6 transformacyjnych trendów technologicznych dla małych firm w 2018 r

Trendy technologiczne 2018Tracisz sprzedaż i klientów, ignorując nowe technologie?


W tym artykule, zamiast mówić o trendach na odległość, chcemy przyjrzeć się, jak zmieniający się świat technologii może pozytywnie wpłynąć na Twój biznes już teraz.

Małe firmy nie są’t zawsze najbardziej szczerzy wcześni użytkownicy.

Innowacje takie jak bitcoiny, chatboty i robotyka są postrzegane jako domena dużych firm. Jeśli się złapią, wszyscy inni zaczną to zauważać. Powoli nowe oprogramowanie i gadżety wchodzą do głównego nurtu.

Ale czy to najlepszy sposób?

Wdrożenie tylko jednej z innowacji opisanych w tym poście będzie miało widoczny, a czasem natychmiastowy wpływ na sprzedaż i przychody.

Więc pozwól’s kopać.

1. Messenger Chatbots

Chcesz pizzę??

Tam’Nie musisz odbierać telefonu ani wypełniać formularza zamówienia online.

Po prostu otwórz aplikację Facebook Messenger i stamtąd. ty’Właśnie zamówiłem w ułamku zwykłego czasu i uratowałem Domino’s koszt przedstawiciela handlowego.

Coraz więcej konsumentów korzysta z chatbotów typu messenger do robienia zakupów, czy to przez Facebook, WhatsApp, Slack lub jedną z wielu innych aplikacji czatu. Ponieważ ludzie spędzają tak dużo czasu przyklejeni do swoich telefonów, oferowanie opcji zakupu opartych na aplikacji może znacznie zmniejszyć tarcie.

A mniejsze tarcie oznacza większą sprzedaż.

Jak sugeruje Jiaqi Pan, CEO Helloumi, “Przewiduję, że w 2018 r. Nadal będziemy obserwować silny wzrost interfejsów konwersacyjnych, w których niektórzy gracze pojawią się jako pierwsi zwycięzcy rynku.”

Jak zacząć: Szereg niedrogich narzędzi internetowych upraszcza proces tworzenia chatbotów. Usługi takie jak ManyChat, ChatFuel i Chatty People umożliwiają małym firmom tworzenie potężnych chatbotów opartych na sztucznej inteligencji bez doświadczenia w programowaniu.

2. Zaawansowana analityka & Usługa Insights-As-A-service

Każdego dnia świat wytwarza 2,5 kwintyliona bajtów danych. Że’wystarczy, aby wypełnić 125 milionów iPhone’ów.

My’ponownie tonę w morzu megabajtów. Tam’s dane sprzedaży, dane analityczne online, dane dotyczące zachowań klientów, dane reklamowe, dane dotyczące zaangażowania.

I tak dalej.

Tam’to tyle’praktycznie niemożliwe jest wyciągnięcie znaczących wniosków.

Małe firmy po prostu mogą’posortować i zrozumieć wszystkie posiadane informacje, a co dopiero myśleć o wykorzystaniu danych od stron trzecich.

Nowe platformy analityczne SaaS (oprogramowanie jako usługa) upraszczają proces zarządzania danymi wewnętrznymi. Generują praktyczne informacje, do których właściciele małych i średnich firm mogą uzyskać dostęp i wdrażać od razu po wyjęciu z pudełka.

W tym samym czasie, “Insight-as-a-service” narzędzia dają przedsiębiorstwom siłę do wykorzystania nie tylko własnych danych, ale także danych pochodzących z różnych źródeł. Rezultatem może być znaczący wzrost zrozumienia w różnych kluczowych obszarach.

Nic Smith, wiceprezes ds. Marketingu produktów w Cloud Analytics w SAP, mówi, “Łącząc się z zaawansowanymi sieciami danych, użytkownicy uzyskają dostęp do odpowiednich źródeł zewnętrznych i połączą te spostrzeżenia z danymi wewnętrznymi, aby zaoferować swoim klientom nowe usługi cyfrowe.”

Jak zacząć: Platformy analityczne innych firm integrują się z praktycznie każdym rodzajem oprogramowania, które gromadzi dane, od księgowości po sprzedaż. Narzędzia takie jak KissMetrics, na przykład, umożliwiają firmom wyciąganie praktycznych spostrzeżeń z aktywności ich odbiorców online, a pakiety takie jak Adobe Analytics upraszczają dane z wielu źródeł.

3. Marketing i automatyzacja sprzedaży

Dzięki zastosowaniu narzędzi automatyzacji małe i średnie firmy zatrudniające mniej niż 500 osób (w skrócie małe i średnie firmy) mogą generować niemal natychmiastowe usprawnienia.

Jedną z największych skarg jest to, że ogromne ilości zasobów są marnowane na drobne, ale niezbędne zadania.

Ponieważ uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja rozszerzają funkcjonalność oprogramowania, automatyzacja ma stać się jeszcze bardziej wydajna. Ale wielu ekspertów twierdzi, że rok 2018 będzie rokiem, w którym mniejsze firmy naprawdę zaczną zauważać.

Na poziomie praktycznym oprogramowanie do automatyzacji można zintegrować z istniejącymi systemami, aby przyspieszyć wszystko, od reklamy i zarządzania potencjalnymi klientami po aktualizacje zapasów i ponowne zamawianie.

Ann Hadley z MarketingProfs mówi: “To jest rok “Jak możemy osiągnąć lepsze wyniki dzięki zastosowaniu automatyzacji w celu zwiększenia lojalności klientów?””

Jak zacząć: Platformy internetowe, takie jak Marketo i Salesforce, mogą być wykorzystywane do automatyzacji wielu typowych zadań marketingowych, sprzedażowych i zarządczych.

one’są łatwe w konfiguracji i bezproblemowo integrują się z istniejącym oprogramowaniem.

4. Nowe urządzenia IoT i interfejsy bezdotykowe

The “Internet przedmiotów” (wiele urządzeń podłączonych do Internetu) jest obecnie nazywany “internet wszystkiego”.

Wydaje się, że potencjał wzajemnych połączeń jest nieograniczony. Gdybyście powiedzieli mi dziesięć lat temu, że mój kocioł i grzejniki będą podłączone do Internetu, ja’myślałem, że jesteś szalony.

Istnieją dwie strony tego trendu.

Z jednej strony często można ich używać do zwiększania wydajności we własnej organizacji, przyspieszając uciążliwe zadania i obniżając koszty. Z drugiej strony oferują nowe sposoby dotarcia do ludzi.

Interfejsy, za pośrednictwem których konsumujemy informacje, reklamy i rozrywkę, stają się coraz bardziej różnorodne, od inteligentnych zegarków po aktywowane głosem “asystenci” jak Alexa.

Anne Mercogliano, wiceprezes ds. Marketingu i operacji biznesowych w IFTTT, mówi: “Spójrz na swoją codzienność i zidentyfikuj jeden obszar, w którym jesteś’spędzam więcej czasu niż ty’polub i rozpocznij tam swoją podróż do Internetu Rzeczy.”

Jak zacząć: Zastanów się, jak inteligentne urządzenia mogą obniżyć koszty we własnej firmie. Czy to’poprzez oszczędzanie energii, poprawę komunikacji z aplikacjami do zarządzania projektami lub nawet wykorzystanie nowych platform, takich jak Alexa Skills, do własnego marketingu.

5. Cyfrowa waluta i Blockchain

Blockchain to zasadniczo elektroniczne księgi rachunkowe. Ich zdecentralizowany charakter oznacza, że ​​transakcje mogą być rejestrowane z niemal całkowitą niezawodnością, w bezpiecznym środowisku, z minimalnymi opłatami stron trzecich.

Chociaż technologia leżąca u podstaw tych innowacji jest skomplikowana, korzyści są oczywiste: bezpieczeństwo, szybkość i pełna kontrola.

Jedną z najbardziej znanych aplikacji blockchain jest kryptowaluta, forma cyfrowej waluty przechowywana w ogromnej sieci kupujących’ i sprzedawcy’ komputery. Jeśli ty’ostatnio włączyłeś wiadomości’Słyszałem o Bitcoin, najbardziej znanej i powszechnie stosowanej kryptowalucie. Firmy mają bardzo niewiele do stracenia, przygotowując się na coś, co zdaniem niektórych ekspertów jest nieuniknionym krokiem w kierunku kryptowaluty.

Akceptowanie płatności kryptograficznych jest tak proste, jak skonfigurowanie portfela i zintegrowanie go z systemem POS lub systemem płatności online. Zrozumienie tej małej implementacji będzie również stanowić odskocznię do badania szerszych możliwości blockchaina.

Sean Stein Smith, adiunkt w Lehman College, mówi “Faktem jest, że w rzeczywistości istnieje wiele alternatyw dla Bitcoinów opartych na tej samej podstawowej technologii – blockchain. Podczas gdy określone trendy i waluty mogą się zmieniać z czasem, technologia i implikacje blockchain zawierają kilka implikacji, które wpłyną na firmy każdej wielkości.”

Jak zacząć: Akceptowanie płatności w walucie cyfrowej za pośrednictwem usług takich jak bitpay jest jednym z najłatwiejszych sposobów na przygotowanie się do dalszego wzrostu popularności płatności związanych z kryptowalutą.

6. Specjalistyczne oprogramowanie jako usługa (SaaS) i przetwarzanie w chmurze

SaaS może wydawać się nie na miejscu na liście technologii na 2018 rok’istnieje od dziesięcioleci! Ale to’warto pamiętać, że to wschodzące pole jest jeszcze w powijakach.

A jego pełny potencjał nie został jeszcze zrealizowany.

Podsumowując, firmy SaaS powoli podchodzą do rynku małych i średnich firm.

Nie są też małe i średnie firmy z ich ciągłą zależnością od starszych systemów’Pomagam też.

Ale rzeczy zaczynają się zmieniać. Zakres oferowanych narzędzi jest oszałamiający. I wielu ekspertów wskazuje, że SaaS w końcu zaczyna z całego serca celować w sektor małych i średnich firm.

Powody są oczywiste. Dzięki SaaS małe firmy zyskują dostęp do najnowocześniejszych technologii oraz wszystkich odpowiednich aktualizacji i ulepszeń bez konieczności zarządzania zapleczem.

Cory Capoccia, prezes Womply, mówi: “Pomimo rynku’W kratkę tła z technologią wiele historycznych przeszkód odchodzi w niesamowitym tempie, torując drogę do złotego wieku SaaS dla małych firm.”

Jak zacząć: Przetwarzanie w chmurze, sprzedaż cyfrowa, systemy POS, księgowość, przetwarzanie płatności – wszystko to możliwości przejścia do trybu online i pozbycia się problemów z oprogramowaniem. Przetwarzanie w chmurze, takie jak Dysk Google lub Microsoft OneDrive, może być najlepszym miejscem na rozpoczęcie.

Jak to wszystko połączyć

Potok nowej technologii może być przytłaczający.

Jako firma’trudno jest wiedzieć, na które innowacje należy zwrócić uwagę, a które zignorować.

Ale tam’to kluczowy punkt, o którym należy pamiętać.

Choć przy pierwszym zastosowaniu nowej technologii może wystąpić tarcie, długoterminowe wyniki mogą być znaczące. Co’Co więcej, możesz bezpośrednio i szybko zmierzyć wkład’robiąc do dolnej linii.

To’Nigdy też nie było łatwiej wdrożyć tych innowacji. Żyjemy w świecie integracji oprogramowania i narzędzi do majsterkowania, które upraszczają procesy, które wymagałyby wiedzy eksperckiej zaledwie kilka lat temu.

Firmy martwią się zmianami. To’jest normalny. Ale kiedy innowacje mogą zostać wdrożone i przetestowane bezproblemowo, już tam są’naprawdę nie ma takiej potrzeby.

Czas zbudować pierwszego chatbota.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map