Jak dodać Google Analytics do Shopify (i używać go)

Shopify Analytics Google Analytics


Zrozumienie analizy Shopify jest kluczowe, jeśli chcesz prowadzić dobrze prosperujący sklep e-commerce.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy w Shopify, to ty’będę wiedział jednym z największych wyzwań jest ustalenie, w jaki sposób klienci korzystają z Twojego sklepu.

Właściciele sklepów stacjonarnych mogą zapytać ich osobiście, co sądzą o swoich produktach, układzie i procesie realizacji transakcji. Ale kupujący siedzą za komputerem i mogą znajdować się w odległości wielu kilometrów.

Jako właściciel sklepu e-commerce stanowi to pewien problem, prawda? Nawet raz’znaleźliśmy potrzebne informacje, w jaki sposób wykorzystujesz je do ulepszenia swojego sklepu Shopify?

Jeśli ty’szukam odpowiedzi na te pytania’trafiłem we właściwe miejsce. Aby zapewnić wysoką jakość zakupów, musisz wiedzieć, czego oczekują Twoi klienci. Sposobem na znalezienie tego jest analiza.

W tym przewodniku my’Pokażę ci:

 • Jak dodać Google Analytics do sklepu Shopify.
 • Jak korzystanie z narzędzi analitycznych Shopify może ulepszyć Twój sklep internetowy i zwiększyć sprzedaż.
 • W jaki sposób przejście na plan premium Shopify zapewnia dodatkowe raporty i statystyki, których możesz użyć stymuluj wzrost i zwiększaj swoje zyski.

ZARYS OGÓLNY

Kliknij następujące łącza, aby przeczytać określone sekcje:

 1. Czym są Analytics?
 2. Jak dodać Google Analytics do Shopify
  • Obejrzyj nasz film instruktażowy
  • Aktualizacja do Google’s Universal Analytics
 3. Zrozumienie podstaw Google Analytics
 4. Korzystanie z Google Analytics z Shopify
 5. Konfigurowanie rozszerzonej analizy e-commerce
 6. Aktualizacja do planu Premium Shopify
 7. Różnice między Google a Shopify Analytics
 8. Wniosek

Czym są Analytics?

Zanim pokażemy, jak dodać Google Analytics do sklepu Shopify, możesz zastanawiać się, co tak naprawdę oznacza analiza.

Analytics polega na znajdowaniu danych o tym, jak klienci korzystają z Twojego sklepu (np. Jak długo przeglądają Twoją witrynę), interpretowaniu tych danych i wykorzystywaniu ich do ulepszania Twojej firmy’wydajność. W takim przypadku zrozumienie danych analitycznych Shopify i ulepszenie sklepu Shopify.

Może to zabrzmieć super technicznie, ale nie’martw się, każdy właściciel sklepu może to zrobić!

Możesz ich nie widzieć, ale Twoi klienci mówią ci wiele o sobie (jak robią zakupy, co robią’są zainteresowani) za każdym razem, gdy uzyskują dostęp do Twojej witryny.

Zrozumienie tego, co ci mówią, to skąd wiesz, jakie zmiany wprowadzić w swoim sklepie.

Liczby i arkusze kalkulacyjne mogą nie wydawać się dobrą zabawą, ale zapoznanie się z analizami Shopify jest kluczem do nauczenia się, jak skutecznie sprzedawać w Shopify.

Wiedza, skąd pochodzą Twoi klienci, jak długo spędzają w Twojej witrynie i jakie produkty im się podobają, pomoże Ci poprawić ich wrażenia (i im lepsze doświadczenie, tym większe prawdopodobieństwo, że kupią).

Podział produktów na Shopify AnalyticsKorzystanie z Shopify’Analityka może pomóc Ci zobaczyć, czego Twoi klienci szukają w Twoim sklepie

W skrócie: im więcej wiesz, tym lepszy może być Twój sklep.

ty’Prawdopodobnie myślisz, że musisz być geniuszem matematyki, aby to wszystko zrobić, ale platformy e-commerce, takie jak Shopify, dają ci moc uczenia się lin i dowiedzenia się dokładnie, jak działa Twoja strona. Raporty analityczne Shopify są naprawdę solidne i dostępne.

Dodanie Google Analytics do sklepu Shopify jest bezpłatne i jest pierwszym krokiem do stworzenia strategii opartej na danych dla Twojego sklepu e-commerce.

Jak dodać Google Analytics do Shopify

Pierwszym krokiem jest dodanie Google Analytics do sklepu Shopify. Że’co my’Pokażę ci teraz, jak to zrobić.

Na tym etapie możesz zastanawiać się, dlaczego warto korzystać z Google Analytics? Do czego służy Google Analytics?

Cóż, analiza zawsze powinna prowadzić do działania. Wprowadzanie zmian w witrynie, które nie są’Wspomagany przez wgląd jest jak wbicie palca w powietrze, aby dowiedzieć się, w którą stronę wieje wiatr: to’tylko zgadywanie.

Z drugiej strony, powiedz’sprawdziliśmy Google Analytics i widzimy, że 35% wszystkich twoich wizyt odbywa się na urządzeniach mobilnych.

Jako właściciel, który’chciałbym, żeby ich biznes się rozwijał’Chcę się upewnić, że Twoja witryna działa idealnie na urządzeniach mobilnych, aby ci użytkownicy zamienili się w kupujących.

Spędzanie czasu na tworzeniu wspaniałego sklepu Shopify, ale siedzenie i czekanie na magiczne pojawienie się sprzedaży byłoby jak kupowanie ferrari, ale nigdy nie patrzenie na deskę rozdzielczą’jeżdżę – ty’wciąż się poruszają, ale nie mam pojęcia, ile paliwa pozostało, jak szybko jesteś’wracasz lub czy twój olej się kończy.

Strata wysiłków, prawda? Chcesz jak najlepiej wykorzystać swój sklep don’t?

Spójrz na pulpit nawigacyjny (lub Shopify analytics) i możesz poprawić swoją jazdę (prowadząc sklep).

Aby rozwijać swój sklep (i kontynuować rozwój), musisz poznać swoich klientów. Że’dlatego integracja Google Analytics ze sklepem Shopify jest tak ważna.

Dobra wiadomość jest taka’to nie tylko ważne, to’jest również łatwe.

Zobacz, jak dodajemy Google Analytics do Shopify

W poniższym filmie pokazujemy, jak dodać Google Analytics do Shopify:

Pierwszą rzeczą do zrobienia, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zintegrować Google Analytics z witryną, jest utworzenie konta Google (jeśli nie masz’już go mam).

Musisz założyć konto Gmail, ale jeśli chcesz, wystarczy użyć Google Analytics w Shopify.

Po utworzeniu konta Google wykonaj następujące kroki (jeśli podążasz za myszą na powyższym filmie’nie wiesz, jak to zrobić):

 1. Utwórz konto dla swojej witryny Shopify
 2. Wpisz swój sklep’imię
 3. Skopiuj i wklej swój sklep Shopify’s URL
 4. Wybierz branżę, w której pracujesz
 5. Trafienie ‘Uzyskaj identyfikator śledzenia’
 6. Zaakceptuj Google’Warunki & Warunki
 7. Skopiuj kod
 8. Otwórz Shopify i wybierz Sklep internetowy
 9. Przejdź do Preferencji
 10. Wklej kod w polu Google Analytics
 11. Zapisać

Jeśli ty’skonfigurowałem Google Analytics w sklepie Shopify, ale nic się nie stało, don’martw się. To może zająć do 24 godzin aby Google Analytics zaczął zbierać dane.

Konfiguracja Google Analytics w Shopify to tylko pierwszy krok. Aby prowadzić duży, odnoszący sukcesy sklep e-commerce w Shopify, możesz rozważyć uaktualnienie swojego planu Shopify. Możesz spróbować ‘Shopify Advanced’ za darmo otwierając sklep w zwykły sposób i wybierając ‘zaawansowane’ plan w ustawieniach (pamiętaj, aby anulować lub zmienić plany przed końcem okresu próbnego, aby uniknąć naliczania opłat).

Zobacz Shopify’Plany cenowe teraz

Aktualizacja do Universal Analytics w Shopify

Teraz ty’Zainstalowaliśmy Google Analytics w sklepie Shopify, zalecamy uaktualnienie do Universal Analytics.

Don’nie martw się, to nie jest’t zupełnie inne narzędzie, które wymaga mnóstwa pracy nóg do skonfigurowania i nauki.

To’to tylko najnowsza wersja Google Analytics i oferuje więcej funkcji, takich jak raportowanie na różnych urządzeniach (w zasadzie, jak klienci korzystają z witryny na urządzeniach mobilnych w porównaniu z komputerami).

Gdy niedawno dodaliśmy Google Analytics do naszego sklepu Shopify, automatycznie używał Universal Analytics, więc może nie być konieczne aktywne uaktualnianie.

Jeśli potrzebujesz aktualizacji, ty’Zobaczę tę wiadomość w sklepie Shopify’strona administratora:

Shopify Upgrade Google AnalyticsAktualizacja do najnowszej wersji Google Analytics pomoże prosperować Twojemu sklepowi Shopify

Universal Analytics zapewni lepszy wgląd w ulepszenie sklepu, ponieważ zapewnia analizy naprawdę skoncentrowane na e-commerce, takie jak:

 • Ile wyświetleń miały Twoje produkty.
 • Ile razy klienci kliknęli na każdy produkt.

To’jak ty’ponownie używasz szkła powiększającego, a także zwykłych okularów do czytania: ciebie’Będę mógł zobaczyć znacznie więcej szczegółów niż wcześniej.

Google Analytics: zrozumienie podstaw

OK, więc ty’Dodaliśmy Google Analytics do Shopify i jesteśmy gotowi dowiedzieć się o twoim sklepie.

Czy cały żargon wygląda jak język obcy?

Don’nie martw się, zrozumienie Google Analytics wymaga tylko odrobiny pracy domowej z twojej strony.

Kiedyś ty’Dodaliśmy Google Analytics do Shopify, przejrzyj niektóre z naprawdę przydatnych poradników dostępnych online. Google ma pomocne wprowadzenie na temat rozpoczęcia korzystania z analityki, a Shopify ma dedykowaną stronę pomocy Google Analytics.

Przejrzenie wszystkich różnych części Google Analytics wymagałoby DUŻO więcej niż jednego przewodnika (i to’nie chodzi o ten przewodnik). Ale my’Podaję szybką definicję każdego z kluczowych wskaźników, które można zobaczyć na pulpicie nawigacyjnym.

 • Sesje – liczba interakcji, które odwiedzający wykona w ciągu 30 minut, gdy odwiedzą Twój sklep (Google’s domyślny czas). Więc jeśli klient wejdzie na Twoją stronę, odwiedzi dwie strony, kupi produkt i wyjdzie w niecałe pół godziny, liczy się to jako jedna sesja.
 • Użytkownicy – odwiedzający, którzy zainicjowali co najmniej jedną sesję, więc tak się nie dzieje’t obejmują użytkowników, którzy mieli wiele sesji. Na przykład użytkownik, który odwiedza Twoją witrynę i wraca godzinę później, liczy się jako dwie sesje, ale jeden użytkownik.
 • Średni czas trwania sesji – jak długo, w godzinach, minutach i sekundach trwa przeciętna sesja.
 • Współczynnik odrzuceń – my’już to zrobiliśmy: kliknąłem na stronę, ale natychmiast wcisnęliśmy przycisk Wstecz, ponieważ nie mamy’znalazłem to, co my’szukam. Nie mamy’t wchodził w interakcję z tą stroną, a Google odsyła odrzut. Współczynnik odrzuceń to tylko sposób pomiaru, ile osób robi to w Twojej witrynie.
 • Procent nowych sesji – jaki procent Twoich sesji to wizyty po raz pierwszy.

W następnej sekcji my’Pokażę Ci, jak korzystać z Shopify Analytics i Google Analytics, aby ulepszyć swój sklep Shopify.

Korzystanie z Google Analytics z Shopify

Kiedyś ty’uruchomiliśmy Google Analytics, co dalej?

Teraz my’Pokażę Ci, jak nawet podstawowa znajomość Google Analytics może pomóc Ci ulepszyć Twój sklep. Możesz zobaczyć:

 • Ilu użytkowników odwiedza Twój sklep
 • Jak długo przebywają ci goście
 • W jakim są stanie (lub kraju)’ponownie z

Ilość informacji może wydawać się przytłaczająca i zalecamy, aby na początku nie nurkować zbyt głęboko. Skoncentruj się na kilku kluczowych danych, które naprawdę mają znaczenie dla Twojego sklepu.

Tam’Niesamowita ilość danych na wyciągnięcie ręki, a prawdziwy wgląd może zagłuszyć cały hałas. Czasami mniej znaczy więcej, jeśli chodzi o raportowanie analityczne Shopify, więc daj sobie czas na naukę lin i przynajmniej na początku, zacznij od podstaw.

Nawet proste fragmenty analizy mogą wywołać zmiany, które mogą mieć ogromny wpływ na Twój sklep.

Dodanie Google Analytics do sklepu Shopify polega na śledzeniu jak największej liczby użytkowników’ interakcja z Twoją witryną, jak to możliwe. Im więcej śledzisz, tym lepiej rozumiesz własną witrynę.

W dalszej części tego przewodnika my’Wyjaśnię, w jaki sposób korzystanie z Google Analytics z Shopify analytics jest najlepszym sposobem na prowadzenie Twojego sklepu.

Dużą zaletą premii Shopify (więcej na ten temat później) jest to, że dzięki łatwym do przyswojenia raportom analitycznym Shopify pomaga właścicielom takim jak zepsuć sklep’analiz i przejdź do naprawdę ważnych rzeczy.

Zobacz Shopify’s Plany Premium teraz

Wykorzystaj w pełni Google Analytics

Google Analytics to bogata w dane kopalnia złota, ale jak zagłębić się w statystyki, aby ulepszyć swój sklep Shopify? Że’To, czego chcesz jako właściciel sklepu e-commerce, nie jest’t to?

Poniżej my’Pokażę ci kilka prostych sposobów na wykorzystanie danych w celu ulepszenia sklepu.

Aby jak najlepiej wykorzystać dane analityczne Shopify, weź kawałek papieru i zapisz dwa lub trzy kluczowe cele biznesowe (ty’pewnie już o tym myślałem, ale to’przydatne do odświeżenia pamięci).

Na przykład jednym z celów biznesowych może być zmniejszenie współczynnika odrzuceń na stronie kluczowych produktów. Jeśli możesz powiedzieć, że klienci nie są’Aby nawiązać kontakt z produktem, zadaj sobie następujące pytania:

 • Jest produktem’atrakcyjny obraz?
 • Czy strona inspiruje użytkownika do działania??
 • Jest produktem’s pozycjonowanie na stronie jest niezręczne dla klienta? Czy muszą zbytnio przewinąć w dół, aby dostać się do produktu?
 • Czy jasne jest, co strona oferuje odwiedzającemu?

Następnie spróbuj rozwiązać problem, podejmując działania. Mógłbyś:

 • Przepisz opis produktu
 • Znajdź bardziej profesjonalny wizerunek swojej witryny
 • Zmień stronę’schemat kolorów
 • Przeprojektuj stronę produktu, aby ułatwić życie kupującym

Możesz powtórzyć powyższy proces na każdym etapie ścieżki sprzedaży, aby go udoskonalić i ulepszyć.

Prowadzenie sklepu e-commerce bez danych przypomina granie w osioł z zasłoniętymi oczami.

Analityka pomaga zbliżyć się do klientów, aby zrozumieć ich potrzeby. Że’o to w tym wszystkim chodzi: ulepszenie sklepu w oparciu o to, czego oczekują Twoi klienci, a nie to, co według nich chcą.

Google Analytics pozwala zobaczyć w czasie rzeczywistym, ile osób jest w twoim sklepie – podobnie jak Shopify’s raporty analityczne – i gdzie’skąd pochodzę. To jest idealne, jeśli ty’właśnie uruchomiliśmy kampanię w mediach społecznościowych lub e-mail i obserwujemy spodziewany wzrost ruchu.

Twoje dane sklepu będą dla Ciebie unikalne, ale oto trzy przykłady zmian, które możesz wprowadzić po wkopaniu danych:

 • Jeśli widzisz, że większość klientów znajduje się w określonym obszarze (na przykład w San Francisco), znajdź nowego dystrybutora swoich produktów z magazynami bliższymi lokalizacji. Może to oznaczać krótszy czas dostawy dla klientów (i niższe koszty dla Ciebie). Niższe koszty + szczęśliwsi klienci = większe zyski!
 • Jeśli widzisz, że większość klientów uzyskuje dostęp do Twojej witryny na telefonie komórkowym, możesz poświęcić więcej czasu na optymalizację witryny pod kątem sprzedaży mobilnej.
 • Jeśli współczynnik odrzuceń określonej strony produktu jest niezwykle wysoki, prawdopodobnie oznacza to, że strona nie jest wyświetlana’t czego oczekiwał twój klient. Upewnij się, że wszelkie materiały marketingowe kierujące ruchem do Twojej strony są dokładne i rozważ zmianę strony’tytuł.

Aby uzyskać dostęp do najlepszych raportów w analityce Shopify, musisz uaktualnić swój sklep do ‘Shopify Advanced’. Aby zobaczyć, co otrzymujesz na Shopify’Aby uzyskać bardziej zaawansowane plany, kliknij przycisk poniżej.

Porównaj plany cen Shopify teraz

Jak włączyć Ulepszoną analizę e-commerce w Shopify

Jeśli chcesz naprawdę skorzystać z Google Analytics w swoim sklepie Shopify, teraz’s czas na włączenie ulepszonego e-commerce.

Google kilka lat temu wprowadziło ulepszone e-commerce, aby dać właścicielom sklepów, takich jak Ty, jeszcze więcej wglądu na każdym etapie klienta’podróż.

Ulepszony e-commerce, zamiast masowej atrakcyjności Google Analytics, został zaprojektowany bezpośrednio dla właścicieli sklepów internetowych.

Jednym z potencjalnych problemów polegających na normalnej analizie Shopify jest utrata widoczności przez klienta po kliknięciu produktu i przejściu na stronę kasy Shopify. Wchodzą w rodzaj martwego punktu.

Wybór dodania Ulepszonego e-commerce przypomina zapalanie jasnego światła podczas analizy danych, ponieważ dodaje Google Analytics do strony kasy Shopify, a także stron sklepu. Pamiętaj, że Twoje analizy Shopify są najlepszym wskaźnikiem korzystania z Twojego sklepu.

Oznacza to, że możesz dokładnie śledzić, co robią Twoi klienci, od klikania, przez czytanie, aż po zakup produktu.

Wygraliśmy’t tutaj, aby przejść do wszystkich funkcji ulepszonego e-commerce’zgadujesz, że chcesz wiedzieć, jak dodać go do swojego sklepu Shopify? (Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ulepszonym e-commerce, Google ma przydatny przewodnik).

Dodanie ulepszonego e-commerce jest bezpłatne i łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to zaznaczyć pole w sekcji Preferencje narzędzia administracyjnego Shopify.

Najpierw przejdź do Sklepu internetowego po lewej stronie nawigacji:

Shopify Analytics Enhanced E-commerceWłącz ulepszony e-commerce, najpierw kierując się do ‘Sklep internetowy’ sekcja w Administratorze Shopify

Następnie wybierz Preferencje:

Włączanie ulepszonego e-commerce ShopifyWybierz ‘Preferencje’ obok, aby włączyć Ulepszony e-commerce

I zaznacz pole oznaczone ‘Ulepszony e-commerce’

Użyj ulepszonego e-commerce ShopifyZaznacz zaznaczony przycisk ‘Użyj ulepszonego e-commerce’ aby zaktualizować swój sklep’s Google Analytics

Musisz także włączyć Ulepszone śledzenie e-commerce na koncie Google Analytics.

Aby to zrobić, udaj się do Google > iść do ‘Ustawienia e-commerce’ w twoim sklepie’konto s > Wybierz opcję Włącz stan e-commerce > i włącz go.

Włączenie śledzenia e-commerce w Google Analytics oznacza, że ​​będziesz mógł zobaczyć bezcenne dane, które Shopify przekazał do Google, które pokazują, co faktycznie kupują Twoi klienci.

Śledzenie transakcji polega na zrozumieniu klienta’podróż e-commerce.

Jedną z powszechnych obaw, które słyszymy od właścicieli Shopify, jest to, że jeśli klient płaci za pośrednictwem PayPal, a nie Shopify’własny system kasy, ty’Stracę z oczu tę sprzedaż.

Problem ten przekazujemy Shopify.

Sprzedaż PayPal przechodzi przez Shopify Checkout i zostaje przekierowana do PayPal. Sprzedaż ta jest nadal śledzona w Shopify, tak samo, jakby klient złożył zamówienie kartą kredytową również w kasie i widać wyraźny podział w raportach Shopify.

Aktualizacja, aby uzyskać raporty Shopify Premium

Czy wiesz, że aż 80% dużych detalistów korzysta z Google Analytics?

Korzystanie z Google Analytics jest absolutnie konieczne, ale tak jest’s za pomocą analityki Shopify dostępnej w abonamencie premium Shopify z Google Analytics, która może dać Twojemu sklepowi przewagę.

Że’co my’Omówię w tej sekcji.

Tak wiele danych może wydawać się przytłaczające. To’łatwo zgubić się w różnych raportach i zostać sparaliżowanym z wyboru (wiemy z doświadczenia w prowadzeniu firmy online).

Że’gdzie pomocne mogą być raporty premium Shopify.

Każdy plan Shopify zapewnia dostęp do podstawowych poziomów raportowania:

 • Na żywo
 • Raporty finansowe (twoje podatki i płatności)
 • Panel kontrolny przeglądu.

Przegląd Shopify AnalyticsUaktualnienie do planu premium Shopify oznacza, że ​​możesz dowiedzieć się więcej o swoich klientach. Im więcej wiesz, tym lepiej możesz zrobić swój sklep.

Ale istnieją DUŻE zalety aktualizacji do zaawansowanego planu Shopify. Że’co my’Skupię się tutaj.

Shopify’Raporty premium dadzą ci bardzo jasny podział twojego sklepu’kluczowe dane.

Jak ty’spodziewam się, im lepszy plan Shopify, tym lepsza analityka Shopify uzyskasz dostęp. Aktualizacja do Shopify’Zaawansowane plany są jak zmiana samochodu na wyższy: możesz sprawić, by Twoja strona działała płynniej i wydajniej.

Oto różne poziomy raportów Shopify dostępnych w każdym planie:

Shopify ReportsPorównaj różne raporty dostępne w każdym planie Shopify

Jeśli ty’zależy Ci na rozwijaniu sklepu e-commerce i zarabianiu co miesiąc przyzwoitej gotówki na sprzedaży (albo w celu uzupełnienia dochodów, albo jako podstawowej działalności),’Chcę pomyśleć o aktualizacji przynajmniej do ‘Shopify’ plan.

Jeśli ty’jesteś już średnim do dużego sklepem internetowym z dużymi przychodami, ‘Zaawansowane Shopify’ plan jest zdecydowanie dla Ciebie.

Im więcej ruchu i sprzedaży zyskuje Twoja witryna, tym więcej informacji produkuje Twoja witryna. Im lepiej przyswoisz sobie te informacje, tym większa szansa, że ​​Twoja witryna będzie rosła.

I to’co wszyscy chcemy, prawda? Jak wie każdy właściciel firmy, im lepiej rozumiesz swoich klientów, tym lepiej możesz im pomóc.

Shopify’Bardziej zaawansowane plany pozwalają naprawdę zagłębić się w szczegóły. Na przykład za pomocą ‘Shopify’ możesz utworzyć niestandardowy raport, który śledzi zmiany w zamówieniach z miesiąca na miesiąc.

Jak my’wspomniano wcześniej, Shopify’raporty nie powinny’T należy używać zamiast Google Analytics, ale należy używać go razem z Google. Można je włączyć bezpośrednio do sklepu Shopify.

Wspólnie Shopify analytics i Google dają pełny i szczegółowy obraz tego, jak działa Twój sklep, aby poznać Twoich klientów’ wymagania. ty’ponownie lepiej wyposażony, aby dostroić witrynę, aby zadowolić klientów.

Dzięki informacjom dostępnym na Shopify’profesjonalne raporty, ty’Będę w stanie zapewnić znacznie bardziej spersonalizowaną usługę. To’jak gotowanie obiadu dla przyjaciela, w którym ty’dowiedzieliśmy się dokładnie, jak im się podoba ich ulubiony posiłek i jakie składniki preferują.

Porównaj Shopify’s Plany teraz

Shopify’Raporty niestandardowe umożliwiają filtrowanie i edycję raportów domyślnych, dzięki czemu można przejść do obszaru witryny, który chcesz poprawić. Jeśli ty’zależy od ‘Zaawansowane Shopify’ plan lub wyższy, możesz zapisywać filtrowane i edytowane raporty lub tworzyć raporty niestandardowe od zera.

Znaleźliśmy Shopify’Raporty premium są bardzo wyraźnie wyświetlane i łatwe do zrozumienia – tak jak my’dokładnie pochodzą z tła analizy danych.

My’przejdę przez trzy raporty, które możesz’t dostęp włączony ‘Shopify’s Plan podstawowy’, ale może to znacznie zwiększyć wartość Twojej firmy, jeśli ją zaktualizujesz ‘Shopify’ lub ‘Zaawansowane Shopify’. Oni są:

 • Shopify Raporty sprzedaży
 • Raporty klientów Shopify
 • Shopify Custom Reports

1.Shopify Raporty sprzedaży

Jako właściciel firmy najważniejsza jest Twoja sprzedaż.

Stworzyłeś sklep shopify, aby zarobić trochę dodatkowych pieniędzy, prawda? co sprawia, że ​​podwójnie ważne jest, aby wiedzieć jak najwięcej o każdej dokonanej sprzedaży!

Jeśli tak jest, to ty’Chcę uzyskać dostęp do Shopify’raporty sprzedaży.

Uważamy, że sposób, w jaki analityka Shopify naprawdę wyraźnie psuje Twoją sprzedaż. Możesz zobaczyć:

 • Skąd pochodzi Twoja sprzedaż
 • Jak zmienia się Twoja sprzedaż (miejmy nadzieję) z miesiąca na miesiąc i z dnia na dzień
 • Które produkty sprzedają się najlepiej
 • Jak skuteczne są Twoje rabaty’są ponownie uruchomione
 • Z jakiego kanału marketingowego pochodzi Twoja sprzedaż (na przykład reklama na Facebooku)

Shopify Raporty sprzedażyMożesz użyć Shopify’s Raporty sprzedaży, aby zmaksymalizować zyski, zdobywając wiedzę o lejku sprzedażowym

Raporty sprzedaży Shopify pomagają ci być na bieżąco z każdą sprzedażą, którą wykonałeś, ale także sprzedażą, którą zrobiłeś’zrobić. Możesz zobaczyć zwroty i wszystkie zamówienia, które zostały anulowane – pojawiają się one jako sprzedaż w dniu złożenia zamówienia, a następnie zmieniają się w zwrot w dniu anulowania.

Najważniejsze, że Shopify’Raporty sprzedaży pomagają ulepszyć witrynę e-commerce. W przeciwnym razie co’chodzi o rację?

Jeśli na przykład zauważysz, że dany produkt ma niezwykle wysoką stopę zwrotu, możesz sprawdzić opis produktu.

Czy dokładnie opisuje to, co otrzyma klient?

Lub zadaj sobie pytanie, czy opcje wysyłki są wystarczająco atrakcyjne.

Czy dostarczenie przedmiotu jest zbyt drogie? Czy to trwa zbyt długo??

Spójrz również na obraz produktu, czy sprzedaje on produkt, czy może jest nieco rozczarowujący?

Od sprzedaży brutto do sprzedaży ogółem’to dużo żargonu, jeśli chodzi o prowadzenie sklepu Shopify. Shopify wyjaśnił niektóre typowe warunki raportów sprzedaży na swojej stronie.

Raporty sprzedaży są dostępne w Shopify’s standard ‘Shopify’ plan. Jeśli ty’ponownie na Shopify’s ‘zaawansowane’ lub ‘Plus’ plany, możesz także filtrować i dostosowywać raporty sprzedaży, aby wyświetlać tylko te informacje, które Ty’ponownie po (więcej o niestandardowych raportach później).

2.Shopify klientów raporty

Możesz zobaczyć raporty Shopify Klienci, jeśli Twój sklep jest w sieci ‘Shopify’, ‘Zaawansowane Shopify’ lub ‘Shopify Plus’ plany.

Chociaż możesz się wiele nauczyć bezpośrednio z Google Analytics, Shopify’Raporty klientów dają dostęp do większej ilości szczegółów i dzielą je na łatwiejsze do zarządzania części.

Raporty klientów oznaczają, że naprawdę możesz zagłębić się w drobniejsze punkty i narysować pełny obraz tego, kim są Twoi klienci. Jest to bardzo przydatne, ponieważ pozwala dostosować sklep do potrzeb klientów’ wymagania.

Shopify Zaawansowane raporty klientówDzięki zaawansowanym raportom klientów Shopify możesz dowiedzieć się, skąd pochodzą Twoi klienci – i ulepszyć swój sklep zgodnie z jego potrzebami

Najważniejsze informacje są podobne do informacji dostarczonych przez Google Analytics:

 • Klienci według kraju
 • Powracający klienci
 • Sprzedaż klientów powracających po raz pierwszy
 • Klienci, którzy korzystają z Twojego sklepu tylko raz

Jeśli ty’ponownie ‘Shopify Advanced’ lub ‘Shopify Plus’, masz jednak dostęp do dwóch fragmentów informacji, które naszym zdaniem są naprawdę potężne:

 • Klienci zagrożeni – klienci, którzy nie mają’kupiłem od ciebie przez jakiś czas, a kto Shopify myśli tam’szansa wygrana’t wrócić.
 • Lojalni klienci – klienci, którzy kupili od Ciebie wcześniej i którzy według Shopify będą kupować od Ciebie ponownie.

Możesz teraz myśleć, ‘więc zależy mi tylko na sprzedaży, dlaczego miałbym to wiedzieć?’

Wyobraź sobie, że Twój sklep e-commerce jest jak statek. Utrata klientów jest jak wyciek wody. Wiedząc, kim są Twoi zagrożeni klienci, i będąc w stanie przekonać ich do ponownego zakupu, przypomina to możliwość uszczelnienia przecieków i pęknięć w kadłubie.

Gdy dowiesz się, którzy z Twoich klientów są lojalni, a ponowne odwiedziny w sklepie Shopify mogą być mało prawdopodobne, możesz podjąć działania.

Może to obejmować wysłanie wiadomości e-mail z nagrodami dla lojalnych klientów zaproszeniem na wyjątkowe wydarzenie lub zaoferowanie klientom zagrożonym jednorazowej zniżki, aby zachęcić ich do ponownego zakupu.

Możesz ustawić wysyłanie tych wiadomości e-mail “3 godziny po odejściu klienta”, lub “24 godziny” itp.

3.Shopify niestandardowe raporty

Tworzenie niestandardowych raportów pozwala skoncentrować się na dokładnie tym, czego chcesz.

Musisz być na Shopify’s Plan zaawansowany lub Shopify Plus w celu dostosowania raportów.

Możesz opierać swoje niestandardowe raporty na 5 czynnikach:

 • Obroty
 • Płatności
 • Podatki
 • Vistors
 • Klienci

Są to jak punkty odskoczni: zaczynasz od jednej bazy, np. sprzedaż, a następnie filtruj i edytuj, aby znaleźć potrzebne informacje. Na przykład kupujący po raz pierwszy poza USA.

Dostosowane raporty działają jak sito, gdy Ty’ponownie gotuję. Możesz ich użyć, aby przesiać niechciane rzeczy i zostawić ci kawałki’jestem naprawdę zainteresowany.

Tutaj’jest przykładem tego, w jaki sposób dostosowanie domyślnego raportu sprzedaży pomoże ulepszyć Twój sklep.

Pozwolić’powiedzmy, że chciałeś zobaczyć, jak Twoje produkty sprzedają się w Nowym Jorku. Możesz zbudować filtr pokazujący, ile sprzedaży osiągnąłeś w Big Apple. Teraz chcesz zobaczyć, jak Twoje produkty sprzedają się w mieście, ponieważ zaktualizowałeś opisy w zeszłym miesiącu. Filtrujesz więc raport sprzedaży, by zobaczyć, ile sprzedajesz’wyprodukowaliśmy w Nowym Jorku w ciągu ostatnich 30 dni.

Tego rodzaju szczegóły to dlaczego’jesteś ambitnym właścicielem sklepu Shopify’Chcę zbadać aktualizację Twojego planu (więcej o niestandardowych raportach później).

Oczywiście to, czy powinieneś przejść na plan zaawansowany, będzie całkowicie zależało od twoich potrzeb biznesowych.

Im więcej wiesz o swoich klientach, tym więcej możesz zaspokoić ich potrzeb. I jak powie każdy przedsiębiorca: szczęśliwy klient = szczęśliwa marża zysku.

[AKTUALIZACJA (Październik 2017 r.)Shopify uruchomiło nowy zestaw narzędzi analitycznych, aby pomóc właścicielom sklepów śledzić skuteczność kampanii marketingowych (np. Reklamy na Facebooku). Wygraliśmy’Nie wchodzę tutaj w zbyt wiele szczegółów, ponieważ ten przewodnik dotyczy uruchomienia analitycznych Shopify. Ale nowe raporty z działań marketingowych i atrybucji sprzedaży wyglądają obiecująco. Wcześniej trzeba było filtrować w Google Analytics, aby zobaczyć, ile sprzedaży pochodzi z określonej kampanii. Shopify’nowe raporty pomogą Ci przypisać sprzedaż do określonych kampanii w Shopify’własny system. Zdecydowanie pozytywny krok naprzód.

Różnice między Google Analytics a Shopify Analytics

Kwadratowe analizy Shopify za pomocą Google Analytics mogą być trochę uciążliwe. Czasami wyrzucają różne liczby i jako właściciel sklepu wiemy, że czujesz się przyciągany w dwóch różnych kierunkach.

Te rozbieżności w analizie nie są powodem do niepokoju.

Aby w pełni wykorzystać możliwości swojego sklepu, powinieneś używać zarówno Shopify Analytics, jak i Google’narzędzia danych razem. Pomyśl o nich jak o lewej i prawej stronie swojego sklepu’mózg.

Shopify twierdzi, że ponieważ analizy Shopify są bezpośrednio połączone z Twoim sklepem, są bardziej dokładne i aktualizują się szybciej.

Częstą rozbieżnością zgłaszaną przez użytkowników Shopify jest to, że ich liczba odwiedzających jest mniejsza niż Google’s. Jest to prawdopodobnie spowodowane subtelnymi różnicami w sposobie rejestrowania i śledzenia odwiedzających przez Google i Shopify.

Google Tag Assistant to naprawdę przydatne narzędzie, które sprawdza twoją witrynę i wyszukuje wszelkie problemy ze skryptem śledzenia.

Pamiętaj jednak, że Shopify’Raporty klientów są ograniczone do 30 000 klientów, więc jeśli Ty’prowadzisz duży sklep e-commerce i potrzebujesz danych dla ponad 30 000 klientów’Będę musiał korzystać z Google Analytics.

WNIOSEK

Okazało się, że ten artykuł jest pomocny?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map