Výmenný trh a nový svet nákupu firiem online

Nakupujte na burze a nakupujte firmy online


‘Obchodné akvizície’ zvyčajne vám pripomínajú vízie zasadacích miestností, zákulisí a veľa a veľa právnikov. to’s špecializovaný svet. Alebo skôr to bývalo. Internet v krátkej dobe života demokratizoval všetky veci – vedomosti, správy, umenie. V posledných rokoch sa málo priestorov rozrástlo rovnako agresívne ako internetový maloobchod. Predpokladá sa, že globálny predaj elektronického obchodu bude budúci rok letieť okolo 3 biliónov dolárov.

Verte tomu alebo nie, toto nie je’To všetko sa páči Amazon a Alibaba (aj keď sa im darí plávať). Platformy ako Shopify otvorili maloobchod online každému. Shopify využíva viac ako 500 000 firiem v 175 krajinách, väčšinou so silným podnikateľským duchom.

Čo sa stane, keď chcete zarobiť na úspešnom internetovom obchode? Došli sme k Nicholasovi Montgomerymu, vedúcemu rastu na burze cenných papierov, aby sme hovorili o ďalšom kroku v elektronickom obchode – nákupe a predaji samotných firiem..

Trhovisko

Výmenný trh je súčasťou triedy webových stránok, ktoré sprostredkúvajú nákup a predaj firiem online. Predstavte si to ako trhovisko, kde sú komodity obchody. Nižšie uvádzame hrsť hlavných hráčov.

  • Výmenný trh
  • Flippy
  • Empire Flippers

Výmena je medzi týmito webmi jedinečná v tom, že slúži iba v obchodoch Shopify. Majitelia obchodov radšej nechodia na webovú stránku tretej strany, ale jednoducho vložia zoznam na burzu. Ako služba Shopify služba Exchange automaticky zobrazuje kľúčové informácie, ako sú príjmy a prenos. to’s obchodom’s výkladom.

Keď niekto prejaví záujem o kúpu obchodu, server Exchange automatizuje väčšinu sprostredkovateľských procesov a poskytuje štruktúrované časové rámce a rozsiahlu dokumentáciu, aby sa zaistilo, že všetci dostanú čo najlepší obchod. A to’je rýchly. Z predaných obchodov sa väčšina predáva za menej ako mesiac.

Platforma plní dve kľúčové funkcie. Po prvé, centralizuje proces získavania, takže to môže robiť prakticky každý. A za druhé, umožňuje vlastniť plnohodnotné online podniky bez toho, aby ich museli budovať od základov.

Od uvedenia na trh minulý rok burza postupne stúpala a zdokonaľovala svoje procesy. Miesta, ako je to, šliapajú na novú pôdu. Ako vyvážite slobodu pre každého, kto si kúpi firmu, s byrokraciou potrebnou na zabránenie zraneniam ľudí?

Transparentnosť zhora nadol

Transparentnosť je súčasťou výmeny. Jeho integrácia so službou Shopify znamená, že potenciálni kupujúci uvidia presne rovnaké čísla, aké vidia predajcovia. Vedúci rastu na burze Nicholas Montgomery nie je pre úspech elektronického obchodu žiadnym cudzím človekom. Tvrdí, že transparentný prístup je pre všetkých zdravší, že “stanovuje realistickejšie očakávania pre obe strany.”

Toto nie je’t povedať, že všetko je vonku na burze, aspoň nie spočiatku. Ziskové marže, dosť dôležitá súčasť každého podnikania, môžu’byť overená burzou. Predajcovia dali tieto čísla do seba. Niektoré z kľúčových informácií, ktoré predajcovia dodávajú predajcami na burze, sú:

  • Priemerný zisk / mesiac
  • Priemerná celková zisková marža
  • Priemerný počet predajov / mesiac

Predajcovia nemôžu meniť celkové výnosy ani údaje o návštevnosti. Keď niekto prejaví záujem o kúpu obchodu, môže sa opýtať na čísla, ktoré nie sú uvedené na internete ‘výklad.’ Burza vyžaduje veľkú transparentnosť, ale detaily medzi kupujúcim a predávajúcim zostávajú nedotknuté.

Viac ako sprostredkovatelia

Čo sa týka burzy, je jej záujem na úspechu predávaných firiem. Platformy tretích strán don’netreba sa starať, či transakcie nechajú každého spokojného. že’s medzi kupujúcimi a predávajúcimi; niekto mal byť opatrnejší.

Burza sa medzičasom zaujíma o to, aby transakcie dobre fungovali a aby prosperovali obchody. “Najväčší rozdiel medzi burzou a inými trhmi,” Montgomery hovorí, “je Exchange je produkt firmy Shopify, takže my’nielen s vami v procese predaja firmy.”

Túžbou nie je len predávať podniky, ale aj to, aby boli čo najúspešnejšie. “že’s hlavným étosom, ktorý riadi veľa našich rozhodnutí o produktoch a ako to fungujeme’sa líši od mnohých iných trhoviskách.”

To bezpochyby je dôvod, prečo burza povzbudzuje rozsiahly proces odovzdávania, keď predajcovia konajú ako poradcovia svojich nástupcov, až kým nebudú’znovu pripravený ísť sám.

Prirodzené rozšírenie pre obchodníkov

Platforma Exchange je ďalším elektronickým obchodom. Shopify’Užívateľská základňa mala vždy silné podnikateľské smery a burza ponúka začiatok aj koniec cesty. Tí, ktorí tvrdo pracovali na vybudovaní životaschopného podnikania, majú spôsob, ako preplatiť a odísť. Tí, ktorí sa chcú dostať na trh, tak môžu urobiť okamžite nákupom osvedčených stránok.

Montgomery vníma výmenu ako prirodzený krok v životnom cykle mnohých online obchodov. že’je dôvod, prečo tam nebolo’Nebol to marketingový tlak. “Keď nastane správny čas, Exchange bude pre vás a podporí vás na tejto ceste.”

Myslí si však, že Exchange je užitočný nástroj, ktorý máte na svojom radare. “Jedna z vecí, ktoré povzbudzujem ľudí, aby robili, aj keď sú’Keď už zajtra neuvažujeme o predaji svojej firmy, inštalujte aplikáciu Exchange na svoj obchod Shopify.” Aplikácia sleduje čísla vo vašom obchode’s backend a váži ich oproti iným zdrojom, aby navrhol cenu ocenenia. Je dobré vedieť, dokonca v pokušení.

Vzhľadom na úroveň integrácie a podpory by bolo pre používateľov Shopify zvláštne, že nebudú mať na pamäti Exchange.

Zmena prichádza od používateľov

Podobne by bolo zmenou, aby si Exchange nezabúdala na svojich používateľov. Spätná väzba a návrhy ako základná platforma na neznámom území majú zásadný význam. Inovácia je v poriadku a dobrá, ale musí byť v súlade s tým, čo ľudia chcú a potrebujú.

Ako poznamenáva Montgomery, “kedykoľvek’pri budovaní spoločnosti alebo podnikateľa máte tieto vízie a predstavy o tom, ako je možné veci vylepšiť, ale na konci dňa’Vďaka rozhovorom so zákazníkmi získate najspoľahlivejšiu spätnú väzbu.”

Platformy elektronického obchodu otvorili obchodné príležitosti pre stovky tisíc podnikateľov. Pokrok je plynulý a rýchly, ale musí byť úspešný z užívateľskej základne. Ako sa Exchange neustále vyvíja, bude to pre ich úspech nevyhnutné tam a späť. A to’je veľmi povzbudený. “Veľmi radi počúvame spätnú väzbu od kupujúcich a predávajúcich alebo od potenciálnych kupcov a predávajúcich,” hovorí Montgomery. “Neváhajte a napíšte nám e-mail, pošlite nám správu na našu stránku Facebook alebo použite live chat na webe.”

Zameranie elektronického obchodu

Jeden z Exchange’s zameraním do budúcnosti kladie tvár na elektronický obchod. Online obchod sa môže často cítiť ako labyrint analytikov, neosobný a založený na údajoch. Tieto veci sú dôležité pre moderné podnikanie (dokonca nevyhnutné), ale Montgomery chce vytvoriť priestor pre osobnosť, aby cez neho prežiaril.

On hovorí, “Práve teraz projekt I’m najviac nadšení, že je tvárou v tvár mnohých podnikov, ktoré predávajú na burze.” Zoznamy v súčasnosti zdôrazňujú metriku, ale Montgomery nie’Nechcem, aby niekto stratil zo zreteľa skutočnosť, že za každým podnikaním sú ľudia. “Existujú príbehy ľudí, ktorí prešli mnohými ťažkosťami, aby sa dostali tam, kde sú’Mal som veľa úspechov a my to naozaj chceme komunikovať.”

Toto nie je’t len ​​povzbudený na výpisy. Výmena čoskoro zaháji sériu videorozhovorov, kde podnikatelia budú zdieľať príbehy za svojimi obchodmi. “Prečo ste začali podnikať? Ako ste dosiahli svoj prvý predaj? Prečo ste dosiahli miesto, kde ste’predávate teraz? to’je skutočne inšpirujúce počuť odpovede.”

V tomto zmysle sa zdá, že burza, ako aj trh, chce slúžiť ako druh komunitného centra pre podnikateľov. Miesto, kde sa cesty prechádzajú a skúsenosti zdieľajú v prospech všetkých. “Myslím, že rozprávanie týchto príbehov a tvárou v tvár biznisu skutočne prinúti ľudí, aby sa spojili oveľa viac,” Montgomery hovorí.

Pokojný po búrke

to’je upokojujúce počuť tento étos z elektrárne ako Shopify. Elektronický obchod sa za krátky čas výrazne rozrástol a takéto rozširovanie má tendenciu byť viac spojené s technológiou ako s ľuďmi. Keď sa prach usadzuje a priekopníci stávajú drotármi, dúfame tam’je to ešte viac priestoru pre ľudský dotyk.

Zdá sa, že Montgomery to myslí. Keď si zákazníci zvyknú na možnosti internetového maloobchodu, očakávania sa stávajú rozumnejšími. “Myslím, že ak’byť v popredí a realistický o problémoch, ktoré máte’čeliť ľuďom bude za to veľa sympatií a porozumieť im. že’Je to takmer výhoda, ktorú začínajú malé podniky, pretože zákazníci skutočne chcú podporovať ľudí za nimi.”

Znovu vidíte, že hranie v procesoch výmeny Exchange, kde byť nováčikom, sa za čo nemusíte hanbiť. Ochota učiť sa je v súčasnosti jedinou skutočnou prekážkou vstupu na internetový maloobchod. Transparentnosť a komunikácia dávajú podnikom najlepšiu šancu na úspech a omylom najlepšiu šancu na pochopenie. Ako hovorí Montgomery, “Podniky, ktoré majú opakovaných zákazníkov, budú určite tie, ktoré sú transparentné o tom, ako sa správajú’znovu v prevádzke.”

Budúcnosť

to’Bude to pre Exchange niekoľko zaujímavých rokov. Čím viac obchodov Shopify sa etablovalo a čoraz viac podnikateľov sleduje internetový maloobchod, dobrí sprostredkovatelia budú nevyhnutní pre každého. “Naša ambícia” hovorí Montgomery, “je pomôcť podnikateľom predať všetko. Ľudia na webe už predávajú doménové mená’opätovný predaj rôznych častí obchodov s elektronickým obchodom a iných platforiem.”

Konečná hra? “Naozaj chceme byť schopní postaviť ľudí do pozície, kde môžu na tejto platforme kupovať a predávať akýkoľvek druh obchodného majetku.” Vyváženie tohto rozsahu s ľudským zameraním na zem nie je malá úloha, ale môžete’Nepomôžem, ale cítiš to’Musí to tak byť. Burza má jedinečnú príležitosť modelovať transparentné a udržateľné obchodné akvizície online. nechať’s nádejou, že to chytia oboma rukami.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me