Touch Screen 2.0 – Budoucnost mobilních webových stránek je v responzivním designu

Jste připraveni na další vývoj na dotykových obrazovkách?


Elon Musk je.

Pravděpodobně jste slyšeli o úspěšném spuštění Falcon Heavy a jeho speciálním nákladu: o novém modelu Tesla 3. Co to má společného s responzivním designem, možná si myslíte?

Jednou z hlavních vlastností modelu 3 je pokročilá konzole dotykové obrazovky. Technologie dotykových obrazovek je v našem světě tak důležitá právě teď, zejména pokud jde o návrh webových stránek.

Stačí zvážit výbuch mobilních zařízení a dotykových obrazovek v posledních několika letech. Podle Statisty představuje celosvětový mobilní datový provoz v současné době téměř 50% všech pohledů na webové stránky po celém světě a očekává se, že během příštích 5 let poroste sedmkrát.

Takže, kde to opustí vás a vaše podnikání? Jak dobře si myslíte, že může konkurovat ve světě mobilu?

Chcete-li zjistit, jak dobře můžete soutěžit, nechte to’s pohled na stav mobilních webových stránek.

Podle průzkumu Clutch Small Business Survey mělo 71% dotázaných malých podniků webové stránky a 79% z nich uvedlo, že jejich webové stránky jsou mobilní.

To znamená, že tyto podniky investovaly do responzivního designu: design, který je naprogramován tak, aby se přizpůsobil různým zařízením a velikostem obrazovky a reagoval na ně, včetně mobilních zařízení a dalších zařízení s dotykovými obrazovkami.

Pravda o mobilním a pohotovém designu

No a co’je velký problém? Možná je váš web v pořádku tak, jak je. Možná získáte dostatečný počet zhlédnutí, sdílení, líbí se, nákupy atd. Možná máte slušný mobilní web, který lidé používají dostatečně často.

Velký problém je, že věci nejsou’tak, jak bývali.

Časy se mění, lidé se mění a stejně tak se mění váš web, pokud nechcete zůstat pozadu.

Tady’je pravda o mobilním a responzivním designu:Budoucnost mobilní reakce

Toto je jen několik pravdy o responzivním designu a mobilních webech, které vás povedou k výsledkům, než jste si kdy mysleli.

Jste připraveni slyšet o tom, jak se můžete dostat do responzivního designu?

Jak používat responzivní design

Abyste se ujistili, že hvězdy se zarovnávají a váš web je připraven pro mobily a dotykové obrazovky na mobilních zařízeních, potřebujete dobrého designéra, který žije, jí a dýchá citlivým designem..

Bez ohledu na to, kde uživatelé zobrazují váš obsah, získají vynikající kvalitu, jakou od vás očekávají.

Přemýšlejte o jednom z bohů internetu: Facebook.

Když jdete na Facebook na stolním počítači, mobilním telefonu, tabletu, smartwatch nebo smart TV, použili responzivní design, aby zajistili, že uživatelský zážitek bude bezchybný na všech zařízeních.

Jen varování.

To není snadné. Citlivý design vyžaduje více plánování a přemýšlení, než jen zapojení některých prvků webové stránky do šablony stolního počítače, zejména pokud jde o efektivní používání dotykové obrazovky.

Když vaše webové stránky přejdou na dotykovou obrazovku, je třeba zvážit mnoho prvků.

Prst, ne myš

Nejdříve je váš prst nejedná o myš.

Při navrhování dotykové obrazovky musíte vzít v úvahu, jak se prst pohybuje po obrazovce versus pohyb myši po obrazovce.

Prsty gesto, klepnutí a mají více než jeden vstup (což znamená dva nebo tři prsty). Myš je základní pohyb a klikněte na nastavení.

Web Builder.com Nabídka za poloviční cenu-minUvedení do praxe: Mobilní web Site Builder používá mnoho responzivních návrhových funkcí, aby se ujistil, že web je specifický pro mobilní zařízení, díky čemuž je uživatelsky přívětivější a příjemnější. Citlivý design bere v úvahu použití navigace přejetím prstem nahoru a dolů, sevření přiblížením, výběr klepnutím a přejetím doleva nebo doprava pro přístup k nabídkám nebo jiným stránkám, díky čemuž je mobilní web zjednodušený a snadno navigovatelný pomocí prstu na malá obrazovka.

Myš Kurzor myši - minPřesnost

Při použití myši na webu na ploše je kurzor docela přesný.

Většina lidí má prsty, které jsou mnohem větší než kurzor, což znamená, že design na dotykové obrazovce musí být přizpůsoben velikosti osoby’s prstem.

Uvedení do praxe: Když uvažujete o navrhování mobilní dotykové obrazovky, přemýšlejte o tom, jak vypadá mobilní verze Tvůrce webových stránek. Tlačítko pro otevření nabídky je velké a není příliš blízko k jiným tlačítkům. Všechny textové odkazy jsou dostatečně velké a mezi nimi je dostatek místa, aby se zabránilo nesprávnému kliknutí, a to i od těch největších prstů.

Webové stránky Builder.com Spusťte svůj web-minPohyby

Verze webu pro stolní počítače vyžaduje, aby se myš nebo posuvník používaly k pohybu nahoru a dolů po stránce. Pokud chcete, aby se stránka zvedla nahoru, posuňte myš dolů. Na dotykové obrazovce se musí pohybovat po stránce pomocí gest. Pomocí těchto nastavení posunete stránku nahoru a přejedete prstem nahoru. Jedná se o malý, ale důležitý rozdíl, pokud jde o design webových stránek.

Uvedení do praxe: Pohyby na mobilním webu by měly trvat několik posunutí nahoru nebo dolů a vše by mělo být přímo tam. Informace by měly být formátovány tak, aby uživatelé nemuseli posouvat doleva nebo doprava. Všechno by mělo být naformátováno tak, aby odpovídalo rozměrům obrazovky. Dalším prvkem, který vytváří uživatelsky přívětivý mobilní web, je umístit všechny odkazy a hlavní prvky, na které lze kliknout, vlevo, protože většina lidí posouvá pomocí pravé strany obrazovky.

Webové stránky Builder.com Vyberte šablony-minOslnění

Při navrhování dotykových obrazovek musíte zajistit, aby váš web vypadal dobře za všech světelných podmínek.

S mobilními zařízeními jde o to, že mohou jít všude od jasného denního světla do tmy noci a všude mezi nimi.

Uvedení do praxe: Tým, který vytvořil mobilní web Website Builder, také vzal v úvahu způsob zobrazení mobilního webu ve všech nastaveních. Používání bílého nebo světlého pozadí bez příliš velkého černého pomáhá uživateli vidět obsah za různých světelných podmínek.

KlávesniceWebové stránky Builder.com Keyboard-min

Klávesnice je důležitým aspektem interakce s webem.

Při používání zařízení s dotykovou obrazovkou je důležité zvážit umístění klávesnice, pokud jde o umístění dalších prvků na stránce.

Uvedení do praxe: Když se objeví klávesnice, uživatel by měl být schopen snadno komunikovat s webem, aniž by ztratil příliš mnoho zobrazení. Na tomto webu jsou textové vstupy krátké a stále je lze dobře vidět, i když klávesnice zabírá velkou část obrazovky. Návrháři také vzali v úvahu, že pro některé uživatele je obtížné psát příliš mnoho najednou na klávesnici pro mobilní dotykovou obrazovku.

Tipy a triky pro dotykovou obrazovku

Chcete-li svou práci trochu usnadnit, podívejte se na toto shrnutí návrhových prvků pro mobilní webovou stránku s dotykovou obrazovkou.

Designové prvky mobilní webové stránky s dotykovým displejemNyní přichází zábavná část.

Použili jste responzivní webový design ke zlepšení funkčnosti a uživatelského dojmu vašeho webu na mobilních zařízeních a dotykových obrazovkách.

Ale budete připraveni na dotykovou obrazovku 2.0. Vypadá to, že je tu další návrhy.

Budoucnost dotykových obrazovek

Máte tedy svůj web v provozu, používáte responzivní design a všechny nejlepší vlastnosti dotykové obrazovky.

Jste všichni nastaveni, že? No, ne tak rychle. Stejně jako každá technologie se i dotykové obrazovky vyvíjejí velmi rychle. Pokud chcete svůj web udržovat v aktuálním stavu, musíte se také podívat na technické aspekty nových zařízení a technologií, jakož i obsah na vašem webu..

Multi-dotykové obrazovky

Dotykové obrazovky začínaly jako jediné dotykové zařízení.

V průběhu času se tato technologie vyvinula tak, aby zahrnovala odezvy na dotyk dvěma a třemi prsty. Uživatelé se přizpůsobí těmto funkcím a přijdou je očekávat na všech webových stránkách, které navštíví. Pokud chcete zůstat před konkurencí, začněte uvažovat o tom, jak do návrhu svých webových stránek zahrnout odpovědi na více doteků.

Promítané dotykové obrazovky

Další věc, kterou je třeba v budoucnu hledat, je promítaná dotyková obrazovka.

AR / VR a dotykové obrazovky se spojí a vytvářejí interaktivní dotykovou obrazovku, kterou lze promítat na rovnou plochu. Při použití těchto funkcí může být nutné upravit vzhled vašeho webu, aby byl ještě interaktivnější. Představte si, jak by spotřebitel mohl promítnout vaše webové stránky na jakýkoli rovný povrch a interagovat s vaším obsahem. Pomocí AR by mohli na promítanou dotykovou obrazovku umístit různé objekty, které by se nějakým způsobem objevily na webových stránkách.

Možnosti jsou u této technologie nekonečné.

Dotykové obrazovky citlivé na tlak

Naše současné telefony a další zařízení nedokážou zjistit, jaký tlak vyvíjíme na klepání.

Ať už jsme lehce poklepali na obrazovku, zatímco jsme leželi v posteli ve 3 hodiny ráno, nebo naštvaně poklepali na obrazovku z frustrace, obrazovka reaguje stejným způsobem.

Jednoho dne se to může změnit. Možná by kohoutek s tlakem mohl zavřít okno nebo kliknout, zatímco lehčí kohoutek by mohl otevřít rozbalovací nabídku. Všechno je možné.

Dotykový displej s optickým rozpoznáváním

Ve většině, ne-li ve všech, jsou mobilní zařízení, fotoaparát a dotykový displej dvě odlišné funkce.

Ale brzy může být obrazovka také fotoaparátem. Pomocí infračerveného světla bude na obrazovce vidět, co se dotýká povrchu. Aby webové stránky mohly v budoucnu tuto funkci co nejlépe využít, návrháři budou muset vytvořit weby, které mohou tuto novou verzi využít. “pohled”.

Jste připraveni na responzivní design?

Ty ne’Nemusíte být Elon Musk, abyste co nejlépe využili dotykové obrazovky a nemusíte’Není třeba se snažit vytvořit model 4. Vše, co potřebujete, je krásně navržená webová stránka s výbornou uživatelskou zkušeností. S trochou plánování a pohledem na budoucnost se můžete ujistit, že vždy zůstanete před konkurencí s citlivým designem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me