Tüm Yumurtalarınızı Tek Bir Sosyal Medya Sepetine Yerleştirme

Bir Sosyal Medya Sepetindeki YumurtalarResim: Francesco Moorthy


Sosyal medya günümüzde yaşamın bir gerçeğinden daha fazlasıdır; dünyanın işleyişinin merkezi haline geldi. Her ay 3 milyardan fazla insan sosyal medya kullanıyor. Değildi’Uzun zaman önce bu kadar insanın dikkatini çekmek için bir dünya savaşı başlatmanız gerekiyordu. Şimdi tek ihtiyacınız olan bir internet bağlantısı.

ben’güvenilir bir şekilde bilgilendirildik’sosyal hayvanlar yeniden, bu yüzden’bu yeni iletişim alanına ilk önce dalmamız doğaldır. Facebook artık iki milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip, Instagram’ın bir milyarı var, Twitter 330 milyon. Ne zaman’devrimleri düzenlemek için kullanılmıyorsa,’genellikle işletmelerin ve markaların kitlelerine ulaşabileceği bir alan olarak kullanılır.

İşletmeler bu dünyaya dalma hakkına sahiptir, ancak bir kanala çok fazla odaklanmak konusunda dikkatli olmaları gerekir. Sosyal medya kararsız bir dünyadır. Bugün krallar yarın unutulur ve orada’kontrol edebildiğimiz kadar çok şey var. Çevrimiçi maruz kalma mücadelesi, bütünsel bir sosyal medya stratejisinin yardımıyla en iyi şekilde birden fazla cephede yapılır..

Durumun Merhametinde

Sosyal medyayı yakalamak’iletişim kurmak için tarihi bir fırsattır, ancak sesinizi istediğiniz zaman kaybedebilirsiniz. YouTube’dan Pinterest’e kadar hepimiz nihayetinde bir başkasının misafiriyiz’s platformu. Tek yapmanız gereken sitenizi mahvetmek için bir algoritma güncellemesidir’s performansı.

FarmVille’i hatırlıyor musunuz? Zynga destekli oyun, ayda 80 milyondan fazla aktif kullanıcıyla 2010 yılında dünyanın zirvesindeydi… Facebook’ta. Facebook önceliklerini değiştirirken ve Zynga’yı kısıtladı’s iç çalışmalarına erişim, FarmVille düştü – ve Zynga’onunla hisse senedi fiyatları. yapabilirim’FarmVille’in ölümünden kişisel olarak çok fazla uyku kaybettim, ancak 2013’te işten çıkarılan 520 Zynga çalışanı muhtemelen.

Veya geçen yıl düşünün’s YouTube ‘Adpocalypse’, burada yenilenen reklam yönergeleri,% 50’nin üzerindeki gelir düşüşlerinden kaynaklanan kanalları bıraktı. Fallout bir yıl sonra devam ediyor ve birçok üst kanal topluluk tabanlarını ayakta kalmak için Patreon gibi sitelere taşıyor.

Veya Facebook’u düşünün’nin son zamanlarda haberlerden arkadaşlara ve aileye doğru uzaklaşması bazı yayıncıları trafikte% 50’lik düşüşler bildirdi. Facebook bir hafta verdi’bu değişikliğe ilişkin uyarı. Stratejiyi döndürmek için fazla zaman yok.

Bunlar üst düzey örneklerdir, ancak dersler tamamen geçerlidir. Sosyal medyaya bu kadar bağımlı olmak insanları her zaman değiştirir ve her algoritma değişikliği yeni bir el sıkma turuna yol açar. Sosyal medya ve içerik paylaşma web siteleri inanılmaz, ancak aşırı bağımlılık sizi sıkıntılı bir dünyaya sokabilir.

Beni eve götür

Sosyal medya kanalları genellikle bir web sitesinin etrafında yörüngede en iyi şekilde çalışır, bu da ilginizi çimlerinize yönlendirmek için bir fırsattır. Kullanıcıları sitenize geri gönderin. Bir hesabı takip etmek ve bir siteyi takip etmek arasındaki fark çok büyük.

Siteler internette bize ait olan tek parça topraktır. Başka her yerde nihayetinde başkalarının takdirine bağlıyız. Sosyal medya kanalları sizi kurallarıyla sınırlandırırken, bir site olmasını istediğiniz her şey olabilir. Onus daha sonra önemsemeye değer bir site yapmak için yanınızda, bu da başka bir top oyunu, ama en azından orada’kuralları yeniden.

Çeşitlendirme Anahtardır

Birden fazla sosyal medya kanalında faaliyet göstermek’Bir angarya olmak zorunda değil. Bu bir fırsat olabilir. Beş konuşabildiğinizde neden kendinizi bir dil ile sınırlandırıyorsunuz? Her ağın kendi incelikleri, katkıda bulunacak kendi kültürleri vardır.

Farklı kanallar bir markanın farklı yönlerini paylaşma fırsatıdır. Farklı ağlar kendilerini farklı içerik türlerine borçludur. Farklı hizmetlerin uzmanlaştığı şeyleri yıkmaya başladığınızda, çevrimiçi varlığınızı çeşitlendirmemek aptalca görünüyor:

 • Görsel (Instagram, Pinterest)
 • Editörden (LinkedIn, Orta, Flipboard)
 • Bilgilendirici (Facebook)
 • Haberler (Twitter)

Sen yapma’her sosyal medya hesabında aynı şeyi yapmanıza gerek yoktur. Güçlü yönleriyle oyna. Instagram görsel bir ortamdır, bu yüzden yaptığınız şeyin görsel öğelerini paylaşmak için kullanın. LinkedIn ve Medium gibi platformlar akıllı kopyaya yanıt verir, bu yüzden bunları blog yayınlarınızı paylaşmak için kullanın. Instagram kullanıcılarının makalelerinize önem vermeleri olası değildir ve Flipboard okuyucular ofisinizin sıcak ışıkta nasıl göründüğü ile ilgilenmeyecektir. Platformların dillerini öğrenin.

Bu değil’t Elbette herkese uygulanır. Bireyler istedikleri her şeyi yapabilirler ve yapmalıdırlar, işletmeler ve markalar adımlarını izlemek için iyi olur. Her şeyin bir prizin başarısı üzerine yatırılması ödüllerini toplayabilir, ancak risk çok daha yüksektir. Farklı alanlarda yaptıklarınızı farklı kitlelere iletin ve uzun vadeli başarı çok daha gerçekçi hale geldi

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map