Odhalili sa najväčšie svetové online výdavky

najväčšie svetové online výdavky


Od zavedenia internetu sa kybernetika zmenila z informačného centra na digitálne nákupné centrum.

Hoci internet stále funguje ako zdroj, jeho používanie sa v priebehu rokov výrazne diverzifikovalo.

Teraz je svet neoddeliteľne prepojený sociálnymi sieťami a denne sa digitálne prevádzajú miliardy dolárov.

Predvídal Sir Tim Berners Lee pri vymýšľaní World Wide Web niekedy takú rozmanitosť použitia??

Predstavil si si obrovské množstvo peňazí, ktoré (obrazne) prechádzajú míľami a míľami optických káblov napájajúcich internet?

Pohyb peňazí cez internet už nie je vyhradený pre finančné transakcie s vysokým obočím, ktoré vykonávajú obchodníci a investori. Každý, kto má k nemu prístup, je teraz schopný (a robí to veľmi často!) Posielať peniaze prostredníctvom kybernetického priestoru.

Fenomén online nakupovania je dôsledkom spotrebiteľov generácie X (nar. 1966-1981). To je v rozpore s všeobecným presvedčením, že práve tento technologicky dôvtipný milénius (nar. 1982-2001) je hnacou silou takého prudkého rastu elektronického obchodu..

Digitálni kupujúci z generácie X skutočne nakupujú online o 20% viac ako ich mladší náprotivky.

my’teraz žijú vo veku, keď sa Baby Boomer (narodený v rokoch 1946-1965) prebúdza k pohodliu nakupovania online a Millenial s ním vyrástol. To znamená, že výdavky na elektronický obchod sú stanovené len na to, aby v ďalších rokoch rástli.

Ale koľko míňajú ľudia online? Odhaduje sa, že do roku 2021 sa globálny predaj elektronického obchodu zvýši na neuveriteľných 4,5 bilióna dolárov. To znamená, že za 3 roky sa toto číslo takmer zdvojnásobí z príjmov v roku 2017, a to približne 2,2 bilióna dolárov.

Teraz viete, globálne čísla, nech’s ponorte sa hlbšie a zistite, ktorá krajina má najväčší zvyk online výdavkov!

Kto trávi najviac online?

RankCountryEcommerce Spend Per Capita# 1Spojené kráľovstvo# 2Spojené štáty# 3Južná Kórea# 4France# 5China# 6Australia# 7Canada# 8Japan# 9Israel# 10Germany
$ 4.201
$ 3.428
$ 2.591
$ 1.946
$ 1.855
$ 1.764
$ 1.746
$ 1.488
$ 1.361
$ 1.283

V čisto peňažnom vyjadrení Briti míňajú najviac online, pričom výdavky na elektronický obchod na obyvateľa dosahujú 4 021 dolárov. Prekvapivo to bolo viac ako dvojnásobné oproti známemu gigantu elektronického obchodu v Číne.

Zaujímavejšie štatistiky sa objavili, keď sme tieto čísla porovnali s priemerným platom každej krajiny v štúdii. To znamenalo, že sme potom videli, v ktorej krajine ľudia trávili najväčšiu časť svojho platu online.

# 9France4.69%

RankCountry% platu stráveného online# 1China# 2Mexico# 3Indonesia# 4Spojené kráľovstvo# 5India# 6Russia# 7Spojené štáty# 8Južná Kórea# 10Canada
19,34%
17,31%
12,66%
11,14%
10,63%
10,55%
7,63%
6,96%
4,41%

Tu je Čína’Dobrá povesť elektronického obchodu jej predchádza. Aj keď krajina nemusí byť na špičke čistých peňažných výdavkov, vynakladá vyššie% svojho platu online ako ktorákoľvek iná krajina na svete..

Takmer pätina ich platu sa vynakladá skôr vo virtuálnom ako vo fyzickom svete.

Zatiaľ čo Spojené kráľovstvo vynakladá najväčšiu paušálnu sumu, viac ako dvojnásobok čínskej mzdy, percento ich mzdy, ktorú Číňania trávia online (19,34%), takmer zdvojnásobuje to, čo platí pre Spojené kráľovstvo (11,14%)..

A v pomere k Číne trávia online nakupujúci v USA takmer 3-krát menej platu online.

Na druhom mieste je Mexiko, ktoré síce prichádza relatívne blízko spodnej časti balenia, aby mohlo minúť jednorazovú sumu (7. najnižšia cena, 819 dolárov), ale 17,31% svojho platu online..

Je zaujímavé, že z hľadiska percenta platu stráveného online neexistuje žiadna korelácia medzi LEDC a MEDC. Mexiko, Indonézia a India sa nachádzajú v top 5 najväčších podielov v kybernetickom priestore.

Juhoafričania sú najúčinnejšími online, vynakladajú 171 dolárov, čo sa rovná najnižšiemu podielu vyplatených miezd (1,04%).

Pozrite sa na náš úplný súbor údajov a zistite, kde sa nachádza vaša krajina!

metodológie

Použili sme verejne dostupné údaje z Nadácie elektronického obchodu’Globálna správa o elektronickom obchode B2C na zistenie výdavkov na elektronický obchod na obyvateľa pre každú krajinu.

Potom sme použili globálnu mzdovú kalkulačku CNN Money Davos, aby sme získali prístup k priemernému platu pre každú krajinu v štúdii. Túto sumu sme prepočítali z miestnej meny na americké doláre a porovnali ju s výdavkami na elektronický obchod na obyvateľa, aby sme našli% z platu online..

zdroj:

  1. Výdavky na elektronický obchod na obyvateľa – Nadácia elektronického obchodu: Globálna správa o elektronickom obchode B2C, www.ecommercefoundation.org/reports. Celú správu tu.
  2. Priemerná mzda – Globálna mzda kalkulačka CNN Money Davos 2017

záver

Zistil tento prieskum užitočný?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map