Jak zrobić portfel online

Niezależnie od tego, czy masz już portfolio online, czy ty’Jeśli chcesz, aby Twoja praca online, teraz jest idealny moment, aby poprawić swój profil. Jeśli ty’Zastanawiasz się, jak stworzyć niesamowite portfolio online i łączyć się z innymi za pośrednictwem swojej witryny’trafiłem we właściwe miejsce!


Portfolio online to strona internetowa, która prezentuje Twoją pracę – niezależnie od tego, czy to’sztuką, projektowaniem graficznym lub czymś mniej wizualnym, jak pisanie – i pomaga ci nawiązywać kontakty z klientami i budować obserwujących. Posiadanie portfolio online jest koniecznością dla kreacji, ale tak jest’to także dobry pomysł dla każdego, kto chce zrobić dobre wrażenie w Internecie.

My’Przedstawię najważniejsze kroki tworzenia portfela online wraz z kilkoma najważniejszymi wskazówkami i ciekawymi przykładami, które pozwolą Ci zdobyć całą wiedzę potrzebną do przeładowania własnej witryny portfela.

Jak utworzyć portfolio online: Ujawniono 9 najważniejszych kroków

 1. Wybierz idealną platformę portfela – wybierz taki, który odpowiada Twoim potrzebom.
 2. Zaprojektuj swoje portfolio – upewnij się, że Twoja strona wygląda.
 3. Pochwal się swoją pracą – starannie wybieraj przykłady do wyświetlenia na swojej stronie.
 4. Użyj dowodu społecznego – Korzystaj z referencji i mediów społecznościowych, aby przyciągnąć nowych klientów.
 5. Napisz angażujące “O” strona – pozwól odwiedzającym Cię poznać.
 6. Utwórz stronę kontaktową – ułatwić ludziom kontakt.
 7. Wykorzystaj w pełni SEO – pomagaj ludziom znaleźć twoje portfolio online.
 8. Dodaj pikanterii i wyróżnij się – co Cię wyróżnia?
 9. Bądź na bieżąco – dbaj o to, by twoje portfolio było świeże i aktualne!

Tworzenie portfolio online to świetny telefon dla każdego, kto chce dzielić się swoimi umiejętnościami i kontaktować z innymi. Czy ty’jesteś fotografem lub ogrodnikiem, który chce zwiększyć Twoją obecność w Internecie, dołącz do nas, gdy zanurzymy się w kroku pierwszym – wybierając idealną platformę dla swojego portfolio. Gotowy? Pozwolić’idź!

1

Wybierz platformę Perfect Portfolio

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie świetnego portfolio jest świetna platforma do tworzenia stron internetowych. ty’mamy kilka do wyboru, a najlepszy dla ciebie będzie zależeć od twoich potrzeb i preferencji.

Kreatorzy stron internetowych

Kreatorzy stron internetowych są świetni, jeśli chcesz profesjonalnej strony internetowej bez umiejętności technicznych lub jeśli chcesz’szukasz oszczędności czasu i pieniędzy. Wszystko czego potrzebujesz to połączenie internetowe – możesz następnie wybrać szablon, przeciągnąć i upuścić obrazy i tekst, aby dostosować swój projekt, przesłać własne treści i opublikować swoją stronę.

Narzędzia do budowania witryn są szybkie, łatwe i niedrogie i można ich używać do tworzenia naprawdę oszałamiającej witryny – o ile wybierzesz narzędzia do tworzenia najwyższej jakości. Dostępnych jest mnóstwo darmowych konstruktorów, ale w przypadku witryny bez reklam Ty’przyjmuję około 5 do 15 USD miesięcznie jako cenę początkową.

Konstruktorzy tacy jak Wix, Weebly i Squarespace są szczególnie dobrzy do tworzenia portfeli online – odkryj pełną listę w naszej recenzji 9 najlepszych twórców stron internetowych z portfolio.

Dowiedz się więcej

 • Chcesz mieć porównanie najlepszych twórców portfeli? Nie mów nic więcej – sprawdź nasze Tabela porównawcza kreatorów stron internetowych.
 • Odkryj Najlepsze kreatory stron internetowych dla artystów w naszej pomocnej recenzji.
 • Dowiedz się o Najlepsi twórcy stron internetowych fotografii dzięki naszej pełnej recenzji 10 najlepszych platform do popisywania się swoimi snapami.

WordPress

To’świat’najpopularniejsza platforma typu open source i nie bez powodu. WordPress to najskuteczniejsza i dostosowywalna platforma do tworzenia portfolio online, dająca całkowitą kontrolę nad witryną’projekt, funkcje i funkcjonalność.

Z tą kontrolą wiąże się jednak odpowiedzialność – Ty’Odpowiadasz również za bezpieczeństwo i aktualizację oprogramowania, aby Twoje portfolio działało płynnie. Wielu początkujących korzysta z WordPress, ale pomaga to zachować pewność techniczną i mieć dużo czasu i cierpliwości na początku.

Dobrze wiedzieć…

Zalecamy korzystanie z Bluehost do hostowania witryny WordPress. Dlaczego? Cóż, to’jest najlepszym hostem WordPress na rynku i znacznie ułatwia Ci życie, dzięki czemu możesz skupić się na bardziej przyjemnej stronie budowania zamiast martwić się o aktualizacje lub instalację SSL.

WordPress to darmowa platforma, ale Ty’Będę musiał zapłacić za hosting, a także wszelkie dodatkowe wtyczki lub motywy, które możesz chcieć. Każda witryna WordPress jest inna, więc tak’trudno jest przewidzieć dokładny koszt, ale realistycznie’prawdopodobnie spadnie między 11 a 40 USD miesięcznie.

Dowiedz się więcej

 • Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, ile możesz zapłacić za WordPress, przeczytaj naszą pomocną Ceny WordPress artykuł.
 • Zastanawiam się, czy ty’d. Uważasz, że WordPress jest zbyt trudny w użyciu? Odkryć Jak stworzyć stronę internetową WordPress u naszego początkującego’s przewodnik.
 • Wszystkie strony WordPress wymagają hostingu. Zacznij od porównania 8 najlepszych hostów WordPress.

Kreatorzy portfeli

Jeśli ty’poszukujesz czegoś bardzo prostego i łatwego w utrzymaniu ręki podczas budowania, wtedy warto rozważyć projektanta specyficznego dla portfela. To’dobrym pomysłem jest dokładne zbadanie przed wybraniem jednego, ponieważ ich projekty i funkcje mogą czasami być bardziej ograniczające niż narzędzie do tworzenia witryn, takie jak Squarespace lub Wix.

Chcesz sprawdzić, czy istnieją potężne narzędzia SEO, funkcje marketingowe i blogowe oraz opcje dostosowywania, które pozwalają Ci stworzyć własną stronę’ponownie w 100% zadowolony.

Popularne wybory to Fabrik, Pixpa, Viewbook i SmugMug – te konstruktory zaspokajają jednak nisze, więc upewnij się, że’całkowicie poświęcony konkretnemu sektorowi przed rozpoczęciem budowy!

Dowiedz się więcej

 • Przeczytaj nasze Przegląd SmugMug sprawdzić, czy to’jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Oto kilka szybkich wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniej platformy:

 • Zawsze staraj się, zanim zbudujesz lub kupisz – przetestuj platformę, zanim podejmie decyzję’dostępny jest bezpłatny plan lub wersja próbna.
 • Wypróbuj parę i porównaj je – nawet jeśli pierwszym, którego wypróbujesz, jest Ten, tam’nie zaszkodzi próbować innym porównać i upewnić się’to najlepszy wybór.
 • Don’t rozproszony przez darmowy plan – wszyscy kochają darmowe rzeczy, w tym i my! Ale do budowania stron internetowych darmowa ISN’t naprawdę opcja – i tak nie, jeśli chcesz mieć profesjonalne portfolio. Spójrz na najtańszą cenę, która zamiast tego usunie reklamy z Twojej witryny.

Przed przejściem dalej upewnij się, że:

 • Badano różne opcje budowania portfela
 • Testowałem i porównywałem kilka różnych platform
 • Wybierz odpowiednią platformę dla swojego portfolio

2)

Zaprojektuj swoje portfolio

Niezależnie od tego, którą platformę masz’jeśli zdecydujesz się zbudować swoje portfolio, następnym krokiem jest zabawa – musisz zacząć projektować swoją stronę internetową.

Potrzebujesz witryny, aby wyglądała jak najlepiej, aby pochwalić się swoją pracą i podkreślić, jak profesjonalny jesteś. Jest to ważne, ponieważ ludzie będą Cię oceniać na podstawie projektu twojego portfela – w rzeczywistości 75% ludzi opiera wiarygodność firmy na tym, jak wygląda jej strona internetowa. Możesz się założyć, że to samo dotyczy portfeli online!

Oczywiście zatrudnienie projektanta stron internetowych to świetny sposób na zapewnienie pięknego portfolio, ale możesz nie mieć pieniędzy na opłacenie tego rodzaju usług. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie’Naprawdę muszę – szczególnie jeśli ty’ponownie korzystasz z narzędzia do tworzenia witryn, takiego jak Squarespace, które oferuje wspaniałe, wstępnie przygotowane projekty do dostosowania.

Jeśli ty’Chcemy samodzielnie zbudować i zaprojektować swoje portfolio online’mamy kilka przydatnych wskazówek na początek.

# 1. Nie komplikuj

Może być kuszące, aby rzucić wszystko’masz już na swojej stronie, zwłaszcza jeśli masz już dużo pracy, którą chcesz pochwalić. Jednakże to’ważne jest, aby uniknąć tworzenia zaśmieconego portfolio, ponieważ spowoduje to odesłanie odwiedzających bezpośrednio do Google.

Zamiast tego postaraj się zachować prostotę projektu. Ludzie oczekują, że zobaczą pewne elementy na stronie internetowej – menu, stopkę zawierającą pomocne linki, łatwy do znalezienia link z powrotem do strony głównej – więc postępuj zgodnie z tymi sprawdzonymi metodami.

Don’twórz też setki stron. Teczka powinna być prosta i wystarczająco łatwa do nawigacji za jednym razem. Strona główna, strona O mnie, strona kontaktowa i wizytówka Twojej pracy to kluczowe strony, które należy uwzględnić. (My’Wkrótce przeprowadzę Cię przez proces tworzenia tych stron!)

strona główna portfolio madeleine dallaMadeleine Dalla’portfolio jest pięknie proste. To jest cała strona główna – ma jej imię, to, co robi, gdzie ona’na podstawie i prezentuje pięć przykładów jej fotografii. To’jest minimalny, ale działa!

# 2. Użyj białej przestrzeni

Aby uniknąć bałaganu, skorzystaj z białych znaków. Jest to pusta przestrzeń otaczająca obrazy, tekst, przyciski i inne funkcje projektowe. Biała przestrzeń pomaga kierować użytkownikiem’uwagi i zapobiega zbyt dużemu zatłoczeniu lub bałaganowi stron.

Otoczenie obrazu, nagłówka lub akapitu białą spacją zwróci na to większą uwagę. Może być bardzo przydatny do kierowania gościem’spoglądają na najważniejsze cechy, takie jak pozytywne opinie lub najlepsze dzieło.

Najlepsza wskazówka!

Biała przestrzeń nie’muszę być biały – to’s zwykle jest kolorem tła witryny, więc zazwyczaj jest biały, ale może być również czarny lub blokiem jasnych kolorów!

jak zrobić przykład wokine portfolio onlineTo portfolio online, Wokine, używa jasnego koloru tła i umieszcza tekst na białej przestrzeni, aby zwrócić uwagę na komunikat.

# 3. Wybierz schemat kolorów

Wybór schematu kolorów jest ważną częścią projektowania portfolio online, ponieważ może stworzyć lub zniszczyć Twoją witrynę. Wybór kolidujących ze sobą kolorów, użycie zbyt wielu kolorów lub nawet wybranie kolorów, które są zbyt podobne, może mieć straszny wpływ na odwiedzających’ zaręczynowy.

Różne kolory wywołują różne reakcje i uczucia u ludzi – na przykład niebieski ma wzbudzać zaufanie, a czerwony wzbudza emocje. Zastanów się więc, jak chcesz się czuć odwiedzający, gdy znajdą się w Twoim portfolio.

Powinieneś wybrać kolor podstawowy, który jest kolorem głównym’Będę używać na twojej stronie internetowej, a drugi kolor, który służy do zapewnienia kontrastu i zwrócenia uwagi na funkcje, takie jak przyciski lub pudełka.

Najlepsza wskazówka!

Masz problem z wybraniem schematu kolorów? Skorzystaj z narzędzia, takiego jak Coolors.co, które generuje schematy kolorów, które możesz dostosować do własnych potrzeb’znalazłem twoją idealną paletę!

jak zbudować portfolio online erika senft miller kolor przykład 1jak zbudować portfolio online erika senft miller kolor przykład 2

Erika Senft Miller’Portfolio online wykorzystuje subtelną, ale sprytną kolorystykę, przechodząc od spokojnego niebieskiego do słonecznego żółtego koloru’kliknąłem na jeden z jej projektów.

# 4. Wybierz czytelną czcionkę

Czcionki mają na celu przede wszystkim czytelność – jeśli wybierzesz super fantazyjną czcionkę, która wygląda niesamowicie, ale jest trudna do odczytania, może się okazać, że ludzie nie są’maksymalne wykorzystanie treści pisanych.

Różne czcionki mają różne “osobowości” – sprawdzić Czcionki Google za ogromną bibliotekę darmowych czcionek wraz z ich opisami i przykładami. Czcionki Google to dobry sposób na znalezienie czcionek, które dobrze ze sobą współpracują, jeśli chcesz użyć więcej niż jednego – czcionki mogą się kolidować tak jak kolory, więc uważaj na swój wybór i nie’t wybrać losowo!

słuchamy przykładowej czcionki budującej portfolio onlineWe Are Listen wykorzystuje prostą, niezwykle czytelną czcionkę, która dobrze komponuje się z minimalistycznym, czystym designem swojego portfolio.

# 5. Rozpowszechniaj swoje treści

Don’Spróbuj dopasować wszystko do jednej strony. To może brzmieć jak najłatwiejsza opcja, ale tak jest’naprawdę trudne jest stworzenie naprawdę dobrego portfolio na jedną stronę.

Zamiast tego rozłóż zawartość na wiele stron. Umieść wszystkie niezbędne informacje na swojej stronie głównej – ludzie powinni natychmiast dowiedzieć się, kim jesteś, co możesz dla nich zrobić i jak się z tobą skontaktować.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, don’daj się ponieść emocjom, tworząc zbyt wiele dodatkowych stron, ale poświęcaj strony najważniejszym treściom. Na przykład twój “O” informacje zasługują na własną stronę, podobnie jak prezentacja Twojej pracy.

jak budować portfele online przykładowy przykład madeleine dallaPamiętajcie Madeleine Dalla’prosta, minimalna strona główna? To jest jej strona projektu, na której możesz zobaczyć najważniejsze jej prace, i rozwinąć każdą z nich, aby wyświetlić ją bardziej szczegółowo. Przed przejściem dalej upewnij się, że:

 • Wybrane czcionki dla twojego portfolio
 • Wybrałem schemat kolorów
 • Pomyśl o tym, jak chcesz ułożyć stronę główną swojego portfolio

Dowiedz się więcej

 • Czy chcesz zatrudnić projektanta stron internetowych? Przeczytaj nasz przydatny przewodnik po 8 porad dotyczących pracy z projektantem stron internetowych jak najlepiej wykorzystać partnerstwo.
 • Potrzebujesz pomocy w znalezieniu właściwej czcionki? Sprawdź nasz przewodnik na Jak wybrać idealną czcionkę po porady ekspertów.
 • Wybór schematu kolorów może być trudny. Uczyć się Jak wybrać dobry schemat kolorów w naszym szczegółowym przewodniku.
 • Bądź na bieżąco z najgorętszymi Trendy w projektowaniu stron internetowych na rok 2020.

3)

Pochwal się swoją pracą

Okej, więc twoje portfolio online zaczyna wyglądać dobrze. ty’Ty masz swój schemat kolorów’jesteś gotowy do użycia dużej ilości białych znaków, a twoje czcionki są szczerze oszałamiające. Ale tam’czegoś brakuje – czegoś dużego.

Twoja praca! Celem budowania portfolio online jest pokazanie swoich umiejętności, niezależnie od tego, czy jesteś sobą’jesteś artystą lub projektantem, pisarzem lub architektem. Ludzie chcą zobaczyć, co możesz zrobić, zanim cię zatrudnisz, i to jest twój czas, aby zabłysnąć.

Bądź selektywny

Przesyłając przykłady swoich projektów, nasza najważniejsza wskazówka to: być wybrednym. Odnosi się to do ciebie’Byłem w twojej branży dziesięć lat lub dziesięć tygodni. Jeśli ty’już dawno temu’prawdopodobnie masz lata’ projekty warte pochwalenia się. Jeśli ty’dopiero zaczynasz, możesz poczuć potrzebę nadwyżki rekompensaty, przesyłając każdą odrobinę pracy’kiedykolwiek zrobiłem.

Don’przytłoczyć odwiedzających. Wybierz najlepsze projekty, które Ci się podobają’najbardziej dumny – z tych, które pokazują, co możesz zrobić. Zadaj sobie pytanie, dlaczego chcesz pokazać tę konkretną pracę, co mówi ludziom o tobie i jakie umiejętności wykazuje.

Pamiętaj, że Twoi ulubieni nie zawsze są najlepszymi przykładami do zaprezentowania się w twoim portfolio – spójrz na całą swoją pracę z otwartym umysłem i spróbuj zobaczyć ją od klienta’punkt widzenia.

Graj i wyświetlaj

Kiedyś ty’wybraliśmy wizytówkę swojego portfolio, to’nadszedł czas, aby uzyskać go na swojej stronie internetowej!

Zalecamy poświęcenie strony w celu zaprezentowania swojej pracy, ale to, jak to zrobisz, zależy od Ciebie. Pokaz slajdów, galeria, wideo, oś czasu, a nawet mapa – sposób wyświetlania pracy zależy całkowicie od tego, co’ponownie wyświetla.

Graj w różnych formatach i stylach, aż znajdziesz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj, aby używać białych znaków, aby uniknąć zaśmiecania strony, i nadaj kontekst każdemu przykładowi, aby podkreślić swoje umiejętności.

jak zbudować prezentację pracy portfela online IDIIntegrated Design Inc.’portfolio biznesowe prezentuje swoją pracę w prosty sposób, układając stronę ze zdjęciami i tekstem, które opisują projekt i pokazują wyniki.

Powinieneś również zamieścić przykłady na swojej stronie głównej, ponieważ daje to odwiedzającym natychmiastowe wyobrażenie o pracy, którą wykonujesz i czy twój zestaw umiejętności pasuje do tego, co oni’szukam. Upewnij się, że każda praca, którą wkładasz na swoją stronę główną, jest najwyższej jakości i pokazuje twoje umiejętności. Niech praca mówi sama za siebie – don’przepełniono stronę.

Cameron Jones - strona główna portfolio onlineTo dość dziwne portfolio Camerona Jonesa ma kilka polecanych projektów wyświetlanych na jego stronie głównej. Ma również element interaktywny, który pomaga złapać gościa’uwaga podczas przewijania.

Opowiedzieć historię

Zamiast losowego umieszczania pracy w swoim portfolio, spróbuj opowiedzieć z nią historię. Splataj razem swoją pracę, wszelkie opinie klientów, a także własne słowa opisujące projekt. Każde dzieło ma swoją historię, która pomoże odwiedzającym zrozumieć i połączyć się z Twoim portfolio.

Odwiedzający wygrali’nie wiesz, dlaczego, kiedy lub jak stworzyłeś swoją pracę, więc podaj kontekst, który pomoże im zrozumieć, co dokładnie zrobiłeś i jakie były wyniki.

To powiedziawszy, don’t pisać za dużo – praca powinna zająć centralne miejsce i mówić sama za siebie, z dowolnym tekstem tylko po to, aby wspierać i dawać historię, kadrując każdy utwór kontekstem.

Przed przejściem dalej upewnij się, że:

 • Przejrzałem twoją pracę
 • Wybrałem najlepsze przykłady
 • Pomyśl o tym, jak wyświetlić swoją pracę na stronie
 • Przesłałem swoją pracę do swojego portfolio
 • Udostępniono kontekst i opowiadanie historii, aby stworzyć ramy dla Twojej pracy

4

Użyj dowodu społecznego

W ostatniej części rozmawialiśmy o uwzględnieniu referencji, które są przykładem dowodu społecznego.

Jest to zjawisko, w którym ludzie są bardziej skłonni do zrobienia czegoś, jeśli zobaczą, że inni robią to najpierw. Dowody społeczne pokazują, dlaczego recenzje klientów i oceny w gwiazdkach są tak ważne i dlaczego referencje stanowią portfolio’najlepszy przyjaciel.

Zbierz referencje

Jeśli ty’kiedykolwiek wykonałem pracę dla klienta, poproś go o przedstawienie referencji. Referencje są jak złoto – możesz je posypać swoim portfelem online i zachęcić odwiedzających do siedzenia “Ta osoba brzmi jak artysta / projektant / pisarz / architekt, z którym chcę pracować!”

Pozyskiwanie referencji może być trudne’dopiero zaczynam, ale nie’czuję się przygnębiony, jeśli nie’t jeszcze masz pochlebne recenzje, które możesz umieścić w swoim portfolio. Spróbuj współpracować z kimś przy projekcie, aby uzyskać wycenę od kogoś, kto’Pracowaliśmy z tobą, nawet jeśli nie’mieć jakieś opinie od klientów.

Sprawdź recenzje w mediach społecznościowych lub za pośrednictwem poczty e-mail i jeśli możesz’znajdź jakieś, a następnie skontaktuj się z klientami i zapytaj, czy tak’chciałbym ci dać.

Zdobądź społeczność

Możesz także wykorzystać dowód społecznościowy za pomocą mediów społecznościowych. Utwórz konta i połącz je z witryną swojego portfolio – pokaże to, że inne osoby są zainteresowane twoją pracą i śledzeniem twoich projektów.

Możesz nawet osadzić swój kanał społecznościowy w swoim portfolio. To może być świetny sposób na pokazanie tego, co Ty’pracuję obecnie lub na czacie o wszelkich trwających pracach, które nie są’jeszcze gotowy do pełnego wykorzystania w swoim portfolio.

Jeśli pójdziesz ścieżką mediów społecznościowych, upewnij się, że zawsze będziesz na bieżąco, trafny i profesjonalny!

Przed przejściem dalej upewnij się, że:

 • Zebrałem wszelkie istniejące opinie
 • Myśl o tym, kogo możesz poprosić o nowe referencje
 • Skonfiguruj profesjonalne konta w mediach społecznościowych
 • Połącz te konta ze swoim portfelem online

Dowiedz się więcej

 • Odkryj moc referencji w naszej infografice: Jak korzystać z recenzji online, aby sprzedawać różne generacje

5

Napisz zaangażowanie “O” Strona

Przyjdź i pozwól nam cię trochę poznać. Kim jesteś? Jakie masz umiejętności Jak zacząłeś? Co Cię wyróżnia? Dlaczego klient powinien Cię zatrudnić??

Teraz my’nie mówię, że powinieneś napisać całą historię swojego życia, ale to tylko niektóre z pytań, na które chcesz odpowiedzieć, pisząc swoje “O” strona. Ludzie chcą wiedzieć, kto stoi za portfelem – w końcu oni’Chcę cię trochę poznać, zanim cię zatrudnisz!

Często popełniany błąd podczas pisania “O” strony mają zbytnio skupiać się na sobie. Tak, chcesz poznać swoją osobowość i umiejętności oraz sprawić, by strona była tak wyjątkowa, jak Ty – ale musisz’zapomnij o klientach.

Ludzie chcą wiedzieć, co możesz dla nich zrobić, więc pamiętaj, aby powiązać to ze swoim “O” strona. OK’jesteś zabawną i bezproblemową osobą – oznacza to, że możesz stworzyć przyjemne wrażenia dla swoich klientów. A może pracujesz dobrze pod presją – oznacza to, że możesz osiągać szybkie wyniki w napiętych terminach.

Chcesz znaleźć równowagę między pozorną bezbarwnością a pozorną koncentracją na sobie, co łatwiej powiedzieć niż zrobić!

jak zrobić przykład portfela zabawek onlinePortfolio ToyFight dobrze się bawi ze swoimi założycielami’ bios, ale nie pozostawia wątpliwości co do poziomu doświadczenia za lekkim tonem. Najlepsza wskazówka!
Dołącz formularz kontaktowy do swojego “O” strona. Jeśli gość jest gotowy cię zatrudnić po przeczytaniu twojego “O” strona, don’spraw, by szukali sposobu na nawiązanie kontaktu – poproś ich, aby się przywitali, i ułatw im to!

Niech świeci twoja osobowość, ale także pamiętaj o tobie’rozmawiam z potencjalnymi klientami. Zawsze wracaj do tego, dlaczego’są najlepsi do pracy, co możesz zrobić i jak możesz im pomóc.

Przed przejściem dalej upewnij się, że:

 • Zdecydowałem, co chcesz powiedzieć w swoim “O” strona
 • Napisał twój “O” strona
 • Dodano formularz kontaktowy, aby ludzie mogli się z Tobą skontaktować

Dowiedz się więcej

 • Ujawniamy Jak napisać “O nas” Strona w naszym pomocnym przewodniku wraz z dziewięcioma ważnymi dos i don’Musisz wiedzieć przed rozpoczęciem!
 • Odkryj nasze 19 najlepszych wskazówek dotyczących Pisanie dla Internetu za przydatne wskazówki.

6

Utwórz stronę kontaktową

Nawet jeśli skorzystasz z naszej porady i umieścisz na swoim formularzu kontaktowym “O” strona nie’boli mieć osobną stronę kontaktową w swoim portfolio online. W końcu chcesz ułatwić ludziom kontakt z tobą!

Jeśli ty’ponownie budujesz swoje portfolio, aby generować więcej pracy, nawiązywać kontakty i nawiązywać kontakty z ludźmi, wtedy głównym celem Twojej witryny jest zachęcenie ludzi do kontaktu. Dzięki temu Twoja strona kontaktowa jest istotną częścią twojego portfolio.

To’utworzenie strony kontaktowej jest dość łatwe – większość motywów projektowych ma już wbudowaną stronę kontaktową, którą po prostu trzeba dostosować. Jeśli Twój motyw nie’Aby dołączyć stronę kontaktową, możesz znaleźć aplikację (lub wtyczkę, jeśli ją masz)’ponownie korzystasz z WordPress) i dodaj jeden do swojej strony za pomocą kilku kliknięć.

Oto kilka najważniejszych wskazówek dotyczących tworzenia strony kontaktowej:

 1. Ułatw znalezienie – wypisz to w głównym menu i stopce witryny.
 2. Podsumuj, kim jesteś, co robisz i dlaczego ludzie powinni się z Tobą skontaktować – don’Załóżmy, że ludzie poświęcili czas na przeczytanie reszty witryny.
 3. Podaj dane kontaktowe – na przykład profesjonalny adres e-mail lub numer telefonu, aby ludzie mogli się szybko skontaktować.
 4. Dodaj formularz kontaktowy do wypełnienia przez osoby – Pomoże to w sortowaniu zgłoszeń.
 5. Nie komplikuj – wyjaśnić dokładnie, jakie działania użytkownik powinien podjąć na tej stronie.

Don’nie bój się dobrze bawić ze swoją stroną kontaktową – pozwól, by Twoja osobowość świeciła i spraw, aby odwiedzający naprawdę chcieli dotrzeć do Ciebie i przywitać się!

przykład strony z portfolio do zabawyPortfolio Playful ma osobowość, ale także wyjaśnia, jak się skontaktować. Od razu otrzymasz wiadomość e-mail – nie’w ogóle muszę szukać danych kontaktowych! Przed przejściem dalej upewnij się, że:

 • Dodano stronę kontaktową do twojego portfolio
 • Treść pisemna dla Twojej strony kontaktowej
 • Podane dane kontaktowe i / lub formularz

7

Wykorzystaj w pełni SEO

Aby ludzie mogli Cię podziwiać i wynająć, muszą Cię najpierw znaleźć. Możesz pomóc im odkryć Twoje portfolio online, optymalizując witrynę pod kątem wyszukiwarek, takich jak Google. Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO) to proces, który ma pomóc Twojej witrynie uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

SEO to zupełnie nowy świat nieustannie ewoluujących taktyk, ale teraz możemy zacząć od podstaw:

1. Użyj nagłówków

Dzielenie stron na nagłówki – tak jak my’zrobiliśmy to tutaj – pomaga Google “czytać” Twoja strona.

Google stawia przede wszystkim wrażenia użytkownika, więc tak nie jest’nie chcę wysyłać ludzi do stron internetowych z jedną wielką ścianą tekstu. Użycie nagłówków pokazuje Google, że twoja strona jest strawna, uporządkowana i łatwa do odczytania.

2. Zoptymalizuj obrazy

Możliwe, że twoje portfolio będzie zawierało wiele zdjęć, a może nawet niektóre filmy. Jest to idealne rozwiązanie do popisywania się swoją pracą, ale może spowolnić działanie witryny’s prędkości ładowania.

Wolno ładujące się strony internetowe są ogromnym „nie”, jeśli chcesz zajmować wysokie pozycje w Google’s wyników wyszukiwania, więc musisz znaleźć sposoby na szybkie ładowanie stron. Jednym z najlepszych (i najłatwiejszych) sposobów na to jest optymalizacja zdjęć.

Kompresowanie rozmiaru pliku oznacza, że ​​ładuje się on szybciej – jednak im bardziej kompresujesz obraz, tym bardziej wpływa to na jakość, więc nie’t ciągle kompresuj ten sam obraz.

Najlepsza wskazówka!

Możesz łatwo kompresować obrazy za pomocą bezpłatnego narzędzia do kompresji, takiego jak Kraken, TinyPNG lub Optimizilla – po prostu prześlij obrazy, które chcesz skompresować, a następnie zapisz skompresowane pliki do użycia w swoim portfolio!

3. Napisz tytuły i opisy meta

Kiedy szukasz czegoś w Google, ty’ponownie spotykane przez strony i strony wyników. Wyniki zwykle składają się z linku i krótkiego opisu, które wyglądają tak:

budowanie przykładowych metadanych SEO portfela online

Czy wiesz, że nazywa się to metadanymi? Niebieski link to tytuł meta, a krótki fragment kopii nazywa się metaopis. Pisanie własnych metadanych może uczynić je bardziej przekonującym i zachęcić więcej osób do przejrzenia!

Jeśli masz docelowe słowa kluczowe, spróbuj użyć ich w swoich metadanych. Widzisz słowa wyróżnione pogrubioną czcionką w przykładzie? Są to słowa kluczowe wyszukiwane przez użytkownika w celu znalezienia Twojej strony, więc spróbuj użyć odpowiednich słów kluczowych w swoim tytule i opisie.

Wyjaśnij, o czym jest Twoja witryna, i spróbuj użyć przekonującego języka. Na przykład wynik pokazany powyżej zadaje pytanie i używa słów “odkryć” i “dzisiaj” aby zachęcić ludzi do klikania tego wyniku zamiast do kogoś innego’s.

Zawsze miej krótkie metadane, w przeciwnym razie’Zostanę odcięty!

4. Utwórz linki

Łącze między własnymi stronami, aby pomóc Google’Boty rozumieją twoją stronę. To się nazywa wewnętrzne linkowanie, ponieważ ty’ponowne linkowanie na własnej stronie internetowej. Na przykład możesz utworzyć link ze strony Informacje do strony kontaktowej.

To’Pomocne jest także przekierowanie innych stron do twojego portfolio. To się nazywa linkowanie wsteczne.

Im bardziej wiarygodne są te inne strony internetowe, a im więcej linków uzyskasz, tym bardziej pomoże to Twojej witrynie. Wynika to z faktu, że linki te informują Google, że inne uznane i zaufane witryny popierają cię i mówią o tobie, co poprawia twoją wiarygodność online.

Możesz poprosić klientów o poparcie Cię na ich stronach lub możesz napisać pomocne treści dla innych blogów i dołączyć link do swojego portfolio.

5. Wymień swoje usługi

Upewnij się, że potencjalni klienci mogą Cię znaleźć w miejscach takich jak Ogłoszenia Google i Yelp – wszędzie tam, gdzie ludzie mogą szukać usług online. Jeśli ty’Jeśli jesteś lokalnym freelancerem lub firmą, może to pomóc zawęzić konkurencję’Pojawię się w “blisko mnie” wyszukiwania od kogokolwiek w Twojej okolicy.

Podczas wyświetlania swoich usług online, zawsze upewnij się, że Twoje dane kontaktowe są takie same we wszystkich obszarach. Google zauważy, jeśli tak’nie, i będzie cię traktować niżej, jeśli ty’ponownie niespójne.

Przed przejściem dalej upewnij się, że:

 • Użyto nagłówków, aby uporządkować treść
 • Skompresuj swoje zdjęcia
 • Dodano linki między twoimi stronami
 • Pisemne metadane dla Twojej witryny portfela
 • Wystawił swoją firmę w wielu miejscach online

8

Dodaj pikanterii i wyróżnij się

Twoje portfolio wygląda niesamowicie. Nie, poważnie – wszystko jest na swoim miejscu, a ty’zoptymalizowaliśmy go pod kątem wyszukiwarek, aby pomóc ludziom go znaleźć. Ale poczekaj… robiąc badania zauważasz, że wszyscy inni’portfolio też wygląda całkiem nieźle. W rzeczywistości niesamowite. Zaczynasz się zastanawiać: dlaczego ludzie wybierają mnie od nich?

My’Nie opowiadam się tutaj za wątpliwościami, ale to jest naprawdę świetne pytanie. Dlaczego ktoś wybierze cię spośród konkurencji? Twój niepowtarzalny styl i błyszcząca osobowość przekonają ich przez większość czasu, ale to, co jeszcze Cię wyróżnia?

To’czas urozmaicić swoje portfolio o zabawne dodatki, aby ludzie naprawdę usiedli i zwracali uwagę. Możesz sobie z tym wyobrazić, ale oto kilka pomysłów na dobry początek, gdy tworzysz swoje portfolio online…

1. Zdobądź blogowanie

Załóż blog, powiedzieli. To’Będą się bawić, powiedzieli. Cóż, możemy powiedzieć ci z doświadczenia – jest fajnie! I to’to świetny sposób na przyciągnięcie odwiedzających’ uwaga, pokazując, że wiesz co’mówię o tym i informuję ludzi, że ty’pozostanie aktywny w Internecie.

Blog jest idealny do budowania swojego portfolio’reputacja – to’świetnie nadaje się do uzyskiwania linków i zwiększania SEO, a także do angażowania obserwujących. Możesz udzielać aktualizacji projektów, pisać przemyślenia na temat wydarzeń w branży, a nawet przeprowadzać wywiady z klientami lub innymi freelancerami w celu uzyskania wkładu.

Załóż blog, jeśli masz coś do powiedzenia. Don’t założyć bloga ze względu na niego – to przyniesie więcej szkody niż pożytku. I jeśli ty’prowadzisz już odpowiedniego bloga, zawsze możesz do niego link z własnego “O” strona – prosta!

2. Krzycz o swoich osiągnięciach

Masz nagrody? Że’jest niesamowity i powinieneś dać ludziom znać. Don’bądź przechwalony, ale nie’bądź nieśmiały – zdobądź nagrody, wyróżnienia lub nominacje w swoim portfolio, aby wszyscy potencjalni klienci je zobaczyli.

Jeśli którykolwiek z twoich prac został opisany w prasie lub nawet jeśli pomogłeś za darmo w lokalnej społeczności, porozmawiaj o tym na swoim portfolio – to’takie rzeczy, które ci pokazują’Cięcie ponad resztę.

jak budować portfele online przykład nagród toyfightPortfel ToyFight nie jest’boję się krzyczeć o tym, ile ma nagród!

Don’Nie przejmuj się, jeśli nie’Mam jeszcze jakieś nagrody. Szczerze mówiąc o swojej karierze – ludzie zwyciężyli’Jeśli oczekujesz, będziesz uzbrojony po zęby w trofea’dopiero zaczynam!

3. Myśl nieszablonowo

Czy potrafisz wykorzystać swoje umiejętności, aby wyróżnić swoje portfolio? Na przykład, czy możesz tworzyć animacje lub dodać element interaktywny podczas budowania swojego portfolio online?

Don’spróbuj czegoś wymyślnego tylko ze względu na to, ale pomyśl o tym, jak wyjątkowy zestaw umiejętności może wprowadzić nowy poziom do twojego portfolio.

Często twórcy są zatrudniani ze względu na ich wyobraźnię i umiejętności, więc jeśli potrafisz wykazać się umiejętnością myślenia nieszablonowego w swoim portfolio, możesz być o krok przed konkurencją.!

jak zrobić portfolio online mariah weathersby wznowić gręMariah Weathersby, programistka i projektantka graficzna, zmieniła swoje portfolio online w grę, w której grasz, aby dowiedzieć się więcej o niej. Przed przejściem dalej upewnij się, że:

 • Pomyśl o tym, co wyróżnia twoje portfolio
 • Zdecydowałem, czy chcesz założyć blog
 • Dodano wszelkie nagrody lub osiągnięcia do swojego portfolio
 • Wymyśl pomysły, w jaki sposób możesz uzyskać wyobraźnię w swoim portfolio

9

Bądź na bieżąco

Usiądź wygodnie i zrelaksuj się – ty’zakończyliśmy tworzenie Twojego portfolio online!

Jednak praca nie jest’jeszcze zrobione. Musisz pozostać na szczycie swojego portfela, aby wyprzedzić konkurencję – nikt nie lubi przestarzałej strony internetowej, więc dbaj o jej aktualność i aktualność, dodając nowe projekty, nad którymi prawdopodobnie pracujesz.

Zawsze upewnij się, że Twoje dane kontaktowe są poprawne i aktualne, a treść również – jeśli przeprowadzisz się do nowego obszaru lub zmienisz ukierunkowanie projektu, na przykład zaktualizuj tę informację w swoim biografii!

Jeśli ty’ponownie prowadzisz bloga lub różne konta w mediach społecznościowych, pamiętaj o regularnym publikowaniu postów i pamiętaj o aktualizowaniu opinii na stronach swojego portfolio, gdy pojawią się nowe. Za kilka miesięcy’ czas, przejrzyj swoje portfolio’s projekt i treść, i sprawdź, czy nadal pasuje do pracy’reprodukowanie.

Ludzie, pomysły, marki i cele zmieniają się – wraz z rozwojem upewnij się, że Twoje portfolio również nadąża!

Przed przejściem dalej upewnij się, że:

 • Upewnij się, że twoje portfolio jest aktualne
 • Ustaw przypomnienie, aby przejrzeć je za kilka miesięcy’ czas
 • Rozpoczęto aktualizowanie w miarę pojawiania się nowych projektów

Jak zrobić portfolio online – Podsumowanie

My’przeprowadziliśmy Cię przez kroki, które musisz wykonać, aby zbudować własne portfolio online, a teraz powinieneś być gotowy do rozpoczęcia tworzenia.

Portfolio online to niezbędny element kreacji. Jednak Internet jest ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej’to sprytny ruch dla prawie każdego, kto zastanawia się, w jaki sposób może stworzyć portfolio, aby połączyć się z innymi online.

Ponownie wykonaj następujące kroki, aby pomóc Ci w drodze:

Jak utworzyć portfolio online: Podsumowanie

 1. Wybierz idealną platformę portfela – wybierz taki, który odpowiada Twoim potrzebom.
 2. Zaprojektuj swoje portfolio – upewnij się, że Twoja strona wygląda.
 3. Pochwal się swoją pracą – starannie wybieraj przykłady do wyświetlenia na swojej stronie.
 4. Użyj dowodu społecznego – Korzystaj z referencji i mediów społecznościowych, aby przyciągnąć nowych klientów.
 5. Napisz angażujące “O” strona – pozwól odwiedzającym Cię poznać.
 6. Utwórz stronę kontaktową – ułatwić ludziom kontakt.
 7. Wykorzystaj w pełni SEO – pomagaj ludziom znaleźć twoje portfolio online.
 8. Dodaj pikanterii i wyróżnij się – co Cię wyróżnia?
 9. Bądź na bieżąco – dbaj o to, by twoje portfolio było świeże i aktualne!

Możemy’czekaj, aby zobaczyć, co stworzysz, więc nie’odłóż to. Wykonaj te czynności, aby rozpocząć, i już dziś utwórz portfolio online… wróć i podziel się z nami swoją opinią!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map