Wix vs 4 veci, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako začnete


Pri hodnotení Wix verzus Squarespace by ste mali zvážiť tieto 4 položky:

Wix

Squarespace

Navštívte Wix Navštívte Squarespace Top Choice top
Choice Wix Top Choice Wix


Wix

Celkové hodnotenie

9,4 z 10

Squarespace

Celkové hodnotenie

8,6 z 10

zhrnutie

Wix:

Wix je najlepší všestranný tvorca webových stránok na trhu. to’s extrémne ľahko použiteľným kombináciou jednoduchého editora drag-and-drop s úžasnými šablónami a veľkým množstvom funkcií a aplikácií. Vďaka tomu je ideálny pre úplných začiatočníkov, ktorí potrebujú vytvoriť profesionálny a štýlový web. Môžete si vytvoriť základný web úplne zadarmo na serveri Wix, ale stojí za to ho upgradovať na jeden z jeho platených plánov, aby váš web poskytol väčšiu funkčnosť..

Squarespace:

Squarespace je moderný a sofistikovaný tvorca webových stránok, ktorý oslovuje kreatívy najmä vďaka svojim vysoko kvalitným elegantným a štýlovým šablónam. Vďaka tomu je ideálny pre tých, ktorí chcú predviesť svoju prácu, napríklad umelca alebo fotografa. Štvorcový priestor nie je’Pre začiatočníkov ako Wix – editor sekcií bude potrebovať o niečo dlhšie zvyknúť – jeho 14-dňová bezplatná skúšobná verzia by vám však mala poskytnúť dostatok času na oboznámenie sa..

Čítaj viac

Vzory šablón

Wix:

Wix vám ponúka viac ako 500 šablón dizajnu s profesionálnym vzhľadom, z ktorých si môžete vybrať, z veľmi širokého spektra odvetví, ako sú podniky & služby, internetový obchod, fotografie, pohostinstvo, dizajn, portfólio, blog, hudba atď. Takže môžete ľahko nájsť vhodný dizajn, ktorý zodpovedá tomu, o čom je váš web..

Všetky šablóny sú veľmi profesionálne vyzerajúce a sú vopred osadené navrhovanými návrhovými rozloženiami, takže môžete naraziť na zem bez obáv z toho, ako usporiadať rozloženie obsahu..

Takže ak si nie ste istí, ako najlepšie navrhnúť svoje webové stránky, je to pre vás skutočne skvelá funkcia. Jediné, čo musíte urobiť, je nahradiť navrhovaný obsah vašim vlastným alebo ho presunúť okolo a vytvoriť svoj vlastný jedinečný dizajn.

Všimnite si, že Wix má pokročilé mobilné užívateľské rozhranie a editor, ktorý vám umožňuje prispôsobiť si vlastný mobilný dizajn. To je skvelé, ak chcete, aby sa váš web zobrazoval na mobilných telefónoch a tabletoch mierne odlišne od verzie pre počítače.

Jedna pokročilá funkcia, ktorú sa nám naozaj páči, je, že Wix vám umožňuje skryť obsah, ak nechcete, aby sa zobrazoval na mobilných telefónoch – čo vám poskytuje flexibilitu v tom, čo chcete zdieľať so svojimi návštevníkmi (najmä mobilné displeje majú vo svojej podstate obmedzený reálny obsah) estate).

Jednou z nevýhod platformy šablón Wix je, že keď vyberiete a použijete šablónu, nebudete môcť meniť šablóny bez toho, aby ste museli znova vytvárať svoj obsah. Takže aj keď môžete zmeniť vzhľad, nemôžete preniesť svoj obsah z jednej šablóny do druhej.

Hlavným dôvodom je skutočnosť, že môžete doslova ťahať & vynechajte obsah kdekoľvek na vašom webe (zatiaľ čo funkcia Squarespace je štruktúrovanejšia a neumožňuje vám voľne umiestňovať obsah kdekoľvek). S takou slobodou dizajnu je obmedzením to, že nemôžete prenášať obsah zo šablóny do šablóny. Skôr ako začnete, vyberte si tú najlepšiu šablónu!

Squarespace:

Aj keď vám program Squarespace ponúka iba vyše 40 dizajnových šablón a viac ako 20 návrhov titulných strán (v porovnaní s návrhmi spoločnosti Wix 500+), všetky z nich sú krásne navrhnuté a môžu vašim návštevníkom vzbudiť dojem, že ste utratili tisíce dolárov za vlastný dizajn svojich webových stránok..

Na rozdiel od Wix, Squarespace prijal "kvalita pred kvantitou" prístup v zbierke šablón. Aj keď máte na výber oveľa menej, každá šablóna služby Squarespace, ktorú nakoniec použijete, je veľmi kvalitná. Nevýhodou v porovnaní s rozsiahlou kolekciou šablón spoločnosti Wix je, že máte nižšiu šancu nájsť presný dizajn, ktorý hľadáte.

Podobne ako vo Wix, aj Squarespace ponúka návrhy pre firmy, online obchody, portfóliá, hudbu, reštaurácie atď. Na základe ich návrhov tak môžete objaviť svoj obľúbený návrh šablóny..

Všetky šablóny služby Squarespace reagujú úplne na mobil. To znamená, že váš web sa bude zobrazovať krásne na všetkých mobilných zariadeniach bez toho, aby ste museli zdvíhať prst. Celý váš obsah sa automaticky prispôsobí tak, aby sa zmestil na obrazovky mobilného displeja.

Nevýhodou týchto šablón je, že nemáte žiadnu kontrolu nad tým, ako sa bude váš obsah zobrazovať na mobilných zariadeniach (Wix vám poskytuje túto flexibilitu). Výhodou je, že sa nemusíte starať a starať sa o to, pretože o mobilné zobrazenie vašich webových stránok sa automaticky stará.

S programom Squarespace máte slobodu meniť šablóny a všetok váš existujúci obsah sa automaticky prenesie do novej šablóny. Výhodou je, že ak chcete svoj návrh prepracovať (výberom inej šablóny), stačí si vybrať nový dizajn, trošku upraviť rozloženie a máte dosť práce.

Čítaj viac

Jednoduchosť použitia

Wix:

Wix je jedným z najjednoduchších tvorcov webových stránok, ktoré sa dnes dajú použiť na súčasnom trhu.

Ponúka vám a "rýdze" ťahať & zrušte používateľské rozhranie, takže môžete doslova umiestniť akýkoľvek obsah (napríklad obrázky, text, tlačidlá, prezentácie, sociálne tlačidlá atď.) kdekoľvek na web, bez toho, aby ste museli písať riadok kódu.

Ako taký máte veľa tvorivej slobody & kontrolu nad svojím dizajnom s veľmi malými obmedzeniami umiestnenia obsahu.

Wix tiež vyniká v tom, že tlačidlá pomoci nájdete všade, keď sa prvýkrát učíte, ako používať tvorcu svojich webových stránok..

Ak si nie ste istí, ako nejaký nástroj funguje, majú hneď vedľa tohto nástroja ľahko pochopiteľné príručky a nemusíte otvárať nové okno, aby ste sa dostali do svojho centra pomoci (viac o ich podpore nájdete nižšie). Vďaka tomu je vytvorenie vášho prvého webu veľmi príjemným zážitkom.

Squarespace:

Štvorcový priestor je tiež ťahaním & zrušte vytváranie webových stránok, aby ste mohli vytvoriť svoj web bez toho, aby ste sa dotkli riadku kódu.

Ako je však uvedené vyššie, ich platforma je trocha štruktúrovanejšia, takže zatiaľ čo obsah môžete presúvať myšou, všetok obsah musí byť umiestnený vedľa seba alebo naskladaný na seba. Ide teda skôr o modulárny stavebný zážitok, keď systém automaticky "zaskočí" svoj obsah na svoje miesto.

Zatiaľ čo s Wix môžete svoj obsah presunúť kamkoľvek na obrazovku a zostane tam (ich platforma obsah nepresunie a nezachytí ho na miesto). Preto je umiestnenie obsahu Squarespace v tomto zmysle trochu obmedzené.

Celkovo je Squarespace stále pomerne ľahko použiteľný, hoci má mierne vyššiu krivku učenia. Ale akonáhle sa dostanete na kĺb, je to naozaj príjemný tvorca webových stránok na použitie.

Čítaj viac

Podpora používateľov

Wix:

Wix vám poskytuje zákaznícku podporu prostredníctvom rôznych kanálov vrátane telefónu, e-mailu, fóra a centra pomoci.

Centrum pomoci je veľmi komplexné a obsahuje písomné, obrázkové a videonávody. Je to veľmi samoobslužný a budete schopní nájsť odpovede na väčšinu svojich otázok.

Spoločnosť Wix opäť umiestnila tlačidlá pomoci na perfektné miesta po celom používateľskom rozhraní, takže je skutočne potrebné, aby ste kliknutím na tlačidlá zistili viac o každom nástroji..

Ak potrebujete trochu viac držania, môžete ich kedykoľvek zavolať medzi 6:00 – 17:00 PST. Ak je však ich tím telefonickej podpory v určitom čase zaneprázdnený, môžete naplánovať stretnutie podpory, aby vám zavolali späť. Výhodou pre vás je, že nebudete musieť sedieť a čakať v rade (čo sa nám všetkým nepáči!) A sústrediť svoju energiu inde..

Je to tak trochu ako služba vrátnika a podľa nášho názoru sa oplatí prihlásiť sa na ich prémiové plány (viac nižšie).

Nezabudnite, že im môžete kedykoľvek poslať e-mail.

Squarespace:

Program Squarespace vám poskytuje špecializovaný tím podpory 24 hodín denne, 7 dní v týždni a odpovedať na vaše otázky, ak by ste mali nejaké.

Poskytujú nepretržitú e-mailovú podporu (na ktorú reagujú do 1 hodiny), používateľské príručky (video & text), live chat (pondelok – piatok, od 3:00 do 20:00 EST) a podpora fóra.

Zatiaľ však nemajú nastavený systém telefonickej podpory, takže Wix vám z tohto hľadiska určite ponúka trochu viac osobných služieb.

Majte však na pamäti, že služba Squarespace odpovedá na svoje e-maily veľmi rýchlo (24 hodín, 7 dní v týždni) a počas pracovných dní má funkciu živého chatu..

Čítaj viac

Plány tvorby cien

Wix:

Wix vám ponúka 6 rôznych programov – zadarmo, pripojenie domény 4,08 $ / mesiac, combo 9,75 $ / mesiac, neobmedzené 12,92 $ / mesiac, eCommerce 16,58 $ / mesiac, VIP 24,92 $ / mesiac. Čím vyšší je plán, tým viac nástrojov & služby, ktoré získate.

Upozorňujeme, že spoločnosť Wix na vašom webe zobrazí reklamu, ak používate bezplatný plán pripojenia alebo pripojenia domény. Takže ak chcete označiť svoje webové stránky ako svoje vlastné, mali by ste určite prejsť na plán Combo alebo vyšší. Najnižší plán spoločnosti Squarespace na vytvorenie úplnej webovej stránky je 12 USD mesačne, čo je o niečo väčší počet ako plán spoločnosti Combo pre Combo.

Jedna vec, ktorú by ste si mali uvedomiť, je to, že spoločnosť Wix má odlišný príspevok na šírku pásma pre rôzne plány. Zjednodušene si predstavte šírku pásma ako veľkú silu, ktorú Wix potrebuje, aby sa vaši návštevníci mohli rozhliadnuť po vašom webe. Všetko od načítania obrázkov, videa, textu atď. Zaberá šírku pásma.

Ak teda plánujete vytvorenie väčšieho webu (s veľkým počtom stránok / obsahu) a očakávate, že na vaše stránky príde veľký počet návštevníkov, odporúčam vám upgradovať na vyššie plány spoločnosti Wix..

Pri posudzovaní plánov spoločnosti Wix je potrebné vziať do úvahy aj ich podporný tím podobajúci sa recepcii. Platíte tiež za ich osobné podporné služby, ktoré podľa nášho názoru pomáhajú pri vytváraní vašich webových stránok & mať pri tom skvelý zážitok.

Squarespace:

Squarespace ponúka 4 rôzne cenové balíčky (osobný $ 12 / mesiac, Business $ 18 / mesiac, Basic Store $ 26 / month, Advanced Store $ 40 / month). Podobne ako u Wix, čím vyšší je plán, tým viac nástrojov získate.

Upozorňujeme, že program Squarespace nemá bezplatný plán. Ponúkajú vám 14-dňovú bezplatnú skúšobnú dobu a budete sa musieť rozhodnúť, či prejdete na niektorý zo svojich platených programov alebo nie. Ak tak neurobíte, nebudete môcť naďalej využívať ich služby. 14 dní by vám malo poskytnúť dostatočný čas na zistenie, či je pre vás priestor Squarespace vhodný. Máme oficiálny kód ponuky, ktorý vám ušetrí 10% z ceny akéhokoľvek plánu štvorcov, ak sa rozhodnete upgradovať.

Služba Squarespace vám ponúka neobmedzenú šírku pásma v rámci všetkých svojich plánov, takže v porovnaní s Wix je určite menej obmedzujúca. Môžete sa prihlásiť na odber svojho najnižšieho plánu a nemusíte sa obávať, že dôjdete k vyčerpaniu pásma.

Majte na pamäti, že keď sa zaregistrujete do platených programov spoločnosti Squarespace, získate prístup k ich 24/7 špecializovanému tímu podpory s časom odozvy 1 hodiny e-mailom. & live chat. Platíte teda nielen za spôsob, ako si vytvoriť svoj web, ale zároveň vám poskytujeme skvelé služby / podporu.

Čítaj viac

záver

Wix:

S viac ako 500 bezplatnými návrhovými šablónami, z ktorých si môžete vybrať, má spoločnosť Wix skutočne široké spektrum šablón v rôznych odvetviach. Takže ak máte na mysli konkrétny pohľad alebo potrebujete inšpiráciu pre návrh, vy’S Wixom to zistím oveľa ľahšie. jeho “rýdze” ťahať & Nástroj na tvorbu kvapiek umožňuje umiestniť obsah doslova kamkoľvek chcete a poskytuje presnú kontrolu nad svojím dizajnom.

Wix má priateľskejšie užívateľské rozhranie a oveľa nižšiu krivku učenia v porovnaní s Squarespace. Podporuje to aj komplexné centrum pomoci, ktoré umiestňuje tlačidlá pomoci na veľmi pohodlné miesta počas celého procesu vytvárania webových stránok.

Don’Nezabudnite, že spoločnosť Wix vám ponúka aj telefonickú podporu, čo je fantastické. Z pohľadu cenotvorby, Wix’s prémiové plány sú veľmi podobné programu Squarespace’s. Len si uvedomte nevýhody, ktoré môžete’• meniť šablóny bez toho, aby ste museli znova vytvárať obsah.

Squarespace:

Squarespace’Šablóny sú jedny z najviac leštených a profesionálne vyzerajúcich dizajnov medzi tvorcami webových stránok. Jeho pozornosť k dizajnu je tu celkom zrejmá a ak svoje šablóny použijete dobre, vaše webové stránky môžu vyzerať skutočne špičkovo.

Ak vytvoríte svoju webovú stránku pomocou funkcie Squarespace, váš web bude reagovať na mobilný telefón, takže to bude fungovať’Veľmi dobre sa zobrazí na všetkých mobilných zariadeniach. Aj keď Squarespace má v porovnaní s Wixom trochu vyššiu krivku učenia, akonáhle dostanete veci, tak to zvládnete’Je to celkom jednoduché a príjemné použitie. Squarespace tiež ponúka 24/7, hodinovú e-mailovú podporu a live chat.

Ktorý z nich je obľúbenejší?

Aj keď je to veľmi márna metrika, myslíme si, že vám môže pomôcť pri výbere medzi Wixom alebo Squarespace: Ak sa pozriete na Trendy Google, zistíte, že Wix je určite oveľa rozšírenejšie vyhľadávaný ako Squarespace – čo naznačuje, že sú lepšie značkové a populárnejšie. Wix má tiež viac ako 3,7 milióna platiacich používateľov (podľa verejne dostupných údajov), čo naznačuje, že veľa používateľov je s Wixom spokojných / spokojných’s služby.

Vzhľadom k tomu, Squarespace je súkromná spoločnosť, len odhalili, že majú viac ako 1 milión platiacich zákazníkov. Preto tu nie je zmysluplné porovnanie skutočných platiacich používateľov. Majte na pamäti, že sa jedná iba o referenčné body a vy by ste sa za vás mali skutočne rozhodnúť’vyskúšali sme oboch tvorcov webových stránok (obaja si to môžete vyskúšať zadarmo).

Čítaj viac

Prehľad

9,4 z 10

Navštívte Wix
Pozrite si našu recenziu Wix

8,6 z 10

Navštívte Squarespace
Pozrite sa na naše celkové hodnotenie v štvorci Čo to je?

Naše celkové hodnotenia sú založené na priemernom skóre všetkých kombinovaných hodnotení.

Prečo na tom záleží?

Naše skóre vám poskytne prehľadný prehľad toho, ktorá služba vám ponúka najlepšie funkcie, hodnotu a ďalšie.

Porovnanie wix 4,7 / 5 štvorcový 4,3 / 5 Zatvoriť

Vzhľadom na ostatných tvorcov webových stránok?

Pozrite sa na naše Tabuľka porovnania nástroja na tvorbu webových stránok, alebo vziať Kvíz zadarmo aby ste zistili, ktorý tvorca webových stránok vyhovuje vašim potrebám.

Ak si nie ste istí, či je pre vás Weebly to pravé, pozrite sa na naše Najlepšie odporúčania pre tvorcov webových stránok a návod, ako vybrať ten najlepší.

Pozri tiež naše Porovnávacia tabuľka tvorcov webových stránok pre podrobnejšie rozdiely

Nie ste si istí, ktorý nástroj na tvorbu webových stránok pre vás najlepšie funguje? Vyskúšajte náš Kvíz na tvorbu webových stránok

Táto príručka je užitočná?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map