Wix vs. WordPress | 5 rozdílů, které byste měli vědět (graf)


Zde je 5 položek, které byste měli zvážit při hodnocení Wix vs. WordPress:

Wix

WordPress

Navštivte Wix Navštivte WordPress Nejlepší volba Horní
Volba Wix Top Volba Wix


Wix

Celkové hodnocení

9,4z 10

WordPress

Celkové hodnocení

7,4 z 10

souhrn

Wix:

Wix je tvůrce webových stránek, který má pomoci úplným začátečníkům vytvořit si vlastní webové stránky. Ty ne’Nepotřebujete kódovací dovednosti, zkušenosti nebo dokonce spoustu času na vytvoření webové stránky pomocí Wix – stačí připojení k internetu. Wix přichází s více než 510 stylovými šablonami, z nichž si můžete vybrat, vysoce kvalitními vestavěnými funkcemi, jako jsou nástroje pro blogování a elektronický obchod, a velkým obchodem s aplikacemi, který vám umožní přidat na web další funkce. Zatímco Wix vám dává spoustu kreativních ovládacích prvků, není to úplně stejné balení jako WordPress.

WordPress:

WordPress je populární nástroj pro vytváření všech druhů webových stránek, od malých osobních blogů po internetové obchody s miliony dolarů. Poskytuje vám úplnou tvůrčí svobodu a umožňuje vám navrhnout webové stránky přesně podle vašich představ. To však znamená, že přichází se strmou křivkou učení – ty’Aby bylo možné WordPress úspěšně používat, potřebujete alespoň nějaké znalosti kódování. Na rozdíl od Wixu budete mít na starosti hosting, bezpečnost a obecnou údržbu svých stránek, které budete muset pravidelně aktualizovat. To může být docela složité.

Přečtěte si více

Flexibilita

Wix:

Protože Wix není tvůrcem webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem, nemůžete volně upravovat platformu ani nástroje. Nástroje a přizpůsobení platformy mohou vytvářet pouze jejich vlastní interní vývojáři.

Stále máte opravdu dobrou tvůrčí kontrolu nad designem své webové stránky Wix (více níže) a nebudete se muset starat o žádné nefunkční nástroje nebo porušení vašich webových stránek..

Všechny nástroje, které vám poskytuje společnost Wix, jsou pečlivě sledovány a testovány ve vlastním operačním prostředí. To znamená, že se nebudete muset starat o žádné technické aspekty vašeho webu, protože to vše se postará společnost Wix.

To však také znamená, že pokud chcete vkládat widgety jiné než Wix, nebude to snadné (nebo v některých případech možné, v závislosti na nástroji). Wix však má trh aplikací, kde najdete další nástroje, které byly speciálně nakonfigurovány pro práci s vaším webem Wix, s jednoduchými instalacemi jedním kliknutím.

Pokud se vyskytnou nějaké problémy, společnost Wix má vyhrazený tým podpory 24/7, který je vyřeší za vás (další podrobnosti níže).

WordPress:

WordPress je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, takže můžete svůj web upravovat, jakkoli chcete, protože máte plný přístup ke kódům (za předpokladu, že jste slušný kodér nebo pokud s ním pracujete).

Mnoho lidí má ráda WordPress, protože vám komunita nabízí tisíce bezplatných pluginů, takže na své stránky WordPress můžete přidat další nástroje. Ne všechny pluginy jsou však vytvořeny dobře, takže instalace špatně zabudovaných pluginů vás může vystavit bezpečnostním rizikům nebo může být v konfliktu s / narušit váš web.

Vývojáři bezplatných pluginů vám mohou nebo nemusí pomoci, když k takovým problémům dojde, protože jsou pluginy zdarma, nebo vývojář může za konflikt vinit další pluginy (více o podpoře níže).

Zakoupení prémiových pluginů vás opravňuje k podpoře, ale nezaručuje, že vyřeší všechny problémy za vás, protože konflikty mohou být způsobeny jinými pluginy (což je mimo kontrolu vývojářů prémiových pluginů).

Nicméně, tam jsou některé opravdu dobře postavené WordPress pluginy tam, ale měli byste být opatrní a otestovat je důkladně s vaší webové stránky před jejich použitím. Získání správného pluginu zlepší funkčnost vašeho webu, ale špatný plugin může poškodit výkon vašeho webu.

Přečtěte si více

Snadnost použití

Wix:

Wix je jedním z nejjednodušších dostupných tvůrců webových stránek, který je dnes ve srovnání s WordPress mnohem jednodušší platformou.

Je to čistý tah & přetáhněte tvůrce webových stránek, takže můžete vkládat obsah doslova kamkoli chcete, přesouvat svůj obsah, to vše bez dotyku řádku kódu.

Pokud nejste technický člověk nebo nemáte zájem, čas ani peníze na to, abyste se naučili trochu kódu, pak Wix může být dobrou volbou pro vytvoření webu.

Wix vám poskytuje velmi obsáhlé centrum nápovědy, plné uživatelských příruček (v obou textech) & video formáty). Díky tomu se dozvíte více o tom, jak používat různé nástroje.

WordPress:

Naučit se, jak správně používat WordPress, je mnohem náročnější než Wix.

Hlavním důvodem je, že WordPress není přetahování & zrušte tvorbu webových stránek, takže umístění vašeho obsahu opravdu závisí na tom, jak je nastavena šablona, ​​kterou používáte.

Pokud chcete přesunout galerii obrázků (například) z pravého horního rohu stránky do levého dolního rohu, nemůžete ji pouze přetáhnout dolů. K tomu budete muset upravit kódy do šablony (nebo si najmout kodér, který vám s tím pomůže).

V podstatě, ačkoli je WordPress velmi výkonná platforma, abyste ji mohli efektivně využívat, musíte upravit kódy tak, abyste dosáhli toho, co chcete.

Pokud ovládáte kód nebo pracujete s dobrým kodérem, může WordPress dodat mnohem funkčnější web než Wix.

Přečtěte si více

Uživatelská podpora

Wix:

Jak již bylo zmíněno, Wix má velmi komplexní knihovnu průvodců, která vám pomůže pochopit, jak všechny jejich nástroje spolupracují.

Chcete-li více přímé podpory, poskytují vám nepřetržitou e-mailovou podporu nebo můžete telefonicky hovořit se zástupcem podpory. Wix také nabízí fórum, kde můžete psát dotazy a komunikovat s ostatními uživateli.

Jak je uvedeno výše, protože všechny nástroje jsou vytvářeny samotnou společností Wix, budou moci převzít odpovědnost za jakékoli problémy a řešit je (místo přenesení této odpovědnosti na jiné výrobce nástrojů).

Vzhledem k tomu, že pro vás má Wix specializovaný tým podpory, jsou zodpovězeny všechny vaše otázky a nezáleží na tom, kolikrát byly stejné otázky položeny dříve (na rozdíl od fóra WordPress).

WordPress:

WordPress má gigantické komunitní fórum, kde uživatelé zveřejnili miliony otázek při hledání odpovědí.

I když je zodpovězeno mnoho otázek (ale ne nutně efektivně vyřešeno), mnoho otázek není zodpovězeno vůbec. Odpověď může také trvat několik dní, protože mnoho moderátorů je dobrovolníků, takže nejsou povinni okamžitě odpovídat na vaše otázky..

Hlavním problémem je, že se vysílá obrovské množství otázek a mnoho otázek bylo již dříve diskutováno v jiných vláknech. Pokud tedy položíte otázku, může být ignorována, protože byla položena v minulosti. Možná budete muset procházet svazky příspěvků ve fóru, abyste našli nějakou odpověď na vaši otázku.

Jak je uvedeno výše, nikdo není povinen odpovědět na vaši otázku, pokud za ni nezaplatíte. A vzhledem k tomu, že WordPress.org a mnoho jeho pluginů jsou zdarma, může být obtížné přimět někoho, aby vyřešil vaše obavy (pokud si najmete dobrého vývojáře WordPress, který vám pomůže).

Přečtěte si více

Průběžná údržba

Wix:

Jak již bylo řečeno, Wix je "Zavřeno" systém, aby za vás zvládaly a spravovaly všechny aktualizace výkonu a zabezpečení, takže se nemusíte starat o technické aspekty vytváření webových stránek.

To vše je spravováno Wix na pozadí, takže nemusíte klikat na žádná tlačítka pro aktualizaci, nebo si dělat starosti, pokud aktualizace určitých nástrojů mohou způsobit konflikty s jinými nástroji.

Když to vše zvládnete, uvolní se vám čas soustředit se na jiné věci, které jsou pro vás důležitější.

WordPress:

Podobně jako Wix i WordPress neustále aktualizuje svoji platformu, aby opravovala chyby a zlepšovala zabezpečení. Když je třeba zavést aktualizace, obdržíte upozornění na hlavním panelu WordPress. Stačí kliknout na tlačítko aktualizace.

To je snadná část. Náročnou částí je, že při aktualizaci WordPress bude také nutné aktualizovat téma a pluginy, aby zůstaly kompatibilní s nejnovější verzí WordPress.

Zatímco mnoho tvůrců motivů a pluginů se také aktualizuje, aby zůstalo kompatibilních, mnoho nebude (zejména pro bezplatná témata) & pluginy). To může vystavit váš web problémům uživatelů, výkonu nebo zabezpečení.

S aplikací WordPress si tedy musíte být vědomi probíhajících údržbářských prací, protože to není u některých funkcí neobvyklé "přestávka" když má WordPress aktualizace.

Přečtěte si více

Ceny & Probíhající finanční závazky

Wix:

Wix vám nabízí 7 prémiových plánů, od 5 do 35 $ měsíčně. Čím vyšší je plán, tím více nástrojů získáte. Nezapomeňte, že Wix můžete stále používat zdarma, ale na vašem webu se zobrazí reklama Wix.To bude odstraněno, když upgradujete na placený plán Combo za 11 $ měsíčně

Prémiové plány zahrnují tažení & zrušte rozhraní pro vytváření webových stránek (není vyžadováno kódování), více než 500 šablon, z nichž si můžete vybírat, hostingové služby a specializovaný tým podpory (nezapomeňte, že pokud se zaregistrujete k některému ze svých VIP plánů, získáte specializované podpůrné služby od jejich týmu VIP podpory) ).

Wix je do značné míry jako balíček all-inclusive, kde jsou všechny vaše potřeby pro budování webových stránek poskytovány a obsluhovány společností Wix. Nebudete muset skládat kousky a kousky, jako byste museli s WordPress.

Pokud se zaregistrujete pro roční plán, společnost Wix vám poskytne první doménu pro první rok (hodnota $ 10 – 15 $).

Průběžné náklady na používání Wix se mohou pohybovat od 60 $ za rok (plán Connect Domain) do 420 $ za rok (Business VIP plán).

Myslím si, že jen 24/7 vyhrazená podpora, telefonická podpora, stejně jako mít všechny technologie spravované pro vás uvolnit svůj čas, je již dobře stojí za měsíční plány (získání dobré pomoci na internetu je dnes obtížné a vzácné).

WordPress:

U WordPress.org budete muset platit za vlastní hostingové služby, které mohou stát zhruba 7 $ měsíčně (což je velmi obecné, protože cenové rozpětí se liší v závislosti na kvalitě poskytovatele hostingových služeb. Bluehost je oblíbená hostingová služba WordPress). ).

Pokud si zakoupíte prémiové téma, může vás to stát kdekoli od 30 do 175 USD za téma (v závislosti na tom, jak seriózní je vývojář tématu). Zatímco většina pluginů je zdarma, některé z nich jsou také placeny (od 15 do 50 $ za plugin ), v závislosti na tom, co potřebujete a zda chcete podporu (jak je uvedeno výše).

Budete si také muset zakoupit vlastní název domény (10 $ – 15 $ ročně).

Vaše počáteční investice, pokud používáte WordPress, se může pohybovat od 139 do 200 USD, v závislosti na počtu prémiových pluginů, které nakonec použijete.

Pokud si najmete vývojáře, který vám pomůže s vytvořením vašich stránek, provedením přizpůsobení nebo řešením problémů, vaše náklady se průběžně podstatně zvyšují a mohou představovat výzvu pro rozpočet.

Mějte na paměti, že křivka učení profesionálního používání WordPress je také dost vysoká. Měli byste tedy zohlednit i náklady na svůj vlastní čas.

Přečtěte si více

Závěr

Wix: Mnohem jednodušší použití (není nutné žádné kódování, stačí přetáhnout) & upustit od obsahu), nevyžaduje se od vás žádná údržba backendu, nižší náklady a dlouhodobé závazky. Vaše náklady jsou velmi předvídatelné. Ve srovnání s používáním WordPress však bude váš web mnohem méně přizpůsobitelný, protože kódy na svůj web nemůžete upravovat.

WordPress: Více flexibility a vysoce přizpůsobitelné (pokud znáte trochu kódování). Vyžaduje praktickou údržbu, vyšší počáteční křivku učení a pravděpodobně vyšší finanční závazek z dlouhodobého hlediska. Náklady jsou méně předvídatelné v závislosti na tom, zda potřebujete najmout kodér, který vám pomůže, frekvenci najímání a kvalitu / kalibr kodéru.

Přečtěte si více

Přehled

9,4z 10

Navštivte Wix
Podívejte se na naši recenzi Wix

7,4 z 10

Navštivte WordPress
Podívejte se na naši celkovou recenzi WordPress Co je to??

Naše celkové hodnocení je založeno na průměrném skóre všech kombinovaných hodnocení.

Proč na tom záleží?

Naše skóre vám poskytne přehledný přehled, která služba vám nabízí ty nejlepší funkce, hodnotu a další.

Porovnání wix 4,7 / 5 wordpress 3.7 / 5 Zavřít

S ohledem na ostatní tvůrce webových stránek?

Podívejte se na naše Tabulka porovnání webových stránek, nebo se zdarma kvíz abyste zjistili, který tvůrce webových stránek odpovídá vašim potřebám.

Podívejte se také na naše doporučení ohledně toho, co považujeme za Nejlepší tvůrci webových stránek a jednoduché otázky byste si měli položit sami abyste si vybrali ten pravý.

Nejste si jisti, který tvůrce webových stránek pro vás funguje nejlépe? Vyzkoušejte naše Kvíz odpovídající tvůrci webových stránek

Podívejte se také na naše Srovnávací tabulka tvůrců webových stránek pro podrobnější rozdíly

Tato příručka je užitečná?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me