Koszt budowy strony internetowej 2020 | Nasze próby i doświadczenia

koszt budowy strony internetowejThe “real” koszty budowy strony internetowej były dla nas całkowitą tajemnicą od samego początku. Czy byłoby to 500 $? 1000 $? 5000 $? Albo zabraniajcie niebiosom więcej??

Kiedy w 2010 roku postanowiliśmy zbudować strony internetowe, aby eksperymentować z generowaniem dochodu, nie zrobiliśmy tego’Wiem nawet, jaki jest pierwszy krok do zbudowania strony internetowej, nie mówiąc już o koszcie jej budowy.


Nie zrobiliśmy tego’Nie umiem kodować, więc samodzielne zbudowanie niestandardowej strony internetowej było całkowicie wykluczone.

Rozejrzeliśmy się po Internecie i pojawiło się kilka artykułów do dyskusji na temat kosztów budowy strony internetowej. Chociaż dały nam one kilka punktów odniesienia, koncentrowały się na kosztach tworzenia niestandardowych stron internetowych.

W tym czasie niestandardowa strona internetowa może być w naszej przyszłości, ale nie byliśmy jeszcze gotowi na tego rodzaju zobowiązania finansowe, umysłowe i czasowe.

Po naszej długiej, wyboistej podróży polegającej na rozszyfrowaniu różnych rzeczy (czyli wyciągnięciu większości naszych włosów i poczuciu się jak my’od czasu do czasu naprawdę się denerwujemy), mamy kilka punktów danych do podkreślenia, spostrzeżeń i autorefleksji, którymi możemy się z Tobą podzielić.

Zarys

Kliknij następujące łącza, aby przeczytać określone sekcje:

1. Nasza bezskuteczna próba odgadnięcia kosztu budowy strony internetowej

2). Zacznij od małych, aby zarządzać kosztami i ograniczać potencjalne straty

3). 4 pytania – dowiedz się, czego potrzebujesz PRZED rozpoczęciem pracy

4. Wiedz, jaki typ strony internetowej powinieneś budować – Wpływa to na Twoje koszty

5. Podstawy uniknięcia katastrofy finansowej

6. Opór & upuść twórców stron internetowych & ile kosztują

7. Koszty budowy strony internetowej (przeciągnij i upuść konstruktorów, WordPress lub niestandardowy)

8. Twój czas to także koszt budowy witryny

9. Wniosek

Wybierz narzędzie do tworzenia witryn i zarabiaj pieniądze online już dziś

Jaki typ strony chcesz zbudować?

zbudować stronę internetową zbudować sklep internetowy SKLEP INTERNETOWY STRONY INTERNETOWEJ

ODLICZANIE KOSZTÓW BUDOWY STRONY INTERNETOWEJ – NASZA PRZYSZŁA PRÓBA

zmieszany-o-koszt-budowy-strony internetowej-minNa początku staraliśmy się ustalić ostateczny koszt budowy naszej witryny, która stała się dla nas tak ważna, że ​​sparaliżowała nas od zrobienia pierwszego kroku w kierunku stworzenia strony internetowej.

Byliśmy tak skoncentrowani na pieniądzach i budżecie, że naprawdę nas oślepiło, jeśli chodzi o skupienie się na szerszym obrazie. Dla nas było zacząć budować strony internetowe, aby sprzedawać produkty online.

Mieliśmy całkowitą obsesję na punkcie takich pytań jak:

 • Czy NAPRAWDĘ potrzebuję projektanta stron internetowych??
 • Jak powinienem zatrudnić projektanta lub programistę & ile kosztują w krajach rozwijających się (takich jak Indie) lub w krajach rozwiniętych?
 • Czy potrzebuję zarówno projektanta, jak i programisty? Jednym z nich jest poprawienie wyglądu strony, a drugim jest technik kodu, który buduje silnik strony.
 • Gdzie znajdę dobrych projektantów i programistów?
 • Ile godzin będą naprawdę potrzebować? Powiedzieli, że zajmie im to 1000 godzin. Naprawdę?
 • Czy naprawdę dostanę to, czego chcę po zapłaceniu?
 • Czy oni “naprawdę” zrozumieć moją wizję?
 • Skąd mam wiedzieć, że wygrali’oderwać mnie? Ja nie’Nawet ich znam!
 • Jeśli zostanę oszukany, co mogę zrobić? Czy kiedykolwiek odzyskam swoje pieniądze????
 • Ja nie’mają duży budżet, więc jeśli mnie oderwą, ja’Naprawdę spieprzyłem!!!!
 • Bla bla bla (inne losowe, szalone pytania)…

Jeśli myślisz o dokładnie tych samych rzeczach – STOP!

Korzystając z możliwości popełnienia różnego rodzaju błędów w ciągu ostatnich kilku lat, jednym z największych błędów, jaki popełniliśmy, było to, że’zadawaj właściwe pytania.

Patrząc wstecz, nasze umysły zachowywały się jak nadmiernie hiper małpa uwięziona w małej klatce, po prostu grzechotająca, aby spróbować uwolnić się od utknięcia. Nieświadomość średniego kosztu budowy strony internetowej powstrzymała nas od dalszego rozwoju.

Przez lata my i nasi przyjaciele z Expert Market wybraliśmy kilku wysokiej jakości partnerów, którzy mogą szybko tworzyć wspaniałe witryny. Jeśli ty’ponownie próbujesz zbudować samemu, lub po prostu don’mieć czas, warto rozważyć zatrudnienie profesjonalisty. Spójrz poniżej!

ROZPOCZNIJ MAŁE DZIĘKI DZIECIOM – OGRANICZ SWOJE POTENCJALNE STRATY

Po zatrzymaniu się, starając się wymyślić nasze kolejne kroki, przypomniałem sobie, co powiedział mój nauczyciel z klasy warsztatu mechanicznego w szkole średniej:

“Aby dowiedzieć się, jak zbudować silnik do samochodu, pozwól’zacznij od zbudowania tego małego silnika do kosiarki.”

Prostym pomysłem jest zacząć od małych, zmoczyć stopy, zanim przejdziesz do większych rzeczy. W ten sposób obrażenia (jeśli występują) można ograniczyć.

Błąd, jaki mieliśmy, polegał na tym, że wyobrażaliśmy sobie wielką, złożoną stronę internetową. Jeśli odwiedzający to zrobił, nasza strona internetowa to zrobi. Jeśli on / ona to zrobił, to ta druga rzecz magicznie to zrobi.

Nie zrobiliśmy tego’Nauczyliśmy się nawet podstaw i zastanawialiśmy się, jak zbudować strony internetowe, które działałyby jak Amazon, Facebook, Groupon.

Że’to jak planowanie budowy Ferrari, kiedy tego nie zrobiliśmy’t wiedzieć, do czego służy silnik lub jak wlać gaz do zbiornika gazu.

Zwariowany? Tak.

To’to samo z budowaniem stron internetowych. Don’zadźgaj się z budowaniem idealnej strony internetowej.

Najważniejsze jest, aby zacząć, nabrać rozpędu i ograniczyć swoje zaangażowanie finansowe, jeśli coś nie działa’t wypracowane (tak jak wszystkie inwestycje).

Tak, koszt budowy strony internetowej jest problemem, ale istnieją na to sposoby “zarządzać” to – które my’Zejdę poniżej.

Weź głęboki oddech i pozwól’idziemy do przodu…

4 PYTANIA – DOWIEDZ SIĘ, CO POTRZEBUJESZ PRZED ROZPOCZĘCIEM

Na początku naszej podróży zadaliśmy wszystkie niewłaściwe pytania, które doprowadziły nas do rzucenia wszystkiego o ścianę, modląc się, aby coś rzeczywiście przylgnęło.

Jest to klasyczny przypadek “Ja nie’mam cholerną wskazówkę, czego naprawdę chcę…”

Jeśli ty’czuję w ten sposób, to’jest całkowicie normalny. Nikt nie oczekuje, że będziesz wiedział na co uważać i to’dlaczego ty’ponownie czytam ten artykuł, prawda?

Eksperymentowaliśmy z przeciąganiem & upuść kreatorów stron internetowych, WordPress, darmowe szablony, szablony płatne. Rozdaliśmy nawet kilka tysięcy dolarów na budowę niestandardowej witryny WordPress.

Więc to’można powiedzieć, że my’ve “było wokół bloku” kilka razy i wzięliśmy nasz uczciwy udział w guzach i siniakach.

Z perspektywy czasu, biegaliśmy w kółko, ponieważ zadawaliśmy wszystkie ZŁE pytania.

Więc wzięliśmy trochę wolnego, przegrupowaliśmy się i dostosowaliśmy nasze podejście do planowania naszej strony internetowej.

Uprościliśmy ten proces cztery pytania, które powinieneś sobie zadać:

# 1. Co’s realistyczny budżet witryny?

Koszt budowy strony internetowej wykracza poza projekt i początkową konfigurację.

Istnieje wiele bieżących kosztów utrzymania, takich jak hosting, debugowanie / rozwiązywanie problemów, dodawanie nowych funkcji / narzędzi itp.

Tak naprawdę masz dwie warstwy kosztów do budżetu na (1) wstępną konfigurację i projekt oraz (2) bieżące miesięczne lub roczne koszty konserwacji.

Jeśli masz środki finansowe, które możesz zainwestować nawet w setki dolarów miesięcznie, to coś takiego jak WordPress może ci się przydać.

Jeśli ty’nie jesteś gotowy wydać więcej niż 100 USD miesięcznie, ponieważ Twoja firma nie jest jeszcze na tym etapie, a następnie hostowane rozwiązanie (takie jak przeciąganie & drop web builder) może być lepszym rozwiązaniem.

Pomyśl więc, ile jesteś gotów inwestować na bieżąco. Czy to ponad 100 $ miesięcznie? Lub mniej niż 100 USD miesięcznie?

My’Poniżej podam więcej liczb.

Jeśli uważasz, że twórca witryny może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, szybko porównaj nasze ulubione w poniższej tabeli:

# 2. Jak chcesz zarządzać swoją witryną??

Czy chcesz mieć pełną kontrolę nad swoją witryną i robić rzeczy samemu? A może chcesz przekazać całą pracę projektantowi / deweloperowi?

To bardzo ważna kwestia, za którą tęskniliśmy.

Pamiętaj, że jeśli nie’nie masz nic przeciwko przekazaniu pracy, ty’Zazwyczaj musisz poczekać na wykonanie pracy, chyba że zatrudnisz własnego projektanta / programistę pracującego w pełnym wymiarze godzin. Czas oczekiwania może się różnić w zależności od obciążenia pracą i ogólnej reakcji kontrahenta.

W tym czasie mamy już specjalnie zaprojektowaną stronę internetową na WordPress. Podczas gdy niestandardowy projekt brzmi seksownie, mieliśmy kilka problemów, które rozwiązaliśmy’oczekuję.

Po kilku miesiącach prowadzenia niestandardowej witryny WordPress odkryliśmy, że nie’podoba mi się tak bardzo ze względu na:

 • Niektóre wtyczki WordPress kolidowały z naszym projektem. Kiedy zainstalowaliśmy niektóre narzędzia / wtyczki, złamały niektóre niestandardowe funkcje, które zbudował nasz programista. Musieliśmy więc zapłacić naszemu programistowi za zmianę konfiguracji naszej witryny, aby wszystko działało. Kiedy ty’zestawiając narzędzia zbudowane przez różnych programistów, to’nic dziwnego, że niektóre z nich wygrały’współpracują dobrze. To’jest tylko częścią tego procesu i frustrowało nas, ponieważ zwiększało to nasze obciążenie psychiczne.
 • WordPress nie’mają najbardziej przyjazny dla użytkownika układ. Na przykład, jeśli chcesz dodać duży pokaz slajdów u góry strony, może być konieczne dodanie wtyczki lub niestandardowego fragmentu kodu (jeśli szablon nie’mieć wbudowane narzędzie do pokazu slajdów). Jeśli chcesz przenieść część zawartości po stronie, musisz edytować kody. Wydawało się, że za każdym razem, gdy chcieliśmy wprowadzić zmiany w projekcie, musieliśmy zapłacić naszemu programistowi, aby nam pomógł, ponieważ nie zrobiliśmy tego’wiedziałem wtedy, jak kodować.

Więc zadaj sobie pytanie – czy chcesz mieć pełną kontrolę nad edycją witryny, nie wiedząc, jak kodować? A może zgadzasz się na przekazanie wszystkich zmian (dużych i małych) wynajętym kontrahentom?

Jeśli nie’chcę zapłacić i czekać, aż ktoś dokona wszystkich zmian w witrynie, aby zachować pewien poziom kontroli, a następnie przeciągnąć & upuść narzędzie do tworzenia witryn będzie bardziej odpowiednie.

Jeśli masz budżet i chcesz przenieść większość rzeczy na osobę zatrudnioną, coś bardziej zaawansowanego, jak WordPress, może działać dobrze.

# 3. Jakich funkcji potrzebujesz TERAZ, jakich funkcji potrzebujesz PÓŹNIEJ, a jakie funkcje są po prostu “Miło jest mieć”?

Kiedy zaczynaliśmy, chcieliśmy wszystkiego. Chcieliśmy mieć wszystkie dzwonki i gwizdy, które widzimy w innych fajnych witrynach. Chcieliśmy stworzyć idealną konfigurację.

Po kilkakrotnym uderzeniu w ścianę zdaliśmy sobie sprawę, że nasze życie było o wiele przyjemniejsze bez bólów głowy, jakie niesie ze sobą złożoność.

Nie zrobiliśmy tego’potrzebujemy wszystkich dzwonków i gwizdów, aby nasza firma mogła działać. Jeśli nasz model biznesowy byłby wadliwy, wszystkie zawiłości projektowe wygrały’robić znaczącą różnicę.

Zdecydowaliśmy więc, że najlepiej jest zachować proste i bezwzględnie wycięte funkcje, które nam przekazujemy’absolutnie potrzebuję, aby zbudować szczupłą, funkcjonalną stronę internetową, która jest wystarczająco dobra, aby wykonać zadanie. Wiedzieliśmy, że kiedy zarabiamy na stronie internetowej, zawsze możemy zaktualizować później.

Zadaj sobie pytanie – czy potrzebujesz teraz wszystkiego? Czy Twoja firma upadnie, jeśli tego nie zrobisz?’mieć idealną stronę internetową?

Firmy don’zawodzą, ponieważ w ich witrynach brakuje dzwonków i gwizdków. Jeśli potrafisz znaleźć problem, który wymaga rozwiązania, obiecujemy, że go don’Potrzebuję najbardziej zaawansowanej strony internetowej, aby zbudować firmę.

Don’nie zapomnij – gwarantujemy, że w pewnym momencie będziesz musiał ponownie zaprojektować swoją stronę internetową. Może to być duży remont lub po prostu przeprojektowanie części witryny. Będziesz wprowadzał wiele zmian w układzie i treści, aby lepiej zrozumieć, czego szukają użytkownicy Twojej witryny i czego’s pracuje na twojej stronie i co tam jest’t. Miej to na uwadze i odpowiednio zaplanuj. Szkoda, że ​​ktoś nam wtedy nie powiedział.

Zbuduj podstawową, funkcjonalną wersję swojej witryny i uaktualnij ją później, kiedy zajdzie taka potrzeba. Najgorsze, co możesz zrobić, to spędzić miesiące i poświęcić dużo pieniędzy na budowę strony internetowej, a następnie dowiedzieć się, że Twoja firma nie’całkiem nieźle.

# 4. Chcesz sam poradzić sobie z hostingiem, bezpieczeństwem i aspektami technicznymi??

Prowadzenie strony internetowej może być bardzo administracyjne. Takie rzeczy jak konfigurowanie usług hostingowych, monitorowanie go, aktualizowanie platformy (np. Aktualizacje WordPress, które są wydawane od czasu do czasu), zapewnianie wygranych aktualizacji’konflikt z szablonem i wtyczkami itp.

To może nie być wielka sprawa dla doświadczonych weteranów lub ludzi, którzy to robią’Mogę zakasać rękawy, żeby trochę popracować. Ale czy jesteś tą osobą??

Nie mamy’mieliśmy wtedy dość doświadczenia, aby rozważyć to pytanie przed założeniem naszej witryny WordPress, i skończyło się o wiele więcej pracy technicznej do zarządzania, niż się spodziewaliśmy.

Zarządzanie technicznymi aspektami witryny jest osobistą preferencją. Jesteś skończony’muszę to zrobić, jeśli nie’t chcę (za pomocą przeciągania & upuść twórców stron internetowych – więcej poniżej).

Niektórzy ludzie nie’nie przejmuj się i masz czas i zasoby, aby sobie z tym poradzić. Niektóre wygrały’mieć czas, zasoby finansowe i mentalne. Czy ty?

WIEDZIEĆ, JAKI RODZAJ STRONY POWINNA BYĆ BUDOWANA – WPŁYWA NA TWOJE KOSZTY!

Jak odpowiedziałeś na 4 powyższe pytania?

Bardziej elastyczna i intensywna platforma, taka jak WordPress, będzie działać dobrze, jeśli:

 1. Masz wyższy i elastyczny budżet (ZARÓWNO etap instalacji i bieżącej konserwacji).
 2. Wolisz nie angażować się zbytnio w tworzenie i edytowanie swojej witryny. Masz zasoby finansowe, aby zlecić pracę projektantom / programistom, nawet jeśli chodzi o wprowadzanie drobnych zmian w projekcie. Ty też nie’nie mogę się doczekać, aż zmiany zostaną wprowadzone.
 3. Naprawdę potrzebujesz zaawansowanych funkcji i większej ilości dzwonków i gwizdków, które można indywidualnie kodować na swojej stronie internetowej i Tobie’nie ma nic przeciwko płaceniu komuś, kto je naprawi, jeśli się zepsuje.
 4. Jesteś skończony’nie masz nic przeciwko zarządzaniu hostingiem, przeprowadzaniu aktualizacji WordPress i monitorowaniu wydajności witryny – w zasadzie roli IT Managera dla Twojej witryny.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące któregokolwiek z powyższych pytań, możesz rozważyć użycie przeciągnięcia & upuść kreatora stron internetowych, aby rozpocząć.

Zawsze możesz przejść na bardziej zaawansowane narzędzia do tworzenia witryn internetowych (takie jak WordPress), jeśli Twoja firma osiągnie punkt, w którym taka inwestycja jest uzasadniona.

Skakanie do korzystania z czegoś takiego jak WordPress wymaga znacznej inwestycji czasu (co może być ograniczone, ponieważ prawdopodobnie masz inne rzeczy do zrobienia). To także duża inwestycja finansowa.

Więc jeśli ty’nie jestem w 100% pewien, że potrzebujesz czegoś tak zaawansowanego jak WordPress, w jaki sposób zarządzasz / zmniejszasz ryzyko?

POZNAJ PODSTAWY BUDYNKU STRONY INTERNETOWEJ, ABY OGRANICZYĆ AWARIĘ FINANSOWĄ

rozdział-2 --- łatwy w obsłudze kreator stron internetowych minTo, co ostatecznie postanowiliśmy zrobić, to zacząć naprawdę małe. Jeden mały krok po kroku, że tak powiem.

Byliśmy bardzo pobici od ścigania wszystkich najnowszych funkcji i, szczerze mówiąc, właśnie tego nie zrobiliśmy’mam czas, aby poradzić sobie z całą pracą techniczną związaną z bardziej zaawansowanymi twórcami stron internetowych.

Wszystko czego chcieliśmy (i potrzebowaliśmy) była funkcjonalna strona internetowa, która działała i nie działała’wymagają dużo czasu, pieniędzy i bieżących zobowiązań konserwacyjnych.

Staraliśmy się zbudować biznes, więc poświęcenie dużo czasu i pieniędzy na stronę internetową nie było’t priorytet lub a “musieć”.

Kreatory witryn typu „przeciągnij i upuść” to oprogramowanie internetowe, które umożliwiło nam tworzenie stron internetowych bez wiedzy, jak napisać wiersz kodu. To było dla nas idealne.

Mają także zespoły wsparcia, które udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania, oraz zespoły techniczne do zarządzania wszystkimi technicznymi aspektami tworzenia stron internetowych, więc robimy to’muszę.

Jeśli nasza koncepcja biznesowa zadziałała lub zyskała na popularności, zawsze możemy zainwestować więcej pieniędzy i czasu w budowę bardziej zaawansowanej strony internetowej, a nawet zatrudnić programistę, który nam pomoże.

sekcja przekroju-przewodnik1-minAle zanim dojdziemy do tego punktu, chcieliśmy się zabezpieczyć przed perspektywą zobowiązań finansowych i “udowodnić” pomysł na biznes najpierw z włóczką & upuść kreatora stron internetowych.

Korzystając z kilku konstruktorów stron internetowych, lepiej poznaliśmy nazwy domen, jak połączyć je ze stronami internetowymi, jak skonfigurować e-maile, jak korzystać z prostych edytorów graficznych do tworzenia grafiki, jak wykonywać podstawowe SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek) , jak tworzyć posty na blogu, jak generować treść itp.

To wszystko podstawy budowy funkcjonalnej strony internetowej. Korzystanie z tych prostych w obsłudze, wolnych od kodu kreatorów stron internetowych pozwoliło nam zwolnić dużo czasu, abyśmy mogli “ćwiczyć” inne aspekty budowy strony internetowej.

Patrząc wstecz, gdybyśmy byli zbyt pochłonięci nauką pisania kodu lub uczenia się, jak zarządzać programistą bez tworzenia najpierw kilku prostszych stron internetowych, nadal uważam, że możemy dotrzeć do tego, gdzie jesteśmy dzisiaj, ale ta droga były znacznie bardziej rockowe (mentalnie i finansowo).

Tworzenie stron internetowych i rozkwit biznesu dzięki witrynie internetowej nie jest pojedynczym ruchomym elementem w izolacji. Jest to cały system, który obejmuje wiele różnych ruchomych części (marketing, tworzenie produktu itp.)

Wykorzystanie pomocy drag & upuść kreatora stron internetowych, coś takiego’jest dość prosty w użyciu, pozwala nam uwolnić tyle czasu i energii mentalnej, aby skupić się na innych rzeczach.

Naprawdę przypisujemy fakt, że byliśmy w stanie uwolnić się od mentalnych obaw związanych z budowaniem złożonej strony internetowej, przekierować naszą energię na inne ważniejsze części naszej działalności, do tego, co’są w stanie osiągnąć dzisiaj.

CO TO NIEKTÓRE PRZECIĄGNIĘCIE & ZBUDUJ STRONY INTERNETOWE & ILE ONE KOSZTUJĄ?

Jeśli uważasz, że użycie narzędzia do przeciągania i upuszczania może być dla Ciebie potencjalną opcją (tam, gdzie to jest)’jest na tyle łatwe, że możesz zarządzać całą witryną i bez konieczności kodowania), a następnie’czas przetestować kilka z nich, aby dowiedzieć się, który twórca witryny może najlepiej dla Ciebie działać.

Odkiedy’W przeszłości korzystaliśmy z wielu z nich, dlatego zestawiliśmy porównanie, aby podkreślić zalety i wady niektórych twórców stron internetowych. To naprawdę zależy od tego, czego potrzebujesz i tego, jak lubisz korzystać z interfejsu użytkownika.

Korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn kosztuje od 4 do 25 USD miesięcznie, w zależności od używanego narzędzia do tworzenia witryn i planu rejestracji.

Większość tych witryn ma bezpłatny abonament, więc możesz przetestować je za darmo przed zatwierdzeniem. Ich bezpłatne plany nie mają ograniczeń czasowych, więc możesz korzystać z bezpłatnego planu tak długo, jak chcesz. Jeśli tak’Jeśli mają bezpłatny plan, będą mieli co najmniej bezpłatny okres próbny wynoszący co najmniej 2 tygodnie.

Chociaż płatne plany są miesięczne, powtarzające się opłaty, pamiętaj, że tutaj chodzi o ograniczenie ryzyka finansowego.

Nasz proces myślowy był następujący: możemy znieść 25 USD miesięcznie (i tyle’na wyższych planach miesięcznych), zamiast płacić “niepotwierdzony” deweloper setki do tysięcy dolarów.

Co więcej, za około 25 USD miesięcznie otrzymujemy wsparcie od ich zespołów obsługi klienta, a ich zespół techniczny pracuje w tle, aby zapewnić pełne zarządzanie wszystkimi aspektami technicznymi naszej strony internetowej.

Co’najgorsze, co może się zdarzyć? Zawsze możemy anulować nasz plan za pomocą narzędzia do tworzenia stron internetowych i odejść.

Don’nie zapomnij, możesz w pełni poczuć się z konstruktorem, ponieważ możesz skorzystać z bezpłatnego planu lub bezpłatnego okresu próbnego. W rzeczywistości możesz prawie zbudować pełną stronę internetową z bezpłatnym planem, nie płacąc im ani grosza.

Twórcy stron internetowych zapewnią ci większość narzędzi potrzebnych do zbudowania funkcjonalnej strony internetowej, w tym usługi hostingowe (aby Twoja strona mogła być publikowana online), narzędzia do tworzenia treści (możliwość wstawiania tytułów, tekstu, grafiki, pokazów slajdów itp.) Oraz szablony projektów.

Dostajesz to wszystko za darmo, a aby odblokować więcej narzędzi, masz opcję uaktualnienia.

Że’w jaki sposób możesz skutecznie zarządzać ryzykiem finansowym, i co równie ważne, aby przestać myśleć psychicznie o średnim koszcie budowy strony internetowej.

Niektórzy twórcy stron internetowych dadzą ci darmową niestandardową nazwę domeny na pierwszy rok, jeśli zarejestrujesz się w ich rocznych planach. Po pierwszym bezpłatnym roku odnowienie każdego roku kosztuje zwykle około 20 USD. Jeśli wolisz kupić własną nazwę domeny w innym miejscu, ponieważ jest to zwykle tańsze, możesz kupić nazwę domeny za pośrednictwem GoDaddy, a będzie to kosztować około 12-15 USD rocznie. Z szerszej perspektywy to’nie jest znacząca różnica.

KOSZT BUDOWANIA STRONY INTERNETOWEJ ZA POMOCĄ DRAG & KROPKA BUDOWLANA, WORDPRESS LUB TWORZENIE NIESTANDARDOWEJ STRONY INTERNETOWEJ

Znamy cię’bardzo chętnie zanurkuję w jakieś przybliżone liczby. Więc pozwól’idziemy.

Jeśli chcesz zgadywać z szerokim skokiem, tutaj są one dla każdego roku:

 • Opór & Drop Builder – od 100 do 400 USD
 • WordPress – 140 do 500 USD **
 • Niestandardowe – 2000 USD – 10 000 USD+

My’luźno uwzględniliśmy koszt nazwy domeny, tańszy hosting i szablon premium dla WordPress, a także niektóre punkty danych z naszych własnych doświadczeń związanych z budowaniem niestandardowej witryny.

Oto kilka artykułów do dyskusji, które dajesz bardziej dogłębne wyobrażenie o naszych myślach na temat porównywania za pomocą przeciągnięcia & odrzuć kreator stron internetowych przed użyciem WordPress.

Eleganckie motywy (jeden z najlepszych obecnie twórców motywów WordPress), oszacowano, że rozpoczęcie korzystania z WordPress może zająć około 200 – 1000 USD + (i to nie bierze pod uwagę zatrudniania kogoś do pomocy).

koszt budowy strony internetowej - eleganckie motywyŹródło: Elegant Themes (uwaga: zakładasz, że don’zatrudnić kogoś do pomocy)

Oszacowali także, że niestandardowy motyw WordPress będzie kosztował około 3000 – 6000 USD (na projektowanie i rozwój), a niestandardowa witryna WordPress to około 6000 – 15 000 USD (na projektowanie i rozwój z niestandardowymi wtyczkami). Ich szacunki możesz zobaczyć tutaj.

To’ważne jest, aby zdać sobie z tego sprawę’ustalenie nawet kosztu gry w piłkę nożną jest naprawdę trudne. Jeśli ty’kiedykolwiek rozmawiałem z niektórymi ludźmi, którzy próbowali zbudować własne domy, to dość spójna historia to przekroczenie budżetu z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Ta sama koncepcja stosuje się w bardzo podobny sposób do tworzenia niestandardowej witryny.

Koszt budowy strony internetowej jest stale zmieniającym się celem, szczególnie jeśli chodzi o WordPress lub niestandardowe strony.

Dlatego korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść” jest dobrym sposobem na rozpoczęcie nauki podstaw tworzenia stron internetowych, eksperymentowania z pomysłami i ograniczenia ryzyka finansowego (ponieważ opłata miesięczna jest stała, a Ty możesz zbudować własną witrynę jako bez żadnych kodów – nie’w ogóle muszą być techniczne).

TWÓJ CZAS JEST TAKŻE KOSZTEM BUDOWANIA STRONY INTERNETOWEJ

Pozwolić’Mówiąc wprost, czas to pieniądz.

Jeśli chcesz zbudować stronę internetową, przygotuj się na zaangażowanie dużej ilości energii psychicznej i fizycznej w swój projekt (nawet jeśli zlecisz budowę witryny).

Jak bierzesz ten koszt do budowy swojej witryny? Cóż, ty’Będę musiał zgadnąć, ile warta jest godzina twojego czasu.

Czy godzina twojego czasu jest warta 20 $? 50 $ 100 $ Gdyby ktoś podszedł do ciebie i zapytał, ile to zajmie “zakup” godzina twojego czasu, aby pomóc im coś zrobić, co’jest dla ciebie uczciwa cena? Kwota, którą w tej chwili płaci ci pracodawca, może być również orientacyjna.

Weź tę liczbę, pomnóż ją przez liczbę godzin, które planujesz / budżet na zbudowanie strony internetowej, a będziesz luźno zgadywać, ile dodatkowych kosztów zajmie zbudowanie strony internetowej (na podstawie twojego zaangażowania czasu).

Czy będziesz spędzać czas na rozwiązywaniu problemów technicznych, takich jak hosting, bezpieczeństwo, kodowanie? To bardzo szybko się składa na podstawie naszych własnych doświadczeń.

Aspekty techniczne są nie tylko bardzo czasochłonne, ale także rujnują Twój nastrój, poglądy na życie i sprawiają, że jesteś dość zrzędliwą osobą do przebywania w pobliżu (że’co nam się przydarzyło!)

Tak więc koszt wykracza poza czas i może wpłynąć na twoje osobiste szczęście!

Używanie przeciągnięcia & Konstruktor kropli usuwa ten punkt bólu w dość dużym stopniu. Zajmują się wszystkimi technicznymi problemami głowy, dzięki czemu możesz skupić się na innych, ważniejszych rzeczach i ogólnie utrzymać cię w znacznie lepszym nastroju!

WNIOSEK – KOSZT BUDOWANIA STRONY INTERNETOWEJ

Wiemy, jak frustrujące jest tworzenie własnej strony internetowej, zwłaszcza gdy jest to Twój pierwszy raz. W twoim umyśle jest milion rzeczy i obaw, a my’przeszliśmy przez to sami.

Podobnie jak w przypadku wszystkich większych przedsięwzięć lub projektów, które chcesz zbadać, zacznij od małych kroków dla dzieci, aby ograniczyć ryzyko pogorszenia.

Zamiast więc wypalać wszystkie swoje pistolety, przeznaczając tysiące dolarów na niesprawdzonego programistę, który zbuduje dla Ciebie witrynę, dlaczego nie spróbować zrobić to sam z mniejszym miesięcznym zobowiązaniem w wysokości 4–25 USD za pomocą narzędzia do tworzenia witryn?

Jeśli zmienisz zdanie po kilku miesiącach, Twoje straty finansowe będą ograniczone do około 100 USD – to’jest całkiem przyzwoity pod względem zarządzania ryzykiem.

Korzystanie z narzędzia do tworzenia stron internetowych usuwa wiele technicznych problemów’d napotykają i ograniczają ryzyko finansowe.

Pomaga to również uwolnić się od lęku związanego z ciągłym martwieniem się o to, ile będzie kosztowało utworzenie strony internetowej. Zawsze możesz zatrzymać swoje miesięczne plany płatności.

Jeśli tworzona witryna internetowa wykazuje potencjał i sprawia, że ​​Twoja firma / projekt zmierza we właściwym kierunku, zawsze możesz rozważyć zainwestowanie większych pieniędzy w budowę bardziej dostosowanej strony internetowej. Do tego czasu ty’Będę miał ogólne pojęcie o tym, jak działa tworzenie stron internetowych.

Jest to jedno z najlepszych podejść do ograniczenia ryzyka finansowego, jeśli chodzi o budowę pierwszej strony internetowej.

Kreatory stron internetowych pozwalają szybko rozpocząć pracę, nabrać tempa, dzięki czemu można zobaczyć rzeczywiste namacalne wyniki. W porównaniu z serią gimnastyki umysłowej, próbując rozwiązać wszystkie problemy techniczne “rzeczy” budowania stron internetowych i martwienia się o to, ile tysięcy dolarów potencjalnie zły programista może z ciebie zgrać.

Nie mówię, że to się często zdarza, ale to’s “czynnik strachu” który paraliżuje cię od podjęcia działań i pójścia naprzód. Że’co wtedy nam się przydarzyło i nie było’szczególnie zabawna.

Aby więc zaoszczędzić czas, problemy i zminimalizować ryzyko finansowe, zalecamy rozważenie przetestowania swoich pomysłów za pomocą programów do tworzenia witryn bez kodu.

Dowiedz się więcej:

Najlepsze narzędzia do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”

Najlepsi twórcy witryn e-commerce

Pomocny jest ten przewodnik?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me