8 alternatyw Squarespace: czy powinieneś zrobić miejsce na inne platformy?

Squarespace to niesamowity kreator stron internetowych, ale wiemy, że tak nie jest’t dla wszystkich.


Że’dlaczego my’przeprowadziliśmy dogłębne badania, aby znaleźć najlepsze alternatywy Squarespace. Każdego z nich wypróbowaliśmy i przetestowaliśmy, a także codzienne opinie na ich temat. Oto wyniki:

8 najlepszych alternatyw Squarespace

 1. Wix – Najlepszy na każdą stronę internetową.
 2. Weebly – Najlepsze dla małych firm i stron internetowych z portfolio.
 3. Site123 – Najlepsze dla obsługi klienta i wsparcia.
 4. Uderzająco – Najlepszy stosunek jakości do ceny.
 5. WordPress – Najlepszy do blogowania.
 6. Idź Tato – Najlepszy dla użytkowników ograniczonych czasowo.
 7. 1&1 IONOS – Najlepsze dla przedsiębiorstw umysłowych.
 8. Shopify – Najlepsza wszechstronna platforma e-commerce.

Pozwolić’Rzuć okiem na trzy najlepsze alternatywy Squarespace. Wix to najlepszy wybór, obejmujący wszystkie podstawy, od oszałamiających projektów po narzędzia przyjazne początkującym. Weebly’Aplikacje, funkcje SEO i proste projekty sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla firm. Site123 jest idealny dla początkujących, ponieważ faktycznie pomaga zbudować witrynę!

Zanim zaczniemy, dowiedz się więcej z naszym podręcznym 10 najlepszych twórców stron internetowych strona.

Albo 5 najlepszych twórców stron internetowych dla małych firm.

Zobacz, jak ci budowniczowie pasują do siebie u naszego eksperta Tabela porównawcza Kreatora stron internetowych.

Czy cena jest czynnikiem wpływającym na twoją decyzję? Sprawdź naszą recenzję Najtańsze kreatory stron internetowych dla opcji przyjaznych dla budżetu.

1

Wix

Najlepsze na każdą stronę internetową

Cena: od 0 do 49 USD / miesiąc

Wix to najlepszy wszechstronny kreator stron internetowych na rynku. Co sprawia, że ​​jest tak dobra? Po prostu, to’jest łatwe. I prawie 120 milionów zarejestrowanych użytkowników zgodzi się.

Nasi przetestowani użytkownicy stwierdzili również, że jest znacznie łatwiejszy w użyciu niż Squarespace. Więc wiesz, że Wix jest zwycięzcą, ale pozwól’s wykopuj drobne szczegóły techniczne.

Świat’najlepsza funkcja przeciągnij i upuść sprawia, że ​​projektowanie stron internetowych jest marzeniem. Niektóre z najwygodniejszych funkcji obejmują:

 • Darmowy plan.
 • Ponad 500 wspaniałych szablonów dla każdej branży
 • Wsparcie telefoniczne 24/7 dla wszystkich zmartwień Wix.

Najlepszy ze wszystkich, Wix ADI (Artificial Design Intelligence) pozwala stworzyć piękną stronę internetową za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Przeczytaj więcej o ADI tutaj.

Oczywiście ma kilka drobnych wad, takich jak reklamy Wix w bezpłatnym abonamencie, i możesz’t przełączać szablony, ale ogólnie to’jest doskonałym zamiennikiem Squarespace.

Za I przeciw
Najlepszy ogólnie kreator stron internetowychNie można przełączać szablonów po opublikowaniu
Dobry stosunek jakości do cenyPolega na aplikacjach innych firm w zakresie międzynarodowego wzrostu
Najprawdopodobniej polecamSwoboda twórcza może być przytłaczająca

stwórz stronę wixWix jest obecnie najlepszą platformą do tworzenia stron internetowych Na napięty budżet? Odkryj Najlepsze bezpłatne kreatory stron internetowych tutaj.

Dowiedz się więcej o Wix dzięki naszemu Przegląd cennikowy Wix.

2)

Weebly

Najlepsze dla małych firm i witryn z portfolio

Cena: od 0 do 26 USD / miesiąc

Weebly to dobry wybór do budowy strony internetowej dla małej firmy. Ma najwięcej aplikacji – i pomaga usprawnić twoją stronę – i to’najlepsza platforma dla SEO (Optymalizacja wyszukiwarki).

Podobnie jak Wix, wykorzystuje przeciąganie i upuszczanie. Ale to’nie jest tak elastyczny i nie ma opcji ADI. Jednak ogólnie rzecz biorąc, Weebly ułatwia każdemu, kto nie zna kodowania, stworzenie wspaniałej strony internetowej. Ma również bezpłatny plan.

Jeśli ty’martwi mnie porównanie szablonów do Squarespace, don’martw się za bardzo. Choć projekty nie są oczywiście tak eleganckie, Weebly niedawno odświeżył swoje tematy.

Za I przeciw
Większość aplikacji dowolnego konstruktoraPlany premium są drogie
Najlepsze dla SEOInterfejs edycji na początku mylący
Łatwy w użyciuNie można samodzielnie przywrócić witryn internetowych

założyć stronę internetową WeeblyWeebly doskonale nadaje się dla małych firm, oferując wiele skalowalnych aplikacji. Przeczytaj nasze Przegląd cen Weebly po więcej informacji.

Lub, aby pomóc Ci wybrać platformę, sprawdź nasze Weebly vs Wix artykuł.

3)

Site123

Najlepszy do obsługi klienta i wsparcia

Cena: od 0 do 10,80 USD / miesiąc

Myślisz, że przeciąganie i upuszczanie było najłatwiejszym sposobem zaprojektowania? Pomyśl jeszcze raz. Site123 korzysta z pomocy projektowej, więc odpowiadasz na kilka pytań’Szybko uruchomię stronę internetową bez żadnych problemów. Naprawdę ułatwia projektowanie stron internetowych jako 1, 2, 3.

To’nie nadaje się dla dużych firm lub skomplikowanych stron internetowych, ale to’to najbardziej efektywny sposób na połączenie z Internetem. Idealny do szalonego harmonogramu pracy, prawda? Porównaj to z wymagającym technicznie projektem Squarespace, a zobaczysz, która platforma jest łatwiejsza.

Jest również wyposażony w czat na żywo Chatbot, który Cię poprowadzi, oraz wspaniałą pomoc i wsparcie. Więc, Jeśli ty’bloger, właściciel małej firmy lub fotograf, wypróbuj Site123 już dziś.

Za I przeciw
Większość aplikacji dowolnego konstruktoraPlany premium są drogie
Najlepsze dla SEOInterfejs edycji na początku mylący
Łatwy w użyciuNie można samodzielnie przywrócić witryn internetowych

stwórz stronę site123Site123 zapewnia najlepszą obsługę klienta, więc Ty’nigdy nie utknął Chcesz więcej informacji? Wypróbuj nasze przydatne Tabela porównawcza Kreatora stron internetowych. 4

Uderzająco

Najlepszy stosunek jakości do ceny

Cena: od 0 do 16 USD / miesiąc

Dzięki tej platformie możesz szybko stworzyć stronę internetową. Również, to’świetny stosunek jakości do ceny. Jednakże to’jest nieco a ‘najlepsze z pozostałych’ kreator stron internetowych – pomyśl o nim jako o najlepszej drużynie piłkarskiej poza miejscami do playoff.

Więc co’• Uderzająco wszystko? Projektuje strony internetowe z jedną stroną z łatwym w użyciu interfejsem edycji. Oprócz tego oferuje wiele funkcji w swoim bezpłatnym planie, w tym doskonałe narzędzia do blogowania.

To’jest jednym z także najtańsze platformy do sprzedaży, więc to’Idealny dla budżetujących właścicieli firm. Jednak jeśli ty’ponownie szukam skali – spójrz gdzie indziej, ponieważ narzędzia nie są’przeznaczony do wzrostu.

Z drugiej strony motywy są naprawdę fajne. Więc jeśli ty’chcąc zbudować mały portfel, Uderzająco reprezentuje znacznie tańszą – i szybszą – opcję niż Squarespace, z planami od 0 do 49 USD miesięcznie.

Za I przeciw
Najlepszy stosunek jakości do cenySłabe narzędzia do skalowania firmy
Wsparcie czatu na żywo 24/7Tworzy tylko jedną stronę internetową
Idealny dla blogerówEdycja jest zbyt sztywna

uderzająco strona głównaUderzająco reprezentuje najlepszy stosunek jakości do ceny, idealny dla użytkowników o ograniczonym budżecie Chcesz zaoszczędzić kilka centów? Przeczytaj o Najtańsze kreatory stron internetowych. 5

WordPress

Najlepsze do blogowania

Cena: 0 USD (plus opłaty za hosting)

WordPress.org jest wyjątkowym wyborem dla blogów. Ale poczekaj, co’Jaka jest różnica między domeną .com a .org? Cóż, tam’to jedna ważna rzecz, którą powinieneś wiedzieć.

Ten ostatni wymaga pobrania oprogramowania WordPress na osobny host – to’to jak wynajem powierzchni dla stron internetowych – więc masz więcej swobody.

W przeciwieństwie do WordPress.com możesz zintegrować własne wtyczki, edytować kod zaplecza i przesyłać własne motywy, aby spersonalizować całą witrynę.

Podczas gdy Squarespace ma fajne szablony blogów, WordPress pozwala przenieść swoją stronę internetową na wyższy poziom dzięki nieograniczonemu dostosowaniu.

Za I przeciw
Najlepsze do blogowaniaTrudny interfejs edycji
Wiele funkcjiSzablony odpowiednie tylko dla blogów
Niedrogie funkcjeTrudno zbudować ‘normalna’ stronie internetowej

strona główna wordpressWordPress to wymarzona platforma dla blogerów Potrzebujesz pomocy przy podejmowaniu decyzji? Zobacz jak Wix porównuje się do WordPress.

Czy jesteś blogerem? Przeczytaj o naszym Najwyżej oceniane platformy blogowe.

6

Idź Tato

Najlepsze dla użytkowników z ograniczeniami czasowymi

Cena: od 10 do 25 USD / miesiąc

Potrzebujesz strony internetowej, która’jest gotowy do pracy? To jest twoje rozwiązanie. GoDaddy to Usain Bolt twórców stron internetowych, wykorzystujący ADI do stworzenia witryny w zaledwie kilka minut dzięki GoCentral.

Dlaczego jest na liście? GoDaddy jest nie tylko szybki, ale bardzo przyjazny dla użytkownika. Pamiętaj, że budowa strony internetowej Squarespace zajmuje znacznie więcej czasu niż większość platform. To’jest również technicznie wymagający, jeśli chodzi o edycję.

Jednak, podobnie jak struś, GoDaddy jest szybszy niż wygląd. W naszych testach pod względem wyglądu i funkcjonalności uzyskał wynik poniżej średniej, brak kreatywnej wolności jest częstym problemem.

Ale jeśli Twoim głównym zmartwieniem jest czas i wygoda, GoDaddy jest dobrą alternatywą Squarespace.

Za I przeciw
Najszybszy w budowieFunkcje brakuje jakości
Łatwy w użyciuSłaba na blogowanie
Przełączaj motywy w dowolnym momencieNiewiele wolności twórczej

strona główna chrzestnegoGoDaddy oferuje najszybszy sposób na połączenie z siecią dzięki funkcji GoCentral Can’t decydujesz się na platformę? Przeczytaj nasze Wix vs GoDaddy kawałek. 7

1&1

Najlepsze dla białych kołnierzyków

Cena: od 5 do 45 USD / miesiąc

Dla każdej małej korporacji, która chce uzyskać dostęp do Internetu, 1&1 może być tym jedynym. Jak to się dzieje? To’jest specjalnie zaprojektowany dla profesjonalistów, oferując mnóstwo skalowalnych narzędzi.

Funkcje są nie tylko potężne, ale także’są naprawdę łatwe do osadzenia. Używa przeciągania i upuszczania, co powoduje edycję na 1&1 spacer po parku w porównaniu do Squarespace.

Chociaż szablony mogą wyglądać nieco przestarzale, obejmują wiele branż. Ale siła 1&1 jest w narzędziach – jedne z najlepszych obejmują tłumaczenie wielojęzyczne i targetowanie użytkowników, co personalizuje podróż dla każdego klienta.

Ogólnie 1&1 stanowi dobrą opcję dla blogerów i małych firm, które chcą się rozwijać. To’Warto również zauważyć, że nie’Mam darmowy plan, ale oferuje okres próbny zwrotu pieniędzy.

Za I przeciw
Wiele skalowalnych narzędziSzablony nie są’tak wizualnie atrakcyjne
Tematy obejmują wiele branżBrak bezpłatnego abonamentu
Łatwy w użyciuInterfejs jest dość przestarzały

Strona główna 1 i 11&1 to dobra opcja dla małych firm, korzystająca z prostych, wydajnych narzędzi Is 1&1 odpowiednia platforma hostingowa dla Ciebie? Dowiedz się, czytając nasze 1&1 Recenzja IONOS. 8

Shopify

Najlepsza wszechstronna platforma e-commerce

Cena: od 29 USD do 299 USD / miesiąc

Jeśli ty’szukasz sprzedaży online, możesz przestać robić zakupy. Dlaczego? Shopify jest naszym najwyżej cenionym konstruktorem sklepów internetowych bez podania przyczyny. ma najbardziej wszechstronny zestaw narzędzi na rynku i jest pierwszym testem łatwości użycia.

Tak, możesz dodać funkcje e-commerce do Squarespace, ale może’dopasować siłę i głębokość Shopify.

Ma wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania i rozwoju firmy, w tym sprzedaż wielokanałową, ogromny system zapasów i dostęp do ponad 1200 aplikacji. Obsługa klienta jest również doskonała dzięki całodobowej czacie na żywo, telefonowi i pomocy e-mail.

Ponad milion osób korzysta z Shopify, zasilając ponad 500 000 sklepów. Możesz dołączyć do szczęśliwego tłumu już od 29 USD miesięcznie, zaczynając od 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.

Za I przeciw
Sprzedawaj przez 10 kanałówOpłaty transakcyjne za zewnętrzne metody płatności
Genialny system ekwipunkuJeśli przełączysz, musisz ponownie sformatować motywy
Najlepsza wszechstronna platforma e-commerceKoszty mogą się sumować z aplikacjami

shopify strona główna sklepu internetowegoShopify to najlepsza opcja do zarządzania i rozwijania sklepu internetowego. Jak dźwięk Shopify? Uczyć się Jak korzystać z Shopify w zaledwie 9 krokach.

Alternatywy Squarespace: Podsumowanie

Po prostu, Squarespace to marzenie projektantów. Ma najlepsze motywy na rynku, pomagając w tworzeniu Internetu’najładniejsze strony. jednak, to’to nie jedyna opcja tworzenia wspaniale wyglądających stron internetowych.

Na przykład jeśli ty’jesteś początkującym technologiem, możesz znaleźć znacznie łatwiejsze platformy. Blogerzy mogą znaleźć bardziej odpowiednie marki, a dobrze zapowiadający się przedsiębiorcy mogą osiągnąć sukces online gdzie indziej.

Najlepsze alternatywy Squarespace: ostateczna lista

 1. Wix: Najlepsze dla każdej witryny.
 2. Weebly: Najlepsze dla małych firm.
 3. Site123: Najlepsze dla obsługi klienta.
 4. Uderzająco: Najlepszy stosunek jakości do ceny.
 5. WordPress: Najlepsze dla blogów.
 6. Idź Tato: Najlepszy dla użytkowników o ograniczonym czasie.
 7. 1&1: Najlepsze dla przedsiębiorstw umysłowych.
 8. Shopify: Najlepsza wszechstronna platforma e-commerce.

Mamy to: nasza lista 8 świetnych alternatyw. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć witrynę korporacyjną, blog lub portfolio, istnieje wiele alternatyw. Więc jeśli ty’próbuję dopasować kręgi do otworów Squarespace-d podczas tworzenia strony internetowej, to’czas spróbować czegoś nowego.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me