6 rzeczy, które musisz wiedzieć o kodzie Wix

kod wixWix Code to ekscytujący nowy produkt wprowadzony przez Wix i to’pomożemy Ci dostosować swoją stronę internetową bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.


Ciekawy?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym ekscytującym nowym wydaniu.

Budując witrynę Wix, czy kiedykolwiek spotkałeś się z jednym z poniższych scenariuszy…?

 • “Niektórzy twórcy stron internetowych wymagają ode mnie, aby budować każdą stronę produktu indywidualnie, w kółko. Mam ponad 50 produktów… WHO’mam na to czas??”
 • “Czy istnieje sposób automatycznego zbierania komentarzy lub recenzji użytkowników pozostawionych w mojej witrynie? Na przykład, bez konieczności robienia tego ręcznie? To zajmie wieczność!”
 • “Żałuję, że nie ma sposobu, aby ludzie mogli przesyłać mi informacje za pośrednictwem mojej witryny, które byłyby automatycznie gromadzone, sortowane i zarządzane – tak jak w bazie danych. mogę’t zrobić to z dowolnymi twórcami stron internetowych i nie’chcę zatrudnić programistę!”
 • “Potrzebuję czegoś więcej niż prostej witryny z kilkoma podstawowymi stronami. Muszę mieć możliwość gromadzenia informacji i przechowywania danych dla mnie. Wszystkie kreatory stron internetowych, które to umożliwiają, są bardzo trudne w użyciu. ja’w ogóle nie jestem techniczny!”

Co jeśli powiem ci, że Wix’rozwój nowego produktu Kod Wix może pomóc Ci osiągnąć wszystkie powyższe – i więcej – bez konieczności pisania jednego wiersza kodu?

Co jeśli powiem ci również, że Wix Code może pomóc Ci zaoszczędzić trzy z twoich najcenniejszych zasobów: Twój czas, pieniądze i wysiłek!?

Cóż, Wix Code został stworzony specjalnie po to, aby pomóc nie-technicznym i niekodującym twórcom stron internetowych takim jak ty i ja w tworzeniu stron internetowych, których nie chcielibyśmy’wcześniej były w stanie bez drogiej pomocy dedykowanego programisty.

Otwierając drzwi do zupełnie nowej areny tworzenia stron internetowych – wcześniej niedostępnej dla użytkowników Wix, którzy mogli być zastraszani przez zbyt techniczne brzmienie – Wix daje nam szansę, aby naprawdę popchnąć nasze strony internetowe, aby były jak najlepsze.

“Ale jakie korzyści przyniesie mi Wix Code??” Słyszę, że pytasz…

Cóż, jeśli ty’jestem równie ciekawy, jak odkryłem, w jaki sposób Wix Code poprawi wszystkie nasze strony internetowe’Wskakuj od razu!

ZARYS OGÓLNY

Kliknij następujące łącza, aby przeczytać określone sekcje:

 1. Co to jest kod Wix?
 2. Dlaczego Wix stworzył kod Wix?
 3. Kod Wix: Czy mogę go używać, nawet jeśli mogę’t Kod?
 4. Co możesz zrobić z kodem Wix?
 5. Do jakiego rodzaju stron internetowych przyda się kod Wix?
 6. Koszty kodu Wix
 7. Wniosek

1.Wix Code – co to jest?

Pozwolić’bądź z góry i zdobądź “techniczny” wyjaśnienie przede wszystkim z drogi.

Do wszystkich celów i celów, Wix Code jest nowym produktem opracowanym przez Wix, który dodaje bardziej zaawansowane funkcje do edytora Wix, umożliwiając szybkie i łatwe tworzenie opartych na danych, gotowych aplikacji internetowych.

Zaawansowana funkcjonalność? Dane napędzane? Aplikacje internetowe? Świetny. Ten opis jest naprawdę przydatny dla osób nietechnicznych, takich jak ja i ty, huh?!

Dobrze niech’poświęć chwilę, aby spojrzeć pod maską i dowiedzieć się, na czym tak naprawdę polega Wix Code.

W prostym angielskim, Kod Wix jest opracowaniem opracowanym przez Wix’Będę mógł włączyć się w twoim edytorze. Pozwala tworzyć i wykorzystywać ogromne bazy danych (tekst, obrazy itp.), Które są następnie używane do automatycznego zapełniania witryny i stron.

Wyobraź sobie na przykład, że prowadzisz firmę cateringową, w której sprzedajesz szeroki wybór pysznych smakołyków, które można zamówić online. W swoim biznesplanie ty’Zdecydowaliśmy, że dobrym pomysłem byłoby zaprezentowanie pysznych smakołyków na swojej stronie internetowej, aby przyciągnąć więcej klientów, zwiększyć sprzedaż i zwiększyć zarobki.

Teraz utworzenie strony dla każdego sprzedawanego produktu jest możliwe do zrobienia samemu, ale zapewnienie spójności projektu na każdej stronie będzie czasochłonne i bardzo trudne.’konsekwentnie może to powodować, że będziesz wyglądać nieprofesjonalnie.

Więc co robisz?

Cóż, możesz użyć Kodu Wix, aby utworzyć Kolekcję Bazy Danych – zasadniczo arkusz kalkulacyjny – wypełniony sprzedawanymi towarami wraz ze wszystkimi innymi istotnymi informacjami, takimi jak cena, opis, zdjęcia itp..

Następnie możesz utworzyć stronę internetową w edytorze Wix, która będzie działać jako szablon, a następnie poprosić bazę danych, aby użyła tego szablonu do utworzenia unikalna strona internetowa dla każdego sprzedawanego produktu.

Obrazy będą znajdować się w tym samym miejscu na każdej stronie. Tytuły będą w tym samym miejscu. Tekst na stronie będzie w tym samym miejscu. Wszystko w projekcie będzie identyczne – ale treść i adresy URL nie będą.

Oznacza to, że stworzysz dobroć wie, ile stron internetowych w ułamku czasu by to zrobił’wziąłem cię inaczej.

Nie tylko zaoszczędzisz absolutnie ogromną ilość czasu i wysiłku, ale także stworzysz dużą liczbę nowych możliwości sprzedaży i ruchu w swojej witrynie…Nie’które pomogą Ci znacznie rozwinąć działalność?

Ponieważ Wix Code pozwala ci to wszystko sam stworzyć, najlepsze jest to wygrałeś’Trzeba nawet opróżnić swoje oszczędności życiowe, aby zatrudnić guru kodowego, który może jeszcze bardziej cię dezorientować. Jak ci to brzmi? Na pewno brzmi dla mnie całkiem nieźle.

Teraz możesz nie korzystać z każdej funkcji Wix Code natychmiast, ale wkrótce będziesz mieć możliwość korzystania z nich w razie potrzeby – to’ekscytująca część.

Wypróbuj teraz kod Wix

2.Dlaczego Wix Made Wix Code??

Ze wszystkich twórców stron I’używane przez lata, ja’zawsze byłem pod wrażeniem Wix’zdolność do innowacji i wprowadzania zmieniających gry pomysłów na coś, co w innym przypadku mogłoby być dość statycznym rynkiem.

Moja ulubiona innowacja Wix’s był Wix ADI, świat’pierwsze narzędzie do tworzenia stron internetowych oparte na sztucznej inteligencji, dzięki czemu strona internetowa jest łatwiejsza niż łatwa dzięki inteligencji strony Wix projektującej sztuczną inteligencję.

Jednak z wielką pokusą mogę powiedzieć, że uważam, że Wix Code może być moim ulubionym produktem opracowanym przez Wix od dłuższego czasu…jeśli nie kiedykolwiek!

Samo myślenie o wszystkich możliwościach oferowanych przez Wix Code naprawdę sprawia, że ​​ten rozwój jest gongiem w Wix’misja pomocy w stworzeniu najlepszej możliwej strony internetowej.

Jeśli myślisz o swoich ulubionych projektach witryn, to większość z nich będzie obsługiwana przez bazy danych i przynajmniej częściowo utworzona przez profesjonalnego programistę’pomoc – co oznaczało, że nie mogłeś’t utwórz coś tak technicznego w bieżącym edytorze Wix.

Ale dzięki Wix Code szczerze wydaje się, że Wix podejmuje świadomy wysiłek, aby pomóc użytkownikom zaoferować użytkownikom takie same możliwości przeglądania stron internetowych, jakie mogą znaleźć na specjalnie zaprojektowanej stronie lub zbudowanej od podstaw przez profesjonalnego projektanta.

A najlepsze jest to, że większość funkcji Wix Code nie wymaga żadnej wiedzy technicznej ani programowania.

Właśnie dlatego Wix stworzył Wix Code – chcą, aby strony internetowe tworzone w Wix były jednymi z najlepszych stron w Internecie i wyrównują szanse, aby pomóc Ci je stworzyć. Wix Code naprawdę oferuje taką możliwość ‘twórz bez ograniczeń’.

3.Wix Code: Czy mogę go używać, nawet jeśli mogę’t Kod?

Prawdopodobnie jest to punkt, który najbardziej Cię dotyczy – w końcu, z korzyściami oferowanymi przez Wix Code, byłoby bardzo frustrujące, gdybyś nie mógł’używaj go do ulepszania swojej witryny.

Cóż, tam’nie trzeba się bać!

W typowy sposób Wix, kod Wix został opracowany specjalnie dla osób nietechnicznych i niekodujących (takich jak ja, a może nawet ty). ja’przetestowaliśmy nawet Kod Wix, aby zobaczyć, co to jest’i mogę potwierdzić, że jest intuicyjny w obsłudze, łatwy do pobrania i bezproblemowo wpasowuje się w istniejący interfejs edytora Wix – co jest bardzo uspokajające.

Wiele funkcji korzysta z kolekcji baz danych, co jest fantazyjnym sposobem powiedzenia ‘arkusze informacyjne’, które ręcznie wprowadzasz do systemu Wix Code. Informacje te są następnie wykorzystywane do generowania dowolnych formularzy, od niestandardowych formularzy po setki podobnych – ale różnych – stron internetowych. To naprawdę takie proste.

Na przykład, jeśli prowadzę stronę internetową, której używałem do promowania i sprzedaży moich dzieł, mógłbym stworzyć bazę danych z kolumnami zatytułowanymi:

 • ‘Zdjęcie malarstwa’
 • ‘Nazwa malarstwa’
 • ‘Opis grafiki’
 • ‘Użyte materiały’
 • ‘Cena £’

Następnie wpisałbym odpowiednie informacje w każdej kolumnie, a każdy wiersz działał jako pojedyncza lista:

 • ‘Zdjęcie malarstwa’
 • ‘Słoneczny dzień na plaży’
 • ‘Scena krajobrazowa laguny Malibu namalowana w słoneczny poranek w sierpniu’
 • ‘Farby olejne i kredy’
 • ‘120,00 $’

Po zakończeniu gromadzenia bazy danych, a arkusz kalkulacyjny zawiera wszystkie potrzebne mi informacje, mogę następnie zaprojektować stronę szablonu w edytorze Wix w dokładnie taki sam sposób, jak w przypadku każdej innej strony. ja’d dodaj pole obrazu dla grafiki i pola tekstowe dla informacji o grafice i ceny itp.

Gdy już jestem zadowolony z projektu szablonu, przeciągam kolekcję baz danych do edytora, gdzie znajduje się ona na stronie jako mała ikona – niewidoczna na twojej stronie internetowej, ale widoczna w edytorze.

ja’d następnie trzeba ‘połączyć’ moja baza danych Zbiór informacji o dziełach dla różnych elementów na stronie. Te ‘znajomości’ lub ‘spinki do mankietów’ ponoszą ważną odpowiedzialność za poinformowanie strony internetowej, które informacje z Kolekcji bazy danych należy wykorzystać do zapełnienia każdego elementu na stronie:

 • Blok obrazów -> połączone z kolumną A (‘Zdjęcie malarstwa’)
 • Pole tekstowe 1 -> połączone z kolumną B (‘Nazwa malarstwa’)
 • Pole tekstowe 2 -> połączone z kolumną C (‘Opis grafiki’)
 • Pole tekstowe 3 -> połączone z kolumną D (‘Użyte materiały’)
 • Pole tekstowe 4 -> połączone z kolumną E (‘Cena £’)

Liczba wierszy, które masz w arkuszu kalkulacyjnym kolekcji bazy danych, określi, ile unikalnych stron internetowych zostanie wygenerowanych’jestem zadowolony z tego, jak wszystko wygląda.

Że’ma rację – wypełniasz jeden arkusz kalkulacyjny i projektujesz pojedynczy szablon strony internetowej, a następnie Wix Code utworzy unikalną stronę internetową dla każdego wiersza w tabeli.

To naprawdę jest tak bezbolesne i łatwe.

Oznacza to, że każdy produkt będzie miał własną unikalną stronę internetową zawierającą informacje, które wprowadziliśmy do tabeli bazy danych. Każda z tych stron będzie miała unikalną treść i unikalny adres URL, ale będzie wyglądać prawie identycznie, z wyjątkiem treści – Te dynamiczne szablony pozwolą Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, który możesz poświęcić na ulepszanie swojej witryny na inne sposoby lub poświęcanie swojej firmie.

Jeśli ty’wciąż nie jestem w 100% przekonany i czuję się trochę zaniepokojony techniczną stroną rzeczy, a następnie mogę potwierdzić, że Wix opracowuje szeroką gamę materiałów pomocniczych, aby pomóc Ci zmartwić się i przyspieszyć.

W literaturze przedmiotu znajdują się:

 • Dedykowane forum wsparcia dla kodu Wix
 • Szeroko zakrojone przewodniki i samouczki
 • Filmy z YouTube przedstawiające sposób korzystania z funkcji
 • Zbiór przykładowych przykładów Wix Code, z którymi możesz eksperymentować i bawić się

Że’tam jest duża pomoc i wsparcie! Wiem, że z pewnością pomogło mi to po pierwszym spojrzeniu na mnie i Wix Code’na pewno to’Pomogę ci rozwiązać wszelkie twoje obawy.

Tak czy inaczej, czy możesz kodować, czy nie, Wix Code jest nie ma się czego bać. To’zostały opracowane, aby pomóc Ci stworzyć większą i lepszą stronę internetową bez żadnych problemów. Pragnę tylko, żeby istniało, kiedy te lata temu zacząłem używać kreatorów stron internetowych!

Pobierz teraz kod Wix dla swojej witryny
przykłady kodu wixWix Code pomaga tworzyć niestandardowe interakcje, dzięki którym Twoja witryna jest bardziej profesjonalna i pozwala użytkownikom przeglądać dłużej.

4.Co możesz zrobić z kodem Wix?

Uwierz mi, ja’bardzo chciałbym powiedzieć ‘co może’robisz z Wix Code?!’ – ale ja nie’Sądzę, że to w ogóle przyniosłoby korzyść dla produktu lub Wix.

Jak omówiłem w powyższych przykładach, dzięki temu “bez kodu” zdolności kodowania Wix Code ma szeroki zakres zastosowań – z których wielu nie mam’Nawet się wypróbowałem. Więc raczej niż ja, uruchamiając inny scenariusz, pozwól’Zamiast tego rzuć okiem na kluczowe funkcje Wix Code i ich znaczenie dla Twojej firmy.

Korzystając z kodu Wix, będziesz mógł używać takich rzeczy jak:

Kolekcje baz danych

W prostym języku angielskim Zbiór baz danych to arkusz kalkulacyjny zawierający informacje i nośniki, w tym obrazy i tekst, których platforma Wix może używać do generowania treści w witrynie.

Kolekcje baz danych są fundamentem doświadczenia w Wix Code a ty’Szybko przekonam się, jak są one przydatne, gdy używasz jednego arkusza kalkulacyjnego do utworzenia automatycznie generowanego indeksu z wyciągniętymi polecanymi stronami lub produktami, które prowadzą do stron automatycznie utworzonych dla każdego z nich.

kolekcja bazy danych kodów wixArkusze kalkulacyjne kolekcji baz danych są łatwe do wypełnienia i mogą pomóc w tworzeniu setek unikalnych stron internetowych za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Dynamiczne szablony stron

Tak jak w przykładach na górze strony, Dynamiczne szablony stron pozwolą Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku.

Po utworzeniu arkusza kalkulacyjnego kolekcji baz danych możesz utworzyć pojedynczą stronę internetową w edytorze Wix, połączyć każdą część z odpowiednią kolumną w arkuszu kalkulacyjnym kolekcji baz danych, a następnie pozwolić Wix utworzyć stronę dla każdego wiersza w tabeli. Każdy oparty na tym samym szablonie, ale przyciągający unikalną treść.

To’jest to przełomowy rozwój i bardzo ucieszy wielu twórców stron internetowych!

dynamiczne strony wix codeZmień szablon pustej strony w bogatą, angażującą stronę, której możesz użyć do szybkiego wyróżnienia najlepszych treści lub produktów.

Niestandardowe formularze wprowadzania przez użytkownika

Czy kiedykolwiek chciałeś zbierać informacje od użytkowników, takie jak recenzje lub opinie, a może Ty’chcieliśmy, aby przesłali Ci coś, na przykład treści do galerii lub konkursu?

Kod Wix ułatwia gromadzenie tych informacji. To’to ta sama zasada, co generowanie treści na stronie lub dynamicznych stron szablonów, z wyjątkiem tego przypadku’Utworzę pustą kolekcję bazy danych, a następnie w edytorze ciebie’Zaprojektuję pusty formularz, połącz pola tekstowe z odpowiednimi pustymi kolumnami w arkuszu kalkulacyjnym, ustaw tryb na ‘pisać’ zamiast ‘czytać’ i voila, użytkownicy mogą teraz pisać w tych pustych polach tekstowych!

Po kliknięciu opcji Prześlij ich odpowiedzi zostaną automatycznie dodane do pustej tabeli. Bardzo łatwe gromadzenie informacji i danych w celu poprawy wiedzy i zadowolenia klientów.

niestandardowy formularz kodu wixTworzenie niestandardowych formularzy to świetny sposób na zebranie więcej informacji od użytkowników, których możesz użyć do ulepszenia swojej witryny

Niestandardowe interakcje

Wix Code pozwala także dodawać prosty javascript do twoich stron internetowych (który jest językiem komputerowym używanym do tworzenia akcji na stronie internetowej) i dodawać niestandardowe zachowania strony, jak reaguje twoja strona, kiedy ludzie z niej korzystają.

Oznacza to, że możesz dodać małą animację, aby zainteresować użytkowników podczas ładowania strony, lub możesz skonfigurować różne działania w zależności od tego, jak ludzie odpowiedzą na formularz’zrobiłem.

Może chcesz pokazać zdjęcia tej samej lokalizacji pod różnymi kątami i zamiast pokazu slajdów lub galerii chcesz użyć czegoś bardziej inteligentnego i dynamicznego – dzięki Wix Code możesz stworzyć przycisk, który po kliknięciu zmienia zdjęcie na stronie do następnego z serii.

Pomaga to uczynić twoją stronę bardziej interaktywną i angażującą użytkowników.

Pszczoła

ZA…P .. co ?! ty’Racja, pomogłoby, gdybyś wiedział, co to był interfejs API! Tak, interfejs API – lub ‘Interfejs programu aplikacyjnego’ – jest rodzajem języka JavaScript, który informuje różne oprogramowanie, w jaki sposób powinny ze sobą współdziałać.

Oznacza to, że będziesz w stanie bezproblemowo zintegrować o wiele więcej wtyczek 3 – takich jak Facebook, Vimeo lub dowolna liczba innych – ze swoją witryną.

Teraz, szczerze mówiąc, ta funkcja integracji API jest najbardziej wymagającym technicznie obszarem kodu Wix, ponieważ będziesz potrzebować istniejącej praktycznej znajomości Javascript, aby naprawdę czerpać z niego jak najwięcej.

Ale to’nie oznacza to, że przy odrobinie badań online nie powinieneś’być w stanie poradzić sobie z integracją API, w rzeczywistości ja’d zasugerować spojrzenie na Wix’własne zasoby na ten temat, ponieważ pomogą one w pełni wykorzystać tę bardzo przydatną funkcję.

Nie jesteś jeszcze w pełni zadowolony? Cóż, możesz dowiedzieć się więcej w poniższym filmie wprowadzającym do kodu Wix…

Zaoszczędź czas i pieniądze dzięki Wix Code już dziś

5. Do jakiego rodzaju stron internetowych będzie użyteczny kod Wix?

Świat naprawdę jest twoją ostrygą, gdy używasz Wix Code.

Jeśli poświęcisz trochę czasu na obejrzenie niektórych samouczków i zapoznanie się z jego możliwościami, naprawdę będziesz w stanie stworzyć naprawdę wyjątkową stronę internetową, która nie przypomina niczego, co możesz obecnie zbudować.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w branży spożywczej i chcesz zaprezentować menu, przepisy kulinarne lub towary do kupienia…

Lub pracujesz dla galerii sztuki i chcesz zaakceptować zgłoszenia sztuki…

A może chcesz zaakceptować rezerwację na łóżko & Śniadanie przez twoją stronę internetową…

A może pracujesz w edukacji i chcesz promować kursy oferowane przez szkołę lub college…Kod Wix może ci w tym pomóc.

Ale to’Nie można powiedzieć, że kod Wix jest ograniczony tylko do kilku nisz i zainteresowań. Wix Code jest wszechstronnym dodatkiem do edytora Wix i może otworzyć twoją stronę internetową na wiele nowych możliwości i funkcji projektowych – wystarczy wyobraźnia i dążenie do ich przejrzenia i osiągnięcia.

“Po użyciu Wix Code Beta naprawdę wierzę, że ten rozwój produktu otworzy wiele drzwi dla użytkowników Wix, szczególnie tych, którzy pracują na stronach e-commerce.”

Łatwe w użyciu bazy danych znacznie ułatwiają tworzenie list i magazynowanie produktów, a dynamiczne szablony stron pomagają szybko tworzyć unikalne strony dla każdego produktu, jednocześnie automatycznie aktualizując listy w setkach produktów z kilkoma prostymi poprawkami w edytorze Wix.

Podobnie jak kod Wix dla ciebie i twojej strony internetowej?

Jeśli chcesz pracować wydajniej, oszczędzać czas i wysiłek, tworzyć bardziej unikalne treści dla swojej witryny, oszczędzać pieniądze, NIE zatrudniając programisty, i zyskać możliwość tworzenia bez ograniczeń, to tak, Wix Code jest dla Ciebie.

W Wix Code widzę ogromny potencjał, ale musisz poświęcić trochę czasu, aby zapoznać się z platformą i zrozumieć, jak ona działa.

Że’dlatego polecam obejrzenie lub przeczytanie jednego lub dwóch samouczków na stronie Wix przed wskoczeniem’Pomożę ci szybko zrozumieć, jak najlepiej korzystać z Wix Code, co możesz z nim zrobić i na pewno warto zainwestować czas.

6. Koszty kodu wix

Jeśli masz subskrypcję premium do Wix, dobrą wiadomością jest to, że Wix Code wygrał’kosztowało cię ani grosza!

Kiedy zostanie on ostatecznie udostępniony całej społeczności, Kod Wix będzie kolejnym narzędziem w twoim arsenale objętym abonamentem Wix Premium. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć go w edytorze Wix i ty’dobrze iść.

Wnioski

Okazało się, że ten artykuł jest pomocny?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me