Online reklamy potrebujú renesanciu

Online reklamy potrebujú renesanciuObrázok Daniel Driesen


Online reklamy sú nepríjemným faktom života. Často sú nevyhnutné pre webové stránky, ktoré zostávajú nad vodou, a s touto závislosťou prišlo zúfalstvo, aby ich fungovali. S reklamami online sa do značnej miery zaobchádza ako s vedou, testovateľnými a improvizovateľnými.

Problém je v tom, že došlo k takému extrému, že sa stratilo umenie reklám a prehliadače si začínajú všímať. Nárast AdBlock (na viac ako 600 miliónoch zariadení a počítanie) hovorí o rastúcom odpore online reklám v ich súčasnej podobe. Keď sa marže stlačia, hrozí, že veľa webových stránok klesne.

Reklamy potrebujú renesanciu. Nie viac z nich – pán nie -, ale vyššia kvalita, s novým zameraním na ich premýšľanie a skúsenosti, ktoré vytvárajú. Zaobchádzajte s reklamami, ako sú studené rovnice bez charakteru a podobne’je ako’Budem prijatý. Zaobchádzajte s nimi ako s tvorivými a premyslenými podnikmi a ľudia ich možno začnú znova tolerovať.

Ľudia nie’nechcem to vedieť. V skutočnosti veľa z nás nerobí’ani neviem, že nemáme’nechcem to vedieť. my’sme tak zvyknutí na online reklamy, že my’učiť sa ich ignorovať automaticky. Dnes 45% používateľov internetu tvrdí, že to tak nie je’Nevšimnite si online reklamy, aj keď nie’blokovať ich.

tam’s názvom pre toto: banner slepota. Tento názov navrhli Jan Panero Benway a David M. Lanen v štúdii z roku 1998 o tom, ako prehliadače reagujú na bannery. Aj potom boli bannery o tretinu menej ‘viditeľný’ ako bežnejší textový webový obsah. O dvadsať rokov neskôr sa tento jav len zhoršuje. Iba 8% používateľov internetu predstavuje 85% kliknutí na reklamu. Väčšina z nás nie’nechcem to vedieť.

Vyhľadávanie je najväčší formát reklám online, ktorý v roku 2017 predstavuje 46% všetkých príjmov z internetovej reklamy, a to dokonca nie je oslobodené od javu slepoty. Používatelia sa učia preskočiť výsledky reklamy na stránkach Google. Viem, že áno.

to’je to otázka úmyslu. Reklamy don’t slúžiť nášmu zámeru prehliadania, takže ich ignorujeme. Čokoľvek’hľadáme online, či už ide o informácie alebo inšpiráciu, my’Naučil som sa rozpoznať reklamy ako stratu času.

Reklamy sa stali vedou

Toto nie je’Nezastavujte reklamy, ktoré sú základom online zarábania peňazí. Výnosy z internetovej reklamy v samotných USA dosiahli v minulom roku 88 miliárd dolárov, z toho 50 miliárd dolárov pochádzalo z mobilných zariadení. Reklamy vo vyhľadávačoch (tie, ktoré sa zobrazujú v službách Google, Bing a podobne), sú najväčším trhom, po ktorom nasledujú reklamné pruhy a video.

Veľa peňazí má tendenciu znamenať veľa žargónu a online reklamy majú veľa. CTR, CPC, CPA, CPM, CPM, PPC a samozrejme RTB. Ako by sme mohli zabudnúť? Návratnosť investícií bola v reklame vždy kľúčovým faktorom, ale digitálny vek ju posunul do nových oblastí matematiky.

To je v mnohých ohľadoch vynikajúce. Môžeš’nemeriame, koľko ľudí odpovedá na billboard, ale online sprievodcovia majú všetky tieto údaje na dosah ruky. Test A / B # 508 ukazuje, že odtieň č. 4756 ružovej získa 0,67% vyššiu mieru prekliknutia ako tieň # 7350 fialovej… urobte všetko ružovým atď.

Aj keď interakcia s reklamami naďalej klesá, zvyšné reklamy môžu zvyšovať svoju účinnosť mikroskopickou presnosťou. tam’Je to len jeden malý prvok, ktorý chýba v tomto slávnom novom svete: ľudstvo.

Uctievanie rituálu

Počet moderných reklám je nevyhnutný pre modernú reklamu, ale ak nezačiarknete, bude to architektom vlastného pádu. Napätie medzi vyskúšanými a testovanými technikami a tvorivou intuíciou sa po zavedení internetu náhle neobjavilo. Existujú ponaučenia z predchádzajúceho obdobia.

Bill Bernbach bol vedúcou osobnosťou v reklame’s ‘tvorivá revolúcia’ 50. a 50 ‘60s. Myslite na Don Drapera s menšou batožinou (Mad Men bol do značnej miery inšpirovaný Bernbachom’s prácou). Predtým, ako v roku 1947 rezignoval, sa pomenoval v Gray New York, citujúc rigiditu úspechu. Jeho rezignáčný list obsahuje niekoľko zaujímavých úhľadov. Celá vec stojí za prečítanie, ale táto pasáž vyniká v súčasnej atmosfére:

ja’obávam sa, že my’spadnem do pasce bezbožnosti, že my’namiesto techniky podstaty uctievame techniku, ktorú my’namiesto toho, aby sme to robili, sledovali históriu’namiesto toho, aby ich vznášali solídne základy, budú sa utopiť povrchnosťou. ja’Mám obavy, aby sa nevytvrdilo kreatívne tepny.

V modernej reklame, v jej dôstojnosti v online ekosystéme, sa to jasne odráža. Je to ako používať pravidlá a čísla na diktovanie reklamnej stratégie “uctievanie rituálu namiesto Boha.” Počet drviacich čísel a stanovené konvencie vyhral’t ťa spojiť s transcendentným.

Beetle - Think SmallThink Small, jedna z najuznávanejších reklamných kampaní dvadsiateho storočia. Všimnite si úplnú neprítomnosť nepríjemného pohonu

Teraz sa mi páči spravodlivý výprask podľa samostatne vymenovaných kreatívnych typov, rovnako ako ďalší chlapík – to’o čo sa usilujem – ale realita je niekde medzi extrémami. Koniec koncov, silne podráždená Gray stále silná o 70 rokov. Sám Bernbach to uznal’je potrebné dosiahnuť rovnováhu:

Vynikajúca technická zručnosť urobí dobrého človeka lepším. Nebezpečenstvo je však sústredenie sa na technické zručnosti alebo omyl technických zručností s tvorivými schopnosťami.

Vymeniť ‘technický’ pre ‘technologický’ a viac-menej majú zostatok. Bernbach nebol slepý k hodnote metódy. to’je oveľa jednoduchšie niečo optimalizovať’s už má tvorivú hodnotu.

Urobte reklamy opäť skvelými

Reklama online potrebuje svoju vlastnú revolúciu, renesanciu a musí zahŕňať všetkých – od inzerentov po webové stránky. Reklamy musia byť zacielené vyššie, než je prípustné; potrebujú zlepšiť skúsenosti s prehliadaním.

Za všetky úspechy, ktoré reklamy dosiahli za posledných 20 rokov, peniaze, ktoré sa v súčasnosti čerpajú na mobilný trh, nevedia’• Sedieť hrozne dobre s faktom, že 70% online prehliadačov nepáči mobilné reklamy. Ako technici vytlačia každý posledný výpadok z analýzy, toto číslo’len to povstane.

68% účastníkov tej istej štúdie však uviedlo, že by boli v poriadku s reklamami, ak by sa nedostali’t nepríjemné. Otravné je samozrejme hmlistý pojem, ale svedčí o tom, že prehliadače nepatria’t proti reklamám bodka. Ako HubSpot zhrnul, “Reklamy by mali vyzerať, akoby sa za nimi skrývala nejaká myšlienka.”

Ako vyzerajú reklamy s myšlienkou za nimi? Diverzifikácia a inovácia, skrátka. Renesancia bola manželstvom umenia, literatúry, vedy, architektúry, matematiky a ďalších – reklamy budú musieť odrážať tento proteanový prístup. Metódy môžu zahŕňať:

 • advertorial… Rozmazanie riadkov medzi obsahom a reklamou môže byť zložité, ale urobené správne môže zvýšiť kvalitu oboch. Byť priehľadný je dobrý a vy’Budem chytený, ak budeš’aj tak nie.
 • Natívne reklamy… Toto je už zneužívané, samozrejme, ale ak sa reklamy môžu zhodovať s tónom a podstatou webových stránok, ktoré ich používajú’objavujúce sa na nich sa stávajú skôr majetkom než niečím, čo sa toleruje. Dobrá natívna reklama je tiež dobrým redakčným obsahom.
 • umiernenosť… Bežné online reklamy boli preťažené a ako také sa prehnali. Stiahnutie extrémov automaticky otváraných okien a reklamných pruhov prinesie osobitnú odmenu tým, že núti ľudí, aby sa aktívne nepáčili reklame..

William Bernbach to povedal, “Reklama je v zásade presvedčením a presvedčovanie nie je veda, ale umenie.” Pravda je niekde medzi teraz. Presná podoba, ktorú by renesancia mala, nie je’t pre mňa povedať – to’je pre umelcov objaviť a technici optimalizovať.

Obnovená kreatívna energia, ktorá je spárovaná s technologickou silou modernej analytiky, môže viesť k znovuzrodeniu reklám, ale musia proti tomu čeliť svojim vlastným konvenciám. to’Najčastejšie online reklamy mali svoju vlastnú tvorivú revolúciu, a to nielen pre seba, ale aj pre internet’s.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map