Ekran dotykowy 2.0 – Przyszłość mobilnych stron internetowych jest w responsywnym designie

Czy jesteś gotowy na kolejną ewolucję ekranów dotykowych??


Elon Musk jest.

Prawdopodobnie słyszałeś o udanej premierze Falcon Heavy, a także o jego specjalnym ładunku: nowym modelu Tesla 3. Co to ma wspólnego z responsywnym designem, możesz myśleć?

Cóż, jedną z głównych cech Modelu 3 jest zaawansowana konsola z ekranem dotykowym. Technologia ekranów dotykowych jest obecnie tak ważna w naszym świecie, szczególnie jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych.

Zastanów się nad eksplozją urządzeń mobilnych i ekranów dotykowych w ciągu ostatnich kilku lat. Według Statisty globalny ruch danych mobilnych stanowi obecnie prawie 50% wszystkich wyświetleń stron internetowych na całym świecie i oczekuje się, że wzrośnie siedmiokrotnie w ciągu najbliższych 5 lat.

Więc gdzie to pozostawia Ciebie i Twoją firmę? Jak myślisz, jak dobrze możesz konkurować w świecie urządzeń mobilnych??

Aby dowiedzieć się, jak dobrze możesz konkurować, pozwól’spojrzenie na stan witryn mobilnych.

Według badania Clutch Small Business Survey 71% ankietowanych małych firm miało strony internetowe, a 79% stwierdziło, że ich strony internetowe są przyjazne dla urządzeń mobilnych.

Oznacza to, że firmy zainwestowały w responsive design: projekt zaprogramowany w celu dostosowania się do różnych urządzeń i rozmiarów ekranu, w tym urządzeń mobilnych i innych urządzeń z ekranami dotykowymi, i reagowania na nie.

Prawda o mobilnym i responsywnym designie

Więc co’czy to wielka sprawa? Może Twoja witryna jest w porządku. Może masz wystarczającą liczbę wyświetleń, udostępnień, polubień, zakupów itp. Może masz przyzwoitą witrynę mobilną, z której ludzie często korzystają.

Najważniejsze jest to, że rzeczy nie są’tak jak kiedyś.

Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, podobnie jak Twoja witryna, chyba że chcesz zostać w tyle.

Tutaj’prawda o mobilnym i responsywnym projektowaniu:Przyszłość responsywności mobilnej

To tylko kilka prawd o responsywnym projektowaniu i witrynach mobilnych, które doprowadzą Cię do rezultatów, o których nie myślałeś, że to możliwe.

Gotowy, aby usłyszeć o tym, jak uzyskać responsywny design?

Jak korzystać z responsywnego projektu

Aby upewnić się, że gwiazdy są wyrównane, a witryna jest gotowa na urządzenia mobilne, a ekrany dotykowe na urządzeniach mobilnych, potrzebujesz dobrego projektanta, który żyje, je i oddycha responsywny projekt.

Bez względu na to, gdzie użytkownicy przeglądają Twoje treści, uzyskają najwyższą jakość, jakiej oczekują od Ciebie.

Pomyśl o jednym z bogów internetu: Facebook.

Gdy idziesz do Facebooka na komputerze stacjonarnym, telefonie komórkowym, tablecie, smartwatchu lub smart TV, zastosowali responsywny projekt, aby upewnić się, że wrażenia użytkownika są bezbłędne na wszystkich urządzeniach.

Ale tylko ostrzeżenie.

To nie jest łatwe. Elastyczne projektowanie wymaga więcej planowania i przemyślenia niż tylko podłączenie niektórych elementów strony internetowej do szablonu komputera stacjonarnego, zwłaszcza jeśli chodzi o efektywne korzystanie z ekranu dotykowego.

Istnieje wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę, gdy Twoja witryna przeskakuje na ekran dotykowy.

Palec, a nie mysz

Po pierwsze, palec nie jest myszą.

Projektując ekran dotykowy, należy wziąć pod uwagę ruch palca na ekranie w porównaniu z ruchem myszy na ekranie.

Palce wykonują gesty, dotykają i mają więcej niż jedno wejście (co oznacza dwa lub trzy palce). Mysz jest bardziej podstawowym ustawieniem ruchu i kliknięcia.

Strona internetowa Builder.com Oferta za pół ceny-minRealizacja w praktyce: Witryna mobilna Kreatora witryn korzysta z wielu responsywnych funkcji projektowych, aby upewnić się, że witryna jest specyficzna dla urządzeń mobilnych, dzięki czemu jest bardziej przyjazna dla użytkownika i zaprasza. Responsywny projekt uwzględnia przesuwanie palcem w górę lub w dół, aby poruszać się, szczypta, aby powiększyć, stuknięcie, aby wybrać, a także przeciągnięcie w lewo lub w prawo, aby uzyskać dostęp do menu lub innych stron, dzięki czemu strona mobilna jest prosta i łatwa w nawigacji za pomocą palca na mały ekran.

Kursor myszy w trybie mobilnym - minPrecyzja

Podczas używania myszy na stronie internetowej na komputerze kursor jest dość precyzyjny.

Większość ludzi ma palce znacznie większe niż kursor, co oznacza, że ​​projekt na ekranie dotykowym musi zostać dostosowany do wielkości osoby’palec.

Realizacja w praktyce: Myśląc o zaprojektowaniu mobilnego ekranu dotykowego, zastanów się, jak wygląda mobilna wersja Kreatora stron. Przycisk do otwierania menu jest duży i nie znajduje się zbyt blisko innych przycisków. Wszystkie linki tekstowe są wystarczająco duże, a między nimi jest wystarczająco dużo miejsca, aby uniknąć nieprawidłowego kliknięcia, nawet z największych palców.

Kreator stron internetowych Uruchom swoją stronę internetową minRuchy

Wersja strony internetowej na komputer wymaga użycia myszy lub paska przewijania do poruszania się w górę i w dół strony. Jeśli chcesz, aby strona poszła w górę, przesuń mysz w dół. Na ekranie dotykowym należy poruszać się po stronie za pomocą gestów. Korzystając z tych ustawień, aby przenieść stronę w górę, przesuń palcem w górę. To niewielka, ale ważna różnica, jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych.

Realizacja w praktyce: Ruchy w witrynie mobilnej powinny zająć kilka przeciągnięć w górę lub w dół i wszystko powinno tam być. Informacje należy sformatować, aby użytkownicy nie musieli przesuwać w lewo ani w prawo. Wszystko powinno być sformatowane tak, aby pasowało do wymiarów ekranu. Kolejnym elementem, który tworzy przyjazną dla użytkownika witrynę mobilną, jest umieszczenie wszystkich klikalnych łączy i głównych elementów po lewej stronie, ponieważ większość osób przewija się za pomocą prawej strony ekranu.

Kreator stron internetowych Wybierz szablony-minBlask

Projektując ekrany dotykowe, musisz upewnić się, że witryna będzie dobrze wyglądać w każdych warunkach oświetleniowych.

Urządzenia mobilne polegają na tym, że mogą przechodzić od jasnego światła dziennego do ciemności nocy i wszędzie pomiędzy.

Realizacja w praktyce: Zespół, który zaprojektował witrynę mobilną Kreatora witryn, wziął również pod uwagę sposób wyświetlania witryny mobilnej we wszystkich ustawieniach. Zastosowanie białego lub jasnego tła, bez zbyt dużej ilości czerni, pomaga użytkownikowi zobaczyć zawartość w różnych warunkach oświetleniowych.

KlawiaturaKreator stron internetowych Klawiatura-min

Klawiatura w ważnym aspekcie interakcji ze stroną internetową.

Podczas korzystania z urządzenia z ekranem dotykowym należy rozważyć umieszczenie klawiatury w odniesieniu do umieszczenia innych elementów na stronie.

Realizacja w praktyce: Gdy pojawi się klawiatura, użytkownik powinien mieć możliwość łatwej interakcji z witryną, nie tracąc przy tym zbyt dużej widoczności. Na tej stronie wprowadzanie tekstu jest krótkie i nadal można je wyraźnie zobaczyć, nawet jeśli klawiatura zajmuje dużą część ekranu. Projektanci wzięli również pod uwagę, że niektórym użytkownikom trudno jest pisać za dużo na klawiaturze mobilnej z ekranem dotykowym.

Wskazówki i porady dotyczące ekranu dotykowego

Aby nieco ułatwić sobie pracę, zapoznaj się z tym podsumowaniem elementów projektu witryny mobilnej przyjaznej dla ekranu dotykowego.

Projektuj elementy mobilne witryny przyjazne dla ekranu dotykowegoTeraz zaczyna się zabawa.

Wykorzystałeś responsywne projektowanie stron internetowych, aby poprawić funkcjonalność i wygodę korzystania z witryny na urządzeniach mobilnych i ekranach dotykowych.

Ale czy będziesz gotowy na ekran dotykowy 2.0. Wygląda na to, że będzie więcej projektowania.

Przyszłość ekranów dotykowych

Tak więc masz witrynę uruchomioną, korzystasz z responsywnego projektu i wszystkich najlepszych funkcji ekranu dotykowego.

Wszystko gotowe, prawda? Nie tak szybko. Podobnie jak każda technologia, ekrany dotykowe również ewoluują bardzo szybko. Jeśli chcesz utrzymywać aktualność swojej witryny, musisz także przyjrzeć się technicznym aspektom nowych urządzeń i technologii, a także zawartości witryny.

Ekrany wielodotykowe

Ekrany dotykowe zaczęły się jako urządzenie jednodotykowe.

Z biegiem czasu technologia rozwinęła się w celu uwzględnienia reakcji na dotyk dwoma i trzema palcami. Użytkownicy dostosują się do tych funkcji i będą ich oczekiwać na wszystkich odwiedzanych stronach. Jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję, zacznij zastanawiać się, jak włączyć reakcje wielodotykowe w projekcie swojej witryny.

Wyświetlane ekrany dotykowe

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przyszłości, jest rzutowany ekran dotykowy.

AR / VR i ekrany dotykowe tworzą razem interaktywny ekran dotykowy, który można wyświetlać na płaskiej powierzchni. Korzystając z tych funkcji, projektowanie witryny może wymagać dostosowania, aby była jeszcze bardziej interaktywna. Wyobraź sobie, jak konsument może wyświetlać Twoją witrynę na dowolnej płaskiej powierzchni i wchodzić w interakcje z Twoimi treściami. Dzięki AR mogliby umieszczać różne obiekty na rzutowanym ekranie dotykowym, które następnie w jakiś sposób pojawiałyby się na stronie internetowej.

Możliwości są nieograniczone dzięki tego rodzaju technologii.

Ekrany dotykowe wrażliwe na nacisk

Nasze obecne telefony i inne urządzenia nie są w stanie wykryć, jaką presję wywieramy na dotyk.

Niezależnie od tego, czy lekko stukamy w ekran podczas leżenia w łóżku o 3 nad ranem, czy gniewnie stukamy w ekran z frustracji, ekran reaguje w ten sam sposób.

Pewnego dnia może się to zmienić. Może stuknięcie pod ciśnieniem może zamknąć okno lub kliknąć, a jaśniejsze stuknięcie może otworzyć menu podręczne. Wszystko jest możliwe.

Ekran dotykowy z funkcją optycznego rozpoznawania

W większości, jeśli nie we wszystkich, urządzenia mobilne, aparat fotograficzny i ekran dotykowy to dwie odrębne funkcje.

Ale wkrótce ekran może być również kamerą. Za pomocą światła podczerwonego ekran będzie mógł zobaczyć, co dotyka powierzchni. Aby strony internetowe mogły w pełni korzystać z tej funkcji w przyszłości, projektanci będą musieli stworzyć strony internetowe, które będą mogły korzystać z tej nowej funkcji “widok”.

Czy jesteś gotowy na elastyczne projektowanie?

Jesteś skończony’Trzeba być Elonem Muskiem, aby w pełni wykorzystać ekran dotykowy, a ty nie’muszę spróbować stworzyć Model 4. Wszystko, czego potrzebujesz, to pięknie zaprojektowana strona internetowa z doskonałym doświadczeniem użytkownika. Przy odrobinie planowania i zwróceniu uwagi na przyszłość możesz mieć pewność, że zawsze wyprzedzisz konkurencję dzięki elastycznemu projektowi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map