Młode milenialsiści porzucają Facebooka na Snapchacie i Instagramie

Young Millenials Facebook Snapchat-minMłode pokolenie, urodzone w latach 1991–2001, masowo odchodzą od Facebooka.


Ich podstawowa motywacja, według danych ankietowych?

To’Jest wypełniony zbyt dużą ilością tekstu i banalnych zdjęć niemowląt i kotów opublikowanych przez ich rodziców, dziadków i przyjaciół.

Ugh! To’to stara, och retro marka, jak z wczesnego Internetu. Więc lata 90.

To’s zdecydowanie niechętnie z ich punktu widzenia. one’wolą raczej dzielić się swoimi zdjęciami i emotikonami ze swoimi znajomymi na Instagramie i Snapchacie – całkowicie w zgodzie z plemieniem nastolatków i wczesnym dwudziestokilkulatkiem. I bez nadzoru ze strony mamy i taty.

To nie jest tylko anegdotyczny bajt danych demograficznych na temat generacji Z. Istnieją dowody empiryczne wskazujące linie trendu.

Raport firmy e-Marketer z zeszłego tygodnia wskazał, że użytkownicy w wieku 12-17 lat w grupie demograficznej spadli o 9,9 procent w 2017 roku, czyli prawie 1,4 miliona użytkowników. Co’gorzej, e-Marketer powiedział, że spadek w tysiącletnim poparciu dla strony spadnie jeszcze bardziej w tym roku, z kolejnym spadkiem.

To strata 2,2 miliona pokoleń dla marzycielskich, Elizjskich pól Snapchata i Instagrama.

Deep Roots in the Psyche

Marketerzy i eksperci medialni mają wiele wglądów w tę tendencję i twierdzą, że ma ona głębokie psychograficzne korzenie w tej grupie wiekowej.

Istnieje również szereg proponowanych rozwiązań dla marek, które chcą dotrzeć do tej nieuchwytnej grupy – w tym reklamy i inne treści w mediach społecznościowych marek zawierających wyłącznie memy lub emoji oraz zdjęcia, bez żadnych słów.

“Odpowiedź na pytanie, dlaczego milenialsi odrzucają Facebooka dla Snapchata i Instagrama, można podsumować w trzech słowach: narcyzizm i natychmiastowa satysfakcja,” zauważa Carole Lieberman M.D., lekarz znany jako Ameryka’medialny psychiatra i autor wielu prac medycznych zapewniających wgląd w Amerykę’psychika. “Chociaż możesz publikować zdjęcia i filmy na FB, Snapchat i Instagram są bardziej odpowiednie do wyrażeń obrazkowych bez potrzeby użycia słów.”

Ten szczególny styl komunikacji ma swoje korzenie w doświadczeniach z dzieciństwa tych młodych dorosłych.

“Nasilenie narcyzmu w ciągu tysiącleci jest zróżnicowane – niektórzy mają narcyzm ogrodniczy, a niektórzy skorzystaliby z psychoterapii,” mówi doktor Lieberman. “Publikowanie zdjęć na Snapchacie i Instagramie jest jak grecki bóg Narcyz wpatrujący się w jego zdjęcie w wodzie. I podobnie jak Narcyz, zbyt zahipnotyzowany ich wizerunkiem, może również wylądować w wodzie.”

Utrudnia to w pewien sposób dotarcie do tych potencjalnych konsumentów jako marketerów.

“Narcyzm jest psychologiczną obroną przed niepewnością i niską samooceną,” mówi doktor Lieberman. “Problem z pokoleniami militarnymi polega na tym, że ich rodzice don’dać im prawdziwe odbicie siebie. Ich rodzice są albo zbyt zajęci sobą, albo zaniedbywani, albo psują ich, dając im poczucie uprawnień, które zawsze starają się spełnić.”

Proszę o więcej prywatności

Ekspert ds. Mediów społecznościowych z agencji reklamowej z Baltimore w stanie Massachusetts twierdzi, że Facebook jest zbyt zróżnicowany dla pokoleń milenijnych, jeśli chodzi o dostępne opinie i punkty widzenia oraz że ta grupa młodzieży chce zachować prywatność i odciąć się od innych.

“Moje obserwacje na Snapchacie i Instagramie mogą być bardziej zamknięte. Podczas gdy Facebook oznacza interakcję z dużo większą grupą przyjaciół i rodziny, jedną’Konto Snapchat może być ograniczone do ‘tylko przyjaciele,’ tworząc silniejsze poczucie prywatności,” mówi Ryan Goff, który kieruje praktyką mediów społecznościowych w MGH – kompleksowej agencji reklamowej i marketingowej, i jest znany jako jeden z wiodących ekspertów mediów społecznościowych w regionie środkowoatlantyckim w USA.

“Tam’jest także wszechobecne pragnienie wśród tych nastolatków i wczesnych dwudziestokilkulatków – i spotykaliśmy się z tym od wielu pokoleń – aby być uważane za fajne.

“Z tymi wszystkimi starymi ludźmi na Facebooku, którzy zawsze zadają pytania – “Gdzie idziesz na studia? Jak się mają Twoi rodzice? Dlaczego nie ma’dzwoniłeś? – to’znacznie fajniej jest być z plemieniem nastolatków.”

The “postrzeganie marki” młodych pokoleń jest to, że marka Facebook jest starożytna. Geezer. Minęła prymat. Powinien być wypasany na pastwisku jak stara klacz z kopytem gammy.

“Facebook jest stary!” mówi Goff. “To’trudno w to uwierzyć, ale portal społecznościowy skończył 14 lat w tym roku. Gdy młode tysiąclecia zastanawiają się, gdzie zainwestować swój czas cyfrowy, tak właśnie jest’ciężko jest uzasadnić najstarsze dziecko na bloku.”

Mniej krytycznie może tu występować jeszcze jeden czynnik, obecny w poprzednich pokoleniach – zastosowanie nowej technologii.

Poprzednie pokolenia obejmowały radio, następnie telewizję, następnie telewizję kablową i satelitarną, a następnie internet. Chociaż Snapchat i Instagram nie są tak naprawdę rozbieżnymi technologiami, oddzielnymi od Internetu, to jednak’są na tyle różne, że młode pokolenie może poczuć się wyjątkowym, korzystając z tych narzędzi komunikacji.

Korzystanie z mediów społecznościowych Millenials Facebook Instagram Snapchat-minMillenials wykorzystują nowsze platformy, takie jak Snapchat i Instagram, kosztem Facebooka

“Młodsze pokolenia zawsze przechodzą na nowsze media – to’droga ewolucji mediów. W ciągu ostatnich dziesięcioleci ludzie w wieku 20 lat prowadzili od telewizji kablowej do telewizji kablowej, a teraz robią to samo od telewizji kablowej do transmisji strumieniowej,” mówi Paul Levinson, profesor medioznawstwa i ekspert popkultury na Fordham University w Nowym Jorku. To’dlatego nie jest zaskoczeniem, że to samo dzieje się w mediach społecznościowych, z [młodymi] pokoleniami przechodzącymi z FB na Snapchata i Instagram.”

Sami młodzi millenialsi zgadzają się z założeniem eMarketer, że chcą odejść od “schłodzić” usługa, która jest gdzie “starzy ludzie spędzają czas w Internecie,” jak powiedział jedno źródło.

“Gdy milczysz na Facebooku, błaga Cię o powrót, wysyłając niekończące się e-maile i wypychając powiadomienia o tym, co inni publikują pod twoją nieobecność. Ucisz się na Snapchacie lub Instagramie, a ty’masz zamiar przegapić całe rozmowy z twojego wewnętrznego kręgu – lub osób, które chcesz, by były w twoim wewnętrznym kręgu – które znikną za 24 godziny,” mówi w wywiadzie Meaghan Downs, strateg społecznościowy z firmą Phelps.

Lub, jak mówi doktor Lieberman, te młode pokolenia, takie jak Snapchat i obrazy na Instagramie, migają szybko, gdy pragną “natychmiastowa satysfakcja.”

Długi okres przechowywania zdjęć na Facebooku sprawia, że ​​treści wydają się świeże dla młodych pokoleń, innymi słowy, podczas gdy teraz je widzisz, teraz nie’t, aspekt zdjęć Snapchat i Instagram, przemawia do tych młodych ludzi. Inne źródło, 18-letnia przedsiębiorca, Vandita Pendse, 18-letnia programistka i współzałożycielka Genies Inc., mówi, że Snapchat i Instagram uchwyciły klimat swojego pokolenia w sposób, którego Facebook po prostu nie może.

“Snapchat i Instagram odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu preferencji GenZ,” mówi Pendse w wywiadzie.

“Wśród najbardziej atrakcyjnych funkcji Instagram i Snapchat jest ich ‘wydajność.’ Rozumiem przez to, że obie platformy dostarczają ogromną ilość informacji w milisekundach – czy to’jest Instagramem twoich przyjaciół na wieczornym wyjściu lub Snapchatem twojego przyjaciela po połowie, widzisz, z kim byli, gdzie byli i co się stało, patrząc na pojedyncze zdjęcie.”

“I, jak wspomniano powyżej, fakt, że te obrazy pojawiają się, a następnie znikają, jest atrakcyjny, podczas gdy Facebook’jej treść trwa, trwa, trwa i trwa, w myślach młodych pokoleń militarnych,” Powiedział Pendse.

Wskazała także, że firmy, które koncentrują się na obrazach, są “niezwykle udany” z jej pokoleniem, ponieważ mogą przekazywać znaczną ilość informacji jednocześnie.

Pendse pracuje nad technologią dla młodych pokoleń militarnych, która przenosi ją na wyższy poziom – technologię zwaną “Genies,” które natychmiast tworzą emoji i memy, które podsumowują wiadomości dnia za pomocą jednego obrazu graficznego. Marki odzieżowe i muzycy, którzy ich używają “naklejki” Pendse dodaje, że wprowadzenie na rynek zainspirowało pomysł na technologię.

Dostosuj się lub jeszcze raz

Czy wkraczamy w epokę marketingu wizerunkowego podobnego do średniowiecza, w którym kupcy umieszczali znaki z wizerunkiem podkowy, aby powiedzieć, że byli kowalem, lub świecznikiem, aby pokazać, że są złotnikiem?

Może. Może nie.

Tak czy inaczej, technologia Generacji X i wyżu demograficznego oraz preferencje dotyczące treści zaczną być mniej ważne dla marketerów w nadchodzących latach, ponieważ pokolenie milenialsów zyskuje siłę rynkową dzięki sile nabywczej, jak sugerują dane.

Ostatecznie może to sprawić, że media społecznościowe będą mniej zależne od słów lub rozmów z konsumentami w celu przenoszenia produktów i rynków.

Snapchat’spodziewany wzrost jest zdumiewający – eMarketer szacuje, że wzrośnie w USA o 9 procent w 2018 roku. Dałoby to firmie około 86,5 miliona użytkowników do końca roku. Wzrost na Instagramie powinien nadążać za tym tempem, podczas gdy Facebook’apel nadal słabnie wraz z młodymi pokoleniami milenijnymi.

Firma mediów społecznościowych będzie musiała dostosować się do nowej rzeczywistości demograficznej pokolenia Z przed nią’jest za późno.

“Z biegiem czasu branże dostosowują się do nowych generacji, preferencje GenX i Baby Boomer będą coraz mniej znaczące dla marketerów,” Pendse sugeruje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map