Na co pozwala przeglądanie rzeczywistości wirtualnej?

Microsoft uruchomił własną odpowiedź na wirtualną rzeczywistość w zeszłym roku i na świecie’Największy program technologiczny, w którym miliony odwiedzających zapoznało się ze słuchawkami.


Windows Mixed Reality to niedroga alternatywa dla HTC Vive i Oculus Rift, a oprócz wspaniałych wrażeń z grania zestaw jest dostosowany do codziennych zastosowań, takich jak praca ze standardowymi aplikacjami komputerowymi i przeglądanie Internetu.

W styczniu’s Consumer Electronics Show w Las Vegas, główni dostawcy komputerów osobistych Acer, Dell, Asus, HP i Lenovo mieli do dyspozycji swoje urządzenia, a najważniejszą wiadomością jest ich popularność.

W rzeczywistości, według platformy gier cyfrowych Steam, udział w rynku podwaja się z miesiąca na miesiąc. Że’częściowo obniżają się do cen już od zaledwie 380 £, w porównaniu do 600 £ za Vive, ale także ze względu na obsługę najlepszych gier VR – 15 Steam’40 najlepszych tytułów według ostatniej liczby.

Koszty są również zmniejszone, ponieważ zestawy słuchawkowe oferują śledzenie ruchu bez potrzeby stosowania zewnętrznych czujników, zamiast tego używają wbudowanych kamer i komponentów do prowadzenia działalności.

To z kolei sprawia, że ​​są przenośne i praktyczne, ponieważ mniejsze wymagania sprzętowe oznaczają, że działają one z większością laptopów z systemem Windows 10 w przeciwieństwie do wysokiej klasy komputerów do gier’Wymagane są do wsparcia energochłonnych Vive i Rift.

Co to oznacza dla sieci? Kluczem do wszystkiego jest Microsoft Edge – zamiennik Internet Explorera w pakiecie z Windows 10 – w połączeniu z WebVR, aby wykorzystać moc rzeczywistości wirtualnej w celu jeszcze bardziej wciągającego przeglądania.

“Sieć nie działa’Muszę już ograniczać się do strony w przeglądarce,” Menedżer produktu Microsoft, James Guion, mówi Ekspertowi do budowania stron internetowych. WebVR pomaga wprowadzić nowe, wciągające wrażenia podczas przeglądania Internetu, których można doświadczyć tylko dzięki sile wirtualnej rzeczywistości.

“Microsoft wprowadził obsługę standardu WebVR na platformie Windows Mixed Reality dzięki aktualizacji Windows Fall Creators Update dla systemu Windows 10, zgodnej z Microsoft Edge.

“Jest to otwarta specyfikacja, która umożliwia korzystanie z VR w przeglądarce. Jeśli witryna internetowa obsługuje obsługę WebVR i zapewnia treści 3D, może wyświetlać wciągającą zawartość w zestawie słuchawkowym Windows Mixed Reality, za zgodą użytkownika.”

Wsuwając zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej, wchodzisz do wirtualnego domu otoczonego oszałamiającą scenerią zewnętrzną, znaną jako Dom klifów rzeczywistości mieszanej. To’Stąd możesz znaleźć i uzyskać dostęp do 20 000 aplikacji, takich jak przeglądarka Microsoft Edge z obsługą WebVR.

Microsoft opisuje to jako “pierwszy przestrzenny system operacyjny” gdzie poruszasz się po pulpicie, albo chodząc, uderzając w teleport na zestawie słuchawkowym’s kontrolery ruchu lub interakcja z asystentem głosowym AI, Cortaną.

“Podczas przeglądania z Microsoft Edge na pulpicie, to’możliwe jest tylko jedno kliknięcie od uruchomienia zawartości WebVR bezpośrednio w zestawie słuchawkowym Windows Mixed Reality,” dodaje Guion.

Wyobraź sobie na przykład, że kupujesz nowy strój w wirtualnym sklepie przy głównych ulicach i przyglądasz się ubraniom z bliska pod każdym kątem. Lub skonfiguruj swój nowy samochód w wirtualnym salonie, porównując wykończenia wnętrza od kierowcy’siedzenie.

“Ostatnio nastąpił ogromny rozwój, dzięki któremu każdy może doświadczyć VR w przeglądarce internetowej,” mówi Guion. “Niezależnie od tego, czy chodzi o interakcję ze stronami internetowymi, śledzenie linków między stronami, czy przechodzenie między filmami 2D i wciągającymi 360-stopniowymi.”

Aby odblokować zawartość 360-stopni, o której mówi Guion, użytkownicy muszą zainstalować rozszerzenie 360 ​​Viewer dla Microsoft Edge. Umożliwia to nagrywanie filmów i zdjęć z serwisów YouTube, Facebook, Twitter i serwisów informacyjnych, takich jak New York Times.

Jak wskazuje również Guion, nadal odczujesz korzyści, nawet jeśli tak’przeglądanie stron internetowych w 2D. Na przykład rozpocznij przeglądanie na monitorze komputera, a następnie włóż zestaw słuchawkowy Mixed Reality, aby zwiększyć wrażenia na bardziej wciągającym poziomie.

Innym obszarem, w którym zestawy słuchawkowe mogą się przydać, jest edukacja, a Microsoft przykłada dużą wagę do dzieci, które dużo się uczą w Windows Mixed Reality. Obejmuje to partnerstwo z Pearson, światem’największa firma edukacyjna.

Wynika to z tego, że na początku pojawiło się sześć aplikacji, przybywających od marca i wypełnionych treściami edukacyjnymi, ale tak jest’to tylko kwestia czasu, zanim korzyści zaczną spływać prosto do przeglądania stron internetowych.

Tak długo, jak aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update jest zainstalowana na twoim komputerze, powinieneś iść. Spełnienie podstawowych wymagań technicznych zestawu słuchawkowego zapewni wyraźny obraz 60 klatek na sekundę, a jeśli twój komputer ma mocniejsze mózgi, możesz osiągnąć do 90 klatek na sekundę.

Po pokazaniu kilku zestawów słuchawkowych prosto z pudełka mogę powiedzieć, że są one zaskakująco łatwe w konfiguracji i dobrze się z nimi wiążą. Jeśli ty’martwiąc się o pracę w zwartej przestrzeni, możesz ustawić zestaw słuchawkowy w tryb siedzenia lub odwzorować otaczający go obszar, aby go zabrać’trzepotać w cokolwiek.

To’Można śmiało powiedzieć, że Microsoft Internet Explorer od wielu lat gra na drugim skrzypcach w Google Chrome i Mozilla Firefox, ale dzięki nowej przeglądarce zoptymalizowanej pod kątem rzeczywistości mieszanej może wreszcie dać im przewagę.

To jest Microsoft’wielka szansa, aby stać się wiodącą platformą do przeglądania sieci wirtualnej rzeczywistości, a wraz z dalszym rozwojem, w tym włączeniem rzeczywistości rozszerzonej, jeszcze się nie pojawi’na pewno jeden do obejrzenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map