Ecwid vs Shopify: Vyžaduje váš obchod doplnok alebo platformu?

ecwid vs shopify featured imageV tomto článku sa preskúmajú rozdiely medzi systémami Ecwid a Shopify a uvedie sa, ktorý je pre vaše podnikanie najlepší.


Takže ty’nastavujete internetový obchod? Možno už máte webovú stránku a chcete začať predávať online alebo hľadáte začať od nuly. Či tak alebo onak, my’tu znova, aby ste pomohli!

Ecwid je doplnok pre elektronický obchod čo vám umožňuje pridať na web funkcie elektronického obchodu. to’je populárna a úspešná platforma – od svojho založenia v roku 2009 získala viac ako milión online obchodníkov.

Shopify je platforma elektronického obchodu čo vám umožní vytvoriť si vlastný internetový obchod. to’je obľúbená u online predajcov a ich zákazníkov – od roku 2006 tam’s bol celkom 82 miliárd dolárov predávané prostredníctvom služby Shopify!

Jedná sa o veľmi odlišné nástroje elektronického obchodu. celkovo, Shopify je najlepší všestranný tvorca elektronického obchodu na trhu, ale Ecwid je ideálny pre tých, ktorí chcú iba pridať trochu elektronického obchodu k existujúcemu webu.

Na konci dňa bude váš výber skutočne závisieť od vašich vlastných potrieb a preferencií. Ak ty’je ťažké si vybrať, pripraviť sa na osvietenie!

my’skúmali, testovali a skúšali Shopify aj Ecwid a toto porovnanie sme rozšírili, aby sme vám uľahčili život. Tento článok rozoberá Ecwid a Shopify vo všetkých dôležitých oblastiach, od jednoduchého použitia po tvorbu cien.

1

Ecwid vs Shopify: Klady a zápory

Výhody ecwid:

 • Nie je potrebné začať od nuly – to’s rýchla a ľahká premena existujúceho webu na internetový obchod
 • Multikanálový predaj – rozsiahle nástroje na predaj a správu predaja vo viacerých obchodoch
 • Začiatočník priateľský – ty nie’Ak chcete používať Ecwid, nepotrebujete kódovacie zručnosti’nezaberajte hodiny svojho času

Nevýhody ecwid:

 • Obmedzený dizajn – veľmi obmedzujúce výber dizajnu, čo sťažuje prispôsobenie
 • Nástroje malého rozsahu – Ecwid je skvelý pre malé podniky, ale môže’t podporovať veľa rastu
 • Základný bezplatný program – veľmi základné a obmedzené nástroje bezplatného plánu; napríklad žiadny prístup na trh aplikácií

Výhody služby Shopify:

 • Vynikajúca integrácia viacerých kanálov – umožňuje predávať na viacerých kanáloch vrátane služieb Facebook, Instagram a Pinterest
 • Výkonný systém zásob – Nakupuj’Nástroje na správu zásob vám pomôžu ľahko spustiť internetový obchod
 • Vysoká kvalita – najlepší tvorca elektronického obchodu pre predajné funkcie a spokojnosť zákazníka

Nevýhody Shopify:

 • Transakčné poplatky – Služba Shopify vynucuje transakčné poplatky, pokiaľ nepoužívate svoju vlastnú internú platobnú bránu Shopify Payments
 • Nepružnosť konštrukcie – ak sa rozhodnete prepnúť témy, keď bude váš obchod aktívny, vy’Musím urobiť nejaké preformátovanie
 • Obmedzené skúšobné obdobie – bezplatná skúšobná verzia trvá iba 14 dní

2

Čo’s Rozdiel medzi Ecwid a Shopify?

Ecwid a Shopify sú dvaja hlavní hráči vo svete elektronického obchodu. Avšak, oni’sa veľmi líšia v tom, ako fungujú a ako fungujú’chcel byť použitý.

Ecwid je doplnok pre elektronický obchod, čo znamená, že ho pridáte na existujúcu webovú stránku, aby ste odomkli zázraky týkajúce sa funkcií elektronického obchodu. To je ideálne pre malé podniky, ktoré zažívajú rast, ktorí chcú pridať internetový obchod, aby zaujali zákazníkov a rozšírili svoje prevádzky.

úvodná stránka ecwidEcwid vám umožňuje rýchlo a ľahko pridať funkčnosť elektronického obchodu na existujúcu webovú stránku, alebo dokonca vytvoriť jednostránkový obchod od začiatku.

Shopify je špecializovaná platforma elektronického obchodu, čo vám umožní vytvoriť internetový obchod a stať sa vládcom vášho vlastného elektronického obchodu. Služba Shopify je dodávaná s nástrojmi, ktoré vám pomôžu rozvíjať vaše podnikanie, vďaka čomu je ideálny pre veľké aj malé obchody.

nakupovať domovskú stránkuSlužba Shopify vám poskytuje všetky nástroje, ktoré potrebujete na úspešné zostavenie, spustenie a rast online obchodu

Ty nie’Na používanie služby Shopify nepotrebujete kódovanie ani technické zručnosti – obsahuje všetko, čo potrebujete na to, aby ste svoj obchod čo najviac zladili.

Jednu stránku môžete vytvoriť pomocou ktorejkoľvek z Ecwid’s plánmi, ale to’To nie je nič v porovnaní s tým, čo môžete so systémom Shopify stavať.

Ecwid’s ‘Štartovacia stránka’ je veľmi jednoduchý tvorca webových stránok, pomocou ktorého môžete vytvoriť vstupnú stránku pre svoj obchod. Toto je užitočná funkcia doplnku, ale Ecwid nie je určený na vytváranie webových stránok.

Namiesto toho je Ecwid najlepším pre tých na osobný a malý podnik úrovne, ktoré chcú pridať elektronický obchod a začať predávať prostredníctvom existujúcej webovej stránky.

Služba Shopify je najlepšia pre každého, kto chce založiť počítač úplne nový obchod online, a rozvíjať svoje podnikanie pomocou výkonných dostupných nástrojov elektronického obchodu.

3

Jednoduchosť použitia

Raz ty’Mal som skvelý nápad pre svoj internetový obchod’nechcem strácať čas. Samozrejme môžete’Spech dokonalosť, ale môžete ju urýchliť pomocou ľahko použiteľnej predajnej platformy!

Ecwid sa veľmi ľahko používa a je veľmi priateľský pre začiatočníkov – všetko, čo musíte urobiť, je integrovať ho do svojich webových stránok. Ty nie’netreba sa obávať kódovania, hostingu, aktualizácie alebo dokonca inštalácie čohokoľvek.

jednoduché použitieJeden z Ecwid’Hlavným bodom predaja je, aké ľahké je začať s predajom. To platí najmä, ak ste’znovu používať nástroj na tvorbu webových stránok, napríklad Wix, ktorý má doplnok Ecwid

Pridanie Ecwid na vaše webové stránky je jednoduché – stačí na svoje stránky pridať miniaplikáciu’s backend. to’integrácia je ešte jednoduchšia, ak máte webovú stránku so staviteľom ako je Wix – jednoducho si môžete stiahnuť doplnok Ecwid pomocou niekoľkých kliknutí!

Webové stránky, ktoré majú špeciálne doplnky Ecwid, zahŕňajú:

 • Wix
 • Weebly
 • Squarespace
 • nápadne
 • SITE123
 • Choď oci
 • WordPress

To znamená, že môžete ísť do obchodu s aplikáciami, vybrať Ecwid a voila – vaše webové stránky sa znovu obnovia pomocou nástrojov elektronického obchodu. Ecwid môžete tiež ľahko pridať na stránky Etsy, eBay a Facebook.

Ak váš web nie je’t v Ecwid’s zoznam integrácií – napríklad, ak je váš web vyrobený na mieru – potom budete musieť použiť kód pridať svoj obchod Ecwid. Toto je jednoducho záležitosť nasledovania Ecwida’s inštrukciami kopírovanie a vkladanie správny kód.

Shopify môže znieť skľučujúco, pretože vy’sami si vytvoríte celý internetový obchod, ale skutočne to robí pôsobivejšie, ako je to skutočne ľahké!

Určite je viac, čo sa deje v budove so službou Shopify, ale vy’riadiť každý krok na ceste a nakupovať’Systémy sú zjednodušené a ľahko použiteľné. Rovnako ako Ecwid, aj vy’netreba premýšľať o hostovaní, kódovaní alebo riadení aktualizácií so službou Shopify – všetko, čo je o vás postarané.

jednoduchosť použitiaSlužba Shopify je tu, aby vám pomohla vybudovať a rozšíriť svoj vlastný internetový obchod a podobne’Má jednoduché kroky a užitočné nástroje, ktoré to dokazujú!

Jednoducho si vyberte tému, ktoré máte radi, prispôsobte ho, pridajte svoje produkty a sledujte svoj predaj pomocou vstavanej analýzy.

Prispôsobenie je jednoduché a pridávanie produktov je hračka. Raz ty’Vytvorte si svoj internetový obchod, Shopify vám uľahčí život automatizáciou dôležitých a časovo náročných úloh.

Má nástroje na sledovanie vášho inventára a poskytuje vám dopravné ponuky v reálnom čase od zvolených kuriérov a poskytuje množstvo aplikácií, ktoré vám pomôžu. Služba Shopify robí zo škálovania vášho obchodu prirodzený krok, a nie bitku do kopca.

4

Flexibilita dizajnu

Hovoria, že rozmanitosť je korením života, a to’s designom webových stránok sa nelíši. Nikto nechce navštíviť päť internetových obchodov, z ktorých všetky vyzerajú úplne rovnako – ako si zákazníci pamätajú, že budete do značnej miery závisieť od vášho návrhu.

témy

Pretože to’s plugin, Ecwid nemá’nepracujú rovnakým spôsobom ako staviteľ.

Namiesto toho, aby ste si vybrali tému, a potom si z nej svoj obchod vybudujete, prichádza spoločnosť Ecwid s návrhom sady obchodov, ktorý sa integruje do vášho existujúceho webu. Napríklad farby vášho obchodu budú automaticky odrážať váš pôvodný web’s farbami!

Naopak, vaša cesta v službe Shopify začína výberom témy, ktorú máte radi. Na výber je viac ako 60 tém, od bezplatných až po 180 dolárov. Tieto témy pokrývajú rôzne priemyselné odvetvia, napríklad nábytok, elektroniku a jedlo a pitie.

nakupovať priemyselné témySlužba Shopify ponúka celý rad odvetví, ktoré môžete prehľadávať, aby ste pre svoj internetový obchod našli dokonale prispôsobenú tému.

Získate rôzne funkcie v závislosti od odvetvia, ktoré si vyberiete, a témy môžete prepínať kedykoľvek (aj keď budete musieť urobiť preformátovanie, aby vaše stránky vyzerali čo najlepšie)!

V službe Shopify je vaša téma na prvom mieste a tvorí základ vášho internetového obchodu. S produktom Ecwid vedie váš návrh váš web’s existujúcou témou a akékoľvek ďalšie vylepšenia dizajnu prichádzajú potom.

prispôsobenie

Služba Ecwid je navrhnutá tak, aby vyzerala skvele, len čo zasiahne vaše webové stránky – napríklad je optimalizovaná tak, aby sa automaticky prispôsobila plochám a mobilným obrazovkám. Ale čo robiť vlastné zmeny?

Môžete upravovať základný vzhľad vášho Ecwid výkladu, ale nie’Nečakajte kreatívne zázraky. Má obmedzené prispôsobenie vrátane zmeny veľkosti obrázkov produktov, vyladenia rozloženia vašich výrobkov a ich popisov a úpravy navigácie a farebnej palety..

Všetky tieto prispôsobenia pochádzajú z vopred určených možností. Napríklad pre svoje obrázky produktov si môžete vybrať z malých, stredných alebo veľkých, ale môžete’t veľkosť ich podľa vlastných preferencií.

prispôsobenie dizajnu ecwidEcwid uľahčuje prispôsobenie základných prvkov vašej výkladnej skrinky – môžete vybrať možnosti a zobraziť ich v pravom dolnom rohu

To je skvelé pre jednoduché prispôsobenie – zmeny si môžete počas prehliadania prezerať a pohrať sa, aby ste videli, ako budú vyzerať rôzne možnosti. Ale pre hĺbkové alebo pokročilé zmeny, vy’Budem musieť pracovať o niečo ťažšie.

Pre skutočné prispôsobenie, vy’Na úpravu tém a farieb musíte použiť CSS (kaskádové štýly). Pomocou CSS môžete vytvoriť svoj vlastný motív, ale to je najlepšie iba pre tých, ktorí sú príjemní pri používaní kódu.

Ak je kódovanie poslednou vecou, ​​ktorú chcete urobiť, môžete namiesto toho použiť aplikácie. Aplikácia Store Designer a aplikácia Decorator dávajú platiacim zákazníkom Ecwid možnosť upraviť svoj obchod’s dizajnom.

Keď vykonáte zmeny dizajnu na hlavnom paneli Ecwid, sú’automaticky sa použije a synchronizuje na všetkých vašich platformách. Napríklad zmeny, ktoré urobíte na svojej vstupnej stránke Ecwid, sa budú vzťahovať aj na váš obchod na vašom webe Wix.

Medzitým vám Shopify poskytne veľa kontroly nad dizajnom vašej výkladnej skrinky. Nielenže môžete ľahko meniť motívy kedykoľvek sa vám páči, môžete si dokonca prispôsobiť vzhľad svojho obchodu na mobilných obrazovkách.

Môžete upravovať každú časť témy, od farieb až po rozloženie obrázkov. Vyberte si obrázky bezplatných obrázkov, ktoré chcete použiť vo vašom obchode, aby ste dosiahli profesionálny vzhľad. Služba Shopify dokonca obsahuje editor obrázkov, takže k obrázkom môžete orezať, zmeniť veľkosť a pridať filtre, hneď ako budete’nahral som ich.

prispôsobenie na mieruSlužba Shopify vám umožňuje prispôsobiť si výkladňu podľa svojho srdca’s obsahom a vyniknúť z davu!

Pre tých z vás, ktorí majú zručnosti v oblasti kódovania, ich môžete dobre využiť s prístupom ku všetkým svojim HTML a CSS. To vám dá konečná kontrola cez váš obchod’s prispôsobenie.

Jednou z najlepších vecí v službe Shopify je zobrazenie ukážok zmien, ktoré ste vykonali’aby ste sa v obchode dostali v reálnom čase, aby ste okamžite videli, aký vplyv majú vaše úpravy na váš návrh. Je to vynikajúca funkcia, pretože vám ušetrí veľa času tam a späť medzi palubnou doskou a výkladom.

Shopify je o budovaní vašej značky, takže dáva zmysel, že vám poskytuje všetky nástroje na vytvorenie vášho obchodu’Dizajn presne tak, ako chcete.

5

Čas zostavenia

Keď si vytvoríte svoj internetový obchod pomocou Ecwid, nemusíte’Skutočne netreba nič stavať – ​​ty’Váš web už mám, takže si musíte jednoducho nastaviť obchod v ovládacom paneli Ecwid. Tu pridávate produkty a spravujete objednávky.

Ak ty’prestavba a “Štartovacia stránka” s Ecwidom by to nemalo byť’netrvať dlho’je to iba jednoduchý jednostránkový obchod.

Stavba systému Shopify bude trvať dlhšie, ako vy’znovu vytvoríte svoj internetový obchod od nuly. vy’Musím si vybrať tému, prispôsobiť ho a nastaviť mechaniku svojho obchodu (napríklad pridanie produktov a možnosti dopravy).

6

Nástroje a funkcie elektronického obchodu

Zábavná časť prevádzkovania internetového obchodu je, samozrejme, predajná časť! Môže to však byť tiež veľká práca, najmä ak nemáte’Nemám tím ľudí, ktorí by im pomohli. že’kde sa môže platforma elektronického obchodu zintenzívniť a dá vám ruku.

Vlastnosti

Ecwid prichádza s nástrojmi na správu obchodu, ktoré vám pomôžu viesť vaše podnikanie. Získate množstvo funkcií elektronického obchodu, ktoré potrebujete na predaj online, vrátane:

 • Sledovanie zásob
 • Varianty produktu a varianty
 • Propagácia a tvorba zliav
 • Predávame fyzické a digitálne výrobky
 • Možnosti dopravy
 • Opustený šetrič košíka
 • Viackanálová integrácia
 • Neobmedzená šírka pásma

Mnoho z nich sú základné, ale základné funkcie potrebné na úspešné a bezproblémové fungovanie internetového obchodu. Správa zásob je nevyhnutnosťou, a pokiaľ nie vy’Mám precízne vedenie záznamov a veľa času na rukách, toto je práca, ktorú stojí za delegovanie do strojov.

Viackanálový predaj je veľmi dôležitý na získanie zákazníkov – ľudí, ktorí získali’• Vždy k vám prídu, ale ak sa môžu pozrieť priamo na vašu stránku na Facebooku, môžete’Budem hrabať v predaji.

Ecwid vám poskytuje slušné pokrytie hlavných predajných funkcií – určite dosť pre malé podniky a na podporu rastu.

Medzitým máte Shopify všetko, čo potrebujete na naplnenie vášho obchodu’s potreby. Ponúka oveľa širší a pokročilejší výber funkcií; samozrejme stále pokrýva základy, ale kombinuje ich s hĺbkovými a výkonnými nástrojmi.

Medzi tieto vlastnosti patrí:

 • Neobmedzená šírka pásma
 • Predávame fyzické a digitálne výrobky
 • Výkonná správa zásob
 • Predajte neobmedzený počet produktov
 • Automatické prepravné sadzby
 • Opustené obnovenie pokladnice
 • Viac možností dopravy
 • Automatické spracovanie daní
 • Účty zákazníkov
 • Multikanálový predaj

Shopify’s Zásoby sledujú úroveň vašich zásob a automaticky prestanú predávať položky, keď sú’znovu vypredané. Úplne podporuje predaj viacerých kanálov, synchronizuje ho na všetkých platformách a tieto tržby môžete sledovať pomocou vstavaných prehľadov.

Svojim zákazníkom môžete ponúkať bezplatné doručovanie a aktualizácie v reálnom čase a od vybraných dopravcov môžete získať zľavnené ceny. Dokonca aj s hromadou objednávok môžete ich ľahko rozbaliť, hromadne pripravovať objednávky a tlačiť štítky, aby ste ušetrili náklady.

Služba Shopify tiež ponúka funkciu s názvom Shopify Lite, samostatný plán, ktorý stojí 9 dolárov mesačne. Shopify Lite leží v priamej konkurencii spoločnosti Ecwid, pretože vám umožňuje predávať online bez toho, aby ste si sami budovali internetový obchod.

Namiesto toho môžete svoje výrobky predávať prostredníctvom sociálnych médií alebo vložiť tlačidlo Kúpiť na existujúcu stránku. Ak máte čítačku kariet, môžete dokonca pomocou plánu Lite osobne predávať produkty pomocou aplikácie Shopify Point of Sale.

Vyzerá to, že Shopify má pokrytú každú základňu! Táto platforma vám poskytuje nástroje, ktoré potrebujete nielen na úspešné fungovanie vášho podnikania, ale aj na ich bezproblémovú a bezproblémovú správu.

Trhy aplikácií

Ecwid má trh aplikácií, v ktorom nájdete ďalšie nástroje, ktoré môžete pridať do svojho obchodu a ktoré rozširujú vaše stránky’s funkčnosťou a pomáha vašej firme rast. Ecwid’Medzi odporúčané aplikácie patria LiveChat, štítky produktov a pravidlá rozšírených zliav.

Na Ecwid App Market môžete vyhľadávať podľa kategórie alebo ceny alebo vyhľadaním toho, čo chcete, priamo pomocou vyhľadávacieho panela.

Služba Shopify naozaj svieti, pokiaľ ide o aplikácie.

nakupovať trh aplikáciíSlužba Shopify má rozsiahly trh aplikácií, vďaka ktorému môžete do svojho obchodu pridať ďalšie funkcie

V obchode Shopify App Store má pôsobivý počet aplikácií, od správy zásob až po podporu zákazníkov. Hoci služba Shopify už obsahuje skvelé nástroje, budete chcieť pridať aplikácie, ktoré vášmu obchodu skutočne povzbudia.

Pomocou vyhľadávacieho panela vyhľadajte, čo ste vy’hľadáte, prezerajte podľa kategórie alebo zbierky, alebo dokonca hľadajte výbery zamestnancov alebo trendy aplikácií. Niektoré z nich vyrába spoločnosť Shopify sama, zatiaľ čo iné vyvíjajú tretie strany.

S toľkými z čoho vyberať si’V obchode Shopify App Store nájdete dokonalú integráciu aplikácií pre svoje podnikanie!

Náklady a rozdiely

Všetky tieto skvelé funkcie určite nie’neprišiel zadarmo?

Pravdou je, že s Ecwidom niektorí áno – ale väčšina z nich nie’t. my’Idem do Ecwidu’s cenové plány podrobnejšie neskôr, ale tu’s rýchla a špinavá verzia: Ecwid má štyri cenové plány, od bezplatných až do 99 dolárov mesačne.

Na bezplatnom pláne získate najzákladnejšie funkcie – internetový obchod (ale bez obchodov Facebook alebo Instagram), nákupný košík reagujúci na mobil, limit na predaj 10 produktov plus neobmedzenú šírku pásma a možnosť predaja na viacerých weboch..

Môžeš’t Inštalácia aplikácií z App Market na Ecwid’s zadarmo plán.

Pre pokročilejšie funkcie – napríklad kupóny na zľavu, správu zásob, digitálny tovar, obchody Facebook a Instagram a automatické výpočty daní – vy’Musím byť aspoň na 15 dolárov mesačne Venture plánu.

Získate nápad – čím viac zaplatíte, tým pokročilejšie funkcie získate. Napríklad pre všetkých dôležitých zákazníkov, ktorí opustili košík, potrebujete obchodný plán 35 dolárov mesačne a ak chcete predať neobmedzené množstvo produktov, musíte upgradovať na plán 99 dolárov mesačne Unlimited.

Shopify má tri cenové plány, od 29 do 299 dolárov za mesiac. Okamžite môžete predávať neobmedzený počet produktov za pouhých 29 dolárov mesačne, ako aj prístup k viackanálovému predaju, zľavovým kódom, správe zásob a obnoveniu opusteného košíka..

Stručne povedané, služba Shopify ponúka oveľa dôležitejšie vlastnosti svojho najlacnejšieho plánu ako spoločnosť Ecwid. Shopify nerobí’Nemám zadarmo plán, ale dá vám všetko, čo potrebujete na spustenie úspešného obchodu hneď od netopiera.

7

Možnosti platby a poplatky

Teraz, keď sme’ponoril sme si nohu do víriacich vôd tvorby cien, nechajme’s ponorte hlavu do platobných možností a poplatkov. Koľko platobných možností si musíte vybrať? Budú vám Ecwid alebo Shopify účtovať transakčné poplatky? nechať’s zistiť!

Možnosti platby

Platba je zábavná súčasť predaja, musíte si však najprv vybrať a nastaviť platobnú bránu.

Ecwid podporuje viac ako 50 platobných brán celkovo, ale hlavné sú:

 • Námestie
 • PayPal
 • prúžok
 • My platíme

Brány, ako sú tieto, vám umožňujú prijímať platby online – stačí si vybrať tú, ktorá je podporovaná vo vašej krajine alebo regióne. Môžete tiež prijímať platby offline, napríklad dobierkou alebo bezhotovostným prevodom.

Nakupujte podporu viac ako 100 platobných brán, takže pre každého by malo byť niečo! Hlavné brány v tomto obrovskom zozname sú:

 • PayPal
 • prúžok
 • Amazonka
 • Apple Pay
 • Google Pay

Služba Shopify podporuje aj manuálne platby, napríklad dobierku, ako aj alternatívne platby, napríklad kryptomenu (napríklad BitPay)..

Služba Shopify má tiež svoju vlastnú internú platobnú bránu s názvom Shopify Payments. To znamená, že nie’Nemusím rokovať s poskytovateľmi tretích strán – namiesto toho’je už plne integrovaný do vášho internetového obchodu.

poplatky

Ecwid vyhral’t vám účtovať akékoľvek transakčné poplatky pri predaji. Nezabudnite však skontrolovať zmluvné podmienky zvoleného poskytovateľa platieb, pretože vám môžu účtovať poplatky.

Tieto poplatky sa nazývajú spracovateľské poplatky a účtuje ich platobná brána za spracovanie vašej transakcie. Napríklad spoločnosť WePay môže účtovať až 2,9% + 0,30 $ z celkovej transakcie. Čím vyšší je váš program Ecwid, tým nižší je poplatok za spracovanie.

Rôzni poskytovatelia platieb účtujú rôzne poplatky, takže sa vždy uistite, že ich kontrolujete.

Služba Shopify účtuje transakčné poplatky svojim poskytovateľom platieb od tretích strán, okrem poplatkov za spracovanie účtovaných týmto poskytovateľom. Transakčné poplatky don’t sa vzťahujú na manuálne platby, napríklad na dobierku alebo na POS (miesto predaja) objednávky.

Avšak Shopify nerobí’t účtovať transakčné poplatky, ak používate svoju internú platobnú bránu, Shopify Payments.

Služba Shopify Payments taktiež ponúka nižšie poplatky za spracovanie prostredníctvom partnerstiev s poskytovateľmi, ako je PayPal. Ak teda chcete platiť za nízku cenu bez poplatkov, je to niečo, čo stojí za zváženie.

8

Pomoc a podpora

V ten deň ste museli signalizovať pomoc v morseovom kóde, alebo počkať, kým váš posol doručí vašu prosbu – a dúfať, že bol na rýchlom koni. Našťastie ani jedna z týchto možností nie je zahrnutá v Ecwid alebo Shopify’s možnosti podpory a podpory.

vy’Pomôžem vám s Ecwid omnoho rýchlejšie’s podporou. Má celý rad zavedených systémov vrátane:

 • Živý chat (iba prémiové plány)
 • Telefonická podpora (iba prémiové plány)
 • E-mailová podpora
 • Centrum pomoci
 • Video príručky
 • Fórum Spoločenstva
 • Prioritná podpora (iba najvyšší plán)

Ak ty’Pokiaľ ide o bezplatný plán, hlavným zdrojom podpory bude e-mail alebo Centrum pomoci Ecwid. Obsahuje užitočné príručky, videá a článok s návodom “Ecwid 101”, ktorý vás prevedie všetkými základmi Ecwidu.

ecwid 101 pomoc a podporaEcwid má užitočný zdroj pomoci nazvaný "Ecwid 101" čo je konečný sprievodca pre začiatočníkov, ako používať tento doplnok elektronického obchodu

Pre ďalšiu úroveň podpory, vy’Musím prejsť na prémiový plán. Týmto sa odomkne živá podpora chatu a telefonická podpora, a ak áno’Pokiaľ ide o najvyšší plán, získate tiež prioritnú podporu pre rýchlejšie riešenia.

Služba Shopify tiež poskytuje širokú škálu možností podpory, aby vám poskytla rýchly a bez stresového zážitku. Tie obsahujú:

 • 24/7 telefonická podpora
 • Podpora sociálnych médií
 • Podpora nepretržitého živého rozhovoru 24/7
 • Centrum pomoci
 • Fórum Spoločenstva
 • E-mailová podpora
 • Videonávody
 • Pokročilá podpora špecialistov (iba najvyšší plán)

S týmto množstvom možností podpory to’Je zrejmé, že vám Shopify chce pomôcť uspieť. Keď požiadate o pomoc v editore vašich stránok, Shopify vás zavedie priamo na príslušnú stránku v centre pomoci. Je to vynikajúca funkcia, ktorá vám ušetrí čas a stres pri hľadaní správneho článku.

Skombinujte to s 24/7 telefonickou a živou podporou chatu a pre každého by tu naozaj malo byť niečo. Keď sa zaregistrujete do služby Shopify Plus, Shopify’S vlastným plánom získate dokonca špecializovaného agenta podpory, ktorý vám pomôže.

9

stanovenie ceny

to’je slon v miestnosti a je často rozhodujúcim faktorom pri výbere, no, väčšina vecí. Keď ty’pozeráte sa na rezerváciu dovolenky, nemusíte’• vyberte si najslnečnejšiu a najkrajšiu pláž s najslabším morom – pokiaľ vaše vrecká nie sú hlbšie ako v Indickom oceáne, najskôr si skontrolujete cenu.

Tvorcovia webových stránok nemusia byť takí exotickí, ako je rezervácia luxusnej dovolenky, ale náklady sa môžu zvýšiť.

Ecwid má na výber štyri cenové plány.

Prvým je bezplatný plán, ktorý je pre veľa ľudí veľkou výhrou. K dispozícii sú potom tri platené programy, počínajúc venture plánom 15 dolárov mesačne, až po obchodný plán 35 dolárov mesačne a maximálnou sumou 99 dolárov mesačne Unlimited.

V nasledujúcej tabuľke sú uvedené kľúčové funkcie každého plánu:

PlanFreeVentureBusinessUnlimitedmesačníkMesačná cena platená ročneKľúčové vlastnostiNajlepšie pre
$ 0$ 15$ 35$ 99
$ 0$ 12,50 na$ 29,17$ 82.50

Internetový obchod

10 limit produktu

Neobmedzená šírka pásma

Zadarmo úvodná stránka

Predávať na viacerých webových stránkach

Všetko z bezplatného plánu

100 limit produktu

Riadenie zásob

Predajte digitálny tovar

Multikanálový predaj

Prístup na trh aplikácií

Zľavové kupóny

Všetko z plánu Venture

2 500 produktov

Opustený šetrič košíka

Automatické obnovenie opusteného košíka

Rozmery výrobku

Účty zamestnancov (max. 2)

Všetko z obchodného plánu

Neobmedzené produkty

Miesto predaja

Štvorcová integrácia POS

Značková nákupná aplikácia

Spustenie internetového obchoduSpravujte svoj internetový obchod a povzbudzujte rastRozšírenie vášho internetového obchoduPrispôsobenie rozsahu vášho elektronického obchodu a diverzifikácia predaja

Ecwid’s zadarmo plán má najzákladnejšie funkcie, má 10 produktový limit a nemá prístup na Ecwid App Market. to’je úplne v poriadku na spustenie vášho internetového obchodu, ale ty’Čoskoro chcem inovovať, aby sa odomkli niektoré z týchto pokročilých funkcií.

Venture plán vám poskytne skutočné nástroje’Musím ľahko viesť svoje podnikanie. Správa zásob, predaj vo viacerých kanáloch a prístup na trh aplikácií sú všetky základné funkcie tohto plánu. Ak ty’beriem vážny predaj, toto je minimálny plán’Bude potrebné spustiť a rozšíriť svoj internetový obchod.

Podnikateľský plán vám poskytuje pokročilejšie funkcie, ako napríklad automatické obnovenie opusteného košíka, rozmery produktu a účty zamestnancov. Produktový limit 2 500 je pekným skokom z plánu Venture’s maximálne 100. Tento plán je určený pre každého, kto sa snaží o vážne rozšírenie.

Neobmedzený plán je najvyššia a ponúka najšpecializovanejšie funkcie. to’je najlepšou voľbou pre firmy, ktoré sa chcú rozšíriť na internetový, mobilný a maloobchodný predaj. Nástroje ako Point of Sale (POS) a odstránenie limitu produktu vám pomôžu diverzifikovať a škálovať váš internetový obchod..

Shopify má tri cenové plány, plus vlastnú úroveň stanovovania cien s názvom Shopify Plus. Tri hlavné plány začínajú na 29 dolárov mesačne, pri strednom pláne sa zvýšia na 79 dolárov mesačne a na najvyššom pláne dosiahnu 299 dolárov..

Všetky plány Shopify majú 14dennú bezplatnú skúšobnú verziu, takže môžete vyskúšať ešte pred nákupom.

Tieto plány a ich kľúčové vlastnosti môžete porovnať v nasledujúcej tabuľke:

PlanBasic ShopifyShopifyAdvanced ShopifymesačníkMesačná cena platená ročneKľúčové vlastnostiNajlepšie pre
$ 29$ 79$ 299
$ 26,10$ 71,10$ 269,10

Internetový obchod

Neobmedzené produkty

Neobmedzená šírka pásma

Viackanálová integrácia

Opustenie zotavenia košíka

Zľavové kódy

Účty zamestnancov (max. 2)

Tlačte prepravné štítky

Nakupujte POS aplikáciu

Prístup do centra aplikácií Shopify

Všetko z plánu Shopify

Účty zamestnancov (max. 5)

Darčekové poukážky

Odborné správy

Všetko z plánu Advanced Shopify

Účty zamestnancov (max. 15)

Pokročilý nástroj na tvorbu prehľadov

Vypočítané prepravné sadzby tretích strán

Spustenie plnohodnotného internetového obchoduPestovanie vášho internetového obchoduRozšírenie zavedeného podnikania

Shopify’Ceny sa môžu začať vyššie ako Ecwid’s, ale skočí priamo do všetkých funkcií, ktoré potrebujete na bezproblémové a úspešné spustenie vášho internetového obchodu. Najnižšie Základný obchodný plán vám poskytuje funkcie, ktoré sú zahrnuté iba na Ecwid’najdrahší plán, napríklad dva účty zamestnancov a neobmedzené produkty.

Nákupný plán je ideálny pre akékoľvek podnikanie, ktoré vážne súvisí s rastom. Poskytuje vám profesionálne správy a zvýšené zľavy na prepravné a kreditné karty.

Funkcie Rozšírený plán služby Shopify odrážajú jeho cenu – dostanete vypočítané prepravné sadzby tretích strán, ako aj pokročilého tvorcu prehľadov. Tento plán je určený pre zavedené podniky, ktoré sa snažia presadiť rast a udržať škálovateľnosť pre svoje dlhodobé plány.

Shopify má aj ďalší plán, Shopify Lite, čo stojí 9 dolárov mesačne a umožňuje vám pridať na existujúci web funkčnosť elektronického obchodu.

shopify lite planSlužba Shopify Lite stojí 9 dolárov mesačne a umožňuje vám predávať online bez budovania internetového obchodu.

Znie to dobre? že’s právom, Shopify Lite leží v priamej konkurencii s Ecwid, čo vám umožní pridať ‘Tlačidlo Kúpiť’ na svoj web, predávať na sociálnych médiách alebo dokonca predávať osobne pomocou služby Shopify’s Aplikácia miesta predaja. Čo’s, tieto funkcie si ponecháte pri inovácii na základný plán Shopify.

Z cien a funkcií, ktoré ponúka spoločnosť Shopify a Ecwid, jasne vidíte, že tieto dve skupiny sú zacielené na rôzne veľkosti firiem.

Ecwid je najvhodnejší pre malé obchody, alebo pre obchody, ktoré práve začínajú. Existuje priestor pre rast, ale nie príliš ambiciózni predajcovia rýchlo dosiahnu sklenený strop so spoločnosťou Ecwid’s plánmi.

vy’S nástrojom Ecwid zistím, že je potrebné aktualizovať omnoho častejšie’nielenže čerpáte z bezplatného plánu – pozrite sa aj na vyššie ceny, ako vy’Budem za ne platiť v budúcnosti. Shopify sa zameriava na dlhodobý rast, čo znamená, že ste vyhrali’netreba aktualizovať takmer tak často.

Shopify je vhodný pre podniky všetkých veľkostí, ale určite sa viac zameriava na dlhodobý rast. Jeho cenové plány sú drahšie, ale z dlhodobého hľadiska získate lepšiu hodnotu za svoje peniaze.

Ecwid vs Shopify: Záver

Toto porovnanie postavilo Ecwid a Shopify proti sebe vo všetkých dôležitých oblastiach. Cestou sme my’Zvážili sme ich vlastnosti, ceny, pomoc a podporu, dizajn a ďalšie. Ak ty’bol som ohromený tvrdou konkurenciou, tu’s rekapitulačným stolom, ktorý túto bitku zameria na:

kategórie & WinnerEcwidShopifyJednoduchosť použitia

Víťaz: Ecwid

Flexibilita dizajnu

Víťaz: Shopify

Čas zostavenia

Víťaz: Ecwid

Nástroje a funkcie elektronického obchodu

Víťaz: Shopify

Možnosti platby a poplatky

Výherca: Draw

Pomoc a podpora

Víťaz: Shopify

stanovenie ceny

Výherca: Draw

Ecwid je plugin, takže všetko, čo musíte urobiť, je pridať ho na svoju existujúcu webovú stránku! to’je rýchly a ľahký spôsob predaja online.Shopify sa ľahko používa, ale je to jednoduché’je to silnejšia platforma ako Ecwid, čo znamená’je to viac. to’Nie je to také rýchle a ľahké nastavenie.
Ecwid automaticky prispôsobí váš obchod tak, aby zodpovedal vášmu webu’s dizajnom. Máte obmedzené možnosti prispôsobenia; pre hlbšie zmeny, vy’Musím kódovať alebo inštalovať aplikácie.Shopify má na výber viac ako 60 motívov a môžete si ich ľubovoľne prispôsobiť. Kódovanie je možné, ale nie nevyhnutné.
Nastavenie aplikácie Ecwid je mimoriadne rýchle, najmä ak ste vy’Opäť používam podporovaný nástroj ako Wix. Jednoducho nainštalujte doplnok Ecwid alebo skopírujte kód, ak máte vlastný web.Služba Shopify vám pomôže vybudovať obchod online od začiatku, preto jeho nastavenie trvá dlhšie ako Ecwid.
tam’je v ponuke široká škála nástrojov elektronického obchodu – väčšinou základné funkcie, pričom je k dispozícii aj niekoľko pokročilých nástrojov. Aby ste odomkli lepšie funkcie, musíte prejsť na vyšší plán.Služba Shopify obsahuje rozsiahlu škálu nástrojov elektronického obchodu navrhnutú tak, aby pomohla vášmu podniku dlhodobo uspieť. Zahrnuté sú všetky základné funkcie, plus prispôsobené a intuitívne nástroje určené na bezproblémové spravovanie vášho obchodu.
Žiadne transakčné poplatky; za transakcie sa účtujú iba poplatky za spracovanie od tretích strán. K dispozícii je približne 50 platobných možností.Účtujú sa transakčné poplatky, pokiaľ nepoužívajú internú platobnú bránu Shopify Payments. Platia sa aj poplatky za spracovanie. Viac ako 100 platobných možností na výber.
Program zadarmo ponúka e-mailovú podporu a centrum pomoci Ecwid, ktoré obsahuje sprievodcov, videá a fórum komunity.

Prémiové plány ponúkajú live chat a telefonickú podporu; Najvyšší plán poskytuje prioritnú podporu.

Všetky plány dostávajú 24/7 telefonickú a živú podporu chatu, prístup do Centra pomoci a fóra komunity, videonávodov a podpory sociálnych médií. Členovia programu Plus navyše dostanú špeciálnu podporu od agentov.
Štyri plány: bezplatný plán, $ 15 / mesiac Venture plán, 35 $ / mesiac Obchodný plán, 99 $ / mesiac Neobmedzený plán. Inovujte na zvýšenie limitu produktu, získanie prístupu na trh aplikácií a odomknutie pokročilejších funkcií. Ušetrite peniaze na ročné a dlhšie zmluvné plány.Tri plány: 29 $ / mesiac Základný plán Shopify, 79 $ / mesiac Plán Shopify, 299 $ / mesiac Pokročilý plán Shopify. 14-dňová bezplatná skúšobná verzia. Všetky základné a štandardné funkcie zahrnuté v najlacnejšom pláne; upgrade pre pokročilejšie nástroje. Ušetrite peniaze na ročné a dlhšie zmluvné plány.

Ecwid je najlepší pre tých, ktorí už majú webovú stránku a chcú k nej pridať trochu elektronického obchodu. Vďaka bezplatnému plánu a ľahko použiteľnému systému môžete svoj internetový obchod rýchlo a ľahko spustiť. Najlepšie pre malých predajcov, Ecwid má základné nástroje na podporu vášho online predaja.

Shopify je špecializovaná platforma elektronického obchodu, ktorá vám pomôže vytvoriť si vlastný internetový obchod. Má výkonné funkcie na podporu rastu a podporu vášho podnikania a má všetko, čo sa o vás v dlhodobom horizonte stará.

Jedná sa o veľmi odlišné platformy, ale celkovo musíme dať Shopify víťazný titul. Má výkonnejšie nástroje predaja, ktoré uľahčia chod vašej firmy a nastavia obchod pre dlhodobý úspech. Ecwid je vynikajúci nástroj pre začiatok, ale pre skutočný rast a ziskovosť ponúka služba Shopify celý balík.

Ecwid vs Shopify: Časté otázky

Čo je najlepšie pre malé podniky, Ecwid alebo Shopify?

Odporúčame Shopify. Kým Ecwid’Vďaka lacnejším cenám môže byť z krátkodobého hľadiska atraktívne, služba Shopify vám poskytne špecializované služby zamerané na rast vašej značky a podnikania. Vždy môžete začať s Ecwid (alebo dokonca Shopify)’s Lite plán) a potom prejdite na Shopify’s 29 dolárov mesačne plán pre lepšie funkcie.

Ak nie’netreba predávať online, pozrite si našu recenziu najlepších tvorcov webových stránok pre malé firmy a nájdite najlepšie riešenie pre svoju firmu.

Moja značka je najdôležitejšou vecou pre moje podnikanie – akú platformu by som mal zvoliť?

Služba Shopify vám poskytuje oveľa kreatívnejšiu kontrolu nad online obchodom ako Ecwid, takže ak je pre vás dizajn skutočne dôležitý,’je to vaša najlepšia voľba. Môžete prehliadať rôzne témy, prispôsobovať ich a dokonca prepínať, ak si budete chcieť prestaviť neskôr.

Ak je estetika nanajvýš dôležitá, určite sa pozrite na našu recenziu elektronického obchodu v oblasti Squarespace a zistite, čo môže tento dizajnovo orientovaný tvorca elektronického obchodu ponúknuť..

Existujú pravidlá o tom, aké druhy produktov môžem predať?

Nie! Ecwid aj Shopify vám umožňujú predávať, čo sa vám páči – každé podnikanie je jedinečné a obe platformy vám poskytujú priestor na sledovanie akéhokoľvek kanála, ktorý máte’nadšený! Zatiaľ čo platformy ako Etsy majú pravidlá o tom, čo môžete predávať, Ecwid a Shopify nechajú vaše podnikanie na vás. Či už je to’s ručne pletenými ponožkami alebo e-knihami’môžete predávať bez obmedzení.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map