Dokunmatik Ekran 2.0 – Mobil Web Sitelerinin Geleceği Duyarlı Tasarımda

Dokunmatik ekranlarda bir sonraki evrime hazır mısınız??


Elon Musk.

Muhtemelen Falcon Heavy’nin başarılı lansmanını ve özel yükünü duydunuz: yeni bir Tesla Modeli 3. Bunun duyarlı tasarımla ne ilgisi var, düşünüyor olabilirsiniz?

Model 3’ün en önemli özelliklerinden biri gelişmiş dokunmatik ekran konsolu. Ve dokunmatik ekran teknolojisi şu anda dünyamızda çok önemli, özellikle web sitesi tasarımı söz konusu olduğunda.

Son birkaç yıldır mobil cihazların ve dokunmatik ekranların patlamasını düşünün. Statista’ya göre, küresel mobil veri trafiği şu anda dünya çapındaki tüm web sitesi görüntülemelerinin neredeyse% 50’sini oluşturuyor ve bunun önümüzdeki 5 yıl içinde yedi kat artması bekleniyor.

Peki, bu sizi ve işinizi nerede bırakıyor? Mobil dünyada ne kadar iyi rekabet edebileceğinizi düşünüyorsunuz?

Ne kadar iyi rekabet edebileceğinizi anlamak için’mobil web sitelerinin durumuna bak.

Debriyaj Küçük İşletme Anketine göre, ankete katılan küçük işletmelerin% 71’inin web siteleri vardı ve bu işletmelerin% 79’u web sitelerinin mobil uyumlu olduğunu söyledi.

Bu, işletmelerin duyarlı tasarıma yatırım yaptığı anlamına gelir: mobil cihazlar ve dokunmatik ekranlı diğer cihazlar da dahil olmak üzere çeşitli cihazlara ve ekran boyutlarına uyum sağlamak ve bunlara yanıt vermek için programlanmış tasarım.

Mobil ve duyarlı tasarım hakkındaki gerçek

Ne olmuş yani’büyük anlaşma mı? Belki web siteniz olduğu gibi iyidir. Belki yeterli görüntülemelere, paylaşımlara, beğenilere, satın almalara vb. Sahip olabilirsiniz. Belki insanların yeterince sık kullandıkları iyi bir mobil siteniz var..

Önemli olan şeylerin’t eskisi gibi.

Zaman değişiyor, insanlar değişiyor ve geride kalmak istemediğiniz sürece web siteniz de değişiyor.

Buraya’Mobil ve duyarlı tasarım hakkındaki gerçek:Mobil duyarlılığın geleceği

Bunlar, sizi mümkün olduğunca düşündüğünüzden daha fazla sonuca götürecek duyarlı tasarım ve mobil web siteleri hakkındaki gerçeklerden sadece birkaçı.

Duyarlı tasarıma nasıl gireceğinizi duymaya hazırsınız?

Duyarlı tasarım nasıl kullanılır

Yıldızların hizalandığından ve web sitenizin mobil cihazlara ve mobil cihazlardaki dokunmatik ekranlara hazır olduğundan emin olmak için, duyarlı tasarımı yaşayan, yiyen ve nefes alan iyi bir tasarımcıya ihtiyacınız var.

Kullanıcıların içeriğinizi nerede görüntülediğine bakılmaksızın, sizden bekledikleri üstün kaliteyi elde edecekler.

İnternetin tanrılarından birini düşünün: Facebook.

Bir masaüstü bilgisayarda, cep telefonunda, tablette, akıllı saatte veya akıllı TV’de Facebook’a gittiğinizde, kullanıcı deneyiminin tüm cihazlarda kusursuz olduğundan emin olmak için duyarlı tasarım kullandılar.

Yine de sadece bir uyarı.

Bu kolay değil. Duyarlı tasarım, özellikle dokunmatik ekran etkili bir şekilde kullanıldığında, bir masaüstü bilgisayar şablonuna bazı web sitesi öğelerini takmaktan daha fazla planlama ve düşünce gerektirir..

Web siteniz dokunmatik ekrana atladığında dikkate alınması gereken birçok öğe vardır.

Parmak değil, fare

İlk önce parmağınız fare değil.

Bu nedenle, bir dokunmatik ekran için tasarım yaparken, bir parmağın bir ekranda nasıl hareket ettiğini, bir farenin bir ekranda nasıl hareket ettiğini göz önünde bulundurmalısınız..

Parmakların hareketi, dokunun ve birden fazla girişi var (iki veya üç parmak anlamına gelir). Fare daha temel bir harekettir ve tıklama kurulumu.

Web Sitesi Builder.com Yarı Fiyat Teklifi-minUygulamaya koymak: Web Sitesi Oluşturucu mobil sitesi, sitenin mobil cihazlara özgü olduğundan emin olmak için birçok duyarlı tasarım özelliği kullanır, bu da onu daha kullanıcı dostu ve davetkar hale getirir. Duyarlı tasarım, gezinmek için yukarı ve aşağı kaydırın, yakınlaştırmak için bir tutam, seçmek için hafifçe vurun ve menülere veya diğer sayfalara erişmek için sola veya sağa kaydırmayı kullanarak mobil siteyi bir parmakla gezinmeyi basit ve kolay hale getirir. küçük ekran.

Mobil Duyarlılık Fare İmleç-dakdoğruluk

Bir masaüstü web sitesinde fare kullanırken imleç oldukça hassastır.

Çoğu insanın bir imleçten çok daha büyük parmakları vardır, bu da dokunmatik ekrandaki tasarımın bir kişinin boyutuna uyacak şekilde uyarlanması gerektiği anlamına gelir.’parmağı.

Uygulamaya koymak: Mobil bir dokunmatik ekran için tasarım yapmayı düşünürken, Web Sitesi Oluşturucu’nun mobil sürümünün nasıl göründüğünü düşünün. Menüyü açma düğmesi büyüktür ve diğer düğmelere çok yakın değildir. Metin bağlantılarının hepsi yeterince büyük, yanlış tıklamayı önlemek için her biri arasında en büyük parmaklardan bile yeterli boşluk var.

Website Builder.com Web Sitenizi Başlatın-minHareketler

Bir web sitesinin masaüstü sürümü, bir sayfada yukarı veya aşağı hareket etmek için farenin veya kaydırma çubuğunun kullanılmasını gerektirir. Sayfanın yukarı çıkmasını istiyorsanız, fareyi aşağı hareket ettirirsiniz. Dokunmatik ekranda, hareketler sayfa içinde hareket etmek için kullanılmalıdır. Bu ayarları kullanarak sayfayı yukarı taşımak için yukarı kaydırırsınız. Web sitesi tasarımı söz konusu olduğunda bu hafif ama önemli bir farktır.

Uygulamaya koymak: Bir mobil sitedeki hareketler yukarı veya aşağı birkaç kaydırma hareketidir ve her şey orada olmalıdır. Bilgiler, kullanıcıların sola veya sağa kaydırmak zorunda kalmayacak şekilde biçimlendirilmelidir. Her şey ekranın boyutlarına uyacak şekilde biçimlendirilmelidir. Kullanıcı dostu bir mobil site oluşturan bir diğer öğe, tıklanabilir bağlantıları ve ana öğeleri solda koymaktır, çünkü çoğu insan ekranın sağ tarafını kullanarak kaydırır.

Website Builder.com Şablonları Seç-dakparıltı

Dokunmatik ekranlar için tasarım yaparken, web sitenizin tüm ışık koşullarında iyi görüneceğinden emin olmalısınız.

Mobil cihazlarla ilgili olan şey, parlak gün ışığından gecenin karanlığına ve aradaki her yere her yere gidebilmeleridir.

Uygulamaya koymak: Web Sitesi Oluşturucu mobil sitesini tasarlayan ekip, bir mobil sitenin tüm ayarlarda görüntülenme şeklini de dikkate aldı. Çok fazla siyah olmadan beyaz veya açık renkli bir arka plan kullanmak, kullanıcının içeriği çeşitli ışık koşullarında görmesine yardımcı olur.

Tuş takımıWeb sitesi Builder.com Klavye-min

Bir web sitesi ile etkileşimin önemli bir yönü olan klavye.

Dokunmatik ekranlı bir cihaz kullanırken, klavye yerleşiminin sayfadaki diğer öğelerin yerleşimi açısından dikkate alınması önemlidir.

Uygulamaya koymak: Klavye göründüğünde, kullanıcı çok fazla görünüm kaybetmeden siteyle kolayca etkileşime girebilmelidir. Bu sitede, metin girişleri kısadır ve klavye ekranın büyük bir bölümünü kaplasa bile net bir şekilde görüntülenebilir. Tasarımcılar ayrıca, bazı kullanıcıların mobil dokunmatik ekran klavyesinde bir kerede çok fazla yazmayı zor bulduklarını da dikkate aldı..

Dokunmatik ekran ipuçları ve püf noktaları

İşinizi biraz daha kolaylaştırmak için, dokunmatik ekran dostu bir mobil web sitesi için tasarım öğelerinin bu özetine göz atın.

Tasarım öğeleri dokunmatik ekranlı mobil web sitesiŞimdi eğlenceli kısım geliyor.

Web sitenizin mobil cihazlarda ve dokunmatik ekranlarda işlevselliğini ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için duyarlı web tasarımı kullandınız.

Ancak dokunmatik ekran 2.0 için hazır olacaksınız. Görünüşe göre daha fazla tasarım var.

Dokunmatik ekranların geleceği

Böylece, sitenizi çalışır durumda çalıştırıyorsunuz, duyarlı tasarımı ve dokunmatik ekranın en iyi özelliklerini kullanıyorsunuz.

Hepiniz hazırsınız, değil mi? Çok hızlı değil. Tıpkı her teknoloji gibi, dokunmatik ekranlar da oldukça hızlı bir şekilde gelişiyor. Web sitenizi güncel tutmak istiyorsanız, yeni cihazların ve teknolojilerin teknik yönlerine ve sitenizdeki içeriğe de bakmak zorundasınız..

Çoklu dokunmatik ekranlar

Dokunmatik ekranlar sadece tek dokunuşlu bir cihaz olarak başladı.

Zamanla, teknoloji iki ve üç parmakla dokunma yanıtlarını içerecek şekilde gelişti. Kullanıcılar bu işlevlere adapte olacak ve ziyaret ettikleri tüm web sitelerinde onları beklemeye gelecekler. Rekabetin önünde kalmak istiyorsanız, çoklu dokunma yanıtlarını web sitesi tasarımınıza nasıl dahil edebileceğinizi düşünmeye başlayın.

Yansıtılan dokunmatik ekranlar

Gelecekte bakılacak bir diğer şey de yansıtılan dokunmatik ekran.

AR / VR ve dokunmatik ekranlar bir araya gelerek düz bir yüzeye yansıtılabilen interaktif bir dokunmatik ekran oluşturur. Bu özellikleri kullanarak, web sitenizin tasarımının daha da etkileşimli olabilmesi için uyarlanması gerekebilir. Bir tüketicinin web sitenizi herhangi bir düz yüzeye nasıl yansıtabileceğini ve içeriğinizle nasıl etkileşime girebileceğini hayal edin. AR ile, yansıtılan dokunmatik ekrana farklı nesneler yerleştirebilirler; bunlar daha sonra web sitesinde bir şekilde görünür.

Bu tür bir teknoloji ile olanaklar sınırsız.

Basınca duyarlı dokunmatik ekranlar

Mevcut telefonlarımız ve diğer cihazlarımız, dokunmak için ne kadar baskı kullandığımızı tespit etmekte iyi değil.

Saat 3’te yatakta uzanırken ekrana hafifçe dokunuyor ya da hayal kırıklığı yaratan ekrana öfkeyle dokunuyor olsak da, ekran aynı şekilde tepki veriyor.

Bir gün yakında bu değişebilir. Basınçlı musluk pencereyi kapatabilir veya tıklayabilirken, daha hafif bir musluk bir açılır menü açabilir. Herşey mümkün.

Optik tanıma dokunmatik ekran

Çoğunda olmasa da mobil cihazlarda kamera ve dokunmatik ekran iki ayrı özelliktir.

Ama yakında, ekran bir kamera da olabilir. Kızılötesi ışık kullanarak, ekran yüzeye neyin dokunduğunu görebilir. Web sitelerinin gelecekte bu işlevden en iyi şekilde yararlanabilmesi için, tasarımcıların bu yeni özelliklerden yararlanabilecek web siteleri oluşturmaları gerekecektir. “görme”.

Duyarlı tasarıma hazır mısınız??

Sen yapma’Dokunmatik ekrandan en iyi şekilde yararlanmak için Elon Musk olmanız gerekmiyor.’Modeli 4. denemek gerekir. Mükemmel kullanıcı deneyimi ile güzel tasarlanmış bir web sitesi yeterlidir. Biraz planlama ve geleceğe bakışla, duyarlı tasarımla her zaman rekabetin önünde kaldığınızdan emin olabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map