Volusion vs Shopify | Kluczowe różnice, które powinieneś znać

volusion vs shopifyJeśli ty’Chciałem zbudować sobie sklep internetowy, prawdopodobnie jesteś’Natknąłem się zarówno na Shopify, jak i Volusion.


Zarówno Shopify, jak i Volusion to dedykowane platformy e-commerce, ale nadal istnieją między nimi poważne różnice. Po pierwsze, Shopify ma znacznie bardziej zaawansowane funkcje sprzedaży niż Volusion, podczas gdy Volusion’Siła tkwi w narzędziach analitycznych i danych. Wołanie jest znacznie trudniejsze do opanowania niż Shopify.

Jeśli chodzi o wybór między tymi dwoma twórcami witryn e-commerce, tam jest’jest wiele do rozważenia: kto zapewnia najlepsze narzędzia? Kto oferuje najgłębsze informacje o klientach? I kto pobiera najmniej?

Cóż, ty’Z przyjemnością usłyszymy nas’zaoszczędziłem ci bólu głowy, porównując dwóch konstruktorów we wszystkich kluczowych obszarach.

Shopify jest najsilniejszym narzędziem do tworzenia witryn e-commerce na rynku. Ma najbardziej wszechstronny zestaw narzędzi sprzedażowych, funkcji i integracji innych firm i naprawdę pomaga w rozwoju Twojej firmy.

Chociaż Shopify jest ogólnie najlepszy, nie jest oczywiście dla wszystkich. Może nie mieć odpowiednich wbudowanych funkcji dla Twojego sklepu lub może nie pasować do Twojego gustu lub budżetu. Bez względu na przyczynę istnieją inne opcje.

Volusion to kolejny program do tworzenia witryn internetowych dedykowany e-commerce, który oferuje wiele opcji płatności, a jednocześnie koncentruje się na analizach i spostrzeżeniach klientów. Tak, te dwie funkcje są świetne, ale konstruktorowi brakuje w innych działach.

My’Przebadaliśmy i przetestowaliśmy każdego konstruktora, a nawet skłoniliśmy ludzi takich jak Ty, aby przetestowali je również. Więc bez zbędnych ceregieli, pozwól’Zobacz wyniki Shopify vs Volusion…

Shopify or Volusion: łeb w łeb

Testujemy i analizujemy każdą platformę, którą oceniamy, i to’jak obliczamy każdą ocenę w gwiazdkach. Poniższe wyniki oparte są wyłącznie na naszych dogłębnych badaniach.

Wyniki poza FiveShopifyVolusionŁatwość użyciaProjektFunkcje sprzedażyObsługa klientacennik
42.8
3.73.4
4.74.4
4.13.8
4.53.7

Jak widać, Shopify konsekwentnie osiąga wyższe wyniki niż Volusion. Z naszych badań to’Jasne jest, że Shopify jest znacznie łatwiejszy w użyciu niż Volusion, zdobywając 4 na 5 gwiazdek. Jednak Shopify i Volusion uzyskały bardzo podobne wyniki zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcji sprzedaży, a Shopify wyprzedza Volusion.

Shopify and Volusion: Plusy i minusy

Za I przeciwShopifyWola
 • Najlepszy wszechstronny konstruktor e-commerce
 • Duży sklep z aplikacjami
 • Obsługa klienta 24/7
 • Koszty miesięczne sumują się z aplikacjami
 • Opłaty transakcyjne dla innych bram płatniczych
 • Podczas zmiany motywów musisz sformatować witrynę
 • Wiele bramek płatności
 • Świetne narzędzia analityczne
 • Mobilna aplikacja
 • Nie można sprzedawać produktów cyfrowych
 • Brak funkcji blogu
 • Brakuje a ‘nisza’

Który jest najłatwiejszy w użyciu?

Każdy konstruktor ma więc przydatne narzędzia sprzedaży. Ale czy są łatwe w użyciu? Cóż, dzięki naszym badaniom i testom użytkowników mamy odpowiedzi.

W skrócie, Shopify jest znacznie łatwiejszy w użyciu niż Volusion. Dlaczego? To naprawdę sprowadza się do prostoty. Shopify robi podstawy dobrze, z prostymi narzędziami do edycji i łatwo widocznymi ‘Cofnij’ przycisk.

Mówiąc o Shopify’łatwość użycia, jeden użytkownik skomentował:

Byłem mile zaskoczony. Z pewnością rozumiem, dlaczego ludzie wybierają ten konstruktor.

Z drugiej strony Volusion próbuje zrobić zbyt wiele. Interfejs edycji jest podzielony między witrynę sklepową (to, co widzą Twoi klienci) a backend. To znaczy ty’ciągle klikają od jednego do drugiego, a oni nie’Zapewnij dowolne skróty klawiaturowe.

Na drugim miejscu u nas ‘łatwość użycia’ testowanie, z wynikiem zaledwie 2,8 na 5.

Nasi użytkownicy czuli to samo, a jedna osoba powiedziała:

Całkowicie brakuje jasności co do tego, jak to zrobić. To było zbyt skomplikowane.

Shopify vs Volusion – Łatwość użycia: werdykt

Z tego, to’jasne jest, że Shopify jest znacznie łatwiejszy w użyciu niż Volusion. Dzięki temu interfejs edycji jest naprawdę prosty, z dużą ilością wizualnych wskazówek i wyraźnie oznaczoną etykietą ‘Cofnij’ przycisk. Z drugiej strony Volusion jest po prostu zbyt trudny w nawigacji, bez oczywistych wskazówek lub prostego menu nawigacyjnego.

Który ma najlepsze funkcje sprzedaży?

Jak wspomnieliśmy, Volusion jest trudny w użyciu, szczególnie podczas próby zaprojektowania Twojej witryny. Ale jego moc leży w jej cechach. Czy dorównuje naszemu najwyżej cenionemu twórcy e-commerce, Shopify, narzędziom sprzedaży? Pozwolić’s dowiedzieć się…

Po pierwsze, Volusion ma kilka doskonałych narzędzi analitycznych. Szczególnie podoba nam się analiza wyszukiwanych haseł, która pozwala zobaczyć, czego faktycznie szukają klienci w Google. Jest to bardzo przydatne, ponieważ wiedząc, czego chcą ludzie, możesz dostosować swoją stronę internetową i łatwiej znaleźć się w Internecie.

Chociaż brakuje kilku przydatnych dodatkowych funkcji – tam’nie ma funkcji blogowania i to’spersonalizowanie witryny jest trudne – zapewnia aplikację mobilną, która pozwala zarządzać sklepem z dowolnego miejsca. Co’Co więcej, nie musisz się martwić o opłaty transakcyjne.

Ogólnie rzecz biorąc, Volusion jest dla właścicieli firm kochających dane, którzy nie są’zbyt zaaferowany designem.

Podczas gdy Volusion całkowicie zniesie opłaty transakcyjne, Shopify obciąży Cię opłatą, jeśli nie’korzystać z własnej bramki płatności, Shopify Payments. Tak, istnieje ponad 100 innych metod płatności do wyboru, ale to’wciąż jest coś do przemyślenia.

Shopify przenika jednak za pomocą ogromna integracja z aplikacjami i kanałami społecznościowymi. Oznacza to, że możesz ulepszyć swoją witrynę’dzięki różnym aplikacjom wysyłkowym i marketingowym oraz sprzedaży w 10 kanałach społecznościowych.

W skrócie, Shopify jest dla każdego sklepu internetowego, który chce łatwo skalować.

Shopify vs Volusion – Funkcje sprzedaży: Werdykt

Shopify ma najbardziej wszechstronny wybór funkcji sprzedaży na rynku. Biorąc to pod uwagę, Volusion zbliża się do siebie, szczególnie dzięki doskonałym narzędziom analitycznym. Jednak Shopify ma po prostu zbyt wiele w swojej szafce, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę duży sklep z aplikacjami i wiele kanałów sprzedaży.

Który ma lepszy projekt?

Twórcy witryn internetowych specjalnie dla e-commerce ostatnio ulepszyli swoją grę projektową. one’zdaliśmy sobie sprawę, że podobnie jak sklepy stacjonarne bałaganiarski sklep trzyma klientów z daleka.

Tak więc obaj twórcy mają ładnie wyglądające motywy – ale co z drobniejszymi szczegółami?

Pod względem liczb, Shopify oferuje 10 darmowych motywów i ponad 50 opcji premium o wartości 140-180 USD. Każdy szablon reaguje na urządzenia mobilne, dzięki czemu dobrze wyglądają na każdym ekranie’są odpowiednie dla prawie każdego rodzaju działalności (chociaż platforma nie’dostarczanie motywów dla majsterkowiczów lub branży artystycznej).

motywy shopifyShopify ma duży wybór elastycznych motywów mobilnych, które pasują do prawie każdej branży

Volusion ma 11 darmowych szablonów, ale tylko 34 płatne opcje, każda kosztuje 180 USD. Więc oni’są znacznie droższe i masz mniejszy wybór niż Shopify. Ty też możesz’t zarządzaj witryną za pomocą smartfona, dzięki czemu ma ona również mniejszą elastyczność projektowania.

Jednak cała Wola’Motywy są responsywne na urządzenia mobilne. I podobnie jak Shopify, każdy motyw oferuje funkcje specyficzne dla branży, które jego zdaniem pomogą Twojej stronie’wydajność. Nasze badania wykazały, że ma tematy pasujące również do większości branż ‘sztuka’ i ‘zabawki, książki i edukacja’.

motywy złudzeńKażdy szablon premium w Volusion kosztuje 180 USD, co ułatwia zarządzanie budżetem

Shopify vs Volusion – Design: The Verdict

Shopify nie tylko zapewnia więcej szablonów premium niż Volusion, ale także kosztuje średnio mniej. Obie marki sprawiły, że ich motywy są responsywne, ale Shopify’pochodzą z pożytecznym ‘powiększenie produktu’ i możesz wprowadzać zmiany w ruchu za pomocą mobilnego edytora.

Który ma lepszą obsługę klienta?

Korzystając z dowolnej technologii w życiu, Ty’po drodze mam kilka pytań. Cóż, możesz nie być zaskoczony, gdy pomyśleli o tym Volusion i Shopify, oferując doskonałą obsługę klienta.

Shopify zapewnia całodobową pomoc przez telefon i czat na żywo, a także obsługę poczty e-mail i mediów społecznościowych. Nie robi’Na tym jednak nie koniec: w ramach planu cenowego na poziomie dodatkowym otrzymujesz własnego, dedykowanego agenta wsparcia. Oni naprawdę robią wszystko, co w ich mocy.

W drugim rogu, Volusion oferuje wsparcie telefoniczne, ale tylko od 7 rano do 10 wieczorem czasu CST. Oni nie’udzielają też pomocy przez e-mail, ale wykorzystują bezpośredni kontakt telefoniczny, aby zaoferować bardziej osobiste wrażenia.

Shopify vs Volusion – Obsługa klienta: Werdykt

Oferując wsparcie 24/7 przez telefon i czat na żywo, Shopify ma najlepszą pomoc dla klientów. Chociaż Volusion lubi dzwonić do każdego klienta osobiście, nie może się równać z Shopify’dedykowana usługa agenta wsparcia, która jest dostępna w planie cenowym Plus Level.

Plany cenowe

Podobnie jak większość właścicieli firm’prawdopodobnie myślę o kosztach. Czy stać Cię na budowę sklepu internetowego podczas żonglowania fakturami i umowami? Nigdy się nie bój – istnieją plany cen Shopify i Volusion dostosowane do wszystkich budżetów.

Shopify’Plany cenowe są następujące:

 • Podstawowe Shopify (29 USD za m / m)
 • Shopify (79 USD za m / m)
 • Zaawansowane Shopify (299 USD za m / m)

Jeśli wydaje się to zbyt drogie, możesz zaoszczędzić trochę gotówki, rejestrując się w abonamencie rocznym. Jeśli to zrobisz, ceny miesięczne spadną do 26,10 USD, 71,10 USD, i 269,10 USD, odpowiednio.

Wola’Miesięczne plany cenowe są następujące:

 • Mini (15 USD)
 • Plus (35 USD)
 • Zawodowiec (75 USD)
 • Premia (135 USD)
 • Biznes (299 USD)

Podobnie jak Shopify, możesz zrobić to taniej, jeśli zarejestrujesz się na rok, co obniży koszt planu Mini do zaledwie 13 USD miesięcznie. jednak, ta cena nie obejmuje certyfikatu ochrony przed oszustwami SSL, który kosztuje dodatkowe 88-99 USD (i jest dostępny bezpłatnie z większością innych twórców stron).

W naszych testach Volusion’Plany cenowe zostały uśrednione jako najdroższe. Jest jednak wyposażony w mnóstwo doskonałych, wbudowanych funkcji, oferujących świetne dostosowanie. Z drugiej strony, Shopify jest nieco tańszy, ale Ty’Będę musiał dodać więcej aplikacji innych firm.

Oba oferują również 14-dniowe bezpłatne wersje próbne, więc możesz przetestować każdy z nich przed rozpoczęciem.

Shopify vs Volusion – Plany cenowe: werdykt

Volusion ma pięć planów cenowych od 15-299 USD miesięcznie, a Shopify ma trzy opcje premium od 29-299 USD miesięcznie. Oba oferują dobry stosunek jakości do ceny dzięki swoim silnym narzędziom sprzedaży, ale Volusion będzie wymagało osobnego zakupu certyfikatu SSL. Te kosztują 89-99 USD, dzięki czemu Shopify jest tańszą opcją.

Wniosek: co jest lepsze Shopify lub Volusion?

Więc my’zestawiliśmy ze sobą tych dwóch twórców stron. Ale kto jest mistrzem e-commerce? My’Ujawnię wszystko po krótkim podsumowaniu porównania tych platform e-commerce.

Shopify to najlepsza wszechstronna platforma e-commerce na rynku. Ma wszystkie narzędzia, których Twój sklep będzie potrzebował, aby odnieść sukces i się rozwijać Volusion bardziej koncentruje się na danych i spostrzeżeniach. Chociaż jest to przydatne, Volusion nie zapewnia tej samej dogłębnej usługi, którą zapewnia Shopify.

Mając to na uwadze, która marka najlepiej pasuje do jakiego rodzaju użytkownika?

Shopify jest obecnie najbardziej wszechstronnym narzędziem do tworzenia witryn e-commerce na rynku. Ma mnóstwo funkcji i duży sklep z aplikacjami, aby spersonalizować twoją stronę internetową odpowiedni dla każdego właściciela firmy, który chce szybko i łatwo skalować.

Volusion siedzi na środku parku. Ma kilka świetnych opcji płatności i wbudowane narzędzia sprzedażowe, ale nie ma funkcji blogu’s średnio droższe.

Narzędzia analityczne są jednak imponujące. To sprawia, że ​​Volusion jest możliwą opcją dla właścicieli firm opartych na danych, którzy kochają wiedzę klientów.

Volusion z pewnością przynosi korzyści narzędzia danych, aby być mniej zależnym od aplikacji niż Shopify. Jednak upadł z powodu swojego słaba łatwość użycia i brak obsługi klienta. W porównaniu do Shopify, który zapewnia lepszy pakiet za mniej pieniędzy, Volusion isn’najlepszy wybór na rynku.

Ogólnie rzecz biorąc, Shopify jest zwycięzcą. To po prostu zbyt duży cios dla Volusion, z wieloma kanałami sprzedaży, dużym sklepem z aplikacjami i całodobową obsługą klienta.

Werdykt: Shopify

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map