Wix vs Squarespace 2020 | 9 Rozdíly, které byste měli vědět

Wix vs. Squarespace


Wix a Squarespace jsou dva populární tvůrci webových stránek, kteří vám umožní vytvořit si vlastní web, aniž byste potřebovali pokročilé (nebo dokonce umírněné) technické dovednosti.

Wix je ideální pro začátečníky – to’je snadno použitelný a nabízí spoustu tvůrčí svobody. Na druhou stranu, Čtvercový prostor je elegantní a moderní, s nejlepšími návrhy na trhu. Stránky Wix můžete publikovat v jedno odpoledne, zatímco Squarespace je lepší pro kreativy s nějakou dobou v ruce.

Celkově je Wix lepší všestranný stavitel. A my’Nejen že taháme tento úsudek z tenkého vzduchu – trávíme hodiny testováním každé platformy, kterou kontrolujeme. Zaměřujeme se na funkce, snadné použití, ceny, pomoc a podporu, SEO a design. V našem testování Wix skóroval 4,7 z 5, zatímco Squarespace skóroval 4,3 z 5.

Zajímá vás, jak Wix a Squarespace skórovali v každé oblasti? Podívejte se na rozpis těchto stavitelů’ počet hvězdiček níže:

Můžete to vidět’Není toho moc, ale celkově doporučujeme Wix přes Squarespace.

Pro obecné použití je Wix lepší tvůrce webových stránek. Vhodný pro začátečníky a se stovkami plně přizpůsobitelných šablon, Wix přichází s něčím pro každého. Ale je to pro vás to pravé? Zjistěte, jak jsme se ponořili do našeho srovnání Wix vs Squarespace.

Contents

Další informace

 • Přečtěte si naši úplnou recenzi Wix a dozvíte se více o tomto staviteli přátelském pro začátečníky.
 • Přečtěte si naši úplnou recenzi Squarespace, kde získáte podrobný pohled na její funkce.
 • Přečtěte si náš přehled cen Wix, kde najdete přehled jeho plánů a cen.
 • Přečtěte si naši cenovou recenzi pro Squarespace a zjistěte, který cenový plán je pro vás nejlepší.
 • Máte otázky? Přeskočit rovnou na Wix vs Squarespace: FAQ

1

Snadné použití: Což je pro začátečníky přátelštější?

Wix i Squarespace jsou tvůrci webových stránek s přetahováním. To znamená, že jednoduše vyberete požadovaný prvek (například textová pole, obrázky a mapy) a přetáhnete jej tam, kde jste’d, jako by byl umístěn na vaší stránce. Nech to tam, a hej presto – to’jak bude vypadat, jakmile bude váš web publikován.

Wix je “čistý” drag-and-drop Builder, což znamená, že opravdu můžete upustit, co chcete, ať jste kdekoli. Náměstí není’t úplně stejné – můžete’t Přetahujte prvky tak volně, jako můžete pomocí Wix. To znamená, že si trochu zvyknout.

Při našem testování Wix skóroval 4,3 z 5 hvězdiček pro snadné použití, díky svému hladkému editoru drag-and-drop. Čtvercový prostor’Sekce založená na sekci je náročnější, což znamená, že skóroval pouze 3,3 z 5 hvězdiček.

Jak jsme se dostali k těmto bodům? Studna, dostali jsme naše uživatele, abychom vyzkoušeli Wix a Squarespace a řekli nám přesně, co si mysleli. My’zahrnuli jsme pár jejich citací, takže ne’prostě to musíme vzít za slovo!

Wix Snadnost použití

Rameno přátelské pro začátečníky’T nudné, ale to je něco, co mnoho tvůrců webových stránek snaží pochopit. Naštěstí zvládl Wix umění přinášet zábavné a kreativní nástroje pro začátečníky i technické profesionály.

Wix’s drag-and-drop editor byl velkým hitem u většiny našich uživatelů:

“Funkce drag and drop je vynikající a umožňuje rychlé a snadné přepracování.”

Pokud ne’Chcete-li vytvořit svou stránku, přetažením a přetažením, můžete nechat Wix, aby to pro vás udělal Inteligence umělého designu (Wix ADI).

wix vs čtvercový prostor wix adiWix ADI používá vaše vlastní volby k vytvoření přizpůsobeného webu během několika minut. Svůj web můžete později upravit a experimentovat s různými styly.

Snadno použitelný

Náměstí je více technické než Wix a nemá’Obětujte jakoukoli tvůrčí svobodu nebo znevažujte její působivé vlastnosti. Z tohoto důvodu to trvá trochu déle, než se uchopíme, než Wix.

Jak ale vidíte, je to tak’Je to stále velmi snadné, pokud máte trpělivost nebo trochu technickou důvěru:

To je to, co jeden z našich uživatelů řekl o používání Squarespace:

“Umím si to představit, jakmile jednou’strávil jsem dost času prací na tom, co určité prvky dělají, Squarespace by bylo docela snadné používat. Stačí jen zjistit, kde kliknout, pokud chcete X, nebo která funkce pomáhá s Y.”

To’Je to dobře stojí za to trávit čas učením si cestu kolem, jakmile budete’uvnitř editoru, protože můžete vytvořit profesionálně vypadající web, aniž byste museli zadávat řádek kódu. Squarespace má také svůj vlastní nástroj AI, pokud ano’d raději to udělej.

Wix vs Squarespace: Snadné použití – Verdikt

Použití Wix je jednodušší než Squarespace. Jeho jednodušší drag-and-drop editor a volitelná funkce Wix ADI dělají to mnohem přátelštější pro začátečníky než Squarespace. I když ani nevyžaduje technické dovednosti, můžete se připojit online mnohem rychleji s Wix, zatímco Squarespace trvá déle, než si zvyknete.

Další informace

 • Přečtěte si naše srovnání Wix Editor vs Wix ADI abyste zjistili, která je pro vás nejlepší
 • Chcete zkusit kódování, ale nejste si jisti, kde začít? Podívejte se na naše Kódování pro začátečníky průvodce se dozvíte více

2

Flexibilita designu: Kdo nabízí více kreativní kontroly?

Vy’Mám skvělý nápad pro web a nyní ho musíte obléknout, aby se svět posadil a věnoval pozornost. Kolik šablon musíte vybrat? Můžete později přejít na jinou? Budou návrhy srazit ponožky? Nechat’je to zjistit!

Šablony Wix: Fakta

 • 510+ šablon, ze kterých si můžete vybrat z různých průmyslových odvětví ‘Podnikání‘ na ‘Zdraví & Wellness‘
 • Velmi profesionální vzhled
 • Jakmile vyberete šablonu, nemůžete ji změnit, aniž byste znovu vytvořili svůj web’s obsah – proto si pečlivě vyberte!
 • Všechny šablony Wix jsou plně mobilní a jsou podporovány specializovaným pokročilým mobilním editorem

Wix vs Squarespace - šablony WixKlepnutím zobrazíte Wix’s šablony

Šablony čtverců: Fakta

 • Citlivý design (skvělé pro mobilní telefony a tablety)
 • Více než 60 leštěných a krásně navržených šablon napříč různými průmyslovými odvětvími
 • Šablony pro svůj web můžete kdykoli změnit (žádný obsah nebude ztracen)

Wix vs Squarespace - Šablony SSKlepnutím zobrazíte Squarespace’s šablony

Design Head to Head: Jak se srovnávají?

Wix má působivou škálu šablon, z nichž všechny jsou atraktivní a poskytují základ pro profesionálně vypadající webové stránky. Ony’znovu reagujte na mobilní zařízení a přicházejte s mobilním editorem, abyste si mohli přizpůsobit zobrazení na ploše i mobilní zobrazení.

Nicméně, pokud jde o šablony, Squarespace je bezkonkurenčním šampionem ohromujícího a moderního designu. Jedná se o klasický případ kvality před kvantitou; Náměstí může mít menší rozsah než Wix, ale každou šablonu vytvořili profesionální návrháři. A samozřejmě, že’znovu všechny mobilní reagovat.

čtverce nejlepší vzory šablonySquarespace má řadu čistých, moderních a stylových šablon

Jednoduše se podíváte na některé z těchto šablon a zjistíte, že tým Squarespace investoval hodně času a úsilí do jejich vytváření..

Čtvercový prostor’v našem výzkumném testování se projevila nadřazenost zaznamenal působivých 4,6 hvězdiček z 5! Flexibilní, přepínatelný, moderní a dobře navržený čtvercový prostor’Šablony si zaslouží každou hvězdu, kterou dostanou. Wix skóroval 3,5 z 5, což je stále velmi slušné a odráží velké množství pěkných témat.

Přizpůsobení

Zatímco Wix i Squarespace mají skvěle vypadající šablony, ty’budete chtít, aby byly vaše vlastní.

Wix to dělá opravdu snadné díky jednoduchému editoru drag-and-drop. Můžete nahradit text a obrázky, přidat prezentace a přetáhnout do kontaktních formulářů spoustu, vše jen několika kliknutími!

Abychom to dokázali, vzali jsme Wixa na roztočení:

Squarespace vám dává spoustu tvůrčí svobody nad vaší šablonou. Zahrnuje však mnoho funkcí, takže’Je to stále dobrý nápad vybrat ten, který vyhovuje vašemu webu, a také vypadá neuvěřitelně.

Pokud chcete své stránky opravdu přizpůsobit pomocí programu Squarespace, můžete! Vy’nejsou omezeny pouze na drag-and-drop, “to, co vidíte, je to, co dostanete” editace, a to otevírá celý svět možností. S Squarespace’s CSS Editor, například, můžete změnit písma, barvy a pozadí, aby byly zcela jedinečné.

Přepínání šablon

Jednou z největších nevýhod používání Wix je to, že jste jednou’Vybrali jsme vaši šablonu a použili ji k publikování vašich webových stránek, můžeš’t přepnout. Vy’Budu muset svůj obsah znovu vytvořit, pokud chcete, aby váš web měl jiný vzhled, což je časově náročné a chmurné.

Na druhou stranu vám Squarespace umožňuje kdykoli změnit šablonu. Váš stávající obsah je automaticky přenesen do nové šablony, i když vy’Pravděpodobně ho bude potřeba trochu vylepšit, aby se ujistil, že stále vypadá nejlépe.

šablony pro přepínání čtvercůProgram Squarespace umožňuje nainstalovat více šablon, které si můžete prohlédnout a upravit před jejich přepnutím. Šablony můžete přepínat i poté, co je váš web aktivní.

Můžete dokonce nainstalovat více šablon pomocí programu Squarespace, což znamená, že před provedením přepnutí můžete upravit a zobrazit novou. Díky tomu jsou rebrands a facelifts mnohem snazší pro váš web, jak roste a vyvíjí se.

Wix vs Squarespace: Flexibilita designu – verdikt

Squarespace má flexibilnější design. Nabízí kvalitu před kvantitou, spoustu možností přizpůsobení a flexibilitu v rýčových grafech. Wix má přes 500 atraktivních, přizpůsobitelných šablon, ale na rozdíl od Squarespace můžete’• Jakmile bude váš web aktivní, přepněte si šablonu. Čtvercový prostor’S návrhy šablon jsou také jen o něco více ohromující.

Další informace

 • Přečtěte si naše podrobnéRecenze šablon čtverců abychom zjistili, zda to je’je váš návrhový sen
 • Raději Wix’s návrhy? Podívejte se na naše Recenze šablon Wix pro podrobnější pohled na vaše volby
 • Hledáte nejlepší návrhy pro své portfolio? Náš Nejlepší Portfolio Web Builder Recenze vám řekne nejlepší možnosti na trhu

3

Funkce a nástroje: Co bude váš web schopen dělat?

To’Je to natolik vzrušující, že děláte web. Ale jakmile’Zvládli jste úpravu nabídky a vytváření více stránek’Chci jít ještě o krok dále a přidat na vaše stránky nějaký oomph. Že’s, kde přicházejí funkce a nástroje.

Nástroje pro přizpůsobení umožňují přidávat prezentace a galerie, vybírat ze stovek písem a vytvářet vlastní barvy pro návrhy stránek. Ale není’t zastavit tam…

Funkce mohou dělat vše, od poskytování výkonných nástrojů elektronického obchodování na webu, takže můžete prodávat online až po přizpůsobené e-maily, pomocí kterých můžete svůj web propagovat. My’Dostanu se k těm za sekundu.

Wix i Squarespace přicházejí s mnoha vestavěnými funkcemi a nástroji, které vašemu webu dodají další punč. Ve skutečnosti, Squarespace’Funkce jsou jedny z nejlepších na trhu, zatímco Wix má na výběr téměř ohromující množství nástrojů.

Pokud však chcete jít ještě o krok dále, můžete přidat aplikace.

Wix má svůj vlastní specializovaný App Market, který poskytuje aplikace vytvořené Wixem, stejně jako aplikace třetích stran. Tam’s mix bezplatných a placených aplikací – celkem přes 200! To vám dává volnost při výběru funkcí, které nejlépe fungují pro váš web, jak roste.

trh aplikací WixTrh aplikací Wix vám umožňuje přidat na web další funkce, aniž by bylo nutné provádět žádné potíže.

Meziprostor zatím ne’Nemám obchod s aplikacemi. Všechny jeho funkce jsou navrženy interně a jsou již zabudovány do editoru pro vás. To znamená, že vše, co potřebujete ke stavbě, růstu a správě svých webových stránek, je přímo na dosah ruky’Nemusím hledat další funkce.

Jak tedy tito stavitelé’ funkce provedené v našem testování? Wix získal 4 hvězdy z 5, zatímco Squarespace dostal 3,8 hvězdy. Čtvercový prostor’s funkce jsou vynikající, ale Wix’Kombinace množství a kvality právě vyvážila rovnováhu.

Wix vs Squarespace: Funkce a nástroje – verdikt

Wix i Squarespace nabízejí skvělé funkce, i když v různých formátech. Wix má působivou škálu funkcí, opírající se o Wix App Market a jeho další nástroje – další, kterému Squarespace postrádá. Přestože Wix technicky skóroval výše, Squarespace’s vlastní funkce jsou neuvěřitelně dobře navrženy, mohou vám ušetřit starosti a jsou nejlepšími vlastnostmi na trhu.

Další informace

 • Přečtěte si naši podrobnou recenzi Wix, kde najdete další podrobnosti o jejích funkcích
 • Náš Squarespace Review lépe prozkoumá nabízené funkce
 • Podívejte se na naši recenzi nejlepších tvůrců webových stránek pro malé firmy a najděte si perfektní zápas

4

Elektronický obchod: Můžete prodávat online?

Pokud chcete prodávat online, můžete’Budu potřebovat nástroje elektronického obchodu nebo prodeje. Jistě, základní nástroje elektronického obchodování vám umožňují přijímat platby prostřednictvím vašeho webu. Ale pro opravdu profesionální internetový obchod, vy’Budu potřebovat něco z toho, co Wix a Squarespace nabízejí…

Wix má tři plány elektronického obchodování, které přicházejí s vestavěnými nástroji elektronického obchodu, pomocí kterých můžete svůj obchod stavět. Mezi tyto funkce patří: 0% provize, neomezená šířka pásma, až 50 GB úložiště, žádné reklamy Wix a Google Analytics. Můžete také integrovat aplikace Wix a rozšířit tak svůj obchod’s schopnosti.

internetový obchod wixS Wixem můžete snadno vytvořit stylový a výkonný internetový obchod.

Squarespace podporuje elektronický obchod na třech svých plánech. První je určen pro běžné webové stránky, které potřebují prodat několik položek. Další dva jsou konkrétně zaměřeny na budování internetových obchodů.

Oba tyto konkrétní plány elektronického obchodování přicházejí se všemi nástroji elektronického obchodu, které potřebujete k úspěchu, jsou již vestavěny. Mezi tyto funkce patří: 0% transakční poplatky, neomezená šířka pásma a úložiště, obnova opuštěného vozíku, tvorba dárkových karet a účty zákazníků..

Díky Squarespace’nové partnerství s Square, POS gigantem, to’Nyní je snadné provádět platby offline a udržovat váš obchod synchronizovaný automaticky. Vše, co potřebujete, je aplikace Squarespace Commerce a čtečka karet Square (49 $). Podívejte se na toto video a podívejte se, jak to funguje:

Hrát si

Wix skóroval 4,3 hvězdičky z 5 celkově pro své funkce elektronického obchodu, zatímco Squarespace se dostal těsně za 4,2 hvězdy. Ačkoli oni’V případě rovnoměrného spárování Wix v našem testování právě překonal Squarespace.

Můžete vidět, že oba stavitelé jsou na stejné úrovni, když se podíváte na tabulku níže, ale existují některé klíčové rozdíly. Například společnost Wix nabízí 0% transakční poplatky bez ohledu na to, jaký plán elektronického obchodování si vyberete, zatímco Squarespace má 3% transakční poplatek za svůj nejnižší plán elektronického obchodu.

Porovnejte Wix a Squarespace v tabulce funkcí elektronického obchodu níže:

Elektronický obchod Funkce Wix Squarespace
Hlavní platební možnosti PayPal
Proužek
Náměstí
PayPal
Proužek
Apple Pay
Typy produktů Fyzický
Digitální
Fyzický
Digitální
Služba
Opuštěné zotavení košíku &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
Transakční poplatky 0% 0% – 3%
Produktový limit Neomezený Neomezený
Skladové hospodářství &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;

Wix vs Squarespace: Elektronický obchod – Verdikt

Wix je lepší volbou pro elektronický obchod. To’Je super snadné přidat elektronický obchod na váš web a pomocí Wix’Díky široké škále aplikací můžete vybudovat výkonný internetový obchod, který podporuje spoustu prodeje. Na druhou stranu, Squarespace je ideální pro to, aby vaše produkty zářily – ale jeho nedostatek obchodu s aplikacemi ho staví za Wix.

Další informace

 • Chcete prodat online? Podívejte se na naši recenzi elektronického obchodování Wix a zjistěte více
 • Podívejte se na naši recenzi elektronického obchodu Squarespace a zjistěte, zda ano’je to správná volba pro váš internetový obchod

5

Blogování: Co je lepší pro online publikování?

jestli ty’Mám co říct… Řekni to! Tyto blogovací nástroje zajistí, že váš hlas bude slyšet.

Zatímco Wix má vestavěné nástroje pro blogování, jako jsou blogové příspěvky, zdroje, galerie a e-mailové kampaně, pokud chcete pro svůj blog to nejlepší,’stojí za to přidání bezplatné aplikace Wix Blog na váš web.

aplikace wix blogPřidáním aplikace Wix Blog na svůj web získáte větší sílu, pokud jde o vytváření a provozování vašeho blogu.

Aplikace Blog Wix také umožňuje přidávat více spisovatelů, přichází se stylovými rozvrženími a dokonce vám umožňuje psát na cestách. To’je zcela zdarma, a super snadné přidat na vaše stránky – stačí kliknout!

Squarespace samozřejmě přichází se všemi svými skvělými nástroji pro vytváření blogů, jako je více autorských příspěvků, plánované sdílení a podpora kategorií. Díky svým nejkvalitnějším designům je Squarespace ideální pro každého, kdo ve svých blogových příspěvcích používá hodně fotografií nebo grafiky.

Wix vs Squarespace: Blogování – Verdikt

Squarespace je lepší pro blogování. Jeho vlastnosti jsou o něco sofistikovanější než vlastnosti poskytované společností Wix, i když oba jsou stále dobré možnosti. A co je nejdůležitější, celé náměstí’s vestavěnými nástroji pro blogování, zatímco Wix pro své výkonnější funkce spoléhá na aplikaci.

Další informace

 • Přečtěte si naši recenzi nejlepších blogovacích platforem a poskytněte svému blogu nejlepší začátek

6

Marketing: Jak můžete růst své stránky?

Don’buďte stydliví – ujistěte se, že na svůj web křičíte špičkovými marketingovými nástroji.

Marketing vašich stránek pomocí Wix

Vytvářejte, přizpůsobujte a spusťte e-mailové kampaně a poté je sdílejte na sociálních sítích, rozesílejte zpravodaje, sledujte své statistiky a další s Wix’s Nástroje pro e-mailový marketing. Pokud ano’není dost, můžete přidat aplikace, jako je Facebook Like Popup, abyste oslovili širší publikum.

Jeden z Wix’s hlavní marketingové funkce je Wix Email Marketing, což vám umožní spouštět e-mailové kampaně na propagaci vašeho webu, blogu nebo firmy. To zahrnuje funkce jako:

 • Přizpůsobitelné styly – změňte své písmo, pozadí a další
 • Integrace kontaktů – přidejte a uložte své kontakty’ podrobnosti
 • Statistiky – uvidíte, kolik lidí otevírá, zobrazuje a kliká na vaše e-maily
 • Nástroje sociálních médií – sdílejte kampaně na sociálních platformách

Na bezplatné verzi e-mailového marketingu Wix můžete odesílat až 5 000 e-mailů ve třech kampaních. Tento limit se resetuje měsíčně a tam’s žádný tlak na upgrade.

Pokud chcete zvýšit počet kampaní, můžete’Musím jít na řídicí panel Wix Email Marketing a upgradovat na plán Ascend. Wix Ascend je Wix’s all-in-one obchodní řešení, navrženo k automatizaci vaší pracovní zátěže.

S Wix Ascend získáte ještě lepší marketingové nástroje – můžete například provozovat e-mailové, sociální a video kampaně.

wix shoutout e-mailový marketingWix’Služby e-mailového marketingu vám umožňují vytvářet přizpůsobené e-maily pouhými několika kliknutími.

Čtvercový prostor’s Marketingové nástroje

Mezitím vám Squarespace pomůže vyčnívat z davu díky svým vysoce přizpůsobeným a ohromujícím e-mailovým kampaním. Zkombinujte je s integrací napříč platformami sociálních médií, jako jsou Facebook a Twitter, a pomocí vestavěných analytik zjistěte jejich dopad.

Squarespace má platformu all-in-one E-mailové kampaně na náměstí. To se plně integruje do vašeho webu a poskytuje efektivní služby napříč vaší značkou.

e-mailový marketingČtvercový prostor’Platforma e-mailového marketingu typu vše v jednom je navržena tak, aby vám pomohla posílat krásné e-maily na značku.

Na rozdíl od Wixe’s e-mailovou kampaň doplněk, Squarespace e-mailové kampaně ne’Nemám bezplatnou verzi. Namísto, dostanete zkušební období, které vám umožní odeslat celkem tři kampaně, s 50 000 odeslání na kampaň.

Zkouška nemá žádný časový limit, ale jednou’poslal jsem vaše tři kampaně, vy’Chcete-li odeslat více, musíte upgradovat. E-mailové kampaně ve čtvercovém prostoru mají čtyři cenové plány, v rozmezí 5 až 48 USD za měsíc, pokud je účtována ročně.

Je Squarespace’s e-mailovou marketingovou platformu za cenu? Zde je několik věcí, které s tím můžete dělat:

 • Import obsahu z vašeho webu do konceptu e-mailů
 • Odesílejte automatizované e-maily předplatitelům
 • Vyberte si z více než 30 rozložení startérů
 • Spravujte svůj marketing na cestách pomocí mobilních úprav
 • Sledujte své kampaně’ úspěch s integrovanou analytikou

Tam’Nepopíráte, že dostanete hvězdnou službu z Squarespace’s e-mailový marketing. Nicméně, pokud Squarespace’s služba ne’t zaškrtněte políčka, místo toho se můžete integrovat s MailChimp.

Wix vs Squarespace: Marketing – Verdikt

Wix má lepší marketingové funkce. Jeho e-mailový marketingový systém můžete používat zdarma, tak dlouho, jak budete chtít, zatímco Squarespace vás omezuje na celkem tři kampaně, než vás přinutí upgradovat. Wix má také na výběr aplikace, které v případě potřeby rozšíří váš marketing.

7

SEO: Který bude lepší?

SEO znamená optimalizace pro vyhledávače, a odkazuje na procesy, které pomáhají vašemu webu získat vyšší hodnocení v Googlu’s stránky s výsledky vyhledávání.

Optimalizace vašeho webu se děje v celé řadě věcí, včetně nastavení klíčových slov a meta titulů. Don’nebojte se, pokud’Nikdy jsem o nich neslyšel – právě tam mohou naši stavitelé webových stránek pomoci.

Wix i Squarespace mají vestavěné nástroje SEO které vám pomohou vylepšit váš web’s žebříčku. Patří mezi ně mobilní responzivní stránky, optimalizované nadpisy a alternativní text pro obrázky.

Wix má také průvodce SEO, kde najdete spoustu průvodců a užitečné informace o tom, jak nastavit váš web’s SEO a poté je rozvíjejte podle toho, jak vaše webové stránky rostou. To je velmi přátelské pro začátečníky a je to skvělý úvod i pro ty nejnebezpečnější začátečníky.

A to’s ne všechny nabídky Wix – můžete také použít Wix SEO Wiz k získání individuálního podrobného plánu, který budete následovat. Stačí zadat informace, jako je název a účel vašeho webu, přidat některá klíčová slova a Wix zbytek. To’s snadné sledovat a nastaví vás pro úspěch.

Squarespace má zabudované skvělé nástroje SEO, a ve svém centru nápovědy je pro vás připraven kontrolní seznam SEO. Máte vše, co potřebujete k úspěchu s Squarespace, a poskytuje velmi důkladné pokrytí SEO, které vám pomůže se s tím vyrovnat..

Nicméně, Squarespace není’docela začátečník jako Wix, a ne’Nemáte stejnou přizpůsobenou cestu SEO, jakou poskytuje Wix.

Wix vs Squarespace: SEO – Verdikt

Wix je vhodnější pro SEO. Jeho interaktivní, přizpůsobený a pro začátečníky přívětivý SEO Wiz vás připraví na úspěch a jeho rozsáhlé zdroje se ukáže jako užitečné v dlouhodobém výhledu i na začátku. Squarespace má dobrý SEO, ale to’Je to více náročné pro první časovače.

Další informace

 • Zjistěte více o propagaci svých webových stránek Wix na našem webu Wix SEO Review
 • Přečtěte si naše Squarespace SEO Review pro více informací o tom, co tento tvůrce může nabídnout
 • Slyšel jste zvěsti, co můžete’Nemáte hodnocení s tvůrcem webových stránek? Přečtěte si naše SEO Builder webových stránek vs WordPress SEO srovnání, aby se tyto obavy ukončily

8

Nápověda a podpora: Kdo má lepší pomocnou ruku?

Wix poskytuje podporu prostřednictvím e-mailu, fóra, sociálních médií, vyhrazeného střediska podpory a prostřednictvím telefonu (k dispozici od 6:00 do 17:00 PST). Momentálně nejsou k dispozici žádné funkce živého chatu.

Squarespace, kromě poskytování fóra a znalostního centra, má také funkci živého chatu (od 3:00 do 20:00 EST, od pondělí do pátku) a tým odpovědí na e-mail s nepřetržitou službou. Tam’v současné době není k dispozici žádná telefonická podpora, ale pokud potřebujete rychlou odpověď,’opět v štěstí – to’s Squarespace’s politikou reagovat na všechny e-maily do 1 hodiny – působivé věci!

podpora čtvercového prostoruProgram Squarespace má celou řadu možností podpory – jeho centrum nápovědy obsahuje průvodce, videa, webináře a fóra, nebo můžete kontaktovat tým podpory prostřednictvím e-mailu nebo živého chatu.

Wix i Squarespace mají důkladná centra nápovědy plná článků a průvodců, které vám pomohou.

Jedna z nejlepších vlastností Wix’s je podpora na stránce při úpravách. Pokud uvíznete, nebo ne’Nevím, co je něco, stačí kliknout na jeden z malých otazníků na obrazovce.

podpora editoru wixWix’s on-page podpora znamená, že jste don’Nemusím ani opustit editor, aby našel odpovědi. Získejte články nápovědy přímo při práci, hledejte odpovědi a hledejte užitečné tipy.

Squarespace ne’Nemám stejnou podporu v editoru, ale díky centru nápovědy jde o míli navíc. To poskytuje další zdroje, jako jsou webináře a workshopy, videa a skvělé komunitní fórum. Služba Squarespace nemusí poskytovat telefonickou podporu, ale nabízí vysoce kvalitní služby.

Wix vs Squarespace: Nápověda a podpora – Verdikt

Wix má lepší pomoc a podporu. Squarespace má také velkou pomoc a podporu, nabízí e-mail, živý chat a podrobné centrum nápovědy. Ale Wix’s on-page nápověda a možnost telefonické podpory, plus její e-mail, sociální média a zdroje centra nápovědy jí poskytují nepatrnou výhodu.

9

Ceny a hodnota za peníze: kam byste měli investovat?

Než se pustíme do naší analýzy každého stavitele’s cenové plány, let’Podívejte se na to, co nabízejí z hlediska měsíčních balíčků. Všechny uvedené ceny se vztahují na měsíční ceny ročních plánů.

Nabídka čtverců 4 plány prémiových cen. Čím vyšší je plán, tím více funkcí máte k dispozici:

Cena za čtvercový prostorSquarespace má čtyři cenové plány v rozmezí od 12 do 40 $ za měsíc (účtováno ročně)

Pokud se zaregistrujete do ročního plánu, můžete ušetřit mezi 13% a 25% ve srovnání s registrací na měsíční plán.

Plány cenových plánů Měsíční plán ($ / měsíc) Roční plán ($ / měsíc) Úspory
Osobní 16 $ 12 $ 25%
Podnikání 26 dolarů 18 dolarů 31%
Základní (eCommerce) 30 $ 26 dolarů 13%
Pokročilé (eCommerce) 46 $ 40 $ 13%

Pro 12 $ měsíčně, osobní plán vám poskytne vše, co potřebujete k vytvoření stylového a jednoduchého webu. Dodává se s neomezenou šířkou pásma a úložištěm, což je neobvyklé pro nízkoúrovňový plán a zobrazuje přesně to, co vy’znovu platím. Tento plán je nejlepší pro osobní použití nebo pro ty, kteří právě začínají.

18 $ měsíčně Obchodní plán přichází se vším, co je k dispozici v osobním plánu, a navíc s celou řadou dalších funkcí. Patří sem propagační vyskakovací okna, funkce elektronického obchodu a profesionální e-mail od společnosti Google. Jak název napovídá, tento plán je nejlepší pro podniky.

Základní a pokročilé plány jsou navrženy pro vytváření online obchodů a mají funkce, které odpovídají. Patří sem všechny funkce z obchodního plánu, plus doplňky, jako jsou transakční poplatky 0%, neomezený počet produktů k prodeji, nástroje pro správu zásob, objednávky, daně a kupóny a mnoho dalšího.

Exkluzivní sleva na náměstí

Ušetřete 10% když se zaregistrujete * do jakéhokoli plánu Squarespace pomocí našeho exkluzivního slevového kódu! Jednoduše zadejte kód WBE na pokladně. * Platí pro váš první nákup nebo upgrade

Zjistěte více o úsporách, které můžete dosáhnout pomocí našeho slevového kódu Squarespace

Mezitím, Wix’s prémiové plány vám nabízejí sedm různých balíčků. Čtyři jsou zaměřeny na webové stránky, zatímco tři jsou plány elektronického obchodování:

plány cen webových stránek wixWix má čtyři cenové plány pro tvorbu webových stránek, v rozmezí od 13 do 39 dolarů za měsíc.

Combo plán $ 13 za měsíc je nejlevnější Wix. Umožňuje vám připojit doménu a odstranit reklamy Wix z vašeho webu. Získáte také šířku pásma 2 GB a úložiště 3 GB. To’je dobré pro upgrade z bezplatného plánu, ale není ideální pro dlouhodobé používání.

Neomezený plán je skvělý pro freelancery, náklady 17 $ měsíčně. To’Je to velký upgrade za pouhých 4 $ navíc, odemknutí neomezené šířky pásma a 10 GB úložiště. Získáte také hodnotu utrácení za některé skvělé aplikace, jako je Site Booster.

Pro $ 22 za měsíc Pro plán je Wix’nejoblíbenější webový plán. Díky zvýšenému úložišti a dalším bonusům, jako je aplikace Professional Logo, je tento plán ideální pro zdokonalování vašeho webu’s online značkou.

VIP plán ne’nenabízejí mnohem víc než plán Pro, ale za navíc 17 $ měsíčně, máte prioritní podporu, což znamená, že vaše problémy jsou rychle sledovány na přední straně fronty. Nejlepší pro ty, kteří mohou’Nemůžu si počkat!

Tady’Rychlý pohled na Wixe’s plány elektronického obchodování – najdete úplné členění Wix’s eCommerce funkce a ceny v našem Wix eCommerce Review.

wixový elektronický obchod a obchodní cenové plányWix má tři pravidelné plány elektronického obchodu v rozmezí od 23 do 49 dolarů za měsíc (účtováno ročně).

Tyto plány poskytují škálovatelnost pro internetové obchody. Začnou od 23 USD měsíčně za obchodní základní plán, roste na 27 $ měsíčně za nejoblíbenější Business Unlimited plán, a dosažení nejvyšší ceny 49 USD měsíčně za Business VIP plán.

Pokud se zaregistrujete na jednoletý nebo dvouletý plán, můžete ušetřit od 17% do 38% ročně, v závislosti na vybraném balíčku:

Plány tvorby cen Wix měsíčně
($ / měsíc) 1 rok
($ / měsíc) Úspory 2 roky
($ / měsíc) Úspory
Combo 17 $ 13 dolarů 24% 10,50 $ 38%
Neomezený 22 $ 17 $ 23% 13,50 $ 38%
Pro 27 dolarů 22 $ 19% 18 dolarů 33%
eCommerce * 28 dolarů 23 dolarů 18% 20 $ 28%
VIP 47 $ 39 dolarů 17% 35 $ 25%

* eCommerce představuje Business Basic, nejlevnější ze tří plánů elektronického obchodu – přečtěte si naši recenzi elektronického obchodování Wix a dozvíte se více

Pokud porovnáte měsíční poplatky za Wix a Squarespace’s roční plány, vy’Uvidím ten čtvercový prostor’Ceny začínají jen o 1 $ pod Wix’nejlevnější plán. Tam’v tom moc není, ale získáte více za své peníze na Squarespace’s plány nižší úrovně než s Wixem.

Například Squarespace vám poskytuje neomezenou šířku pásma a úložiště ihned na svém osobním plánu 12 $ za měsíc, zatímco Wix odemkne neomezenou šířku pásma na svém 17 USD měsíčně neomezený plán. Vyhrál jsi’nenajdete neomezené úložiště na žádné z Wix’s plány.

Pokud chcete stavět stránky zdarma, pak je Wix jasnou volbou. Jeho bezplatný plán je skvělý pro začátek – my však ne’Doporučuji zůstat na tom dlouhodobě. S reklamami zobrazovanými na vašem webu, “wix.com” subdomény a omezené zdroje, bezplatný plán znemožňuje vytvoření skutečně profesionálně vypadající stránky.

Meziprostor zatím ne’nenabízím bezplatný plán. Namísto, má 14denní bezplatnou zkušební verzi. Je to skvělá šance vyzkoušet si, zda je pro vás Squarespace tím správným stavitelem a co vy’Není nutné zadávat jakékoli platební údaje, pokud se nerozhodnete přihlásit k placenému plánu.

Wix vs Squarespace: Ceny a hodnota za peníze – verdikt

Wix je celkově lepší poměr cena / výkon. Čtvercový prostor’Plány odrážejí jeho vysoce kvalitní produkt, ale společnost Wix má širší výběr předplatných, což každému rozpočtu usnadňuje nalezení dokonalého plánu. Oba jsou škálovatelné, i když zákazníci společnosti Wix se mohou ocitnout v nutnosti upgradovat častěji než Squarespace.

Další informace

 • Lákal Wix’s cenové plány? Přečtěte si naše Wix Pricing Review abyste zjistili, který plán je pro vás ideální
 • Podívejte se na naše Přezkoumání cen čtvercového prostoru pro podrobný pohled na jeho plány a ceny

Wix vs Squarespace: Náš celkový vítěz

Tento článek prozkoumal všechny výhody a výstupy Wix a Squarespace, od jejich funkcí, přes snadné použití, návrhy a další. Nyní byste měli mít dobrou představu, zda je pro vás Wix nebo Squarespace lepší.

Wix může použít kdokoli, zatímco Squarespace’Elegantní design vyžaduje větší technickou důvěru. Wix je rychlý a snadno použitelný, což vám umožní vytvořit ohromující web v žádném okamžiku. Naproti tomu si Squarespace zvykne déle, takže vy’Budete potřebovat více času na zdokonalení vašeho webu.

Squarespace je ideální pro kreativy, bloggerů a krásných návrhů. Na druhé straně je Wix nejlepší pro začátečníky, online prodejce a ty, kteří mají rozpočet. To’je snadnější na používání, má zdarma plán a velký trh s aplikacemi, zatímco program Squarespace nabízí sofistikovanější interní návrhy a funkce.

Pro shrnutí, zde je souhrnná tabulka našeho srovnání výše. My’Pod tabulkou budu mít nějaké poslední myšlenky:

Kategorie & Vítěz Wix Squarespace
Snadnost použití
Vítěz: Wix
Wix je velmi jednoduchý pro začátečníky díky jednoduchému editoru drag-and-drop. Wix ADI znamená, že můžete mít webové stránky naživo odpoledne. Technologie Squarespace je technicky náročnější než Wix. Trvá to déle, než si na to zvykneme, vyžaduje to trpělivost a / nebo určitou technickou důvěru.
Pružnost designu
Vítěz: Squarespace
Wix má na výběr více než 500 šablon. Ony’znovu atraktivní a snadno přizpůsobitelný, ale můžete’t přepněte, jakmile bude váš web aktivní. Squarespace má nejkvalitnější šablony na trhu. Má menší rozsah než Wix, ale šablony můžete kdykoli přepínat.
Funkce & Nástroje
Vítěz: Remíza
Wix má řadu vestavěných funkcí, které zahrnují přizpůsobení, elektronický obchod, marketing a další. Pro další funkce můžete také použít aplikace z trhu Wix App Market. Všechny z Squarespace’s funkce jsou vestavěny, a oni’nejlepší vlastnosti na trhu. Squarespace ne’Nemám trh s aplikacemi, ale má k dispozici celou řadu vlastních nástrojů.
Elektronický obchod
Vítěz: Wix
To’s snadné přidat online obchod na vaše webové stránky Wix. Přidáním aplikací, jako je Ecwid, můžete na svůj web přidat ještě více energie. Program Squarespace má vestavěné všechny nástroje elektronického obchodování a je skvělý pro předvádění produktů.
Blogování
Vítěz: Squarespace
Wix má vestavěné základní nástroje pro blogování, ale vy’d. Pro výkonnější funkce je třeba použít aplikaci Wix Blog. Squarespace má k dispozici působivou škálu nástrojů pro blogování.
Marketing
Vítěz: Wix
Wix’Mezi marketingové nástroje patří SEO, vlastní e-mailový marketingový systém a all-in-one obchodní řešení, Wix Ascend. Společnost Squarespace přichází s marketingovými nástroji, jako je SEO, integrace sociálních médií a vlastní e-mailovou platformou.
SEO
Vítěz: Wix
Wix má vestavěné nástroje SEO a důkladné zdroje podpory, které vás provedou optimalizací vašich webových stránek. Wix SEO Wiz je přátelský pro začátečníky, interaktivní a vytváří přizpůsobený plán krok za krokem. Squarespace má vestavěné nástroje SEO k použití a navrhl své stránky tak, aby byly přátelské k SEO. Má podpůrné prostředky, které vám pomohou, které jsou do hloubky, ale mohly by být skličující pro první časovač.
Pomoc & Podpěra, podpora
Vítěz: Wix
Wix nabízí podporu telefonů, e-mailů a sociálních médií a podrobnou znalostní základnu. Poskytuje také podporu editoru na stránce. Squarespace má malou, ale vysoce kvalitní podpůrnou službu prostřednictvím živého chatu a e-mailu a důkladné centrum nápovědy s průvodci, videi, webináři a fórem..
Ceny & Hodnota za peníze
Vítěz: Wix
Wix má sedm cenových plánů v rozmezí od 13 do 39 dolarů za měsíc (účtováno ročně). Má také bezplatný plán, na kterém můžete zůstat tak dlouho, jak budete chtít. Všechny placené plány mají 14denní záruku vrácení peněz. Squarespace má čtyři cenové plány v rozmezí od 12 do 40 $ za měsíc (účtováno ročně). To ne’Nemáte bezplatný program, ale všechny placené plány mají 14denní bezplatnou zkušební verzi, aniž byste potřebovali žádné platební údaje.

Porozumění rozdílům mezi Wix a Squarespace je důležité při rozhodování, který tvůrce webových stránek použít.

Měli byste použít Wix If…

Vy’začátečník nebo se rychle připojte. Díky svému bezplatnému plánu je Wix levným a bezproblémovým způsobem vytváření webových stránek, zatímco rozsah jeho návrhů a funkcí zajišťuje, že váš web bude vypadat profesionálně, i když jste ho během jednoho odpoledne vyšlehli..

Měli byste použít Squarespace If…

Vy’znovu kreativní s trochou času nebo technické jistoty. Čtvercový prostor’s designy jsou nejlepší v okolí a jeho vlastnosti jsou přímo tam, aby odpovídaly. Bude však nějakou dobu trvat, než si na to zvyknout’Není ideální pro začátečníky nebo pro kohokoli, kdo chce rychlý a jednoduchý web.

Koho celkově doporučujeme?

Celkově doporučujeme Wix over Squarespace. Existují tři hlavní důvody, proč by Wix měl být váš výběr: to’Je snadnější použití, dává vám více tvůrčí svobody a nabízí širší výběr prémiových plánů než Squarespace. Jistě, Squarespace je ideální pro kreativy – ale Wix má pro každého něco.

S Wixem’s velkou podporou, velkým trhem s aplikacemi a interaktivním SEO’Nic nebrání tomu, aby i ty nejnervóznější technofobové vyskočili z nohou do světa tvorby webových stránek.

Dobrá zpráva je, že ne’nemusím se rozhodovat hned. Wix má bezplatný plán a Squarespace má 14denní bezplatnou zkušební verzi – ani vás nepožadují žádné platební údaje, takže si můžete bezpečně vyzkoušet před nákupem s nulovým tlakem. Dejte jim obojí, stavte se a vraťte se, abyste nám dali vědět, jak jste na tom!

Wix vs Squarespace: FAQ

Kdo by měl používat Wix?

Wix je nejlepší všestranný tvůrce webových stránek. To’Je fantastický pro malé firmy i osobní weby a může se pochlubit celou řadou neuvěřitelných funkcí a nástrojů vhodných pro všechny schopnosti. My’d osobní vidět průměrného uživatele Wix jako začínajícího podnikatele nebo jednotlivce, který chce ukázat světu svou práci.

Kdo by měl používat Squarespace?

Náměstí je vytvořeno pro kreativní průmysl. Jeho témata mohou proměnit jakéhokoli průměrného Joea’s webem do něčeho, co vaši přátelé budou myslet pro web designer’je dát dohromady. Fotografové, umělci a grafičtí designéři by se měli všichni snažit využít prostor náměstí, ať už chtějí předvést své dílo nebo prodat své umění..

Který webový tvůrce se snadněji používá: Wix nebo Squarespace?

Wix je vítězem z hlediska snadnosti použití. Je to čistě drag-and-drop webový tvůrce s WYSIWYG (co vidíte, je to, co dostanete) editor. Náměstí není’Ani těžko použitelný, ale Wix má v této soutěži rozhodně výhodu.

Porovnejte snadnost použití a další v naší recenzi Nejlepší tvůrci webových stránek.

Který má lepší šablony: Wix nebo Squarespace?

Squarespace má nejlepší designy. jestli ty’Když se podíváme pouze na čísla, má Wix více šablon než Squarespace s více než 500 návrhy šablon. Ale i přes menší nabídku, Squarespace’Šablony jsou flexibilnější, přizpůsobitelné a krásnější – ideální pro každou začínající kreativitu!

Má Wix nebo Squarespace lepší hodnotu za peníze?

Podle našeho výzkumu je Wix za peníze mnohem výhodnější než Squarespace. Můžete ji používat zdarma tak dlouho, jak budete chtít, ale na svém webu se budete muset smířit s reklamami Wix. Chcete-li se jich však zbavit, stačí upgradovat na Wix’Nejlevnější měsíční tarif za 13 $ měsíčně. Zatímco Squarespace má bezplatnou zkušební verzi, trvá pouze 14 dní, po které vy’Za udržování vašeho webu s nimi musím zaplatit alespoň 12 $ měsíčně.

Který tvůrce webových stránek má lepší zákaznickou podporu?

To’Je to úzké volání na tento, ale Wix jej znovu ohraničuje. Musíte mít na paměti, jak byste chtěli být podporováni cestou vytváření webových stránek: pokud byste chtěli podporu prostřednictvím znalostní báze, Wix’s je velmi komplexní, ale pokud si myslíte, že byste dávali přednost live chatu, Squarespace vám tuto funkci poskytne.

Což je lepší pro SEO: Wix nebo Squarespace?

Wix na našem srovnávacím grafu zaznamenává silnou 5/5 pro SEO, zatímco Squarespace přichází ve 4/5. V Google’s Pokyny pro webmastery, Wix je uveden vedle WordPressu jako přátelský pro vyhledávače, takže máte jistotu z toho nejlepšího, že váš web Wix může dosáhnout hodnocení!

Bylo pro nás porovnání užitečné?

Expert na tvorbu webových stránek si klade za cíl poskytnout vám čestná data. Že’to je důvod, proč provádíme vlastní výzkum a získáváme přímý osobní pohled. Klikněte zde pro další informace.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map