SEO Builder webových stránek vs WordPress SEO: Který z nich je lepší?

SEO Builder webových stránek vs WordPress SEO


“Je SEO pro tvůrce webových stránek nebo SEO pro WordPress lepší?”

To’Je to dobrá otázka a my se na to hodně ptáme.

Pravděpodobně máte podobné (ale běžné) otázky, jako například:

 • Který webový tvůrce je pro SEO nejlepší?
 • Má konkrétní tvůrce webových stránek přirozenou výhodu, pokud jde o vyšší hodnocení v Googlu?
 • Všichni a jejich kočky mi říkají, že WordPress SEO je nejlepší a je jediným způsobem, jak se umístit vysoko ve výsledcích vyhledávání. Skutečný?
 • Lidé říkají táhnout & stavitelé webových stránek s poklesem jsou v hodnocení Google hrozné. Mýtus?

Chceš můj rychlý názor?

 • Don’nevím.
 • Pravděpodobně.
 • Nepravdivé.
 • Úplně mýtus.

Jste překvapeni mými názory? Možná?

Pokud víte, co SEO (“Optimalizace pro vyhledávače”) je, pak to víte’s jedním z hlavních záchvatů vašich webových stránek.

Pokud máte’O SEO jsem v podstatě neslyšel’je proces, který pomůže vašemu webu dosáhnout vyššího hodnocení ve vyhledávačích, jako je Google.

Jakmile váš web získá větší viditelnost ve výsledcích vyhledávání (pozice vyšší), navštíví váš web více lidí.

Dává to smysl, správně?

V tomto příspěvku se chci s vámi podělit o své vlastní názory na SEO a tvůrce webových stránek.

můžu’t říct, který konkrétní tvůrce webových stránek je nejlepší pro SEO, ale mohu se pokusit rozptýlit některé běžné mýty / dezinformace o tomto tématu – na základě mých vlastních zkušeností.

Než se dostaneme dovnitř, podívejte se na naše nejvýše hodnocené tvůrce webových stránek:

Poznámka: Pokud jste se zeptali 100 lidí na SEO, vy’Pravděpodobně získám 100 různých názorů. Já’Nejsem žádným způsobem předním odborníkem (i když na některé z nich budu během své diskuse níže odkazovat). Já’Jen sdílím to, co pro nás v minulosti fungovalo, a tak to může nebo nemusí fungovat pro vás.

Teď, když jsem’Udělal jsem si vyloučení odpovědnosti, doufejme, že jsem vyhrál’t dostat skály hodil na mě hardcore SEO fanatici. Pravděpodobně ano!

Vyberte si výrobce webových stránek a vydělejte peníze online ještě dnes

Jaký typ webu chcete vytvořit?

vytvořit web vybudovat internetový obchod WEBOVÁ STRÁNKA ONLINE SKLADOVÁNÍ

Používání WordPress NEznamená, že získáte vyšší hodnocení ve vyhledávání

“O webech WordPress existuje spousta dezinformací, které jsou vždy lepší než webové stránky vytvořené tvůrci webových stránek. To prostě není’Případ založený na našich zkušenostech.”

Řekni whaaaat?

Vím, že někteří z vás pravděpodobně vyskočí ze svých křesel, protože si myslíte, že ano’nenávidím WordPress.

Nemám’Nenávidím WordPress.

Vlastně mě baví používat, protože po letech budování webových stránek s oběma drag & zrušte stavitele webových stránek a pomocí WordPress jsem’Naučil jsem se ho používat velmi zdatně a troufám si říci, dokonce jsem se naučil psát trochu kódu!

Ve skutečnosti je tento web postaven na WordPress – protože je to nejlepší platforma pro psaní blogových příspěvků.

Ale když jsem poprvé začal vytvářet webové stránky, WordPress bylo těžké zvíře zkrotit.

Bylo to matoucí, až příliš technické (pro hloupého’ já) a pokud jsem chtěl provést nějaké změny designu nebo přesunout svůj obsah, potřeboval jsem napsat kód nebo najmout někoho, kdo může.

Já’Přiznávám to – WordPress způsobil, že jsem se cítil hloupě.

Pracoval jsem na plný úvazek a právě jsem to neudělal’nechci se vypořádat s učením všech technických věcí, které přišly s WordPress poté, co jsem se vrátil z práce domů.

Že’to je důvod, proč jsem se obrátil k drag and drop tvůrce webových stránek – což mě cítil méně hloupý!

Umožnili mi rychle a levně stavět webové stránky a během rodinných chat v ohni vypadali jako kódující rocková hvězda (hlavní nevýhoda: všichni mě začali žádat, abych pro ně vytvořil webové stránky)…)

Proč tedy všichni na internetu, kteří zřejmě věděli něco o vytváření webových stránek, říkají, že pomocí WordPress vám pomohou ve vyšších vyhledávačích?

Hmmm, vynikající otázka. Vlastně vůbec netuším.

Možná si to někde přečetli, a tak to znovu opakovali ostatním? Po několika kolech se to trochu proměnilo v nějakou formu “pravda”, víš co myslím?

My’všichni to zažili a to’je tak snadné to udělat na internetu, kde lidé mohou být méně odpovědní za to, co říkají.

Dříve jsem tomu věřil, dokud některé z našich webových stránek, které jsou postaveny na přetažení & na první stránce Google se začali objevovat stavitelé webových stránek (jako Wix, Squarespace, Weebly).

Tyto webové stránky z našich předchozích projektů překonaly i některé webové stránky WordPress.

Dýchejte! V žádném případě!!

Že’to, co jsem si také myslel, že jo?!

Tady’je to věc. “Všichni” říká, že WordPress je pro SEO nejlepší – ale jak to mohou definitivně říct?

“Nemožné” SEO experiment, který nikdo nevedl

“Nemám’Neviděl jsem žádný definitivní důkaz, že weby WordPress jsou vždy lepší než weby jiné než WordPress. Pravděpodobně proto, že takový výzkum neexistuje?”

Procházel jsem internet a doufal, že někdo provedl experiment, aby zjistil, zda je tato práce pravdivá – že pomocí WordPress lze snadno překonat webové stránky vytvořené pomocí přetažení & kapka stavitelé webových stránek.

Ale pak jsem si myslel, “Jak by mohl někdo navrhnout tento experiment?”

Já’m nejde o vědecký výzkumný pracovník, ale mohu ocenit nejlepší způsob, jak otestovat, zda jeden faktor změnil, je udržet všechny ostatní faktory konstantní / stejné a jediným rozdílem je to, který webový stavitel byl použit..

To je jediný způsob, jak můžete skutečně zjistit, zda použití konkrétního tvůrce webových stránek způsobilo významný rozdíl.

Je dokonce možné spustit “čistý” experiment? Může být každý web úplně stejný a může se s ním zacházet stejně?

 • Mohou všechny webové stránky sdílet stejný název domény? – Ne
 • Mohl by mít každý web stejný obsah? – Ano
 • Mohla by být každá stránka publikována ve stejný přesný čas? – Pravděpodobně
 • Mohl by každý web získat stejnou úroveň propagace? – Asi ne
 • Mohl by každý web obdržet přesně stejné zpětné odkazy z jiných webů (když jiné weby odkazují zpět na váš web)? – Ne

To’Je prakticky nemožné vytvořit přesně stejné webové stránky na různých tvůrcích webových stránek, jak můžete’t ovládat, jak ostatní lidé reagují na každý z webových stránek.

Jak tedy může někdo definitivně říci, že konkrétní tvůrce webových stránek je pro SEO lepší?

Pro ilustraci tohoto bodu zvažte tento příklad.

Nechat’Řekněme, že pro tento experiment bylo vytvořeno několik webových stránek a tyto stránky se týkaly výcviku psů.

Každý web byl postaven na jiném tvůrci webových stránek, měl stejný obsah o výcviku psů, stejný design, získal stejnou úroveň propagace a dokonce měl stejný název domény (což je nemožné, ale nechte’s tímto předpokladem pokračujte).

Jednoho krásného rána narazil na jeden z těchto experimentálních webů specialista na výcvik psů, který je trochu online celebritou nebo autoritativní postavou (vydává časopisy o digitálním výcviku psů a má desítky tisíc sledujících a fanoušků)..

Viděla experimentální web vytvořený s Wixem, miloval jej, napsal o něm článek a podělil se o něj s tisíci jejích následovníků.

Takže webové stránky, které byly vytvořeny s Wixem, získaly od této autoritativní postavy hodně online lásky.

Na tento web odkazovala ze svého vlastního webu (který se na Googlu umístil velmi vysoko, protože Google uznal její web jako autoritní web), a stejně tak mnoho jejích fanoušků věřilo jejímu názoru a tomu, co řekla o vašem webu.

Vaše webové stránky také dostali “15 minut slávy” když ji mnoho lidí sdílelo se svými sociálními sítěmi.

Magicky Google také začal dát vašemu webu nějakou lásku a váš web (postavený na Wixu) začíná být na vyšších a vyšších výsledcích vyhledávání.

Měl tento vlivný psí expert stejnou šanci, že narazí na vaše další experimentální weby jiné, než které jsou postaveny s Wixem??

Podle našich hypotetických parametrů experimentu – Ano.

Znamená to, že vaše webové stránky Wix jsou pro SEO lepší než ostatní webové stránky?

– Ne.

Ochotný & Vynalézavý obsah je hlavním faktorem při získávání vyššího hodnocení vyhledávačů – ne které tvůrce webových stránek jste použili

“Google a další přední odborníci na SEO potvrdili, že zpětné odkazy a obsah jsou nejdůležitějšími faktory při dosahování vyšších hodnocení vyhledávačů.”

Otázky pro vás přemýšlet:

 • Začal váš web získávat popularitu, protože byl postaven na Wixu? – Don’nemyslím.
 • Byl by váš náhlý nárůst v žebříčku vyhledávání lepší nebo horší, pokud jste použili jiný tvůrce webových stránek (například WordPress, Squarespace a Weebly)? – Nemám’nemyslím.

Náhlý nárůst v hodnocení tohoto experimentálního webu neměl nic společného s tím, kterého tvůrce webových stránek jste použili.

To mělo všechno společného s hledáním vyhledávačů, že tento web je nápomocný – o čemž svědčí autoritativní osoba a její autoritativní web odkazující na tento web, následovaný množstvím jejích fanoušků, kteří navštívili web a někteří z nich také odkazují na web..

SEO Builder webových stránek vs WordPress SEO - zpětné odkazyZdroj: Země vyhledávače – zpětné odkazy & Obsah – oba jsou pro SEO zásadní

“sociální signály” (lidé, kteří sdílejí a diskutují o vašich webových stránkách na Facebooku, Pinterestu, Twitteru atd.), také hodně pomohli.

To vše jsou “signály” na Google, což prokazuje, že váš web si zasloužil, aby se ve výsledcích vyhledávání zobrazoval výše.

Podle mého názoru je přijímání těchto online doporučení jedním z nejdůležitějších (ne-li) nejefektivnějších technik SEO a je jedním z nejdůležitějších faktorů hodnocení, které Google zvažuje.

Tady’Je to další způsob, jak o tom přemýšlet.

Myslíte si, že Google navrhne (v zásadě schválí) váš web, protože to?’Je postaven na určitých webových stránkách tvůrce?

– Ne. Navrhuje weby ve výsledcích vyhledávání, protože se domnívá, že budou pro vyhledávače užitečné.

Pokud Google přestal zobrazovat výsledky vyhledávání, které nejlépe posloužily zájmům lidí, mohou hledající zvážit použití jiného vyhledávače, a to’je to špatné pro Google’s obchodem.

Jak Google ví, zda bude web užitečný?

Primárně založené na “signály” například odkud (kvalita) zpětné odkazy pocházejí a počet (množství) zpětných odkazů, které váš web přijímá z jiných webů.

Přední odborníci na SEO se domnívají, že Google vyhodnotí každý web pomocí více než 200 různých signálů (nebo faktorů hodnocení). Každý z těchto hodnotících faktorů má jinou váhu.

Počet a kvalita zpětných odkazů jsou zdaleka dva z nejdůležitějších faktorů hodnocení.

Takže pokud jste se na to zaměřili vy’Pravděpodobně udělám docela dobře – to’s 80/20 SEO (což znamená, že 80% vašich výstupů (vyšší hodnocení vyhledávání) je poháněno 20% vstupů (se zaměřením na příjem dobrých zpětných odkazů z jiných autoritativních webů).

Z 200+ hodnotících faktorů je ten, který jste použili, pouze jedním z nich.

Je pravda, že ne’Nevím přesně, jak velkou váhu Google k tomuto faktoru přikládá (pouze Google ví) – ale spekuluji o tom’není tak významný faktor, ve srovnání s jinými faktory.

Ale internetový kód Guru’s Řekněte, že WordPress má čistší / lepší kódovou základnu než Drag & Drop Build Builders!

“Google ne’Nemám problémy s porozuměním webům vytvořeným s předním přetažením & kapka stavitelé webových stránek. WordPress může mít čistší kódovou základnu, ale jeho dopad na SEO je pravděpodobně okrajový.”

Jistě, kódová základna některých z těchto tvůrců drag and drop webových stránek není taková “čistý” jako otevřené zdrojové kódy, jako je WordPress.

Ale Google ne’Nemáte žádné problémy s procházením a porozuměním webům vytvořeným s tvůrci webových stránek.

Například Wix je skutečně zvýrazněn v Google’s Pokyny pro webmastery, hned vedle WordPress, v části nazvané “Pomozte Googlu porozumět vašim stránkám”:

SEO Builder webových stránek vs WordPress SEO - Pokyny GoogleZdroj: Pokyny pro webmastery Google

To dokazuje, že Google uznává Wix jako “legitimní” tvůrce webových stránek.

Existuje spousta internetových fám, že Wix je pro SEO opravdu špatný. Nemám’Neviděl jsem žádný konkrétní důkaz takového tvrzení.

Ve skutečnosti se John Mueller z Googlu na tuto otázku zaměřil přímo, když člověk položil otázku ve Fóru nápovědy Google pro webmastery, zeptal se, zda Google nemá rád Wix a zda weby vytvořené pomocí Wix mají ve výsledcích vyhledávání špatné hodnocení..

Tady je Google’s odpověď:

SEO Builder webových stránek vs WordPress SEO - Fórum GoogleZdroj: Fórum nápovědy Centra pro webmastery Google

Gary Illyes of Google dále potvrdil, že Google neposkytuje preferenční ošetření webům postaveným na statickém HTML nebo AJAX (v podstatě různé programovací jazyky):

Tvorba webových stránek SEO vs WordPress SEO - Wix HTML AjaxZdroj: The SEM Post

Webové stránky vytvořené pomocí Wix jsou vytvořeny pomocí technologie HTML5 a AJAX. Takže na základě Google’s výše uvedeným tvrzením, technologie, kterou Wix používá při vytváření vašich webových stránek, je společností Google plně rozpoznána a pochopena.

Tady jsou Rand Fishkin’s myšlenkami na Squarespace (Rand provozuje Moz, což je vedoucí autorita v oblasti SEO):

Tvorba webových stránek SEO vs WordPress SEO - Squarespace MozZdroj: Moz.com

Jeho komentář byl z roku 2014, ale já věřím, Squarespace’s SEO schopnosti zůstávají robustní, a to i dnes.

Ano – přetáhněte & Drop web stavitelé mají nedostatky

“S tvůrci drag and drop webových stránek můžete’• Doladit nebo přizpůsobit každý jednotlivý aspekt vašeho webu. S aplikací WordPress můžete mít mnohem větší kontrolu nad většinou aspektů svého webu.”

Drag and drop tvůrci webových stránek mají své vlastní sady chyb, pokud jde o SEO, ačkoli.

Výhoda spočívající v tom, že můžete vytvořit webovou stránku bez psaní jediného řádku kódu nebo být technickým guruem, také znamená, že jste vyhráli’t mít úplnou kontrolu nad každým jednotlivým aspektem procesu vytváření vašeho webu.

I když vám například Weebly (jeden z nejjednodušších tvůrců webových stránek) udělí přístup k úpravám kódů HTML a CSS svého webu, stále můžete’• ovládejte nebo přizpůsobujte další aspekty, například rychlost hostingu.

Google Ranking faktor tvůrce webových stránek SEO - SpeedZdroj: Backlinko.com

Rychlost načítání webových stránek je jedním z Googlu’s hodnotící faktory.

Takže pokud se vaše webové stránky načítají opravdu rychle, to’Je to příznivý faktor, pokud jde o SEO, protože zlepšuje vaše návštěvníky’ zážitek (nikdo nechce čekat na načtení stránek v dnešní době).

S WordPress můžete ovládat rychlost svého webu upgradováním na rychlejšího hostitele (což však také znamená, že budete platit více), nebo doladit své servery pomocí schopných vývojářů.

Většina webových stránek vytvořených pomocí WordPress však používá sdílený hosting, který je podobný rychlosti hostování, kterou získáte od tvůrců webů drag and drop.

Jak již bylo zmíněno, určitě se můžete zaregistrovat k hostiteli, který dokáže načíst vaše webové stránky mnohem rychleji, ale bude vás to stát (může se pohybovat od 30 $ za měsíc do stovek dolarů za měsíc, oproti asi 5 $ za měsíc pro sdílený hosting).

Další kritika, které tvůrci webových stránek čelí, je, že můžete’t přizpůsobení adres webových stránek (URL).

To’je dobře známo, že mít klíčová slova (o čem je vaše stránka) ve vaší adrese URL a udržovat vaši adresu URL co nejkratší, má výhody SEO hodnocení.

SEO - stavitel webových stránek faktoru SEO - délka URL

Google SEO faktor tvůrce webových stránek - klíčová slova URLZdroj: Backlinko.com

Pro většinu tvůrců webových stránek můžete’• ovládejte nebo přizpůsobte adresu URL své stránky.

Pokud jste svou stránku označili jako “Úžasné metody výcviku vzácných psů pro německých ovčáků”, pak se adresa URL vaší stránky automaticky stane:

www.example.com/awesome-rare-dog-training-techniques-for-german-shepherds

I když to není’Je hrozné, většina odborníků v oblasti SEO doporučí změnit adresu URL na něco kratšího a více zaměřeného, ​​jako například:

www.example.com/dog-trénování- německé- pastýři

Důvodem je to, že slova v adrese URL pomohou Googlu zaměřit se na co’Je to opravdu relevantní pro vaši stránku.

S aplikací WordPress můžete tuto změnu snadno provést.

Zatímco nejvíce táhnout & zvítězili stavitelé webových stránek’t vám to umožní, Wix a Squarespace vám dávají možnost upravovat / přizpůsobovat URL (viz toto a toto).

Stavitelé webových stránek vám poskytují většinu základních nástrojů SEO

Ve skutečnosti táhněte & stavitelé webových stránek drop vám již poskytují většinu základních nástrojů SEO, abyste mohli optimalizovat svůj web tak, aby byl více přátelský k SEO:

Nejlepší tvůrci webových stránek pro SEO:

Funkce SEOWixČtvercový prostorWeebly
Název stránky&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Popisy meta&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Značky nadpisů na úrovni stránkyH1 až H6H1 & H2Pouze H2
Mapa stránek&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Obrázek Alt Značky&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Přizpůsobitelná adresa URL&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Mobilní přátelské&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Schopnost přidat média (obrázky / videa)&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Připojuje se k Google Analytics&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Připojuje se k Google Search Console&# 10004;&# 10004;&# 10004;

Mějte na paměti, že se jim říká “SEO na stránce” – což znamená malé kousky a kousky, které můžete nakonfigurovat přímo na svém webu, aby byl pro vyhledávače přátelštější.

I když jsou to důležité, ne’Nezapomeňte na pravidlo 80/20, které jsme diskutovali výše.

Velká část vašich výhod SEO pochází “Off-Page SEO” (věci, které můžete dělat mimo své webové stránky a které mohou vést k vyššímu hodnocení ve vyhledávání) – konkrétně získání autorizačních webů, které odkazují na vaše webové stránky. To společnosti Google ukazuje, že váš web podporuje důvěryhodný web.

To’Není to snadné, ale kdo říká, že získání vašich webových stránek ve výsledcích vyhledávání je rychlé a snadné?

Trvá to čas, úsilí, vytrvalost – stejně jako budování firmy!

Závěr – efektivní SEO doesn’• Spolehněte se výhradně na tvůrce webových stránek. To záleží na tobě.

Tato příručka je užitečná?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me