Hosting w chmurze a hosting WordPress

Masz głowę w chmurach? Trudny w poszukiwaniu odpowiedzi? Pozwól nam pomóc.


Hosting może być mylącym tematem. Trzeba wziąć pod uwagę tak wiele czynników i wiele rodzajów hostingu – i to’zanim jeszcze rozważysz różne plany cenowe!

Na szczęście my’jesteś tutaj, aby to wszystko uprościć. Jeśli ty’wciąż patrzę na tablicę kreślarską, jeśli chodzi o hosting, to’Warto najpierw przejrzeć nasz przewodnik po hostingu.

Hosting w chmurze a hosting WordPress

W tym artykule my’Skupię się na kluczowych różnicach między dwoma konkretnymi typami hostingu: chmurą i WordPress. Aby pomóc Ci podjąć decyzję, my’wykonałem dla ciebie całą pracę nóg.

W Expert Kreatora stron internetowych my’re, cóż… eksperci, jeśli chodzi o hosting. My’Spędziliśmy godziny badając różne rodzaje hostingu, sprawdzając każdy z nich’mocne i słabe strony oraz ustaliliśmy, którzy dostawcy oferują najlepszą obsługę w branży.

Wróćmy jednak do hostingu w chmurze vs hostingu WordPress’co my’zamierzam pokryć:

 • Czym jest hosting w chmurze i hosting WordPress
 • Główne zalety i wady obu
 • Różnice w wydajności, bezpieczeństwie, zarządzaniu i skalowalności
 • Ile kosztują i różne poziomy planów w ofercie
 • Najlepsi dostawcy, których powinieneś rozważyć w przypadku hostingu w chmurze lub hostingu WordPress

Że’wystarczy podglądu – let’przejdźmy do tego!

1

Co to jest hosting w chmurze?

Hosting w chmurze to miejsce, w którym znajduje się Twoja witryna ‘wirtualnie’ hostowany na kilku serwerach.

W przeciwieństwie do hostingu dzielonego, VPS lub dedykowanego, Ty’nie są powiązane z jedną fizyczną lokalizacją, co oznacza, że ​​możesz pobierać zasoby (przepustowość, pamięć itp.) z wielu różnych serwerów. Jeśli ty’na przykład maksymalne wykorzystanie przepustowości na jednym serwerze’Będę mógł skorzystać z innego’zasoby.

Hosting w chmurze jest świetny dla rozwijających się stron internetowych i ambitnych firm. Po pierwsze, działa podobnie do umowy mobilnej typu pay-as-you-go, ponieważ płacisz tylko za zasoby, z których korzystasz. Po drugie, zasoby te są prawie nieograniczone, więc jeśli Twoja witryna doświadcza nagłego wzrostu ruchu, nie masz’musisz się martwić o awarię witryny.

Hosting w chmurze jest najnowszym dostępnym rodzajem hostingu, ale podobnie jak iPhone’iCloud, to’ledwo zrozumiane. Główną zaletą jest to, że hosting w chmurze jest fantastyczną opcją, jeśli potrzebujesz skalowalnej opcji hostingu w przystępnej cenie.

2)

Co to jest Hosting WordPress?

Hosting WordPress, jak można się domyślić, jest przeznaczony wyłącznie dla stron internetowych WordPress.

To’Jest bardzo podobny do najczęściej używanych typów hostingu (współdzielony, VPS i dedykowany), ale koncentruje się na tym, aby hosting witryny WordPress był tak prosty, jak to możliwe. Rzeczy takie jak instalacje jednym kliknięciem i automatyczne aktualizacje WordPress są powszechne.

Nie jest zaskoczeniem, że hosting WordPress jest najlepszy dla stron internetowych WordPress. Zanim przejdziesz do naszej górnej sekcji dostawców hostingu WordPress, to jednak’Należy pamiętać, że istnieją dwa różne typy: współdzielony hosting WordPress i zarządzany hosting WordPress.

Udostępniony WordPress hosting to twój bardziej podstawowy typ. To’Jest tańszy, oferuje instalacje jednym kliknięciem i jest ogólnie najlepszą opcją dla witryn osobistych lub statycznych.

Zarządzany WordPress hosting to pełny pakiet. Wszystkie podstawowe potrzeby są spełnione, a ponadto masz gwarantowane automatyczne aktualizacje, lepsze bezpieczeństwo i szybsze ładowanie.

Oczywiście zarządzany hosting WordPress jest bardziej kosztowny, ale może zaoszczędzić Ci nieskończoną ilość czasu na utrzymaniu witryny. To sprawia, że ​​jest to idealna opcja dla firm i witryn, które chcą skalować.

3)

Plusy i minusy

Cloud Hosting Plusy i minusy

Cloud Hosting ProCloud Hosting Cons
 • Płacisz tylko za używane zasoby
 • Wysoce skalowalny
 • Musisz mieć połączenie z Internetem, aby uzyskać dostęp do swoich danych
 • Trudno jest zaplanować miesięczne opłaty

Plusy i minusy hostingu WordPress

WordPress Hosting ProWady hostingowe WordPress
 • Dostosowane do stron WordPress
 • Szybkie prędkości ładowania i wysoki poziom bezpieczeństwa
 • Nie nadaje się do stron innych niż WordPress
 • Zwykle droższe niż hosting w chmurze

4

Wydajność

Wydajność naprawdę sprowadza się do tego, jak płynnie twoja strona działa dla odwiedzających. Jeśli chcesz zapewnić im jak najlepsze wrażenia, konieczne są szybkie prędkości ładowania i silne przestoje.

Hosting w chmurze pozwala dostosować zasoby w zależności od natężenia ruchu w witrynie. Jeśli masz nagły wzrost natężenia ruchu – na przykład z powodu pojawienia się w wiadomościach – możesz uzyskać większą przepustowość, aby Twoja strona działała sprawnie.

Hosting WordPress jest bardziej standardowy. Ustawiłeś limity zasobów, które mogą’zostać przekroczone. Limity te będą się różnić w zależności od planu, ale tak długo, jak Ty’jestem pewien, że masz dość, wydajność nie powinna’to będzie problem.

5

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo powinno zawsze być jednym z najważniejszych priorytetów podczas hostingu witryny. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli ty’prowadzisz działalność gospodarczą i przechowujesz dane osobowe klientów.

Hosting w chmurze jest podobny do hostingu współdzielonego: bezpieczny, ale nieprzenikniony. Twoja witryna może być rozproszona na wielu serwerach, ale nadal udostępniasz je innym witrynom – oznacza to, że w przypadku naruszenia bezpieczeństwa innej witryny na jednym z serwerów’również potencjalnie narażone na ryzyko.

Hosting WordPress jest podzielony. Podczas gdy współdzielony hosting WordPress jest podobny do hostingu w chmurze, zarządzany hosting WordPress jest jak wyzwanie dla hakera, aby zaatakował zamek, który stoi na wzgórzu, na piechotę, samodzielnie.

Otrzymujesz zabezpieczenia specyficzne dla WordPress – takie jak skanowanie złośliwego oprogramowania i zapory ogniowe – a twoja strona jest automatycznie tworzona kopia zapasowa. Tak więc, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, masz wszystko gotowe do przywrócenia.

6

Zarządzanie

Jak mówi stare powiedzenie, ‘czas to pieniądz’. Nikt nie chce siedzieć i próbować aktualizować oprogramowania hostingowego lub naprawiać naruszenia bezpieczeństwa. Chyba że Ty’to prawdziwy komputerowy świst’lepiej pozostawić ekspertom!

Hosting w chmurze to w pełni zarządzana usługa. Twój dostawca załatwi wszystko za Ciebie – od konfiguracji po poprawki błędów. Jest to doskonałe dla każdego, kto ma mało czasu lub wiedzę techniczną.

Hosting WordPress oferuje zarówno niezarządzany, jak i zarządzany hosting WordPress. Współdzielony hosting WordPress jest tańszy z oczywistych powodów, ale większość zdecyduje się na w pełni zarządzaną usługę.

7

Skalowalność

Skalowalność to tylko wymyślne słowo na określenie miejsca na rozwój. My’wszyscy są ambitni, a biorąc pod uwagę fakt, że zmiana planów hostingowych może być trochę kłopotliwa’Jedyne, czego szukasz, to rodzaj hostingu, który może rosnąć wraz z Twoją witryną.

Hosting w chmurze ze swej natury jest niezwykle skalowalny. Twoja strona’Zasoby pochodzą z kilku różnych serwerów, dzięki czemu możesz maksymalnie wykorzystać jeden i odebrać zasoby z innego. Płacisz także tylko za to, z czego korzystasz, czyli ciebie’nie zapisujesz się na drogi plan na rzeczy, które wygrałeś’t potrzeba aż do dalszej linii.

Hosting WordPress jest skalowalny w tym sensie, że raz’po przerośnięciu udostępnionego hostingu WordPress, możesz uaktualnić do zarządzanego planu hostingu WordPress. Poza tym ty’Ustawię limity zasobów, które możesz’t przekracza.

8

cennik

Ceny mogą być trochę trudne. Ponieważ hosting w chmurze działa na zasadzie płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem’nie da się dokładnie powiedzieć, ile to kosztuje. ty’ostatecznie odpowiadają za ostateczną opłatę miesięczną.

To powiedziawszy, istnieją pewne stawki podstawowe, które są oferowane przez dostawców, aby dać ci wskazanie podstawowych kosztów z tym związanych. Poniżej my’wybraliśmy jednych z najlepszych dostawców (którym my’omówię w następnej sekcji), aby pokazać Ci ich miesięczne opłaty:

DostawcaChmuraUdostępniony WordPressZarządzany WordPressBluehostHosting A2HostGator1&1 IONOS
nie dotyczy *3,95 USD – 5,95 USD29,99 USD – 59,95 USD
5 USD – 371 USD7,99 USD – 24,46 USD24,46 USD – 75,48 USD
12,95 USD – 19,95 USD14,95 USD – 27,95 USDnie dotyczy *
10 USD – 350 USDnie dotyczy *9 USD – 15 USD

* Nie dotyczy, jeżeli dostawca nie’oferują tego typu hosting.

Począwszy od hostingu WordPress, jak widać, ceny są dość podobne od dostawcy do dostawcy. Jeśli tanie stawki są dla Ciebie ważne, Bluehost oferuje najtańszy udostępniony hosting WordPress, a 1&1 puszka IONOS’być dopasowane do zarządzanych ofert hostingu WordPress.

Hosting w chmurze różni się ceną w zależności od tego, ile zasobów używasz. Jednak wraz z początkowymi stawkami miesięcznymi trudno jest pokonać A2 Hosting. Hosting w chmurze również różni się znacznie pod względem ceny, ponieważ możesz spersonalizować go według własnych upodobań. Ogólnie rzecz biorąc, to’Kosztowałbym około 5 USD – 15 USD miesięcznie. Tylko firmy na poziomie przedsiębiorstwa będą potrzebować planu o wartości 100 USD miesięcznie.

To’Należy również wspomnieć, że ceny podane w naszej tabeli don’wziąć pod uwagę promocje. Niemal każdy dostawca hostingu oferuje zniżki na początkowy okres, ale ponieważ czas ten się zmienia, my’trzymałem się standardowej ceny.

9

Hosting w chmurze a hosting WordPress: najlepsi dostawcy

Pamiętaj na początku tego artykułu, w którym mówiliśmy o badaniach, które my’zrobiłem? Cóż, teraz możesz zobaczyć wyniki!

Po sprawdzeniu większej liczby dostawców usług hostingowych, niż można sobie wyobrazić, my’są w dość dobrej sytuacji, aby powiedzieć, które są najlepsze. Możesz nawet sprawdzić u 11 najwyżej ocenianych dostawców usług hostingowych.

Tutaj my’Omówię trzech najlepszych dostawców hostingu w chmurze i trzech najlepszych dostawców hostingu WordPress. Każdy z nich ma nieco inne funkcje, wydajność i ceny, więc my’Podam ci trochę szczegółów, aby ci pomóc.

3 najlepszych dostawców hostingu w chmurze

1&1 IONOS

Główny pakiet hostingu w chmurze to 1&1 IONOS. Oprócz 99,98% czasu sprawności i niskich stawek początkowych w wysokości 10 USD miesięcznie, Ty’Będziesz także cieszyć się maksymalnie 128 GB pamięci RAM, 16 rdzeniami procesora, nieosiągalną przepustowością i 500 GB pamięci. Tam’oferuje nawet całodobową pomoc i wsparcie oraz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli zmienisz zdanie.

Hosting A2

Hosting A2 to nieco tańsza alternatywa dla 1&1 IONOS. Jeśli nie’Potrzebujesz takiego samego poziomu wydajności lub zasobu, A2 jest dobrym wyborem. Już za 5 USD miesięcznie możesz uzyskać 99,95% czasu pracy bez przestojów i do 32 GB pamięci RAM, 12 rdzeni procesora, 9 TB przepustowości i 250 GB pamięci. Będziesz jednak musiał dodatkowo zapłacić za certyfikat bezpieczeństwa SSL.

SiteGround

Szczerze mówiąc, SiteGround naprawdę nie jest’t na tym samym poziomie co 1&1 IONOS lub A2, jeśli chodzi o hosting w chmurze. Po pierwsze, plany są znacznie droższe (od 80 USD / miesiąc), a limity zasobów po prostu don’t stos. Dostajesz solidną dostępność na poziomie 99,98% i bezpłatne kopie zapasowe, ale tak naprawdę to jest’to duży krok w dół od 1&1 Hosting IONOS i A2.

3 najlepszych dostawców hostingu WordPress

Bluehost

Bluehost jest królem hostingu WordPress. Oferuje zarówno współdzielony, jak i zarządzany hosting WordPress po przystępnych cenach, a jego ogólna dostępność wynosi 99,98%. ty’Dostaniesz także instalację za pomocą jednego kliknięcia, automatyczne aktualizacje oprogramowania WordPress i wsparcie 24/7. Jakby to nie było’wystarczy’s także nieskomplikowane miejsce na dane i przepustowość, bezpłatna domena, bezpłatne kopie zapasowe i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Hosting A2

A2 Hosting ponownie oferuje zarówno wspólne, jak i zarządzane plany WordPress. Zarządzany hosting WordPress jest szczególnie imponujący, z bezpłatnymi kopiami zapasowymi i automatycznymi aktualizacjami zarówno oprogramowania WordPress, jak i wtyczek. ty’Dostaniesz także niepomierną przepustowość i przestrzeń dyskową, ale czas pracy nie jest tak imponujący jak Bluehost, przy 99,95%.

HostGator

HostGator różni się nieco tym, że oferuje tylko współdzielony hosting WordPress. To powiedziawszy, ma najlepszy czas dostępności spośród wszystkich dostawców, wynoszący 99,99%. Ponadto otrzymasz bezpłatne kopie zapasowe i automatyczne aktualizacje WordPress zarówno dla oprogramowania, jak i wtyczek. A dzięki obsłudze 24/7 i niezmierzonej przepustowości / pamięci możesz zrobić znacznie gorzej.

10

Hosting w chmurze a hosting WordPress: Podsumowanie

Do tej pory powinieneś mieć całkiem jasne pojęcie o następujących kwestiach:

 • Czym jest hosting w chmurze i hosting WordPress
 • Jaki rodzaj hostingu Ci odpowiada
 • Ile kosztuje hosting w chmurze i hosting WordPress
 • Trzej najlepsi dostawcy hostingu w chmurze i hostingu WordPress

Podsumowując i pomagając w podjęciu ostatecznej decyzji, pozwól’s po raz ostatni podsumuj hosting w chmurze a hosting WordPress.

Kiedy powinieneś wybrać Cloud Hosting zamiast WordPress Hosting

Jeśli potrzebujesz elastycznego hostingu, to’jest w stanie się dostosowywać w miarę rozwoju Twojej witryny, więc hosting w chmurze jest dla Ciebie. Pamiętaj – hosting WordPress jest przeznaczony tylko dla stron internetowych WordPress. Jeśli ty’wybrałeś inną platformę do zbudowania swojej witryny, wybór jest dla Ciebie.

Kiedy powinieneś wybrać WordPress Hosting zamiast Cloud Hosting

Jeśli masz witrynę WordPress i don’Jeśli potrzebujesz kłopotów ze skomplikowaną konfiguracją lub bieżącą konserwacją, hosting WordPress jest dla Ciebie.

Dzięki instalacjom za pomocą jednego kliknięcia i automatycznym aktualizacjom masz pomocną dłoń, upewniając się, że witryna jest zawsze pod kontrolą. Zarządzany hosting WordPress powinien być Twoim wyborem, jeśli przetwarzasz duże ilości wrażliwych danych.

Jeśli ty’zdecydowaliśmy, że hosting w chmurze jest najlepszym rozwiązaniem, my’d zalecam użycie 1&1 Hosting IONOS lub A2. Z drugiej strony użytkownicy WordPress zwyciężyli’znajdź lepszego dostawcę niż Bluehost.

11

Hosting w chmurze a hosting WordPress: często zadawane pytania

Czy musisz używać hostingu WordPress do hostowania strony internetowej WordPress?

Hosting WordPress jest oczywiście zalecany – instalacje jednym kliknięciem i automatyczne aktualizacje to ogromne oszczędności czasu – ale tam’nic nie stoi na przeszkodzie, abyś używał innego rodzaju hostingu. Jeśli ty’Z przyjemnością obserwujemy aktualizacje na własną rękę, możesz używać wszystkiego, od hostingu VPS po hosting w chmurze.

Skąd wiesz kiedy’jestem gotowy do uaktualnienia ze wspólnego hostingu WordPress do zarządzanego hostingu WordPress?

Ogólnym sposobem na sprawdzenie jest sprawdzenie limitów zasobów. Jeśli ty’korzystasz z wielopoziomowego wspólnego planu hostingowego WordPress, a Ty’osiągając swoje limity co miesiąc, aktualizacja ma sens. Podobnie, jeśli posiadasz jakiekolwiek dane osobowe, powinieneś użyć zarządzanego hostingu WordPress dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Czy hosting w chmurze jest lepszy niż hosting współdzielony??

To może nie być tańsze niż hosting dzielony, ale tak jest’z pewnością jest bardziej skalowalny. Problem polega na współdzielonym hostingu’łatwo przerośnie. Masz wtedy problem z próbą zmiany planów lub dostawców. Hosting w chmurze będzie się rozwijał wraz z Tobą i na dłuższą metę jest znacznie lepszą opcją.

Czy możesz uzyskać hosting za darmo?

Nie jeśli ty’ponownie korzystasz z platformy hostowanej przez siebie. Jeśli jednak korzystasz z platformy hostowanej, takiej jak kreator stron internetowych, hosting jest wliczony w opłatę miesięczną. Aby dowiedzieć się więcej o twórcach stron internetowych, przejdź do naszej tabeli porównawczej lub sprawdź najwyżej oceniane platformy tutaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map