Hangi ABD devleti en büyük siber zorba?

Siber Zorbalık Olgusu

bizim en büyük siber zorba olduğumuz“Siber zorbalık, kötü niyetli, korkutucu veya tehdit edici nitelikteki mesajlar göndererek veya göndererek dijital cihazlarda (cep telefonları, bilgisayarlar ve tabletler) birini taciz etme olarak tanımlanır.”


İnternetin zorbalarına konuşma dilinde trol denir: siber kürede anlaşmazlık ve bozulmayı teşvik eden insanlar göndererek enflamatuar veya aşağılayıcı içerik başkalarına rağmen.

Dijital manzara ufuklarımızı pek çok şekilde genişletirken, internetin daha karanlık bir tarafı var.

Buluşu, oyun alanında zorbaların internet trolüne dönüşmesine izin verdi ve geleneksel işkencenin okul bahçesinden siber alana yayılmasına izin verdi..

İnternetin başlangıcı uyumlu ve sakindi, tartışma ve tartışmanın kolaylaştırıldığı ve teşvik edildiği bir teknoloji ütopyası biçimiydi. Bununla birlikte, siber kürenin üstel büyümesi ve gelişimi, bu tartışmaların katılımcılarına yönelik zulüm ve kötü muamele potansiyeli biriktirirken, okyanuslar ve zaman dilimleri arasında geçiş yapmasına izin verdi..

İnternet artık güvenli bir sığınak değil, nefret dolu seslerin kakofonisinin kötülüklerini yayabileceği bir platform.

Okul çocuklarının evdeki zorbalardan sığınabildiği yerlerde, artık nerede ve ne zaman olursa olsun istismara maruz kalıyorlar. Cep telefonu olan teknik protez kabadayıya uzanıyor’ulaşır ve kurban’24/7 savunmasız bırakan tehlike bölgesi.

Siber Zorbalık Araştırma Merkezi ABD’deki orta ve lise öğrencilerinin% 33.8’i bir tür siber zorbalığın kurbanı oldu, çevrimiçi düşmanca veya incitici yorumlar yoluyla veya dijital cihazlar aracılığıyla şiddet tehdidi almış olmak.

Ayrıca, Statista yakın zamanda ABD’li internet kullanıcılarının% 26’sı 2017’de trolling deneyimledi, siber zorbalığın gençlik yıllarının ötesine geçtiğini göstermek.

Pew Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, dijital dekor ve dürüstlük gelecekte iyileştirmeler yapmak için ayarlanmamış, inatçı internet trolü burada kalacak. 1.500’den fazla uzmandan oluşan bir grubu araştırdılar, % 42’si ayırt edilebilir bir değişiklik beklemediklerini belirtti mevcut, biraz taşlı, çevrimiçi iklimde ve % 39’u geleceğin nefret ve nefretle daha da tanımlanmış bir siber küre göreceğini söyledi.

Bu istatistikler Amerika’yı rahatsız eden siber zorbalık sorununu genel olarak açıklasa da, hangi devletin asıl suçlu olduğunu bulmak istedik.

Hangi faktörleri dikkate aldık??

Bu faktörler, kombinasyonlarının siber iftiranın en büyük faili olduğu konusunda açık bir fikir sağlayacağını düşündüğümüz için seçildi.

Devlet Başına Düşman Yorumlarının Yüzdesi

Wired kısa bir süre önce ABD’nin trol topografisini haritalamak için Disqus ile ortaklık kurdu. Disqus’s yazılımı, devlet başına düşmanca kabul edilen çevrimiçi yorumların yüzdesini belirledi. Düşmanca bir yorum, kaba, saygısız veya mantıksız olan bir yorum olarak tanımlanır ve bir kullanıcıyı tartışma bırakmaya teşvik etmesi muhtemeldir. Bu çalışmanın sonuçları, en büyük siber zorbalık durumlarını belirleme konusunda bir sıralama faktörüdür.

2. Çevrimiçi Taciz Talebinde Bulunan Kişilerin Yüzdesi (100.000’de)

İnternet Suç Şikayet Merkezi, çevrimiçi taciz / eyalet başına şiddet tehdidi şikayetlerinin sayısı için kamuya açık verilere sahiptir. Amerikan Nüfus Sayım Bürosu’ndan her eyaletin nüfusu ile ilgili verileri kullanarak, her eyaletteki çevrimiçi taciz iddiasında bulunan kişilerin yüzdesini hesaplayabildik (100.000’de).

3. Devlet Siber Zorbalıkla Mücadele Yasaları

Siber Zorbalık Araştırma Merkezine baktık’hangi devletlerin siber zorbalığa karşı özellikle yasalaşan bir zorbalıkla mücadele yasası olduğunu.

en kötüsü siber zorbalık için

Not: Bu infografiyi web sitenizde kullanmaya karar verirseniz, lütfen ana sayfaya bağlantı vererek Web Sitesi Oluşturucu Uzmanını akredite edin: www.websitebuilderexpert.com

İlgi noktaları

Nevada

Nevada genel olarak Amerika’s en vahşi siber zorba. Siber zorbalığı bir suç olarak sınıflayan yasalara rağmen, Nevada düşmanca yorumların% 3’ünde en yüksek üçüncü sırada yer aldı ve çevrimiçi taciz iddiasında bulunan kişilerin ikinci en yüksek% ‘sine sahipti.

Bu Nevada’ın internet trolleri yasaların dışında tehlikeli bir şekilde yaşıyor, çevrimiçi hasara yol açabilmek için.

Vermont ve Maryland

Vermont ve Maryland siber zorbalık kurbanlarını ihmal etmekten suçlu. Genel olarak, sırasıyla ikinci ve beşinci sırada yer alan devletlerin hiçbiri, siber küredeki olumsuz etkileşimlerden muzdarip olanları korumak veya başkalarını çevrimiçi rahatsız edenleri cezalandırmak için bir yasaya sahip değildir..

Vermont, düşmanca yorumların en yüksek% ‘si için birinci sırada yer alıyor ve Maryland, çevrimiçi taciz iddiasında bulunanların en yüksek%’ si için en üst sırada yer alıyor, ancak siber zorbalarının vahşi ve özgür dolaşmasına izin veriyorlar.

Iowa

Paketin ortasındaki sıralamaya rağmen, Iowa en yüksek düşmanca yorumların ikincisi oldu. Tersine, devlet çevrimiçi taciz iddiasında bulunanların yüzdesi için en alt üçte yer aldı.

Bunun anlamı şudur ki Iowa halkı sessizce acı çekiyor, zehirli yorumlar selleri alıyor, ancak sıkıntılarını bildirmiyorlar.

New York ve Kaliforniya

New York ve California, sırasıyla altıncı ve yedinci sırada yer alan en vahşi on siber zorbalığa giriyor. New York kaba, somurtkan stereotipine uygun olsa da, Kaliforniya, liberal ve kabul edenlerin ülkesi olduğuna inanmak ister, ancak çevrimiçi davranışları,.

Her iki eyalet de siber zorbalığa karşı yasama yapıyor, ancak yüksek sıralamaları sakinleri, başkaları için düşmanca, zararlı bir siber ortam yaratmak için yasalara meydan okumaya istekli.

New Hampshire

En güzel eyaletlerden biri olarak uzun zamandır selamlanan New Hampshire hayal kırıklığına uğratmıyor. Amerika’s çevrimiçi en iyi arkadaşım. Düşman yorumların en düşük yüzdesine sahip olan ve çevrimiçi taciz iddiasında bulunanların yüzdesi için beşinci en düşük.

Siber zorbalığa karşı, çevrimiçi bir müttefikin özü olduklarını kanıtlayan bir yasaları bile var.

Yapay Zeka Siber Zorbaları Susturur mu?

Google’s Jigsaw, Perspective adlı bir proje üzerinde çalışıyor. yapay zekayı güçlendirir çevrimiçi taciz ve tacizi belirlemek.

Perspektif, bir yorumun bir tartışma üzerindeki etkisini algılamak için makine öğrenimini (bir bilgisayarın açıkça programlanmadan öğrenmesini sağlayan bir bilgisayar bilimi alanı) kullanır. Bu, forum moderatörlerinin yorumları daha etkili bir şekilde filtrelemelerine yardımcı olabilir ve bu nedenle siber alanda görünen düşmanca yorumların sayısını azaltabilir.

Google, interneti uyumlu başlangıçlarına geri döndürmek istemekte yalnız değildir. Facebook ve Instagram Facebook kullanıyor’Yapay zeka teknolojisi DeepText, zalim veya enflamatuar içeriğin kaldırılmasını otomatikleştirerek hizmetlerinin kullanıcı deneyimini geliştirmek için.

AI’nın toksik yorumları ortaya çıkmadan önce ortadan kaldırmasını beklerken, hayatınızdaki trolleri evcilleştirmek için en iyi ipuçlarımıza bir göz atın:

Trollerle Mücadele İçin Beş İpucu

1. İçecek Alanı Tabanlı Kontroller

Sosyal medya ağları, çevrimiçi forumlar veya tartışma grupları olsun, çoğu site, belirli kişilerin size mesaj göndermesini engellemenize, kullanıcıları bildirmenize veya uygunsuz veya rahatsız edici yayınları işaretlemenize olanak tanıyacak işlevselliğe sahip olacaktır.. Kısacası, zorbalığı engelleyin.

2. onları görmezden gel

Tıpkı ortalama oyun alanı zorbalığı gibi, internet trolleri ve siber zorbalar da dikkati besliyor. Siber alanda okul bahçesinde olduğu gibi aynı kurallar geçerlidir: misilleme yapma ve sonunda sıkılırlar ve sizi huzur içinde bırakırlar.

3.Birisine Güven

Paylaşılan bir sorun yarıya indirilen bir sorundur. Güvendiğiniz biriyle konuşun: bir arkadaş, ortak, iş arkadaşı, işveren, ebeveyn veya öğretmen. Oranlar çoğu insanın anlayacağı, rahatlayacağı ve yardıma hazır olacağıdır.

4.Kayıt ve Rapor

Aldığınız tüm metinleri veya e-postaları kaydedin, herhangi bir tweet’i, durum güncellemelerini, yorumları ve resimleri görüntüleyin. Zorbalığınıza karşı bir dava açın ve daha sonra kötüye kullanımı yetkililere bildirin. Şikayetler, gerçek mağdur veya üçüncü bir taraftan İnternet Suç Şikayet Merkezi’ne sunulabilir.

5.Adınızı ve Ayarlarınızı Güncelleyin

Bu son çare, ancak istismar tahammül edilemez hale gelirse, ekran adınızı ve / veya iletişim bilgilerinizi değiştirmeyi düşünün tacize maruz kaldığınız siteler için. Gizlilik ayarlarınızı, trolün artık bilgilerinizi ve yeni adınızı görmeyeceği şekilde güncelleyin. Bu size yeni bir eziyetsiz yaşam kiralaması verecektir..

Tam Veri Kümesi

metodoloji

Sonuçlarımıza varmak için, her bir devlete, dikkate alınan her bir faktör için bir sıralama verdik ve üçünün toplamının ortalamasını aldık. Yinelenen puanlar söz konusu olduğunda, daha yüksek ağırlıklandırma çevrimiçi tacizde bulunanların yüzdesi bu faktörü siber zorbalığın en ciddi ölçüsü olarak gördüğümüz için.

Bu Araştırmayı Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me