Kodowanie dla początkujących – najlepszy sposób na naukę kodów HTML i CSS w celu zbudowania strony internetowej

zamieszanie-o-kody-minW 2010 roku, kiedy zbudowaliśmy naszą pierwszą stronę internetową, mieliśmy budżet w wysokości 200 USD.


Ponieważ tego nie zrobiliśmy’Ponieważ mamy pieniądze na zatrudnienie projektanta stron internetowych, postanowiliśmy skorzystać z dragu & upuść kreatora stron internetowych i zacznij uczyć się podstawowych kodów HTML i CSS.

Prowadzimy własne badania, aby zdecydować, który twórca witryny jest najlepszy do różnych celów. Weź udział w naszym quizie, aby uzyskać rekomendację’spersonalizowane do twoich potrzeb.

Kodowanie dla początkujących może być zniechęcające, ale my nie’żałuję spędzenia (lub zainwestowania) czasu w naukę podstawowego kodu, ponieważ byliśmy w stanie dokonać bardzo drobnych zmian w projekcie naszej strony internetowej szybko i natychmiast, że w przeciwnym razie musielibyśmy zapłacić projektantowi kilkaset dolarów za zrobienie tego.

Nie wspominając o nas’Muszę czekać na zakończenie pracy, a czas realizacji może wynosić średnio kilka dni.

W tym czasie nie byliśmy żadnym koderem głównym. Mimo że byliśmy dopiero początkującymi programistami, ta umiejętność dała nam swobodę i kontrolę nad projektowaniem naszej strony internetowej.

To było bardzo inspirujące i wyzwalające, wiedząc, że nie byliśmy poddani łasce projektanta witryny lub programisty.

Nie mówię, że musisz zostać świstem kodującym.

Pozwolić’szczerze mówiąc, być może masz już pracę na pełny etat, a Twoja strona internetowa może być hobby pobocznym lub witryną biznesową, która pomoże Ci rozwinąć firmę’s obecność online.

Musisz tylko wiedzieć wystarczająco dużo, aby dodać pole tekstowe z niestandardowym kolorem tła i stylem czcionki. Możesz po prostu wprowadzić podstawowe zmiany, które wygrały’t zajmuje zbyt dużo czasu, ale wciąż wystarcza, aby zapewnić ci pewną elastyczność projektowania.

Ponieważ wiele osób pytało nas, gdzie znaleźć dobre, niezawodne zasoby do nauki podstaw kodowania, postanowiliśmy opracować ten przewodnik Coding for Beginners, który jest zbiorem wszystkich zasobów do kodowania, które’Użyliśmy w przeszłości, które pomogły nam, gdy zaczynaliśmy.

Jeśli chcesz nauczyć się podstawowego kodowania, aby uzyskać większą kontrolę nad swoją witryną, nawet gdy używasz przeciągania & upuść kreatora stron, te zasoby dla początkujących HTML / CSS mogą zdecydowanie pomóc.

Jakiego języka kodowania potrzebujesz, aby zbudować stronę internetową?

Podstawowymi elementami składowymi witryny są kody HTML i CSS.

Bardziej zaawansowanymi językami kodowania używanymi na stronach internetowych są jQuery, JavaScript i PHP.

Szczerze mówiąc, jeśli używasz drag & upuść kreatora stron, naprawdę potrzebujesz tylko HTML i CSS, aby rozpocząć.

Użytkownicy WordPress mogą chcieć dodać PHP do swojej listy, ponieważ WordPress jest znacznie bardziej złożonym narzędziem do tworzenia stron internetowych niż jakiekolwiek przeciąganie & upuść twórców stron internetowych. Aby modyfikować strony WordPress, potrzeba więcej operacji kodowania.

Naszym zdaniem, kody HTML i CSS są tym, od czego powinni zacząć każdy początkujący.

Jeśli akurat interesujesz się kodowaniem stron internetowych, zawsze możesz nauczyć się zaawansowanych języków programowania.

Jakie rodzaje zasobów są dostępne?

Istnieją dwa rodzaje zasobów, z których możesz skorzystać: bezpłatny lub płatny.

Oba są wady i zalety, dlatego zalecamy wypróbowanie zarówno bezpłatnych, jak i płatnych zasobów, aby znaleźć to, co działa dla Ciebie.

Oczywiście najpierw zacznij od darmowych, ponieważ mogą okazać się wystarczające dla Twoich potrzeb.

Dlaczego warto korzystać z bezpłatnych zasobów?

Plusy

 • Oczywistą zaletą jest to, że tak jest wolny.
 • Mnóstwo selekcji i informacje o różnych rozwiązaniach. Jeśli masz bardzo konkretne pytanie lub problem, bezpłatne zasoby są świetne. Wynika to z faktu, że wiele osób pisze o bardzo specyficznych problemach, które są zbyt szczegółowe, aby można je było podjąć na kursie płatnym. Więc kiedy mamy unikalny problem, który może typowy przewodnik’Aby odpowiedzieć, zwykle szukamy wskazówek i odpowiedzi na forach i bezpłatnych zasobach.

Cons

 • Jest za dużo informacji dostępnych online, może to być mylące i nie będziesz wiedział od czego zacząć.
 • Wątki treści i dyskusje na forach nie są organizowane w sposób łatwy do strawienia, jak w przypadku kursów płatnych. Jeśli jesteś dobry w gromadzeniu rozproszonych informacji, może to nie stanowić problemu. Ale dla zdecydowanej większości ludzi może to spowolnić proces uczenia się od ciebie’Będę musiał przekopać się przez górę informacji, aby znaleźć tę, która będzie dla ciebie przydatna.
 • Każdy może zamieszczać samouczki online, a osoba ta może nie być wiarygodna. Początkujący, który jest zbyt pewny siebie, może postanowić opublikować samouczek, który może być niedokładny. Istnieje sto sposobów na wycięcie ciasta, ale jaki jest właściwy sposób? Jako początkujący nie będziesz mógł wiedzieć, czy czytane informacje są rzeczywiście najlepszą praktyką.

Dlaczego warto korzystać z płatnych zasobów?

Plusy

 • Kursy płatne są ogólnie dobrze zorganizowane i podzielone na łatwo przyswajalne kursy, które są specjalnie zaprojektowane dla początkujących. Nie ma potrzeby przekopywania się przez tysiące postów innymi “eksperci” lub dowiedzieć się, od czego zacząć. Musisz tylko postępować zgodnie z programem nauczania i jesteś na dobrej drodze.
 • Będziesz uczył się najlepszych praktyk kodowania od akredytowanych profesjonalistów. Złe nawyki są trudne do zmiany. Uczy się nowej umiejętności’Zawsze dobrym pomysłem jest unikanie złych standardów kodowania od osób, które mogą nie mieć kwalifikacji do nauczania kodu.

Cons

 • Typowe kursy obejmują wszystkie aspekty kodowania stron internetowych. Na przykład, jeśli chcesz po prostu znaleźć szybkie rozwiązanie, jak dodać pole tekstowe z niestandardowym tłem, możesz mieć pecha. Być może będziesz musiał przejść dobrą część kursu, zanim nauczysz się konkretnej rzeczy, której potrzebujesz.

Zarówno bezpłatne, jak i płatne zasoby mogą ci pomóc na różne sposoby, więc to’dobrze mieć dostęp do obu typów samouczków kodowania.

Teraz pozwól’przejrzyj naszą listę polecanych samouczków programowania online, które uważamy za bardzo pomocne.

Najlepszy sposób na naukę kodowania dla początkujących

# 1 Lynda

KOSZT: Bezpłatna wersja próbna / 19,99 USD – 29,99 USD miesięcznie

najlepsze zasoby do kodowania dla początkujących Lynda

Lynda zapewnia lekcje w formatach wideo, dzięki czemu są bardzo łatwe do naśladowania.

Naprawdę podoba nam się ich samouczki wideo, ponieważ ułatwiają naukę kodu.

Kursy są kompleksowe i obejmują nie tylko podstawy. W miarę doskonalenia się w kodowaniu będziesz mieć dostęp do bardziej zaawansowanych samouczków. Więc ich tutoriale mogą “rosnąć razem z tobą” gdy stajesz się lepszy w kodowaniu.

Lynda ma więcej niż tylko HTML & Kursy CSS. Obejmują prawie wszystko, od programowania po projektowanie graficzne, a Ty masz dostęp do wszystkich ich kursów w ramach jednego członkostwa, które możesz anulować w dowolnym momencie.

Moje doświadczenia z Lyndą:

ja’użyłem Lyndy do nauki HTML, CSS i PHP. Ogólnie rzecz biorąc, wykonał dobrą robotę, ucząc nas podstaw.

Podoba mi się struktura kursów w sposób zapewniający mi pełny obraz kroków, które muszę podjąć, aby nauczyć się tych nowych języków programowania.

Nauka kodowania jest bardzo wizualna. Filmy naprawdę ułatwiają zrozumienie złożonych pomysłów. Zalecam od czasu do czasu wstrzymywanie filmów, abyś mógł sam wypróbować kody.

Jednej rzeczy nie zrobiłem’Podobnie jak w przypadku Lyndy jest to, że nie ma wbudowanego edytora kodu. Oznaczało to, że musiałem pobrać edytor kodów na swojego laptopa, zanim mogłem napisać jakiekolwiek kody.

Więc spodziewaj się trochę czasu na początku. Po zainstalowaniu programów nie trzeba już wykonywać żadnych czynności konserwacyjnych ani konfiguracyjnych.

Kto powinien korzystać z Lyndy?

 • Jeśli nie’Nie wiem jak i gdzie zacząć uczyć się kodów HTML i CSS.
 • Jeśli wolisz uczyć się z filmami niż czytać tekst.
 • Jeśli wolisz uczyć się w zorganizowanym środowisku, podobnym do tradycyjnego programu nauczania, takiego jak te nauczane w szkole.

# 2 Codecademy

KOSZT: bezpłatne kursy podstawowe / 19,99 USD miesięcznie na kursy premium

najlepsze zasoby do kodowania dla początkujących szkół kodowania

Codecademy stosuje interaktywne podejście do nauczania kodu dla początkujących – co znacznie ułatwia naukę.

Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami w interaktywnym edytorze kodu. Edytor automatycznie przetłumaczy twoje kody na wyświetlacz wizualny.

W ten sposób możesz zobaczyć, jak naprawdę napisane kody wyglądają w przeglądarce – bardzo fajnie!!

Ta natychmiastowa informacja zwrotna pozwala natychmiast zobaczyć postęp. Pomaga to stworzyć zabawne środowisko uczenia się i sprawia, że ​​pomysł uczenia się kodowania staje się bardziej atrakcyjny.

Możesz wziąć wszystkie ich kursy kodowania dla początkujących za darmo. Jeśli chcesz przejść do bardziej zaawansowanych kursów, możesz zapisać się na ich kursy premium.

Moje doświadczenia z Codecademy:

ja’Korzystaliśmy z Codecademy, aby nauczyć się bardziej zaawansowanego języka kodowania, takiego jak JavaScript. Było fajnie, a instrukcje były łatwe do wykonania.

Nauczyła mnie podstaw, a po kilku godzinach mogłem napisać bardzo prosty JavaScript.

Uwielbiałem wbudowany edytor kodu, co oznaczało, że nie’Aby rozpocząć, musisz pobrać dowolne programy.

Instrukcje były również bardzo imponujące. Czułem się, jakbym miał przewodnik pokazujący, co robię na każdym kroku.

Jedną rzeczą, którą chciałbym, to tekstowa wersja kursu. Podczas nauki programowania należy pamiętać o wielu sprawach. Muszę trzymać notatnik z boku, aby zapisać wszystkie kody I’nauczyliśmy się i do czego należy ich używać. Byłoby miło mieć indeks kodu do pobrania, więc don’muszę stworzyć własne.

Kto powinien korzystać z Codecademy?

 • Jeśli uczysz się lepiej metodą prób i błędów i oglądając przykłady na żywo.
 • Jeśli potrzebujesz natychmiastowej informacji zwrotnej na temat prawidłowego pisania kodów.

# 3 TutsPlus

KOSZT: bezpłatne kursy podstawowe / 15 USD miesięcznie na kursy premium

najlepsze zasoby do kodowania dla początkujących tutsplus

To, co wyróżnia TutsPlus od Lynda i Codecademy, to to, że daje różne sposoby uczenia się kodowania.

TutsPlus nie robi’t daje ci tylko kod dla przewodników dla początkujących, abyś mógł zacząć od właściwej ścieżki, ma również pełną bibliotekę krótkich i prostych samouczków, gdy potrzebujesz szybkich poprawek unikalnych problemów, jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych.

TutsPlus’ ogromna biblioteka krótkich samouczków daje większą kontrolę nad tym, czego chcesz się nauczyć. Działa to szczególnie dobrze, jeśli już wiesz, jakie projekty próbujesz osiągnąć. Możesz łatwo ominąć wszystkie dodatkowe informacje i przejść od razu do rozwiązań.

Moje doświadczenia z TutsPlus:

Użyłem ich początkującego’Przewodnik po jQuery, CSS3 i HTML5. W tej chwili mam już trochę wiedzy na temat kodowania, więc początkujący’Przewodnik był dla mnie dobrym kursem odświeżającym. Było łatwe do naśladowania i dobrze napisane.

Niektórzy początkujący’Przewodniki zawierają również filmy, które były pomocne.

Jeśli dołączysz do ich abonamentu premium, możesz pobrać wszystkie pliki i obrazy, których używają w swoich przewodnikach i samouczkach. To było świetne, ponieważ zaoszczędziło mi dużo czasu od konieczności pisania własnych notatek i indeksu kodu.

W TutsPlus uwielbiam ich ogromną bibliotekę krótkich samouczków dotyczących programowania i projektowania.

Jakie kody potrzebne przy tworzeniu strony internetowej w dużej mierze zależą od tego, jaki projekt strony internetowej starasz się osiągnąć. Ponieważ istnieje prawie nieograniczona liczba możliwości projektowania, teoretycznie możesz rozwiązać wiele problemów projektowych.

Właśnie dlatego TutsPlus’ początkujący’Przewodnik może obejmować tylko podstawy i naprawdę polegasz na ich krótkich samouczkach, które uzupełniają bardziej szczegółowe rozwiązania projektowe.

Ponieważ TutsPlus oferuje ogromną bibliotekę samouczków, masz większą szansę na znalezienie rozwiązania konkretnego problemu niż jakiekolwiek inne zasoby, które’jak dotąd omówiłem.

Kto powinien z tego skorzystać?

 • Jeśli lepiej zareagujesz na samodzielne uczenie się, w którym nauczysz się podstaw za pomocą początkującego’s, a następnie wybierz i jakich zaawansowanych wskazówek i sztuczek chcesz się nauczyć, korzystając z biblioteki krótkich samouczków.

# 4 W3Schools

KOSZT: bezpłatny przewodnik

najlepsze zasoby dla początkujących w3schools

Jest to najlepszy przewodnik po kodowaniu HTML i CSS.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kodowaniu stron internetowych, można znaleźć na stronie W3Schools.com.

Należy pamiętać, że W3Schools nie jest tak skuteczny jak samouczek w porównaniu do Lynda, Codecademy lub TutsPlus.

Chociaż ich zakres wiedzy na temat kodowania jest bardzo obszerny, uważam, że ich wyjaśnienia dotyczące kodowania są bardzo ograniczone i nie’wykonuję bardzo dobrą robotę, ucząc cię programowania.

Zamiast tego pomyśl o W3Schools jako słowniku dla HTML & Kody CSS.

Moje doświadczenie z W3Schools:

W3Schools był pierwszym zasobem, do którego zwróciłem się, kiedy zacząłem uczyć się kodów HTML i CSS. Szybko odkryłem, że są one bardziej przewodnikiem niż witryną z samouczkami.

Chociaż mogą nie być dobrym miejscem do nauki kodowania, są najlepszym przewodnikiem online.

Ilekroć nie jestem pewien co do kodu lub jakich alternatywnych kodów mogę użyć, użyję W3Schools, aby znaleźć odpowiedź.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku kodów, które podajesz’używaj regularnie i łatwo można o nich zapomnieć.

Kto powinien z tego skorzystać?

 • Jeśli masz już podstawową wiedzę na temat kodowania, są one dla Ciebie dobrym źródłem informacji.
 • Używaj go jak słownika lub encyklopedii do kodowania HTML / CSS, do których możesz się odwoływać w przypadku zapomnienia określonych kodów.

# 5 CSS-Tricks

KOSZT: bezpłatne samouczki

najlepsze zasoby do kodowania dla początkujących sztuczek css

Kody CSS kontrolują stronę internetową’projekt, taki jak kolor tekstu lub położenie obrazu tła. W ten sposób istnieje nieograniczona liczba sposobów kodowania projektu, ponieważ istnieją praktycznie nieograniczone możliwości projektowania.

Wtedy bardzo przydatny jest darmowy zasób, taki jak CSS-Tricks.

CSS-Tricks zawiera setki krótkich samouczków CSS, dzięki którym możesz znaleźć najlepsze rozwiązania swoich problemów.

Moje doświadczenie z CSS-Tricks:

CSS-Tricks to jedna ze stron, które odwiedzam codziennie, kiedy projektuję witrynę. Bardzo łatwo jest znaleźć to, czego potrzebuję, i istnieje ogromna biblioteka krótkich rozwiązań.

Sztuczki CSS mają również aktywną społeczność, więc jeśli rozwiązanie nie’Jeśli to działa, najprawdopodobniej w komentarzach znajdziesz inne rozwiązanie.

Kto powinien z tego skorzystać?

 • Jeśli masz podstawową wiedzę na temat kodów CSS i potrzebujesz szybkich rozwiązań bardzo specyficznych problemów z kodowaniem CSS.

Wniosek – przewodnik po kodowaniu dla początkujących

Pomocny jest ten przewodnik?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map