Squarespace vs WordPress | 5 rozdílů, které byste měli vědět


Zde je 5 položek, které byste měli zvážit při hodnocení Squarespace vs. WordPress:

Čtvercový prostor

WordPress

Navštivte Squarespace Navštivte WordPress Nejlepší volba Horní
Choice Squarespace Top Choice Squarespace


Čtvercový prostor

Celkové hodnocení

8.6z 10

WordPress

Celkové hodnocení

7,4 z 10

souhrn

Čtvercový prostor:

Squarespace je webový tvůrce, jehož cílem je pomoci kreativám dostat své nápady online. Od řady vysoce kvalitních návrhů šablon až po velkou sbírku výkonných funkcí nabízí Squarespace kompletní balíček pro rychlé a snadné vytvoření elegantního, profesionálního a stylového webu. Díky přístupu drag and drop k vytváření webových stránek je mnohem dostupnější než WordPress a je to bezplatná zkušební verze, která vám umožní prozkoumat, zda je pro vás to pravé.

WordPress:

WordPress je velmi populární nástroj pro vytváření webových stránek. Je to platforma s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že máte úplnou svobodu upravovat kód svého webu, což vám umožňuje vytvořit web, který je zcela váš vlastní. Spousta pluginů WordPress dostupných na trhu vám také umožňuje přidat na web další funkce. Chcete-li z WordPress vytěžit maximum, potřebujete určitou úroveň technické důvěry, takže je pro začátečníky nevhodný.

Přečtěte si více

Flexibilita

Čtvercový prostor:

Squarespace není tvůrcem webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem, takže za vytváření svých nástrojů odpovídají pouze jejich vlastní vývojáři.

To znamená, že všechny jejich nástroje pro vytváření webových stránek jsou vytvořeny stejným týmem, aby bylo zajištěno, že žádný z nástrojů nebude ve vzájemném konfliktu a bude vysoce kvalitní.

Všechny nástroje poskytované programem Squarespace jsou pečlivě kontrolovány, monitorovány a testovány v jejich vlastním operačním prostředí, takže se nemusíte starat o některé funkce, které nefungují, konflikty s vašimi webovými stránkami, nebo dokonce jejich porušení či selhání..

Znamená to však, že nebudete moci snadno integrovat nástroje, které nejsou součástí čtverce (i když to není možné, pokud to do jisté míry chcete).

Pokud se vyskytnou nějaké problémy, Squarespace má vyhrazený tým podpory 24/7, který je vyřeší za vás (další podrobnosti níže).

WordPress:

WordPress je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, takže si můžete přizpůsobit své webové stránky, jak chcete – za předpokladu, že jste schopný kodér (nebo pokud pracujete se silným kodérem).

Existují tisíce bezplatných pluginů, které můžete použít k přidání dalších funkcí na svůj web WordPress. Ale ne všechny pluginy jsou dobře vytvořené a mohou vás vystavit bezpečnostním rizikům nebo mohou být v rozporu s / přerušit vaše webové stránky.

Vývojáři bezplatných pluginů vám mohou nebo nemusí pomoci, když se vyskytnou problémy. Nákup prémiových pluginů vás opravňuje k podpoře, ale to nezaručuje, že vyřeší všechny problémy za vás, protože konflikt může být způsoben jinými pluginy (což je mimo kontrolu vývojářů prémiových pluginů).

Tam jsou opravdu dobré doplňky WordPress, ale buďte opatrní a před použitím je důkladně otestujte na svém webu, jinak mohou mít negativní dopad na výkon vašeho webu..

Přečtěte si více

Snadnost použití

Čtvercový prostor:

Squarespace je v porovnání s WordPress mnohem jednodušší nástroj pro tvorbu webových stránek. Je to drag & zrušte stavbu webových stránek, takže můžete umístit obsah téměř kamkoli chcete, aniž byste se dotkli řádku kódu.

Squarespace je ideální pro lidi, kteří nejsou technicky zdatní, nemají zájem o učení kódů nebo prostě nemají zdroje (čas & peníze) k řešení kódů nebo vytváření vysoce přizpůsobených webů.

Poskytuje také komplexní knihovnu uživatelských příruček (video & textové formáty), takže stát se dobrým při vytváření webových stránek pomocí programu Squarespace není příliš náročné.

Nenechte se ale zmást tím, že Squarespace používají pouze začátečníci, protože tuto platformu používají všichni majitelé webových stránek (včetně velmi pokročilých uživatelů nebo velkých organizací)..

WordPress:

Křivka učení používání WordPress je mnohem strmější než učení, jak používat Squarespace.

WordPress není přetažení & přetáhněte tvůrce webových stránek, takže pokud chcete přeformátovat rozvržení stránky (například vložit prezentaci do pravého horního rohu nebo přesunout část obsahu na přesné místo), budete muset upravit kódy šablon, aby tak učinily ( nebo si najměte schopného vývojáře, který vám to pomůže).

Přestože je WordPress velmi výkonná platforma, abyste ji mohli efektivně používat, je nutné upravit některé kódy, abyste dosáhli toho, co chcete.

Pokud ovládáte kód nebo pracujete s dobrým kodérem, může WordPress určitě dodat mnohem přizpůsobenější web než Squarespace..

Přečtěte si více

Uživatelská podpora

Čtvercový prostor:

Program Squarespace vám poskytuje specializovaný tým podpory 24/7, který vám v případě jakýchkoli dotazů zodpoví vaše otázky.

Poskytují nepřetržitou e-mailovou podporu (na kterou reagují do 1 hodiny), uživatelské příručky (video) & text), live chat (pondělí – pátek, mezi 3:00 – 20:00 EST) a také podpora fóra.

Jak bylo uvedeno výše, protože všechny nástroje jsou vytvářeny samotným programem Squarespace, budou moci převzít vlastnictví problémů a vyřešit je (namísto přenesení této odpovědnosti na jiné vývojáře).

Protože pro vás mají vyhrazený tým podpory, jsou zodpovězeny všechny otázky od vás a nezáleží na tom, kolikrát byly stejné otázky položeny dříve (na rozdíl od fóra WordPress).

WordPress:

WordPress má rozsáhlé fórum, které zahrnuje miliony příspěvků, na kterých lidé kladou otázky při hledání odpovědí.

Je zodpovězeno mnoho otázek a mnoho otázek také není zodpovězeno. Také to, že jsou zodpovězeny otázky, neznamená, že jsou řešeny efektivně nebo vůbec. Získání odpovědí na dotazy může trvat i několik dní.

Výzva je způsobena množstvím kladených otázek a řada otázek byla projednána dříve. Pokud tedy položíte otázku, může být ignorována, protože byla položena v minulosti. Možná budete muset procházet svazky příspěvků ve fóru, abyste našli nějakou odpověď na vaši otázku.

Jak bylo uvedeno výše, nikdo opravdu "dluží" odpověď, pokud za ni nezaplatíte. A vzhledem k tomu, že WordPress.org a mnoho jeho pluginů je zdarma, může být obtížné přimět někoho, aby odpověděl (pokud si najmete dobrého vývojáře WordPress, který vám pomůže).

Přečtěte si více

Průběžná údržba

Čtvercový prostor:

Jak bylo uvedeno výše, Squarespace je "Zavřeno" systém, takže za vás budou spravovat všechny aktualizace výkonu a zabezpečení.

Nemusíte klikat na žádná tlačítka aktualizace ani se obávat případných konfliktů. Všechny aktualizace jsou testovány týmem Squarespace a nasazeny na váš web automaticky.

Když to vše zvládnete, uvolníte čas soustředit se na jiné věci, které jsou pro vás důležitější.

WordPress:

WordPress neustále aktualizuje svoji platformu, aby opravoval chyby a zlepšoval zabezpečení. Když dojde k aktualizaci, upozorní vás ovládací panel WordPress a stačí aktualizovat verzi WordPress kliknutím na tlačítko aktualizace..

To je snadná část. Náročnou částí je, že při aktualizaci WordPress bude třeba aktualizovat také téma a doplňky.

Zatímco mnoho tvůrců motivů a pluginů se také aktualizuje, aby zajistili, že přijmou nejnovější aktualizace WordPress, mnoho nebude (zejména u bezplatných motivů) & pluginy). Váš web tedy potenciálně vystavuje uživatelům problémy s výkonem nebo zabezpečením.

Probíhající údržbářské práce, zejména pokud nemáte osobu / tým, který se věnuje správě vašich webových stránek, mohou být pro vás další zátěží.

Přečtěte si více

Ceny & Probíhající finanční závazky

Čtvercový prostor:

Squarespace vám nabízí 4 cenové balíčky (osobní $ 12 / měsíc, Business $ 18 / month, Basic Store $ 26 / month, Advanced Store $ 40 / month). Čím vyšší je plán, tím více nástrojů získáte.

Měsíční plány zahrnují přetažení & zrušte rozhraní pro vytváření webových stránek (není vyžadováno kódování), šablony návrhářů, z nichž si můžete vybírat, hostingové služby a specializovaný tým podpory.

Je to skoro služba typu „one-stop-shop“, kde platíte měsíční poplatek za získání kompletního servisního balíčku, aniž byste museli skládat kousky a kousky jako byste museli s WordPress..

Pokud se zaregistrujete pro roční plán, Squarespace vám poskytne bezplatnou doménu pro první rok (hodnota $ 10 – $ 15).

Průběžné náklady na používání programu Squarespace se mohou pohybovat od 144 $ (Osobní plán) do 480 $ za rok (Advanced Store Plan). Máme však exkluzivní slevový kód Squarespace, který vám ušetří 10% z ceny jakéhokoli plánu, takže roční náklady jsou mnohem levnější.

Pokud nepotřebujete pokročilý obchod s elektronickým obchodem, budete pravděpodobně používat pouze osobní nebo obchodní plány. Cena za rok se tedy bude obvykle pohybovat od 144 do 216 $.

Řekl bych, že pouze 24/7 vyhrazená podpora (s 1 hodinu e-mailovou dobu odezvy & live chat), stejně jako mít všechny technologie spravované pro vás, aby se uvolnil váš čas, již stojí za měsíční plány (získání dobré pomoci na internetu je dnes obtížné a vzácné).

WordPress:

S WordPress.org budete muset najít své vlastní hostingové služby, které mohou stát zhruba 7 $ měsíčně (což je velmi obecné, protože rozsah se opravdu liší v závislosti na kvalitě poskytovatele hostingových služeb. Zde je speciální sazba od společnosti Bluehost).

Pokud si zakoupíte prémiové téma, může vás to stát kdekoli od 30 do 80 USD za téma (v závislosti na tom, jak seriózní je vývojář motivu).

Zatímco mnoho pluginů je zdarma, některé z nich jsou také placeny (od 15 do 50 $ za plugin), v závislosti na tom, co potřebujete a pokud chcete podporu (jak je uvedeno výše).

Budete si také muset zakoupit vlastní název domény (10 $ – 15 $ ročně).

Počáteční investice se může pohybovat od 139 do 200 USD, v závislosti na tom, kolik prémiových pluginů si vyzvednete.

Pokud si najmete vývojáře, který vám pomůže s vytvářením vašich stránek, úpravami nebo řešením problémů, vaše náklady se budou průběžně výrazně zvyšovat a mohou představovat výzvu pro rozpočet.

Nezapomeňte, že křivka učení efektivního používání WordPress je také poměrně vysoká. Takže byste měli zohlednit i náklady na svůj vlastní čas (to je "skryté náklady").

Přečtěte si více

Závěr

Čtvercový prostor: Snadnější použití (není třeba znát kód), méně údržby a nižší náklady a dlouhodobé závazky. Náklady jsou velmi předvídatelné a získáte zvláštní podporu 24/7.

WordPress: Více flexibility a vysoce přizpůsobitelné (pokud jste znalí kódu). Vyšší údržba, vyšší křivka učení a pravděpodobně vyšší finanční závazek z dlouhodobého hlediska. Náklady jsou méně předvídatelné, v závislosti na tom, zda potřebujete najmout kodér, který vám pomůže (bez účelové podpory), frekvenci najímání a kvalitu / kalibr kodéru.

Přečtěte si více

Přehled

8.6z 10

Navštivte Squarespace
Podívejte se na naši recenzi na náměstí

7,4 z 10

Navštivte WordPress
Podívejte se na naši celkovou recenzi WordPress Co je to??

Naše celkové hodnocení je založeno na průměrném skóre všech kombinovaných hodnocení.

Proč na tom záleží?

Naše skóre vám poskytne přehledný přehled, která služba vám nabízí ty nejlepší funkce, hodnotu a další.

Porovnání čtvercového prostoru 4,3 / 5 wordpress 3.7 / 5 Zavřít

S ohledem na ostatní tvůrce webových stránek?

Podívejte se na naše Tabulka porovnání webových stránek, nebo se zdarma kvíz abyste zjistili, který tvůrce webových stránek odpovídá vašim potřebám.

Může být také užitečné podívat se na to, co si myslíme, že jsou Nejlepší tvůrci webových stránek a naše důvody proč.

Uvažujete o prodeji online, ale nejste si jisti, který stavitel si vybrat? Přečtěte si náš článek o Nejlepší platformy elektronického obchodování které vám pomohou při rozhodování.

Podívejte se také na naše Srovnávací tabulka tvůrců webových stránek pro podrobnější rozdíly

Nejste si jisti, který tvůrce webových stránek pro vás funguje nejlépe? Vyzkoušejte naše Kvíz odpovídající tvůrci webových stránek

Tato příručka je užitečná?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me