Hangi AB Ülkesi Siber Suç’a En Savunmasız?

Siber güvenliği neden önemsemelisiniz??

Web sitenizi ziyaret edenleri güvende tutmak, bir web sitesi oluşturan herkes için önemli bir husustur. O’bir e-ticaret web sitesi çalıştırırken akılda tutulması daha da önemlidir, çünkü kullanıcılar önemli finansal ayrıntılarıyla size güvenmektedir. Siteniz yapabilirse’t bu ayrıntıları kullanıcı sonra korumak’s güven kırılacak ve bu itibar için ciddi vuruntu etkileri olabilir.


Siber güvenlik, giderek daha önemli bir konu ve okuyuculardan web siteleri için mevcut güvenlik özellikleri hakkında eklediğimiz birçok soru haline geliyor.
ab siber suçların en büyük kurbanları

Bu n’t Sadece 2017’nin ilk yarısında meydana gelen yüksek profilli siber saldırıların sayısı göz önüne alındığında şaşırtıcı – biz’WannaCry fidye yazılımı, CloudBleed sızıntıları ve bilgisayar korsanları tarafından seçmen kayıtlarının potansiyel olarak maruz kalması.

Ülkelerin siber suçlara karşı ne kadar savunmasız olabileceği hakkında bir fikir edinmek istedik ve halka açık veri zenginliği, dahil olan ülke sayısı ve bu 28 ülke arasındaki sosyo-ekonomik çeşitlilik nedeniyle Avrupa Birliği’ne bakmaya karar verdik..

Çalışmamızda hangi faktörlere baktık??

Bu araştırma, ülkelerin potansiyel siber suçlara karşı ne kadar savunmasız olduklarını ölçmede önemli olduğunu düşündüğümüz bir dizi faktörü inceledi. Bu faktörler:

1.Birçok sakin zaten siber suç yaşamıştı

Avrupa Birliği verilerine baktığımızda, her AB ülkesinin yüzdesini tahmin edebildik’siber suçların kurbanı olan nüfusu.

2.Hiç sakinleri her yıl kötü amaçlı yazılım ve virüslerle karşılaşıyor

ab ülkeleri siber suçlar en az hazırlıklıMicrosoft’tan halka açık verilere bakarak Avrupalı ​​sakinlerin kötü amaçlı yazılım ve virüslerle (bilgisayarlara bulaşmak ve siber suç işlemek için kullanılır) ne kadar düzenli olarak karşılaştıklarını bulabildik.

3.Her ulus’s siber güvenlik girişimlerine olan bağlılığı

Yasal çerçeveler, teknik kapasite, örgütsel önlemler, kapasite geliştirme ve diğer ülkelerle işbirliği gibi faktörleri ölçen bir anket olan Küresel Siber Güvenlik Endeksi’nden alınan verileri kullanarak siber suçla mücadeleye yönelik bireysel ülke taahhütlerini değerlendirdik.

4.Her ülkede ne kadar açık internet bağlantısı vardı?

İnternet bağlantınız birçok küçük bağlantı noktasından oluşur ‘düğümleri’. Bu düğümlerin her biri farklı türde bir bilginin aktarılmasından sorumludur, ör. akıllı telefonunuzdan tanıyabileceğiniz POP3 düğümü, mobil e-posta bilgilerini aktaran bir düğümdür. Her ülkede bu düğümlerin çoğu halka açıktır, bu da maruz kaldıkları ve saldırılara karşı potansiyel olarak savunmasız oldukları anlamına gelir. Bu nedenle, bir ülke ne kadar az düğüm ortaya çıkarsa İnternet kullanıcıları o kadar korunur. İnternet güvenliği şirketi Rapid7 tarafından oluşturulan Ulusal Maruz Kalma Endeksi’ni inceleyerek her AB ülkesinde maruz kalan düğüm sayısı hakkında veri topladık.

AB siber suç güvenliği

Sonuçlar bize ne anlattı?

Sonuçlar, İtalya’nın hemen güneyinde Akdeniz’de bulunan Malta’nın, Maltalıların gerçek kötü amaçlı yazılım ve siber suç karşılaşmaları için paketin ortasında yer almasına rağmen potansiyel siber suç saldırılarına karşı en savunmasız ülke olduğunu gösteriyor..

Çünkü çalışmamız kırılganlığa ve Malta’ya bakmak istedi’s son derece yüksek maruz kalma internet bağlantısı yüzdesi (% 73), siber güvenlik mevzuatı eksikliği ve uluslararası işbirliğinin zayıf olması Malta’nın’Avrupa’daki komşularından biraz daha az siber suçla karşılaşmasına rağmen, nüfusu uzun vadede aslında çok az risk altındadır..

Yunanistan, Romanya ve Slovakya en savunmasız ilk beş ülkenin geri kalanını oluşturdu.

ab ülkeleri siber suçların en küçük kurbanlarıÖlçeğin karşı ucunda Finlandiya’yı sadece% 29 güvenlik açığıyla AB’deki en siber güvenlikli ülke olarak gördük – hiç de fena değil! Finlandiya’yı en güvenli olarak gördük çünkü Avrupa’daki en düşük siber suçlarla karşılaşma oranına sahip ve sağlam siber güvenlik taahhütleri ve yüksek oranda maruz kalmayan internet bağlantılarının yüzdesi ile en hazırlıklı ülkelerden biri.

Estonya, 2007 yılında devlet güvenlik stratejileri, yasal çerçeveler ve kuruluşlarda yapılan ve ülke çapında siber saldırılara yanıt olarak yapılan değişiklikleri yansıtan% 30 güvenlik açığı ile Finlandiya’ya yakın bir rakip olarak ortaya çıktı..

Almanya, Hollanda ve İngiltere, bu ekonomik güç merkezlerini rahatlatması gereken en az savunmasız beş ülkeden geri kalanını oluşturdu.

ab ülkeleri siber suçlar en hazırlıklıBaşka yerlerde – ve bir şekilde şaşırtıcı bir şekilde – İspanya ve Portekiz İber Yarımadası’nın siber saldırılara ve suça karşı en savunmasız ülkeler arasında olduğunu gördük. Özellikle İspanya, potansiyel tehditlere (% 76) maruz kalan internet bağlantılarının şaşırtıcı derecede yüksek bir oranına ve siber güvenlik mevzuatı ve girişimlerine çok bağlı bir bağlılığa sahiptir..

Tüm Sonuçlar

Kaynaklar

Bu Araştırmayı Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me