Jak założyć blog w 2020 r

Jak założyć blog: kompletny przewodnik dla początkujących


To’s nowy rok, a ty’wciąż mamy te same świetne pomysły. Teraz’czas na podzielenie się nimi i odwrócenie tego snu na jawie – “co jeśli założę bloga??” – w rzeczywistość.

Niezależnie od tego, czy chcesz założyć swojego bloga jako hobby, czy Ciebie’Jeśli chcesz wyhodować coś większego, możesz od razu zacząć. I nigdy nie wiadomo – to, co zaczyna się jako hobby, może przekształcić się w platformę o dużym natężeniu ruchu.

Po tym wszystkim’co się z nami stało – Ekspert do budowania witryn zaczął jako blog hobby do recenzowania twórców stron w 2010 roku i od tego czasu stał się szalony. W ubiegłym roku odwiedziło nas ponad 4,5 miliona gości!

Zastanawiasz się, jak założyć blog? Nic dziwnego – nasz przewodnik poprowadzi Cię przez osiem najważniejszych kroków:

Jak zbudować blog

 1. Wybierz swoją platformę blogową
 2. Uzyskaj nazwę domeny
 3. Wybierz szablon bloga
 4. Dodaj kluczowe strony
 5. Zaplanuj i napisz swoje posty
 6. Promuj swojego bloga
 7. Zoptymalizuj pod kątem wyszukiwarek
 8. Zarabiaj na swoim blogu

My’Wyjaśnię szczegółowo każdy z tych kroków poniżej. Więc usiądź i przygotuj się, aby w końcu założyć tego bloga!

1

Wybierz swoją platformę blogową

WordPress

Najpierw musisz wybrać platformę do tworzenia swojego bloga. Tam’nie brakuje dostępnych opcji, a WordPress, Weebly i Squarespace to tylko kilka przykładów. Polecamy WordPress – to’to, czego używamy, aby zasilać Expert Kreatora stron, i my’nie tylko ci zatwierdzają. Rzeczywiście 34% całego Internetu jest również obsługiwane przez WordPress.

WordPress jest świetny do blogowania, ponieważ to’jest systemem zarządzania treścią (CMS), co oznacza, że ​​jego głównym celem jest, no cóż, zarządzanie treścią. Dzięki takiej platformie aktywny blog będzie mógł wygenerować mnóstwo treści. Inne platformy blogowe, takie jak Wix i Squarespace, są twórcami stron internetowych, co oznacza, że ​​ich głównym celem jest budowanie elementów wizualnych witryny, a nie zarządzanie jej zawartością.

WordPress robi wymagają większej wiedzy technicznej niż inne popularne platformy blogowe. Jeśli używasz WordPress, ty’Będę musiał przynajmniej trochę zakodować. Ale nie’panika – ponieważ najwyraźniej wszyscy używają WordPressa, istnieje prawdopodobieństwo, że wszelkie problemy, na które natrafisz, zostaną rozwiązane wiele razy na Q&Fora takie jak Quora do tej pory.

hosting

WordPress to platforma blogowa, która oznacza Ciebie’Będę musiał wybrać dostawcę usług hostingowych, aby zasilić blog WordPress. Ten dodatkowy krok jest wart wysiłku – dostawca hostingu udostępni wszystkie pliki, które składają się na Twojego bloga, w Internecie. Każda witryna internetowa musi być hostowana, a korzystanie z usług dostawcy hostingu gwarantuje, że Twoja witryna będzie mogła się rozwijać, zachowując przy tym dobrą prędkość.

Szybkość strony jest ważna, biorąc pod uwagę, że nawet sekundę opóźnienie zmniejsza zadowolenie klienta o 16%. Dostawca hostingu poświęca więcej miejsca w Internecie specjalnie na przechowywanie Twój witryny i może pomieścić więcej plików i więcej treści.

Najlepsi współdzieleni dostawcy hostingu

Ile kosztuje hosting strony internetowej?

Najlepsi dostawcy hostingu blogów

Don’martw się, nadal nie masz’Trzeba być guru technologii, aby znaleźć hosta! Blogerka Katie Taylor, kobiet’strona zdrowia i dobrego samopoczucia The Latte Lounge wyjaśniła nam, dlaczego wybrała Bluehost jako swojego dostawcę:

“To’jest to dość prosty proces. Jako nowy startup i całkowicie początkujący, nie zrobiłem tego’Naprawdę wiem, co robiłem. Czułem, że lepiej byłoby, gdyby ktoś inny prowadził witrynę dla mnie zrobił wiedzieć, co robili, np. wykonać kopię zapasową itp.”

przykład blogu lifestyleLatte Lounge to platforma dla kobiet po 40. roku życia do wymiany informacji, wsparcia i oznakowania we wszystkich obszarach wieku średniego.

Większość dostawców hostingu oferuje hosting dzielony, który jest najtańszym i najłatwiejszym sposobem na samodzielne hostowanie. Zalecamy rozpoczęcie przygody z blogowaniem na wspólnym planie hostingowym, z którego większość oferuje nieskomplikowaną przepustowość. Niektóre oferują także automatyczne instalacje WordPress za pomocą jednego kliknięcia.

Możesz znaleźć naszą recenzję Bluehost tutaj, aby sprawdzić, czy może być dobrze dopasowana do Twojego bloga, lub sprawdzić nasz ranking 11 najlepszych dostawców hostingu dla innych opcji. Najlepsza wskazówka: Większość dostawców hostingu oferuje zwodnicze ceny promocyjne w pierwszym roku, więc miej oko na tych, którzy wybierają swojego dostawcę. Zwykle koszty wspólnego hostingu w pierwszym roku wynoszą od 2 do 5 USD miesięcznie. Ceny odnowienia wzrosną następnie do około 5-15 USD / miesiąc.

Kreatorzy stron internetowych

Inne popularne platformy blogowe – takie jak Wix, Squarespace i Weebly – należą do kategorii twórców stron internetowych (w przeciwieństwie do CMS). Oni nie’oferują taką samą skalowalność jak WordPress, ale one’są łatwiejsze w użyciu i nadal będą tworzyć w pełni funkcjonalne blogi.

Różni twórcy stron internetowych mają różne mocne strony, więc twój wybór będzie zależał od twoich najważniejszych priorytetów. Jeśli chcesz blog’Łatwo dla oczu, Squarespace ma najlepiej wyglądające szablony – dostaje 5/5 w naszych testowanych przez użytkowników badaniach dotyczących projektowania. Weebly jest najlepszy do szybkiego budowania bloga i ma wiele funkcji specyficznych dla blogowania, aby ułatwić konfigurację. Tymczasem Wix najlepiej nadaje się do zintegrowania swojego bloga z potężną witryną, obejmującą wszystko – od galerii obrazów po osadzone filmy z YouTube, które uzupełnią bloga.

Generatorzy stron internetowych zazwyczaj kosztują od 5-15 USD / miesiąc dla planów od podstawowych do średnio zaawansowanych, które zazwyczaj pokrywają wymagania nowego bloga. Ta cena jest all inclusive – obejmuje zarówno twórcę strony i hosting. Większość twórców stron internetowych oferuje również bezpłatne plany, które świetnie nadają się do wypróbowania nowej platformy i zapewnienia komfortu korzystania z interfejsu. Jeśli jednak chcesz skalować swój blog lub dotrzeć do odbiorców, musisz’W końcu będę musiał uaktualnić do jednego z płatnych planów, aby uzyskać pełną funkcjonalność.

 • Nasz przegląd 10 najlepszych platform blogowych
 • Przegląd Squarespace
 • Recenzja Weebly
 • Recenzja Wix

2)

Uzyskaj nazwę domeny

Następną rzeczą do rozważenia jest twój blog’s nazwa domeny. Twoja nazwa domeny będzie podobna do twojego bloga’jest adresem internet-land i powinien informować czytelników, czego może oczekiwać od twoich treści.

Jak więc wybrać nazwę domeny? Pomyśl o wszelkich aktualnych słowach lub wyrażeniach, które mogą odnosić się do Twojego bloga. Na przykład jeśli ty’ponownie zaczynam blog kulinarny, a potem tastyrecipes.com lub healthymeals.net będzie działać dobrze. Chodzi o to, że wiele najprostszych domen jest już zajętych – więc co wtedy?

Każdy rejestrator domen, taki jak Domain.com lub GoDaddy, będzie miał funkcję paska wyszukiwania, abyś mógł dowiedzieć się, czy żądana nazwa jest dostępna. Jeśli twój pierwszy wybór nie jest’t dostępne, wykorzystaj to jako okazję do kreatywności. Im bardziej gotowa (ale nadal aktualna) nazwa domeny, tym bardziej niezapomniana dla czytelników.

Możesz również użyć swojej prawdziwej nazwy lub jej odmiany jako nazwy domeny. To dobry pomysł, jeśli chcesz blogować o nieco szerszym temacie, takim jak styl życia lub podróże.

Jeśli zdecydujesz się na blogowanie z twórcą strony, to ty’Zazwyczaj otrzymam niestandardową nazwę domeny w ramach dowolnego płatnego abonamentu. To’Łatwo jest wyszukiwać i wybierać nazwę domeny za pomocą narzędzia do tworzenia witryn, dzięki czemu wygrałeś’muszę opuścić platformę, aby ją zabezpieczyć. Jeśli masz już domenę niestandardową, to’łatwo jest również połączyć to z narzędziem do tworzenia stron internetowych.

Najlepsza wskazówka: Jeśli wybrana jest nazwa domeny, wypróbuj inne rozszerzenie domeny. Na przykład, jeśli zostanie zrobione zdrowefood.com, zdrowefood.pl może być nadal dostępne!

Po wybraniu nazwy domeny, ty’Musisz kupić domenę za pośrednictwem rejestratora. Rejestracja domen zazwyczaj kosztuje od 10 do 15 USD rocznie na domeny najwyższego poziomu (TLD), takie jak .com, .net i .org. Aby dowiedzieć się więcej na temat wybierania i kupowania nazwy domeny, zapoznaj się z naszym pełnym zestawieniem kosztów rejestracji domeny.

3)

Wybierz szablon bloga

Następnym krokiem w ustaleniu, jak założyć blog, jest wybranie szablonu. Będzie to działać jako odskocznia do projektowania Twojego bloga. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na blogowanie za pomocą WordPress, czy kreatora stron internetowych, Ty’Będę mógł wybierać z szeregu szablonów.

Wiele WordPress’ darmowe szablony (lub “tematy”) dostarczamy z preinstalowanym kontem dla wygody.

strona motywu blogu wordpressWordPress oferuje obszerną galerię bezpłatnych motywów.

Zalecamy korzystanie z bezpłatnego motywu podczas uruchamiania bloga, ponieważ Ty’Cieszę się tymi samymi funkcjami. Kiedy czujesz się bardziej komfortowo w blogosferze, ty’W końcu rozwinę twojego bloga’unikalny styl – i będzie to najlepszy czas na zainwestowanie w płatny motyw.

Istnieje mnóstwo witryn poświęconych sprzedaży płatnych motywów, a kilka minut wyszukiwania w Google pomoże Ci znaleźć wybór, który Ci się spodoba. Uważamy, że ThemeForest i MOJO Marketplace to dobre miejsca na rozpoczęcie. Płatny motyw kosztuje zwykle od 20 do 60 USD i stanowi jednorazową inwestycję.

Jeśli ty’ponownie trzymasz się darmowych motywów do tworzenia stron internetowych’Będę mógł przeglądać szablony stworzone specjalnie do blogowania, na przykład w Squarespace’strona szablonu:

szablony blogów squarespaceSquarespace oferuje najlepiej zaprojektowane szablony na rynku.

Szablon bloga powinien koncentrować się na treści, ale powinien również odzwierciedlać Twój osobisty styl. Możesz ‘próbny’ kilka szablonów, aby znaleźć ten, który najbardziej Ci odpowiada’Następnie będę mógł dostosować schemat kolorów, czcionkę i tło (jeśli chcesz).

Dobrze wiedzieć: W narzędziu do tworzenia witryn dostosowywanie szablonu jest zwykle tak proste, jak przeciąganie i upuszczanie zawartości wokół strony – innymi słowy, nie jest trudniejsze niż złożenie prezentacji PowerPoint. W WordPress dostosowywanie nie jest możliwe’t równie proste – ty’Przekonasz się, że potrzebujesz co najmniej podstawowej wiedzy o HTML, aby wprowadzić wiele prostych zmian.

Jeśli kodowanie nie jest’t forte, zalecamy znalezienie motywu, który naprawdę kochasz, i nie’chcę zmienić za dużo. Wiele stron WordPress jest budowanych przy użyciu darmowych motywów, dlatego ludzie często szukają motywu premium z witryny innej firmy – w ten sposób tam’większa szansa na skończenie z czymś, co wygląda wyjątkowo.

Nie jest projektantem? My’Napisaliśmy przewodnik po wyborze schematu kolorów witryny, który pomoże Ci osiągnąć sukces w zakresie brandingu. Możesz również sprawdzić naszą kompilację 15 najlepszych szablonów Kreatora stron internetowych, aby uzyskać inspirację. 4

Dodaj kluczowe strony

Po skonfigurowaniu szablonu musisz utworzyć dwie strony w celu dalszego dostosowania swojego bloga: strona Informacje i strona Kontakt.

O stronie

Strona Informacje jest kluczowa, ponieważ pozwala czytelnikom dowiedzieć się, kim jesteś i jaką masz misję. Udana strona Informacje powie czytelnikom dlaczego zależy Ci na wybranym przez Ciebie temacie. Jeśli chodzi o salon Latte’s O stronie Katie mówi:

“Właśnie napisałem z serca. Napisałem o tym, dlaczego to rozpocząłem i dlaczego tak bardzo pasjonowałem się wspieraniem kobiet w ten sposób, aby zapewnić im rozwiązania i kwestie do dyskusji.”

Poczuj się, jakby nauczyciel właśnie poprosił cię o podzielenie się zabawnym faktem z klasą? Don’stres – my’napisaliśmy przewodnik na temat pisania idealnej strony o swojej witrynie.

Strona kontaktowa

Teraz, gdy czytelnicy są oczarowani twoją olśniewającą osobowością, oni’Bez wątpienia chcę się skontaktować. ty’Potrzebuję strony kontaktowej, aby zaangażowanie było jak najłatwiejsze. Jesteś skończony’nie muszę się martwić o umieszczenie tutaj dużej ilości treści – im mniej treści, tym lepiej. Tak długo, jak czytelnicy mogą wyraźnie zobaczyć twoje imię i nazwisko, adres e-mail i linki do twoich profili w mediach społecznościowych, ty’Będę dobrze iść. I pamiętaj o dołączeniu pola przesyłania, aby czytelnicy mogli wygodnie wysyłać Ci e-maile bez opuszczania strony.

popularna strona kontaktowa na bloguTa strona kontaktowa z Shot From The Street jest idealna – prosta, czysta i łatwa w użyciu! 5

Zaplanuj i napisz swoje posty

Więc o czym powinienem blogować??

Prawdopodobnie już wiesz, co’chciałbym blogować o tym, czy będzie to hobby, czy temat zawodowy. Don’martw się, że Twój temat będzie zbyt niszowy’s szeroki sieć i tam’jest odbiorcą wszystkiego. Sztuką jest trzymanie się tylko kilku tematów na blogu – w przeciwnym razie’Będziemy zagraceni i zdezorganizowani, a czytelnicy przeszukujący internet wygrywają’mieć jasny obraz tego, czego można oczekiwać od strony. Darren Hockley z bloga DeltaNet International wyjaśnia:

“Tak przyjemnie byłoby po prostu pisać o tym, co przychodzi na myśl na naszym blogu’nigdy nie ma sensu z biznesowego punktu widzenia zbytniego oddalania się od tematu. Na przykład tworzymy e-kształcenie w zakresie zgodności i bezpieczeństwa i higieny pracy dla firm, więc – aby wykazać myślenie o przywództwie i autorytecie w branży – sensownie jest, że badamy te tematy na naszym blogu, który aktualizujemy co tydzień. Myślę, że haczykiem jest robienie tego w sposób, który pokazuje Twoją osobowość i wartości jako markę (nawet jeśli my’mówimy raczej o marce osobistej niż korporacyjnej).”

przykład blogu korporacyjnegoDeltaNet International oferuje szeroki zakres szkoleń BHP i zgodności dla firm. Firma’Zawartość blogu obejmuje zdrowie psychiczne, bezpieczeństwo cybernetyczne i ochronę danych.

Więc ty’mamy twój świetny pomysł, a ty’pasjonuję się tym. Następnym krokiem jest dopracowanie tego w coś unikalna wartość o którym możesz porozmawiać długi czas.

Dodanie unikalnej wartości oznacza przyczynienie się do wybranego przez ciebie tematu, do czego nie przyczynia się nikt inny w Internecie. Brzmi jak wzniosły cel, ale ty’wybrałem już temat, który Ty’pasjonuję się – teraz to’to tylko kwestia mówienia z serca. Czy masz jakieś wskazówki, które mogą pochodzić wyłącznie z osobistego doświadczenia? Co powiesz na zabawną anegdotę, którą tylko ty potrafisz powiedzieć? Teraz’czas dodać trochę koloru!

Nasz 19 najlepszych wskazówek na temat pisania w Internecie

Zapewnienie swojego bloga’długowieczność zaczyna się na etapie planowania. Upewnij się, że don’Wybierz temat, który’są zbyt wrażliwe na czas, aby Twoje posty pozostały aktualne. Unikaj też zbyt szczegółowego określania swojego bloga’temat lub temat – najlepiej ty’Będę planować treści na nadchodzące lata, a ty nie’chcesz się ograniczyć, wybierając temat z jednym podejściem. Teraz możesz się zastanawiać…

Jak mogę zachować świeżość treści?

Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że jeśli masz zamiłowanie do swojego tematu, pojawi się on w Twoich treściach – więc don’stres! Nie chciałbyś’Zastanawiam się, jak założyć blog, jeśli tego nie zrobiłeś’chciałbyś o tym pisać??

The Kolejny należy pamiętać, że treść powinna odpowiadać na istniejące zapotrzebowanie. Innymi słowy, czy odpowiadasz na pytanie, które ludzie już zadają? Czy dodajesz do rozmowy, którą ludzie już prowadzą? Odpowiedź powinna być tak – i istnieją narzędzia, które pomogą Ci to rozgryźć.

Badanie słów kluczowych to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, o czym myślą Twoi odbiorcy.

Badanie słów kluczowych to proces identyfikowania popularnych terminów, które ludzie wpisują w wyszukiwarkach. Ta wiedza pozwala lepiej zrozumieć, jakich treści szukają ludzie i jakie pytania’Chcę, aby Twój blog odpowiedział.

Przeprowadziliśmy wywiad z wykonawcą SEO (Search Engine Optimization) Lorenzo Corazzin, który wyjaśnił:

“Badanie słów kluczowych jest ważne nie tylko w celu zwiększenia ruchu, ale również dlatego, że pozwala połączyć post na blogu z określoną kategorią w witrynie. Następnie możesz go rozwinąć, używając powiązanych słów kluczowych znalezionych podczas badań.”

Innymi słowy, możesz stworzyć na swoim blogu całą sekcję tematyczną w oparciu o słowa kluczowe wyszukiwane przez użytkowników wokół tego tematu. Jeśli to zobaczysz “zdrowe przepisy” uzyskuje około 90 000 wyszukiwań miesięcznie i tyle “łatwe zdrowe przepisy” pobiera około 18 tys., a następnie możesz wykorzystać te informacje do stworzenia różnych sekcji swojego blogu o zdrowym życiu. W ramach szerokiego tematu zdrowych przepisów istnieje’duży popyt na zdrowe, łatwe do przygotowania przepisy – a ta podkategoria może być Twoją specjalnością.

Być może zastanawiasz się, skąd wzięliśmy te liczby i jak możesz je znaleźć samodzielnie. Powyższe liczby odnoszą się do liczba wyszukiwań, lub liczbę wyszukiwań słowa kluczowego w określonym przedziale czasowym (zwykle miesięcznie). Słowa kluczowe o dużej liczbie wyszukiwań wskazują treści, których ludzie szukają. Wskazują również na konkurencję – tony odpowiednich witryn będą rywalizować o kilka pierwszych miejsc na stronach SERP (strony wyników wyszukiwania) o słowa kluczowe o dużej objętości.

Jak więc ustalić, które słowa kluczowe mają dużą liczbę wyszukiwań? Narzędzia do badania słów kluczowych, takie jak SEMrush i BuzzSumo, udostępniają te dane jednym kliknięciem. ty’Będę musiał zapłacić za w pełni funkcjonalne, najbardziej przydatne wersje tych narzędzi – na przykład SEMrush, łamie bank na powstający budżet na blogu w wysokości 99,95-399.95 USD – ale BuzzSumo oferuje bezpłatną wersję, a także bezpłatne wersje próbne jej płatnych wersje.

My’Porozmawiam o tym, jak nieco później możesz skonfigurować swoją witrynę pod kątem sukcesu SEO.

Planowanie i planowanie stanowisk

Teraz, kiedy ty’uzbrojony w wiedzę na temat tego, co publiczność chce przeczytać, może się tam wydawać’przytłaczająca ilość do napisania. Że’s good – to znaczy ty’wybrałem temat warstwowy. Oznacza to również, że potrzebujesz kalendarz zawartości.

Kalendarz zawartości pozwala na przemyślane organizowanie i planowanie postów na blogu. To’nie wystarczy tylko konsekwentnie publikować – musisz także publikować z trafnością. Twoje badanie słów kluczowych powinno informować o twoim kalendarzu treści, aby końcowym rezultatem był harmonogram aktualnych, aktualnych postów.

Oczywiście, że możesz’przewidzieć, jakie wiadomości lub trendy będą popularne za miesiące, a nawet tygodnie. Że’dlatego kalendarz treści będzie przewodnikiem pomagającym uporządkować bloga, a nie sztywną listą rzeczy do zrobienia.

Możesz utworzyć kalendarz zawartości bezpłatnie w Arkuszach Google lub na dowolnej podobnej platformie. Oto kilka potencjalnych kolumn do uwzględnienia:

 • Tytuł artykułu
 • Krótki opis
 • Istotne słowa kluczowe SEO
 • Projekt terminu płatności
 • Data publikacji

Wizualizacja takich prostych informacji pozwoli Ci zobaczyć, które posty będą istotne w danym momencie i które tematy powinny zostać opublikowane przed / po innych tematach.

6

Promuj swojego bloga

Więc masz posty, a teraz to’czas na ich promocję. Twoje genialne pomysły zasługują na dotarcie do odbiorców!

Odkiedy’jesteśmy w erze natychmiastowej satysfakcji, my’Zacznę od najszybszego sposobu na zdobycie większej liczby widzów na swoim blogu. Media społecznościowe to potężne narzędzie, zwłaszcza jeśli masz już niewielką grupę obserwujących. Jeśli nie’t, możesz rozpocząć publikowanie treści z odpowiednimi hashtagami i rozpocząć śledzenie kont o treści podobnej do swojego bloga. ty’Wkrótce zintegruję się ze społecznością! Następnie możesz udostępniać swoje posty na blogach w mediach społecznościowych i obserwować wzrost zaangażowania.

Możesz także pisać posty gości aby zyskać widoczność w całej społeczności blogów. Publikowanie przez gości oznacza prezentowanie i pisanie artykułu dla kogoś innego’s strona internetowa lub blog (zwykle taki, którego treść i treść są podobne do Twojego bloga). W ten sposób nie tylko zyskasz szerszą publiczność zainteresowanych czytelników’Zdobędę również link z powrotem na swoim blogu, co zwiększy Twoją witrynę’s ruch i uprawnienia w Google’oczy.

przykład wysyłania gościJesteśmy wielkimi fanami gości publikujących tutaj w witrynie Builder Expert. Oto biografia autora z artykułu o projektowaniu stron internetowych, który Lucy ostatnio przyczyniła się do bloga Shopify.

Możliwości znalezienia gościnnego postu można znaleźć, przeszukując w Google blogi podobne do twoich. Zawęź to do blogów, które obecnie akceptują posty gości, wyszukując powiązane słowo kluczowe + “posty gości,” lubić “posty gości zdrowego gotowania.” ty’Będę musiał wysłać wiele boisk, aby uzyskać największe szanse na sukces, ale twoja wytrwałość się opłaci!

Will Hatton, założyciel popularnego bloga o podróżach The Broke Backpacker, powiedział nam, jak nauczył się, jak ważne są posty i linki gości:

“W szczególności bardzo pomogła strona budująca linki SEO. Dzięki kontaktom z innymi blogami podróżniczymi i ograniczeniu ich ruchu poprzez pojawienie się jako hiperłącze zyskałem wielu odpowiednich czytelników. Dodatkowo pomogło mi to w rankingu odpowiednich słów, które ludzie szukali na temat podróży.”

przykład blogu podróżniczegoBroke Backpacker to blog podróżniczy’zostały wyróżnione w Forbes, Business Insider i BuzzFeed. Założyciel Will Hatton pisze o swoich przeżyciach podróżowania po świecie tanio. 7

Zoptymalizuj pod kątem wyszukiwarek

Będzie’doświadczenie w zakresie linków i słów kluczowych prowadzi nas do siódmego kroku: optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. SEO to sposób na lepsze pozycjonowanie stron blogów w SERP – więc kiedy ludzie szukają słów kluczowych, o których mówiliśmy wcześniej, Twoja strona ma większą szansę na pojawienie się jako pierwsza. SEO obejmuje wszystko, od tagów wybranych do artykułu, do meta opisu, z którym go podsumowujesz.

oznaczony przykład serp

Twój tytuł, adres URL i fragment kodu to wszystkie elementy SEO, które powinny być krótkie i szybkie. Fragment jest czasami pobierany z opisu meta, który piszesz przed opublikowaniem posta, a innym razem jest pobierany z treści w postie. Aby zapewnić trafność, należy zwrócić uwagę na strukturę swoich treści.

“Tytuły i H1 [tytuły główne] są bardzo ważne,” mówi Lorenzo, “ponieważ wskazują wyszukiwarkom, o czym jest treść.”

Kiedyś ty’po wprowadzeniu mocnych tytułów, nagłówków i podtytułów możesz zoptymalizować samą treść. Darren czerpie ze swojego doświadczenia z DeltaNet International:

“Blogi wysokiej jakości są kluczem do silnego pozycjonowania stron’są na ogół bogate w treści i pełne jakości informacji takich, jakie lubią wyszukiwarki. Oznacza to, że oni’są świetne dla optymalizacji słów kluczowych, która jest naturalna – tj. nie wymuszona – a nawet lepsza dla marek, które chcą kierować na słowa kluczowe o długim ogonie.

Słowa kluczowe z długimi ogonami są zasadniczo znacznie bardziej szczegółowe w stosunku do tego, co robisz lub sprzedajesz (pomyśl ‘jak ustawić bezpieczne hasło’ zamiast po prostu ‘hasło’), a więc pomóż przyciągać ludzi do Twojego bloga, którzy naprawdę chcą go przeczytać – wszyscy’jest szczęśliwy!”

Istnieją również sposoby optymalizacji obrazów w postach na blogu, aby pomóc Twojej witrynie uzyskać wyższą pozycję w SERP.

Możesz Kompresja twoje zdjęcia, aby upewnić się, że one don’spowolnij swoją witrynę’Szybkość ładowania (kompresja zmniejsza rozmiar pliku bez obniżania jakości). Istnieje niezliczona ilość bezpłatnych narzędzi, które pozwolą Ci łatwo kompresować obrazy jednym kliknięciem – używamy ImageResizer.com do kompresji naszych!

Powinieneś także dodać tagi alt do obrazów, czyli opisowego tekstu wyświetlanego zamiast obrazu, jeśli to możliwe’zostanie wyświetlony. Może się to zdarzyć, jeśli na przykład jeden z Twoich czytelników wyłączył obrazy w swojej przeglądarce internetowej. Po dołączeniu odpowiednich, pomocnych tagów alt obrazu (z dołączonym słowem kluczowym strony) wyszukiwarki uznają to za przydatną informację, która ostatecznie pomaga stronie uzyskać wyższą pozycję.

Nasze porady SEO dotyczące WordPress

Pięciu najlepszych dostawców hostingu dla SEO

8

Zarabiaj na swoim blogu

Ten ostatni krok jest opcjonalny i wygrał’zdarzyło się z dnia na dzień. Ale jeśli zaczniesz blog jako projekt pasji, po pewnym czasie możesz zobaczyć możliwość zarabiania na nim pieniędzy. Możesz to zrobić za pomocą reklam i partnerstw partnerskich, które marketerzy płacą za umieszczanie na blogach o dużym ruchu. Marketing afiliacyjny oznacza zarabianie prowizji za promowanie firmy’s produkt na twoim blogu. Możesz to zrobić, pisząc post na temat określonego produktu i podając link do najlepszego miejsca, w którym można go kupić.

Wyjaśnia, dlaczego postanowił zarabiać na The Broke Backpacker:

“Chciałem móc ciągle się przemieszczać, zamiast pracować w statycznym miejscu. Wiem, że wiele osób musiało osiedlać się przez około rok podczas podróży. Dla mnie to usuwa element eksploracji i ekscytacji, które doprowadziły mnie do podróży. Możliwość zarabiania pieniędzy na blogu podróżniczym oznacza, że ​​mogę podróżować bez konieczności szukania pracy w jednym miejscu.”

To’Prawdą jest, że niektórzy blogerzy są w stanie zastąpić cały swój dochód zyskami ze swojego bloga. Że’to dobry cel, ale proces ten jest stopniowy – możesz zacząć od zarobienia kilku dodatkowych dolarów miesięcznie. Jeśli to jest coś dla ciebie’Zastanawiam się, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat zarabiania pieniędzy na stronie internetowej, aby uzyskać pełny podział procesu wraz ze wskazówkami i strategiami.

Jak założyć blog: Ostatnie przemyślenia

Gratulacje – ty’jestem gotowy, aby rozpocząć blog!

Gdy usuniesz wstępną konfigurację, możesz’Będę mógł spędzić dużo więcej czasu na zabawie – innymi słowy, dzieląc się swoimi przemyśleniami i pomysłami ze światem. Podsumowując, oto osiem kroków, które Ty’Zabiorę się tam dostać:

 1. Wybierz swoją platformę blogową
 2. Uzyskaj nazwę domeny
 3. Wybierz szablon bloga
 4. Dodaj kluczowe strony
 5. Zaplanuj i napisz swoje posty
 6. Promuj swojego bloga
 7. Zoptymalizuj pod kątem wyszukiwarek
 8. Zarabiaj na swoim blogu

Zacznij już teraz, a ty’Będę na dobrej drodze do cyfrowej sławy i fortuny (a przynajmniej zabawy!) Daj nam znać swoje jasne pomysły na blogowanie w komentarzach – możemy’czekaj, aby przeczytać swoje rzeczy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map