Jak sprzedawać zdjęcia online

jak sprzedawać zdjęcia polecany obraz onlineJak sprzedawać zdjęcia online i zarabiać pieniądze: szczegółowa migawka

Tam’nie ma lepszego miejsca na sprzedaż fotografii niż Internet – gdzie indziej możesz mieć ponad 4,3 miliarda użytkowników jako potencjalnych widzów?


Ale jeśli chcesz zmaksymalizować swoje szanse na zarabianie pieniędzy na sprzedaży zdjęć online, to ty’Będę musiał przeciąć hałas, by dotrzeć do jak największej liczby osób. Może to zabrzmieć zastraszająco, ale można to łatwo zrobić za pomocą silnej platformy.

Istnieją trzy główne rodzaje platform do wyboru, jeśli chodzi o sprzedaż zdjęć online:

 • Kreatorzy stron internetowych
 • Zbiory fotografii stron internetowych
 • Rynki internetowe

one’wszystkie łatwe w użyciu opcje, a każda z nich ma inną moc. W tym przewodniku my’Wyjaśnię zalety i wady każdej opcji, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję. My’Omówię także sposób integracji funkcje e-commerce i z powodzeniem angażować odbiorców, dzięki czemu Twoje zdjęcia będą się rozwijać niezależnie od wybranej platformy.

Usiądź wygodnie i czytaj dalej, a Twoje zdjęcia będą dostępne online Lampa błyskowa.

Korzystanie z Kreatora stron internetowych

Kreatory stron internetowych są najpopularniejszymi narzędziami do łączenia się z Internetem – i mogą być najlepszym sposobem na sprzedaż zdjęć w Internecie. one’są tańsze niż zatrudnienie projektanta stron internetowych i wciąż zaskakująco łatwe w nawigacji.

Twórcy stron internetowych to platformy typu „przeciągnij i upuść”, które pozwalają szybko zaprojektować stronę internetową, bez żadnego kodowania. Zazwyczaj wszyscy’Musisz wybrać schemat kolorów i szablon, a następnie przeciągnąć różne elementy treści (takie jak obrazy lub pola tekstowe) do miejsca, w którym’chciałbym, żeby się pojawili.

Poniżej znajduje się przykład Wix’s przeciągnij i upuść edytor. Niebieski kontur pokazuje granice każdego elementu treści, a menu po prawej stronie pozwala zmieniać rozmiar, duplikować i usuwać elementy treści według własnego uznania:

przeciągnij i upuść funkcje wix

Twórcy stron internetowych są najlepsi dla tych, którzy chcą mieć jak największą kontrolę nad procesem sprzedaży zdjęć.

4 najlepszych twórców stron internetowych do sprzedaży zdjęć online

 1. Squarespace
 2. Wix
 3. SmugMug
 4. Weebly

1. Squarespace

Najlepsze dla: pięknie wyglądającego portfolio

Squarespace oferuje 60 różnych szablonów – nie tyle jak Wix czy Weebly, ale o wiele więcej niż SmugMug. Chociaż Squarespace to ogólny kreator stron internetowych, który nie jest całkowicie poświęcony portfelom fotograficznym, jego szablony nadal są takie najlepiej zaprojektowane szablony na rynku. Formularz oferty szablonów Squarespace i funkcja – każdy jest oszałamiający i ma wszystkie funkcje, które Ty’Musisz wyróżnić i sprzedać swoje prace, takie jak automatyczne skalowanie zdjęć, aby wyglądały jak najlepiej na dowolnym urządzeniu.

strona szablonu fotografii

Squarespace’Plany cenowe oferują również dobry stosunek jakości do ceny. Przy 12 USD / miesiąc, najtańszy plan obejmuje nieograniczoną przepustowość i przestrzeń dyskową, dzięki czemu wszystkie przełomowe zdjęcia będą miały okazję zabłysnąć!

Jak zarabiać pieniądze dzięki Squarespace

Ze względu na swoją reputację opartą na projektowaniu, Squarespace’Umiejętności e-commerce są często nieco niesprawiedliwie pomijane. Może nie jest to zwykły konstruktor sklepu internetowego, ale ma świetne narzędzia do zaoferowania Tobie i Twoim snapom.

Aby sprzedawać w Squarespace, musisz wybrać Biznesowy plan cenowy (18 USD / miesiąc), następnie zintegruj Squarespace Commerce. Dzięki temu możesz przesyłać nieograniczoną liczbę zdjęć, sprzedawać produkty cyfrowe i drukowane, generować kupony i akceptować wiele rodzajów płatności.

Wypróbuj Squarespace lub znajdź więcej informacji w naszej recenzji Squarespace

2. Wix

Najlepsze dla: kreatywnej kontroli i łatwości użytkowania

Zrzut ekranu szablonów wix

Największą zaletą twórców stron internetowych jest kontrola, a Wix oferuje to w pikach. Szablony przeciągania i upuszczania można łatwo dostosować, a do wyboru jest ponad 500. Możesz także być tak praktycznym, jak chcesz podczas procesu projektowania. Z jednej strony Wix ADI (Artificial Design Intelligence) może stworzyć dla Ciebie oryginalną stronę na podstawie twoich odpowiedzi na kilka pytań; z drugiej strony możesz użyć opcji Wix Code, aby osobiście edytować kod HTML za swoim szablonem. Wix’Edytor „przeciągnij i upuść” jest rodzajem szczęśliwego medium między tymi opcjami!

Jak zarabiać pieniądze z Wix

Wix’Plany cenowe są różne. Na początek możesz zrobić portfolio w bezpłatnym abonamencie. Ale w celu Sprzedać twoje zdjęcia, ty’Będę musiał się zarejestrować Wix’Plan cenowy e-commerce za 17 USD miesięcznie. Kiedyś ty’po rejestracji do planu e-commerce Twój sklep będzie działał.

Istnieją również opcjonalne dodatki z Wix App Market, które możesz łatwo zintegrować ze swoją witryną, aby była jeszcze bardziej atrakcyjna. Najlepsze darmowe aplikacje to:

 • Wix Pro Gallery – zapewnia “najbardziej profesjonalnie wyglądająca galeria w sieci”
 • Albumy fotograficzne Wix – niezbędne dla fotografów wydarzeń
 • Instagram Pro – łączy Twoje zdjęcia z mediów społecznościowych

Wypróbuj Wix lub znajdź więcej informacji w naszej recenzji Wix Kilka najważniejszych wskazówek na początek:

 • Jak stworzyć stronę internetową poświęconą fotografii
 • Darmowe szablony stron internetowych Fotografia
 • Jak zbudować witrynę biznesową

3. SmugMug

Najlepsze dla: łatwego zarabiania na swoim portfolio

strona główna przemytnika

W przeciwieństwie do innych twórców stron internetowych z tej listy, SmugMug jest dedykowany tylko do portfeli online, co oznacza, że ​​możesz mieć pewność, że każdy szablon ładuje obrazy szybko i stylowo. Nie ma’t wiele szablonów do wyboru – w sumie 26, z których tylko sześć jest dostępnych w najtańszym planie – ale my’d nazwać to przypadkiem jakości ponad ilością. Każdy szablon jest nowoczesny i minimalistyczny, zbudowany z myślą o podkreśleniu Twojej pracy.

SmugMug nie’t oferuje bezpłatny plan, więc po dwutygodniowym bezpłatnym okresie próbnym Ty’Będę musiał wybrać płatny abonament, jeśli chcesz kontynuować. SmugMug’najtańszym planem jest Podstawowy abonament w wysokości 48 USD rocznie, płatne za jednym razem. Możesz również wybrać abonament podstawowy pod adresem 5,99 USD miesięcznie, co oznacza więcej rocznie, ale wymaga mniej czasu.

Jeśli zdecydujesz, że płatny abonament jest dla Ciebie, ty będzie uzyskać dużo wartości do ceny. Każdy plan SmugMug umożliwia przesyłanie nieograniczonej liczby zdjęć i filmów, a także możesz sprzedawać odbitki fotograficzne, książki i prezenty za pośrednictwem SmugMug’s partnerzy drukarni. Jednym z głównych minusów SmugMug jest to, że pobiera prowizję w wysokości 15% od sprzedaży, która jest znacznie wyższa niż w większości innych twórców stron.

Jak zarabiać dzięki SmugMug

Pozostałe dwie platformy, które my’ll cover – witryny ze zdjęciami i rynki internetowe – są dość oczywiste, jeśli chodzi o zarabianie na swoich zdjęciach. Z drugiej strony, twórcy stron internetowych są nieco mniej intuicyjni. Każdy konstruktor pozwala łatwo sprzedawać, ale jest też wiele dodatków, które możesz wykorzystać na swoją korzyść.

SmugMug ma wbudowane funkcje e-commerce, dzięki czemu możesz przyciągać, przesyłać i sprzedawać jednym płynnym ruchem. Możesz pobierać od klientów opłaty za pobranie, podczas gdy witryna zajmuje się rozliczeniami, wysyłką i przetwarzaniem.

Ponadto możesz łatwo tworzyć niestandardowe cenniki i sprzedawać wydruki bez żadnych innych integracji. Ogólnie rzecz biorąc, to’jest najlepszy dla tych, którzy już mają portfolio i chcą szybko zarabiać.

Wypróbuj SmugMug lub znajdź więcej informacji w naszej recenzji SmugMug

4. Weebly

Najlepsze dla: szybkiego konfigurowania strony internetowej

zrzut ekranu szablonów weebly

Weebly pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo czasu’ponownie szukam możliwości szybkiego uruchomienia witryny. Fraza “przeciągnij i upuść” nigdy nie było tak dosłowne, a ty’Będę mieć profesjonalny dom na Twoje zdjęcia w mgnieniu oka. Ten twórca stron internetowych oferuje również przyzwoity darmowy plan, który jest świetny do testowania platformy. Możesz nawet sprzedawać za darmo, chociaż Weebly pobiera prowizję. Aby uzyskać więcej swobody w sklepie internetowym, możesz uaktualnić do Pro Plan, który wynosi 12 USD / miesiąc kiedy płacisz z rocznym wyprzedzeniem lub możesz wybrać więcej Weebly’opcje cenowe.

Najlepsza wskazówka: Weebly automatycznie optymalizuje obrazy podczas przesyłania, co oznacza utratę pikseli i obniżenie jakości zdjęć. Uważaj na to podczas przesyłania zdjęć do swojej witryny!

Jak zarabiać pieniądze z Weebly

Weebly jest szczególnie silną opcją, jeśli chodzi o sprzedaż fizycznych wydruków twoich zdjęć.

Weebly’Aplikacja Photo Store zawiera: “Kup Teraz” przycisk, który jest zintegrowany z CanvasPop’usługi drukowania. Dba to o wszystkie usługi drukowania, wysyłki i obsługi klienta, więc nie musisz tego robić’muszę się martwić o stronę techniczną.

Aby jednak zarabiać na drukowanych produktach, musisz zarejestrować się na koncie programisty CanvasPop i wkleić klucz dostępu do ustawień aplikacji. Irytujący przypis, ale tak nie jest’to trwa długo.

Wypróbuj Weebly lub znajdź więcej informacji w naszym Weebly Review If you’szukamy bardziej szczegółowych porad handlowych, my’napisaliśmy również przewodnik na temat zarabiania na Twojej witrynie

Używać a Fotografia Stock Strona internetowa

Strony z fotografiami są platformami, które sprzedają obrazy do wykorzystania w celach projektowych. Po przesłaniu zdjęć do witryny z fotografiami witryna będzie sprzedawać je dla ty. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto zaczyna’nie ma jeszcze dużej liczby odbiorców, ponieważ popularne witryny giełdowe już teraz zyskują tysiące odwiedzających dziennie. Ale wady są znaczne: na początek większość stockowych stron internetowych zajmie do 70% każdej dokonanej sprzedaży, pozostawiając ci stosunkowo niewielki krój.

Wierzchołek 3 Fotografia Stock Miejsca dla sprzedawać fotografie Online

 1. Shutterstock
 2. Alamy
 3. iStock

1. Shutterstock

strona docelowa Shutterstock

Shutterstock jest niezwykle popularnym źródłem fotografii, a obecnie ma bibliotekę około 200 milion zdjęcia. Shutterstock zapłaci Ci od 20 do 30% każdej sprzedaży dokonanej na platformie, w zależności od Twojej “Dożywotnie zarobki.” Dożywotnie zarobki to tyle, ile Ty’zarobiliśmy w sumie jako współpracownik Shutterstock, w podziale na cztery poziomy: 0-500 USD, 500-3 000 USD, 3 000-10 000 USD i 10 000 USD+.

2. Alamy

przykłady alamy zdjęć

Alamy to świetna strona ze zdjęciami dla początkujących, ponieważ możesz wystawić swoje zdjęcia na sprzedaż w mniej niż 24 godziny. Proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut i raz Alamy’Zespół kontroli jakości sprawdził twoje zdjęcia’Będę gotowy do drogi!

Alamy jest wyjątkowy, ponieważ tak nie jest’t nakłada ograniczenia na treść – weryfikuje tylko jakość techniczną. Oznacza to, że możesz przesłać swoje zdjęcia do dużej, różnorodnej biblioteki i mieć pewność, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalny klient zechce skorzystać z Twojej pracy.

3. iStock

strona główna istocka

iStock jest własnością giganta fotografii Getty Images, co oznacza, że ​​twoje prace będą dostępne dla klientów na całym świecie. Oczywiście nie tylko każdy może przesłać pracę na platformę o tak dobrej reputacji.

Aby zostać współpracownikiem iStock, musisz przesłać 3-6 próbek swojej pracy do przeglądu. Kiedyś ty’ponownie przyjęty, prowizja ciebie’Zakres zarobków wynosi od 25 do 45%, co jest przyzwoitą obniżką w porównaniu do większości usług.

Korzystanie z portalu internetowego

Rynki online to witryny e-commerce, w których znajdują się produkty sprzedany przez różne osoby trzecie, a transakcje są obrobiony przez dostawcę portalu. Najbardziej popularnym przykładem rynku internetowego jest Amazon – ty (strona trzecia) możesz sprzedać używaną książkę nieznajomemu, a Amazon (dostawca rynku) zajmie się procesem płatności.

Na rynku online Ty’to ten, który sprzedaje. Daje to większą kontrolę niż witryna ze zdjęciami, ale nadal może’t porównać do swobody, jaką daje Ci kreator stron internetowych.

Podobnie jak witryny z fotografiami, giełdy internetowe są łatwiejsze do skonfigurowania niż twórcy stron internetowych, ponieważ te ostatnie obejmują – tak się domyślasz – w rzeczywistości budynek najpierw strona internetowa. Chociaż masz mniej do powiedzenia na temat układu internetowego rynku, jest to pewny sposób na sprzedaż szybki. A ponieważ rynki internetowe sprzedają wiele różnorodnych produktów (w przeciwieństwie do samych zdjęć), przyciągają większą publiczność niż większość witryn z fotografiami.

3 najlepsze rynki zbytu do sprzedaży zdjęć online

 1. Etsy
 2. Snapped4U
 3. 500px

1. Etsy

Strona główna etsy

Etsy to ogromny rynek oryginalnych i ręcznie wytwarzanych produktów. Ponad 2 miliony ludzi sprzedaje na platformie różnego rodzaju towary, od balsamów do ust po ręcznie robione kartki urodzinowe. Etsy pobiera opłatę za wystawienie 20 centów za sprzedaż Twojej pracy, plus 3,5% ceny sprzedaży, co jest świetną stawką.

Dobrą wiadomością dla fotografów jest to, że produkty, które sprzedajesz na Etsy don’muszą być namacalne. Możesz sprzedawać cyfrowe pliki do pobrania fotografii tak łatwo, jak ręcznie robione wyroby rzemieślnicze. Ponieważ jednak witryna ma tak dużą publiczność (prawie 40 milionów kupujących), wyróżnienie Twojej pracy z tłumu może być trudne. Jednak Etsy opublikowało Podręcznik sprzedawcy pełen wskazówek, aby proces ten był jak najłatwiejszy.

Zobacz, jak Etsy wypada pod względem Shopify i WordPress sprzedaż cyfrowych plików do pobrania.

2. Snapped4U

strona główna snapped4u

Snapped4U to rynek poświęcony wyłącznie sprzedaży fotografii imprezowych. To’to świetny sposób dla początkujących, aby zdobyć następujące, ponieważ raz’po zrobieniu zdjęć na imprezie uczestnicy mogą sprawdzić galerię na Snapped4U i kupić zdjęcia, które im się podobają.

Założenie konta kosztuje 10 USD, ale Snapped4U zwykle utrzymuje tylko 10-12% każdej dokonanej sprzedaży – nie tak niskie jak Etsy, ale wciąż znacznie niższe niż większość innych platform.

3. 500px

Strona główna 500px

500px to rodzaj hybrydowej witryny ze zdjęciami / giełdą, która pozwala śledzić innych fotografów i otrzymywać opinie na temat swojej pracy. Co więcej, nowe filmy mają duże szanse na zauważenie z powodu 500px’System oceny wrażliwej na czas, który nadaje każdemu zdjęciu ocenę 1-100 w oparciu o algorytm uwzględniający polubienia i komentarze do zdjęcia. Istnieje nawet strona poświęcona prezentacji dnia’najpopularniejsze zdjęcia, więc nowa praca wygrała’zgubić się w tłumie.

500px jest świetny do budowania społeczności wokół twojej pracy, ale ma poważne wady. Witryna zajmuje co najmniej 40% każdej dokonanej sprzedaży, czyli o wiele więcej niż Etsy i Snapped4U. Jeśli ty’staram się zarabiać tak szybko, jak to możliwe, to może nie być dla ciebie wybór.

Jak odnosić sukcesy

Gdy masz już swoje zdjęcia i platformę, Ty’Muszę się upewnić’docieranie i angażowanie dużej grupy odbiorców. W końcu po co sprzedawać zdjęcia, jeśli tam są’czy nikt nie chce ich kupić ?! My’zebraliśmy najlepsze porady dotyczące zniewolenia odbiorców:

1. Optymalizacja wyszukiwarek

Jeśli ty’re za pomocą kreatora stron internetowych, wtedy najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zmaksymalizować liczbę odbiorców, jest niewielka optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO).

Większość twórców stron internetowych pozwala dodawać tagi alt do każdego zdjęcia. Są to proste podpisy, takie jak “piłka nożna” lub “ciasto czekoladowe,” które umożliwiają Google zaindeksowanie (znalezienie) otagowanego obrazu i przyciągają wzrok do Twojej witryny. Możesz również znaleźć słowa kluczowe za pomocą narzędzia o nazwie Google Ads, które pozwala zobaczyć, co ludzie szukają w Internecie.

2. Media społecznościowe

Jeśli chodzi o tworzenie własnego imienia, media społecznościowe są Twoim przyjacielem. Dzięki tym gotowym sieciom narzędzi do udostępniania z wbudowanymi odbiorcami możesz tweetować swoją stronę internetową, udostępniać ją na Facebooku lub blogować na LinkedIn – ale co najlepsze dla fotografów, możesz połączyć ją z Instagramem.

Zaprojektowany wyłącznie do udostępniania zdjęć, Instagram jest idealny. To’są również darmowe, więc ty’d mądrze jest dołączyć do 1 miliarda użytkowników miesięcznie.

Łączenie pracy z platformami takimi jak Instagram i Tumblr zwiększy Twoją widoczność. ty’Będę miał dostęp do znacznie szerszego grona odbiorców, a narzędzia takie jak Hashtagify wzmocnią Twoją obecność w Internecie, umożliwiając Ci śledzenie aktualnych trendów.

Dowiedz się więcej o tym, jak zarabiać na Instagramie

3. Branding

Pewnym sposobem na zdobycie trakcji jako fotograf jest zbudowanie silnej marki wokół swojej pracy. W ten sposób potencjalni nabywcy dowiedzą się, kim jesteś i jakie zdjęcia lubisz robić.

Pierwszym krokiem do zbudowania doskonałej marki jest znajdź swoją niszę. Jak to działa? Krótko mówiąc, musisz znaleźć motyw przewodni swoich zdjęć. To może przyjść do ciebie łatwo, biorąc pod uwagę twoje pasje lub osobiste zainteresowania, lub może wymagać trochę badań.

Na przykład, jeśli spędzasz weekendy spacerując po lasach, powinieneś pomyśleć o fotografii dzikiej przyrody.

Z drugiej strony, możesz kochać ludzkie relacje i interakcje, więc ty’najprawdopodobniej lubisz robić portrety. Tutaj możesz wybrać mnóstwo dróg: chcesz sfotografować wesela czy zrobić zdjęcia firmowe? To’od ciebie zależy.

Kiedyś ty’Zdecydowaliśmy się na Twoją specjalizację, świetnym sposobem, aby pochwalić się widzom, jest założenie bloga. Zapewnia to dostosowywaną przestrzeń, w której potencjalni kupcy mogą poznać Cię w Internecie, a także pochwalić się jakością swojej pracy tak, jak chcesz!

Jeśli ty’Jeśli korzystasz z narzędzia do tworzenia stron internetowych, aby sprzedawać swoje zdjęcia, możesz dodać je na stronie blogu za pomocą kilku kliknięć. Nawet jeśli ty’odsprzedajemy na fotografii lub stronie rynku, to’warto poświęcić czas na założenie bloga, do którego można utworzyć link.

Gotowy do nurkowania? Sprawdź nasze przewodniki po założenie bloga, tworzenie logo, i budowanie marki online.

Jak sprzedawać zdjęcia online: podsumowanie

pomiędzy twórcy stron internetowych, witryny ze zdjęciami i rynki internetowe, tam’nie brakuje opcji dla każdego, kto chce sprzedawać zdjęcia online i zarabiać pieniądze.

Jeśli ty’nadal utknąłem, której metody użyć tutaj’nasz szybki podział:

 • Kreatory stron internetowych najlepiej nadają się do: fotografowie, którzy chcą stworzyć silną markę i mają dużą kontrolę nad procesem
 • Witryny ze zdjęciami najlepiej nadają się do: fotografowie, którzy chcą powiększyć swoją publiczność
 • Rynki online są najlepsze dla: fotografowie, którzy są gotowi na zwiększenie skali monetyzacji

Możesz także użyć więcej niż jednej z powyższych platform, aby ustalić swoją obecność w Internecie. Na przykład możesz użyć witryny z fotografiami do sprzedaży zdjęć i narzędzia do tworzenia witryn, aby pokazać swoją markę.

To’ważne jest, aby mieć stronę internetową, na której klienci mogą poznać ciebie i twoją pracę. To jest n’t tak trudne, jak się wydaje – strony takie jak SmugMug i Squarespace zapewniają całkowicie konfigurowalny zakątek sieci, w którym możesz się przedstawić. Powiedz ser!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map