Reklamy online potrzebują renesansu

Reklamy online potrzebują renesansuZdjęcie Daniela Driesena


Reklamy online to irytujący fakt. Często są niezbędne, aby witryny pozostały na powierzchni, a przy tej zależności desperacja sprawiła, że ​​działają. Reklamy online są w dużej mierze traktowane jako naukowe, testowalne i ulepszalne.

Problem polega na tym, że doszło do tego, że sztuka reklamy została utracona, a przeglądarki zaczynają zauważać. Wzrost liczby AdBlock (na ponad 600 milionach urządzeń i wciąż rośnie) świadczy o rosnącej niechęci do reklam online w ich obecnej formie. Gdy marże się kurczą, wiele stron internetowych ryzykuje spadek.

Reklamy wymagają renesansu. Nie więcej z nich – panie nie – ale wyższa jakość, z ponownym naciskiem na ich troskliwość i doświadczenie, które tworzą. Traktuj reklamy jak zimne, pozbawione charakteru równania i tak dalej’jak oni’otrzymam. Traktuj je jako kreatywne, przemyślane przedsięwzięcia, a ludzie mogą zacząć znowu je tolerować.

Ślepa transparent

Ludzie don’chcę wiedzieć. W rzeczywistości wielu z nas nie’Wiem nawet, że nie’chcę wiedzieć. My’jesteśmy tak przyzwyczajeni do reklam online, że my’uczę się automatycznie je ignorować. Dzisiaj 45% internautów twierdzi, że tak’nie zauważają już reklam internetowych, nawet jeśli nie’blokuj je.

Tam’nazwa tego: ślepota na banery. Termin został wymyślony przez Jana Panero Benwaya i Davida M. Lanena w badaniu z 1998 roku na temat tego, jak przeglądarki reagują na banery. Nawet wtedy banery były o jedną trzecią mniejsze ‘widoczny’ niż bardziej konwencjonalna, tekstowa treść internetowa. Dwadzieścia lat później zjawisko to nasila się. Tylko 8% internautów odpowiada za 85% kliknięć reklam. Większość z nas nie’chcę wiedzieć.

Wyszukiwanie to największy format reklam internetowych, który w 2017 r. Stanowi 46% wszystkich przychodów z reklam internetowych, a nawet to nie jest wykluczone ze zjawiska ślepoty. Użytkownicy uczą się pomijać wyniki reklam w Google. Wiem, że tak.

To’to kwestia intencji. Reklamy don’nie służą naszym celom przeglądania, więc je ignorujemy. Cokolwiek my’szukamy online, czy to informacji, czy inspiracji, my’nauczyliśmy się rozpoznawać reklamy jako stratę czasu.

Reklamy stały się nauką

To nie działa’t powstrzymać reklamy od bycia siłą napędową zarabiania pieniędzy w Internecie. Przychody z reklam internetowych w samych Stanach Zjednoczonych wyniosły w ubiegłym roku 88 miliardów dolarów, z czego 50 miliardów pochodziło z urządzeń mobilnych. Największym rynkiem są reklamy w wyszukiwarkach (te wyświetlane w Google, Bing itp.), A następnie banery i wideo.

Dużo pieniędzy pociąga za sobą mnóstwo żargonu, a reklamy online mają mnóstwo. CTR, CPC, CPA, CPM, CPM, PPC i oczywiście RTB. Jak moglibyśmy zapomnieć? Zwrot z inwestycji zawsze był kluczowym czynnikiem w reklamie, ale era cyfrowa wprowadziła go w nowe sfery matematyki.

Jest to doskonałe pod wieloma względami. Możesz’Zmierz, ile osób reaguje na billboard, ale kreatory reklam online mają wszystkie te dane na wyciągnięcie ręki. Test A / B nr 508 pokazuje, że odcień 4756 różu uzyskuje o 0,67% wyższy współczynnik klikalności niż odcień 7350 fioletu… uczynić wszystko różowym itp.

Nawet gdy zaangażowanie w reklamy nadal spada, pozostałe reklamy mogą podnieść swoją skuteczność z mikroskopijną precyzją. Tam’jest tylko jeden mały element brakujący w tym wspaniałym nowym świecie: ludzkość.

Oddawanie czci rytuałowi

Kryzys liczbowy jest niezbędny dla nowoczesnej reklamy, ale pozostawiony bez kontroli, będzie architektem własnego upadku. Napięcie między wypróbowanymi i przetestowanymi technikami a kreatywną intuicją nie pojawiło się nagle wraz z pojawieniem się Internetu. Z wcześniejszych lekcji można wyciągnąć wnioski.

Bill Bernbach był wiodącą postacią w reklamie’s ‘twórcza rewolucja’ 1950 i ‘Lata 60. Pomyśl o Donie Draperie z mniejszym bagażem (Mad Men był w dużej mierze zainspirowany przez Bernbacha’s praca). Swoją nazwę zawarł w Gray New York przed rezygnacją w 1947 roku, powołując się na sztywność sukcesu. Jego list rezygnacyjny zawiera kilka ciekawostek. Wszystko warto przeczytać, ale ten fragment wyróżnia się w obecnym klimacie:

ja’Martwię się, że my’wpaść w pułapkę szczęścia, że ​​my’zamierzam czcić technikę zamiast substancji, którą my’zamierzam śledzić historię, zamiast robić to, że my’zostaną utopieni powierzchownością, a nie solidnymi fundamentami. ja’martwię się, aby nie nastąpiło stwardnienie tętnic twórczych.

Widać to wyraźnie we współczesnej reklamie, w jej wielkoduszności w ekosystemie online. Używanie reguł i liczb do dyktowania strategii reklamowej jest podobne “wielbienie rytuału zamiast Boga.” Wygrał kryzys liczby i ustalone konwencje’skontaktowałem cię z transcendentem.

Beetle - Think SmallThink Small, jedna z najbardziej cenionych kampanii reklamowych XX wieku. Zwróć uwagę na całkowity brak ohydnego napędu

Teraz podoba mi się prawy rant samozwańczych twórczych typów, tak samo jak następny facet – to’do czego dążę – ale rzeczywistość jest gdzieś pomiędzy skrajnościami. W końcu bardzo zepsuty Grey nadal ma się dobrze po 70 latach. Sam Bernbach to potwierdził’równowaga do znalezienia:

Doskonałe umiejętności techniczne uczynią dobrego człowieka lepszym. Ale niebezpieczeństwem jest zajęcie się umiejętnościami technicznymi lub pomylenie umiejętności technicznych ze zdolnościami twórczymi.

Zamieniać ‘techniczny’ dla ‘techniczny’ i mniej więcej mają równowagę. Bernbach nie był ślepy na wartość metody. To’o wiele łatwiej jest zoptymalizować coś, co’ma już wartość twórczą.

Spraw, by reklamy znów były świetne

Reklama internetowa potrzebuje własnej rewolucji, renesansu i musi obejmować wszystkich – od reklamodawców po strony internetowe. Reklamy muszą być kierowane wyżej niż dopuszczalne; muszą poprawić jakość przeglądania.

Mimo wszystkich sukcesów reklam, jakie odniosły w ciągu ostatnich 20 lat, pieniądze pompowane obecnie na rynek mobilny nie’ok. 70% przeglądarek internetowych nie lubi reklam na telefon komórkowy. Gdy technicy wyciskają każdą ostatnią rezygnację z analizy, ta liczba’tylko wstanie.

Jednak 68% uczestników tego samego badania stwierdziło, że bez reklam byliby w porządku’irytujące. Irytujące jest oczywiście mgliste określenie, ale świadczy o tym, że przeglądarki nie są’t przeciwko reklamom kropka. W podsumowaniu HubSpot, “reklamy powinny wyglądać, jakby zostały za nimi myśli.”

Jak wyglądają reklamy z myślą za nimi? Krótko mówiąc, dywersyfikacja i innowacje. Renesans był mariażem sztuki, literatury, nauki, architektury, matematyki i nie tylko – reklamy będą musiały odzwierciedlać to proteaniczne podejście. Metody mogą obejmować:

 • Advertorial… Zacieranie granic między treścią a reklamą może być trudne, ale wykonane prawidłowo może poprawić jakość obu. Przejrzystość jest dobra, a ty’Zostaniesz złapany, jeśli ty’i tak nie.
 • Reklama natywna… Jest to już nadużywane, oczywiście, ale jeśli reklamy mogą pasować do tonu i treści stron internetowych, to one’pojawiające się ponownie stają się atutem, a nie czymś, co należy tolerować. Dobra reklama natywna to także dobra treść redakcyjna.
 • Umiar… Konwencjonalne reklamy online zostały przeciążone i jako takie przekroczyły zasięg. Wycofanie skrajności wyskakujących okienek i banerów przyniesie wyjątkową nagrodę, nie powodując, że ludzie aktywnie nie lubią reklam.

William Bernbach tak powiedział, “Reklama jest zasadniczo perswazją, a perswazja nie jest nauką, ale sztuką.” Prawda jest teraz gdzieś pomiędzy. Dokładna forma, jaką przybrałaby reklama renesansu, nie jest’t do powiedzenia – to’dla artystów do odkrycia, a techników do optymalizacji.

W połączeniu z technologiczną potęgą współczesnej analityki, odnowione kreatywne energie mogą odradzać się reklam, ale w tym celu muszą rzucić wyzwanie własnym konwencjom. To’Czasowe reklamy online miały własną twórczą rewolucję, nie tylko dla nich samych, ale także dla Internetu’s także.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map