Weebly vs GoDaddy: Existuje potreba rýchlosti?

predstavovaný obraz weebly vs godaddyV tomto článku sme’Pomôžem vám vybrať si medzi Weebly a GoDaddy vyťažením všetkých kľúčových faktov, čísel a funkcií, ktoré potrebujete na prijatie informovaného rozhodnutia..


Weebly je jednou z najjednoduchšie použiteľných platforiem v okolí a poskytuje intuitívny dizajn drag-and-drop a množstvo užitočných nástrojov a funkcií. Najlepšie zo všetkého je, že dokonca prichádza s bezplatným plánom.

Stručne povedané, Weebly je nákladovo efektívny bez obetovania kvality. To vám môže dať predstavu, prečo to’s výberom viac ako 40 miliónov webových stránok dnes.

U experta na tvorbu webových stránok si však vážime, že niektorí z vás nemusia mať čas tráviť ťahaním, púšťaním, klikaním a nakupovaním. Tu prichádza GoDaddy.

GoDaddy je najrýchlejší spôsob, ako vytvoriť webovú stránku, pomocou svojho ADI (Artificial Design Intelligence) na vytvorenie stránky za pár minút. Jednoducho odpovedzte na pár otázok a vy’Budem mať web, ktorý’je pripravený na zverejnenie.

Weebly vs GoDaddy sa formuje do vzrušujúceho zápasu, však? my’kombinovali sme výsledky našich používateľských testov s našimi odbornými znalosťami, čo nám pomáha nájsť najpresnejšie výsledky vo všetkých kľúčových oblastiach.

Takže, bez ďalších okolkov, nechaj’je to začať…

Weebly vs GoDaddy: Klady a zápory

Weebly ProsWeebly Cons
 • Dobre navrhnuté témy
 • Veľmi užívateľsky prívetivý
 • Obmedzené prispôsobenie šablóny
 • Funkcie blogu môžu byť lepšie

Weebly má niekoľko krásnych šablón, ktoré sa ľahko navigujú. Jeho funkcie blogovania sú však zlé a prispôsobenie je pri navrhovaní šablón obmedzené’s vynikajúcou platformou.

GoDaddy ProsGoDaddy Nevýhody
 • Postavený nalačno
 • Prepínajte témy kedykoľvek
 • Funkcie nemajú hĺbku
 • Málo tvorivej slobody

So svojím ADI ponúka GoDaddy najrýchlejší spôsob, ako sa pripojiť na internet. Po niekoľkých kliknutiach, hej, test: zbrusu nový web! Témy môžete prepínať kedykoľvek a podľa toho, čo pre vás GoDaddy preformátuje – ušetrí čas a problémy.

Funkciám však chýba určitá hĺbka, čo obmedzuje to, čo v skutočnosti môžete so svojím webom robiť. V tejto poznámke to tak nie je’celkovo neposkytujeme veľa kreatívnej slobody.

Jednoduchosť použitia

Tvorcovia webových stránok sú tu, aby ľuďom uľahčili online pripojenie. Niektoré sa samozrejme ľahšie používajú ako iné, a preto sme testovali Weeblyho aj GoDaddyho, aby sme zistili, ktorá je pre užívateľa najprijateľnejšia.

Weebly používa na prispôsobenie šablóny drag-and-drop. Vďaka tomu je skutočne ľahké prispôsobiť si webovú stránku. Weebly vám tiež poskytuje prístup k tisíckam aplikácií, ktoré je možné nainštalovať jedným kliknutím.

Jeden z ľudí, ktorých sme testovali, zistil, že Weeblyho sa veľmi ľahko naviguje:

Obrazovka úprav je usporiadaná celkom pekne. to’s dobrý webový tvorca úvodnej úrovne.

domovská stránka redaktoraVďaka jasne rozloženej domovskej stránke uľahčuje Weebly editáciu vašich webových stránok

Pomocou jeho ‘GoCentral’ ADI, GoDaddy môže vytvoriť webovú stránku v priebehu niekoľkých minút, ktorú si používatelia môžu prispôsobiť podľa svojich predstáv. Celý proces úprav zvyčajne trvá menej ako hodinu, takže je to tak’je to naozaj rýchly a bezbolestný zážitok.

godaddy adi otázkyGoDaddy’s ADI vám vytvára webovú stránku založenú na odpovediach na jej otázky

Počas nášho testovania používateľov bol jeden používateľ ohromený rýchlosťou a ľahkosťou GoDaddy:

to’Je veľmi ľahké zostaviť web pomocou rozhrania, ktoré poskytujú.

Jednoduché použitie – Verdikt: GoDaddy

GoDaddy je jednoducho použiteľný ako Weebly. Používanie GoCentral vyžaduje absolútne minimálne úsilie, stačí pár kliknutí a otázok potrebných na vytvorenie vašich stránok. Weebly sa tiež veľmi ľahko používa, ale môže’Nezodpovedajú jednoduchosti GoDaddy’cesta používateľa.

Pružnosť dizajnu

my’diskutovali sme o tom, aké ľahké je použitie každého staviteľa, čo pekne vedie k nášmu ďalšiemu porovnaniu – ako flexibilná je každá platforma so svojimi návrhárskymi nástrojmi? Inými slovami, ktorá platforma vám poskytuje najkreatívnejšiu kontrolu?

Weebly poskytuje 35 šablón, ktoré pokrývajú kategórie vrátane podnikania, portfólií a internetových obchodov. Ešte lepšie je, že každá téma reaguje na mobily, takže na všetkých obrazovkách vyzerajú krásne. Weebly tiež poskytuje najviac aplikácií na akejkoľvek platforme.

Malý problém je, že môžete’t hľadať konkrétnu tému odvetvia – namiesto toho vy’Aby ste našli tú najlepšiu, musíte sa pohybovať v každej kategórii. Vyhral si’nebudete môcť zobraziť ukážku toho, ako vyzerá každá šablóna v mobile alebo tablete.

temné témyWeebly ponúka širokú škálu krásnych tém, pokrývajúcich niekoľko odvetví

GoDaddy používa ADI na pomoc pri navrhovaní vašich webových stránok. To kladie niekoľko otázok o tom, aký typ webovej stránky potrebujete – portfólio, firma atď. – a potom vám dá webovú stránku, ktorá’je pripravený ísť. Choď oci’s témy reagujú aj na mobilné zariadenia.

Potom máte určitú úroveň kreatívnej kontroly, ale máte to’je obmedzené. Môžete však upraviť textové polia témy a aktualizovať ich’o tom. Celkovo je GoDaddy a jeho ADI určené ľuďom, ktorí sa chcú rýchlo pripojiť na internet, a nie milovníkom dizajnu.

godaddy adiGoCentral položí pár otázok a potom navrhne profesionálne vyzerajúcu webovú stránku za pár minút

Flexibilita dizajnu – Verdikt: Weebly

Weebly je lepšou voľbou pre dizajn. Ponúka 35 šablón, ktoré si môžete ľahko prispôsobiť, a poskytuje prístup k tisíckam aplikácií, ktoré vám pomôžu prispôsobiť váš web. GoDaddy s radosťou určuje rýchlosť pred vzhľadmi, vďaka čomu sa rýchlo stáva online a obmedzuje tak kreatívnu kontrolu.

Funkcie a nástroje

Dobrý tvorca webových stránok musí ponúknuť viac než len hladký dizajn – mal by tiež poskytovať množstvo užitočných funkcií, aplikácií a nástrojov na zefektívnenie vášho webu alebo internetového obchodu. Ktorá platforma má väčší a lepší balík nástrojov?

E-commerce

Pri testovaní vyšla spoločnosť Weebly ako najlepšia hodnota za peniaze pri budovaní internetového obchodu. Jeho jasné rozhranie uľahčuje začatie predaja online, chýba mu však veľké nástroje na správu údajov, ako je napríklad riadenie zásob. Celkovo to’s pre malé podniky, ktoré chcú ľahkú a príjemnú cestu pre používateľov.

GoDaddy je vďaka svojmu ADI najrýchlejším spôsobom vytvorenia internetového obchodu. Avšak to tak nie je’t vám neumožní predávať digitálne produkty a väčšine jeho funkcií elektronického obchodu chýba kvalita a hĺbka nájdená na iných platformách.

blogovanie

Weebly zatriedi GoDaddy do kategórie blogov. Pomocou aplikácie Weebly môžete ľahko vytvárať a publikovať príspevky a zároveň integrovať funkciu vyhľadávania, informačný kanál RSS, sociálne záložky, sekciu komentárov a ďalšie.

Zatiaľ čo GoDaddy vám umožňuje rozdeliť váš blog do kategórií, sledovať jeho výkonnosť a vložiť informačný kanál RSS, vyhral’Nechám ťa urobiť oveľa viac.

funkcia blogu godaddyGoDaddy umožňuje spustiť blog bez problémov, ale môžete’potom s tým veľa nerobím

marketing

Weebly poskytuje skutočne skvelú službu pomenovanú ‘Weebly Propagujte’, čo vám pomôže vytvárať efektívne e-mailové kampane. Podporuje vás pomocou kópií a šablón a môže tiež naplánovať odosielanie e-mailov

Ak ty’starosti o náklady, mali by ste’t be – Weebly Promote ponúka bezplatnú skúšobnú verziu a potom stojí iba 10 USD mesačne.

Kým GoDaddy vám tiež umožňuje vytvárať e-mailové kampane, bez toho, aby ste potrebovali konkrétny nástroj, ktorý vám pomôže, ako má Weebly, má’nie je také pôsobivé, keď ich porovnávate.

Integrácia sociálnych médií

Weebly tu tiež vyhráva. Aj keď vám obidva umožňujú vložiť sociálne tlačidlá, Weebly robí veci ďalej tým, že vám umožňuje pridávať informačné kanály sociálnych médií priamo na váš web. To znamená, že vaši návštevníci môžu vidieť, čo vy’kedykoľvek znova zdieľať, uverejňovať príspevky a zdieľať.

Trhy s aplikáciami

nechať’je to takto: Weebly má najviac aplikácií akéhokoľvek staviteľa, zatiaľ čo systém GoDaddy nemá’Nemáte ani trh s aplikáciami. Tak to’Je celkom jasné, kto ‘ appiest webový tvorca je, ale my’Rýchlo prejdem z niekoľkých dôvodov.

Na serveri Weebly si môžete vybrať z tisícov aplikácií tretích strán, ktoré je možné nainštalovať jediným kliknutím. Niektoré sú zadarmo, zatiaľ čo iné sú za malú cenu. K dispozícii sú aplikácie pokrývajúce všetky kľúčové oblasti vrátane marketingu, elektronického obchodu, sociálnych médií a ďalších informácií, ktoré vám pomôžu vylepšiť vaše stránky’s výkon.

weebly app centerCentrum aplikácie Weebly vám poskytuje prístup k tisícom integrácií a pomáha tak vylepšovať vaše stránky’s celkový výkon

Vlastnosti – Verdikt: Weebly

Weebly stojí nad hlavou a plecami nad GoDaddy, pokiaľ ide o hĺbku jeho funkcií. Ponúka komplexnejšie nástroje na blogovanie, integráciu sociálnych médií a ďalšie aplikácie, z ktorých si môžete vybrať.

SEO

Ak ty’znovu premýšľal, čo je SEO presne, to’je systém, ktorý pomáha vašim webovým umiestneniam vyššie vo vyhľadávačoch, ako je Google. V podstate pomáha ľuďom ľahšie nájsť vaše stránky.

Vylepšenie webových stránok’s SEO je možné vykonať rôznymi spôsobmi. Napríklad Weebly aj GoDaddy vám umožňujú:

 • Aktualizujte meta názvy a popisy (text, ktorý sa zobrazuje pri vyhľadávaniach Google)
 • Upraviť adresy URL (text nájdený po doméne vašich webových stránok)
 • Pridajte k obrázkom alt text (text popisujúci obrázok, ktorý Googlu pomôže identifikovať ho)
 • Používajte témy reagujúce na mobilné zariadenia (niečo, čo Google rád vidí)

Všetky tieto funkcie pomôžu vyhľadávacím nástrojom indexovať (nájsť a kategorizovať) vaše webové stránky. Obe platformy ponúkajú vynikajúce nástroje SEO, ale Weebly má centrum aplikácií, ktoré vám pomôže ešte viac. Poskytuje tiež skutočne užitočné príručky týkajúce sa kľúčových slov a kódovania.

SEO – Verdikt: Weebly

to’je veľmi blízko, ale spoločnosť Google dáva prednosť Weeblymu pred GoDaddy. Obe platformy ponúkajú dobré nástroje, ktoré pomôžu vášmu webu objaviť sa vo vyhľadávačoch vyššie, ale Weebly ho ohraničuje širokou škálou aplikácií SEO a užitočnými používateľskými príručkami, čo veci ešte uľahčujú..

Pomoc a podpora

Rovnako ako u všetkých vecí tech, vy’sú povinní naraziť na určité problémy, ktoré je potrebné rýchlo vyriešiť. S ohľadom na to sme sa pozreli na úrovne pomoci a podpory poskytované jednotlivými staviteľmi.

Pokiaľ ide o pomoc zákazníkom, je to tak’je blízky. Weebly poskytuje podporu pre e-mail, telefón a živé rozhovory – ale iba od 6:00 do 18:00 (PT).

weebly centrum pomociCentrum pomoci Weebly vám umožňuje vyhľadávať problémy alebo môžete použiť ich možnosť live chatu

Na druhej strane, GoDaddy poskytuje telefonickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, možnosť priameho rozhovoru, ale žiadnu e-mailovú podporu.

centrum pomoci godaddyV sekcii pomocníka GoDaddy môžete rýchlo nájsť riešenia alebo môžete využiť ich telefonickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni

Pomoc a podpora – Verdikt: Weebly

V tejto sekcii získa Weebly zlatú medailu. Aj keď obaja tvorcovia webových stránok ponúkajú živé rozhovory, telefonickú podporu a centrá pomoci, GoDaddy neposkytuje e-mailovú podporu. Okrem toho je jej centrum pomoci v porovnaní s Weebly relatívne mätúce a ťažko navigovateľné’s.

Ceny a hodnota za peniaze

Tvorcovia webových stránok hru zmenili mnohými spôsobmi. Jedným z nich sú peniaze – vy’Už nemusím minúť stovky dolárov za webdizajnéra.

Ak ty’ste fanúšikom skromnosti, vy’Milujem Weeblyho. Má niektoré z najdostupnejších cenových plánov na trhu a ponúka bezplatný plán zavedenia systému. Jeho prémiové plány sa pohybujú od 8 dolárov mesačne do 38 dolárov mesačne (ďalšie podrobnosti nájdete na obrázku nižšie).

Plán zadarmo vám umožní vytvoriť krásnu webovú stránku bez nákladov (samozrejme), ale prichádza s ‘.Weebly’ subdomény. Toto nie je’Vyzerať veľmi profesionálne a tiež znamená, že na vaše webové stránky sa budú vzťahovať weebly reklamy. Len za pár dolárov mesačne’s určite stojí za to upgrade.

plány pre weebly tvorbu cien

GoDaddy je tiež skutočne lacný. Na výber sú štyri platené programy, od 5,99 dolárov mesačne až po 19,99 dolárov mesačne.

Každý plán vám umožňuje prispôsobiť sa pomocou rovnakých nástrojov, ale ako naznačuje názov, vy’Ak budete, musíte byť v obchodnom pláne alebo vyššie’znovu hľadám spustenie webovej stránky spoločnosti. S týmito vyššími plánmi získate certifikáty SSL a ďalšiu pomoc SEO.

Hľadáte predávať veci online? vy’Musím si vybrať ‘Internetový obchod’ plán, kde si’Budem hrať so všetkými funkciami elektronického obchodu, ktoré sme spomenuli vyššie v tomto článku.

cenové plány godaddy

Ceny – Verdikt: Weebly

Obe platformy poskytujú dobrú hodnotu za peniaze pri porovnaní funkcií a cenových plánov, ale Weebly vyhrá vďaka svojmu bezplatnému plánu. GoDaddy je určite lacná voľba, ale s Weebly si môžete vytvoriť skvelý web bez akýchkoľvek nákladov – a tiež získať veľa bezplatných aplikácií..

Weebly vs GoDaddy: Záver

my’sme postavili Weeblyho a GoDaddyho proti sebe vo všetkých kľúčových oblastiach pre zostavenie webovej stránky. Na základe našich odborných znalostí a výsledkov z našich používateľských testov sme sa skutočne dostali pod kožu každej platformy, aby sme zistili, čo ich robí začiarknutím.

nechať’Rýchlo rekapituluje, kde vyniká každý tvorca webových stránok…

CategoryWeeblyGoDaddyWinnerJednoduchosť použitiadizajnVlastnostiSEOPomoc a podporastanovenie ceny
Jasne rozložená editačná stránka uľahčuje zostavenie akéhokoľvek druhu webovej stránkyFunkcia GoCentral ADI vytvára stránky za pár minút, čím odstraňuje všetky problémyChoď oci
Poskytuje 35 krásnych šablón reagujúcich na mobil, ktoré je možné ľahko prispôsobiťObmedzujúce z hľadiska kreatívnej kontroly kvôli funkcii ADIWeebly
Balí množstvo užitočných funkcií marketingu, blogov a sociálnych médií. Najlepšie však je, že poskytuje obrovské centrum aplikáciíNemá trh s aplikáciami a funkcie sú vo všeobecnosti dosť slabé v porovnaní s WeeblyWeebly
Má všetky základné funkcie, ktoré potrebujete na vyšších pozíciách na Googli, vrátane množstva aplikácií SEOPonúka dobrý štandard pomoci SEO, ale nedostatok aplikácií je nevýhodouWeebly
Poskytuje e-mail, live chat, centrum pomoci a telefonickú podporuPonúka telefonickú podporu 24/7, ale centrum pomoci je preplnené a neexistuje e-mailová podporaWeebly
Bezplatný program robí z Weebly vynikajúcu hodnotu za peniaze a prémiové plány sú dostupnéŽiadny bezplatný plán, ale cenové plány sú primeranéWeebly

Po prečítaní tohto článku by ste mali mať dobrý nápad, ktorá platforma sa najlepšie hodí pre ktorý typ používateľa – a ktorá je pre vás najvhodnejšia..

Weebly je pre každého, kto sa snaží vytvoriť krásny web s minimálnym úsilím a kto nie’Počas toho nechcem rozbiť banku.

S jeho ADI, GoDaddy je určený pre ľudí, ktorí chcú vytvoriť webovú stránku čo najrýchlejšie, a kto nie’Tiež príliš rozčuľovaný o procese navrhovania.

Kto však vezme korunu? Po úzko vybojovanej súťaži sme my’dal som to Weeblymu. Zaslúži si trón vďaka svojej pôsobivej škále funkcií, vynikajúcej hodnote za peniaze a flexibilite dizajnu.

GoDaddy je dobrá voľba, ale celkovo, my’d: choď s Weeblym.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map