkcji, są koniecznością. Ważną częścią strategii zaangażowania klientów, takich jak programy lojalnościowe, zautomatyzowane ukierunkowane wiadomości e-mail i recenzje od użytkowników, dostarczają aplikacje, a dziś’konkurencja, to’ciężko jest prowadzić udany biznes online bez integracji kilku aplikacji z witryną.”

W jaki sposób Growave pomaga firmom tworzyć więcej recenzji online?

Growave pomaga użytkownikom budować dowód społeczny i pozwala wirusom marek internetowych na zachęcanie użytkowników do dzielenia się markami w mediach społecznościowych i e-mailach, budowania silnych relacji z klientami za pomocą komentarzy i recenzji, inspirowania i zwiększania współczynników konwersji za pomocą recenzji klientów i oczywiście, treści generowane przez użytkowników.

Dlaczego klienci zostawiają recenzje

Najważniejszym powodem, dla którego ludzie zostawiają pozytywną recenzję online, jest pomagać innym w podejmowaniu lepszych decyzji zakupowych, podczas gdy głównym powodem pozostawienia złej recenzji jest ostrzeżenie innych w społeczności online.

Klienci mają na sercu swoich kupujących – jeśli udowodnisz, że Ty też, to Ty’Zrobię ogromny krok w kierunku większego zaufania klientów!

Aby dalej budować to zaufanie, potrzebujesz zadowolonych klientów, aby zabrać głos. Trzy najważniejsze czynniki zwiększające zaufanie do marki to:

 • Firma ma dobrą reputację online
 • Firma ma pozytywne recenzje klientów
 • Szybka obsługa klienta

Jednak tak nie jest’oznacza, że ​​powinieneś po prostu zignorować – lub gorzej, usunąć – negatywne recenzje. Spójrz na najważniejsze czynniki zmniejszające zaufanie:

 • Firma usuwa negatywne komentarze lub recenzje klientów
 • Firma ma negatywne recenzje klientów
 • Adres URL witryny nie jest bezpieczny

Oprócz upewnienia się, że Twoja witryna ma zabezpieczenia SSL, musisz odpowiedzieć na wszelkie negatywne komentarze, jednocześnie starając się zachęcić jak najwięcej dobrych recenzji. Może to być trudne, biorąc pod uwagę tylko jeden na 10 zadowoleni klienci faktycznie zostawiają recenzje!

To’ważne jest jednak, aby znaleźć sposób na to, by zadowoleni klienci stali się bardziej głośni – pamiętaj, że potrzeba 40 dobrych recenzji, aby zwalczyć efekt tylko jednej złej recenzji. Że’jest dość trudną postacią do pokonania.

Jak więc zmienić negatywne doświadczenie w pozytywną interakcję marki?

Kluczem tutaj jest zaangażowanie. Jedna trzecia konsumentów spodziewa się osobistej interakcji marek po pozostawieniu negatywnej oceny – więc reagowanie w uprzejmy i proaktywny sposób może zadziałać magicznie w budowaniu zaufania klientów do Twojej firmy.

Oto nasze najważniejsze wskazówki dotyczące pozytywnego traktowania negatywnych recenzji:

 • Odpowiadaj na złe recenzje, zamiast po prostu je ignorować lub usuwać.
 • Odpowiedz szybko.
 • Daj klientowi możliwość prowadzenia sprawy za pośrednictwem bardziej prywatnego kanału, takiego jak e-mail lub telefon – oni’Docenię osobisty charakter!
 • Bądź uprzejmy – don’t obronić się, nawet jeśli uważasz, że problem nie był’twoja wina.
 • Dziękujemy klientowi za opinie, nawet jeśli były negatywne!
 • Poinformuj ich, jak i kiedy problem został rozwiązany – nie’zostaw je wisi.

Zajmując się mało błyszczącymi recenzjami w profesjonalny i produktywny sposób, dajesz innym klientom wiarę, że nawet jeśli coś pójdzie nie tak z ich zamówieniem, mogą zaufać Twojej firmie, że zareagują pozytywnie.

Podsumowanie opinii o produktach i klientach

Czy ty’odsprzedawanie awokado Millenialsom lub stosowanie dobrych, staromodnych metod marketingowych, aby zaangażować Boomers, wiedząc, że każde pokolenie zrobi cuda dla Twojej firmy. To’Pomożę Ci dowiedzieć się, gdzie i jak sprzedawać oraz co zrobić, aby zachęcić klientów do wystawienia opinii o Twojej firmie.

Recenzje są istotną częścią budowania marki online, a jeśli chodzi o te cenne recenzje, liczy się maksymalne wykorzystanie możliwości klientów..

My’sprawdziliśmy statystyki i ujawniliśmy, jak bardzo twoje pokolenie może wpłynąć na twoje nawyki online. My’Pokazaliśmy również, w jaki sposób firmy powinny korzystać z tych informacji, aby zapewnić lepszą jakość zakupów… i zwiększyć ich sprzedaż’na to!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map