Genç millennials Snapchat ve Instagram için Facebook’u terk etti

Genç Millenials Facebook Snapchat-min1991 ve 2001 yılları arasında doğan Genç Millennials, toplu olarak Facebook’tan uzaklaşıyor.


Anket verilerine göre birincil motivasyonları?

O’çok fazla metinle dolu ve ebeveynleri, büyükanne ve büyükbabaları ve arkadaşları tarafından gönderilen bebek ve kedi fotoğrafları.

Ihh! O’eski, oh çok retro bir marka, erken Internet dışında bir şey gibi. 1990’lar.

O’s kesinlikle kendi bakış açılarından soğutun. Onlar’d Instagram ve Snapchat’teki arkadaşlarıyla kendilerinin enstantanelerini ve emojilerini paylaşın – tamamen genç kabileleriyle ve yirmi yaşın başlarında. Ve annem ve babam tarafından denetlenmedi.

Bu sadece Z Kuşağı ile ilgili demografik verilerin anekdot bir baytı değildir. Trend çizgilerini gösteren ampirik kanıtlar vardır.

Firma e-Marketer tarafından geçen hafta yayınlanan bir rapor, 12-17 yaşındaki demografideki kullanıcıların 2017’de yüzde 9,9 veya yaklaşık 1,4 milyon kullanıcıya düştüğünü gösterdi. Ne’daha da kötüsü, e-Marketer, site için bin yıllık desteğin düşmesinin bu yıl daha da düşeceği ve başka bir düşüşle.

Bu Snapchat ve Instagram’ın rüya gibi Elysian alanları için 2.2 milyon bin yıllık bir kayıp.

Ruhtaki Derin Kökler

Pazarlamacılar ve medya uzmanları bu eğilim hakkında birçok anlayışa sahipler ve bu yaş kohortuyla derin psikografik kökenleri olduğunu söylüyorlar..

Ayrıca, bu anlaşılması zor gruba ulaşmak isteyen markalar için, yalnızca kelimeler, emojiler ve resimler içeren markalardan reklamlar ve diğer sosyal medya içerikleri ve hiçbir kelime içermeyen teklifler de vardır..

“Y kuşağının Snapchat ve Instagram için Facebook’u neden düşürdüğünün cevabı üç kelimeyle özetlenebilir: narsisizm ve anında tatmin,” Amerika olarak bilinen bir doktor olan Carole Lieberman M.D.’medya psikiyatristi ve Amerika hakkında fikir veren birçok tıbbi çalışmanın yazarı’s ruhu. “FB’de fotoğraf ve video yayınlayabilseniz de, Snapchat ve Instagram, kelimelere ihtiyaç duymadan resimsel ifadeler için daha uygundur.”

Bu tuhaf iletişim stilinin kökleri, bu gelişmekte olan yetişkinlerin çocukluk deneyimlerinden kaynaklanmaktadır.

“Bin yıllıklarda narsisizmin şiddeti değişmektedir – bazılarında bahçe çeşitliliği olan narsisizm vardır ve bazıları psikoterapiden fayda görecektir.,” diyor Doktor Lieberman. “Snapchat ve Instagram’da kendilerini fotoğraflamak, Yunan tanrısı Narcissus’un sudaki görüntüsüne bakıyor gibi. Ve Narcissus gibi, imajlarından çok büyülenmek onları suya da sokabilir.”

Bu, bir şekilde pazarlamacı olarak bu potansiyel tüketicilere ulaşmayı zorlaştırıyor.

“Narsisizm güvensizliğe ve zayıf benlik saygısına karşı psikolojik bir savunmadır,” diyor Doktor Lieberman. “Y kuşağı ile ilgili sorun, ebeveynlerinin’onlara kendilerinin gerçek bir yansımasını vermeyin. Ebeveynleri çok meşgul ya da onları ihmal ediyor ya da onları şımartıyor, onlara her zaman yerine getirmeye çalıştıkları bir yetki duygusu veriyor.”

Daha Fazla Gizlilik, Lütfen

Baltimore, Md merkezli bir reklam ajansından bir sosyal medya uzmanı, Facebook’un görüş ve bakış açıları açısından binlerce yıl boyunca çok çeşitli olduğunu ve bu genç grubun gizliliklerini korumak ve başkalarını kapatmak istediğini söylüyor.

“Snapchat ve Instagram’daki takiplerim daha kapalı olabilir. Facebook çok daha büyük bir arkadaş ve aile grubuyla etkileşim anlamına gelirken,’s Snapchat hesabı aşağıdakilerle sınırlı olabilir ‘sadece arkadaşlar,’ daha güçlü bir gizlilik duygusu yaratmak,” diyor tam hizmet veren bir reklam ve pazarlama ajansı olan MGH’de sosyal medya uygulamasını yöneten Ryan Goff, ABD’nin Orta Atlantik bölgesinde önde gelen sosyal medya uzmanlarından biri olarak biliniyor.

“Orada’Bu gençler ve yirmili yaşların başlarındaki yaygın arzu – ve biz bunu birçok kuşak için karşılaştık – havalı sayılmak.

“Facebook’taki tüm eski insanlar ve her zaman sorular soruyorlarsa – “Nerede üniversiteye gidiyorsun? Ebeveynlerin nasıl? Neden yok’aradın mı? – o’s dostum kabile ile olmak çok daha serin.”

“Marka Algısı” genç binyıllardan biri Facebook markasının eski olması. Bir moruk. Başbakan geçmiş. Gammy toynaklı eski bir kısrak gibi meraya bırakılmalıdır.

“Facebook eski!” diyor Goff. “O’inanması zor, ancak sosyal ağ bu yıl 14 yaşına bastı. Genç binyıllar dijital zamanlarını nerede yatırım yapacaklarını düşündükçe,’bloktaki en büyük çocuk için dava açmak zor.”

Daha az eleştirel olarak, burada hala nesiller boyu var olan başka bir faktör olabilir – yeni teknolojiyi kucaklamak.

Önceki kuşaklar önce radyo, sonra TV, sonra kablo, uydu ve sonra interneti kucakladılar. Snapchat ve Instagram, internetten ayrı olarak gerçekten farklı teknolojiler olmasa da,’bu iletişim araçlarını kullanırken genç binyılların kendilerini benzersiz hissetmeleri için yeterince farklı.

Sosyal Medya Millenials Facebook Instagram Snapchat-min kullanınMillenials, Snapchat ve Instagram gibi yeni platformları Facebook pahasına kucaklıyor

“Genç nesiller her zaman daha yeni medyaya taşınır -’s medya evriminin yolu. Geçtiğimiz on yıllarda, 20’li yaşlarındaki insanlar ağ TV’den kabloya geçiş yaptı ve şimdi kablodan akışa da aynısını yapıyor,” diyor New York’taki Fordham Üniversitesi’nde medya çalışmaları profesörü ve pop kültür uzmanı Paul Levinson. O’bu yüzden aynı şeyin sosyal medyada gerçekleşmesi şaşırtıcı değil, [genç] bin yıllık FB’lerden Snapchat ve Instagram’a gidiyor.”

Genç binyılların kendileri eMarketer öncülüne katılıp, “Hiç hoş” nerede hizmet “yaşlı insanlar takılmak çevrimiçi,” bir kaynağın söylediği gibi.

“Facebook’ta sessizleştiğinizde, sonsuz e-posta göndererek ve başkalarının yokluğunuzda neler yayınladığına dair push bildirimleri göndererek geri dönmenizi ister. Snapchat veya Instagram’da sessiz olun ve siz’24 saat içinde kaybolacak olan iç çevrenizdeki – veya istediğiniz çevrenizde olmasını istediğiniz kişilerin – tüm konuşmalarını kaçıracaksınız,” diyor Phelps firması ile bir sosyal medya stratejisti Meaghan Downs bir röportajda.

Ya da Doktor Lieberman’ın dediği gibi, Snapchat ve Instagram görüntüleri gibi bu genç binyıllar, istedikleri anda hızla yanıp sönüyor “anında tatmin.”

Facebook fotoğraflarının uzun raf ömrü, içeriği genç binyıllara taze gösteriyor, başka bir deyişle, şimdi gördüğünüzde, şimdi’Snapchat ve Instagram görüntülerinin yönü, bu gençlere hitap ediyor. Bir diğer kaynak, 18 yaşındaki girişimci, 18 yaşındaki yazılım geliştiricisi ve Genies Inc.’in kurucu ortağı Vandita Pendse, Snapchat ve Instagram’ın neslinin havasını Facebook’un yapamayacağı bir şekilde yakaladığını söylüyor.

“Snapchat ve Instagram, GenZ’in tercihlerini şekillendirmede anahtar,” diyor Pendse, bir röportajda.

“Instagram ve Snapchat’in en çekici özellikleri arasında ‘verim.’ Bununla kastettiğim, her iki platformun milisaniye cinsinden büyük miktarda bilgi vermesidir -’Bir gece dışarıda bir arkadaşınızın Instagram’ı ya da bir ara sınavdan sonra arkadaşınızın Snapchat’i, kiminle birlikte olduklarını, nerede olduklarını ve tek bir fotoğrafa bakarak neler olduğunu görüyorsunuz.”

“Ve yukarıda da belirtildiği gibi, bu görüntülerin ortaya çıkması ve sonra kaybolması, çekici iken, Facebook’içeriği genç Binyılların zihninde devam ediyor ve devam ediyor.,” Pendse dedi.

Ayrıca resimlere odaklanan şirketlerin “son derece başarılı” nesli ile aynı anda önemli miktarda bilgiyi iletebildikleri için.

Pendse, genç Millennials için bunu bir sonraki seviyeye taşıyan teknoloji üzerinde çalışıyor – “Cin,” anında bir grafik görüntü ile günün haberlerini özetleyen emojiler ve memler üretir. Giyim markaları ve müzisyenler “çıkartmalar” Pendse, kendilerini pazarlamak için teknoloji fikrine ilham verdi.

Uyarla veya Başka

Orta çağlara benzer bir görüntü pazarlama çağına mı giriyoruz, tüccarların demirci olduklarını göstermek için bir at nalı görüntüsüyle veya bir gümüşçü olduklarını göstermek için bir şamdanla işaretler yayınlıyorlar mı??

Olabilir. Belki hayır.

Her iki durumda da, Nesil X ve Baby Boomers teknolojisi ve içerik tercihleri, önümüzdeki yıllarda pazarlamacılar için daha az önemli olmaya başlayacak, çünkü binyıllar satın alma gücü yoluyla pazar gücü elde ediyor,.

Sonuçta, bu, sosyal medyayı, ürünleri ve pazarları taşımak için tüketicilerle yapılan kelimeler veya konuşmalara daha az bağımlı hale getirebilir.

Snapchat’Beklenen büyüme şaşırtıcı – eMarketer, ABD kitlesini 2018’de yüzde 9 oranında artıracağını düşünüyor. Bu, şirkete yıl sonuna kadar yaklaşık 86.5 milyon kullanıcı verecek. Instagram için büyümenin bu orana ayak uydurması beklenirken, Facebook’s temyiz genç Millennials ile azalmaya devam ediyor.

Sosyal medya işi, Z kuşağının yeni demografik gerçekliğine uyum sağlamak zorunda kalacak’çok geç.

“Zaman geçtikçe ve endüstriler yeni nesillere uyum sağladıkça, GenX ve Baby Boomer tercihleri ​​pazarlamacılar için daha az önemli hale gelecek,” Pendse önerileri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me