W jaki sposób mapy termiczne Crazy Egg pomagają tworzyć lepsze strony internetowe

Crazy Egg Heat MapsJedno z największych wyzwań “naprawdę” zrozumienie Twojej witryny, to sposób, w jaki użytkownicy ją odwiedzają i wchodzą w interakcje.


Celem budowy strony internetowej, czy to dla biznesu, e-commerce, projektantów / fotografów, czy nawet jako hobby, jest dzielenie się tym, co masz do powiedzenia z odwiedzającymi.

Ale skąd wiesz, co naprawdę interesują twoi użytkownicy w Twojej witrynie? Skąd wiesz, gdzie faktycznie klikają? Lub jak daleko faktycznie przewijają twoje strony?

To’to nie tak, że możesz stać i obserwować, co faktycznie robią Twoi goście w Twojej witrynie.

Bez tych spostrzeżeń, to’to naprawdę trudne wyzwanie, aby dostosować swoją stronę internetową, aby była bardziej pomocna dla odwiedzających.

CO O ANALITYCE GOOGLE?

Google Analytics jest niesamowity. Używamy go cały czas, aby sprawdzać, gdzie odwiedzają nas odwiedzający naszą stronę, jak długo pozostają na każdej stronie, czy są powtarzającymi się użytkownikami itp..

Wszystkie rodzaje danych mogą być dostępne na wyciągnięcie ręki poprzez Google Analytics.

Ale to, co robi Google Analytics’t pokazuje dokładnie, to miejsce, w którym odwiedzający faktycznie klikają Twoje strony. Lub jak daleko przewijają twoje strony.

Wszystko to jest bardzo odkrywcze “zaręczony” Twoi odwiedzający odwiedzają Twoją witrynę.

Na koniec, jeśli nikt nie kliknie linków umieszczonych na Twojej stronie lub jeśli nie’t przewiń obok góry strony, a następnie’mówiąc, że Twoi goście prawdopodobnie nie są zbyt zainteresowani tym, co masz do powiedzenia.

Prawda może boleć – ale to’jest okazją do ulepszenia twoich stron internetowych.

SZALONE CIEPŁE JAJ MOGĄ POMÓC ULEPSZYĆ SWOICH GOŚCI’ DOŚWIADCZENIE

Jeśli nie masz’słyszałem o mapach cieplnych, to’jest całkiem niesamowity, pokazując, jak użytkownicy zachowują się na twoich stronach.

Podkreślają, gdzie użytkownicy najczęściej klikają, co powie ci, czym naprawdę są zainteresowani. Równie ważne jest to, że mapy cieplne mogą powiedzieć, czym użytkownicy nie są zainteresowani, pokazując, czego nie klikają.

W przypadku sklepów sprzedających produkty ludzie głosują z portfelami. W przypadku stron internetowych ludzie głosują za pomocą kliknięć oraz tego, jak daleko przewijają w dół, aby wykorzystać informacje na stronie.

Crazy Egg (oprócz posiadania ciekawej nazwy) to naprawdę dobre narzędzie, którego używamy przez cały czas, aby pokazać nam, jak zainteresowani ludzie są na naszych stronach internetowych i co robią’jestem zainteresowany.

Witryny budujące mapy termiczne Crazy Egg - mapa termiczna Squarespace

W tej mapie termicznej na jednej z naszych stron pokazuje nam, gdzie klikają nasi użytkownicy, wskazując wyższy poziom zainteresowania.

Z drugiej strony pokazuje nam, co nas nie interesuje (brak kliknięć).

Jak to naprawdę staje się dla ciebie pomocne, jeśli uważasz, że to gość “powinien” być zainteresowanym niektórymi częściami strony, a ty nie’t zobaczyć kliknięcia (lub “ciepło”), to sugeruje, że Twoi odwiedzający mogą nie być tym zainteresowani. A może umieszczenie tej konkretnej treści nie jest optymalne i należy ją przenieść w inne miejsce.

Możesz przenieść zawartość wyżej na stronie, zmienić obraz lub zmodyfikować styl czcionek, aby zwrócić uwagę na treść. Następnie uruchom kolejną mapę termiczną i porównaj, jak ludzie reagują na poprzednią mapę termiczną.

To pokaże, jak ludzie reagują na twoje zmiany. Znaleźliśmy tego rodzaju “eksperymenty” pomocny w ulepszaniu naszych gości’ doświadczenie.

Oprócz pokazywania map cieplnych, Crazy Egg pokazuje również “konfetti” mapa, która pokaże dokładnie, gdzie odbywa się każde kliknięcie.

Witryny budujące mapy termiczne Crazy Egg - Confarespace Confetti

To’to po prostu inny sposób wyświetlania podobnych danych jak mapa termiczna, ale na znacznie bardziej szczegółowym i wnikliwym poziomie.

Dzięki mapie Confetti możesz segmentować kliknięcia według nowych lub powracających użytkowników, odwiedzających z różnych wyszukiwarek, krajów, według przeglądających strony, pory dnia itp..

Witryny budujące mapę termiczną Crazy Egg - segment konfetti

Może to zostać wyróżnione, jeśli użytkownicy korzystający z różnych przeglądarek witryn z różnych krajów itp. Są zainteresowani różnymi częściami stron. To może dać ci naprawdę głęboki wgląd w twoich gości’ zachowanie.

JAK SZALONE JAJ’S SCROLLMAP POMAGA CI ZROBIĆ SWOICH ODWIEDZAJĄCYCH’ POZIOM ZAINTERESOWANIA

Zrozumienie, jak daleko użytkownicy przewijają strony w dół, pozwoli Ci dowiedzieć się, gdzie zaczynają znajdować Twoje treści niezbyt angażujące (lub, mówiąc wprost, nudne).

Jeśli Twoi goście są bardzo zainteresowani tym, co robią’ponownie czytają’Najprawdopodobniej przewiń w dół większość strony. Jeśli tak’uważają materiał za pomocny’wyjdę.

Więc to’bardzo ważne jest, aby zrozumieć, gdzie zaczynają się Twoi goście “odpłynąć” na twoich stronach.

Witryny budujące mapę termiczną Crazy Egg - Scrollmap Squarespace

Co więc możesz zrobić, gdy zobaczysz mapę przewijania? Kilka rzeczy, które możesz wziąć pod uwagę:

 • Popraw swoje treści, aby utrzymać zaangażowanie użytkowników
 • Jeśli to robisz, przenieś na stronę więcej wartościowych treści’widzę ludzi przewijających się wystarczająco daleko w dół
 • Usuń wszelkie zakłócenia, na które kliknęli użytkownicy, które odciągnęły ich od strony (należy to przeanalizować wraz z danymi widocznymi na mapie termicznej i mapie konfetti)

WNIOSEK – JAK SZALONE JAJ MOŻE POMÓC ZBUDOWAĆ LEPSZE STRONY INTERNETOWE

Znalazłem tę recenzję jako pomocną?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map