Squarespace vs WordPress SEO: zbuduj witrynę o wysokim rankingu

Chcesz zbudować zoptymalizowaną stronę Squarespace lub WordPress, czy chcesz ulepszyć istniejącą? Czytaj dalej, gdy obalamy mity, i rozdawaj takie wskazówki’Dostaniesz ciosy!


Nikt po prostu nie buduje strony internetowej – robią to, aby ludzie ją zobaczyli. Złote pytanie brzmi: w jaki sposób można łatwo znaleźć witrynę? Oczywiście z dobrym SEO.

SEO (Search Engine Optimization) zasadniczo oznacza tworzenie witryny z myślą o wyszukiwarkach, takich jak Google i Bing. Dobre pozycjonowanie stron oznacza, że ​​Twoja witryna będzie częściej zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarkach’s strony wyników.

Squarespace-vs-WordPress-SEO

Pozwolić’użyj przykładu. Możesz sprzedawać najlepsze lody w Nowym Jorku, ale po prostu mający strona internetowa nie jest’wystarczająco, aby przyciągnąć miłośników lodów – ciebie’Będę musiał to zoptymalizować.

Wiele rzeczy może wpłynąć na twoją stronę’s SEO – sam Google ma ponad 200 czynników w rankingu. Ale jeśli poświęcisz trochę czasu na właściwe załatwienie drobiazgów, Twoja witryna może wznieść się na szczyt i być pierwszym linkiem, który Google przedstawia osobom, które szukają “najlepsze lody w Nowym Jorku”.

Teraz tam’jest powszechnym błędnym przekonaniem, że nie są twórcami stron internetowych, takimi jak Squarespace’dobre dla SEO. Zaufaj nam, zarówno Squarespace, jak i WordPress są świetne dla SEO… jeśli jest właściwie stosowany.

Oczywiście wiedza, od czego zacząć wszystko, jest trudna. Na szczęście to porównanie się tym zajmie. My’od lat badamy i testujemy platformy do budowania stron internetowych i jesteśmy dumni z bycia ekspertami w tej dziedzinie.

Poniżej my’Przyjrzyjmy się Squarespace vs. SEO WordPress i przejrzyjmy najważniejsze różnice. Do końca ty’Będę wiedział nie tylko, co jest lepsze dla SEO, ale także jak zoptymalizować swoją stronę na każdej platformie.

1

Co to jest SEO?

SEO oznacza Search Engine Optimization. Krótko mówiąc, to’co pomaga ludziom znaleźć Twoją stronę wśród wszystkich innych. Takie rzeczy, jak używanie słów kluczowych w tytułach meta, posiadanie tagów graficznych i dostosowywanie witryny do urządzeń mobilnych – wszystko to odgrywa rolę w decydowaniu o tym, jak wysoko strona Google znajduje się w witrynie.

Jeśli to wszystko brzmi dla ciebie jak bełkot, don’martw się. Poniżej my’Przedstawię, co oznaczają niektóre z najczęstszych terminów związanych z SEO, i powiem ci, dlaczego’są ważne.

Nagłówki

Większość ludzi wie, co to jest nagłówek, ale na stronie internetowej istnieje kilka różnych typów. Możesz mieć ogólny tytuł konkretnej strony internetowej, a także różne nagłówki pod nią, które pomagają rozbić treść.

Przydatne są również nagłówki w dolnej części stron internetowych, które ułatwiają wyszukiwarkom ich odczytanie. Na przykład w tym artykule każda sekcja zaczyna się od drugiego nagłówka – podobnego do ‘Co to jest SEO?’ (a H2) – następnie ma mniejsze podtytuły ‘Nagłówki’ (H3s).

Niestandardowe adresy URL

Adres URL strony internetowej odróżnia jedną stronę od drugiej w Internecie. Im wyraźniejsze są twoje adresy URL, tym łatwiej wyszukiwarki mogą zrozumieć strukturę Twojej witryny.

Weź post na blogu o najnowszych trendach w modzie na wiosnę / lato – może to być domyślny adres URL tej strony ‘www.twojblog.com/ post6282937’. Brzmi dla nas jak bzdury, nie mówiąc już o Google! Zamiast tego należy samodzielnie edytować adres URL do czegoś takiego ‘www.twojblog.com/ fashion_trends_spring_summer’.

Tagi Alt obrazu

To’łatwo dla ciebie lub dla mnie usiąść i powiedzieć, co pokazuje obraz, ale wyszukiwarki mogą zrobić to z niewielką pomocą. Dołączanie znaczników obrazu do zdjęcia pomaga wyszukiwarkom, co to zdjęcie reprezentuje. To’Dzięki temu mogą łatwiej odczytać twoją stronę i ustalić, czy twoja treść jest powiązana z tym, czego szuka ktoś.

Tagi tytułu

Znane również jako tytuły meta, tagi tytułowe pojawiają się w wynikach wyszukiwania na stronie (poniżej). Tytuł meta może różnić się od tytułu na twojej stronie’rzeczywista strona internetowa, ale powinna reprezentować treść strony.

Przykładowy tytuł SERPS MetaTagi tytułowe (lub tytuły meta) pojawiają się jako główny tytuł strony w wynikach wyszukiwania.

Możesz również użyć słów kluczowych w tagach tytułowych, aby pomóc wyszukiwarkom. Jak widać, my’zawarłem słowa ‘Squarespace’, ‘SEO’, i ‘Przejrzeć’ w naszym tagu tytułu, który pomaga Google dopasować stronę do osób, które szukają tych haseł.

Opisy meta

Opis meta odnosi się do tekstu znajdującego się pod tagiem tytułu. To Twoja szansa, aby powiedzieć wszystkim, czego mogą oczekiwać od Twojej strony, jeśli ją klikną.

SERPS Meta Opis PrzykładW opisach meta możesz naprawdę powiedzieć ludziom, o co chodzi w witrynie.

Opisy meta powinny również zawierać pokrewne słowa kluczowe i zawierać zgrabne podsumowanie strony – trochę jak napis książki. Bądź jednak ostrożny – opisy meta powinny zawierać od 150 do 160 znaków, w przeciwnym razie wyszukiwarki skracają twój akapit.

Mapy witryn

Mapa witryny to podział Twojej witryny’s adresy URL. Pomaga wyszukiwarkom informować o strukturze Twojej witryny, oszczędzając im godzin indeksowania i przeszukiwania każdej strony i ścieżki.

Mapa strony SquarespaceTutaj’wgląd w to, jak wygląda mapa witryny dla witryny Squarespace.

Gdy osoby takie jak Google i Bing będą miały lepsze pojęcie o strukturze Twojej witryny, mogą znacznie skuteczniej przekierowywać użytkowników na odpowiednie strony.

Reakcja mobilna

W ubiegłym roku 52% wszystkich wyszukiwań w Internecie przeprowadzono na urządzeniach mobilnych. To’Ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, że Twoja strona dostosowuje się do różnych ekranów. Niektóre platformy umożliwiają ręczną edycję witryny, podczas gdy inne automatycznie formatują ją do rozmiarów komputerów stacjonarnych, urządzeń mobilnych i tabletów.

Szyfrowanie SSL

SSL oznacza Secure Sockets Layer. Wszystko to oznacza, że ​​użytkownicy będą wiedzieć, że Twoja witryna jest bezpieczna dla nich do przeglądania. Możesz stwierdzić, czy witryna ma certyfikat SSL, czy przed URL-em ma małą ikonę kłódki.

Wyszukiwarki preferują strony internetowe z zabezpieczeniami SSL, ponieważ są to bezpieczne witryny, do których można łączyć użytkowników. Cyberbezpieczeństwo jest stałym zagrożeniem, więc upewnij się, że Twoi użytkownicy’ informacja chroniona powinna być najwyższym priorytetem.

2)

Funkcje SEO

Zanim przejdziemy na jaką platformę ma jaką funkcję, pozwól’Najpierw wyjaśnij różnicę między Squarespace a WordPress.

Squarespace to kreator stron internetowych. Jest wyposażony w wybór szablonów do wyboru i wykorzystuje oparty na sekcjach edytor „przeciągnij i upuść”, aby umożliwić Ci stworzenie własnej witryny – bez znajomości linii kodu.

WordPress to samoobsługowy CMS (system zarządzania treścią). To znaczy raz’po utworzeniu witryny musisz osobno płacić za hosting, domenę i bezpieczeństwo. WordPress jest ogólnie bardziej skomplikowaną platformą, a wiedza na temat kodowania pójdzie daleko.

Teraz to’s wyjaśnione, pozwól’Dowiedz się, jakie są kluczowe różnice SEO między Squarespace a WordPress.

Funkcja SEOSquarespaceWordPressNagłówki

Zwycięzca: WordPress

Niestandardowe adresy URL

Zwycięzca: remis

Tagi Alt obrazu

Zwycięzca: WordPress

Tagi tytułu

Zwycięzca: WordPress

Opisy meta

Zwycięzca: WordPress

Mapy witryn

Zwycięzca: Squarespace

Reakcja mobilna

Zwycięzca: Squarespace

Szyfrowanie SSL

Zwycięzca: Squarespace

Dostępne od H1 do H3Dostępne od H1 do H6
Dostępne w całej witrynieDostępne w całej witrynie
Tylko podpis obrazuDostępne w całej witrynie
Dostępne tylko na stronach głównych (tj. Nie na blogach)Dostępne w całej witrynie
Dostępne tylko na stronach głównych (tj. Nie na blogach)Dostępne w całej witrynie
Dostępne we wszystkich planachTylko w biznesplanie i wyżej (za pośrednictwem wtyczki Yoast)
Automatycznie reagujeMoże być ręcznie dostosowany
Dostępne we wszystkich planachKupiony osobno

Squarespace to wszechstronne rozwiązanie, które ma swoje zalety i wady. Kiedyś ty’Zapisałeś się do planu Squarespace, wygrałeś’musisz płacić za wszelkie dodatki, co oznacza, że ​​z wszystkiego, co widzisz, można korzystać bez dodatkowych kosztów.

Wadą tego jest’nic więcej. Squarespace nie’masz rynek aplikacji, na którym możesz płacić za dodawanie bardziej zaawansowanych narzędzi SEO, więc oczywiście może być trochę ograniczony. To powiedziawszy, Squarespace wciąż ma wszystko, czego potrzebujesz z punktu widzenia SEO, aby zbudować stronę internetową, która jest w stanie uzyskać wysoką pozycję.

WordPress jest odwrotnie. Jesteś skończony’Trzeba cokolwiek zapłacić, jeśli nie’chcę, ale jego oferty SEO będą nieco podstawowe. Jeśli uaktualnisz do WordPress’ Biznesplan (25 USD / miesiąc), możesz zacząć instalować zaawansowane wtyczki SEO.

Są to dodatki stworzone przez programistów w celu poprawy jakości Twojej witryny. Korzystając z wtyczki WordPress, takiej jak Yoast SEO, możesz’Będę miał prawie wszystko, czego potrzebujesz, aby zająć pierwsze miejsce w Google’wyniki wyszukiwania.

3)

Monitorowanie wydajności

To’wszystko dobrze i dobrze wprowadza zmiany w nadziei, że wyszukiwarki rozpoznają twoje wysiłki i podniosą cię w rankingu. Ale skąd będziesz wiedzieć, czy co ty’ponownie robi to dobrze wpływ?

W Squarespace masz dwie opcje: skorzystaj z niego wbudowany pakiet analityczny, lub połącz Google Analytics.

Squarespace’Własne analizy pozwalają śledzić ilość ruchu przychodzącego do Twojej witryny i skąd ten ruch pochodzi. To świetny sposób, aby sprawdzić, czy ciężka praca SEO jest wynagradzana w postaci większej liczby odwiedzających.

Możesz także wyszukać odpowiednie słowa kluczowe powiązane z witryną. Nie określając oczywistych rzeczy, musisz wiedzieć, na które słowa kierować, zanim zaczniesz!

WordPress nie’t mają wbudowane monitorowanie wydajności, ale połączenie z Google Analytics jest dość proste.

Jak możesz sobie wyobrazić, Google Analytics zapewnia bardziej zaawansowane informacje niż od twórców stron internetowych. Możesz nawet otrzymywać aktualizacje w czasie rzeczywistym osób, które są na Twojej stronie w tym samym momencie.

Możesz także robić notatki, gdzie i kiedy wprowadziłeś zmiany, a także porównywać różne strony internetowe’ występ przed i po.

Chociaż WordPress może mieć tylko opcję Google Analytics, możesz zainstalować bezpłatną wtyczkę o nazwie Yoast. Yoast to narzędzie SEO, które pomoże Ci uzyskać większą kontrolę nad swoją witryną’wydajność SEO.

4

Koszt

Wydaje się, że większość ludzi uważa, że ​​utworzenie zoptymalizowanej witryny kosztuje rękę i nogę – ale tak nie jest’muszę.

Inni twórcy stron internetowych mogą mieć tańsze plany cenowe, ale dzięki Squarespace Ty’płacę za jakość. Squarespace ma cztery podstawowe plany cenowe: dwa bez opcji e-commerce i dwa z. Ceny wahają się od 12 do 40 USD / miesiąc.

Oczywiście dwa plany niezwiązane z e-commerce są tańsze i zapewniają dostęp do wszystkich szablonów i funkcji. Wśród nich są nasze narzędzia SEO’omówiłem. Mówiąc prościej, Squarespace’s funkcje SEO don’zmienić, czy ty’dotyczy najtańszego lub najdroższego planu.

Jeśli ty’nie jesteś pewien, zawsze możesz skorzystać ze Squarespace’14-dniowy bezpłatny okres próbny i sprawdź, czy to’jest właśnie dla ciebie.

Ceny nie-e-commerce SquarespaceSquarespace ma dwa abonamenty e-commerce w cenie 12 USD / miesiąc i 18 USD / miesiąc.
Dzięki WordPress zaawansowane narzędzia SEO będą cię kosztować. Oferuje całkowicie darmowy plan, ale taki’to platforma hostowana przez Ciebie’Skończyło się na przygotowaniu hostingu i bezpieczeństwa – nie do końca za darmo!

WordPress’ najlepsza wtyczka SEO, Yoast, może być również używana za darmo. Problem polega na tym, że wiele jego funkcji – takich jak sugestie linków wewnętrznych i wsparcie 24/7 – nie jest dostępnych’Dostępne, chyba że uaktualnisz do Yoast Premium, co kosztuje 89 USD za stronę.

Jeśli poważnie podchodzisz do SEO w WordPress, nie tylko musisz być w biznesplanie za 25 USD miesięcznie, ale także’Będę także musiał zainwestować w Yoast Premium, hosting, domenę i certyfikat SSL. Możesz zobaczyć, jak szybko wszystko się zbiera! [/ Vc_column_text]

Ceny WordPressWordPress ma cztery główne plany, ale jedynym, który zapewnia jakąkolwiek formę SEO, jest biznesplan.

Squarespace vs SEO WordPress – Koszt: Werdykt

Squarespace jest wyraźnym zwycięzcą w zakresie obniżania kosztów. Dzięki wszystkim wbudowanym narzędziom SEO, Ty’ponownie płacisz tylko za cenę abonamentu (od 12 do 40 USD / miesiąc). Dzięki WordPress wszystko – w tym SEO – wiąże się z dodatkowymi kosztami, które szybko rosną.

Dalsza informacja

10 najlepszych darmowych kreatorów stron internetowych – potrzebujesz taniej strony? Nie szukaj dalej.

Przegląd cen Squarespace – dołącz do nas, gdy zagłębimy się nieco w plany oferowane przez Squarespace.

5

Inne czynniki wpływające na SEO

Jak wspomnieliśmy we wstępie, Google ma ponad 200 czynników rankingowych. Z tego powodu możesz’Nigdy nie gwarantujemy, że jeśli zoptymalizujesz swoją witrynę, to Ty’ponownie zajmiemy pierwsze miejsce dla słów kluczowych, na które kierujesz reklamy.

To’jak trening na Igrzyska Olimpijskie – możesz wprowadzić odpowiedni trening i dietę, ale tam’nie ma pewności, że ty’Wrócę do domu ze złotem na szyi.

My don’mieć czas na przeanalizowanie wszystkiego, co wpływa na Twoją witrynę’SEO, ale oto kilka rzeczy, które ludzie często przeoczają.

Linki zwrotne

Każda strona internetowa będzie miała co’jest znany jako domain authority (DA). Im bardziej zaufana jest twoja strona, tym wyższy będzie jej DA. Pewnym sposobem na zwiększenie DA jest przekonanie innych, szanowanych stron internetowych, aby odsyłały do ​​Twojej witryny, gdy coś się do nich odwołuje.

Na przykład my’są autorytetem w zakresie uzyskiwania dostępu do Internetu, więc kiedy inne strony piszą o tym, mogą podawać nas jako miejsce, z którego uzyskali informacje. Pomaga to czytelnikom zaufać, że to, co mówią, jest zgodne z prawem i pomaga naszemu SEO. Win-win!

Sygnały społecznościowe

To’zawsze ważne jest, aby zastanowić się, co myślą ludzie. Wyszukiwarki mogą ocenić tylko tyle, ile potrzebują naszej pomocy. Posiadanie przycisków społecznościowych w Twojej witrynie, aby użytkownicy mogli polubić lub udostępnić Twoje treści, to świetny sposób, aby powiedzieć Google, co Ty’ponowne wystawianie jest przydatne i popularne.

Zoptymalizowana treść

To może brzmieć oczywiste, ale ty’być zszokowanym, jak wiele osób to przeoczy. Możesz zoptymalizować swoją witrynę tak, jak lubisz, ale najważniejsza jest Twoja aktualna treść. To, co mówisz, musi zawierać słowa kluczowe, na które chcesz kierować (don’ale po prostu włóż je – Google tego nie lubi!)

Musisz także cofnąć się o krok i pomyśleć: ‘czy ta treść rozwiązuje problemy, które chcę?’ Może to być odpowiedź dla kogoś’pytanie, prezentacja produktu lub udzielenie porady. Cokolwiek to’robi to, musi pomóc ludziom, którzy go szukają.

6

Squarespace vs WordPress SEO: Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten artykuł pokazał, że jeśli chodzi o SEO, to tak’nie platforma, którą ty’na – to’co z tego robisz!

Możesz tworzyć zoptymalizowane strony za pomocą Squarespace i WordPress, ale odpowiedź na to, która z nich jest lepsza, naprawdę sprowadza się do tego’szukam. Podsumowując, tutaj’s tabela podsumowująca kluczowe różnice i która platforma jest lepsza dla każdego obszaru:

Obszar SEOSquarespaceWordPressfunkcje

Zwycięzca: WordPress

Monitorowanie wydajności

Zwycięzca: Squarespace

Koszt

Zwycięzca: Squarespace

Wszystkie podstawowe funkcje SEO są dostępne, ale niektórych można używać tylko na niektórych stronach.Brak wbudowanych narzędzi SEO, ale zawiera wiele przydatnych wtyczek, które zapewniają dostęp do zaawansowanych funkcji SEO.
Wbudowana analityka i opcja połączenia z Google Analytics.Brak wbudowanych analiz, ale można podłączyć Google Analytics.
Narzędzia SEO dostępne we wszystkich planach od 12 USD / miesiąc.Narzędzia SEO i wtyczki premium dostępne tylko w biznesplanie i wyżej za 25 USD miesięcznie.

Squarespace’s SEO jest lepszy dla mniej znających się na technologii, którzy don’Mam setki dolarów do rozpryskiwania. Ma wszystkie wbudowane narzędzia SEO i wygrał’t kosztuje cię fortunę do optymalizacji.

WordPress jest najlepszy dla bardziej zaawansowanej, w pełni zoptymalizowanej strony internetowej… jeśli masz pieniądze. Nie ma wbudowanych narzędzi SEO, a Ty’Aby uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji, muszę mieć co najmniej abonament biznesowy (25 USD / miesiąc).

Squarespace i WordPress nie są’oczywiście jedyne platformy, z których możesz korzystać – jest też wiele innych, oferujących świetne oferty SEO. Na przykład Wix i Weebly mają podobne narzędzia do Squarespace, a także rynek aplikacji, na którym można zapłacić trochę więcej za dodatki SEO.

Ogólnie rzecz biorąc, my’d powiedzieć ci’są więcej niż w stanie uplasować się wysoko na stronie Squarespace. Jeśli położysz odpowiednie fundamenty, wygrał’minie dużo czasu, zanim Twoja witryna stanie się wieżowcem SEO wśród bungalowów.

7

Squarespace vs WordPress SEO: FAQ

Co’jest lepszy dla małych firm: Squarespace lub WordPress’ SEO?

Odpowiedź na to pytanie zależy od budżetu i branży. Squarespace jest świetny dla branż kreatywnych, takich jak fotografia i projektowanie graficzne. To’jest również znacznie tańsze do zbudowania zoptymalizowanej witryny. WordPress może być świetny dla zaawansowanych SEO, ale ty’Będę musiał zapłacić.

Aren’Istnieją dwie różne platformy WordPress?

Tak, WordPress.com i WordPress.org. WordPress.com jest bardziej platformą blogową, podczas gdy WordPress.org to pełnoprawny CMS używany przez programistów. My’Mówiłem głównie o WordPress.com w tym artykule, ale jeśli ty’chciałbym dowiedzieć się więcej o WordPress.org, sprawdź naszą recenzję tutaj.

Co’to najważniejsza rzecz dla SEO?

Nie ma’To naprawdę jeden element SEO’jest ważniejszy niż inny. Najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać, to kierowanie na właściwe słowa kluczowe, pisanie świetnych metatagów i opisów oraz posiadanie witryny zoptymalizowanej pod kątem urządzeń mobilnych o dużej szybkości ładowania strony.

Pomocne okazało się nasze porównanie?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me