Weebly vs WordPress 5 rozdílů, které byste měli vědět


Při hodnocení Weebly vs. WordPress byste měli zvážit 5 věcí:

Weebly

WordPress

Navštivte Weebly Navštivte WordPress Nejlepší volba Horní
Choice Weebly Top Choice Weebly


Weebly

Celkové hodnocení

8,2z 10

WordPress

Celkové hodnocení

7,4 z 10

souhrn

Weebly:

Weebly je velmi snadné použití. Pro použití svého jednoduchého editoru drag and drop nepotřebujete žádné know-how kódování a jeho pomocný tým je po ruce, pokud potřebujete nějakou pomoc. Nebudete však moci přizpůsobit svůj web ve stejném rozsahu, jaký můžete s WordPress. Web na webu Weebly si můžete vytvořit zdarma, ale pokud upgradujete na jeden ze svých placených plánů již od 5 $ / měsíc, můžete odemknout spoustu dalších funkcí, včetně elektronického obchodu a marketingových nástrojů..

WordPress:

WordPress je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že máte úplnou kontrolu nad návrhem svého webu. WordPress má mnohem strmější křivku učení než Weebly, a budete ji muset ovládat kódováním, abyste ji mohli používat (pokud si najmete vývojáře, aby to pro vás udělal). Pokud potřebujete nějakou podporu, má obrovskou komunitu, která vám může poskytnout pomocnou ruku. Přestože je WordPress zdarma, budete muset platit za věci, jako jsou témata, pluginy a hosting, které se mohou rychle přidat.

Přečtěte si více

Flexibilita

Weebly:

I když můžete upravovat HTML & Kódy CSS na váš web Weebly, který vám umožňuje určitou svobodu přizpůsobit design vašeho webu do určité míry, Weebly není tvůrcem webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem, takže nemůžete ovládat, jak některé z jejich nástrojů fungují.

To také znamená, že pokud chcete do svého webu integrovat nástroje jiné než Weebly nebo chcete, aby některé funkce fungovaly odlišně, nemusíte to udělat, protože jejich základní funkce jsou uzamčeny před veřejným přístupem.

Přesto, pokud víte, trochu kódu, máte stále dobrou kreativní kontrolu nad designem svých webových stránek.

Dále, protože Weebly spravuje celou platformu pro vás, nemusíte’Nemusíte se starat o žádné nástroje, které nefungují, nebo se vaše webové stránky rozbijí.

Všechny nástroje pro vytváření webových stránek jsou řízeny společností Weebly a jsou pečlivě sledovány ve vlastním operačním prostředí. To znamená, že Weebly se stará o všechny technické aspekty vašeho webu, takže se můžete soustředit na vytváření obsahu.

Máte-li jakékoli dotazy nebo problémy, můžete se obrátit na Weeblyho’s týmem podpory nepřetržitě, aby je mohli vyřešit za vás (více k tomuto níže).

WordPress:

WordPress je tvůrce webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem, takže máte spoustu svobody při úpravách svých webových stránek a způsobu práce vašich nástrojů, protože máte plný přístup ke kódům platforem (za předpokladu, že jste o kódech dobře informováni, nebo pokud pracujete s kodérem).

Mnoho lidí dává přednost použití WordPress, protože jeho komunita nabízí spoustu bezplatných pluginů, takže můžete na své webové stránky přidat další nástroje. Ne všechny pluginy WordPress jsou však dobře vytvořeny, takže některé z nich jsou používány "špatný" pluginy mohou potenciálně vystavit váš web problémům se zabezpečením nebo mohou způsobit konflikty s jinými nástroji, které používáte.

Vývojáři bezplatných pluginů jsou někdy nápomocní, pokud máte otázky týkající se řešení problémů, ale některé z nich nejsou tak užitečné (protože plugin je zdarma). Někdy mohou někteří vývojáři dokonce obviňovat další pluginy za způsobení konfliktů, což má za následek válku směřující prstem a váš problém není’nerozhodněte se (více o podpoře níže).

Investování do prémiových pluginů vás opravňuje k podpoře, ale ani tak to nutně nezaručuje, že vyřeší všechny problémy za vás, protože konflikty mohou být způsobeny jinými pluginy (což je mimo vývojáře prémiových pluginů)’ řízení).

Na druhou stranu, tam jsou některé opravdu dobré WordPress pluginy tam, že mohou opravdu přidat spoustu flexibility na vaše webové stránky. Před nasazením pluginu byste je však měli určitě důkladně otestovat na svém webu. Pomocí správného pluginu můžete vylepšit svůj web’s funkčností, ale špatně vytvořený plugin může mít na váš web negativní dopad’s výkon.

Přečtěte si více

Snadnost použití

Weebly:

Weebly je pravděpodobně nejjednodušší stavitel webových stránek, který je dnes na trhu k dispozici, a je mnohem jednodušší používat platformu než WordPress.

Je to tažení & kapka tvůrce webových stránek,
takže můžete jednoduše přetahovat obsah, přesouvat je, aniž byste museli vědět, jak kódovat vůbec.

Pokud ne’Nemáte žádné technické dovednosti, nebo pokud nemáte’Nemáte žádný zájem nebo čas se učit kódy, pak je Weebly opravdu dobrá volba, abyste mohli zvážit použití k vytvoření svých webových stránek.

Weebly má docela dobré centrum nápovědy, ale podle našich zkušeností jsme to udělali’Není třeba jej používat příliš mnoho, protože jejich nástroje jsou velmi intuitivní a snadno použitelné. Pokud však potřebujete zjistit více informací o tom, jak používat některé z jeho funkcí, jsou zde pro vás nápovědy.

WordPress:

Ve srovnání s Weebly je WordPress mnohem náročnější naučit se používat (mnohem vyšší křivka učení).

WordPress není tvůrcem webových stránek typu drag and drop, takže jak můžete umístit svůj obsah (jako jsou prezentace, videa atd.), Do značné míry závisí na nastavení šablony návrhu, kterou vyberete..

Pokud chcete změnit formát šablony, například změnit uspořádání stránky, vy’Abyste to mohli udělat, musíte upravit kódy do šablony, nebo si najmout schopného kodéra, který vám to pomůže.

V podstatě, i když je WordPress velmi silný & flexibilní platforma, pokud ji chcete efektivně využívat,’Je nevyhnutelné, že budete muset upravit kódy. Pokud to dokážete, mohl by tento webový tvůrce dodat mnohem pokročilejší web než Weebly.

Přečtěte si více

Uživatelská podpora

Weebly:

Jak bylo uvedeno výše, Weebly má dobrou knihovnu pomocných průvodců
pokud máte nějaké dotazy, jak používat jejich nástroje.

Ale jednou z krás Weebly je to, že jejich stavitel se tak snadno používá, opravdu ne’K vytvoření prvního webu nepotřebujete mnoho pokynů.

Kromě průvodců nápovědy, pokud máte pocit, že potřebujete více informací o podpoře, vám Weebly poskytuje e-mailovou podporu nepřetržitě a živý chat nebo telefonickou podporu během pracovní doby..

Jak bylo uvedeno výše, protože všechny nástroje jsou vytvořeny a spravovány přímo společností Weebly, budou moci převzít vlastnictví všech problémů a odstranit je (místo toho, aby tuto odpovědnost přesměrovaly na další vývojáře nástrojů).

A konečně, jednou z výhod Weebly, která má svůj vlastní tým podpory, je to, že na všechny vaše otázky budou zodpovězeny, i když již tisíce dalších lidí již položily stejnou otázku dříve (na rozdíl od fóra WordPress)..

WordPress:

WordPress má rozsáhlé komunitní fórum, kde můžete psát dotazy a doufat, že na ně odpoví ostatní uživatelé nebo vývojáři WordPress.

Přestože na mnoho otázek je zodpovězeno (ale ne nutně vyřešeno), na mnoho příspěvků není zodpovězeno vůbec. Dále, získání nějaké odpovědi může trvat mnoho dní, protože většina moderátorů je dobrovolníků, takže neexistuje žádný obrovský pocit naléhavosti.

Jednou z hlavních výzev je, že jsou zveřejňovány tisíce otázek a mnoho z nich již bylo projednáno v jiných příspěvkových vláknech..

Vaše otázky tedy mohou být ignorovány, protože již byly projednány na jednom z mnoha tisíc příspěvků, a možná budete muset všechny projít, abyste tuto diskusi našli..

Na konci dne není nikdo povinen odpovědět na vaši otázku, dokud za ni nezaplatíte (například najmete si kodér WordPress, který vám pomůže). A vzhledem k tomu, že WordPress.org a mnoho jeho pluginů je zdarma, může být obtížné získat někoho, kdo vyřeší vaše technické problémy.

Přečtěte si více

Průběžná údržba

Weebly:

Jak již bylo zmíněno, Weebly je uzavřený systém, ve kterém pro vás řídí všechny technické problémy. To zahrnuje všechny aktualizace výkonu a zabezpečení, takže nemusíte’Nemusím se starat o technické aspekty vytváření webových stránek.

To vše je monitorováno a řízeno Weeblym v pozadí, takže to ne’nemusíte se starat o to, aby váš web byl aktuální, nebo si dělat starosti s některými nástroji, které způsobují konflikty a mají negativní dopad na váš web.

Díky tomu, že se vám vše podařilo, uvolní váš čas, takže se můžete soustředit na jiné věci, které by pro vás mohly být důležitější.

WordPress:

Podobně jako Weebly, WordPress se neustále aktualizuje & vylepšování její platformy pro opravu chyb a zvýšení její bezpečnosti. Při nasazení aktualizace vy’Zobrazí se zpráva s upozorněním na aktualizaci vaší verze WordPress. To lze provést jednoduchým kliknutím na “Aktualizace” knoflík.

Bohužel, to je snazší část. Těžší je, že při aktualizaci WordPress bude nutné aktualizovat také vaši šablonu a doplňky, které používáte, aby bylo zajištěno, že budou i nadále správně fungovat s nejnovější verzí WordPress. Je na tvůrci šablony / pluginu, aby tak učinil.

Zatímco mnoho vývojářů šablon a pluginů bude aktualizováno, aby zůstalo kompatibilní, někteří vyhráli’t (zejména pro bezplatnou šablonu & pluginy). To může vystavit váš web potenciálním problémům s uživatelem, výkonem nebo zabezpečením.

Takže pokud se rozhodnete používat WordPress, mějte na paměti, že probíhají údržbářské práce, protože u některých funkcí není neobvyklé “přestávka” když má WordPress aktualizace.

Přečtěte si více

Ceny & Probíhající finanční závazky

Weebly:

Weebly vám nabízí 4 prémiové plány, v rozmezí od 5 do 45 dolarů za měsíc (ceny založené na dvouletých plánech. Pokud si vyberete jejich plán 6 měsíců nebo 1 rok, cena za měsíc se trochu zvýší).

Čím vyšší než plán, tím více nástrojů a funkcí budete mít přístup. Všimněte si, že Weebly můžete stále používat zdarma, ale na vašich webových stránkách se zobrazí Weebly reklama. To lze odstranit pouze při upgradu na jeden z jejich placených plánů.

Jejich prémiové plány vám poskytují přístup k dalším nástrojům a funkcím vytváření webových stránek, jako jsou prezentace záhlaví, vyhledávání na webu, další možnosti elektronického obchodování a marketingu, přihlášení k členství atd. Všechny plány (včetně bezplatného plánu) vám umožňují přístup k Weebly’je snadno použitelný drag & drop Builder, přes 100 návrhových šablon, hostingové služby a specializovaný tým podpory.

Pokud se zaregistrujete k prémiovému plánu, poskytne vám Weebly také bezplatný vlastní název domény pro první rok.

Používání Weebly k vytváření vašich webových stránek je jako komplexní balíček, ve kterém jsou všechny vaše potřeby pro budování webových stránek poskytovány a obsluhovány společností Weebly. Vyhrál jsi’nemusím skládat kousky a kousky, jako byste museli s WordPress.

Průběžné náklady na používání Weebly se mohou pohybovat od 60 $ (plán Starter) do 540 $ za rok (plán výkonu).

Myslím, že jen 24/7 e-mailovou podporu, a live chat & telefonní podpora, stejně jako mít všechny technologie spravované pro vás uvolnit svůj čas, stojí za to placené plány.

WordPress:

Chcete-li vytvořit svůj web pomocí WordPress.org, budete muset platit za vlastní hostingové služby, které stojí kolem 7 $ měsíčně (poznámka: cenové rozpětí se liší v závislosti na kvalitě poskytovatele hostingových služeb. Bluehost je populární hostingová služba WordPress) .

Prémiová designová šablona vás může stát od 30 do 80 USD, v závislosti na reputaci poskytovatele šablony.

Zatímco většina pluginů je zdarma, některé z nich jsou také placené / prémiové (v rozmezí od 15 do 50 $ za plugin), v závislosti na tom, co potřebujete a pokud chcete podporu (jak je uvedeno výše).

Budete si také muset zakoupit vlastní název domény (10 $ – 15 $ ročně).

Vaše počáteční investice do budování vašeho webu s WordPress se může pohybovat od 139 do 200 USD, v závislosti na tom, kolik prémiových pluginů nakonec použijete.

Pokud si najmete kodér, který vám pomůže sestavit vaše webové stránky, provést změny nebo opravit některé problémy s webem, vaše náklady se budou průběžně trochu zvyšovat a mohou být výzvou k rozpočtu pro.

Nezapomeňte také, že křivka učení efektivního používání WordPress je také mnohem vyšší než použití přetažení & kapka stavitelé webových stránek. Měli byste tedy zohlednit i náklady na svůj vlastní čas.

Přečtěte si více

Závěr

Weebly:

Weebly je pravděpodobně jedním z nejjednodušších nástrojů pro tvorbu webových stránek a nevyžaduje žádné znalosti kódování, protože stačí přetáhnout & přetáhněte obsah a publikujte svůj web. Od vás není vyžadován žádný požadavek na technickou údržbu, protože to vše zajišťuje společnost Weebly’technický tým, který z dlouhodobého hlediska výrazně pomáhá snižovat náklady a průběžné závazky. Ale váš web bude mnohem méně přizpůsobitelný ve srovnání s používáním WordPress, jako na konci dne Weebly’Základní platforma je uživatelům uzavřena, takže můžete’t na webu provádět pokročilejší vlastní změny.

WordPress:

Poskytuje vám mnohem větší flexibilitu a můžete si vysoce přizpůsobit funkčnost svého webu (pokud znáte trochu kódování). Používání WordPress vyžaduje, abyste byli mnohem více praktičtí při správě probíhajících webových stránek a hostování údržbářských prací, a to představuje mnohem vyšší počáteční křivku učení. Pravděpodobně budete mít z dlouhodobého hlediska vyšší finanční závazek, protože náklady jsou méně předvídatelné, v závislosti na tom, zda potřebujete najmout kodér, který vám pomůže, frekvenci najímání a kvalitu / kalibr kodéru.

Přečtěte si více

Přehled

8,2z 10

Navštivte Weebly
Podívejte se na naši Weebly recenzi

7,4 z 10

Navštivte WordPress
Podívejte se na naši celkovou recenzi WordPress Co je to??

Naše celkové hodnocení je založeno na průměrném skóre všech kombinovaných hodnocení.

Proč na tom záleží?

Naše skóre vám poskytne přehledný přehled, která služba vám nabízí ty nejlepší funkce, hodnotu a další.

Porovnání weebly 4,1 / 5 wordpress 3.7 / 5 Zavřít

S ohledem na ostatní tvůrce webových stránek?

Podívejte se na naše Tabulka porovnání webových stránek, nebo se zdarma kvíz abyste zjistili, který tvůrce webových stránek odpovídá vašim potřebám.

Pokud si nejste jisti, zda je Weebly pro vás to pravé, podívejte se na naše Nejlepší doporučení pro tvorbu webových stránek a návod, jak vybrat ten nejlepší.

Podívejte se také na naše Srovnávací tabulka tvůrců webových stránek pro podrobnější rozdíly

Nejste si jisti, který tvůrce webových stránek pro vás funguje nejlépe? Vyzkoušejte naše Kvíz odpovídající tvůrci webových stránek

Tato příručka je užitečná?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me