İnterneti Kapatmanın Maliyeti

interneti kapatma maliyeti


Günlük işlevler için internete güvenmek hızla dünya çapında bir fenomen haline geldi.

Nesnelerin İnterneti’ne olan bağımlılığımız sadece dijital ev asistanlarının patlamasıyla artmaya hazırlanıyor ve akıllı ev kavramı artık sadece hayal gücünün bir ürünü değil.

Hem kişisel hem de profesyonel olarak birçok insan internet olmadan kaybolacaktı.

Hem küçük hem de büyük işletmeler’İnternet kesilirse günlük faaliyetlerine devam edebilmek.

Hükümetler bile, internetin çalışmaya devam etmesini sağlama gücü olmadan dururlardı.

İnternet kesintisi, günümüzde elektrik kesintisinin eşdeğeridir, ancak teknik olmayan bireyin bu konuda yapabileceği hiçbir şey yoktur. Bir elektrik kesintisi ile çalışabilmeniz için bir mum yakmanın dijital eşdeğeri yoktur..

İnterneti kullanma kabiliyetimiz ile gerçekte nasıl çalıştığına dair anlayışımız arasında derin bir ayrım var. Felaket karşısında çaresiz olurduk.

Dünya çapında bir internet kesintisi olduğunda oluşan hayal kırıklığını, öfkeyi ve sonuçta finansal kayıpları hayal edin.

İnternet kesintisi, tam ve tamamen bir bağlantı kaybı, bireyi arkadaşlarıyla teması kaybetme ve Trump’a gülememe’s Twitter’daki son hatalar.

Google’da her saat 230 binin üzerinde arama sorgusu yapılır. Bu, internet olmadan sadece bir saat boyunca 230 bin sorunun cevaplanmayacağı anlamına gelir.

Ya internet bir gün boyunca bozulursa? o’Sorgulayan zihinlerin sırlarını soran 5.5 milyardan fazla soru.

Bu arama sorgularının birçoğu ticari nitelikte olacaktır. Bu, internet olmadan, özellikle en çok acı çekecek olan işletmeler ve e-ticaret işletmeleridir..

İnternet bir saat bile kesilirse, dünya çapındaki e-ticaret endüstrisi milyonlarca insanı kaybedecekti.

İnternet kesintisi riski nedir?

Dünyanın pek çok ülkesinde hükümetlerin bir İnternet Kill Switch’e sahip oldukları az bilinen bir gerçektir.. Bu onlara uygun görürlerse interneti kapatma gücü verir..

Amerika Birleşik Devletleri, hükümetin ulusal acil durumlarda internetten kesilmesini sağlayacak bir programa sahip olduğu söyleniyor..

Bunun olup olmadığına dair bazı spekülasyonlar var. ‘Öldürme Anahtarı’ aslında var, ama eğer varsa, ABD İnternet tam anlamıyla Başkan Trump’ın elindedir – yani her şey olabilir!

İngiltere’de, Kültür, Medya ve Spor Sekreteri ciddi siber güvenlik ihlalleri durumunda internet hizmetlerini askıya alma gücüne sahiptir.

Ve Çin’kötü şöhretli İnternet hükümetleri tarafından kontrol edilir ve sansürlenir, yani ülkede düzenli yerel kesintiler nadir değildir.

Ancak,’sadece bir ülke için internet kesintisine neden olabilecek hükümetler değil’s koruması. Bağlantı kaybı kötü niyetli araçlardan da kaynaklanabilir.

İnternete yönelik en yeni tehditlerden biri de kablo kesmedir. Fiber optik kablolar aracılığıyla bilgi iletimi interneti canlı tutan şeydir – aslında tüm internet verilerinin% 99’u bunlar üzerinden iletilir.

Bu kabloların birçoğu okyanusun altında yaşıyor ve askeri uzmanlar tarafından söylendiği gibi, derin deniz kancalarıyla sabote edilecekti, internet felaketle sonuçlanacaktı.

Fakat bu sonuçlar tam olarak nedir? Ve dünya ne kadar’ekonomileri internet olmadan acı çekiyor?

İnternet Karartmasının Finansal Etkileri

Dünya çapında 22 ülke tarafından önemli ölçüde e-ticaret varlığına sahip yıllık e-ticaret satışlarıyla ilgili olarak eMarketer’den halka açık verilere baktık.

Yıllık e-ticaret gelirini bir yıldaki saat sayısına bölmek bize bazı şok edici istatistikler verdi:

İlk 10 Kaybeden

Saatte Sıralama (Milyon)# 1China

# 2US

# 3UK

# 4Japan

# 5Germany

# 6India

# 7France

# 8Güney Kore

# 9Canada

# 10Russia

$ 179.04
$ 55.02
$ 15.10
$ 13.98
$ 9.43
$ 6.31
$ 6.08
$ 5.77
$ 4.54
$ 3.47

Dünya bir internet kesintisi yaşarsa, Çin açık arayla en büyük kaybeden ülke olacak. İnternetsiz her saat için ülke’ekonomisi 179 milyon dolar kaybedecek.

Çin’s, siber kürenin çöküşüyle ​​saatte ekonomisinden 55 milyon dolarlık tahliye görecek ikinci en büyük kaybeden ABD’nin tizlerinden daha fazla kaybı.

Aslında, Çin’s kaybı ilk beşte yer alan diğer ülkelerin neredeyse iki katına çıktı!

Bunu daha da yıkmak için, eğer internet bir dakika bile kesilirse, Çin 3 milyon $ ‘ın biraz altında (2.98 milyon $) ve ABD 1 milyon $’ ın biraz altında (916.933).

Bu, bir dakika içinde Çin’in’s felaket kaybı, ilk 10’un dışındaki ülkelerin bir saat içinde kaybedeceklerini aştı!

Siber bir çöküşün finansal etkisini daha derinlemesine araştırmak için her ülkeye çapraz referans verdik’Yıllık GSYİH ile saatlik kayıplar. İnternetsiz bir saatten kaybedilen GSYİH’nin yüzdesi açısından rakamlar çok küçükken, bu araştırma ilginç bir sıralama oluşturdu.

Peki internet olmadan en fazla GSYİH’yi kim kaybediyor??

RankCountry1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Çin
UK
Danimarka
Güney Kore
Finlandiya
Norveç
Japonya
Kanada
BİZE
Almanya

İnternet kesintisi durumunda en az kaybedecek olan ülkeler için sırasıyla 1 ve 2 sıralayan Finlandiya ve Danimarka aslında GSYİH’larının listedeki diğer ülkelerin çoğundan daha büyük yüzdelerini kaybedecek.

Danimarka, Finlandiya’nın beşinci sırada gelmesiyle kaybettiği GSYİH’nın yüzdesi bakımından üçüncü büyük kaybeden oldu.

Slav ekonomileri e-ticarete Latin Amerika ülkelerinden daha fazla güveniyor, Meksika ve Brezilya, internet olmadan GSYİH’lerinin en küçük oranlarını kaybetmeye hazır.

GSYİH’nın en küçük% oranını kaybeden ülkeler açısından sırasıyla 3. ve 4. sıradalar. Bu, Brezilya’nın en büyük 10 götürü kaybeden dışında yer almasına rağmen (11).

Şaşırtıcı bir şekilde, saf parasal açıdan ikinci en büyük kaybeden olmasına rağmen, ABD GSYİH kayıpları açısından 9. sırada yer alıyor. E-ticaret harcamaları dünyadaki ikinci en büyük harcama olsa da, ekonomileri’Diğerleri gibi büyük paralar komisyon için online satışlar büyük ölçüde güvenmek.

Ülkenizin nerede olduğunu görmek için tüm veri setimize göz atın!

metodoloji

İnternet bir saat boyunca kapanırsa bu 22 ülkenin her birinin ne kadar kaybedeceğini bulmak için, e-ticaret satışlarının yıllık gelirini aldık ve bir yıl içindeki saat sayısına böldük..

İnternetsiz bir saat nedeniyle her ülkenin kaybedeceği GSYİH’nin yüzdesini bulmak için, bulgularımızı her bir ülkeyle karşılaştırdık’Yıllık GSYİH’sı ve ardından buna göre sıralanmıştır.

Bu Araştırmayı Yararlı Bulun?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me