Tvorca webových stránok SEO vs WordPress SEO: Ktorý z nich je lepší?

Tvorca webových stránok SEO vs WordPress SEO


“Je SEO pre tvorcov webových stránok alebo SEO pre WordPress lepšie?”

to’je to dobrá otázka a my sme sa na to veľa pýtali.

Pravdepodobne máte podobné (zatiaľ bežné) otázky, ako napríklad:

 • Ktorý tvorca webových stránok je pre SEO najlepší?
 • Má konkrétny tvorca webových stránok prirodzenú výhodu, pokiaľ ide o vyššie hodnotenie v službe Google?
 • Všetci a ich mačky mi hovoria, že WordPress SEO je najlepší a je jediným spôsobom, ako sa umiestniť vysoko vo výsledkoch vyhľadávania. pravdivý?
 • Ľudia hovoria ťahať & Tvorcovia webových stránok s poklesom majú v službe Google strašné hodnotenie. mýtus?

Chceš môj rýchly názor?

 • Don’neviem.
 • pravdepodobne.
 • nepravdivý.
 • Úplne mýtus.

Ste prekvapení mojimi názormi? Možno?

Ak viete, čo SEO (“Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja”) je, potom to viete’s jedným z hlavných záchvatov vašich webových stránok.

Ak máš’T o SEO som v podstate nepočul’je to proces, ktorý má pomôcť vášmu webovému miestu umiestniť sa vo vyhľadávačoch ako Google.

Keď váš web získa väčšiu viditeľnosť vo výsledkoch vyhľadávania (vyššie poradie), navštívi váš web viac ľudí.

Dáva to zmysel, správne?

V tomto príspevku sa chcem s vami podeliť o svoje vlastné názory na tvorcov SEO a webových stránok.

môžem’t povedať, ktorý konkrétny tvorca webových stránok je pre SEO najlepší, ale na základe svojich vlastných skúseností sa môžem pokúsiť rozptýliť niektoré bežné mýty / dezinformácie o tejto téme..

Skôr ako sa dostaneme, pozrite sa na našich najvyššie hodnotených tvorcov webových stránok:

Poznámka: Ak ste sa spýtali 100 ľudí na SEO, môžete’Pravdepodobne získam 100 rôznych názorov. ja’Nie som žiadnym spôsobom vedúcim expertom (hoci s niektorými z nich budem počas svojej diskusie nižšie). ja’Len zdieľam to, čo pre nás v minulosti fungovalo, a tak to môže alebo nemusí fungovať pre vás.

Teraz, keď som’Urobil som moje vyhlásenie, dúfajme, že som vyhral’t dostať kamene hodil na mňa hardcore SEO fanatikov. Pravdepodobne áno!

Vyberte si tvorcu webových stránok a zarábajte online ešte dnes

Aký typ stránok chcete vytvoriť?

vytvoriť webovú stránku vybudovať internetový obchod WEBOVÁ STRÁNKA ONLINE SKLADOVANIE

Používanie programu WordPress neznamená, že získate vyššie hodnotenie vo vyhľadávaní

“Existuje veľa dezinformácií o webových stránkach WordPress, ktoré sa vždy umiestnili lepšie ako webové stránky zostavené s tvorcami webových stránok. To jednoducho nie je’Prípad založený na našich skúsenostiach.”

Povedzte whaaat?

Viem, že niektorí z vás pravdepodobne vyskočia zo svojich kresiel, pretože si myslíte, že’nenávidím WordPress.

Nemám’Nenávidím WordPress.

Vlastne ma baví používať, pretože po rokoch budovania webových stránok s oboma drag & kvapka tvorcovia webových stránok as WordPress, ja’Naučil som sa ho používať veľmi zdatne a odvážim sa povedať, dokonca som sa naučil, ako napísať trochu kódu!

V skutočnosti je táto webová stránka postavená na WordPress – pretože je najlepšou platformou na písanie blogových príspevkov.

Ale keď som prvýkrát začal vytvárať webové stránky, WordPress bolo ťažké zviera skrotiť.

Bolo to mätúce, príliš technické (pre hlúposť’ ja) a ak som chcel urobiť nejaké zmeny v dizajne alebo presunúť svoj obsah, potreboval som napísať kód alebo najať niekoho, kto môže.

ja’Priznám sa – WordPress ma prinútil cítiť hlúposť.

Pracoval som na plný úväzok a práve som to neurobil’Nechcem sa zaoberať učením všetkých technických vecí, ktoré prišli s WordPress po tom, čo som sa vrátil z práce.

že’to je dôvod, prečo som sa obrátil k drag and drop staviteľov webových stránok – čo ma cítil menej hlúpy!

Umožnili mi rýchlo, lacno vytvárať webové stránky a počas rodinných rozhovorov s ohňom sa javili ako kódujúca rocková hviezda (hlavná nevýhoda: všetci ma začali pýtať, aby som pre nich vytvoril webové stránky).…)

Prečo teda všetci na internete, ktorí podľa všetkého vedia niečo o vytváraní webových stránok, hovoria, že používajú WordPress, pomôžu vám umiestniť sa vo vyhľadávačoch vyššie?

Hmmm, vynikajúca otázka. Vlastne vôbec netuším.

Možno to niekde prečítali, a tak to znova opakovali ostatným? Po niekoľkých kolách sa to trochu zmenilo na nejakú formu “pravda”, vieš čo myslím?

my’všetci to zažili a to’je tak ľahké to urobiť na internete, kde ľudia môžu byť menej zodpovední za to, čo hovoria.

Veril som v to tiež, až kým niektoré z našich webových stránok, ktoré sú postavené na ťahaní & Tvorcovia webových stránok (ako Wix, Squarespace, Weebly) sa začali objavovať na prvej stránke Google.

Tieto webové stránky z našich predchádzajúcich projektov prekonali dokonca aj niektoré webové stránky WordPress.

Vzdych! V žiadnom prípade!!

že’to, čo som si myslel tiež, správne?!

Tu’je to vec. “všetci” hovorí, že WordPress je pre SEO najlepší – ale ako to s konečnou platnosťou môžu povedať?

“nemožné” SEO experiment, ktorý nikto nevykonával

“Ja som nemal’Nevidel som definitívny dôkaz, že webové stránky WordPress sú vždy lepšie ako webové stránky, ktoré nie sú WordPress. Pravdepodobne preto, že takýto výskum neexistuje?”

Prechádzal som sa na internete a dúfal som, že niekto uskutočnil experiment, aby zistil, či je téza pravdivá – že pomocou WordPress sa dajú ľahko prekonať webové stránky vytvorené pomocou drag & stavitelia webových stránok.

Ale potom som si myslel, “Ako by mohol niekto navrhnúť tento experiment?”

ja’m školením nie je vedecký výskumník, ale viem oceniť najlepší spôsob, ako otestovať, či jeden faktor priniesol zmenu, je udržať všetky ostatné faktory konštantné / rovnaké a jediným rozdielom je to, ktorý tvorca webových stránok bol použitý..

To je jediný spôsob, ako môžete skutočne zistiť, či použitie konkrétneho nástroja na tvorbu webových stránok prinieslo zmysluplný rozdiel.

Je dokonca možné spustiť “rýdze” experimentovať? Môže byť každá webová stránka úplne rovnaká a môže sa s ňou zaobchádzať rovnako?

 • Mohli by všetky webové stránky zdieľať rovnaké doménové meno? – Nie
 • Mohla by mať každá webová stránka presne ten istý obsah? – Áno
 • Mohla by sa každá stránka uverejniť v rovnakom presnom čase? – Pravdepodobne
 • Mohol by každý web získať rovnakú úroveň propagácie? – Pravdepodobne nie
 • Môže každá webová stránka získať rovnaké spätné odkazy z iných webových stránok (keď iné webové stránky odkazujú späť na vaše webové stránky)? – Nie

to’Je prakticky nemožné stavať presne tie isté webové stránky na rôznych tvorcoch webových stránok, ako môžete’t kontrolovať, ako ostatní ľudia reagujú na každý z webových stránok.

Ako môže niekto definitívne povedať, že konkrétny tvorca webových stránok je pre SEO lepší?

Na ilustráciu tohto bodu zvážte tento príklad.

nechať’Povedzme, že pre tento experiment bolo vytvorených niekoľko webových stránok a webové stránky sa týkali výcviku psov.

Každá webová stránka bola postavená na inom tvorcovi webových stránok, mala presne rovnaký obsah o výcviku psov, rovnaký dizajn, získala rovnakú úroveň propagácie a dokonca mala presne rovnaký názov domény (čo je nemožné, ale nechajte’s týmto predpokladom pokračujte).

Jedného krásneho rána narazila na jeden z týchto experimentálnych webových stránok špecialista na výcvik psov, ktorý je trochu online celebritou alebo autoritou postavou (vydáva časopisy o digitálnom výcviku psov a má desiatky tisíc sledovateľov a fanúšikov)..

Videla experimentálnu webovú stránku zostavenú s Wixom, milovala ju, napísala o nej článok a podelila sa o ňu s tisíckami svojich sledovateľov.

Takže web, ktorý bol postavený s Wixom, dostal od tejto autoritatívne osobnosti veľa lásky online.

Prepojila na túto webovú stránku zo svojej vlastnej webovej stránky (ktorá sa v spoločnosti Google umiestnila na veľmi vysokej priečke, pretože spoločnosť Google uznala jej webovú stránku za autoritu), a tak veľa jej fanúšikov, pretože jej fanúšikovia dôverujú jej názoru a tomu, čo povedala o vašich webových stránkach.

Vaše webové stránky tiež dostali “15 minút slávy” keď to veľa ľudí zdieľa so svojimi sociálnymi sieťami.

Magicky Google tiež začal dať vášmu webu nejakú lásku a váš web (postavený na Wixe) sa začne radiť vyššie a vyššie vo výsledkoch vyhľadávania.

Mal tento vplyvný odborník v oblasti psov rovnakú šancu, že narazí na vaše ďalšie experimentálne webové stránky, ako sú webové stránky vytvorené s Wixom?

Podľa našich hypotetických parametrov experimentu – Áno.

Znamená to, že vaša webová stránka Wix je pre SEO lepšia ako iné webové stránky?

– Nie.

užitočný & Vynalézavý obsah je hlavným faktorom pri prijímaní vyšších hodnotení vyhľadávačov – nie podľa toho, ktorý nástroj na tvorbu webových stránok ste použili

“Spoločnosť Google a ďalší vedúci odborníci na SEO potvrdili, že spätné odkazy a obsah sú najdôležitejšími faktormi pri dosahovaní vyšších hodnotení vyhľadávacích nástrojov.”

Otázky, na ktoré by ste sa mali zamyslieť:

 • Začali vaše webové stránky získavať popularitu, pretože boli postavené na platforme Wix? – Don’nemyslím.
 • Bol by váš náhly nárast poradia vo vyhľadávaní lepší alebo horší, ak ste použili iného tvorcu webových stránok (napríklad WordPress, Squarespace a Weebly)? – Nemám’nemyslím.

Náhly nárast v hodnotení tejto experimentálnej webovej stránky nemal nič spoločné s tým, ktorý tvorca webových stránok ste použili.

Malo to spoločné so zobrazovaním vyhľadávacích nástrojov, že táto webová stránka je užitočná – o čom svedčí autoritatívna osoba a jej autoritatívna webová stránka odkazujúca na túto webovú stránku, nasledovaná mnohými jej fanúšikmi, ktorí navštívia webovú stránku a niektorí z nich tiež odkazujú na webovú stránku..

Tvorca webových stránok SEO vs WordPress SEO - spätné odkazyZdroj: Vyhľadávač – spätné odkazy & Obsah – obe sú pre SEO kritické

“sociálne signály” (ľudia, ktorí zdieľajú vaše webové stránky a diskutujú o nich na Facebooku, Pintereste, Twitteri atď.), tiež veľmi pomohli.

Všetky tieto sú “signály” spoločnosti Google, čo dokazuje, že váš web si zaslúžil, aby sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazoval vyššie.

Podľa môjho názoru je prijímanie takýchto online potvrdení jedným z najdôležitejších (ak nie najúčinnejších) techník SEO a je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré spoločnosť Google zvažuje..

Tu’je to ďalší spôsob, ako o tom premýšľať.

Myslíte si, že spoločnosť Google vám navrhne (v zásade schváli) vaše webové stránky, pretože to robí?’Je postavený na určitom tvorcovi webových stránok?

– Nie. Navrhuje webové stránky vo výsledkoch vyhľadávania, pretože sa domnieva, že budú pre vyhľadávačov užitočné.

Ak Google prestal zobrazovať výsledky vyhľadávania, ktoré najlepšie poslúžili záujmom ľudí, môžu hľadači zvážiť použitie iného vyhľadávacieho nástroja a podobne’je to zlé pre spoločnosť Google’s podnikaním.

Ako spoločnosť Google vie, či bude web užitočný?

Primárne založené na “signály” ako napríklad odkiaľ (kvalita) spätných odkazov pochádza a počet (množstvo) spätných odkazov, ktoré váš web dostáva z iných webových stránok.

Poprední odborníci na SEO sa domnievajú, že spoločnosť Google vyhodnocuje každú webovú stránku pomocou viac ako 200 rôznych signálov (alebo faktorov hodnotenia). Každý z týchto hodnotiacich faktorov má inú váhu.

Počet a kvalita spätných odkazov sú zďaleka dvoma najdôležitejšími hodnotiacimi faktormi.

Takže ak ste sa na to zamerali vy’Pravdepodobne sa mi bude dariť celkom dobre’s 80/20 SEO (čo znamená, že 80% vašich výstupov (vyššie hodnotenie vo vyhľadávaní) je poháňaných 20% vstupov (so zameraním na prijímanie dobrých spätných odkazov z iných autoritatívnych webových stránok).

Z 200+ hodnotiacich faktorov, ktorý tvorca webových stránok ste použili, je iba jedným z nich.

Je pravda, že nemám’Neviem presne, akú váhu Google pripisuje tomuto faktoru (vie to iba spoločnosť Google) – ale špekulujem o tom’nie je taký významný faktor v porovnaní s inými faktormi.

Ale internetový kód Guru’s Povedzte, že WordPress má čistšiu / lepšiu kódovú základňu ako & Drop Tvorcovia webových stránok!

“Google nevie’Nemajú problémy s porozumením webových stránok vytvorených s popredným ťahaním & stavitelia webových stránok. WordPress môže mať čistejšiu kódovú základňu, ale jeho dopad na SEO je pravdepodobne okrajový.”

Iste, základňa kódu niektorých z týchto tvorcov webových stránok typu drag and drop nie je taká “čistý” ako otvorené zdrojové kódy, napríklad WordPress.

Ale Google nevie’• Nemáte problémy s prehľadávaním a porozumením webových stránok vytvorených pomocou webových tvorcov.

Napríklad Wix je skutočne zvýraznený v Google’s Pokyny pre správcov webu, hneď vedľa WordPress, v časti s názvom “Pomôžte spoločnosti Google porozumieť vašim stránkam”:

Tvorca webových stránok SEO vs WordPress SEO - Pokyny spoločnosti GoogleZdroj: Pokyny pre správcov webu Google

To dokazuje, že Google uznáva Wix ako “legitímne” tvorca webových stránok.

Existuje veľa internetových fám, že Wix je pre SEO naozaj zlý. Ja som nemal’ešte som nevidel žiadny konkrétny dôkaz takéhoto nároku.

John Mueller z Google sa v skutočnosti na túto otázku obrátil priamo, keď niekto položil otázku na Fórum pomoci pre správcov webu Google Centrálne pomocníky, pričom sa pýtal, či Google nemá rád Wix a či sú webové stránky zostavené pomocou Wix vo výsledkoch vyhľadávania zle..

Tu je Google’s odpoveď:

Tvorca webových stránok SEO vs WordPress SEO - Fórum GoogleZdroj: Centrum pomoci pre správcov webu Google Webmaster

Gary Illyes zo spoločnosti Google ďalej potvrdil, že spoločnosť Google neposkytuje preferenčné zaobchádzanie webovým serverom založeným na statickom HTML alebo AJAX (v podstate rôzne programovacie jazyky):

Tvorca webových stránok SEO vs WordPress SEO - Wix HTML AjaxZdroj: Príspevok SEM

Webové stránky zostavené pomocou technológie Wix sú vytvorené pomocou technológie HTML5 a AJAX. Takže na základe Google’vyššie, technológia, ktorú spoločnosť Wix používa pri vytváraní vašich webových stránok, je spoločnosťou Google plne uznaná a pochopená.

Tu sú Rand Fishkin’s myšlienkami na Squarespace (Rand prevádzkuje Moz, ktorý je popredným orgánom v oblasti SEO):

Tvorca webových stránok SEO vs WordPress SEO - Squarespace MozZdroj: Moz.com

Jeho komentár bol z roku 2014, ale myslím si, že je to námestie’s SEO schopnosti zostávajú robustné, a to aj dnes.

Áno – pretiahnite & Drop Tvorcovia webových stránok majú nedostatky

“S tvorcami webových stránok drag and drop môžete’• dolaďte alebo prispôsobujte každý jeden aspekt vašej webovej stránky. S aplikáciou WordPress môžete mať oveľa väčšiu kontrolu nad väčšinou aspektov svojich webových stránok.”

Drag and drop stavitelia webových stránok majú svoje vlastné súbory chýb, pokiaľ ide o SEO, hoci.

Výhoda, že môžete vytvoriť webovú stránku bez toho, aby ste napísali jediný riadok kódu, alebo byť technickým guruom, tiež znamená, že ste vyhrali’• mať úplnú kontrolu nad každým jednotlivým aspektom procesu vytvárania vašej webovej stránky.

Napríklad, aj keď vám Weebly (jeden z najjednoduchších tvorcov webových stránok) poskytuje prístup na úpravu kódov HTML a CSS svojich webových stránok, stále môžete’• ovládajte alebo prispôsobujte ďalšie aspekty, napríklad rýchlosť hostingu.

Tvorca webových stránok spoločnosti GoogleZdroj: Backlinko.com

Rýchlosť načítania webových stránok je jednou zo služieb Google’s hodnotiace faktory.

Ak sa vaše webové stránky načítajú naozaj rýchlo, bude to tak’Je to priaznivý faktor, pokiaľ ide o SEO, pretože zlepšuje vašich návštevníkov’ skúsenosti (nikto nechce čakať na načítanie stránok v súčasnosti).

S WordPress môžete ovládať rýchlosť svojich webových stránok tak, že prejdete na rýchlejší hostiteľ (čo však tiež znamená, že budete platiť viac), alebo dolaďte svoje servery pomocou schopných vývojárov..

Väčšina webových stránok vytvorených pomocou WordPress však používa zdieľaný hosting, ktorý je podobný rýchlosti hosťovania, ktorú získate od tvorcov webových stránok typu drag and drop..

Ako už bolo spomenuté, určite sa môžete zaregistrovať k hostiteľovi, ktorý dokáže načítať vaše webové stránky oveľa rýchlejšie, ale bude vás to stáť (môže sa pohybovať od 30 dolárov mesačne do stoviek dolárov mesačne, oproti približne 5 $ mesačne pre zdieľaný hosting).

Ďalším kritikom, ktorému tvorcovia webových stránok čelia, je to, že môžete’t prispôsobiť adresy webových stránok (URL).

to’je dobre známe, že mať kľúčové slová (o čom je vaša stránka) vo vašej adrese URL a čo najkratšia vaša adresa URL má výhody v hodnotení SEO.

SEO - Tvorca webových stránok s faktorom hodnotenia SEO - URL

SEO - tvorca webových stránok s faktorom hodnotenia - adresa URL kľúčového slovaZdroj: Backlinko.com

Pre väčšinu tvorcov webových stránok môžete’• ovládajte alebo prispôsobte webovú adresu svojej stránky.

Ak ste svoju stránku označili ako “Úžasné metódy výcviku vzácnych psov pre nemeckých ovčiakov”, potom sa adresa URL vašej stránky automaticky zmení na:

www.example.com/awesome-rare-dog-training-techniques-for-german-shepherds

Aj keď to nie je’Čo je hrozné, väčšina odborníkov v oblasti SEO odporučí zmenu adresy URL na niečo kratšie a cielenejšie, napríklad:

www.example.com/dog-training-german-shepherds

Dôvodom je skutočnosť, že slová v adrese URL pomôžu spoločnosti Google zamerať sa na čo’je to skutočne relevantné pre vašu stránku.

S aplikáciou WordPress môžete túto zmenu ľahko vykonať.

Zatiaľ čo väčšina ťahať & zvíťazili stavitelia webových stránok’t vám to umožní, Wix a Squarespace vám dávajú možnosť upravovať / prispôsobovať URL (pozri toto a toto).

Tvorcovia webových stránok vám poskytujú väčšinu základných nástrojov SEO

V skutočnosti ťahajte & stavitelia webových stránok drop vám už poskytujú väčšinu základných nástrojov SEO, aby ste mohli optimalizovať svoje webové stránky tak, aby boli viac priateľské k SEO:

Najlepší tvorcovia webových stránok pre SEO:

Funkcie SEOWixSquarespaceWeebly
Názov stránky&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Popisy meta&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Značky nadpisov na úrovni stránkyH1 až H6H1 & H2Iba H2
Mapa stránky&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Obrázok Alt Značky&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Prispôsobiteľná adresa URL&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Prispôsobené pre mobilné zariadenia&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Schopnosť pridávať médiá (obrázky / videá)&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Pripája sa k službe Google Analytics&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Pripája sa k službe Google Search Console&# 10004;&# 10004;&# 10004;

Majte na pamäti, že sa im hovorí “SEO na stránke” – čo znamená malé kúsky a kúsky, ktoré môžete nakonfigurovať priamo na svojom webe, aby bol prehľadnejší pre vyhľadávače.

Aj keď sú dôležité, don’nezabudnite na pravidlo 80/20, ktoré sme diskutovali vyššie.

Veľká časť vašich výhod SEO pochádza “Off-Page SEO” (veci, ktoré môžete robiť mimo svojich webových stránok a ktoré môžu viesť k vyšším hodnoteniam pri vyhľadávaní) – konkrétne získanie autorizačných webových stránok na prepojenie s vašimi webovými stránkami. To spoločnosti Google ukazuje, že dôveryhodná webová stránka podporuje váš web.

to’Nie je to ľahké, ale kto hovorí, že získanie vašich webových stránok vo výsledkoch vyhľadávania je rýchle a ľahké?

Vyžaduje si to čas, úsilie, vytrvalosť – rovnako ako pri budovaní firmy!

Záver – Efektívne SEO nemá’• Spoľahnite sa výlučne na tvorcov webových stránok. Záleží to na vás.

Táto príručka je užitočná?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map