Çevrimiçi Reklamların Rönesansa İhtiyacı Var

Çevrimiçi Reklamların Rönesansa İhtiyacı VarDaniel Driesen imgesi


Çevrimiçi reklamlar hayatın can sıkıcı bir gerçeğidir. Genellikle web sitelerinin ayakta kalması için esastır ve bu bağımlılıkla birlikte onları çalıştırabilmek için bir çaresizlik ortaya çıkmıştır. Çevrimiçi reklamlar büyük ölçüde bir bilim, test edilebilir ve geliştirilebilir olarak ele alınır.

Sorun, bu, reklam sanatının kaybolduğu ve tarayıcıların fark etmeye başladığı kadar aşırı bir noktaya götürülmüş olmasıdır. AdBlock’un (600 milyondan fazla cihazda ve sayımda) yükselişi, çevrimiçi reklamlar için mevcut biçimlerinde artan bir hoşnutsuzluğa işaret ediyor. Marjlar arttıkça, birçok web sitesi.

Reklamlar bir Rönesansa ihtiyaç duyar. Düşüncelerine ve yarattıkları deneyime yeniden odaklanarak, daha fazla değil – efendim hayır – daha yüksek kalite. Soğuk, karaktersiz denklemler ve benzeri reklamları ele alın’nasıl’alınacaktır. Onlara yaratıcı, düşünceli girişimler gibi davranın ve insanlar onları tekrar tolere etmeye başlayabilir.

Afiş körlüğü

İnsanlar don’bilmek istemiyorum. Aslında, çoğumuz’bilmediğimizi bile bilmiyorum’bilmek istemiyorum. Biz’çevrimiçi reklamlara çok alışkınız’otomatik olarak görmezden gelmeyi öğreniyoruz. Bugün internet kullanıcılarının% 45’i’Çevrimiçi reklamları,’onları engelle.

Orada’Bunun için bir isim: afiş körlüğü. Terim, 1998’de tarayıcıların afişlere nasıl tepki verdiğine dair bir çalışmada Jan Panero Benway ve David M. Lanen tarafından icat edildi. O zaman bile pankartlar üçüncü sıradaydı ‘gözle görülür’ daha geleneksel, metin tabanlı web içeriğinden daha fazla. Yirmi yıl sonra fenomen daha da kötüye gidiyor. İnternet kullanıcılarının yalnızca% 8’i reklam tıklamalarının% 85’ini oluşturmaktadır. Çoğumuz don’bilmek istemiyorum.

Arama, 2017 yılında tüm internet reklamcılığı gelirlerinin% 46’sını oluşturan ve hatta körlük olgusundan muaf olmayan en büyük çevrimiçi reklam biçimidir. Kullanıcılar Google’daki reklam sonuçlarını atlamayı öğreniyor. biliyorum.

O’bir niyet meselesi. Reklamlar yok’t Tarama amacımıza hizmet ettiğimiz için onları görmezden geliriz. Neyse biz’online olarak, bilgi ya da ilham arıyorsanız, biz’reklamları zaman kaybı olarak tanımayı öğrendim.

Reklamlar bir bilim haline geldi

Bu değil’t Reklamların çevrimiçi para kazanmanın can damarı olmasını engeller. Yalnızca ABD’de internet reklamcılığı gelirleri geçen yıl 88 milyar dolar olarak gerçekleşti ve bunun 50 milyar doları mobil cihazlardan geliyor. Arama motoru reklamları (Google, Bing ve benzerlerinde görünen reklamlar) en büyük pazardır. Ardından banner ve video gelir..

Çok para, çok sayıda jargon gerektiriyor ve çevrimiçi reklamların bol miktarda var. TO, TBM, EBM, BGBM, BGBM, PPC ve elbette GZT. Nasıl unutabiliriz? Yatırım getirisi her zaman reklamcılıkta önemli bir unsur olmuştur, ancak dijital çağ onu yeni matematik alanlarına itmiştir.

Bu birçok açıdan mükemmel. Yapabilirsin’t Bir reklama kaç kişinin yanıt verdiğini ölçmekle birlikte, çevrimiçi reklam sihirbazlarının tüm verileri parmaklarınızın ucunda. A / B testi # 508, pembenin 4756 numaralı gölgesini menekşe # 7350 gölgesinden% 0.67 daha yüksek tıklama alır… her şeyi pembe yap vb..

Reklamlarla etkileşim düşmeye devam etse bile, kalan reklamlar etkinliklerini mikroskobik hassasiyetle geliştirebilir. Orada’Bu görkemli yeni dünyada eksik olan küçük bir unsur: insanlık.

Bir ritüeli ibadet

Sayı çatırtısı modern reklamcılık için gereklidir, ancak işaretlenmeden bırakıldığında kendi çöküşünün mimarı olacaktır. Denenmiş ve test edilmiş teknikler ile yaratıcı sezgi arasındaki gerilim, internetin gelişiyle birlikte aniden ortaya çıkmadı. Önceden öğrenilecek dersler var.

Bill Bernbach reklamcılıkta lider bir isim’s ‘yaratıcı devrim’ 1950’lerin ve ‘60’lar. Don Draper’ı daha az bagajla düşünün (Mad Men, Bernbach’tan büyük ölçüde ilham aldı’iş). 1947’de istifa etmeden önce başarının katılığını göstererek adını Gray New York’ta yaptı. İstifa mektubunda bazı ilginç haberler var. Her şey okumaya değer, ancak bu pasaj mevcut iklimde göze çarpıyor:

ben’endişeliyiz biz’Bizler, bizler, haysiyet tuzağına düşeceğiz,’biz madde yerine tekniğe ibadet edeceğiz’tarih yapmak yerine tarihi takip edeceğiz’sağlam temeller tarafından şamandıra yerine yüzeysellikler tarafından boğulacaksınız. ben’Yaratıcı atardamarların sertleşmesi endişeli.

Modern reklamcılıkta, çevrimiçi ekosistemdeki huysuzluğunda bunun net yankıları vardır. Reklam stratejisini dikte etmek için kurallar ve sayılar kullanmak “Tanrı yerine bir ritüele ibadet etmek.” Sayı çatırtı ve kazanılan sözleşmeler’seni aşkınla temasa sokma.

Beetle - Küçük DüşünYirminci yüzyılın en saygın reklam kampanyalarından biri olan Küçük düşünün. İğrenç drivel’in tamamen yokluğuna dikkat edin

Şimdi, kendinden tayin edilen yaratıcı türler tarafından bir sonraki adam kadar dürüst bir ranttan hoşlanıyorum – bu’istediğim şey – ama gerçek, uçlar arasında bir yerde. Çok kötü huylu Gri, 70 yıl sonra hala güçleniyor. Bernbach orada kabul etti’bir denge kurulacak:

Üstün teknik beceri iyi bir adamı daha iyi hale getirecektir. Ancak tehlike, teknik beceri ile bir meşguliyet veya yaratıcı beceri için teknik becerinin yanlış anlaşılmasıdır..

Değiştir ‘teknik’ için ‘teknolojik’ ve aşağı yukarı dengeye sahipler. Bernbach yöntemin değerine kör değildi. O’bir şeyi optimize etmek çok daha kolay’zaten reklam değeri var.

Reklamları tekrar harika yapın

Çevrimiçi reklamcılık kendi devrimine, Rönesans’a ve reklamverenlerden web sitelerine kadar herkesi kapsamalıdır. Reklamların tolere edilebilirden yüksek olması gerekir; tarama deneyimini geliştirmeleri gerekiyor.

Reklamların son 20 yılda elde ettiği tüm başarılar için, şu anda mobil pazara pompalanan para’t Çevrimiçi tarayıcıların% 70’inin mobil reklamları sevmemesi çok iyi oturuyor. Teknisyenler analitikten her son damlamayı sıkarken, bu sayı’sadece yükselecek.

Yine de aynı çalışmaya katılanların% 68’i, eğer olsaydı reklamlarla iyi olacağını söyledi’t can sıkıcı. Sinir bozucu açıkçası belirsiz bir terimdir, ancak tarayıcıların aren olduğu gerçeğine tanıklık eder.’t reklamlara karşı tam dur. HubSpot özetlenirken, “reklamlar arkalarında biraz düşünülmüş gibi görünmelidir.”

Arkasında düşünce bulunan reklamlar neye benziyor? Kısaca çeşitlendirme ve yenilik. Rönesans bir sanat, edebiyat, bilim, mimari, matematik ve daha fazlasının evliliğiydi – reklamların bu protean yaklaşımı yansıtması gerekecek. Yöntemler şunları içerebilir:

  • Advertorial… İçerik ve reklam arasındaki çizgileri bulanıklaştırmak zor olabilir, ancak doğru yapılması her ikisinin kalitesini artırabilir. Şeffaf olmak iyidir ve sen’eğer yakalanırsın’yine de değil.
  • Yerel reklamcılık… Bu zaten doğal olarak istismar ediliyor, ancak reklamlar web sitelerinin tonuna ve maddesine uyuyorsa’hoşgörülecek bir şeyden ziyade bir varlık haline gelirler. İyi yerel reklamlar, iyi içerik içeriğidir.
  • ılımlılık… Geleneksel çevrimiçi reklamlar aşırı yüklendi ve bu nedenle aşırı yüklendi. Pop-up’ların ve pankartların uç kısımlarını geri çekmek, insanları aktif olarak reklamcılığı sevmemeye başlayarak kendi özel ödülünü alacak.

William Bernbach dedi ki:, “Reklam temelde ikna edicidir ve ikna bir bilim değil, bir sanat olur.” Gerçek şu an arasında bir yerde. Bir Rönesansın alacağı kesin biçim’söylemem için – bu’sanatçıların keşfetmesi ve teknisyenlerin optimize etmesi.

Modern analitiklerin teknolojik gücüyle birleştiğinde, yenilenen yaratıcı enerjiler reklamların yeniden doğduğunu görebilirler, ancak bunu yapmak için kendi sözleşmelerine meydan okumak zorundalar. O’online reklamların yalnızca kendi iyiliği için değil, internet için de kendi yaratıcı devrimi vardı’s de.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me