BigCommerce vs Shopify | 7 rzeczy do rozważenia


Oto 7 elementów, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji między Shopify a BigCommerce:

Shopify

BigCommerce

Odwiedź Shopify Odwiedź BigCommerce Najlepszy wybór Top
Choice Shopify Top Choice Shopify logo shopify


Shopify

Ogólna ocena

9.4 z 10

BigCommerce

Ogólna ocena

8.4 z 10

Podsumowanie

Shopify:

Shopify to najlepszy wszechstronny konstruktor e-commerce na rynku. Łączy w sobie zaawansowane funkcje sprzedaży z edytorem przyjaznym dla początkujących, aby pomóc Ci założyć i rozwijać swój sklep. Shopify oferuje ponad 150 motywów – o wiele więcej niż BigCommerce – które są tworzone przez niezależnych projektantów, dzięki czemu witryna sklepowa wygląda nowocześnie i profesjonalnie. Jeśli kiedykolwiek potrzebujesz pomocy, Shopify ma wsparcie 24/7 (takie jak BigCommerce) za pośrednictwem wielu kanałów, w tym czatu na żywo i telefonu.

BigCommerce:

BigCommerce to najbardziej skalowalny konstruktor e-commerce, dzięki czemu idealnie nadaje się do dużych i szybko rozwijających się sklepów. Ma więcej wbudowanych funkcji niż Shopify, co oznacza, że ​​nie’Trzeba polegać na zakupie wielu aplikacji, aby dodać ważne funkcje do swojej witryny. Ma również imponujące narzędzia SEO i obsługuje szeroką sprzedaż wielokanałową. BigCommerce jest jednak mniej łatwy w użyciu niż Shopify – używa dość skomplikowanej terminologii, co czyni go mniej odpowiednim dla nowicjuszy z niewielkim doświadczeniem technologicznym.

Czytaj więcej

Tematy / projektowanie

Shopify:

Posiadanie pięknego sklepu zapewnia wiarygodność sklepu e-commerce (tak – ludzie bardzo szybko oceniają!)

Do tego momentu motywy Shopify są prawdopodobnie jednymi z bardziej atrakcyjnych wyglądających motywów sklepowych dostępnych obecnie na rynku. Są świeże, nowoczesne, eleganckie i profesjonalne.

Jednym z głównych powodów, dla których motywy Shopify są świetne, jest to, że wykorzystują niezależnych projektantów, aby stworzyć dla nich te projekty. Więc chociaż Shopify doskonale nadaje się do budowania narzędzi / platformy e-commerce, przekazują projekty profesjonalistom.

Oznacza to również, że chociaż niektóre motywy są bezpłatne, wiele z nich jest "premia" motywy i można je kupić od 100 do 180 USD za motyw.

Pamiętaj, że jest to jednorazowa inwestycja w Twój projekt (bez powtarzających się płatności, chyba że zatrudnisz kogoś, aby jeszcze bardziej dostosować projekt sklepu).

W tej chwili Shopify oferuje 149 motywów premium i 24 darmowe motywy. Wszystkie z nich reagują mobilnie.

BigCommerce:

Tematy BigCommerce ostatnio bardzo się poprawiły, ponieważ strategicznie skupiły się na tworzeniu bardziej atrakcyjnych i profesjonalnie wyglądających witryn sklepowych dla użytkowników.

Wcześniej główną wadą była jakość ich projektów, ale zaczynają nadrabiać zaległości w Shopify.

Podobnie jak Shopify, BigCommerce oferuje również premium i darmowe motywy. Cena motywu premium waha się od 145 do 235 USD, co nie różni się zbytnio od cen motywu Shopify. W szerszym kontekście budowy firmy różnica cen nie jest znacząca.

Obecnie BigCommerce oferuje 76 motywów premium (wszystkie reagujące na urządzenia mobilne) i tylko 7 darmowych motywów. Ogólnie rzecz biorąc, BigCommerce wciąż szlifuje Shopify pod względem wyboru projektu. Ale w ostatnim czasie poczynili znaczne postępy, aby to poprawić.

Czytaj więcej

Narzędzia eCommerce

Shopify:

Shopify zapewnia wszystkie podstawowe narzędzia do budowy funkcjonalnego sklepu e-commerce. Jednak bardziej zaawansowane narzędzia, takie jak lista życzeń klientów, recenzje produktów, rekomendacje produktów itp., Będą musiały zostać dodane do sklepu internetowego za pośrednictwem App Store (więcej poniżej).

Niektóre z tych aplikacji są bezpłatne, a niektóre z nich to aplikacje premium (płatne). Powodem, dla którego są to płatne aplikacje, jest to, że są one tworzone przez zewnętrznych programistów narzędzi, których jedynym celem jest rozwój i ulepszanie tych narzędzi.

Shopify zaprosił ich do zintegrowania swoich narzędzi z platformą Shopify, abyś mógł skorzystać z tych narzędzi bez konieczności dotykania linii kodu. Tak więc dodatkowe płatności za korzystanie z tych płatnych aplikacji trafiają głównie do twórców aplikacji.

Te aplikacje są opcjonalne i nie musisz ich używać, jeśli ich nie potrzebujesz lub jeśli Twój sklep nie jest jeszcze na nie gotowy. Ale w miarę rozwoju firmy udostępnianie tych narzędzi w celu rozwoju firmy jest wspaniałą opcją.

BigCommerce:

BigCommerce prawdopodobnie ma jeden z najbardziej wszechstronnych narzędzi spośród wszystkich wiodących twórców witryn e-commerce.

Oferują ci więcej narzędzi "po wyjęciu z pudełka" które są uwzględnione w ich podstawowych miesięcznych planach, dzięki czemu zyskujesz więcej dzięki BigCommerce.

Jeśli potrzebujesz więcej narzędzi poza podstawowym zestawem, który oferuje Ci BigCommerce, mają także App Store, w którym znajdziesz zaawansowane narzędzia stworzone przez innych programistów.

Podobnie jak Shopify, jest to świetna opcja, ponieważ nigdy nie wiesz, jakich dodatkowych narzędzi potrzebujesz, gdy Twoja firma zacznie się powiększać. Dodanie kolejnych narzędzi / aplikacji do sklepu internetowego nie jest technicznie trudne, ponieważ wszystkie aplikacje są zbudowane tak, aby były w pełni zintegrowane z platformą BigCommerce.

Ogólnie rzecz biorąc, BigCommerce oferuje bardziej zaawansowane narzędzia w ramach swoich podstawowych miesięcznych planów.

Czytaj więcej

Wsparcie użytkownika

Shopify:

Shopify zapewnia wsparcie 24/7, więc nawet jeśli masz pytania lub problemy w środku nocy, zawsze możesz skontaktować się z pomocą techniczną.

Możesz skontaktować się z Shopify przez telefon, e-mail lub czat na żywo. Dzięki temu mają naprawdę dobry wybór kanałów, dzięki którym możesz skontaktować się z kimś po pomoc.

Shopify ma również duże forum społecznościowe, na którym można wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami Shopify, a także z personelem wsparcia Shopify. Jedną z głównych korzyści płynących z uczestnictwa w forum jest możliwość zapoznania się z tym, co robią inni właściciele firm, pytania, które mają, i być może interesujące rozwiązania, które mogą mieć.

Na koniec dnia, podczas gdy zespół wsparcia Shopify świetnie oferuje wsparcie techniczne, możesz dowiedzieć się wielu problemów biznesowych & rozwiązania od innych właścicieli sklepów e-commerce na forum.

BigCommerce:

BigCommerce oferuje również wsparcie 24/7 przez wiele kanałów, w tym telefon, e-mail i czat na żywo.

Podobnie jak w Shopify, wsparcie 24/7 przydaje się bardzo, gdy masz pytania lub problemy techniczne w godzinach poza godzinami pracy.

BigCommerce ma również duże forum społeczności, na którym możesz zadawać pytania, a inni właściciele firm lub zespół techniczny BigCommerce mogą Ci odpowiadać. W ten sposób poszerzasz źródła swoich rozwiązań poza zespół wsparcia BigCommerce.

Zawsze miło jest widzieć, co robią inni właściciele firm, a jeśli spędzasz wystarczająco dużo czasu na forum, możesz znaleźć kilka pomocnych wskazówek, aby ulepszyć swoją firmę.

Czytaj więcej

Rynek – eksperci

Shopify:

Shopify ma rynek setek wykwalifikowanych / wstępnie zatwierdzonych ekspertów, których możesz zatrudnić, jeśli chcesz.

Ci eksperci mogą pomóc Ci przenieść swój sklep na wyższy poziom, jednocześnie oszczędzając czas, dzięki czemu możesz skupić się na innych aspektach działalności.

Tacy eksperci to projektanci, programiści (w celu tworzenia niestandardowych narzędzi), konfiguracja sklepów, marketerzy i fotografowie. Są ich setki dostępne na rynku, zlokalizowane w różnych miastach na całym świecie.

Shopify wyświetla je według lokalizacji geograficznych znajdujących się najbliżej Ciebie, dzięki czemu możesz znaleźć ekspertów, którzy są najbliżej Ciebie, jeśli chcesz pracować z kimś, kto znajduje się bliżej Ciebie.

Ponownie, zatrudnianie ekspertów Shopify jest całkowicie opcjonalne, ale są dodatkowymi opcjami usługi, jeśli chcesz z nich skorzystać w miarę rozwoju firmy.

BigCommerce:

BigCommerce oferuje również wstępnie zatwierdzonych / wykwalifikowanych ekspertów, których możesz zatrudnić. Możesz zatrudnić projektantów, marketerów lub agencje, którzy pomogą Ci zbudować swój sklep.

Jednak BigCommerce ma o wiele mniej ekspertów do wynajęcia niż Shopify, więc znalezienie odpowiedniego eksperta jest nieco trudniejsze, szczególnie jeśli chcesz znaleźć pomoc bliżej Ciebie.

Z tej perspektywy stwierdzamy, że ekosystem ekspertów Shopify jest znacznie bardziej zaawansowany i rozwinięty w porównaniu z rynkiem ekspertów oferowanym przez BigCommerce.

Chociaż może to nie być bezpośrednim problemem, gdy zaczynasz od początku, uważamy, że warto o tym pomyśleć, ponieważ dostęp do silnego i różnorodnego ekosystemu jest dla Ciebie ważną zaletą, zwłaszcza gdy zaczynasz działalność rosnąć.

Czytaj więcej

Sklep z aplikacjami

Shopify:

Kiedy Twoja firma zacznie się rozwijać i potrzebujesz więcej narzędzi, aby ją zwiększyć, możesz znaleźć o wiele bardziej zaawansowane narzędzia w App Store Shopify, aby pomóc "poszerzać" funkcjonalność Twojego sklepu e-commerce.

Shopify oferuje obecnie ponad 1500 aplikacji w swoim App Store. Te aplikacje zawierają narzędzia, które pomogą Ci zwiększyć sprzedaż & marketing, media społecznościowe, zarządzanie lub automatyzacja zadań administracyjnych, takich jak związane z inwentaryzacją, realizacją, wysyłką, obsługą klienta, księgowością, raportowaniem itp..

Jak wspomniano powyżej, Shopify oferuje nieco mniej zaawansowane narzędzia w swoich podstawowych planach, ale możesz je uzupełnić za pośrednictwem App Store Shopify. Niektóre z tych aplikacji są bezpłatne, a niektóre są płatne. Pamiętaj więc, że miesięczna inwestycja w Twój sklep może zacząć się sumować, jeśli zdecydujesz się dodać wiele płatnych aplikacji do swojego sklepu e-commerce.

Ale z drugiej strony powinno to również oznaczać, że Twoja firma się rozwija, co jest świetnym znakiem.

BigCommerce:

BigCommerce oferuje również sklep z aplikacjami, który pomoże Ci dodać więcej funkcji do sklepu e-commerce.

Jak wspomniano powyżej, BigCommerce oferuje więcej narzędzi "po wyjęciu z pudełka" w ramach ich podstawowych planów, w porównaniu do Shopify. Dlatego w zależności od narzędzi potrzebnych do zasilenia firmy może być potrzebnych mniej aplikacji.

Należy zauważyć, że BigCommerce oferuje łącznie blisko 250 aplikacji w porównaniu do 1500 oferowanych przez Shopify. Nie oznacza to, że BigCommerce jest gorszy od Shopify, jak wspomniano, BigCommerce oferuje nieco więcej narzędzi w ramach podstawowego planu.

Ale to oznacza, że ​​ekosystem programistów narzędzi dla Shopify jest szerszy niż BigCommerce. Podobnie jak w przypadku powyższej dyskusji ekspertów, może to być dla Ciebie kwestia do rozważenia, ponieważ w dłuższej perspektywie posiadanie większej liczby programistów aplikacji zwykle sugeruje, że platforma e-commerce może być silniejsza i bardziej zaokrąglona.

Czytaj więcej

Wiarygodność

Shopify:

Shopify ma obecnie ponad 325 000 płatnych użytkowników i przetworzył transakcje o wartości ponad 24 mld USD. Średnio wartość sprzedaży produktu wynosi 74 846 USD na jednego handlowca korzystającego z Shopify.

Shopify oferuje ponad 170 motywów do wyboru, ponad 1500 aplikacji i większą społeczność ekspertów do wynajęcia w celu ulepszenia sklepu e-commerce.

Opierając się na tych statystykach, sugerują, że Shopify jest bardziej popularną platformą do wykorzystania, opartą na posiadaniu większej liczby płatnych użytkowników oraz większej społeczności ekspertów i programistów budujących narzędzia i oferujących usługi użytkownikom Shopify.

Możesz również zobaczyć, że w oparciu o Trendy Google Shopify jest znacznie bardziej popularny pod względem częstotliwości wyszukiwania w wyszukiwarkach.

BigCommerce:

BigCommerce ma ponad 95 000 płatnych użytkowników (ostatnia aktualizacja w połowie 2015 r. I nie ujawniają już zaktualizowanych danych klientów) i do tej pory przetworzyła transakcje o wartości ponad 9 mld USD.

W oparciu o ostatni dostępny zestaw danych z BigCommerce, który obejmował zarówno płatnych użytkowników (95 000), jak i sprzedaż przetworzoną (5 miliardów USD – kiedy BigCommerce ostatnio zgłosił swoich płatnych użytkowników), średnia wartość sprzedaży produktu na jednego handlowca korzystającego z BigCommerce wynosi 52 630 USD – nieznacznie niższa niż Shopify.

BigCommerce oferuje prawie 70 motywów do wyboru, znacznie mniej niż Shopify. BigCommerce ma również o wiele mniej aplikacji niż Shopify (250 vs 1500) i mniejszą społeczność ekspertów, z której możesz zatrudnić, jeśli chcesz.

Należy pamiętać, że te dane są na bardzo wysokim poziomie i nie oznacza definitywnie, że Shopify jest lepszy niż BigCommerce pod każdym względem.

Czytaj więcej

cennik

Shopify:

Shopify ma 5 planów cenowych: Lite (9 USD / miesiąc), Basic Shopify (29 USD / miesiąc), Shopify (79 USD / miesiąc), Advanced Shopify (299 USD / miesiąc) i Plan na poziomie przedsiębiorstwa.

Możesz uzyskać 10% zniżki, jeśli zarejestrujesz się na abonament roczny, i 20% zniżki, jeśli zarejestrujesz się na 2 lata.

Im wyższy plan, tym bardziej zaawansowane narzędzia i limit miejsca są udostępniane.

Pamiętaj, że jeśli korzystasz z własnej usługi przetwarzania płatności Shopify o nazwie Shopify Payments, wszystkie opłaty transakcyjne są zniesione. Jeśli zdecydujesz się na użycie jednego z 70 procesorów płatności (takich jak PayPal, Stripe itp.), Naliczone zostaną opłaty transakcyjne (2% w przypadku wersji Lite & Podstawowe plany Shopify, 1% dla planu Shopify i 0,5% dla planu Advanced Shopify.

Dlatego zdecydowanie warto rozważyć skorzystanie z własnej usługi przetwarzania płatności Shopify, aby uniknąć opłat transakcyjnych i zwiększyć zyski.

Należy również pamiętać, że Shopify zapewnia nieograniczoną przepustowość we wszystkich swoich planach.

BigCommerce:

BigCommerce ma 4 plany cenowe: Standard (29,95 USD / miesiąc), Plus (79,95 USD / miesiąc), Pro (199,95 USD / miesiąc) i plan na poziomie przedsiębiorstwa.

Jeśli zarejestrujesz się w abonamencie rocznym, otrzymasz 10% zniżki.

Im wyższy plan, tym bardziej zaawansowane narzędzia i limit miejsca są udostępniane.

BigCommerce nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych we wszystkich swoich planach. Więc możesz zatrzymać więcej swoich zysków.

Otrzymasz również nieograniczoną przepustowość we wszystkich planach BigCommerce.
Jednak BigCommerce wymaga uaktualnienia do wyższego planu, jeśli twoje ostatnie 12 miesięcy sprzedaży przekraczają określone progi.

Jeśli Twoja sprzedaż przekracza 50 000 USD na 12 miesięcy, musisz przejść na plan Plus. Jeśli Twoja sprzedaż przekracza 125 000 USD na 12 miesięcy, musisz przejść na plan Pro. Jeśli Twoja sprzedaż przekracza 1 milion USD, musisz uaktualnić do planu Enterprise.

Uważamy, że jest to kompromis polegający na tym, że nie musisz płacić żadnych opłat transakcyjnych. Im więcej wygenerujesz sprzedaży, przy określonych progach sprzedaży, będziesz musiał przejść na wyższy plan.

Powiedziawszy to, jeśli nie chcesz płacić żadnych opłat transakcyjnych i nie musisz uaktualniać do wyższych planów, to skorzystanie z Shopify z jego płatnością Shopify (procesorem płatności) będzie dla Ciebie najlepszą opcją.

Czytaj więcej

Wniosek

Shopify:

Shopify oferuje znacznie więcej opcji projektowania witryn sklepowych, a ich motywy są gotowe na urządzenia mobilne. Mają też bardzo duży sklep z aplikacjami, jeśli chcesz więcej narzędzi, aby rozszerzyć funkcjonalność swojej witryny e-commerce, i pochwalić się znacznie większą grupą ekspertów, jeśli chcesz zatrudnić zatwierdzonych i wykwalifikowanych projektantów, programistów i innych usługodawców, którzy pomogą Ci rozwinąć biznes. Shopify ma także ponad 4 razy więcej płatnych użytkowników niż BigCommerce, co sugeruje, że są popularniejszą platformą e-commerce. Widać to również w tym, że mają o wiele więcej twórców motywów, programistów aplikacji i ekspertów w swoim ekosystemie, którzy ci służą, jeśli zdecydujesz się ich użyć.

BigCommerce:

Narzędzia BigCommerce są nieco bardziej wszechstronne niż Shopify. Mają też duży wybór wzorów witryn sklepowych do wyboru, ale Shopify ma więcej. Pamiętaj, że nie wszystkie motywy BigCommerce reagują również na urządzenia mobilne, ale większość z nich. BigCommerce ma około 250 aplikacji, które pomagają dodać jeszcze więcej funkcji do Twojego sklepu, a także oferuje wykwalifikowanych ekspertów, takich jak projektanci i programiści, którzy chcieliby je zatrudnić. Chociaż BigCommerce ma mniej płatnych użytkowników, ważne jest, aby pamiętać, że Shopify miał wcześniejszy start niż BigCommerce. Ogólnie obserwujemy, że Shopify powiększa swoją bazę płatnych użytkowników szybciej niż BigCommerce.

Na koniec dnia zarówno Shopify, jak i BigCommerce są wiodącymi dostawcami rozwiązań e-commerce. Oba są bardzo zdolne i mają szeroki wybór narzędzi ukierunkowanych na e-commerce, które pomogą Ci rozwinąć swój biznes.

Shopify ma większą kolekcję motywów, większy rynek ekspertów, więcej aplikacji i większą grupę płacących klientów. Wszystko to wskazuje na kierunek, w którym Shopify jest większą i bardziej popularną platformą, z której ludzie korzystają przy tworzeniu sklepów internetowych.

Ważne jest jednak przetestowanie obu z nich, aby sprawdzić, który z nich najlepiej odpowiada Twoim unikalnym potrzebom. Shopify ma 14-dniowy bezpłatny okres próbny, a BigCommerce ma 15-dniowy bezpłatny okres próbny. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która z nich jest dla Ciebie lepsza, dlatego zalecamy zabranie ich obu na jazdę próbną, aby sprawdzić, która z nich jest dla Ciebie lepsza!

Czytaj więcej

Przegląd

9.4 z 10

Odwiedź Shopify
Zobacz naszą recenzję Shopify

8.4 z 10

Odwiedź BigCommerce
Zobacz naszą recenzję BigCommerce Ogólna ocena Co to jest?

Nasze ogólne oceny oparte są na średnim wyniku wszystkich ocen łącznie.

Dlaczego to ma znaczenie??

Nasze wyniki dają szybki przegląd tego, która usługa oferuje najlepsze funkcje, wartość i wiele więcej.

Porównanie shopify 4.7 / 5 bigcommerce 4.2 / 5 Zamknij

Biorąc pod uwagę innych twórców witryn e-commerce?

Spójrz na nasz przewodnik po Najlepsze platformy e-commerce, lub wziąć bezpłatny quiz aby dowiedzieć się, który twórca witryny e-commerce odpowiada Twoim potrzebom.

Nie masz pewności, który program do tworzenia witryn działa najlepiej dla Ciebie? Wypróbuj nasz Quiz dla twórców witryn

Zobacz także nasze Tabela porównawcza konstruktorów witryn e-commerce dla bardziej szczegółowych różnic

Pomocny jest ten przewodnik?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map