SiteGround vs HostGator: Który jest dla Ciebie najlepszy?

SiteGround vs HostGator


Nie wszyscy dostawcy usług hostingowych są sobie równi. Chociaż na powierzchni może się tak wydawać’nie jest wiele do ich oddzielenia, małe szczegóły mogą sumować się do dużych różnic.

Ten kawałek rozbije kluczowe różnice między nimi HostGator i SiteGround, dwie główne siły na rynku.

Jeśli nie’tutaj mam czas na przeczytanie’nasza opinia w tej sprawie w skrócie: HostGator to lepsza, wszechstronna usługa hostingowa. W rzeczywistości, według naszych badań, to’s drugi najlepszy dostawca hostingu na rynku (zaraz za Bluehost).

HostGator zajmuje drugie miejsce w naszych ogólnych rankingach z wynikiem 93%, a SiteGround zajmuje piąte miejsce z bardzo szanowanym 80%.

Jeśli ty’dopiero zaczynasz i chcesz taniego, niezawodnego hostingu, HostGator jest lepszym rozwiązaniem. HostGator’najtańszy plan zaczyna się od 2,75 $ miesięcznie, podczas gdy dla SiteGround to’3,95 USD.

Jeśli jednak ty’planując hosting witryny WordPress, należy wspomnieć, że SiteGround jest jednym z trzech dostawców, których WordPress.org zaleca do tego celu – pozostałe dwa to Bluehost i Dreamhost.

HostGator Plusy

 • Tanie, skalowalne plany
 • E-mail marketing
 • Czas działania 99,9%

Wady HostGator

 • Brak darmowej domeny przy rejestracji

SiteGround Pro

 • Polecany przez WordPress do hostingu WordPress. Zawsze dobry znak
 • Super obsługa klienta

SiteGround Cons

 • Jeden z droższych dostawców

To trzeba wiedzieć. Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowy podział na porównanie HostGator i SiteGround, czytaj dalej. My’Omówię najważniejsze różnice.

Funkcje, wydajność, & Łatwość użycia

Tam’wierzysz, że to więcej niż hosting niż hosting. Tam pod kapturem’jest wiele funkcji, które warto sprawdzić przed przekazaniem (prawdopodobnie) ciężko zarobionych pieniędzy.

HostGator i SiteGround są dostawcami bogatych w funkcje, ale tak jest’skierowane do nieco różnych odbiorców. HostGator zapewnia kompleksową usługę dla osób potrzebujących prostego, niezawodnego hostingu na umiarkowanym poziomie. Tymczasem SiteGround jest bardziej ukierunkowany na strony wymagające dużych zasobów, które potrzebują doskonałej pomocy technicznej i niestandardowych planów.

Plany HostGator obejmują nieograniczoną liczbę kont e-mail, subdomen i nieograniczone miejsce na dysku. To’Czas sprawności wynosi 99,99%, co oznacza mniej niż jeden dzień przestoju rocznie. SiteGround’czas sprawności wynoszący 99,98% jest nadal świetny, chociaż jego miejsce na dysku wynosi zaledwie 10 gigabajtów.

Co zaskakujące, żadne z nich nie obejmuje darmowych domen z ich planami i tak dalej’nie jest to koszt, którego można uniknąć. Pamiętaj więc, że ty’Prawdopodobnie skończę wydawać kolejne 10 USD, aby uzyskać nazwę domeny.

SiteGround ma przydatną stronę, na której możesz zobaczyć, które funkcje są zawarte w danym planie (my’Pokaż je tutaj, ale tam’jest ich zbyt wiele!).

SiteGroundHostGatorDarmowa domena

Panel sterowania

Darmowe kopie zapasowe

Miejsca na dysku

Czas pracy

NieNie
cPanelcPanel
taktak
10 GBbez limitu
99,98%99,97%

HostGator’Interfejs jest zaskakująco niezręczny, biorąc pod uwagę jego pozycję na rynku, ale tak jest’jest doskonale funkcjonalny. SiteGround ma również bardziej zaawansowaną integrację z systemami zarządzania treścią innymi niż WordPress, oferując wsparcie dla witryn Drupal, Joomla i Magento.

SiteGround ma bardziej imponującą obecność na najwyższym poziomie niż HostGator, oferując niestandardowe ‘Przedsiębiorstwo’ plany dla klientów, którzy chcą zbudować usługę dostosowaną do ich potrzeb. Miesięczne budżety na tego rodzaju plany zaczynają się od ponad 2000 USD, więc tak’nie są szczególnie przydatne dla większości klientów.

Który ma lepszą integrację z WordPress?

Oba mają doskonałą integrację WordPress z instalacją za pomocą jednego kliknięcia, a ceny początkowe ich planów WordPress są znacznie niższe niż u niektórych konkurentów.

SiteGround jest jednym z trzech dostawców rekomendowanych przez WordPress, a pozostali dwaj to Bluehost i Dreamhost. Wiedzą co’robię. Nawet najtańszy plan pochodzi z ich ‘Niezbędne funkcje WordPress’, niektóre z nich są świetną wartością do włączenia.

Podstawowe funkcje SiteGround WordPress

SiteGround niedawno wdrożyło bezpłatny transfer witryn wraz ze swoimi planami. To’oczywiście w ich interesie jest, aby przejście do nich było łatwe, ale tak jest’jest to jednak doskonała funkcja.

I dla jasności: nie’Potrzebuję planu hostingowego WordPress do hostowania strony internetowej WordPress. Jeśli ty’dopiero zaczynasz, wspólny plan z dowolnym dostawcą będzie w porządku. To’Kiedy witryna WordPress rośnie, potrzebuje bardziej wyspecjalizowanej usługi, w którym to momencie możesz po prostu zmienić plany.

Wsparcie SiteGround vs. Wsparcie HostGator

HostGator’Centrum wiedzy jest obszerne i dość łatwe w nawigacji. Jeśli ty’czują się bardziej komfortowo rozmawiając z przyjazną osobą wsparcia (lub chatbotem imitującym przyjazną osobę wsparcia), mają całodobową pomoc telefoniczną i czat.

SiteGroundHostGatorCzat 24/7

Telefon 24/7

Centrum Wiedzy

Bilety

taktak
taktak
taktak
taktak

Oba oferują bilety techniczne (sposób uzyskania spersonalizowanej pomocy technicznej), a SiteGround gwarantuje imponujący 10-minutowy czas reakcji. Zmiana prędkości jest niezwykle przydatna w przypadku problemów z hostingiem.

cennik & Wartość pieniądza

Tanie nie’Zawsze oznacza dobrą wartość, szczególnie w przypadku hostingu. To’powszechną praktyką w zakresie usług hostingowych jest obnoszenie się ze spektakularnie niskich cen, a następnie korzystanie z podstawowych funkcji jako dodatków.

HostGator ani SiteGround nie są zbyt bezczelne, ale to’warto pamiętać, że najniższe ceny, jakie widzisz, oparte są na założeniu, że blokujesz się na lata i nie używasz żadnych dodatków.

Stawki miesięczne

SiteGroundHostGatorShared Hosting

Hosting WordPress

Hosting VPS

Hosting dedykowany

Hosting w chmurze

3,95 USD – 11,95 USD2,75 USD – 5,95 USD
3,95 USD – 11,95 USD5,95 USD – 9,95 USD
19,95 USD – 39,95 USD
269 ​​USD – 729 USD119 USD – 149 USD
80 USD – 240 USD4,95 USD – 9,95 USD

Faktem jest, że SiteGround ma naprawdę niedrogie plany podstawowe, ale tak jest’wyraźnie koncentruje się na bardziej lukratywnych planach na wyższych szczeblach. Nie robi’skaluj tak stopniowo, jak robi to HostGator, ale jeśli ty’raczej nie wykraczają poza podstawowe plany’niewiele jest w stanie oddzielić dwóch dostawców.

SiteGround vs HostGator: Podsumowanie

W pewnym stopniu zestawienie tych dwóch ze sobą przypomina porównywanie jabłek i pomarańczy. Chociaż oni’Jeśli chodzi o obu dostawców hostingu, ich usługi są pod wieloma względami bardzo różne. Ogólnie rzecz biorąc, HostGator przeciwko każdemu może być wygraną dla HostGator, ale tak jest’nadal warto jasno określić, czego potrzebujesz od swojego hostingu.

Do wszechstronnego hostingu’niedrogi i niezawodny, HostGator wygrywa. To’Zespół wykonał świetną robotę, ułatwiając obsługę techniczną, nawet tym bez wiedzy technicznej. Co najważniejsze, HostGator jest również wygodniejszy i tańszy niż SiteGround.

SiteGround jest bardziej ukierunkowany na duże witryny i klientów potrzebujących niestandardowych rozwiązań. Do tego oni’naprawdę jest jednym z najlepszych w okolicy. SiteGround’Wsparcie techniczne jest o wiele lepsze’s HostGator’s. Jednak dla początkujących HostGator prawdopodobnie będzie lepiej pasował.

FAQ

Które z HostGator i SiteGround są tańsze?

HostGator jest tańszym dostawcą. To’Plan startowy zaczyna się od 2,75 $ miesięcznie, natomiast na SiteGround to’3,95 USD. Jeśli chcesz coś naprawdę taniego iPage‘Jeden uniwersalny plan kosztuje zaledwie 1,99 USD miesięcznie.

Jak HostGator i SiteGround różnią się od innych dostawców hostingu?

My’cieszę się, że zapytałeś! Sprawdź nasze pełne zestawienia między głowami poniżej.

 • SiteGround vs InMotion
 • SiteGround vs GoDaddy
 • SiteGround vs Bluehost
 • HostGator vs Bluehost
 • HostGator vs GoDaddy

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me