Ako internet narušuje umelecké bariéry

umelecké bariéry na internete


Technológia sa často považuje za hrozbu pre kreativitu, fantáziu, dokonca aj pre ľudstvo, ak majú byť filmy uverené! Ale ako sa technológia mení, urobte to spôsobom, ktorý v našom každodennom živote používame, premýšľame a hovoríme o tom. Stále prebieha boj medzi tým, či je internet nebezpečenstvom pre znecitlivenie alebo zázračným aktivátorom. Je internet naozaj miestom, kde zomrie kreativita a predstavivosť? Čo ak technológia zvyšuje našu kreativitu, pomáha podnecovať a aplikovať našu fantáziu, uvoľňuje našu myseľ namiesto toho, aby ich ničila?

Elite Origins

Technológia a tvorivosť v priebehu rokov rástli a rozvíjali sa, až kým nedosiahli bod, v ktorom sú takmer neoddeliteľne spojené. Pri pohľade späť, však, a to’je ľahké pochopiť, prečo mohli byť umiestnené na opačných koncoch stupnice. Prvý plne funkčný počítač sa nazýval ENIAC: elektrický numerický integrátor a kalkulačka. Ako viete zo svojho chytľavého mena povedať, jeho hlavným cieľom bolo vyriešiť numerické problémy a mohli to vyriešiť iba tí, ktorí presne vedeli, čo robia..

ENIAC sa používal v rokoch 1946 až 1955 a počítače zostali elitnou koncepciou pre priemerného človeka až do konca 70. a začiatku 80. rokov 20. storočia. To je, keď prvé počítače a Steve Job’s Domáce počítače Apple sa dostali na trh. Don’Nebojte sa, toto nie je’• Skrytá lekcia histórie – kľúčom je zvýšená dostupnosť, ktorú tieto nové modely a inovácie priniesli. S týmito počítačmi dostupnými pre bežných ľudí v bežných domácnostiach boli bariéry odstránené. Technológia už nebola dostupná iba pre vysoko trénovaných géniov, ale pre každého, kto si mohol dovoliť najnovší model.

Podobný vývoj prístupnosti je možné vidieť v kreatívnom a umeleckom priemysle. Napríklad vydávanie kníh bolo nákladným a náročným procesom až do vynálezu Gutenberg Press okolo roku 1440. Tento pokrok v technológii umožnil, aby sa knihy produkovali a publikovali ľahšie a rýchlejšie, čím sa knihy stali dostupnejšie, a teda aj veľa populárnejšie. Preskočte o niekoľko storočí vpred a dnes môžete písať, publikovať a propagovať svoj vlastný román bez toho, aby ste museli minúť jediný cent – alebo dokonca opustiť pohodlie svojej pohovky..

Technológia sa tak stala otvorenejšou pre viac používateľov a tento proces otvoril jednotlivcom širokú škálu príležitostí, aby sa prestali spoliehať na tradičné metódy a začali sa sami vytvárať. Zavolali kreatívy a odpovedala technológia.

New Age

Spoločnosť Apple – jedna z najznámejších a vysoko hodnotných technologických značiek na svete – od tohto neohrabaného začiatku počúvala túto výzvu a teraz sa dôrazne zameriava na kreativitu, elegantný dizajn, fantáziu a umelcov ako hlavné jadro svojich reklamných kampaní. “Za Mac” inzeruje prezentácie kreatív, ktoré používajú Apple a spoliehajú sa naň’s technológiou, od hudobníkov po fotografov až po dizajnérov.

Príklad produktu Apple imacjablko’so zameraním na farbu, kreativitu a umenie sa zobrazuje v reklamných kampaniach a zobrazeniach produktov s kľúčovými slovami, ako sú “nápady”, “vytvoriť”, a “predstavivosť” ktoré sa bežne používajú.

Jednou z týchto kreatív je legálne slepý fotograf Bruce Hall, ktorý je zobrazený pomocou svojho počítača Mac, aby videl podrobnosti vo svojich obrázkoch aj vo vonkajšom svete. Toto je ukážkový príklad toho, ako technológia zlepšila – alebo presnejšie umožnila – kreativitu a otvorila možnosti, ktoré by inak neexistovali..

Slogan “Urobte niečo úžasné” ktorý tieto reklamy sprevádza, je ďaleko od matematických a vedeckých koreňov ENIAC a poukazuje na dôležitosť príťažlivosti pre ľudí’s kreativitou, pokiaľ ide o predaj technológie v 21. storočí.

Spájanie tvorivosti

A čo tí, ktorí môžu’t dovoliť si najnovší softvér od spoločnosti Apple? Dokážete uspieť v umení, iba ak máte najnovšie technológie alebo špičkové produkty? To by nebolo’t demokratizovať, skôr vytvárať novú elitnú skupinu; umelci, ktorí si môžu dovoliť kúpiť najnovšiu aktualizáciu.

Našťastie je internet bezplatný a pokiaľ máte pripojenie, môžete sa vy a vaše umenie spojiť s miliónmi ľudí na celom svete. S bezplatnými tvorcami webových stránok, sociálnymi médiami a dokonca aj predajnými platformami, ako je Etsy, je ľahšie ako kedykoľvek predtým pre každého a každého vytvárať, zdieľať a predávať svoje umenie..

Široký dosah internetu zničil tradičné prekážky, ktoré slúžili na kontrolu a meranie kreativity – napríklad hudobníci potrebovali nahrávacie spoločnosti, vydavateľov a vydavateľov a umelci sa spoliehali na galérie. Ale nič viac! Teraz všetko, čo potrebujú, je online pripojenie a môžu sa sami propagovať kliknutím na tlačidlo.

S týmito umeleckými prekážkami padajú na stranu technologickej a tvorivej slobody’Zmena spôsobu výroby, propagácie a prijímania umenia publikom. Predtým, nie je to tak dávno, sa umelecké služby, ako napríklad návrh dizajnu, tesárstvo, a to aj herectvo, do značnej miery spoliehali na úspech a získanie nových pracovných miest..

Samozrejme, že staré “to’nie je to, čo viete’kto to vieš” fráza je stále relevantná aj dnes (ale aj táto metóda sa radikálne rozšírila s webmi ako LinkedIn). Umelci a dizajnéri môžu teraz mať svoj vlastný web, aby mohli riadiť svoje podnikanie, a nemuseli čakať na dobré recenzie svojej práce na šírenie a vytváranie nových pracovných miest..

S dostupnými bezplatnými tvorcami webových stránok sa online prítomnosť už neobmedzuje iba na tých, ktorí veria v kódovanie alebo s dostatočne hlbokými vreckami, aby si najali súkromného webdizajnéra. Váš talentovaný umelec sa môže ráno zobudiť a do konca dňa bude mať k dispozícii plne funkčný web. V skutočnosti by sa to mohlo uskutočniť do obeda, takže popoludnie sa dá stráviť vytvorením ďalšieho majstrovského diela na predaj online.

Keďže sa technológia stáva čoraz príjemnejšou pre používateľov, otvorí sa aj dosah internetu, ktorý umožní kreatívam oveľa širšie publikum. Teraz môže fotograf v Brooklyne zdieľať nápady s fotografom v Indii bez finančných alebo geografických obmedzení.

Oslovte hviezdy (sociálne médiá)

Táto konektivita sa najlepšie prejaví v úli aktivity a komunikácie, ktorou sú sociálne médiá. Sociálne médiá sa zdajú byť jednoduchým spôsobom, ako sa zhovárať s priateľmi, a vyvinuli sa na platformu, ktorá vidí hudobné vydania, fotografické galérie, umelcov zdieľajúcich prácu, online predaj, reklamu a ďalšie..

Spisovatelia pípajú 140-románové romány, kontroverzné nôžky riešia sociálne problémy a bežní ľudia používajú svoje masívne sledovanie na sociálnych médiách na propagáciu rôznych značiek..

V niektorých prípadoch sa samotná osoba stáva “značka”, speňažovanie sociálnych platforiem prostredníctvom reklamy. Ale sociálne médiá nie’• iba o podpore Instagramu Kardashians – iní hľadajú nové spôsoby, ako vylepšiť staré umenie a vdýchnuť digitálny život tradičným formám..

Verejná knižnica v New Yorku vytvorila nový spôsob rozprávania príbehov pomocou digitálnych metód partnerstvom s nezávislou kreatívnou spoločnosťou Matka New York. Vytvorili “Insta Romány” kde sa klasický román zobrazuje digitálne v príbehu Instagramu.

NYPL Instagram Novel Alice v ríši divovVerejná knižnica v New Yorku’s Stránka Instagram poskytuje nové spôsoby čítania vašich obľúbených klasických románov v ich príbehu o sociálnych médiách.

S umeleckou grafikou, ktorá sprevádza názvy kapitol a text, ktorý sa pohybuje a zobrazuje na obrazovke, je tento digitalizovaný spôsob čítania interaktívnejší a “na dosah ruky” spôsob prezerania obľúbených klasických románov. Verejná knižnica v New Yorku využíva digitálny priestor na sprístupnenie klasickej literatúry širšiemu publiku a mladšiemu publiku.

A tam’s viac – ako aj modernizácia tradičného umenia, digitálna sféra a online priestor poskytujú nové spôsoby kreativity. Viac ako to’Zmena vzťahu medzi umelcom a jeho nasledovníkmi – teraz môžete začať konverzáciu priamo s publikom.

V rozhovore s úspešným umelcom Instagramom Dan Lamom odhalil Artwork Archive, ako prinútila prielom, aby si ho objednali celebrity. Sociálne médiá’s konektivita vytvára vzťahy, ktoré by sa netvorili v “reálny svet” a umožňuje hviezdam a nasledovníkom pristupovať k umelcom novým a angažovaným spôsobom. Rovnako ako v prípade Dana Lama, aj tu má potenciál zvýšiť sledovanosť a expozíciu a postaviť umelca na cestu k úspechu.

Sociálne médiá odstraňujú bariéry medzi umelcom a publikom a mení aj úlohy medzi nimi. Ľudia, ktorí sledovali interpreta na Instagrame alebo sa mu páčili jeho stránky na Facebooku, sa stanú kritikmi, ktorí dávajú spätnú väzbu a kladú otázky o dielach, kupujúcimi, ktorí sa pýtajú na kúsky alebo provízie, a dokonca aj marketingom prostredníctvom zdieľania, obľubovania a opakovania obsahu..

Umenie, umenie, všade

So zmenou prichádza odpor. Keď sa román prvýkrát objavil, bol odsúdený ako morálne nebezpečný a veril sa, že vedie ľudí na scestie, ale teraz sa považuje za zdravú alternatívu na rozdiel od surfovania na internete. Teraz sa obávame, že toto otvorené prostredie pre všetkých ničí hodnotu umenia. Ak niekto a každý môže byť umelcom, kde’je skutočný talent?

Ako môže niekto s takým nasýteným trhom vstať nad ostatnými, aby uspel? Naozaj si môžete takto zarobiť na živobytie? Zatiaľ čo mnohí plačú “Áno!”, iní nie sú tak presvedčení. Brent Knepper píše o svojich skúsenostiach s Patreonom, webom crowdfundingu zameraným na kreatívy, ktoré chcú zarobiť peniaze pri kontakte so svojimi nasledovníkmi alebo patrónmi. Tvrdí, že takmer mýtický úspech niektorých spoločností je umocnený tým, že dáva falošnú nádej väčšine, čím podporuje nereálne ciele..

Tento nedostatok vzrušenia v umení crowdsourcingu vyjadruje aj umelecký spisovateľ Guardian Jonathan Jones, ktorý namiesto toho verí v využívanie digitálnych zdrojov novými a rôznymi spôsobmi. Ako vždy sa zdá, že ide o individualitu verzus hromadnú výrobu.

Toto bolo vždy bolestivé miesto – tí, ktorí sa nestarali’Nasledovali tradičnú cestu, ktorá sa často považuje za menej dôležitú, ako majú konvenční rovesníci. Samostatne publikované knihy stále zvrásňujú nos aj napriek úspechu autorov, ktorých publikovali sami, a hviezdy sociálnych médií sú čuchané na: “čo dokonca robia?” je často kladená otázka.

Ako zdôrazňuje Ros Barber v tomto článku o páde samopublikovania, používanie tradičných metód závisí od toho, či niekto iný overí a schváli vašu prácu. To zase signalizuje ostatným, že vaša práca stojí za prečítanie, prezeranie alebo nákup. Aj keď hovorí o knihách vydavateľov, platí to plošne: ak je vaše umenie v galérii, niekto o tom rozhodol’stojí za to dať tam; Ak je váš film na veľkej obrazovke alebo v obchode, niekto upravil a schválil svoje miesto na tejto polici.

Táto myšlienka hodnoty sa odzrkadľuje v komentári od umelca a tvorcu filmu Storm Ascher v článku CBS New York:

“Určite si myslím, že sociálne médiá umožnili mnohým umelcom lepší prístup k publiku, ale tiež si myslím, že hranica na to, aby ste sa nazývali umelcami, sa výrazne znížila.…”

Zdá sa, že úzkosťou spojenou s používaním internetu ako odrazového mostíka pre umelcov je skutočnosť, že ktokoľvek a každý sa skutočne môže nazvať umelcom – a ak nie’t uspieť, alebo si z toho živiť, môžu aspoň ísť. Či už si myslíte, že sa jedná o katastrofu alebo sen, aspoň dúfajme, že odstráni stigmu, že musíte byť majstrom olejomaľby alebo radi navštevujete galérie, aby ste vytvorili alebo si užili umenie..

Internet a ďalej

Knihy, potom videohry, potom sociálne médiá – v určitom okamihu boli všetci veľmi podozrievaní. Ale len preto, že niečo je populárne, nerobí to’To znamená, že je lacný alebo nemá hodnotu – mnoho súčasných literárnych klasík bolo prekliatých ako populárny kôš vo svojom vlastnom čase.

Množstvo nie vždy obetuje kvalitu. Určite to’Je lepšie mať umenie všade, každý, ako sa obmedzuje na vybraných elitných párov, ktorí si môžu dovoliť vlastné štúdiá a galerijné poplatky. Internet a rôzne platformy, ktoré prichádzajú s online účasťou, sú vylepšené o spoluprácu, pripojenie a kreativitu. Ako tvrdí Holly Williams, všetko, čo prelomí bariéry v umení, aby sa pre každého niečo týkalo, je dôležitou vecou, ​​o ktorú treba bojovať.

Či už je to’Je to slepý fotograf používajúci softvér Apple na vytvorenie svojej práce, alebo milovník sociálnych médií, ktorý využíva Instagram na zdieľanie svojho umenia, je možné vidieť technológiu, ktorá vylepšuje prácu kreatív všade, kam hľadáte. A zatiaľ čo internet neukazuje žiadne známky toho, že by ste šli kamkoľvek, umelci sa môžu tiež chopiť digitálnej sily a prijať zmeny, ktoré s vytváraním online súvisia..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map