Vloženie všetkých vajec do jedného košíka so sociálnymi médiami

Vajcia v jednom koši sociálnych médiíObrázok: Francesco Moorthy


Sociálne médiá sú dnes viac ako len faktom života; stalo sa ústredným bodom fungovania sveta. Viac ako 3 miliardy ľudí používa sociálne médiá každý mesiac. To nebolo’Už dávno ste potrebovali začať svetovú vojnu, aby ste upútali pozornosť mnohých ľudí. Teraz potrebujete iba pripojenie na internet.

ja’boli sme spoľahlivo informovaní o nás’spoločenských zvierat, takže’Je len prirodzené, že sme sa ponorili do tohto nového komunikačného priestoru. Facebook má teraz viac ako dve miliardy aktívnych používateľov, Instagram má jednu miliardu, 330 miliónov Twitter. Keď oni’nepoužívajú sa na organizovanie revolúcií’často sa používajú ako priestor, v ktorom môžu podniky a značky osloviť svoje publikum.

Podniky majú pravdu, keď sa potápajú do tohto sveta, musia si však dávať pozor na to, aby sa príliš sústredili na jeden kanál. Sociálne médiá sú nestálym svetom. Na zajtra sú králi zabudnutí a tam’je toľko, koľko môžeme ovládať. Boj o vystavenie online sa najlepšie bojuje na viacerých frontoch pomocou holistickej stratégie sociálnych médií.

Na milosrdenstvo

Úlovok sociálnych médií je taký’Je to historická príležitosť na komunikáciu, ale svoj hlas môžete kedykoľvek stratiť. Od YouTube po Pinterest sme všetci konečne hosťami niekoho iného’s platformou. Vyžaduje sa iba aktualizácia algoritmu na zničenie vašich stránok’s výkon.

Pamätáte si FarmVille? Hra podporovaná Zyngou bola v roku 2010 na vrchole sveta s viac ako 80 miliónmi aktívnych používateľov mesačne… na Facebooku. Ako Facebook posunul svoje priority a obmedzil Zyngu’s prístupom k jeho vnútorným činnostiam, FarmVille klesol – a Zynga’s cenami akcií. môžem’nehovorím, že som osobne stratil veľa spánku počas zániku FarmVille, ale 520 zamestnancov Zynga prepustených v roku 2013 pravdepodobne.

Alebo zvážte minulý rok’s YouTube ‘Adpocalypse’, kde prepracované pokyny pre reklamu opustili kanály, ktoré sa vracali z poklesu výnosov o viac ako 50%. Spad pokračuje o rok neskôr a mnoho špičkových kanálov premiestňuje svoju komunitnú základňu na weby ako Patreon, aby zostali nad vodou..

Alebo zvážte Facebook’Nedávny posun od správ k priateľom a rodine tvrdo zasiahol vydavateľov. Niektoré správy zaznamenali 50% poklesy v premávke. Facebook dal týždeň’s upozornením na túto zmenu. Nie je dosť času na to, aby sme sa zamerali na stratégiu.

Toto sú príklady najvyššej úrovne, ale lekcie sú použiteľné úplne dole. Spoliehanie sa na sociálne médiá stavia ľudí na okraj, s každou zmenou algoritmu, ktorá vedie k novému kolorovaniu rúk. Webové stránky na zdieľanie sociálnych médií a obsahu sú neuveriteľné, ale prílišná dôvera vás môže dostať do sveta problémov.

Vezmi ma domov

Kanály sociálnych médií často fungujú najlepšie na obežnej dráhe okolo webovej stránky, čo je príležitosť na presmerovanie záujmu na váš trávnik. Pošlite používateľov späť na vaše stránky. Rozdiel medzi sledovaním účtu a sledovaním lokality je obrovský.

Webové stránky sú jedinou časťou internetu, ktorá skutočne patrí nám. Všade inde sme nakoniec na uvážení ostatných. Kanály sociálnych médií vás obmedzujú na ich pravidlá, zatiaľ čo web môže byť čokoľvek, čo chcete. Zaťaženie je potom na vás, aby ste si urobili miesto, ktoré stojí za to sa starať, čo je úplne iná loptová hra, ale aspoň tam’opätovné stanovenie pravidiel.

Kľúčom je diverzifikácia

Funguje na viacerých sociálnych médiách’nemusím byť fuškou. Môže to byť príležitosť. Prečo sa obmedzíte na jeden jazyk, keď hovoríte piatimi? Každá sieť má svoje jemnosti, svoje vlastné kultúry, do ktorých prispieva.

Rôzne kanály sú príležitosťou na zdieľanie rôznych aspektov značky. Rôzne siete si môžu požičiavať rôzne typy obsahu. Keď začnete analyzovať, na čo sa špecializujú rôzne služby, zdá sa hlúpe diverzifikovať vašu online prítomnosť:

  • Vizuálne (Instagram, Pinterest)
  • Editorial (LinkedIn, stredný, flipboard)
  • Informatívne (Facebook)
  • Novinky (Twitter)

Ty nie’Na každom účte sociálnych médií netreba robiť to isté. Hrajte podľa svojich silných stránok. Instagram je vizuálne médium, takže ho môžete použiť na zdieľanie vizuálnych prvkov toho, čo robíte. Platformy ako LinkedIn a Médium reagujú na inteligentnú kópiu, takže ich používajte na zdieľanie svojich blogových príspevkov. Používatelia Instagramu sa pravdepodobne nestarajú o vaše eseje, ani sa čitatelia Flipboardu nezaujímajú o to, ako vyzerá vaša kancelária v teplom osvetlení. Nalaďte sa na jazyky platforiem.

Toto nie je’netýka sa samozrejme všetkých. Jednotlivci môžu a mali by robiť, čo sa im páči, firmám a značkám by sa dalo dobre sledovať ich kroky. Bankovanie všetkého, čo je v úspechu jednej zásuvky, môže priniesť výhody, ale riziko je omnoho vyššie. Komunikujte to, čo robíte v rôznych sférach, rôznym divákom a dlhodobý úspech sa stáva oveľa realistickejším

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me