Kreator stron SEO a SEO WordPress: Który jest lepszy?

Kreator stron SEO a SEO WordPress


“Czy SEO jest lepsze dla twórców stron internetowych czy SEO dla WordPress??”

To’to dobre pytanie i często nas o to pytają.

Prawdopodobnie masz podobne (choć typowe) pytania, takie jak:

 • Który kreator stron internetowych jest najlepszy dla SEO?
 • Czy konkretny twórca witryny ma naturalną przewagę, jeśli chodzi o wyższą pozycję w Google?
 • Wszyscy i ich koty mówią mi, że WordPress SEO jest najlepszy i jest jedynym sposobem na uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Prawdziwe?
 • Ludzie mówią, przeciągnij & twórcy witryn upuszczających są okropni w rankingu w Google. Mit?

Chcę mojej szybkiej opinii?

 • Don’nie wiem.
 • Prawdopodobnie.
 • Fałszywe.
 • Zupełnie mit.

Czy jesteś zaskoczony moimi opiniami? Może?

Jeśli wiesz, co SEO (“optymalizacja wyszukiwarki”), to wiesz’jest jednym z głównych czynników wpływających na Twoją witrynę.

Jeśli nie masz’słyszałem o SEO, w zasadzie to’jest procesem, który pomoże Twojej witrynie uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach takich jak Google.

Gdy Twoja witryna zyska większą widoczność w wynikach wyszukiwania (zajmuje wyższe pozycje), więcej osób odwiedzi Twoją witrynę.

Ma sens, prawda?

W tym poście chcę podzielić się z Wami własnymi opiniami na temat SEO i twórców stron internetowych.

mogę’Powiem ci, który konkretny kreator stron internetowych jest najlepszy dla SEO, ale mogę spróbować rozwiać niektóre popularne mity / dezinformacje na ten temat – na podstawie własnych doświadczeń.

Zanim utkniemy, sprawdź naszych najwyżej ocenianych twórców stron:

Uwaga: jeśli zapytałeś 100 osób o SEO, to ty’Prawdopodobnie uzyskam 100 różnych opinii. ja’pod żadnym pozorem nie jestem wiodącym ekspertem (chociaż w niektórych moich komentarzach zamieszczę link do niektórych z nich). ja’Po prostu dzielę się tym, co działało dla nas w przeszłości, więc może, ale nie musi, działać dla Ciebie.

Teraz, gdy ja’zrzekłem się, mam nadzieję, że wygrałem’rzucają we mnie kamieniami przez zapalonych fanatyków SEO. Prawdopodobnie tak będzie!

Wybierz narzędzie do tworzenia witryn i zarabiaj pieniądze online już dziś

Jaki typ strony chcesz zbudować?

zbudować stronę internetową zbudować sklep internetowy SKLEP INTERNETOWY STRONY INTERNETOWEJ

Korzystanie z WordPress NIE oznacza, że ​​otrzymasz wyższe wyniki wyszukiwania

“Istnieje wiele dezinformacji na temat stron internetowych WordPress, które zawsze mają wyższą pozycję w rankingu niż strony internetowe zbudowane za pomocą konstruktorów stron internetowych. To po prostu nie jest’przypadek oparty na naszych doświadczeniach.”

Powiedz co?

Wiem, że niektórzy z was prawdopodobnie zeskoczą z miejsc, ponieważ myślisz, że ja’m nienawidzę na WordPress.

Ja nie’t nienawidzę WordPress.

Naprawdę lubię go używać, ponieważ po latach budowania stron internetowych przy użyciu obu metod & upuść konstruktorów witryn i WordPress, ja’nauczyłem się go używać bardzo sprawnie i śmiem twierdzić, że nawet nauczyłem się pisać trochę kodu!

W rzeczywistości ta strona oparta jest na WordPress – ponieważ jest najlepszą platformą do pisania postów na blogu.

Ale kiedy zacząłem tworzyć strony internetowe, WordPress był trudny do oswojenia.

To było mylące, zbyt techniczne (dla durnego’ i tak), a jeśli chcę wprowadzić zmiany w projekcie lub przenieść zawartość, muszę napisać kod lub zatrudnić kogoś, kto może.

ja’Przyznaję – WordPress sprawił, że poczułem się głupio.

Pracowałem na pełny etat i po prostu tego nie zrobiłem’chcę poradzić sobie z nauką wszystkich technicznych rzeczy, które pojawiły się w WordPress po powrocie z pracy do domu.

Że’dlatego zwróciłem się do przeciągania i upuszczania twórców stron internetowych – co sprawiło, że poczułem się mniej głupi!

Umożliwiły mi szybkie, tanie tworzenie stron internetowych i wyglądały jak kodująca gwiazda rocka podczas rodzinnych czatów przy kominku (główna wada: wszyscy zaczęli prosić mnie o tworzenie stron internetowych dla nich)…)

Dlaczego więc wszyscy w Internecie, którzy zdawali się wiedzieć o tworzeniu stron internetowych, twierdzą, że korzystanie z WordPress pomoże ci uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach?

Hmmm, doskonałe pytanie. Właściwie to nie mam pojęcia.

Może gdzieś to przeczytali, więc zwrócili to innym? Po kilku rundach przekształciło się to w jakąś formę “prawda”, wiesz co mam na myśli?

My’wszyscy tego doświadczyliśmy i to’jest to takie łatwe w Internecie, gdzie ludzie mogą być mniej odpowiedzialni za to, co mówią.

Wierzyłem w to również, dopóki niektóre nasze strony internetowe nie są oparte na drag & twórcy witryn upuszczania (np. Wix, Squarespace, Weebly) zaczęli pojawiać się na pierwszej stronie Google.

Te strony z naszych poprzednich projektów przewyższały nawet niektóre strony WordPress.

Łapanie tchu! Nie ma mowy!!

Że’tak jak myślałem, prawda?!

Tutaj’jest rzeczą. “Wszyscy” mówi, że WordPress jest najlepszy dla SEO – ale jak mogą to ostatecznie powiedzieć?

The “Niemożliwy” Eksperyment SEO, którego nikt nie przeprowadził

“Ja nie’nie widziałem żadnego ostatecznego dowodu, że strony internetowe WordPress zawsze mają wyższą pozycję w rankingu niż strony inne niż WordPress. Prawdopodobnie dlatego, że nie ma takich badań?”

Surfowałem po Internecie, mając nadzieję, że ktoś przeprowadził eksperyment, aby sprawdzić, czy teza jest prawdziwa – że za pomocą WordPress można łatwo przewyższyć witryny zbudowane za pomocą przeciągania & upuść twórców stron internetowych.

Ale potem pomyślałem, “Jak ktoś mógł zaprojektować ten eksperyment??”

ja’z wykształcenia nie jestem naukowcem, ale potrafię docenić najlepszy sposób sprawdzenia, czy pojedynczy czynnik miał znaczenie, to utrzymanie wszystkich innych czynników na tym samym poziomie, a jedyną różnicą jest to, który program do tworzenia witryn został użyty.

Jest to jedyny sposób, w jaki możesz naprawdę stwierdzić, czy użycie konkretnego narzędzia do tworzenia witryn ma znaczącą różnicę.

Czy w ogóle można uruchomić “czysty” eksperyment? Czy każda strona internetowa może być dokładnie taka sama i otrzymać takie samo traktowanie?

 • Czy każda witryna może mieć tę samą nazwę domeny? – Nie
 • Czy każda witryna może mieć dokładnie taką samą treść? – Tak
 • Czy każda strona może być opublikowana w tym samym czasie? – Prawdopodobnie
 • Czy każda witryna może otrzymać taki sam poziom promocji? – Prawdopodobnie nie
 • Czy każda witryna może otrzymać dokładnie takie same linki zwrotne z innych stron internetowych (gdy inne strony internetowe prowadzą do Twojej witryny)? – Nie

To’praktycznie niemożliwe jest zbudowanie dokładnie takich samych witryn w różnych programach do tworzenia witryn, jak to możliwe’t kontrolować, jak inne osoby reagują na każdą ze stron internetowych.

Jak więc ktoś może definitywnie powiedzieć, że konkretny kreator stron internetowych jest lepszy dla SEO?

Aby zilustrować ten punkt, rozważ ten przykład.

Pozwolić’powiedzmy, że dla tego eksperymentu utworzono kilka stron internetowych, które dotyczyły szkolenia psów.

Każda strona została zbudowana na innym kreatorze stron, miała dokładnie taką samą treść o szkoleniu psów, ten sam projekt, otrzymała ten sam poziom promocji, a nawet miała dokładnie taką samą nazwę domeny (co jest niemożliwe, ale niech’kontynuujemy to założenie).

Pewnego pięknego poranka specjalista ds. Szkolenia psów, który jest gwiazdą lub autorytatywną postacią online (publikuje cyfrowe magazyny szkoleniowe dla psów i ma dziesiątki tysięcy obserwujących i fanów), natknął się na jedną z tych eksperymentalnych stron internetowych.

Zobaczyła eksperymentalną stronę internetową zbudowaną z Wix, pokochała ją, napisała o niej artykuł i udostępniła go tysiącom swoich obserwujących.

Tak więc strona internetowa, która została zbudowana przy użyciu Wix, zyskała wiele miłości online dzięki tej wiarygodnej postawie.

Odsyłała do tej witryny ze swojej własnej witryny (która zajęła bardzo wysokie miejsce w Google, ponieważ Google uznała ją za witrynę autorytatywną), podobnie jak wielu jej fanów, ponieważ jej fani ufają jej opinii i temu, co powiedziała o Twojej stronie.

Twoja strona też ma “15 minut sławy” gdy wiele osób udostępnia to w swoich sieciach społecznościowych.

Magicznie, Google zaczął dawać trochę miłości twojej stronie, a twoja strona (zbudowana z Wix) zaczyna zajmować coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Czy ten wpływowy ekspert od piesek miał równe szanse na natknięcie się na inne eksperymentalne strony internetowe inne niż te zbudowane z Wix?

Zgodnie z naszymi hipotetycznymi parametrami eksperymentu – Tak.

Czy to oznacza, że ​​twoja strona Wix jest lepsza pod kątem SEO niż inne strony?

– Nie.

Pomocny & Zasobna treść jest głównym czynnikiem wpływającym na uzyskanie wyższego rankingu w wyszukiwarkach – nie jakiego narzędzia do tworzenia witryn używałeś

“Google i inni wiodący eksperci SEO potwierdzili, że linki zwrotne i treść są najważniejszymi czynnikami wpływającymi na osiągnięcie wyższych pozycji w wyszukiwarkach.”

Pytania do rozważenia:

 • Czy Twoja strona zaczęła zdobywać popularność, ponieważ została zbudowana na Wix? – Don’tak sądzę.
 • Czy Twój nagły wzrost w rankingach wyszukiwania byłby lepszy czy gorszy, gdybyś użył innego narzędzia do tworzenia stron internetowych (takiego jak WordPress, Squarespace i Weebly)? – ja nie’tak sądzę.

Nagły wzrost rankingu tej eksperymentalnej strony nie miał nic wspólnego z tym, z jakiego narzędzia do tworzenia stron korzystałeś.

Miało to wszystko wspólnego z przeglądarkami wyszukiwarek, że ta strona jest pomocna – potwierdzona przez autorytatywną osobę i jej autorytatywną stronę linkującą do tej strony, a następnie wielu jej fanów odwiedzających stronę internetową, a niektóre z nich również linkują do strony internetowej.

Kreator stron SEO a SEO WordPress - linki zwrotneŹródło: Search Engine Land – linki zwrotne & Treść – oba są kluczowe dla SEO

The “sygnały społeczne” (osoby udostępniające i omawiające Twoją stronę na Facebooku, Pinterest, Twitterze itp.) również bardzo pomogły.

Wszystkie te są “sygnały” do Google, co pokazuje, że Twoja witryna zasługuje na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Moim zdaniem otrzymywanie tego rodzaju rekomendacji online jest jedną z najbardziej (jeśli nie najbardziej) skuteczną techniką SEO i jednym z najważniejszych czynników rankingowych, które Google uważa za.

Tutaj’to inny sposób myślenia o tym.

Czy uważasz, że Google zasugeruje (w zasadzie popiera) Twoją stronę internetową, ponieważ jest to możliwe’są zbudowane na określonym kreatorze stron internetowych?

– Nie. Sugeruje witryny w wynikach wyszukiwania, ponieważ uważa, że ​​będą one pomocne dla wyszukiwarek.

Jeśli Google przestanie wyświetlać wyniki wyszukiwania, które najlepiej służą interesom ludzi, wyszukiwarki mogą rozważyć użycie innej wyszukiwarki i tak dalej’jest zły dla Google’biznes.

Skąd Google wie, czy witryna internetowa będzie pomocna?

Głównie na podstawie “sygnały” takie jak skąd (jakość) linki zwrotne i liczba (ilość) linków zwrotnych twoja strona otrzymuje z innych stron.

Czołowi eksperci SEO uważają, że Google ocenia każdą witrynę za pomocą ponad 200 różnych sygnałów (lub czynników rankingowych). Każdy z tych czynników rankingowych ma inną wagę.

Liczba i jakość linków zwrotnych są zdecydowanie dwoma najważniejszymi czynnikami rankingowymi.

Więc jeśli się na tym skupiłeś’Prawdopodobnie zrobię to całkiem dobrze – to’80/20 z SEO (co oznacza, że ​​80% twoich wyników (wyższy ranking wyszukiwania) jest napędzanych przez 20% danych wejściowych (koncentrując się na otrzymywaniu dobrych linków zwrotnych z innych wiarygodnych stron).

Spośród ponad 200 czynników rankingu, którego twórca witryny używałeś, jest tylko jednym z nich.

Trzeba przyznać, że tak’Nie wiem dokładnie, jak dużą wagę przykłada Google do tego czynnika (tylko Google wie) – ale spekuluję, że to’nie ma tak istotnego znaczenia w porównaniu do innych czynników.

Ale Internetowy Guru’s Powiedz, że WordPress ma czystszą / lepszą bazę kodu niż przeciąganie & Upuść Kreatory stron internetowych!

“Google nie’Masz problemy ze zrozumieniem stron internetowych zbudowanych z wykorzystaniem wiodącego drag & upuść twórców stron internetowych. WordPress może mieć czystszą bazę kodu, ale jego wpływ na SEO jest prawdopodobnie marginalny.”

Pewnie, podstawa kodu niektórych z tych kreatorów stron typu „przeciągnij i upuść” nie jest taka “czysty” jako kody open source, takie jak WordPress.

Ale Google nie’mieć problemy z indeksowaniem i zrozumieniem stron internetowych zbudowanych przy użyciu narzędzi do tworzenia stron internetowych.

Na przykład Wix jest wyróżniony w Google’Wskazówki dla webmasterów, tuż obok WordPress, w sekcji zatytułowanej “Pomóż Google zrozumieć swoje strony”:

Kreator stron SEO a SEO WordPress - Wytyczne GoogleŹródło: Wskazówki Google dla webmasterów

To pokazuje, że Google rozpoznaje Wix jako “prawowity” Kreator strony internetowej.

Istnieje wiele plotek internetowych, że Wix jest naprawdę zły dla SEO. Ja nie’widziałem jakikolwiek konkretny dowód takiego roszczenia.

W rzeczywistości John Mueller z Google skierował to pytanie bezpośrednio, gdy dana osoba zadała pytanie na Centrum pomocy Google dla webmasterów, pytając, czy Google nie lubi Wix i czy witryny zbudowane przy użyciu Wix mają niską pozycję w wynikach wyszukiwania.

Oto Google’odpowiedź:

Kreator stron SEO a SEO WordPress - Forum GoogleŹródło: Google Webmaster Central Forum pomocy

Ponadto Gary Illyes z Google potwierdził również, że Google nie przyznaje preferencyjnego traktowania stronom zbudowanym za pomocą statycznego HTML lub AJAX (w zasadzie różnych języków programowania):

Kreator stron SEO a SEO WordPress - Wix HTML AjaxŹródło: The SEM Post

Strony internetowe zbudowane przy użyciu Wix są tworzone przy użyciu technologii HTML5 i AJAX. Oparty na Google’w powyższym oświadczeniu technologia, której używa Wix do budowy witryny, jest w pełni rozpoznawana i rozumiana przez Google.

Oto Rand Fishkin’przemyślenia na temat Squarespace (Rand uruchamia Moz, który jest wiodącym autorytetem w temacie SEO):

Kreator stron SEO a SEO WordPress - Squarespace MozŹródło: Moz.com

Jego komentarz pochodzi z 2014 roku, ale wierzę, że Squarespace’Możliwości SEO pozostają solidne, nawet na dzień dzisiejszy.

Tak – przeciągnij & Upuść Kreatory stron internetowych mają wady

“Dzięki narzędziom do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść” możesz to zrobić’dostosuj lub dostosuj każdy aspekt swojej witryny. Dzięki WordPress możesz mieć o wiele większą kontrolę nad większością aspektów swojej witryny.”

Jednak twórcy witryn typu „przeciągnij i upuść” mają swoje własne wady, jeśli chodzi o SEO.

Korzyści wynikające z możliwości stworzenia strony internetowej bez pisania jednego wiersza kodu lub bycia guru technicznym oznaczają również wygraną’mieć pełną kontrolę nad każdym aspektem procesu tworzenia witryny.

Na przykład, chociaż Weebly (jeden z najłatwiejszych w użyciu kreatorów stron internetowych) zapewnia dostęp do edycji kodów HTML i CSS Twojej witryny, nadal możesz’t kontrolować lub dostosowywać inne aspekty, takie jak prędkość hostingu.

Ranking Google czynnik budujący witryny SEO - SzybkośćŹródło: Backlinko.com

Szybkość ładowania strony internetowej jest jedną z Google’czynniki rankingowe.

Więc jeśli twoje strony internetowe ładują się naprawdę szybko, to’jest korzystnym czynnikiem, jeśli chodzi o SEO, ponieważ poprawia odwiedzających’ doświadczenie (obecnie nikt nie lubi czekać na załadowanie stron).

Za pomocą WordPress możesz kontrolować szybkość swojej witryny, uaktualniając ją do szybszego hosta (co oznacza również, że płacisz więcej), lub dostosowuj swoje serwery z pomocą zdolnych programistów.

To powiedziawszy, większość stron internetowych zbudowanych za pomocą WordPress korzysta z hostingu współdzielonego, który jest podobny do prędkości hostingu, którą uzyskuje się od twórców witryn typu „przeciągnij i upuść”.

Jak wspomniano, z pewnością możesz zapisać się na hosta, który może znacznie szybciej ładować Twoją witrynę, ale będzie Cię to kosztować (może wynosić od 30 USD miesięcznie do setek dolarów miesięcznie, w porównaniu do około 5 USD miesięcznie za hosting dzielony).

Kolejną krytyką, z jaką spotykają się twórcy stron internetowych, jest to, że możesz’t dostosuj adresy swoich stron (URL).

To’dobrze wiadomo, że posiadanie słów kluczowych (o czym jest Twoja strona) w adresie URL i utrzymywanie możliwie najkrótszego adresu URL ma zalety w rankingu SEO.

Ranking Google czynnik budujący witryny SEO - długość adresu URL

Ranking Google czynnik budujący witryny SEO - słowo kluczowe URLŹródło: Backlinko.com

W przypadku większości twórców stron internetowych możesz’t kontrolować lub dostosowywać adres URL strony.

Jeśli oznaczyłeś swoją stronę jako “Niesamowite metody szkolenia rzadkich psów dla owczarków niemieckich”, wtedy adres URL Twojej strony automatycznie zmieni się w:

www.example.com/awesome-rare-dog-training-techniques-for-german-shepherds

Chociaż to nie jest’To okropne, większość praktyków SEO zaleca zmianę adresu URL na coś krótszego i bardziej ukierunkowanego, na przykład:

www.example.com/dog-training-niemiecki- pasterz

Powodem jest to, że słowa w adresie URL pomogą Google skupić się na czym’są naprawdę istotne dla twojej strony.

Za pomocą WordPress możesz z łatwością dokonać tej modyfikacji.

Podczas gdy większość przeciąga & upuść konstruktorów witryn wygrał’Aby to zrobić, Wix i Squarespace umożliwiają edycję / dostosowanie adresów URL (zobacz to i to).

Kreatorzy stron internetowych dają większość podstawowych narzędzi SEO

W rzeczywistości przeciągnij & twórcy stron internetowych upuszczają już większość podstawowych narzędzi SEO, dzięki czemu możesz zoptymalizować swoją witrynę, aby była bardziej przyjazna dla SEO:

Najlepsze kreatory stron internetowych dla SEO:

Funkcje SEOWixSquarespaceWeebly
Tytuł strony&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Opisy meta&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Tagi nagłówka na poziomie stronyH1 do H6H1 & H2Tylko H2
Mapa strony&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Tagi Alt obrazu&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Dostosowywalny adres URL&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Przyjazny dla urządzeń mobilnych&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Możliwość dodawania mediów (obrazy / filmy)&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Łączy się z Google Analytics&# 10004;&# 10004;&# 10004;
Łączy się z Google Search Console&# 10004;&# 10004;&# 10004;

Pamiętaj, że są one nazywane “SEO na stronie” – co oznacza małe elementy, które możesz skonfigurować bezpośrednio na swojej stronie, aby uczynić ją bardziej przyjazną dla wyszukiwarek.

Chociaż są one ważne, don’zapomnij o zasadzie 80/20, którą omówiliśmy powyżej.

Duża część twoich korzyści związanych z SEO będzie pochodzić “SEO poza stroną” (rzeczy, które możesz zrobić poza swoją witryną, które mogą prowadzić do wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania) – w szczególności uzyskanie autorytatywnych witryn do linków do Twojej witryny. To pokazuje Google, że godna zaufania witryna promuje Twoją witrynę.

To’nie jest łatwe, ale kto twierdzi, że uzyskanie wysokiej pozycji witryny w wynikach wyszukiwania jest szybkie i łatwe?

Wymaga czasu, wysiłku, wytrwałości – tak jak budowanie firmy!

Wniosek – skuteczne działanie SEO nie’t Polegaj wyłącznie na twórcach stron internetowych. To zależy od Ciebie.

Pomocny jest ten przewodnik?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me