GoDaddy vs Squarespace: Potrebujete rýchlosť alebo dizajn?

Rozhodnutie o tom, ako si vytvoriť svoj vlastný web, nie je’t ľahké. Existuje veľa možností, ale ak áno’znovu si to prečítate’Pravdepodobne ste sa rozhodli, že tvorcom webových stránok je vaša najlepšia stávka.


Ak nie’neviem už, Tvorca webových stránok je online platforma, ktorá vám pomôže vytvoriť si vlastný web bez nutnosti kódovania.

Raz ty’Rozhodli ste sa použiť nástroj na tvorbu webových stránok, ďalším veľkým rozhodnutím je zvoliť si, ktorý z nich by ste si mali zvoliť. Koniec koncov, je ich toľko!

GoDaddy vs Squarespace

GoDaddy a Squarespace sú populárni tvorcovia webových stránok, sú však navrhnutí pre veľmi odlišných ľudí.

Používanie GoDaddy je najrýchlejší spôsob, ako vytvoriť webovú stránku. to’je ľahko použiteľný a lacný – ceny začínajú už od 10 dolárov mesačne. Squarespace je trochu časovo náročnejší a stojí o niečo viac – najlacnejší plán Squarespace je 12 dolárov mesačne.

Dostanete však to, za čo platíte – Squarespace’s dizajny sú najlepšie na trhu. Choď oci’s šablóny môžu’Nepomôžem, ale vyzeraj trochu ‘Obyčajná Jane’ v porovnaní. Naši používatelia takmer rovnako odporučili GoDaddy aj Squarespace, ale z rôznych dôvodov: tam’je to jasný kompromis medzi rýchlosťou / cenou a dizajnom.

Môžete vidieť, že sa to odrazilo v našich výsledkoch, keď sme obidve platformy prešli celým našim výskumným procesom:

Tu v nástroji na tvorbu webových stránok’Našou úlohou je testovať výrobky a povedať, aké dobré sú. Nižšie ste vy’Zistím, ktorá z týchto platforiem je lepšia všestranná tvorkyňa webových stránok, čo si bežní ľudia myslia o GoDaddy a Squarespace a ktorá z nich je pre vás najvhodnejšia.

Ďalšie informácie:

10 najlepších tvorcov webových stránok – prečítajte si naše recenzie s 10 najlepšími staviteľmi webových stránok na trhu (upozornenie na spoiler – funkcia GoDaddy aj Squarespace sú k dispozícii!)
Tabuľka porovnania nástroja na tvorbu webových stránok – to najlepšie (a najhoršie) každého staviteľa podľa potreby ‘na prvý pohľad’ formát pre priame porovnanie

Kód ponuky pre Squarespace – už je nastavený na Squarespace? Tento kód získa 10% zľavu z akýchkoľvek platených programov pre odborníkov na tvorbu webových stránok.

Vezmite Kvíz pre tvorcov webových stránok – príliš veľa možností? Vezmite náš dvojminútový kvíz a nájdite najlepší tvorca webových stránok pre vaše potreby.

6 najlepšie navrhnutých webových stránok – inšpirujte sa našimi najlepšími výbermi z tohto roku!

1

GoDaddy vs Squarespace: Klady a zápory

Výhody a nevýhody GoDaddy

GODADDY PROS# 1

# 2

Vytvára stránky s ADI a poskytuje rýchle riešenie na tvorbu webových stránok
Prepínajte témy kedykoľvek a vaše stránky automaticky preformátujú váš obsah
GODADDY CONS# 1

# 2

Niektoré funkcie nemajú hĺbku
Obmedzenia tvorivej slobody

Klady a zápory

SQUARESPACE PROS# 1

# 2

Skutočne kvalitné funkcie, ktoré pomôžu oživiť vaše webové stránky
Úchvatné témy s množstvom prispôsobenia
SQUARESPACE CONS# 1

# 2

Relatívne drahé cenové plány
Rozhranie úprav môže chvíľu trvať, kým sa s ňou vyrovnáte

2

Jednoduchosť použitia

Keď vám väčšina webových stránok povie, že je platforma ľahko použiteľná, je to tak’s často nevhodný komentár. oni’Skúsim to na pár minút a potom mu dáme palce nahor alebo nadol. Robíme veci inak.

Pretože my’ste zvyknutí tráviť naše dni vykonávaním výskumu, čo’Pre nás to nemusí byť také ľahké. Stretli sme sa teda s niektorými svetskými ľuďmi a prinútili ich vyskúšať aj GoDaddy a Squarespace. Požiadali sme ich, aby si vytvorili vlastnú webovú stránku a vyhodnotili, ako ľahko našli rôzne úlohy.

Potom sme si s nimi sadli na rýchly rozhovor, kde sme naozaj spoznali svoje myšlienky na tvorcoch webových stránok. Tu je pár vecí, ktoré ľudia museli povedať:

Myslím, že GoDaddy je skutočne rýchly spôsob, ako vytvoriť webovú stránku. Za menej ako hodinu mám web, ktorý vyzerá dobre.

redaktor GodaddyGoDaddy vám umožňuje upravovať vaše webové stránky po tom, čo dá príklad toho, ako by vaše stránky mohli vyzerať

Téma Squarespace ma nielen vyzeral neuveriteľne, ale všetky vlastnosti, ktoré som potreboval, aby som bol úspešný, tam na mňa čakali.

editor štvorcovSquarespace’s editor je čistý a jasný a funguje tiež pomocou drag-and-drop

Vybratie správnej témy pomocou funkcie Squarespace je dôležité. Všetci vyzerajú neuveriteľne, ale nájsť ten, ktorý má funkcie, ktoré už potrebujete zabudovať, vám v dlhodobom horizonte uľahčí prácu..

Pýtali sme sa tiež ľudí, aká je pravdepodobnosť’d byť odporučiť GoDaddy alebo Squarespace priateľovi. GoDaddy vyšiel s 8% vyšším odporúčaním ako Námestie. To viedlo k tomu, aké jednoduché bolo dať webovú stránku GoDaddy od začiatku.

GoDaddy vs Squarespace – Jednoduché použitie: Verdikt

Celkovo je GoDaddy ľahšia platforma na používanie. Beží na čistú rýchlosť navrhnúť webové stránky pre vás, ktoré potom môžete prispôsobiť. S Squarespace, ty’Pri zostavovaní vlastnej webovej stránky sa spoliehajte na svoje ohromujúce témy a na dostupné funkcie.

3

Flexibilita dizajnu

Dizajn má dve veci: vzhľad a kontrolu. Nakoniec chcete, aby vaše webové stránky vyzerali dobre, ale tiež aby ste na ne mohli umiestniť vlastnú pečiatku. Ak to chcete urobiť, musíte mať dobrú úroveň prispôsobenia.

GoDaddy aj Squarespace’s témy reagujú na mobil.

GoDaddy spolupracuje s ADI (Artificial Design Intelligence), aby vám pomohol navrhnúť vaše webové stránky. Položením niekoľkých otázok, napríklad toho, na čo chcete web (napr. Blogovanie, podnikanie), môže vytvoriť návrh na základe vašich odpovedí.

Potom máte určitú úroveň kreatívnej kontroly. Môžete zmeniť tému, upraviť veľkosť textu / písmo, vložiť tlačidlá atď. Pretože však pri navrhovaní vašich webových stránok preberá spoločnosť GoDaddy zodpovednosť, stratíte nejakú kreatívnu kontrolu sami.

Štvorcový priestor vás naopak posunie na sedadlo vodiča. Začnete výberom z radu tém, ktoré boli odborne zostavené. Potom môžete vyplniť tému svojím vlastným obsahom, vykonať úpravy a potiahnuť ďalšie požadované funkcie.

Témy štvorcovTémy štvorcov sú vynikajúce pre akýkoľvek druh kreatívnej webovej stránky

Nielen to Squarespace’Témy vyzerajú rovnako dobre ako profesionálny webový vývojár’s (v skutočnosti sú’všetky vytvorené dizajnérmi!)’tiež veľmi flexibilný, pokiaľ ide o to, čo môžete upravovať. Program Squarespace ponúka úroveň prispôsobenia, ktorú pár ďalších tvorcov webových stránok zodpovedá.

GoDaddy vs Squarespace – Dizajn: Verdict

Štvorcový priestor je jednoznačne lepšou možnosťou pre dizajn. Jeho témy sú krásne remeselne a raz’dostal som sa na koniec editora, ty’Budete mať úplnú kontrolu nad svojimi webovými stránkami’s konečný návrh. GoDaddy je viac zbavený a zjednodušený; to’je to rýchlejšie, ale stratíte trochu kreatívnej kontroly.

4

Funkcie a nástroje

to’Vždy je dobré sa pozrieť, aké funkcie má webový tvorca. Koniec koncov, to určuje, čo môžete alebo môžete’nerobte to na platforme.

to’To je obzvlášť dôležité v prípade GoDaddy a Squarespace, pretože ani jeden nemá svoj vlastný trh s aplikáciami. To znamená, že jediné ponúkané funkcie sú tie, ktoré sú zabudované’s nie je možné pridať ďalšie doplnky. Tak, nechaj’Pozrite sa, čo môžu v oboch oblastiach urobiť.

E-commerce

Existuje tu niekoľko kľúčových rozdielov, ale my’Začnem prehľadom funkcií, ktoré majú obe platformy spoločné:

 • Zabezpečenie SSL – bezpečná ochrana platieb a transakcií zákazníkov
 • Podpora pre PayPal, Stripe a Square ako platobné procesory
 • Možnosť predaja neobmedzeného množstva výrobkov
 • Opustenie obnovenia košíka – pošlite zákazníkom e-mail, ktorý ich upozorní, aby skontrolovali, či opustia vašu stránku pred zaplatením
 • Schopnosť vytvárať propagačné a zľavové kódy

Avšak tam, kde sa líšia, je to, že GoDaddy nemá’presadiť svoju vlastnú transakčnú sadzbu. To znamená, že v službe Squarespace ste vy’Musím zaplatiť ďalší poplatok v hornej časti platobnej brány, ktorú vyberiete na spracovanie transakcie.

Squarespace vyhráva na pár vecí sám. Pre jeden, môžete predávať digitálne aj fyzické výrobky, ako sú online kurzy a softvérové ​​súbory na stiahnutie. Na GoDaddy to’Je to len fyzický produkt.

Štvorcový priestor tiež umožňuje synchronizáciu obchodu s Instagramom. To znamená, že môžete predávať ľuďom priamo na Instagrame bez toho, aby museli opustiť sociálne médiá, aby si mohli kúpiť.

A čo predaj? v režime offline?

Program Squarespace teraz ponúka integráciu na námestí, čo znamená, že môžete predávať produkty v režime offline, prijímať platby kartou a udržiavať všetko synchronizované so svojím online inventárom – všetko, čo potrebujete, je aplikácia Commerce Squarespace Commerce a čítačka kariet Square (49 dolárov). Toto nie je’Niečo, čo GoDaddy v súčasnosti ponúka, je to skvelé plus pre Squarespace.

Potrebujete podrobnejší pohľad na elektronický obchod GoDaddy a Squarespace?

Recenzia elektronického obchodu GoDaddy

Preskúmanie elektronického obchodu v štvorci

Chcete ich porovnať s inými platformami elektronického obchodu?

Najlepšie platformy elektronického obchodu

blogovanie

Toto je oblasť, do ktorej spadne GoDaddy. Svoje blogové príspevky môžete rozdeliť do kategórií, vložiť RSS kanál a sledovať svoj blog.’výkon prostredníctvom analytiky, ale to’s, pokiaľ to ide.

S programom Squarespace môžete robiť všetko a ešte viac. to’Funkcie blogov sú pekne dobré. Môžete pridať sekciu komentárov pre čitateľov, archivovať staré príspevky, sociálnu záložku a pridať funkciu vyhľadávania, aby ľudia mohli nájsť to, čo hľadajú’hľadám rýchlo.

Hľadáte vytvoriť blog?

Ako začať blog

9 najlepších blogovacích platforiem

E-mailový marketing

Obidve vám umožňujú získať si vlastné e-mailové adresy prostredníctvom balíka G Suite, aj keď GoDaddy má tiež zabudovanú e-mailovú službu za príplatok.

GoDaddy a Squarespace tiež umožňujú spúšťať e-mailové marketingové kampane. Choď oci’s je hostovaná na mieste, zatiaľ čo Squarespace’s je tiež hosťovaná interne pomocou e-mailových kampaní Squarespace. Môžete si vybrať z niekoľkých šablón e-mailov, potom pridať svoj vlastný obsah a spustiť ich používateľom.

Integrácia sociálnych médií

Toto je ďalšia oblasť, v ktorej je GoDaddy zapnutý, takže na svoje webové stránky môžete vkladať iba tlačidlá sociálnych sietí. Môžete odkazovať na svoje stránky Facebook, Twitter alebo Instagram a ľudia na ne môžu kliknúť, aby videli vašu prácu a nasledovali vás.

Štvorcový priestor opäť robí veci o krok ďalej. To vám dáva ‘sociálne podiely’, takže používatelia môžu uverejňovať váš obsah na svojich sociálnych sieťach pomocou niekoľkých kliknutí. Vloženie sociálneho kanála je tiež jednoduché a je to jednoduché’je to vynikajúci spôsob, ako ukázať používateľom vaše najnovšie príspevky, tweety a obrázky.

GoDaddy vs Squarespace – Funkcie: Verdikt

to’je to ďalšie víťazstvo pre Squarespace. Má veľa funkcií na výber, ale viac ako to, že sú skutočne dobre postavené. to’Je to taká extra kvalita, ktorá vidí, že Squarespace tu porazil GoDaddy. Na GoDaddy stále existuje veľa možností, ale nie rovnakých štandardov.

5

SEO

SEO (Search Engine Optimization) je proces, ktorý pomáha vášmu webu vysoko hodnotiť hodnotenie spoločnosti Google. Čím vyššie sú výsledky vyhľadávania, tým vyššia je pravdepodobnosť, že ľudia uvidia vaše stránky, potom na ne kliknú. Existuje veľa spôsobov, ako vylepšiť svoje stránky’s SEO a tvorcovia webových stránok odvádzajú skvelú prácu pri poskytovaní určitých nástrojov na pomoc.

GoDaddy a Squarespace sú z hľadiska podpory SEO takmer rovnaké. Môžete tiež:

 • Upravte metazazyky / popisy – text, ktorý sa objaví vo vyhľadávaní Google
 • Zmeniť adresy URL – text medzi lomkami, ‘/’, po vašej doméne
 • Pridajte alternatívny text obrázka – napíšte niečo o svojich obrázkoch, aby spoločnosť Google vedela, čo zobrazujú
 • Získajte podporu kľúčových slov – aby ste vedeli, ktoré slová alebo frázy sa majú vložiť do vašej kópie
 • Používajte témy reagujúce na mobilné zariadenia – čo znamená, že sa váš web automaticky prispôsobí rôznym veľkostiam obrazovky (čo vyhľadávacie nástroje hľadajú)

Tam, kde GoDaddy pipsy Squarespace prechádza mapovaním stránok. GoDaddy vám umožňuje nahrať kópiu svojich webových stránok’s Štruktúra adries URL spoločnosti Google, čo znamená, že spoločnosť Google bude mať oveľa lepšie pochopenie usporiadania vašich stránok.

GoDaddy SEOIba niektoré z nástrojov SEO, ktoré poskytuje GoDaddy

GoDaddy vs Squarespace – SEO: Verdikt

to’je blízko, ale GoDaddy získava víťazstvo v oblasti SEO. Vaša úroveň kontroly je rovnaká u oboch tvorcov webových stránok, ale so serverom GoDaddy môžete spoločnosti Google odoslať súbor Sitemap pre vzájomný prospech. Štvorcový priestor je však stále skvelý pre SEO a vy ste vyhrali’Nemať problémy s vysoko hodnoteným webovým serverom Squarespace.

Chcete sa dozvedieť viac o SEO? Prečítajte si niekoľko užitočných príručiek a tipov pre profesionálov:

 • webové stránky architektúra
 • Backlinking
 • Ukotviť text

6

Pomoc a podpora

Úroveň pomoci, ktorú dostanete, je nevyhnutná pre úspech vášho webu. Popri kvalite podpory to aj je’Je tiež pekné získať pomoc rôznymi spôsobmi.

s Choď oci, dostanete 24/7 telefonickú podporu a máte možnosť živého rozhovoru, ktorá je otvorená do 18:00. Bohužiaľ, tam’s e-mailová podpora.

Pomoc a podpora pre GoDaddy

s Squarespace, dostanete e-mailovú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni a od pondelka do piatka od 16:00 do 20:00 EST máte tiež možnosť živého rozhovoru. Nie’Nemám telefonickú podporu.

vedomostná základňaCentrum pomoci služby Squarespace je jasne usporiadané, aby vám pomohlo nájsť odpovede rýchlo a ľahko. Okrem vyhľadávacieho panela a kategórií prehliadania si môžete vybrať z webinárov, videí a e-mailovej podpory.

Opäť platí, že pár je ťažké oddeliť, ale je tu istič – ich centrá pomoci. Centrum pomoci je zabudovaný prostriedok, v ktorom nájdete užitočné príručky, ako robiť určité veci. Jednoducho napíšete svoju otázku, kliknete na vyhľadávanie a nájdete relevantného sprievodcu.

Našli sme GoDaddy’Centrum pomoci je trochu preplnené. GoDaddy začiatkom roka zmenil svoju platformu na používanie ADI, ale nie všetky príručky boli aktualizované.

Squarespace’Centrum pomoci je na druhej strane čisté a jasné. to’je ľahké sa orientovať a nájsť presne to, čo ste vy’hľadám.

GoDaddy vs Squarespace – Pomoc a podpora: Verdikt

Squarespace berie korunu za pomoc a podporu. GoDaddy aj Squarespace ponúkajú nepretržitú podporu, živé rozhovory a centrá pomoci. Squarespace vyhrá, pretože jeho centrum pomoci je, oveľa užitočnejšie. Sprievodcovia sú všetky aktuálne a to’je ľahké nájsť, čo ste’hľadám.

Zaujíma sa o ďalšie porovnania GoDaddy alebo Squarespace?

Wix vs GoDaddy

Weebly vs Squarespace

7

Ceny a hodnota za peniaze

Ak ty’nejde o tech whiz, viem, čo je a nie je’• Hodnota za peniaze s tvorcami webových stránok môže byť ťažká. Našťastie sme’Mal som dôkladný pohľad na GoDaddy aj Squarespace’s ceny plány, aby zistili, ktoré vám dáva lepšie riešenie.

GoDaddy má štyri cenové plány, v rozmedzí od 10 $ / mesiac do 25 $ / mesiac. Keď stavitelia webových stránok prichádzajú, GoDaddy’Plány sú veľmi lacné, ale čo získavate za svoje peniaze?

Môžete použiť rovnaký editor, mať rovnaké témy a získať rovnakú podporu pre všetky štyri plány. Ak ty’Pokiaľ ide o podnikanie, mali by ste sa pozerať na štandardný plán 15 $ / mesiac alebo ešte lepšie na prémiový plán 20 $ / mesiac..

Tu získate ďalšie možnosti zdieľania v sociálnych sieťach, nástroje a pokyny pre SEO a možnosť prijímať online platby za služby a rezervácie. S plánom elektronického obchodu ste to uhádli – môžete predávať výrobky online. Tým sa otvoria všetky funkcie elektronického obchodu, o ktorých sme hovorili v časti Funkcie, a získate pekný malý informačný panel, z ktorého môžete pracovať.

cenové plány godaddy vs squarespace godaddy

Squarespace má tiež štyri cenové plány, v rozmedzí od 12 $ / mesiac do 40 $ / mesiac. Dva lacnejšie plány sú určené pre jednotlivcov alebo podniky, ktorí si to nezdajú’netreba predávať online. Získate prístup k takmer všetkému a na rozdiel od GoDaddy je zabezpečenie SSL súčasťou všetkých plánov.

Horná vrstva cenotvorby vám poskytuje funkčnosť elektronického obchodu. Môžete zmeniť ktorúkoľvek tému Squarespace na prekrásny výklad a integrovať svoj web s nakupovaním na Instagrame.

štvorcový priestorSquarespace ponúka štyri cenové plány, z ktorých každý je určený na inú potrebu.

Ušetrite 10% z ľubovoľného plánu štvorcov!

Máme exkluzívny kód ponuky, ktorý ušetrí 10% pri prvom nákupe v službe Squarespace! Jednoducho zadajte kód WBE pri pokladni.

Pozrite si náš kód ponuky služby Squarespace a získajte viac informácií o úsporách, ktoré môžete dosiahnuť.

GoDaddy vs Squarespace – hodnota za peniaze: verdikt

to’je kravata! GoDaddy má lacnejšie cenové plány, ale program Squarespace vám dá viac. Ak ty’GoDaddy je skvelá voľba pre jednoduché weby. Program Squarespace je bohatý na kvalitu a môže vám pomôcť vytvoriť vizuálne ohromujúci funkčný web.

Squarepace Pricing Review – dozvedieť sa viac o čom’zahrnuté do každého plánu 8

GoDaddy vs Squarespace: Záver

V súčasnosti by ste mali mať jasnú predstavu o tom, ktorý nástroj na tvorbu webových stránok je lepší v každej z oblastí, v ktorých pôsobíme’pozrel som sa. Tu’s rýchla rekapitulácia:

GoDaddy vs SquarespaceGoDaddySquarespaceJednoduchosť použitia

dizajn

Vlastnosti

SEO

Pomoc a podpora

Hodnota za peniaze

Skutočne jednoduchý a rýchly prístup k webdizajnu vďaka ADI.Trocha strmá krivka učenia, ale dosť ľahko, keď pochopíte editora.
Obmedzený výber tém a kreatívna kontrola vďaka ADI.Nádherné témy a veľká úroveň prispôsobenia.
Mnoho ponúkaných funkcií a nástrojov, ale niektorým z nich chýba skutočná kvalita.Špičkové funkcie v skutočnej kvalite, ktoré sú ideálne pre internetové obchody a blogy.
Veľká úroveň kontroly nad vecami, ktoré majú vplyv na SEO, a vynikajúca možnosť súboru Sitemap.Prístup ku všetkým základným funkciám a nástrojom SEO.
Telefonická podpora 24/7 a možnosť živého rozhovoru. Mierne zastarané a neinformované centrum pomoci.Podpora 24/7 e-mailom a možnosť živého rozhovoru. Naozaj čisté a jasné centrum pomoci.
Lacné cenové plány a možnosť vybudovať internetový obchod.Relatívne drahé cenové plány, ale za svoje peniaze získate veľa kvality – v dizajne aj vo vlastnostiach.

Teraz sme’V porovnaní s GoDaddy a Squarespace podrobnejšie, môžete vidieť tam’Je to omnoho viac na rozdiel od rýchlosti a dizajnu. Choď oci’Najlacnejší plán je o pár dolárov lacnejší ako Squarespace’s – ale štvorcový priestor’Vďaka bohatým a dobre zabudovaným funkciám získate za svoje peniaze toľko tresku.

Hľadáme hlbšie, Squarespace má lepšie možnosti SEO ako GoDaddy a je lepšie vybavený na online predaj, ak je to niečo, čo by ste chceli vyskúšať v budúcnosti. Pomoc a podpora na námestí je tiež výrazne silnejšia. Celkovo vzaté, Squarespace je náš víťaz – pokiaľ čas nie je skutočne podstatný.

9

GoDaddy vs Squarespace: FAQ

Kto sú GoDaddy a Squarespace’s hlavnými konkurentmi?

Existuje veľa ďalších tvorcov webových stránok, ale dvaja, ktorí vynikajú, sú Wix a Weebly. Wix je webový tvorca, ktorý ponúka ADI aj drag-and-drop editor. Ak sa chcete dozvedieť viac o Wix a Weebly, pozrite sa na recenziu Wix a našu Weebly recenziu.

Prečo by nemal’• Práve som si najal vývojára webových stránok?

to’nie je to len cena, ktorá odkladá vývojárov ľudí – je to’s prebiehajúca údržba. Svet webdizajnu sa neustále mení a webové stránky sú rýchlo zastarané. to’je jednoduchšie byť na platforme, ktorá sa sama o sebe vyvíja a aktualizuje funkcie, ktoré môžete používať pri zmene času, namiesto toho, aby ste museli každý rok alebo dva kontaktovať vývojára a vykonať zmeny..

Čo keď budem potrebovať internetový obchod?>

Ak je jediným účelom vašej webovej stránky elektronický obchod, vy’Budem chcieť silnejšie riešenie. GoDaddy a Squarespace sú v poriadku, keď tu a tam predávajú nepárny produkt, ale stavitelia internetových obchodov, ako sú Shopify a BigCommerce, pomáhajú obchodníkom posunúť svoje obchody na ďalšiu úroveň. Môžete si prečítať naše recenzie Shopify a BigCommerce recenzie.

Bolo pre nás porovnanie užitočné?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me