Štvorcový priestor vs WordPress Čo je celkovo lepšie?

Contents

Dve z najväčších platforiem na vytváranie webových stránok ich musia veľa od seba oddeliť

squarespace vs wordpress preskúmanieHľadáte ohromujúci web? Potom to’to vás neprekvapuje’výber medzi programom Squarespace a WordPress.


Je webový tvorca webových stránok najkvalitnejšie návrhárske šablóny na trhu. to’s hostil pre vás, takže nie’Nemusíte sa starať o správu aktualizácií alebo nájdenie poskytovateľa hostingu. Ty nie’Nepotrebujete ani poznať kód, aj keď je tu možnosť, ak chcete.

WordPress vám tiež umožňuje vytvoriť si vlastnú webovú stránku, ale je to možné’nie je tvorcom webových stránok. my’opätovné preskúmanie stránky WordPress.org, ktorá je platformou s otvoreným zdrojovým kódom a na ktorú väčšina ľudí odkazuje, keď hovoria “WordPress”. WordPress.org sa líši od stránky WordPress.com, ktorá je hostená pre vás a je navrhnutá skôr ako tvorca webových stránok. vy’Musím si nájsť vlastný hosting pre vaše webové stránky WordPress.org (odporúčame Bluehost). A na rozdiel od Squarespace, vy’Tiež určite potrebujem vedieť, ako kódovať. Nevýhodou je, že vám poskytuje najvyššiu úroveň prispôsobenia.

Na tom, čo môžete pomocou WordPress stavať, nie je nijako obmedzený, čo ho robí veľmi populárnym. v skutočnosti, 32% celého internetu využíva technológia WordPress!

WordPress je redakčný systém (CMS), zatiaľ čo funkcia Squarespace je typický tvorca webových stránok typu drag-and-drop. CMS má vo všeobecnosti viac podrobných funkcií ako tvorca webových stránok, čo znamená, že môžete škálovať a prispôsobovať svoje stránky WordPress na technologickejšej úrovni..

Na druhú stranu, Squarespace sa stará o komplexné dizajnové funkcie pre vás, takže sa môžete zamerať na umelecké aspekty vytvárania webovej stránky..

Rýchle zhrnutie…

Cieľom programu Squarespace je umožniť ľuďom s tvorivými nápadmi uspieť bez toho, aby potrebovali zručnosti kódovania. Cieľom programu WordPress je poskytnúť ľuďom úplnú slobodu myslenia mimo poľa a dosahovania ich cieľov a odmeňovať viac technicky zameraných tvorcov lepšou funkčnosťou..

V tomto článku sme’Tieto dva štýlové a výkonné stavače porovnám vedľa seba. Rozdelením ich silných a slabých stránok a rozdielov vám môžeme dať najlepšiu predstavu o tom, ktorý staviteľ je pre vás najlepší.

Kto sú štvorce a WordPress, ktorých cieľom je?

Štvorcový priestor a WordPress sú veľmi rozdielne platformy, takže dáva zmysel, aby sa každý obrátil na rôznych ľudí a je vhodný na vytváranie rôznych typov webových stránok..

Ako sme už spomínali, Squarespace je tvorca webových stránok, so všetkými vašimi šablónami, funkciami, bezpečnostnými opatreniami, nástrojmi SEO a ďalšími pripravenými a čakajúcimi. Na rozdiel od toho, WordPress je CMS (systém na správu obsahu), kde ty’zodpovedáte za všetky aspekty svojej webovej stránky.

Služba Squarespace sa poskytuje za stanovený mesačný poplatok a ponúka vlastné funkcie – všetko je zahrnuté v cene, takže presne viete, čo vy’dostať sa, žiadne nepríjemné prekvapenie. Vaše možnosti sú trochu obmedzenejšie ako v prípade WordPress, ale kompromis je taký’je všetko ľahšie spravovateľné. S aplikáciou WordPress máte úplnú kontrolu od nájdenia témy po inštaláciu doplnkov, spustenie aktualizácií a správu vašich stránok’s bezpečnosťou. to’s viac práce, ale prichádza s požitkom úplného prispôsobenia!

Takže presne pre koho sú najlepšie?

Squarespace je najlepšou voľbou pre každého, kto chce profesionálny a kreatívny web bez toho, aby sa zaviazal všetok svoj čas, úsilie a technické zručnosti naučiť sa zložitému softvéru.. Squarespace’Cieľom je pomôcť kreatívam uspieť bez ohľadu na to, či ste vy’kódovanie profík alebo nie!

štvorcoví klientiSquarespace’Cieľom je pomôcť každému, kto má kreatívne nápady, uspieť bez ohľadu na jeho technické schopnosti

Squarespace’je platforma all-in-one ľahko sa spravuje, vám dáva čas zamerať sa na svoje ciele. Ak chcete množstvo kvalitných nástrojov priamo na dosah ruky, a nie’Nechcem premýšľať o hostingu, zabezpečení alebo kódovaní, potom je program Squarespace ideálny!

Štvorcový priestor je najlepší, ak chcete web, ktorý vyzerá, akoby ho vytvoril vývojár, bez potreby akýchkoľvek pokročilých techník. však, WordPress je najlepšou voľbou, ak máte’po úplnom prispôsobení, úplnej kontrole a skutočnom praktickom prístupe k vašim webovým stránkam. to’je perfektný, ak chcete výzvu – či už je to výzva’s kódovanie, aktualizácia, inštalácia alebo len oboznámenie sa.

hodnoty wordpressWordPress vám poskytuje slobodu vytvárať to, čo chcete, pridať svoje zručnosti na platformu a stavať na tom, čo nájdete.

Môžete si vytvoriť ľubovoľný web, ktorý sa vám páči na WordPress, vybrať si ľubovoľný motív alebo doplnok, aby bol 100% jedinečný, a dokonca ho môžete dokonca prispôsobiť pomocou kódovania.. Máte úplné vlastníctvo nad svojím webom WordPress – a za svoju tvrdú prácu získate všetku silu a nekonečné zdroje, ktoré prichádzajú s touto populárnou platformou CMS.

WordPress je najlepší pre skutočne zložité webové stránky a môcť’t byť porazený pre blogovanie. Avšak, to’s nie je ideálny pre začiatočníkov alebo rýchlo vytvoriť webové stránky.

Kód ponuky v štvorciPoužite kód ponuky "WBE" pri pokladni za zľavu 10% Ušetrite 10% z ceny ľubovoľného štvorcového plánu s kódom: WBE

Pre našich čitateľov máme exkluzívny kód služby Squarespace, ktorý tak urobí ušetriť 10% na náklady akéhokoľvek plánu štvorcov! Ak chcete uplatniť túto zľavu, jednoducho zadajte kód ponuky: WBE pri pokladni a užívajte si!

Jednoduché použitie: Ktorá možnosť je najjednoduchšia?

Ľahké použitieProsConsSquarespaceWordPress
 • Nie sú potrebné žiadne kódovacie zručnosti
 • Nástroje na úpravu pomocou drag-and-drop uľahčujú používanie
 • WYSIWYG: ukážka zmien počas ich vykonávania
 • Ťažšie sa používa ako iní tvorcovia webových stránok, napríklad Wix
 • Pre kodéry neexistujú žiadne obmedzenia
 • Môže byť prispôsobený vašim vlastným schopnostiam
 • Kódovanie bolo potrebné, aby ste z toho dostali maximum
 • Vykonajte úpravy “slepý” a potom zobraziť ukážku samostatne

Prvá vec, ktorú treba povedať, je, Štvorcový priestor sa ľahšie používa ako WordPress. to’nie je to najvyhľadávanejší tvorca webových stránok na trhu, ale ak áno’nie sú si istí kódovaním’Je to stále jednoduchšia voľba.

Jednoduché použitie

Pretože program Squarespace je tvorcom webových stránok, môžete pomocou drag-and-drop vyberať, prepínať a prispôsobovať svoje šablóny. Jednoducho si vyberiete prvok ako textové pole, presuňte ho na požadované miesto a presuňte ho – a to’presne, ako bude vyzerať po zverejnení vašej stránky.

editor štvorcovKeď vytvoríte webovú stránku pomocou funkcie Squarespace, uvidíte svoju stránku presne tak, ako sa objaví po jej zobrazení’s live. Pozrite sa, ako sa váš text zobrazuje na obrazovke na presnom mieste, štýle a písme ho’Budem uverejnený v.

Toto sa volá “To, čo vidíte, je to, čo dostanete,” alebo WYSIWYG. Uľahčuje to vykonávanie zmien, pretože vy’znova vidieť všetko priamo pred vami, presne to, ako sa návštevníkom vašich stránok zobrazí, keď to raz navštívi’s live.

Jednoduché použitie WordPress

WordPress sa mierne líši. Pretože to’s otvorenou CMS platformou, vy použite kód a doplnky tretích strán prispôsobiť svoje stránky. Získate tak oveľa väčšiu tvorivú kontrolu, ale celý proces je oveľa ťažší, najmä ak ste vy’nie sú technicky dôvtipní.

Ty nie’neuvidíte svoje zmeny, ako ich robíte, ako to robíte s programom Squarespace. Namiesto toho robíte úpravy v pozadí. Je to ako preklopenie prepínačov do zákulisia. Môžete prejsť spredu, aby ste videli, ktoré svetlo vás osvetľuje’zapol sa, potom sa vráťte za záclonu a zmeňte nastavenia.

WordPress však ponúka aj funkciu podobnú staviteľovi: “Gutenburgský editor” pomôže vám zostaviť text a médiá na každej jednotlivej webovej stránke. Namiesto zadávania vlastného kódu alebo doplnkov vy’Použijem “bloky” ktoré vám umožňujú rýchlo pridávať prvky ako odsek, citát, obrázok alebo obrázok hlavičky.

vy’Pravdepodobne budete potrebovať ďalšie doplnky, ale tento editor pomáha vylepšiť WordPress s ľahkosťou používania, ktorú ponúka Squarespace..

squarespace vs wordpress - nie pretiahnutieSvoj obsah upravujete na pozadí WordPress, takže to nerobíte’t vidieť, ako to vlastne vyzerá na stránke, kým si ukážku alebo publikovanie svojich stránok.

WordPress je vysoko prispôsobiteľný. to’Je to výkonná a flexibilná platforma, ktorá je skvelá, ak vy’veriť s kódom. Ak ty’Mám skôr peniaze ako kódovacie schopnosti, môžete si najať vývojára, ktorý vám pomôže za približne 100 dolárov za hodinu. Tým sa zvýšia náklady na vaše webové stránky, ale zníži sa množstvo technológie, s ktorou sa musíte vysporiadať.

Budova pre začiatočníkov a pre rozpočet

Ak nie’Nechcem najať vývojára alebo nie’Nemám čas na strmú krivku učenia, ktorá sa dodáva s programom WordPress, program Squarespace ponúka omnoho príjemnejší zážitok pre začiatočníkov.

Aj keď má menšiu slobodu pri prispôsobovaní, Squarespace stále ponúka super flexibilné a štýlové vzory. A čo je dôležitejšie, poskytuje vám veľa tvorivej kontroly, či už ste vy’znovu tech guru alebo totálny kód.

Dizajn: Kto ponúka najprofesionálnejší vzhľad?

dizajnProsZáporySquarespaceWordPress
 • Prepínanie šablón kedykoľvek
 • Najkvalitnejšie návrhy akéhokoľvek staviteľa webových stránok
 • Vysoká úroveň prispôsobenia
 • Viac reštriktívne ako WordPress
 • Kódovanie poskytuje najvyššiu tvorivú kontrolu
 • Tisíce tém na výber
 • Pri prispôsobovaní sa spolieha na kód a doplnky

Ak chcete tvorcu webových stránok, ale nie’Nechcem robiť kompromisy v dizajne, don’strach: Squarespace má najkvalitnejšie návrhy akéhokoľvek staviteľa webových stránok na trhu. Jeho návrhárske šablóny sú čisté, moderné a profesionálne. vy’mám nad 60 na výber, pokrývajúce rôzne kategórie, od internetových obchodov po blogy a podcasty.

alternatíva elektronického obchoduSquarespace má najkvalitnejšie vzory na trhu, vďaka čomu získate skvelý výklad pre svoje výrobky

Ak ty’Pokiaľ ide o kódovanie vecí, WordPress má ešte viac štekliť vašu fantáziu. Tisíce tém znamenajú, že sa okrem toho, čo si vyberiete, nemusíte starať! A to’nie všetky. Môžete prehliadať komerčné témy alebo dokonca nahrávať svoje vlastné témy, aby ste ich hostili na WordPress a ostatní si ich stiahli.

Skvelá vec na WordPress je ktokoľvek a každý môže vytvárať, zdieľať a pridávať nové témy na platformu. Ale to môže byť riskantné! tam’s možnosť sťahovania škodlivého kódu obsiahnutého v témach, ktorý potom otvorí vaše stránky z dôvodu porušenia zabezpečenia.

Dávajte pozor na chybné témy WordPress a ubezpečte sa, že ste tu’opakované sťahovanie je bezpečné, bezpečné a spoľahlivé.

prispôsobenie

Raz ty’Vybrali ste si tému, s ktorým sa chcete baviť! Prispejte k tomu a zmeňte veci pridaním obrázkov a videí alebo zmenou typov písma a pozadia.

S programom Squarespace si môžete prispôsobiť svoje srdce’s obsahom. Prezrite si všetky svoje zmeny priamo pred vami a jednoducho pridajte galérie, prezentácie, videozáznamy a ďalšie položky pomocou niekoľkých kliknutí. Ak chcete ísť ešte ďalej a byť skutočne kreatívni – a technický – môžete použiť vstavaný editor CSS. Takto môžete na svoju šablónu použiť vlastný kód.

WordPress sa v tejto oblasti samozrejme správne pomenoval, čo vám dáva konečná kontrola na vašom webe. Nemusí to byť také jednoduché ako drag-and-drop, ale neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa toho, čo môžete zmeniť vo vašej šablóne.

wordpress jedinečné webové stránkyWordPress vám umožňuje vytvoriť úplne jedinečnú webovú stránku prostredníctvom dokonalého prispôsobenia a flexibilných návrhov.

Mobilná responzívna

Jednou z najdôležitejších častí výberu šablóny je zaistiť, aby na všetkých zariadeniach vyzerala skvele. Keď ty’Dala som toľko tvrdej práce, aby som tomu dala ten faktor, ty nie’Nechcem, aby bol váš web škaredým káčatkom mobilného sveta. Šablóny reagujúce na mobil uistite sa, že váš web stále vyzerá úžasne, uhádli ste, mobilné zariadenia.

Všetky z Squarespace’Šablóny sú plne optimalizované pre mobilné zariadenia. Každý dizajn šablóny má automaticky zabudované zobrazenie pre mobilné zariadenia, vďaka čomu vaše webové stránky vyzerajú skvele na všetkých zariadeniach. To zahŕňa aj všetky e-maily, ktoré odošlete.

štvorcová mobilná optimalizáciaŠtvorcový priestor optimalizuje všetky vaše šablóny, aby mobilným používateľom poskytoval čo najlepší dojem z vášho webu

WordPress sa mierne líši. Pretože existuje toľko tém, z ktorých si môžete vybrať, existujú rôzne úrovne kvality. Niektoré témy budú staršie ako iné, čo znamená, že nie’Nemám mobilnú optimalizáciu. Vo svete, kde viac ako 50% prenosu pochádza od mobilných používateľov’d nezmeškajte výberom zastaranej témy.

Jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť lepšiu skúsenosť mobilných používateľov, je povoliť AMP (Accelerated Mobile Pages). Takto sa vytvoria ľahké a zjednodušené verzie vašich stránok, čo znamená, že sa načítajú oveľa rýchlejšie na mobilných zariadeniach. Nielen to, Google skutočne spolupracuje s AMP pri určovaní priorít týchto stránok vhodných pre mobilné zariadenia vo výsledkoch vyhľadávania.

Môžete rýchlo a ľahko povoliť AMP v oboch sieťach Squarespace a WordPress. Všetky stránky Squarespace sú automaticky pripravené na aktiváciu AMP. S programom WordPress stačí nainštalovať doplnok AMP a potom aj vy’Budem rád ísť!

Dizajn spínania

S toľkými návrhmi, z ktorých si môžete vybrať v oboch programoch Squarespace a WordPress, by bolo príliš ťažké vybrať iba jednu a zostať pri nej navždy. Našťastie môžete šablónu kedykoľvek zmeniť!

Toto je zložitejší proces na WordPress, takže’Je to dobrý nápad na zálohovanie webových stránok pred tým, ako sa rozhodnete pre zmenu témy.

Vlastnosti: Ktorá služba má najlepšie nástroje?

VlastnostiProsZáporySquarespaceWordPress
 • Najkvalitnejšie funkcie akéhokoľvek tvorcu webových stránok
 • Všetky funkcie sú vstavané
 • Spolieha sa na poskytované vstavané funkcie
 • Rozsah už zabudovaných základných funkcií
 • Spolieha sa na inštaláciu doplnkov namiesto vstavaných funkcií

Ty nie’Nechcem, aby vaše webové stránky vyzerali dobre. Pod týmto atraktívnym dizajnom chcete, aby zabalil jedno peklo. že’s kde funkcie vstupujú do hry.

Funkcie štvorca

Štvorcový priestor má veľa vstavaných funkcií. Squarespace má vysoko kvalitné prispôsobenie, elektronický obchod, blogovanie a návrhárske nástroje, aby sme vymenovali aspoň niektoré! Zoznam pokračuje a ďalej, ale tu’s plíživým pohľadom na niekoľko funkcií zahrnutých do funkcie Squarespace:

 • Zadarmo písma Typekit a Google
 • Adobe Image Editor
 • Nainštalujte viac šablón
 • Zvukové zbierky
 • Synchronizácia súborov Dropbox
 • Sociálna integrácia
 • Funkcie blogovania
 • E-mailové kampane
 • Rýchly náhľad produktu
 • Predávame neobmedzené digitálne a fyzické produkty a služby

Všetky tieto plus oveľa, oveľa viac, všetko prichádza ako štandard automaticky zahrnutý do vášho editora Squarespace. Ty nie’nemusíte inštalovať ďalšie aplikácie alebo doplnky – jednoducho choďte na informačný panel a vyberte funkciu, ktorú chcete použiť. Jednoduché! vy’Budem blogy, predaj, vytváranie a zdieľanie v okamihu.

Funkcie WordPress

WordPress je známy svojou výkonnou funkčnosťou. Veľa z toho súvisí s nekonečnými doplnkami, ktoré môžete nainštalovať, ale existujú aj zabudované funkcie, ktoré ich môžu čo najlepšie využiť. Niektoré z nich zahŕňajú:

 • Prispôsobiteľné vzory
 • Publikovanie nástrojov, ako je plánovanie
 • Stránky chránené heslom
 • Viacerí prispievatelia
 • Nástroje na úpravu obrázkov
 • Správa komentárov
 • Viacjazyčné možnosti

Cieľom týchto funkcií je zjednodušiť a zefektívniť publikovanie vašich webových stránok pomocou WordPress. Aj keď existuje menej intuitívnych funkcií ako funkcia Squarespace, WordPress nie je’t ponechané v prachu.

funkcie wordpressWordPress má výkonnú sadu funkcií, ktoré nastavia váš web tak, aby bol úspešný, hoci sa spolieha viac na doplnky ako na vstavané nástroje.

Viacjazyčná možnosť znamená, že nie’Nemusíte ani publikovať svoje stránky v angličtine: v skutočnosti si môžete vybrať viac ako 70 jazykov!

Aktualizácia

to’nestačí len mať veľa funkcií – musí existovať kvalita a množstvo. Squarespace sa aktualizuje a zavádza nové funkcie každých pár mesiacov. Tým sa zabráni zastaraniu súčasných funkcií a získate nové nástroje, s ktorými môžete hrať, keď vyjdú. Všetko, čo potrebujete, je na dosah ruky.

WordPress je trochu iný. Pretože ste’musíte spravovať svoje vlastné stránky skontrolujte nové vydania a aktualizujte svoje webové stránky udržať. Je to naozaj dôležité, pretože zastaraný web je viac vystavený riziku hackerstva. Poskytovatelia hostingu ako Bluehost pre vás však vykonávajú automatické aktualizácie WordPress v súlade so svojimi prispôsobenými plánmi WordPress, čo vám uľahčí život a zaistí bezpečnosť vašich webových stránok..

Aplikácie a doplnky: Ktoré doplnky fungujú najlepšie?

aplikácie & pluginsProsZáporySquarespaceWordPress
 • Aplikácie sú už zabudované
 • Aplikácie sú aktualizované a integrované pre vás
 • Na prehliadanie neexistuje žiadny samostatný trh s aplikáciami
 • Má viac ako 55 000 doplnkov
 • Nainštalujte a aktualizujte doplnky sami
 • Niektoré doplnky sú nízkej kvality – riziko chybných alebo neaktuálnych doplnkov

Doplnky WordPress

WordPress je platforma s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že jej kódy sú prístupné všetkým používateľom a prispôsobiteľné. Všetci vývojári alebo programátori môžu používať WordPress na vytváranie vlastných nástrojov (napríklad šablón, motívov alebo doplnkov) na zdieľanie zadarmo alebo na predaj iným používateľom WordPress..

Existujú viac ako 55 000 doplnkov WordPress, a toto číslo iba stúpa. Toto je úžasný výber! Funkčnosť svojich stránok môžete rozšíriť akýmkoľvek spôsobom, na ktorý si vzpomenete. Predávajte prostredníctvom svojho webu WordPress pomocou služby WooCommerce, pridajte kontaktné formuláre, otvorené sekcie komentárov, vylepšite svoje hodnotenie Google pomocou doplnkov SEO… možnosti sú nekonečné.

Na WordPress sú bezplatné a prémiové doplnky, takže sú k dispozícii’je to niečo pre každé miesto – nezabudnite, že kvalita a náklady často idú ruka v ruke. Pre jedného platené doplnky často prichádzajú s väčšou podporou. Ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorú je potrebné zvážiť, je, ako môžu chybné doplnky spôsobiť, že váš web bude oveľa viac náchylný na hackerstvo.

doplnky pre wordpressWordPress má viac ako 55 776 doplnkov na rozšírenie vášho webu. Môžete použiť vyhľadávací panel alebo zoradiť podľa kategórie.

S takou veľkou komunitou to je’Je nemožné dohliadať na kvalitu všetkých produktov, ktoré sa vytvárajú a sťahujú. Niektoré doplnky vytvárajú vývojári na špičke odvetvia; iní robia nováčikovia, ktorí môžu robiť chyby a nechávajú medzery, ktoré hackeri môžu použiť na získanie prístupu na vaše stránky.

my’nehovorím to, aby ťa vystrašilo, alebo aby ťa odložilo! Ale to’Je dôležité si pamätať, keď ste’čelia tisíckam doplnkov, z ktorých si môžete vybrať. Uistite sa, že’výber relevantných doplnkov z renomovaných zdrojov a uistite sa, že poskytujú službu, ktorú skutočne potrebujete; udržujte počet na minime.

Aplikácie v štvorci

Námestie nie’t mať samostatný obchod s aplikáciami alebo ponúkať ďalšie doplnky, ktoré môžete pridať na svoj web. Obsahuje aplikácie, ako sú napríklad blogová aplikácia, analytická aplikácia, aplikácia na poznámky a portfólio, ale všetky sú už integrované.

štvorcový priestor zabudovaný do aplikáciíSquarespace má integrované aplikácie, ktoré sú vyvíjané in-house. Poskytuje to malý, ale kvalitný rad aplikácií na rozšírenie vášho webu.

To znamená, že s istotou viete, že týmto aplikáciám môžete dôverovať, že im budú dôverovať’S vašim webovým serverom Squarespace budete pracovať bez problémov a vy’Ak potrebujete pomoc, budete mať praktickú podporu.

Ako porovnávajú?

Mysli na Squarespace ako na reštauráciu. Vaše jedlo sa pripravuje a varí v podniku. Čašník pozná menu naruby a je tu, aby odpovedal na otázky. Môžete si vybrať a vybrať, čo chcete, ale všetko jedlo pochádza z kuchyne Squarespace.

WordPress je skôr ako efektný bufet. to’Má jedlá zo všetkých rôznych miest a zo všetkých rôznych kuchýň. Ty nie’Neviem presne, kde boli niektoré vyrobené a iné sú kvalitnejšie ako iné.

S WordPress musíte dať pokrmy sami. Je to perfektné, ak viete všetko o tom, ktoré chute spolu fungujú najlepšie, ale čašník môže’Nepomáhajte so všetkými vašimi otázkami, pretože jedlo bolo vyrobené niekde inde.

Či tak alebo onak, môžete skončiť s chutným jedlom – to’je to, ako chcete, aby to dopadlo na váš tanier!

SEO: Kto ponúka najrýchlejšiu optimalizáciu?

SEOProsZáporySquarespaceWordPress
 • Vstavané nástroje SEO
 • Potrebný minimálny vstup
 • Menej výkonné nástroje SEO ako doplnky WordPress
 • Nie je 100% priateľské pre začiatočníkov
 • Pluginy poskytujú výkonné funkcie SEO
 • Veľmi praktický prístup k SEO
 • Nie príliš priateľské pre začiatočníkov

Čo je to SEO?

vy’zdokonalil som vaše ohromujúce návrhy. vy’Funkcie a aplikácie vášho webu fungujú ako hodinky. Teraz už potrebujete len obdivné publikum, ktoré ocení všetku tvrdú prácu. Je čas stať sa profesionálom v oblasti SEO!

SEO znamená Search Engine Optimization (Optimalizácia pre vyhľadávače) a to je to, čo vás nájde vo výsledkoch vyhľadávania Google. Ak má váš web nesprávny SEO, mohol by zostať navždy na 100. stránke s výsledkami. S úžasným SEO by ste sa mohli dostať na prvé miesto.

Ale kto sa jedného dňa prebudí a je pripravený stať sa expertom na SEO? že’kde vám môže pomôcť vybratý staviteľ.

Štvorpriestorový SEO

Squarespace má vstavané nástroje SEO na vylepšenie vašich webových stránok. Patria sem indexované a prehľadateľné stránky, automatické označovanie, kanonické označovanie, čisté adresy URL, súbor robots.txt, automatické presmerovania, automatické súbory Sitemap Google a ďalšie. Všetky z nich sú úplne integrované, takže to nerobíte’Pre celkový výkon SEO nemusíte sťahovať žiadne ďalšie doplnky.

štvorcový seoProgram Squarespace vám poskytuje vstavané nástroje SEO na vylepšenie vašej stránky’s rastom a dostanete vás k nájdeniu online zo všetkých správnych dôvodov!

Ak nič z toho nedáva zmysel, don’strach! Squarespace robí všetko pre vás, takže to nerobíte’Nemusím na to premýšľať.

WordPress SEO

WordPress vytvára webové stránky priateľské k SEO, ale tam’s viac môžete urobiť, aby ste dosiahli masy. Ako vždy, ide o pluginy a niektoré z najobľúbenejších doplnkov pre WordPress sú pre SEO.

pluginy wordpress seoWordPress má vysoko hodnotené SEO doplnky, ktoré poskytujú vašim webom ešte lepšie nástroje SEO a vylepšujú vaše stránky’šance na nájdenie vo výsledkoch vyhľadávania

Napríklad SEO má päťhviezdičkové hodnotenie z viac ako 22 000 recenzií a má viac ako 5 miliónov aktívnych inštalácií. Váš sprievodca vás prevedie najlepšími postupmi SEO, od vytvorenia základného kameňa po pridanie kľúčových slov a meta popisov. To sa postará o vaše WordPress SEO, odomknutie výkonné funkcie pre vás riešiť.

Najlepšie SEO pre vás

Čo je najlepšie? To naozaj záleží na vás. WordPress má určite viac priestoru pre výkonné nástroje s týmito robustnými SEO pluginmi, ale ak to môžete, tak to nie je potrebné’Nechápem to.

Squarespace’Vstavané funkcie SEO robia za vás veľa práce a navyše všetko, čo musíte urobiť, bude viac usmernené. V každom prípade ste vyhrali’Nebuď mŕtva v útržkoch spoločnosti Google’s výsledky vyhľadávania.

Elektronický obchod: Ktorý internetový obchod funguje skvele?

E-commerceProsZáporySquarespaceWordPress
 • Nástroje elektronického obchodu vrátane veľkého inventára
 • Ohromujúci dizajn necháva produkty žiariť
 • Chýba množstvo platobných a prepravných možností
 • Žiadny obchod s aplikáciami
 • Použite WooCommerce pre výkonné nástroje elektronického obchodu
 • Najviac prispôsobiteľná platforma elektronického obchodu
 • Nedostatok podpory zákazníkov
 • Je ťažké sa s ňou vyrovnať

Ak chcete predávať online, môžete! Program Squarespace aj WordPress majú nástroje, ktoré vám umožňujú vytvoriť výkonný internetový obchod. Štvorcový priestor umožňuje vytvoriť obchod typu všetko v jednom so všetkými predajnými nástrojmi na dosah ruky. WordPress sa pri pridávaní elektronického obchodu na svoje stránky spolieha na doplnky ako WooCommerce.

Predaj pomocou štvorca – všetko v jednom

Služba Squarespace vám poskytuje všetko, čo potrebujete na to, aby ste mohli začať predávať online už v cene, ak ste vy’k obchodnému plánu alebo vyššie. Všetky nástroje predaja sú plne integrované, čo znamená, že váš internetový obchod bude vyzerať úplne hladko a profesionálne.

elektronický obchodProgram Squarespace vám poskytuje všetky nástroje elektronického obchodu, ktoré potrebujete, aby bol váš obchod úspešný

Podnikateľský plán je určený pre malé obchody a účtuje sa 3% transakčný poplatok za každý uskutočnený predaj. Môžete vytvárať propagačné kontextové okná, predávať neobmedzené množstvo produktov a prijímať dary, mať profesionálny e-mail a ďalšie.

Za seriózny predaj, vy’Budete musieť prejsť na plán elektronického obchodu – môžete si vybrať medzi základným plánom 26 dolárov za mesiac alebo pokročilým plánom 40 dolárov mesačne. Pomocou nich odomknete celý rad pokročilých funkcií elektronického obchodu vrátane:

 • 0% transakčné poplatky
 • Inventár, objednávky, dane a kupóny
 • Tlač štítkov
 • Zoznamy produktov na Instagrame
 • Darčekové poukážky
 • Opustenie zotavenia košíka

To všetko je automaticky zahrnuté – nemusíte’Pre prístup k týmto funkciám nie je potrebné nič inštalovať, aktivovať alebo aktualizovať. Stačí upgradovať na najlepší plán a začať predávať!

Predaj pomocou WordPress – doplnkov

WooCommerce

Na WordPress môžete vytvoriť skutočne výkonný internetový obchod pomocou doplnku elektronického obchodu WooCommerce. WooCommerce je špeciálne navrhnutý pre používateľov WordPress, aby im pomohol predávať online!

woocommerce doplnku wordpressWooCommerce je doplnok elektronického obchodu vytvorený pre WordPress, ktorý vám poskytuje nástroje na vytvorenie obchodu, ktorý vám vyhovuje

Pretože bol vytvorený pre WordPress, nemusíte’netreba sa obávať, že WooCommerce nebude kompatibilné s vašimi webovými stránkami alebo vašimi doplnkami – je’s jednoduchá inštalácia, rovnako ako zadarmo!

WooCommerce má každý nástroj v krabici, čo z neho robí silný spôsob, ako naštartovať vaše podnikanie v elektronickom obchode. Niektoré z týchto funkcií zahŕňajú:

 • Digitálne a fyzické výrobky
 • Možnosti platby a dopravy
 • Stovky tém
 • Riadenie zásob

Jednou z hlavných výhod WooCommerce je to’je úplne prispôsobiteľný – takže môžete zladiť svoju značku, predávať výrobky, ktoré chcete, a dokonca integrovať elektronický obchod s výkonnými nástrojmi na blogovanie..

Ďalšie doplnky pre elektronický obchod

WooCommerce samozrejme nie je’t jediný doplnok tam, ale je to najpopulárnejší a najviac odporúčané. Iné doplnky vám však môžu poskytnúť služby šité na mieru – napríklad ak potrebujete členskú službu alebo potrebujete iba predávať digitálne súbory na prevzatie.

Niektoré z nich stojí za vyskúšanie patrí Ecwid a Easy Digital Downloads. Na vytvorenie svojho obchodu môžete dokonca použiť nástroj na tvorbu elektronického obchodu, ako je BigCommerce alebo Shopify, a potom ho ľahko integrovať s webom WordPress.

Dá sa povedať, že’Mám veľa možností!

Ako porovnávajú?

Program Squarespace vám poskytuje všetky nástroje, ktoré potrebujete na úspešné spustenie malého a stredného obchodu za stanovenú cenu mesačne. Jeho vysoko kvalitné prevedenie sa ľahko prispôsobuje, čo je ideálne pre budovanie značky a naozaj aby vaše výrobky žiarili. to’s ľahkým rozpočtom a každodennou správou.

internetový obchod s námestímSlužba Squarespace uľahčuje vytváranie a správu internetového obchodu, a to všetko pri súčasnom maximalizovaní kvality vašich produktov

WordPress má celý rad možností na nastavenie internetového obchodu – najviac sa odporúča plugin WooCommerce. Získate tak úplne prispôsobiteľnú platformu, na ktorej môžete stavať svoj obchod – je to skvelé, pretože to znamená, že ju môžete prispôsobiť vašim potrebám..

Stavba systému WooCommerce bude trvať dlhšie, pokiaľ už nemáte webovú stránku WordPress a rozpočet je ťažší kvôli množstvu ďalších funkcií (ako je hosting), ktoré musíte zarobiť mesačne.

Dobre vedieť…

Bluehost’s Hostingové plány WooCommerce uľahčujú proces nastavenia. S cenami pre nových zákazníkov už od 13,99 dolárov 6,95 dolárov mesačne získate:

 • Automatická inštalácia WooCommerce
 • Predinštalovaná téma WooCommerce Storefront
 • Zadarmo názov domény a certifikát SSL
 • Nepretržitá podpora interných odborníkov WordPress

Ak už máte webovú stránku WordPress, potom je WooCommerce jasnou voľbou. Ak ty’keď sa chystáte zriadiť internetový obchod od nuly, spoločnosť Squarespace vám asi za polovicu času poskytne profesionálne stránky..

A čo predaj offline??

Program Squarespace teraz ponúka integráciu so serverom Square, čo znamená, že môžete predávať produkty offline, prijímať platby kartou a udržiavať všetko synchronizované s online inventárom. WooCommerce tiež ponúka integráciu s Square, takže vy’Máte možnosti na oboch platformách – všetko, čo potrebujete, je čítačka kariet Square (49 dolárov) a príslušné aplikácie, ktoré vám pomôžu začať!

Blogovanie: Ktorú službu blogeri milujú?

blogovanieProsZáporySquarespaceWordPress
 • Sada základných nástrojov na blogovanie
 • Zadarmo štýlové blogové šablóny
 • Nemáte prístup k svojmu blogu’s HTML kód
 • Vstavaná funkcia komentovania
 • to’s ľahký prístup k vášmu HTML kódu
 • Zadarmo šablóny blogu
 • Nájdenie správnych doplnkov môže byť fuškou

Blog je vynikajúci spôsob, ako sa spojiť s publikom alebo jednoducho dokumentovať svoju prácu online. Nie všetky webové stránky sú však vytvorené tak, aby zobrazovali pravidelne aktualizovaný tok článkov. Program Squarespace a WordPress majú za úlohu podporovať vysokokvalitný blog, ale ponúkajú trochu odlišné nástroje, ktoré blogerom pomôžu vytvoriť webovú stránku..

Nástroje na blogovanie v štvorci

Jeden z námestia’Najlepšie funkcie priateľské k blogu sú jeho bezplatné šablóny bloggerov. Používatelia si môžu vybrať z množstva moderných rozhraní, ktoré zobrazujú blogové príspevky na domovskej stránke buď v jedinom spätnom chronologickom kanáli, alebo v kompaktnejšej mriežke blogových príspevkov v štýle časopisu. Mnoho z nich umožňuje prispievať viacerým autorom, vďaka čomu je ľahké spustiť blog s priateľmi alebo spolupracovníkmi.

V rámci programu Squarespace môžu byť blogové príspevky označené, kategorizované a upravované. Môžu byť tiež vyčíslené a odkaz na každý nový príspevok môže byť automaticky odoslaný na informačné kanály sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter..

Inými slovami, program Squarespace vám umožní splniť všetky základy potrebné na jednoduché ovládanie elegantného blogu.

Nástroje na blogovanie WordPress

Podobne ako služba Squarespace, aj WordPress má veľa bezplatných šablón zameraných na blogerov. Táto služba má tiež vstavané funkcie, ktoré zahŕňajú všetky schopnosti označovania a kategorizácie, ktoré blogger potrebuje, a množstvo doplnkov, ktoré blogerom pomáhajú pri pripojení k sociálnym médiám..

Pre vážnych blogerov, ktorí chcú navrhnúť svoj vlastný vzhľad, umožňuje WordPress používateľom tiež priamy prístup k HTML – schopnosť Squarespace nevie’t dať k dispozícii. Je pravda, že’je nepravdepodobné, že sa budete musieť do kódu dostať veľmi často vďaka doplnkom, ktoré vám webová platforma umožňuje používať, ale je to možné’s, ak to potrebujete.

Ďalším veľkým diferenciátorom je komunita blogov, ktorú ponúka WordPress. Ktokoľvek s účtom WordPress môže komentovať akýkoľvek iný blog WordPress za predpokladu, že to blogger neurobí’t vypnúť schopnosť. Keďže WordPress už využíva takmer tretinu webových stránok na internete, existuje veľa účtov WordPress, ktoré by mohli naraziť na váš blog a zanechať komentár bez toho, aby ste sa museli najprv prihlásiť do nového účtu na komentovanie..

Mobilný editor: Môžete pracovať z telefónu?

Mobilný editorProsZáporySquarespaceWordPress
 • Ponúka štyri mobilné aplikácie na výber
 • Zdarma a ľahko stiahnuť
 • Hlavná aplikácia Squarespace je k dispozícii iba pre iOS
 • Jedna mobilná aplikácia pre systémy iOS a Android
 • Zadarmo a ľahko sa inštaluje
 • V porovnaní s počítačovou verziou sa môže cítiť obmedzený

Keď ty’na cestách musí byť váš web rovnako! Ty nie’Na spustenie webu už nemusíte byť pripútaní k pracovnej ploche – teraz môžete jednoducho umiestniť svoje stránky do vrecka a spravovať ich, nech ste kdekoľvek..

Mobilné editory v štvorci

Squarespace má rôzne aplikácie, ktoré vám umožňujú spravovať vaše stránky na cestách, od aktualizácie obsahu až po uverejnenie na vašom blogu alebo sledovanie vášho webu.’s výkonom, všetko z vášho telefónu. K dispozícii sú štyri mobilné aplikácie:

 • analytika (iOS a Android) – Zobrazenie kľúčových štatistík pre váš web
 • Blog (iOS a Android) – Píšte, upravujte, zdieľajte a spravujte príspevky blogu
 • obchod (iOS a Android) – Spravujte svoj obchod
 • Squarespace App (iba pre iOS) – Aktualizujte stránky, pridávajte obrázky do galérií, písajte a upravujte príspevky v blogoch, kontrolujte stránky a sledujte analytiku

Za skutočnú úpravu stránok vás’Potrebujem aplikáciu Squarespace, ktorá kombinuje určité funkcie z ostatných troch mobilných aplikácií. Aplikácia Squarespace obsahuje funkcie, ako napríklad písanie blogových príspevkov, pridávanie obrázkov a kontrola analytických údajov o premávke.

štvorcová mobilná aplikáciaStiahnite si aplikácie Squarespace rýchlo, ľahko a bezplatne do zariadení Apple Store pre iOS

Ľubovoľnú z týchto aplikácií si môžete ľahko bezplatne stiahnuť z Apple Store alebo Google Play v závislosti od vášho zariadenia.

WordPress Mobile Editor

Za správu svojej stránky WordPress na cestách’Potrebujem mobilné aplikácie WordPress. Vyberte si z aplikácií pre iOS, Android a Desktop a aktualizujte a pripravujte príspevky na blogoch a sledujte svoje stránky’s štatistikami, držte krok s upozorneniami a oveľa viac, všetko z dlane.

mobilná aplikácia wordpress iosMobilnú aplikáciu WordPress pre iOS si môžete bezplatne stiahnuť v obchode Apple Store – dá sa použiť pre telefóny iPhone aj iPad.

Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať správnu aplikáciu pre vaše zariadenie (je’je zadarmo!) a vy’je dobré ísť. Jednoducho pripojte aplikáciu k svojmu webu a pozdravte správu na cestách.

Tu’s niekoľkými vecami, ktoré môžete urobiť s mobilnou aplikáciou WordPress:

 • Pridajte, upravte alebo odstráňte stránky a príspevky
 • Analyzujte štatistiky
 • Spravujte komentáre
 • Pridajte, upravte alebo odstráňte stránky a príspevky
 • Nasnímajte fotografie alebo videá do telefónu a pridajte ich k príspevku

Prečo používať mobilný editor?

Kedysi ste museli byť pripútaní k počítaču, aby ste skontrolovali svoje e-maily, ale dnes to tak bolo’s blažene tomu tak nie je. Nielenže môžete posielať e-maily, užívať si sociálne médiá a surfovať po webe z telefónu. Pomocou mobilných editorov môžete dokonca svoj web spravovať aj na cestách!

Toto sú aplikácie mobilného editora slobody, ktoré vám ponúkajú.

Mobilné aplikácie sú obzvlášť dôležité, ak vy’znovu prevádzkujete firemné stránky, pretože to znamená, že vaši návštevníci nie’Nemusím čakať na odpovede alebo nový obsah’znovu a znovu. Čas sú peniaze a ako vám povie akýkoľvek blogger, súlad a frekvencia sú ďalšími veľmi dôležitými faktormi úspešného webu.

Používanie mobilných aplikácií má mnoho výhod – od správy obsahu, rýchlej kontroly vašich stránok’s štatistikami alebo dokonca odpovedaním na komentáre’Je to skvelý spôsob, ako zostať v kontakte so svojimi stránkami a na zozname úloh.

Priebežná údržba: Aké sú aktualizácie?

Prebiehajúca údržbaProsZáporySquarespaceWordPress
 • Veľmi málo prebiehajúcej údržby
 • Všetky aktualizácie sú interné a automaticky sa aplikujú na vaše stránky
 • Menej pravidelné aktualizácie ako WordPress
 • Neustále aktualizácie zlepšujú bezpečnosť a opravujú chyby
 • Zastarané doplnky môžu byť nekompatibilné s aktualizovanou stránkou a spôsobiť vážne problémy

Aktualizácie WordPress

Jedna dôležitá vec, ktorú by ste mali vedieť, je, že WordPress neustále aktualizuje svoju platformu, aby opravovala chyby a zlepšovala bezpečnosť. To znamená, že kedykoľvek bude k dispozícii aktualizácia – ktorá by mohla byť niekoľkokrát do roka – možno budete musieť aktualizovať aj svoju stránku WordPress..

Našťastie, niektorí renomovaní vývojári tém a doplnkov aktualizujú svoje produkty, aby vám uľahčili ich aktualizáciu na vašom webe a zostali kompatibilní s aktualizáciami WordPress. Skutočná bolesť hlavy nastane, keď máte vlastnú tému a tiež používate viac doplnkov.

wordpress yoast aktualizácia pluginuTu nájdete doplnok Yoast’s vývojom. Nedávno bola aktualizovaná a podrobne obsahuje zoznam vykonaných vylepšení.

Nebezpečenstvo zastaraných stránok a doplnkov

Aj keď niektorí vývojári budú pri aktualizácii svojich vlastných produktov pamätať na aktualizácie WordPress, nie je tomu tak vždy.

Bez správnych aktualizácií riskujete, že tieto nástroje spôsobujú konflikty, poškodzujú výkonnosť vašich webových stránok, nefungujú správne s aktualizovanou verziou WordPress alebo dokonca zlyhávajú..

zastaralý doplnok wordpressTento doplnok bol naposledy aktualizovaný pred 11 rokmi. Ako vám povie vyskakovacie okno s upozornením, nemá’Testovali sme posledné tri hlavné vydania programu WordPress. To znamená, že by to mohlo poškodiť vaše webové stránky.

Tu je článok od WPEngine, jednej z popredných hostingových služieb WordPress, o nahradení bezpečnostného doplnku vlastným zabudovaným bezpečnostným systémom. Tento doplnok zabezpečenia sa bežne používa na serveroch WordPress, ale nebol aktualizovaný viac ako dva roky – to znamená, že sa výrazne zvýšili bezpečnostné riziká..

V Securi’správu’Zistili sme, že vo väčšine prípadov boli hackerské weby vo formáte WordPress málo, ak vôbec niečo so samotnou platformou.

Dôvod, prečo boli webové stránky napadnuté, súvisel s nesprávnym nasadením, konfiguráciou a celkovou údržbou správcov webu a ich hostiteľov..

squarespace vs wordpress - nesprávna údržbaZdroj: Securi

Aktualizujte to sami

Aj keď je WordPress fantastickou platformou na vytváranie webových stránok, ak ju nesledujete neustále, vaša webová stránka by sa mohla stať náchylnou na útoky. Musíte sa starať o údržbu svojich webových stránok, čo je ďalšia vrstva práce (pokiaľ za to neplatíte niekomu inému).

Keď dostanete od spoločnosti WordPress upozornenie na aktualizáciu verzie svojho webu, mali by ste tak urobiť rýchlo, pretože zastarané verzie programu WordPress môžu predstavovať bezpečnostné riziká (rovnako ako tento web bol napadnutý hackermi, aby zobrazoval spamové správy). Nezabudnite, že keď aktualizujete svoju verziu programu WordPress, môže to byť v rozpore s vašimi ostatnými nástrojmi a funkciami webových stránok.

Dobre vedieť…

Bluehost’s Hostingové plány WordPress zahŕňajú bezplatné automatické denné aktualizácie WordPress, aby bola vaša webová stránka chránená. Ceny začínajú už od 2,95 dolárov mesačne – malá cena za ochranu pred hackermi!

Aktualizácia štvorca

Naproti tomu s programom Squarespace je prebiehajúca údržba jednoduchá. Všetky aktualizácie sa automaticky testujú a odosielajú na váš web; Squarespace sa o všetko postará za vás, takže sa môžete zamerať na iné veci, ktoré pre vás môžu byť dôležitejšie.

Zabezpečenie: Ktorá služba je najbezpečnejšia?

zabezpečeniaProsZáporySquarespaceWordPress
 • Zabezpečenie je pre vás pripravené
 • SSL zahrnuté vo všetkých plánoch
 • Squarespace’Vďaka veľkosti a popularite môže byť hackerom príležitostným cieľom
 • Zabezpečenie je pod vašou vlastnou kontrolou
 • Doplnky môžu spravovať aspekty vašich stránok’s bezpečnosťou pre vás
 • Všetka bezpečnosť je vo vašich rukách
 • Zastarané a nedôveryhodné doplnky môžu poškodiť vaše stránky
 • Musí byť nainštalovaný protokol SSL

Internet je úžasné miesto. Môže to byť zábavné, vzrušujúce, vzdelávacie a sociálne. Ale môže to byť tiež desivé. Rovnako ako v skutočnom svete, aj vaše webové stránky potrebujú zabezpečenie, aby boli chránené pred votrelcami. Ty by si’• Nechajte svoje predné dvere dokorán otvorené a vaše webové stránky sa nelíšia.

Bezpečnosť štvorca

S Squarespace to’je to ako mať vyhadzovač stojaci pred vaším domom. Squarespace sa stará o bezpečnosť vašich webových stránok za vás; to’s platformou’zodpovednosť za zabezpečenie toho, aby boli vaše webové stránky v bezpečí pred hackermi a aby systém zostal online a fungoval hladko. Celkovo robí Squarespace peknú hviezdnu prácu!

štvorcový priestor zabudovaný v bezpečnostiProgram Squarespace vám ponúka riešenie typu všetko v jednom, ktoré zahŕňa hviezdne bezpečnostné opatrenia, aby váš web bol bezpečne v prevádzke.

Tiež dostanete Certifikát SSL zahrnutý vo všetkých plánoch služby Squarespace. SSL znamená Secure Sockets Layer a šifruje údaje, ktoré sú vložené na vaše stránky. To je nesmierne dôležité: Nielen, že SSL certifikát buduje dôveru s návštevníkmi, ale tiež vám pomáha vyššie umiestnenie v Google. to’Je to ešte dôležitejšie, ak vy’predaj prostredníctvom vašich webových stránok, pretože chráni zákazníkov’ Platobné údaje.

Jedinou nevýhodou je, že veľké lode lákajú pirátov. Ako sa program Squarespace stal populárnejším, trpel útokmi typu DDoS (distribuované odmietnutie služby). V zásade ide o pokusy narušiť normálnu komunikáciu a zabrániť jej v dosiahnutí servera.

Zabezpečenie WordPress

WordPress nezodpovedá za tieto útoky DDoS, ale záleží to na poskytovateľovi hostingu, ktorého si vyberiete. S WordPress to’je vašou zodpovednosťou starať sa o bezpečnosť svojich webových stránok. To zahŕňa triedenie vášho vlastného certifikátu SSL, vykonávanie pravidelných záloh a pravidelnú aktualizáciu vášho webu WordPress. Existujú doplnky, ktoré vám pomôžu s prevádzkou vašich stránok, ale nakoniec’je na vás.

Poskytovatelia webhostingu, napríklad Bluehost, poskytujú bezplatné certifikáty SSL, automatické aktualizácie vašich webových stránok a zálohy, ktoré vám pomôžu spravovať vaše webové stránky WordPress.’s bezpečnosťou.

Ďalšou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, je starostlivo zvoliť spoľahlivé doplnky. my’Už som spomenul, ako zastarané doplnky môžu oslabiť vaše stránky alebo dokonca spôsobiť ich zlyhanie. Ale to’nie všetky. Niektoré doplnky môžu skutočne obsahovať škodlivý kód, ktorý ovplyvní vaše webové stránky’s bezpečnosťou.

Ako porovnávajú?

Hlavný rozdiel medzi WordPress a Squarespace spočíva v tom, čo sa stane, ak sa niečo pokazí. Ak je Squarespace pod útokom DDoS, je to tak’Dáme vám vedieť, kým jej interní experti vyriešia všetko za vás.

Ak na svoju stránku WordPress nainštalujete chybný alebo škodlivý doplnok a dostanú sa hackeri, môžete’Vystreľujem požiare sám.

Vlastníctvo obsahu: Zachovávate si svoje práva?

Vlastníctvo obsahuProsZáporySquarespaceWordPress
 • Stále vlastníte nahraný obsah
 • Štvorcový priestor môže váš obsah ukladať a reprodukovať obmedzeným spôsobom
 • Stále vlastníte nahraný obsah
 • vy’Musím použiť hostiteľskú službu, ktorá bude pravdepodobne mať ďalšie podmienky

Ak vytvoríte webovú stránku prostredníctvom ktorejkoľvek online platformy, vytvoríte ju’Je to dobrý nápad, aby ste skontrolovali svoje pravidlá vlastníctva obsahu: Vy to neviete’Nakoniec sa nechcem nechcene vzdať práv na svoju vlastnú prácu.

Najväčšie online spoločnosti vedia, že môžu’Ukradnúť obsah bez veľkého odporu, samozrejme, a tak Squarespace, ako aj WordPress sa snažia udržať svojich zákazníkov čo najšťastnejší. Tu’ako každá spoločnosť pristupuje k problému vlastníctva obsahu.

Vlastníctvo obsahu v štvorci

Všetko, čo nahráte do služby Squarespace, zostane vašim obsahom a môžete si ho vziať so sebou, ak v budúcnosti opustíte priestor Squarespace. Ty nie’nevlastníme však šablónu webovej stránky: technicky to je’je to iba licencované, aj keď ste zaň zaplatili, a vy ste vyhrali’Ak sa rozhodnete odísť, nebudete môcť udržať svoje stránky úplne rovnako.

tam’Je to tiež jeden úlovok. Podľa podrobnej tlače je všetko, čo odovzdáte na webovú stránku Squarespace, skutočne licencované pre spoločnosť. vy’znovu im dávam “právo a licenciu na používanie, hostenie, ukladanie, reprodukciu, úpravu, vytváranie odvodených diel, komunikáciu, publikovanie, verejné zobrazovanie, verejné predvádzanie a distribúciu obsahu používateľa na obmedzené účely, ktoré umožňujú spoločnosti [Squarespace] poskytovať, zlepšovať, propagovať a chrániť služby.”

Znie to strašidelne, ale je to tak’V skutočnosti to nie je o nič horšie, ako vás tlačí’Pravdepodobne už súhlasím s Facebookom, Twitterom alebo inou významnou online službou. Pointa je, že vyhral Squarespace’t používať svoj obsah, pokiaľ nie’s na propagáciu alebo predstavenie vašich webových stránok… a môžete sa od neho dokonca odhlásiť’rád.

Vlastníctvo obsahu WordPress

Všetky webové stránky WordPress.org fungujú vďaka bezplatnému systému správy obsahu s otvoreným zdrojovým kódom WordPress.org. Rovnako ako v prípade akéhokoľvek softvéru s otvoreným zdrojovým kódom je všetok zdrojový kód k dispozícii všetkým a môže sa ľubovoľne distribuovať a upravovať.
to’je za WordPress’ silné stránky, pretože to znamená, že softvér je neuveriteľne flexibilný a prispôsobivý, a to’Je to tiež za jeho slabou stránkou, pretože softvér môže byť zložitý a vyžaduje si znalosti kódovania.

Ale od tej doby’s chcel slobodne používať, spoločnosť nemá’t uložiť rovnaké licenčné podmienky pre obsah, aké používa Squarespace. Váš obsah zostáva váš a nie je’ani licencované.

Samozrejme’ešte jeden úlovok: Ak používate WordPress, môžete’stále zodpovední za vaše hostingové služby a väčšina dobrých hostingových služieb zahŕňa rovnaké licenčné podmienky, aké používa spoločnosť Squarespace. Tak či onak’Svoj obsah si budete naďalej udržiavať väčšinou pod kontrolou.

Migrácia stránok: Ako ľahko sa môžete pohybovať?

Migrácia stránokProsZáporySquarespaceWordPress
 • Vstavaný migračný nástroj WordPress
 • Interné príručky pomocníka pre import a export
 • Obmedzené možnosti vývozu
 • Umožňuje exportovať veľa obsahu
 • Ak chcete importovať, musí byť nainštalovaný doplnok’s žiadny in-house nástroj

Čo sa stane, ak vyberiete možnosť Squarespace alebo WordPress, ale potom si neskôr zmeníte názor po riadku? Myslíte si, že budete uväznení navždy a váš obsah bude rukojemníkom až do konca času? Našťastie odpoveď na tieto dramatické otázky nie.

Svoj web môžete migrovať na novú platformu, či už sa chcete presťahovať z WordPress do Squarespace alebo naopak..
Zatiaľ čo vaša platforma vyhrala’Ak vás drží ako rukojemníkov, je zvyčajne ťažšie exportovať obsah ako ho importovať, takže vyhral’t vždy nebude problém.

Buďte tiež pripravení na nový štart niekoľkými spôsobmi – môžeš’• migrovať zvukové, obrazové, udalosti alebo stránky produktov alebo štýl svojich webových stránok. že’s aplikáciou WordPress a Squarespace to isté, takže vy’Počas migrácie budete musieť svoj web prepracovať.

Migrácia z WordPress na Squarespace

Ako je to ľahké? Program Squarespace má vstavaný importný nástroj na presúvanie stránok WordPress a užitočných sprievodcov, ktorí vás prevedú jednotlivými krokmi. to’je to celkom jednoduché – vytvorte web Squarespace, vyberte svoj dizajn a potom pomocou možnosti Rozšírený import preneste obsah z webu WordPress.org.

Najprv nezabudnite vypnúť všetky doplnky a preniesť ich pomocou súborov .xml.

wordpress to squarespace migráciaSquarespace’Nástroj na migráciu uľahčuje import vašich stránok WordPress a obsahuje užitočné príručky, ktoré ich uľahčia.

Štvorcový priestor importuje všetky vaše:

 • Stránky blogu, príspevky a autori
 • Komentáre
 • Kategórie a značky
 • snímky
 • prílohy
 • Stránky

Prechod z programu Squarespace na WordPress

Export obsahu zo služby Squarespace je trochu zložitejší. Ak nie’Nemáte už stránky WordPress’Musím si jednu nastaviť (vrátane nájdenia hostingu, inštalácie WordPressu a registrácie alebo prenosu názvu domény).

Sprievodca exportom do štvorcaAj keď je export obsahu z programu Squarespace zložitejší ako import z programu WordPress, program Squarespace stále existuje’s vlastnými článkami pomocníka, ktoré vás prevedú migráciou

Raz ty’Urobili ste to, môžete exportovať obsah služby Squarespace. vy’čím viac môžete exportovať z programu Squarespace – tu sú hlavné veci, ktorými sa môžete pohybovať:

 • Bežné stránky
 • Jedna stránka blogu a všetky jej príspevky
 • Stránky galérie
 • Bloky obrázkov
 • Textové bloky
 • Komentáre

Takže ty’Ak budete mať, budete mať oveľa viac práce’znovu sa presúvame z programu Squarespace do programu WordPress. Program Squarespace vám však stále poskytuje podrobných sprievodcov, ktorí vám pomôžu dokončiť migráciu. Nakoľko je to jednoduché alebo zložité, bude záležať na obsahu vašej stránky, napríklad, ak je’s internetový obchod.

Pomoc a podpora: Čo’s Zákaznícky servis Like?

Pomoc & podporaProsZáporySquarespaceWordPress
 • Vyhradený tím podpory
 • Ľahko použiteľná vedomostná základňa
 • Dostupné webináre, články, videá a e-mailová podpora
 • Menší rozsah zdrojov pomoci ako WordPress
 • Masívna komunita s rozsiahlymi zdrojmi
 • Je ťažké nájsť relevantné informácie

Pomoc a podpora pre WordPress

Pokiaľ ide o podporu, WordPress má rozsiahlu komunitu a obrovské množstvo zdrojov a návodov, ktoré vám môžu pomôcť. Podľa našich skúseností to však bolo’Je ťažké nájsť dobrú a relevantnú pomoc z dôvodu preťaženia informáciami.

podpora vWordPress má rozsiahle komunitné fórum. Aj keď ponúka tisíce článkov pomoci, môže byť ohromujúca a zložitá navigácia.

Dôvodom je najmä skutočnosť, že ktokoľvek môže vyvinúť nástroje pre WordPress, takže kvalita nástrojov sa nemonitoruje. Väčšinou vám môže pomôcť iba pôvodný vývojár tohto nástroja – a to’za predpokladu, že sú ochotní pomôcť.

Jednou z alternatív je najať dodávateľa, ktorý má skúsenosti s programom WordPress, ktorý vám pomôže s konfiguráciou vašich webových stránok, ale ktorý môže byť veľmi drahý – aj keď zadávate zákazky ako India, Východná Európa alebo Ázia, kde mzdy nie sú také vysoké..

Pomocník a podpora

Squarespace má medzitým centralizovaný tím podpory určený pre svojho vlastného tvorcu webových stránok. Tento tím vytvoril knižnicu pomocných príručiek, videá z dielní a komunitné fórum, ktoré vám pomôžu pri zostavovaní vašich webových stránok. vy’Tiež budete môcť hovoriť s členom podporného tímu prostredníctvom živého chatu a 1-hodinovej e-mailovej podpory.

vedomostná základňaCentrum pomoci služby Squarespace je jasne usporiadané, aby vám pomohlo nájsť odpovede rýchlo a ľahko. Okrem vyhľadávacieho panela a kategórií prehliadania si môžete vybrať z webinárov, videí a e-mailovej podpory.

Keďže služba Squarespace vytvára a testuje svoje vlastné nástroje, je pravdepodobnosť, že sa vaše stránky dostanú do problémov, pomerne nízka.

Ceny a hodnota za peniaze: Koľko tu hovoríme?

stanovenie ceny & Hodnota za peniazeProsZáporySquarespaceWordPress
 • Stanovené plány dávajú jasné ceny
 • Žiadne skryté dodatočné náklady
 • Lepšia hodnota za peniaze ako ostatní tvorcovia webových stránok
 • Obmedzené na 4 cenové plány
 • Samotný WordPress je zadarmo
 • Dodatočné náklady, ako sú doplnky, hosting atď.

Squarespace vs WordPress Prehľad cien

Squarespace má štyri cenové plány od 12 do 40 dolárov mesačne. Sú to stanovené ceny bez skrytých poplatkov. Naopak, WordPress je bezplatná platforma, ktorá si vyžaduje platené doplnky, ako napríklad hosting, doplnky a motívy. Ceny za WordPress sú flexibilnejšie, ale tvorba cien za štvorcový priestor je jednoduchšia.

Pred vytvorením webovej stránky’Je dôležité zvážiť, koľko ste’d byť ochotný do neho investovať. Koľko investovať do vášho webu je určite veľmi dôležitá úvaha.

Ceny štvorcového priestoru

Všetky z Squarespace’Plány majú neobmedzené úložisko a majú prvý rok bezplatný názov domény (v hodnote 10 – 15 USD). Vyhradená podpora 24/7 zahrnutá v pláne služby Squarespace je užitočnou funkciou, pretože vám môže ušetriť hodiny, ak tak urobíte’Potrebujem nejakú pomoc.

Spoločnosť Squarespace ponúka 4 prémiové cenové plány v rozmedzí od 12 do 40 dolárov mesačne (účtované ročne).

Ak sa zaregistrujete do ročného plánu, môžete ušetriť medzi 13% a 25% v porovnaní s registráciou na mesačný plán.

Plány tvorby cien v štvorciMeskový plán ($ / mesiac) Ročný plán ($ / mesiac) Úspory (%)osobnéobchodnéZákladné (eCommerce)Pokročilé (eCommerce)
$ 16$ 1225%
$ 26$ 1831%
$ 30$ 2613%
$ 46$ 4013%

Najlacnejší osobný plán stojí iba 12 dolárov mesačne (účtuje sa ročne) a poskytuje vám všetko, čo potrebujete na vytvorenie jednoduchej a štýlovej webovej stránky..

Ďalším plánom je obchodný plán na 18 dolárov mesačne. Ideálny pre podniky, podporuje elektronický obchod a má viac ako dvojnásobok funkcií dostupných v osobnom pláne.

Plány tvorby webových stránok so štvorcovým priestoromSquarespace má dva plány na tvorbu webových stránok, osobné a obchodné

Zostávajúce dva plány sú zamerané na vytváranie online obchodov. Základný plán 26 dolárov mesačne obsahuje všetky funkcie z obchodného plánu a rozšírené nástroje elektronického obchodu. Najdrahší plán je plán Advanced za 40 dolárov mesačne, ktorý je zameraný na rastúce podniky.

Don’nezabudnem: všetky plány služby Squarespace prichádzajú so 14-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou Pred registráciou do prémiového plánu si preto môžete vyskúšať.

Kód ponuky v štvorciPoužite kód ponuky "WBE" pri pokladni za zľavu 10%

Ušetrite 10% z ľubovoľného plánu štvorcov!

Máme exkluzívny kód ponuky, ktorý vám môže ušetriť 10% pri prvom nákupe alebo inovácii v službe Squarespace! Stačí vstúpiť WBE pri pokladni ušetríte náklady na akýkoľvek plán.

Ceny WordPress

WordPress je bezplatná platforma, ale vy’Stále si musíte vyzdvihnúť peňaženku, aby ste pomohli pokryť ďalšie aspekty vášho webu. Päť hlavných faktorov, na ktoré treba myslieť pri určovaní svojich nákladov, sú:

 • hosting – platenie poskytovateľa hostingu za priestor online, kde si môžete nainštalovať a uložiť svoju stránku WordPress
 • témy – zatiaľ čo niektoré témy sú zadarmo, ale pre najvyššiu kvalitu’stojí za to premýšľať o investovaní do platených tém alebo o návrhára
 • Integrácia elektronického obchodu – ak chcete predávať prostredníctvom svojich stránok, vy’Potrebujem nástroje elektronického obchodu
 • plugins – spoľahlivé a dôveryhodné doplnky môžu rozšíriť vaše webové stránky a oplatí sa ich zaplatiť
 • Náklady na vývojárov – staviate túto stránku sami? Prijímate vývojára, ktorý vám pomôže? Toto rozhodnutie ovplyvní váš celkový rozpočet

WordPress bude vyžadovať, aby ste usporiadali svoj vlastný hosting, ktorý zvyčajne stojí okolo 7 dolárov za mesiac (zhruba 84 dolárov za rok). WordPress odporúča používať buď Bluehost, Dreamhost alebo SiteGround (kliknutím si ich prečítate). Bluehost je náš najlepšie hodnotený poskytovateľ služieb WordPress, ktorý zaznamenáva pôsobivých 4,8 / 5.

Wordpress odporúča hostingvy’Musím platiť za svoj vlastný hosting pre vaše stránky WordPress. Bluehost, DreamHost a SiteGround sú prvé tri, ktoré odporúča WordPress.

Okrem toho budete pravdepodobne musieť kúpiť tému, ktoré by v priemere mohlo stáť asi 30 – 80 dolárov na tému. Koľko miniete, bude záležať na tom, ako spoľahlivý a seriózny je vývojár témy (spravidla platí, že čím je produkt drahší, tým spoľahlivejší je).

Ak chcete na svoje stránky WordPress pridať viac funkcií, možno budete musieť pridať niekoľko bezplatných alebo platených doplnkov. To by mohlo prísť okolo 15 – 50 dolárov za doplnok, opäť v závislosti od reputácie vývojára.

S programom WordPress budete musieť kúpiť aj svoje vlastné doménové meno, ktoré bude v okolí 10 – 12 dolárov ročne. Môžete vyhľadávať a kupovať doménu z populárnych webových stránok s názvom domény, napríklad Domain.com.

Počiatočná investícia pre web WordPress by sa teda mohla pohybovať od 139 až 200 dolárov alebo viac, podľa toho, koľko platených doplnkov sa rozhodnete vyzdvihnúť. Nezabudnite, že to neprichádza s podporou.

V závislosti na vašich potrebách WordPress možno budete musieť na ich implementáciu najať zmluvného vývojára alebo projektanta – čo vás môže nakoniec stáť tisíce.

1) Náklady na vytvorenie webovej stránky – zdieľame tu svoje vlastné skúsenosti a nášho vlastného sprievodcu stanovovaním cien

2) Pozrite si nášho videoprievodcu o tom, ako nastaviť web WordPress pomocou vlastného hostingu

Odhadované náklady WordPress

Celkovo možno povedať, že odhady, ktoré sme uviedli v súvislosti s nákladmi na zriadenie stránky WordPress, sú na spodnom konci.

Podľa spoločnosti Elegant Themes by vás populárny vývojár témy WordPress, zriadenie a prevádzka stránky WordPress (bez zamestnania akejkoľvek externej pomoci) mohli stáť čokoľvek od 200 až 1 000 dolárov+.

Hlavné náklady sú spojené s nákupom prémiových tém a doplnkov. Prémiové témy sa zvyčajne pohybujú od 50 do 200 $ mesačne, zatiaľ čo prémiové doplnky sa môžu líšiť od 15 do 200 $.

Štandardná doména stojí zhruba 12 dolárov ročne. Hosting je veľmi závislý od poskytovateľa, ktorého si vyberiete, ale v priemere ceny za hosting zvyčajne klesajú medzi 10 až 30 dolárov za mesiac.

Upozorňujeme, že sa tým nezohľadňujú priebežné náklady; ak potrebujete niekoho najať, aby vám pomohol vykonať zmeny na vašom webe WordPress alebo aby ste pomohli pri riešení problémov, zvýšia sa tým náklady ešte viac.

Elegant Themes tiež odhaduje, že vlastný motív WordPress vás bude stáť okolo 3 000 – 6 000 dolárov (na dizajn a vývoj), zatiaľ čo vlastný web WordPress sa bude pohybovať okolo 6 000 – 15 000 dolárov (na dizajn a vývoj plus vlastné doplnky). Ich odhady nájdete tu.

Squarespace vs WordPress – Ceny: Verdikt

WordPress má lepšie ceny ako Squarespace. to’je bezplatná platforma, na rozdiel od služby Squarespace, takže vaše výdavky sú úplne pod kontrolou. Môžete si vybrať hosting, doplnky a témy, ktoré zodpovedajú vášmu rozpočtu. Aj tieto náležitosti však môžu zvýšiť vaše náklady. Neočakávajú sa zvýšenie cien’t nebezpečenstvo s Squarespace’s stanovené plány.

Ďalšie informácie

 • Prečítajte si náš prehľad cien v štvorci pre viac informácií o tomto staviteľovi’s plánmi
 • Chcete sa dozvedieť viac o hostovaní WordPress? Pozrite sa na našu recenziu najlepšieho poskytovateľa hostingu WordPress Pre viac informácií.
 • Prečítajte si našu recenziu služby Bluehost aby ste sa dozvedeli viac o cenách, funkciách a ďalšie informácie.

Štvorcový priestor verzus WordPress: Záver

Štvorcový priestor aj WordPress sú dizajnérskymi gigantmi sveta vytvárania webových stránok. Buď vám pomôžeme vytvoriť krásny a výkonný web. Existujú však aj veľké rozdiely.

Štvorcový priestor je určený ľuďom, ktorým chýbajú odborné technické znalosti. Ty nie’Nepotrebujete kód na vytvorenie webovej stránky na webe Squarespace, ale vďaka svojim vysoko kvalitným dizajnom budú ľudia ťažko veriť! Môžete kód, ak chcete, ale vďaka jeho drag and drop editor, to’nie je to nevyhnutné.

WordPress je vhodný iba pre technicky sebadôvernejších. Budete musieť kódovať a budete musieť byť spokojní so správou, aktualizáciou a ochranou svojich vlastných webových stránok. Výsledky však budú uspokojivé; WordPress je veľmi populárny, a ak áno’Pokiaľ ide o technickú loptu, môžete si vytvoriť webovú stránku, ktorá’je štýlový a nabitý funkciami.

Celkovo Squarespace ponúka obsiahly balík, ktorý’je vhodný pre väčšinu ľudí. Používanie štvorca je jednoduchšie ako WordPress, ale stále vytvára pôsobivé profesionálne webové stránky. to’je menej náchylný na hrozby a je omnoho nižšia údržba ako WordPress.

Na druhej strane si WordPress nepopierateľne získal povesť výkonnej platformy internetu. Ale pre pokročilého a prístupného všestranného staviteľa je to pravé riešenie.

Toto je súhrnná tabuľka vyššie uvedeného porovnania.

Squarespace vs WordPressSquarespaceWordPressJednoduchosť použitiadizajnVlastnostiAplikácie a doplnkySEOE-commerceblogovanieMobilný editorPrebiehajúca údržbazabezpečeniaVlastníctvo obsahuMigrácia stránokPomoc a podporastanovenie ceny
Veľmi užívateľsky prívetivý webový tvorca drag-and-drop. Môžete si vytvoriť webovú stránku bez toho, aby ste vedeli, ako kódovať alebo najať niekoho na pomoc.Strmá krivka učenia, najmä ak ste začiatočník. Musíte vedieť, ako kódovať a byť technicky dôvtipní, alebo si najať niekoho, kto je.
Úžasné, prispôsobiteľné šablóny pre dizajnérov vytvorené s ohľadom na veľkú skúsenosť používateľa.Veľa možností, pokiaľ ide o témy, ale žiadna z nich nie je taká moderná ako vy a vy’Aby ste mohli využívať všetky výhody, musíte mať nejaké zručnosti v oblasti kódovania.
Rad zabudovaných funkcií s pôsobivou kvalitou pokrývajúcou rôzne oblasti. Nové funkcie sa pravidelne pridávajú a aktualizujú.Menší rozsah zabudovaných funkcií – pre vyššiu funkčnosť sa viac spoliehajú na doplnky tretích strán.
Žiadne externé aplikácie alebo doplnky, ktoré sa dajú nainštalovať, tak ako sú’všetky sú už plne integrované do Squarespace. To znamená, že’všetky sú kompatibilné a aktualizované.Tisíce doplnkov, z ktorých si môžete nainštalovať na svoje stránky WordPress. K dispozícii je nekonečné množstvo ďalších funkcií. To však môže byť riskantné z dôvodu zastaraných a nekvalitných doplnkov.
SEO funkcie už sú vstavané a spravované pre vás.Doplnky SEO môžu na vaše stránky WordPress pridať výkonné nástroje a príručky.
Vstavané predajné funkcie vrátane veľkej veľkosti inventára, ale mierne chýbajú v aplikáciách a možnostiach platby.Je ťažké orientovať sa a chýba mu podpora zákazníkov. Ale ak to dokážete zistiť, je to tak’je výkonná, prispôsobiteľná platforma.
Dobrý výber šablón a nástrojov na blogovanie, ktoré vás dostanú zo zeme, ale jednoducho nie také robustné ako zdroje blogov, ktoré má WordPress.Prispôsobené pre blogovanie, so širokou ponukou doplnkov a vstavanými funkciami. Má tiež komunitu blogerov a umožňuje vám zanechávať komentáre k iným blogom WordPress.
Mobilné aplikácie sú zadarmo a ľahko sa inštalujú. Máte na výber štyri rôzne možnosti, takže si môžete prispôsobiť zážitok tak, aby vyhovoval vašim stránkam’s potreby.Tiež zadarmo a ľahko sa inštaluje. Pre každé zariadenie je k dispozícii iba jedna možnosť – čo je ideálne, ak ste vy’hľadám priame riešenie.
Veľmi málo – Squarespace je “zatvorené” prostredie, čo znamená, že ovládajú všetky aspekty platformy a spravujú všetky aktualizácie a údržbárske práce za vás.Vyžaduje častú údržbu, najmä ak ich vývojári aktualizujú platformu, tému alebo doplnky. Ste zodpovední za udržiavanie všetkých aspektov svojich webových stránok.
Všetka bezpečnosť a aktualizácie sú spravované za vás. Ak existuje problém s bezpečnosťou, Squarespace’Odborníci sa tým budú zaoberať.Ste zodpovední za správu bezpečnosti svojich webových stránok.
won’t nezískavate žiadne práva na svoj obsah. Avšak, vy’Budem sa musieť snažiť odhlásiť sa z drobného písma, v ktorom sa uvádza, že program Squarespace môže váš obsah použiť na propagáciu alebo prezentáciu vašich webových stránok..won’• nezískavate žiadne práva na svoj obsah a nemá žiadnu z licenčných podmienok, ktoré poskytuje Squarespace. Avšak, vy’Musím použiť poskytovateľa hostingu, ktorý bude pravdepodobne mať licenčné podmienky podobné podmienkam služby Squarespace.
Umožňuje migráciu vašich stránok, ak chcete. Tiež ľahko importovať z WordPress.Umožňuje migráciu vašich stránok, ak chcete. Tiež uľahčuje export obsahu.
Vyhradený tím podpory s organizovanými tutoriálmi. Pomoc môžete získať aj prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu.Veľká komunita so zdrojmi a tutoriálmi, ale nie dobre organizovaná. Väčšina používateľov nakoniec vývojárom platí za pomoc.
4 prémiové plány, od 12 dolárov mesačne do 40 dolárov mesačne.Môže sa pohybovať od 200 – 15 000 dolárov, v závislosti od rôznych faktorov (hosting, témy, doplnky, pomocník pri nábore atď.)

Kedy použiť štvorcový priestor namiesto WordPress

Stále si nie ste istí, či by ste mali používať program Squarespace alebo WordPress? Tu je niekoľko hlavných dôvodov, prečo ste’chcem si vybrať Squarespace nad WordPress:

 • Chcete ohromujúci web bez problémov alebo starostí
 • Potrebujete stránku pomerne rýchlo
 • vy’po ľahko spravovateľnej stránke
 • Chcete transparentné a stanovené ceny
 • vy’nie sú si istí kódovaním
 • Ceníte si pohodlie služby Squarespace’s riešením „všetko v jednom“
 • Chcete sa zamerať skôr na svoje ciele než na údržbu
 • Páči sa vám bezpečnosť vyhradenej nepretržitej podpory

Kedy použiť namiesto WordPress WordPress

Možno ty’znovu v pokušení WordPress, ale nie’t presvedčil’je pre vás to pravé? Toto sú hlavné dôvody, prečo si ľudia vyberú WordPress – ak tieto zvuky dobre poznajú, WordPress je pravdepodobne najlepšia voľba:

 • vy’budovanie komplexnej webovej stránky
 • Chcete úplné prispôsobenie
 • vy’po praktickom prístupe k prevádzkovaniu vašich stránok
 • vy’šťastné kódovanie alebo naučenie sa kódovať
 • Chcete skutočne výkonné nástroje na blogovanie
 • Ty nie’Nepotrebujem miesto čoskoro super
 • vy’nie sú odkladané technickými úlohami, ako sú hosťovanie, bezpečnosť alebo aktualizácie
 • Radi vyberiete, ktoré nástroje alebo funkcie váš web potrebuje

Ďalšie informácie

 • Preskúmanie štvorca
 • Recenzia WordPress.org
 • Recenzia WordPress.com
 • Ceny štvorcového priestoru
 • Šablóny štvorcov
 • Preskúmanie elektronického obchodu v štvorci
 • Squarespace SEO Recenzie
 • Ako používať Squarespace
 • Wix vs Squarespace
 • Najlepšie poskytovateľa hostingu WordPress
 • Recenzia Bluehost
 • Wix verzus WordPress
 • Squarespace vs WordPress: Najčastejšie otázky

Squarespace vs WordPress: Najčastejšie otázky

Kto je zameraný na Squarespace?

Štvorcový priestor je navrhnutý tak, aby každému pomohol vytvoriť si vlastnú webovú stránku bez ohľadu na svoje technické schopnosti. Ty nie’Nemusíte kódovať – ​​ale môžete, ak chcete – a je dodávaný so vstavanými funkciami, ktoré vám uľahčia život. Má úžasné šablóny pre všetkých milovníkov dizajnu.

Kto je zameraný na WordPress?

WordPress je určený pre každého, kto chce úplnú kontrolu nad všetkými maticami a maticami svojich webových stránok, od zabezpečenia po aktualizácie, kódovanie a ďalšie. vy’Musím mať určitú technickú sebadôveru, alebo byť pohodlný pri učení. WordPress vám poskytuje úplné prispôsobenie na vašom webe, takže môžete vytvárať, čo chcete!

Je WordPress lepší ako Squarespace?

Odpoveď na túto otázku spočíva vo vašej osobnej preferencii. Ak ty’Ak sa chystáte vytvoriť skutočne komplexný web a chceli by ste úplnú flexibilitu, WordPress bude pre vás lepšou voľbou. Na druhú stranu, ak’v prípade menšej firmy alebo tímu pre jednu osobu bude vaša najlepšia voľba Squarespace. Inteligentnú a elegantnú webovú stránku môžete vytvoriť veľmi rýchlo bez toho, aby ste museli poznať akýkoľvek kód.

Koľko stojí program Squarespace?

Squarespace’s mesačné cenové plány začínajú na 12 dolárov mesačne. Máte možnosť vyskúšajte to zadarmo po dobu 14 dní predtým, ako sa zaviažete k plánu. Vyskúšajte našu cenovú kontrolu, aby ste sa hlboko ponorili do skutočných nákladov v priestore Squarespace a zistili, ktorý plán je pre vás najlepší..

Koľko stojí WordPress?

WordPress je technicky bezplatná platforma s otvoreným zdrojom. Čo ty’Pri vytváraní webovej stránky s programom WordPress si musíte pamätať, že ste to vy’Musím platiť za doménové meno, hosting pre vaše stránky a prípadne tému navyše. Môžete očakávať, že budete platiť kdekoľvek medzi 200 a 1 000 USD+ na spustenie fungovania stránky WordPress. Podrobnejšie informácie nájdete v časti cenového porovnávania tohto porovnania.

Ktorý tvorca webových stránok sa ľahšie používa, Squarespace alebo WordPress?

Môžete použiť Squarespace bez toho, aby ste museli poznať riadok kódu, čo z neho robí skvelého pre netechnického medzi nami. to’Je to určite ľahšia voľba v porovnaní s WordPress.

Je program Squarespace alebo WordPress najlepší pre viacjazyčné stránky?

Program WordPress je lepší na vytváranie viacjazyčných webov ako v službe Squarespace, pretože môžete nainštalovať konkrétne doplnky na preklad a globalizáciu obsahu. Môžete vytvoriť vytvoriť viacjazyčný web pomocou programu Squarespace duplikovaním svojich stránok do rôznych jazykov.

Je program Squarespace alebo WordPress najlepší pre blogovanie?

Zatiaľ čo program Squarespace má niekoľko skvelých nástrojov na vytváranie blogov, žiadna platforma nemôže skutočne poraziť WordPress, pokiaľ ide o blogovanie! že’s tým, čo bolo vyrobené a prichádza s hromadou veľmi výkonných nástrojov na blogovanie.

Ak chcete, aby sa s vami niečo menej zložité zaoberalo, pozrite sa na stránky Weebly, Wix alebo WordPress.com – pozrite si, ako sa porovnávajú so servermi Squarespace a WordPress.org v našej recenzii najlepších platforiem na zostavenie vášho blogu..

Čo môžete použiť namiesto funkcie Squarespace alebo WordPress?

To naozaj záleží na tom, aký typ webovej stránky ste’prestavba! Pre blogy je WordPress.com skvelou alternatívou. Pokiaľ ide o internetové obchody, pozrite sa na Shopify a v prípade úžasných návrhov sa pozrite na Wix. V prípade malých podnikov a portfólií je spoločnosť Weebly tiež najlepším uchádzačom!

Prezrite si našu hĺbkovú recenziu najlepších tvorcov webových stránok, kde nájdete úplný prehľad všetkých najlepších staviteľov.

Musím nájsť hosting pre svoju webovú stránku Squarespace?

Nie, môžete si sadnúť a relaxovať, pretože priestor Squarespace je pre vás plne hostený. Ty nie’netreba nájsť svojho vlastného poskytovateľa, prihlásiť sa na samostatný plán alebo sa obávať limitov plánu. Všetky plány služby Squarespace vám poskytujú plne spravovaný cloudový hosting, ako aj neobmedzenú šírku pásma a úložisko.

Akú kontrolu nad svojím webom máte’s obsahom?

S programom WordPress máte úplnú kontrolu nad svojím webom. tam’s veľmi malou pravdepodobnosťou, že vaše stránky budú stiahnuté, pokiaľ nemáte konflikt s poskytovateľom hostingu. Služba Squarespace má pravidlá používania, ktoré musí váš web spĺňať. Stále máte kontrolu nad tým, čo robíte so svojím webom, ale budete sa musieť riadiť priestorom štvorcov’s podmienkami.

Môžete prepínať svoje stránky medzi WordPress a Squarespace?

Áno! Svoj web Squarespace môžete presunúť do WordPressu alebo presunúť web WordPress do Squarespace. Takže aj keď na jednom začnete a potom zmeníte názor, je to tak’nie je koniec sveta! Ty nie’nemusím sa držať svojej prvej voľby navždy.

Choďte na vrchol

Táto príručka je užitočná?

Otázka – prospel vám tento sprievodca? Zanechať komentár nižšie.

Poznáte niekoho, kto môže mať z tejto príručky úžitok? Pošlite im túto stránku alebo kliknite na tlačidlá zdieľania vľavo.

vy’Pomôžem nám šíriť slovo o našich webových stránkach a vy’Pomôžem im!

Cieľom Nástroja na tvorbu webových stránok je poskytnúť vám úprimné údaje. že’Preto robíme vlastný výskum a získavame priamy osobný pohľad. Kliknite sem pre ďalšie informácie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map