Weebly Nasıl Kullanılır: Basit Adım Adım Kılavuz

Weebly özellikli resim nasıl kullanılırWeebly dünya çapında 40 milyondan fazla web sitesine güç veriyor. Bir sonraki senin olacak mı? Olmalı. Ve biz’Sadece ne kadar kolay yapılabileceğini göstereceğim dokuz adım.


Peki bu rehberden ne bekleyebilirsiniz? Sen’Weebly web sitesinin nasıl oluşturulacağı konusunda her adımda birer birer atılacaktır. Biz’arasındaki yaratıcı öğelerin başından sonuna kadar (kaydolurken) bitirmek (yayınlamak) ile ilgili temel bilgileri kapsar.

Weebly’den en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi gösterdikçe’s düzenleme özellikleri, sen’yakında neden göreceğiz’puanlandı kullanımı en kolay yapımcılarımızdan biri. Sen’şablonları nasıl düzenleyeceğinizi, bir etki alanı seçeceğinizi, uygulamaları nasıl entegre edeceğinizi ve çevrimiçi bir mağazayı nasıl kuracağınızı öğreneceksiniz.

Arkanıza yaslanın, rahatlayın ve yaratmaya hazır olun.

Başlamadan önce, neden Weebly incelememizi burada okumuyorsunuz?? 1

kaydol

İlk olarak, Weebly.com. Sitenizi tamamen ücretsiz olarak oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz.’Kullanmaktan hoşlanıp hoşlanmayacağınızı görmek için bolca zaman.

Başlamak için tıklayın ‘Başlamak’ – sağ üst veya sol alt köşede. Şimdi adınızı, e-postanızı ve yeni şifrenizi yazın. Weebly topu yuvarlanıyor.

weebly başlangıç ​​sayfasıGörünürde iki net eylem düğmesi ile Weebly’yi kullanmaya başlamak kolaydır

Tıkladıktan sonra ‘Kaydol’, sen’bir soru ve iki seçenek içeren bir sayfaya yönlendirilirsiniz: ‘Ne tür bir web sitesi oluşturmak istersiniz?’

İçinden seçmek ‘Sadece bir web sitesine ihtiyacım var’ veya ‘Çevrimiçi mağazalı bir web sitesine ihtiyacım var,’ e-ticaret hedeflerinize bağlı olarak. Don’Endişelenmeyin – bu karar değil’t final, Weebly sitenize istediğiniz zaman mağaza ekleyebileceğiniz için.

weebly kurulumu nasıl kullanılırEsnekliğini gösteren Weebly ile istediğiniz zaman bir çevrimiçi mağaza kurabilirsiniz

Weebly, istediğiniz sürece kalabileceğiniz ücretsiz bir plana sahiptir. Bu yüzden tek bir kuruş ödemeden sitenizi oluşturabilir, yayınlayabilir ve düzenleyebilirsiniz.

İstediğiniz zaman ücretli bir plana geçebilirsiniz, ancak’size daha sonra yardımcı olacağım – şimdilik, sadece web sitenizi oluşturmanın tadını çıkarın!

Devam etmeden önce şunlara sahip olduğunuzdan emin olun:

 • Ücretsiz bir Weebly hesabı oluşturuldu
 • Şimdilik oluşturmak istediğiniz web sitesi türünü seçin

2

Bir tema seç

Weebly’nin hepsi tamamen ücretsiz olan yaklaşık 50 teması var! Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kategori var: ‘iş,’ ‘Portföy’, ‘Kişiye özel’, ‘Blog’, ve dahası. Seçiminizden sonra Weebly daha spesifik temalar önerir.

weebly bir tema nasıl kullanılırWeebly, neredeyse her sektör için geniş bir mobil duyarlı tema seçeneğine sahiptir

Weebly Temaları modern, şık ve mobil uyumludur. Bu, herhangi bir ekranda harika göründükleri anlamına gelir. Wix’ten farklı olarak, şablonları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, böylece’seçiminizle kısıtlanmadı.

Yapabilmek’karar vermiyor musun? Tam ekranda nasıl göründüğünü görmek için küçük resmi tıklatarak her birini önizleyebilirsiniz. Sonra, beğendiyseniz, ‘Düzenlemeye Başla’ tıklayın. En sevdiğiniz tema için burayı tıkladığınızdan emin olun.

Makalemizle Weebly temalarını nasıl seçeceğinizi ve değiştireceğinizi öğrenin.

Weebly ayrıca sektöre özgü seçenekler de sunmaktadır. Lezzetli restoran şablonları, taze temizlik hizmeti tasarımları, güçlü görünümlü kişisel eğitim temaları var – fikri anladınız. Bu seçenekler size daha da fazla zaman kazandırır; metin kutularını ve görüntüleri düzenlemeniz yeterlidir ve’gitmek için iyi misin.

Şablon, ziyaretçilerinizin ilk gördüğü şeydir, bu yüzden ne istediğinizi söylediğinden emin olun. Net bir CTA (Harekete Geçirici Mesaj) düğmesi ister misiniz? ‘Hemen yer ayır’? Yoksa bir dizi görüntü daha iyi çalışır mı? Hangisini seçerseniz seçin, orada’uygun bir Weebly teması var.

weebly seyahat şablon önizlemeWeebly’Seyahat endüstrisine özel şablonlar, iyi yerleştirilmiş işlem düğmeleriyle birlikte gelir Devam etmeden önce şunlara sahip olduğunuzdan emin olun:

 • Göz Attı Weebly’temalar
 • Favori tasarımlarınızın önizlemesi
 • Mükemmel temanızı seçtiniz

3

Alan adınızı seçin

Düzenlemeye başlamadan önce,’web sitenizi adlandırmanız gerekir. Web sitenizin adı web sitesi adresinizde görünür ve alan adı olarak adlandırılır. Örneğin, bizimki websitebuilderexpert.com!

Peki, Weebly web siteniz için bir alan adı almaya nasıl başlıyorsunuz??

O’s easy – Weebly otomatik olarak bir etki alanı adı yazmanızı ister!

Weebly alt alan adını seçerek ücretsiz bir alan adı alabilirsiniz. Bu, web sitenizin adresinin içereceği anlamına gelir ‘.weebly.com’ – o’çok çekici veya profesyonel değil, ama demek ki’alan adınız için bir kuruş ödemek zorunda değilsiniz.

Profesyonel veya özel alan adlarının yanı sıra Weebly alt alan adı örneği için aşağıdaki resme bakın.

weebly alan adı seçimleriWeebly, maliyet konusunda bilinçli kullanıcılar için ideal olan ücretsiz bir alt alan adı sunar

Özel bir alan adı (bizimki gibi) istiyorsanız, Weebly üzerinden bir alan adı kaydedebilirsiniz. Sadece tıkla ‘Seç’ favori alan adınızı kaydetmek için. Ancak bunun için ödeme yapmanız ve alan adınızı gerçekten kullanmak için ücretli bir plana geçmeniz gerekir.

Özel bir alan kullanmanın olumsuz tarafı,’daha profesyonel, unutulmaz ve çekici. Alan adınız benzersiz – siteniz gibi düşünün’s parmak izi – bu yüzden’mükemmel olanı bulmaya değer.

Özel bir alan ne kadar? Buna değer mi?

Alanlar fiyat olarak farklılık gösterir, ancak genellikle yılda 14 ila 20 dolar arasındadır. Weebly’s alan adı fiyatları üç seçeneğe ayrılır:

 • 1 Yıl (19,95 $)
 • 2 Yıl (16,95 $ / yıl)
 • 5 Yıl (14,96 $ / yıl)

weebly alan adı fiyatlarıWeebly indirimli alan adları sunarak size dolar kazandırır

Başka bir yerde daha ucuz fiyatlar var (harika fırsatlar için Domain.com’a göz atın – kodu kullanarak% 25 indirim alabilirsiniz WBE25), ancak alan adınızı Weebly üzerinden kaydettirmek en kolay ve en hızlı seçenektir.

Zaten bir alan adınız var mı? Tıklayarak kolayca bağlayabilirsiniz. ‘şimdi bağlan veya aktar’ pop-up pencerenin alt tarafında – URL’nizi yazıp ‘Arama’.

Bir web sitesi oluşturma konusunda hiçbir rehber, en iyi alan adını nasıl oluşturacağınıza dair bazı ipuçları olmadan tamamlanamaz! İşte size en iyi ipuçlarımız – harika bir alan adı için şunları yapmanızı öneririz:

 • Adı kısa tut
 • Popüler anahtar kelimeleri dahil et
 • Bölgenizi hedefleyin
 • Unutulmaz kılın

Ve voilà! Kullanılmayı bekleyen güzel bir alan adınız var – hadi’sitenizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için site oluşturma.

Devam etmeden önce şunlara sahip olduğunuzdan emin olun:

 • Ücretsiz veya özel bir alan adı mı istediğinize karar verin
 • İdeal alan adınızı oluşturdu
 • Alan adınızı ödeme yaparak veya yalnızca tıklayarak ‘Bitti’

Daha fazla bilgi

 • Alan adları hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Alan Adı Acemimiz’s Guide bilmeniz gereken her şeyi anlatır.

4

Weebly web sitenizi tasarlayın

Alan adınızı seçtikten sonra,’Weebly web sitesi oluşturucu ekranına götürülüyor. Burası senin’Yaratıcı meyve sularının akmasına izin vereceğim. Biz’menüleri ve özellikleri tek tek inceleyeceğim, ama burada’İlk bakışta neye benzediğini s:

weebly editörü ana sayfasıWeebly düzenleme ana sayfasında gezinmek ve kullanmak kolaydır

Metin kutularını düzenleme

Weebly bir ‘Ne Görüyorsanız Alın’ (WYSIWYG) web sitesi oluşturucu. Bu, herhangi bir kod bilmenize gerek kalmadan medyayı tıklayıp düzenleyebileceğiniz ve sürükleyip bırakabileceğiniz anlamına gelir. Metni güncellemek için kutuyu tıklayıp yazmanız yeterlidir.

weebly metin kutusuMetin kutularını düzenlemek, Weebly ile sadece birkaç tıklama alır

Arka planı düzenleme

Arka planı değiştirerek temanızı daha da özelleştirebilirsiniz. Arka plan resmini tıklamanız ve ‘Arka Planı Düzenle’. Oradan görüntüyü, kaydırma efektini ve sayfa hizalamalarını değiştirebilirsiniz.

Öğe ekleme

Eğlenceli şeyler eklediğiniz yer burası. Kullanmak ‘Öğe Menüsü’, sol tarafta, seçtiğiniz medya simgesini sayfanın herhangi bir yerine sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Metin, video, düğme ve daha fazlasını istediğiniz yere atabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz bazı öğeler için aşağıdaki Öğe Çubuğuna göz atın:

weebly elemanları çubuğuWeebly Elements Bar, sitenize neleri sürükleyip bırakabileceğinizi açıkça gösterir

Yanında şimşek işareti bulunan herhangi bir eleman’t serbest planda kullanılmaz – siz’Bu özellikleri kullanmak için yükseltmeniz gerekecek. Ancak, oynamak için her şey ücretsizdir!

İzin Vermek’resim eklemek istediğinizi söylüyorlar. Simgeyi istediğiniz yere sürükleyin, ardından ‘Fotoğraf yükleniyor’. Açılır pencerede size bazı seçenekler sunulur: bilgisayarınızdan yükleyebilir veya ‘Arama’ ve ücretsiz Weebly resmi bul.

weebly resim arama menüsüWeebly, tasarım maliyetlerinizi düşük tutmak için çok çeşitli ücretsiz görüntüler sunar

Weebly web sitenizdeki diğer sayfaları düzenlemek için tıklayın ‘Sayfalar’ Gezinti Menüsü’ne gidin ve farklı bir sayfa seçin. Öğe eklemek her sayfa için aynı işlemdir – sadece güzel bir web sitesine sürükleyin, bırakın ve yolunuzu tıklayın.

weebly navigasyon menüsüWeebly navigasyon menüsü ile sayfa değiştirmek çok kolay

Navigasyon Menüsünden Weebly’den en iyi şekilde yararlanabilirsiniz’s esnekliği. Temanızı değiştirin, site ayarlarınızı düzenleyin, farklı bir sayfaya taşıyın – it’hepsi orada.

Weebly’nin nasıl kullanılacağına ilişkin aşağıdaki videomuzu izleyin’s temel öğeleri.

Oyna

Yeni Sayfalar Ekleme

O’web sitenize yeni sayfalar eklemek kolaydır. Menünüzdeki Sayfalar sekmesine gidin ve sol kenar çubuğundaki artı simgesini tıklayın. Farklı sayfa türlerini içeren bir açılır menü görünecektir.

weebly nasıl sayfa eklenirWeebly, oluşturabileceğiniz farklı sayfa türleri sağlar

Oluşturmak istediğiniz sayfa türünü seçin – örneğin bir blog sayfası – ve buna bir ad verin. Bunu yaparken Weebly, sayfayı kendiniz hazırlamanız için önceden doldurulmuş resimler ve içerikle otomatik olarak sizin için yükler.

Tıklamayı unutmayın ‘Bitti’ yeni sayfanızı kaydetmek için’s ayarları. Bir kere sen’bunu yaptın ‘İnşa etmek’ normalde yaptığınız gibi sayfayı düzenlemek için menü sekmesi!

Renk Şemasını Değiştirme

Gösterge tablonuzun Tema bölümüne giderek sayfanızın renk temasını değiştirebilirsiniz. Bazı temalar için sadece açık veya koyu seçenekleriniz olurken, diğerleri arasında geçiş yapmak için gerçek renkler sunar.

Bu oldukça basit ve kazandınız’t temanızda büyük değişiklikler görüyor, ancak isterseniz seçim aralığına özel bir renk ekleyebilirsiniz.

Weebly renk düzenini değiştirmek nasıl kullanılırÇok gelişmiş bir özellik olmasa da renk düzeninizi değiştirmek çok kolay

Yeni Düzen Ekleme

Web sitenizi gerçekten kişiselleştirmek için’yaptığınız sayfalara yeni bölümler eklemek isteyeceksiniz’yeniden düzenleme. Yeni öğeler eklemenin yanı sıra,’ayrıca yeni bölüm ekleme seçeneği.

Bu öğe, sol kenar çubuğunun üstünde diğer tüm öğelerin üstünde bulunur – sadece sayfada istediğiniz yere sürükleyin ve bırakın.

weebly yeni bölüm düzenini kullanmaBölümler öğesi, sol taraftaki kenar çubuğundaki diğer öğelerin üstünde yer alır

O’size bir seçenek listesi verir: Galeri, Kişi, Menü, Sunulan ve Ekip. Eklemek istediğinizi seçin.

Weebly nasıl kullanılır yeni düzen seçinSayfanıza eklemek istediğiniz bölüm türünü seçebilirsiniz

Weebly daha sonra seçim yapabileceğiniz farklı düzenlerin bir listesini verir, böylece en sevdiğinizi seçebilirsiniz. İstediğiniz düzeni tıklayın ve’sayfanızda görünecek. Açılır kutuda kaydet’i tıklayın ve düzenleme yapın!

Weebly nasıl kullanılır bölüm düzeni seçinEklemek istediğiniz bölümün düzenini seçebilirsiniz

Bölümleri Silme

Hepimiz hata yaparız, hepimiz zihnimizi değiştiririz ve hepimiz farklı öğreniriz – biz’sonuçta sadece insan! o’s neden’sitenizdeki öğeleri nasıl sileceğinizi ve ekleyeceğinizi bilmek önemlidir.

Ana sayfanızda bir galeri denemek isteyebilirsiniz, ancak daha sonra’Çalışmıyor. Sen’sonsuza kadar takılı kalmayın – öğeyi tıklamanız ve düzenleme kutusunun sağ üst köşesinde görünen küçük mavi çarpıya bakmanız yeterlidir.

O çarpıyı tıklayın, kutu kırmızıya dönecek ve siz’o öğeyi silme seçeneğiniz olacak.

weebly eleman nasıl silinirElemanları silmek kolaydır – çarpı işaretini tıklamanız yeterlidir!

Galeriler, metin kutuları, resimler, düğmeler ve daha fazlası gibi küçük öğeleri nasıl silebilirsiniz?.

Arka plan gibi daha büyük bir bölümü silmek istiyorsanız, kaldırmak istediğiniz alanı tıklamanız yeterlidir. Sen’birkaç seçenek göreceksiniz: Düzenle, Taşı ve Sil. Sil düğmesini tıkladığınızda’size olup olmadığını soran bir açılır pencere göreceksiniz’silmek istediğinizden emin olun. Bu noktada, iptal edebilir veya onaylayabilirsiniz – tıklarsanız ‘Sil’ o bölüm ve içindeki her şey silinecek.

weebly nasıl silinir bölümİsterseniz sayfanızın tüm bölümlerini silebilirsiniz – Sil’i tıklamanız ve ardından kararınızı onaylamanız yeterlidir!

Bu ‘Emin misiniz?’ yöntemi kazandığın anlamına gelir’t Web sitenizin herhangi bir parçasını kazara kazıyın, bu bir rahatlamadır!

Devam etmeden önce şunlara sahip olduğunuzdan emin olun:

 • Düzenlenmiş metin kutuları
 • Arka planı düzenledi
 • Yeni öğeler eklendi
 • Yeni sayfalar eklendi
 • Renk şemanızla denendi
 • Yeni düzenler eklendi
 • İstenmeyen öğeleri silebileceğiniz işaretlendi
 • Weebly sitenizi özelleştirin!

5

Uygulama ekle

Ayrıca Gezinti Çubuğu’nda ‘Uygulamalar’. Tahmin ettiniz – bu sizi Weebly Uygulama Merkezi’ne götürür. Web siteniz ne olursa olsun, Weebly performansınızı artırmanıza yardımcı olacak bir uygulamaya sahiptir. Gibi bazı popüler uygulamalar eklemenizi öneririz ‘Site Güçlendirici’, ve ‘İçerik Renk Kutusu’.

Yalnızca satış, trafik, sosyal ve Weebly’ye özgü uygulamaları kategorilere ayırmakla kalmaz, aynı zamanda yalnızca web siteniz için uygulamaları da önerir. O’kendi kişisel alışverişçinize sahip olmak gibi – Amerikan Rüyası, doğru?

weebly uygulama merkeziWeebly web sitenizi güçlendirmek için 300’den fazla uygulamaya sahiptir’performans ve görünümü

Weebly’nin etkileyici bir uygulaması var – 300’den fazla uygulama (kesin). 50’den fazla ücretsizdir ve her zaman yeni uygulamalar eklenir, böylece siz kazandınız’t seçim için mücadele.

Don’bunalmış hissetmek – sıralayabilirsiniz ‘Popüler’, ‘En yüksek dereceli’, ‘Yeni’, ve ‘Bedava’. Ya da sadece istediğiniz türü,’bir SSS bölümü, geri sayım sayacı veya sosyal feed. Bunları sol tarafta bile kategorize edebilirsiniz.

weebly apps arama çubuğuİşleri daha da kolaylaştırmak için belirli uygulamaları arayabilirsiniz

Ayrıca, herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce, her küçük resimdeki kullanıcı derecelendirmelerini kontrol edebilirsiniz. Yapabilmek’Beğendiğin birini bulamıyor musun? En alta ilerleyin ve yeni bir uygulama fikri gönderebilirsiniz, hatta kendi fikrinizi bile geliştirebilirsiniz (kod yazabiliyorsanız).

Uygulamaları yüklemek için, istediğiniz uygulamayı tıklayın ve ardından ‘Ekle’ buton. Bir açılır kutu görünür – tıklamanız gerekir ‘Bağlan’ uygulamayı yüklemek ve herhangi bir şartları kabul etmek.

weebly install apps nasıl kullanılırHerkes Weebly’e uygulama yükleyebilir – sadece Bağlan’a tıklayın ve gerisini Weebly yapar!

Uygulama yüklendikten sonra,’web sitenize geri alınacaktır. Uygulama otomatik olarak sol taraftaki kenar çubuğunun altında, ‘Yüklü Uygulamalar’ Bölüm.

weebly yüklü uygulamalarBu, uygulamalarınızı yükledikten sonra görünecek yerdir

Uygulamanız yüklendikten sonra, diğer öğelerde yaptığınız gibi sayfanıza sürükleyin.

Devam etmeden önce şunlara sahip olduğunuzdan emin olun:

 • Uygulama merkezini keşfetti
 • Bazı uygulamalar yüklendi
 • Web sitenize uygulamalar eklendi

6

Mağaza ekle

1. Adımda, bir çevrimiçi mağaza kurma seçeneğiniz vardı. Fikrinizi değiştirmemeyi ve değiştirmeyi seçtiyseniz, endişelenmeyin – kolayca bir tane ayarlayabilirsiniz. Şimdilik düzenleyicinizi kapatın ve hesap kontrol panelinize gidin. Sol üst köşedeki menüyü açın ve ‘mağaza.’ Bu sizi net ve basit kurulum sayfasına götürür.

weebly kontrol paneli nasıl mağaza eklenirBu, gösterge tablonuz ve sitenize mağaza eklemeye başlayabileceğiniz sayfadır.

Mağaza eklemenin başka bir yolu da editörde kalmak ve ‘Ürün:% s’ öğesi. Eğer yapmazsan’zaten bir mağazanız yoksa, Weebly sizi mağaza kurulum sayfasına yönlendirecektir.

Don’mağaza istemiyor musun? Bu adımı atlayabilirsiniz!

weebly çevrimiçi mağaza kurulum sayfasıÇevrimiçi mağaza kurma, basit işlem düğmeleriyle net bir şekilde açıklanmıştır

Buradan, ürün eklemekten vergileri ayarlamaya kadar her şey dahil olmak üzere çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için gereken tüm adımları görebilirsiniz. Daha sonra, her bir özelliği yalnızca birkaç tıklamayla entegre edebilirsiniz. Sadece sağ taraftaki işlem düğmelerini kullanın.

Seçenekler, çevrimiçi bir mağaza kurmak için doğal bir sırayı izler. Yani, üstten başlayarak, bir Weebly çevrimiçi mağazası kurmak şöyle görünür:

 1. Mağaza Bilgisi Ekle
 2. Ürün Ekle
 3. Ödemeleri Kabul Etmeye Başlayın
 4. Gönderimi Ayarla
 5. Vergi Ayarlama
 6. Siparişleri Yayınlama ve Kabul Etmeye Başlama

Sen yine de’Bir nakliye hesap makinesi gibi premium araçlara erişmek için Profesyonel planına veya terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları göndermek ve gelişmiş analitiklere erişmek için Performans planına geçmeniz gerekir. Her bir Weebly planıyla hangi satış özelliklerine sahip olduğunuzu görmek için aşağıdaki tabloya göz atın…

Serbest plan Kişisel plan Profesyonel plan Performans planı Alışveriş kartı Öğeler Ürün rozetleri Öğe seçenekleri Hızlı alışveriş Envanter yönetimi Mağazadan teslim alma Otomatik vergi hesaplayıcısı Kuponlar Kare hediye kartları Nakliye Hesaplayıcı Nakliye etiketleri Nakliye indirimi Terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları Ürün yorumları PayPal ile ödeme kabul edin Gelişmiş e-ticaret bilgileri
&# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
&# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
&# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
&# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
&# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
&# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
&# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
&# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
&# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
&# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
&# 10060; &# 10060; &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
&# 10060; &# 10060; &# 10060; &# 10004;&# 65039;
&# 10060; &# 10060; &# 10060; &# 10004;&# 65039;
&# 10060; &# 10060; &# 10060; &# 10004;&# 65039;
&# 10060; &# 10060; &# 10060; &# 10004;&# 65039;
&# 10060; &# 10060; &# 10060; &# 10004;&# 65039;
&# 10060; &# 10060; &# 10060; &# 10004;&# 65039;

Profesyonel planın ayrıca reklamları kaldırdığını ve ücretsiz alan adı, sınırsız depolama alanı ve şifre korumalı sayfaların kilidini açtığını unutmayın. Gördüğünüz gibi, Performans planı çevrimiçi satış için en sağlam plan.

Yanlış planı seçmek konusunda endişeli misiniz? Korkmayın, stratejik olarak yerleştirilmiş sarıya tıklayarak planlarınızı değiştirebilirsiniz. ‘Yükselt’ istemleri. Aşağıya bakınız (’onları özledim).

weebly yükseltme eylem düğmeleriWeebly fiyat planınızı değiştirmek ‘Yükselt’ istemleri Devam etmeden önce şunlara sahip olduğunuzdan emin olun:

 • Sitenize bir mağaza eklendi
 • Takip edilen Weebly’mağazanızı kurma adımları
 • Eklenen ürünler
 • Gerekirse planınızı yükseltin

Daha fazla bilgi

 • Weebly E-ticaret İncelememizde Weebly ile satış hakkında daha fazla bilgi edinin

7

Bir Fiyat Planı Seçin

Şimdiye kadar’seni varsaydım’mutlu özgür planı üzerinde bina yeniden. Ancak, biz’Yükseltmek isteyebileceğiniz durumlar olduğunu gördünüz – örneğin, gelişmiş özelliklerin kilidini açmak veya çevrimiçi satış yapmaya başlamak için!

İzin Vermek’Weebly’ye hızlı bir bakış’s fiyatları ve isterseniz nasıl yükseltebilirsiniz.

Weebly fiyatlandırmasıWeebly’nin fiyatlandırma planlarını detaylı olarak görmek için tıklayın

Weebly’i zaten biliyorsun’s ücretsiz planı. Orada’hiçbir zaman sınırı yoktur ve aslında bir kuruş ödemeden sitenizi yayınlayabilirsiniz. Bununla birlikte, dezavantajları vardır – sitenizde hiçbir özel alan, sınırlı özellik ve Weebly reklamı görüntülenmez.

Ücretsiz plan, maliyet açısından bilinçli web sitesi yaratıcıları için mükemmeldir, ancak neyse ki ücretli planları da oldukça bütçe dostudur! Seçebileceğiniz üç fiyat planı vardır:

 • Kişisel: Aylık 6 $ (yıllık faturalandırma)
 • Profesyonel plan: aylık 12 $ (yıllık faturalandırma)
 • Performans: ayda 26 $ (yıllık faturalandırma)

Buraya’her bir plan için yeniden düzenlediğimiz kişiler:

 • Kişiye özel: Hobi siteleri ve kişisel bloglar veya portföyler için en iyisi olan Kişisel plan eğlenmek içindir. Bu ve ücretsiz plan arasındaki tek fark, özel bir etki alanı bağlayabilmenizdir – kazandı’t sitenizdeki reklamları kaldırın, bu yüzden’Profesyonel web siteleri için tavsiye etmem!
 • Profesyonel: İş siteleri, profesyonel portföyler veya çevrimiçi ortamda ciddiye alınmasını istediğiniz web siteleri için en iyisi. Bu, reklamları kaldırmak için en ucuz plantır – ayrıca ücretsiz bir alan adı, sınırsız depolama alanı, şifre koruması ve bir gönderim hesap makinesi elde edersiniz. Çoğu Weebly kullanıcısına önerdiğimiz plan bu!
 • Verim: Çevrimiçi mağazalar ve büyük işletmeler için en iyisi, özellikle de’büyümeyi hedefliyoruz. Gelişmiş e-ticaret analizlerinin yanı sıra, terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları ve gönderim indirimleri gibi premium satış özelliklerinin kilidini açarsınız.

Aylık 12 $ ‘a yükseltmenizi öneririz Profesyonel plan, çünkü Kişisel plandan çok daha iyi bir değer sunar. Kişisel planla karşılaştırıldığında kaç tane daha özellik elde ederseniz, Profesyonel plan için ayda 12 dolar ödemek tamamen çalmak gibi görünüyor! O’gerçekten profesyonel bir web sitesi oluşturmak için en ucuz plan.

Devam etmeden önce şunlara sahip olduğunuzdan emin olun:

 • Keşfetti ve karşılaştırıldı Weebly’s fiyatları
 • Yeni sürüme geçmek isteyip istemediğinize karar verdim
 • Bir fiyat planı seçildi
 • Kayıt olun

Daha fazla bilgi:

 • Weebly hakkında devamını oku’fiyatları ve Weebly Fiyat İnceleme para için değer s.
 • Neden Pro planını öneriyoruz? Buna değer mi? Weebly Pro Plan Özellikleri İncelememizde öğrenin.

8

Weebly web sitenizi yayınlayın

Eğer sen’senden memnun ol’oluşturduktan sonra artık yayınlayabilirsiniz. Harika! Eğer sen’Tamamen mutlu değilim, don’Endişelenmeyin – yayınladıktan sonra bazı değişiklikler yapmak için Weebly web sitesi düzenleyicisini tekrar ziyaret edebilirsiniz.

Sitenizi yayınlamak için maviye basın ‘Yayınla’ düğmesini tıklayın. Daha sonra size bunu bildiren bir açılır pencere alacaksınız’yayınlandı ve nasıl entegre edileceği ‘Profesyonel İpucu’. Weebly gerçekten sitenizin başarılı olmasını istiyor.

weebly yayıncılık açılır penceresiYayınladıktan sonra Weebly yardımcı bir Profesyonel İpucu sağlar

Sen’ve şimdi Weebly web sitenizi yayınladık. Dediğimiz gibi,’s güncelleme ve düzenleme herhangi bir zamanda. İsterseniz planınızı da yükseltebilirsiniz. Planları ve faydalarını görüntülemek için 1. Adıma geri dönün.

Sitenizi yayınlar, ancak daha sonra fikrinizi değiştirirseniz, Ayarlarınıza gidip en alta doğru ilerleyebilirsiniz. Burdasın’sitenizi tek bir tıklamayla yayından kaldırma seçeneği bulacaksınız. Kolay!

Devam etmeden önce şunlara sahip olduğunuzdan emin olun:

 • Sitenizi yayınladı!

9

Web sitenizi geliştirin ve büyütün

Siteniz yayına girdikten sonra, büyümesini ve başarısını teşvik etmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Don’t Sadece yalnız başına çürütmek için bırakın – bunun yerine, sitenizi taze ve alakalı tutmak için düzenli olarak ince ayarlar, düzenlemeler ve değişiklikler yapın.

İçeriği Düzenle

Geri dönün ve içeriği düzenleyin – eski bilgileri güncelleyin, yeni makaleler yazın ve eski sayfalara fazladan bölümler ekleyin. Yeni içerik sadece ziyaretçilerinizi mutlu etmekle kalmayacak,’Google’a sitenizin alakalı ve etkin olduğunu göstereceğim.

Google için optimize edin

Sitenizin Google’da sıralanmasını istiyorsunuz’s arama sonuçları değil mi? Sağ. O’Daha fazla trafik almanın ve çevrimiçi varlığınızı artırmanın en iyi yolu. Saflarına tırmanmanın yolu SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda uzmanlaşmaktır.

SEO, sitenizi artırma sürecidir’s arama sonuçlarında yüksek sıralama şansına sahiptir ve birçok faktörü içerir. Bazıları, içeriğinizi yapılandırmak için başlıkları kullanmak gibi süper basitken, diğerleri biraz daha gelişmiş.

Weebly, sitenizin sıralamasına yardımcı olacak çok çeşitli SEO araçlarının yanı sıra her adımda size yol gösterecek başlangıç ​​dostu kılavuzlara sahiptir. Ultimate SEO Guide ile başlayın ve’kısa sürede profesyonel olacak!

Sosyal Medya üzerinden tanıtım yapın

Bugünlerde herkes sosyal medyada – ve herkesin sitenizi görmesini istiyorsunuz!

Sitenize uygun birkaç sosyal kanal seçin – örneğin, Instagram fotoğrafçılar için mükemmel ve Pinterest el yapımı ürünler satmak için idealdir. Ardından, ziyaretçilerinizin ilgisini çekmek ve takipçi kazanmak için içerik snippet’lerini, blog yayınlarını, resimleri ve daha fazlasını paylaşmaya başlayın.

Pazarlama Alın

E-posta pazarlaması en iyi arkadaşınız olabilir. O’Yeni ürün bilgileri yayınlamanın, ziyaretçilerinize haberler ve etkinlikler hakkında bilgi vermenin veya satış ve indirimlerle tekrar paylaşmanın harika bir yoludur..

Weebly, posta listenizi oluşturmanıza, kolayca özelleştirilmiş e-postalar oluşturmanıza ve e-postalarınızı takip etmenize yardımcı olan Weebly Promote adlı kendi e-posta pazarlama sistemine sahiptir.’ verim. Bu, ilk iki kampanyanız için ücretsizdir; Bundan sonra aylık 8 $ maliyeti.

Weebly ayrıca harika blog oluşturma araçlarına sahiptir, böylece ziyaretçilerinizi bilgilendirmek ve etkileşime girmek için blog yayınlarını e-posta kampanyaları ve bültenlerle birleştirebilirsiniz..

Devam etmeden önce şunlara sahip olduğunuzdan emin olun:

 • Sitenizi güncelleyin
 • SEO hakkında bilgi edinin
 • Sitenizi sosyal medyada paylaştı
 • Blog oluşturma ve e-posta kampanyaları oluşturma

Weebly nasıl kullanılır: Sonuç

Şimdi siz’Weebly web sitesi oluşturmaya hazırız. İyi hissettiriyor’değil mi? Biz’emin ol’adımları zaten çiviledim, ama izin ver’Aşamalardan bir kez daha geçer:

Weebly Web Sitesi Nasıl Yapılır

 1. Kaydolun ve ücretsiz olarak bina oluşturmaya başlayın
 2. İhtiyaçlarınıza uygun bir tema seçin
 3. Alan adınızı seçin
 4. Elements Bar’ı kullanarak Weebly web sitenizi oluşturun
 5. Web sitenizi güçlendirmek için uygulamalar ekleyin
 6. Çevrimiçi mağaza ekle
 7. Bir fiyat planı seçin
 8. Yayınla
 9. Sitenizi geliştirin ve büyütün

Yani, Kaydolmadan Yayına, bunlar bir Weebly web sitesi oluşturmanın dokuz adımıdır. Gerçekten bu kadar basit.

Şimdi izin ver’Weebly hakkında sevdiğimiz şeyi özetliyoruz. Esasen,’Kullanımı gerçekten çok kolay: Sürükle ve bırak özelliği metin kutularından videolara kadar her şeyi özelleştirebilmenizi sağlar, yani herkes Weebly’i kullanabilir (kodlama deneyimi olmasa bile).

Don’Bize inanmıyor musun? En son çıkanlardan bazılarını okuyun Weebly başarı hikayeleri.

Weebly nerede değil’o kadar iyi yapmak size tam yaratıcı kontrol vermektir. Şablonları şık ama basit, bu yüzden’şık sofistike sonra yeniden’Squarespace veya Wix gibi bir inşaatçı ile daha iyi.

Genel olarak, Weebly sağlam bir web sitesi oluşturucusudur. Şık, profesyonel bir site için minimum çabayla ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Sizin için gerçekten işe yarayan daha gelişmiş, kişiselleştirilmiş bir Weebly web sitesi için premium bir plan seçmenizi tavsiye etsek de, ücretsiz bir web sitesi de oluşturabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map