Dünyanın En Büyük Online Harcamaları Açıklandı

dünyanın en büyük çevrimiçi harcamaları


İnternetin ortaya çıkışından bu yana, siber küre sadece bir bilgi merkezinden dijital bir alışveriş merkezine dönüştü.

İnternet hala bir kaynak olarak işlev görürken, kullanımı yıllar içinde büyük ölçüde çeşitlenmiştir..

Şimdi dünya ayrılmaz bir şekilde sosyal ağlar ve her gün milyarlarca dolar dijital olarak aktarılıyor.

Sir Tim Berners Lee, World Wide Web’i icat ettikten sonra, bunun için çok fazla kullanım öngördü?

İnterneti çalıştıran mil optik kablolardan (mecazi olarak) geçen çok fazla parayı hayal etti mi??

İnternet üzerinden para taşımak artık tüccarlar ve yatırımcılar tarafından gerçekleştirilen yüksek kaşlı finansal işlemler için ayrılmamaktadır. Buna erişimi olan herkes şimdi siberuzayda para çekebiliyor (ve çok sık yapıyor!).

Online alışveriş olgusu, X Kuşağı (1966-1981 doğumlu) tüketicileri tarafından yönlendirilir. Bu, böylesine güçlü bir e-ticaret büyümesini yönlendiren teknoloji meraklı Millennial (1982-2001 doğumlu) olduğuna dair yaygın inanışın aksine.

X Nesilinden dijital alıcılar aslında genç meslektaşlarından% 20 daha fazla çevrimiçi alışveriş yapıyor.

Biz’şimdi Baby Boomer’ın (1946-1965 doğumlu) çevrimiçi alışveriş kolaylığına uyanıyor ve Millenial onunla büyüdüğü bir yaşta yaşıyor. Bu, e-ticaret harcamalarının yalnızca önümüzdeki yıllarda büyümeye devam edeceği anlamına gelir.

Ancak kullanıcılar çevrimiçi olarak ne kadar harcıyor?? 2021 yılına kadar, küresel e-ticaret satışlarının 4,5 trilyon dolara yükseleceği tahmin ediliyor. Bu, 3 yıl içinde, rakamın 2017’deki gelirlerden yaklaşık 2,2 trilyon dolarlık neredeyse iki katına çıkacağı anlamına geliyor..

Şimdi küresel rakamları biliyorsun,’Daha derinlemesine araştırın ve hangi ülkenin en büyük çevrimiçi harcama alışkanlığına sahip olduğunu görün!

Kim en çok çevrimiçi?

Kişi Sayısı başına Ticaret Harcamaları# 1Birleşik Krallık

# 2Amerika Birleşik Devletleri

# 3Güney Kore

# 4France

# 5China

# 6Australia

# 7Canada

# 8Japan

# 9Israel

# 10Germany

$ 4201
$ 3428
$ 2591
$ 1946
$ 1855
$ 1764
$ 1746
$ 1488
$ 1361
$ 1283

Saf parasal anlamda, Britanyalılar kişi başına e-ticaret harcamaları 4,021 $ ile en çok çevrimiçi harcama yapıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bu ünlü e-ticaret devi Çin’in iki katından fazla.

Çalışmada her ülkenin ortalama maaşıyla bu rakamlara çapraz referans verdiğimizde daha ilginç istatistikler ortaya çıktı. Bu, daha sonra hangi ülkede insanların maaşlarının en büyük yüzdesini çevrimiçi olarak harcadığını görebiliyorduk.

# 9France4.69%

Online Olarak Geçirilen Maaşın% Sıralaması# 1China

# 2Mexico

# 3Indonesia

# 4Birleşik Krallık

# 5India

# 6Russia

# 7Amerika Birleşik Devletleri

# 8Güney Kore

# 10Canada

19.34%
% 17.31
12.66%
% 11.14
% 10.63
10.55%
7.63%
% 6.96
4.41%

Burası Çin’e-ticaret itibarı ondan önce gelir. Ülke saf para harcamasında masanın üstüne çıkmasa da, maaşlarının% 1’ini çevrimiçi olarak dünyanın diğer ülkelerinden daha yüksek harcıyor.

Maaşlarının neredeyse beşte biri fiziksel dünyadan ziyade sanal ortamda geçiyor.

İngiltere en büyük götürü harcamasına rağmen, Çin’in iki katından fazla olmakla birlikte, Çinlilerin çevrimiçi harcadığı maaş yüzdesi (% 19.34) İngiltere’ninkini neredeyse ikiye katlıyor (% 11.14).

Ve Çin ile orantılı olarak, ABD’deki çevrimiçi müşteriler çevrimiçi maaşlarının yaklaşık 3 kat daha azını harcıyor.

İkincisi, götürü harcamalar için paketin dibine yakın gelirken (en düşük 7. en düşük, 819 $) Meksika, çevrimiçi maaşlarının% 17,31’ini harcayan.

İlginç bir şekilde, çevrimiçi olarak geçirilen maaş yüzdesi açısından, LEDC’ler ve MEDC’ler arasında bir korelasyon yoktur. Meksika, Endonezya ve Hindistan, siber alanda harcanan maaşın en büyük oranı için ilk 5’te yer alıyor.

Güney Afrikalılar, çevrimiçi olarak en tutumlu, 171 dolar harcıyor ve bu da harcanan en düşük maaş oranına (% 1.04) eşit.

Ülkenizin nerede olduğunu görmek için tüm veri setimize göz atın!

metodoloji

E-ticaret Vakfı’nın herkese açık verilerini kullandık’Her ülke için kişi başına e-ticaret harcamasını bulmak için Küresel B2C E-ticaret Raporu.

Daha sonra CNN Money Davos Global Ücret Hesaplama aracını çalışmada her ülkenin ortalama maaşına erişmek için kullandık. Bunu yerel para biriminden ABD dolarına dönüştürdük ve çevrimiçi harcanan maaşın yüzdesini bulmak için kişi başına e-ticaret harcamasıyla çapraz referans verdik.

Kaynaklar:

  1. Kişi Başına E-ticaret Harcamaları – E-ticaret Vakfı: Global B2C E-ticaret Raporu, www.ecommercefoundation.org/reports. Raporun tamamı burada.
  2. Ortalama maaş – CNN Money Davos 2017 Küresel Ücret Hesaplama

Sonuç

Bu Araştırmayı Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me