Jak korzystać z Wix

jak korzystać z obrazu wyróżnionego w artykule wixJak stworzyć świecącą stronę internetową Wix

Wix to świat’najpopularniejsza platforma do projektowania stron internetowych. Obsługuje ponad 110 milionów ludzi w 190 krajach, z 45 000 nowych rejestracji każdego dnia. Chcesz do nich dołączyć? Nasz przewodnik krok po kroku pokaże ci, jak korzystać z Wix i jak łatwo jest zacząć. Więc jeśli ty’Zastanawiam się, jak stworzyć stronę internetową Wix’Zrobię wrażenie na każdym odwiedzającym’całkowicie wykonalne – jako edytor stron z funkcją przeciągnij i upuść, Wix jest bardzo łatwy do nauczenia się i obsługi.


Więc Wix jest popularny, to jasne. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2006 r., To’s przekształcił tajemniczego dzieciaka, który był projektantem stron internetowych, w najbardziej lubianego ucznia w kampusie. Ale jak? Prosty – Wix sprawił, że projektowanie stron internetowych jest szybkie, łatwe i przyjemne dla wszystkich.

Rozwój Wix pozwolił także firmom zaoszczędzić tysiące dolarów na projektantach stron internetowych. I wszyscy kochają coś, co oni’stworzyłem, prawda? Tak jak twoja szafa IKEA.

Dlaczego więc, w Expert Kreatora stron, uwielbiamy Wix? To’jest elastyczny i łatwy w użyciu. Funkcja przeciągnij i upuść jest płynna, możesz łatwo dostosowywać multimedia i masz dostęp do setek przydatnych aplikacji.

I to’nie tylko my tak uważamy. Mamy ludzi takich jak ty, którzy również testują Wix. Podczas naszych testów jeden użytkownik powiedział:

To’jest naprawdę łatwy w użyciu, nawet dla osób bez umiejętności projektowania.”

Wix Wix wyszedł na czoło w naszych testach i badaniach wśród użytkowników jako najlepszy wszechstronny kreator stron internetowych, z wysoką wydajnością w każdej kategorii:

Czy istnieje więcej niż jeden sposób na stworzenie strony internetowej na Wix?

Projektowanie strony internetowej za pomocą Wix można wykonać na dwa sposoby.

porównanie obok siebie wix adi i edytor wix

Wix Editor to standardowy kreator stron internetowych, który znamy i kochamy. Na początek wybierasz spośród ponad 500 szablonów. Kiedyś ty’po wybraniu idealnego obszaru roboczego możesz przeciągać i upuszczać różne elementy tekstu i obrazu, aby je dostosować. Najlepszą funkcją edytora Wix jest obszerne menu opcji do zabawy.

menu edytora wixMenu w edytorze Wix jest łatwe w nawigacji i zapewnia mnóstwo opcji dostosowywania.

Dla kogo jest więc edytor Wix? Wix Editor pozwala stworzyć piękną stronę internetową w ciągu kilku godzin. To czyni go idealnym dla użytkowników takich jak:

 • Mały biznes
 • Restauracje
 • Sklepy online
 • Blogerzy
 • Fotografowie

Druga opcja Wix jest pierwszą tego rodzaju: Wix ADI (Artificial Design Intelligence). Korzystając z zaawansowanej technologii, automatycznie tworzy wspaniałe strony internetowe. Oto, jak zbudować stronę internetową Wix bez pracy z twojej strony.

Jak działa Wix ADI? Podaj tylko podstawowe informacje, takie jak typ firmy, dane kontaktowe i obecność online, a resztę zrobi. Po wygenerowaniu witryny możesz nawet wprowadzić niewielkie zmiany w projekcie, które odpowiadają Twoim upodobaniom.

pytania wstępne wix adiWystarczy odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących swojej witryny, a Wix ADI stworzy dla Ciebie imponujące.

Biorąc pod uwagę łatwość użycia i imponujące prędkości projektowania, Wix ADI jest najlepszy do:

 • Użytkownicy mniej obeznani z technologią
 • Zajęty właścicieli firm
 • Blogerzy ograniczeni czasowo

Z Wix ADI ty’Za kilka minut będę mieć specjalnie przygotowaną stronę internetową. Niesamowite, nie’to? Ale z taką prostotą wiąże się mniejsza elastyczność. Możesz’t płynnie przeciągaj i upuszczaj elementy, takie jak obrazy, filmy i aplikacje, takie jak Wix Editor. ty’są bardziej ograniczone.

Ale którekolwiek narzędzie wybierzesz, ty’Szybko i łatwo zbuduję piękną stronę internetową. Mogą’decydujesz, który jest dla Ciebie? Cóż, my’stworzyliśmy poradnik Wix dla każdego narzędzia, który pokazuje, jak stworzyć witrynę dla obolałych oczu (przepraszam, nie mogłem’t resist).

Chcieć wiedzieć więcej? Przeczytaj nasze porównanie Wix i Wix ADI tutaj.

Jak korzystać z edytora Wix

Aby uprościć sprawę, my’podzieliłem proces edytora Wix na 12 kroków:

 1. Zapisz się
 2. Wybierz szablon
 3. Zaktualizuj tekst i obrazy
 4. Spersonalizuj tło
 5. Dodaj strony / nawigację w witrynie
 6. Dodaj aplikacje
 7. Załóż blog
 8. Dodaj sklep internetowy
 9. Zoptymalizuj pod kątem wyszukiwarek
 10. Spraw, by dobrze wyglądał na urządzeniach mobilnych
 11. Wybierz nazwę domeny
 12. Publikować

Krok 1: Zarejestruj się

Jeśli ty’Porównaliśmy najlepszych twórców stron internetowych i doszliśmy do wniosku, że Wix jest dla Ciebie, więc wiele z twoich prac jest już zrobionych. Ale tam’jest jeszcze jedna decyzja do podjęcia, zanim Wix wykona resztę ciężkiego podnoszenia: musisz wybrać plan cenowy.

Wix oferuje osiem planów cenowych, więc możesz zacząć od kilku różnych miejsc. Podobnie jak w przypadku wszystkich subskrypcji, im więcej płacisz, tym więcej masz funkcji. Możesz także wybrać bezpłatny abonament, ale Ty’Będę musiał poświęcić profesjonalną nazwę domeny i zająć się reklamami na stronie, które nadają stronom bardziej amatorski wygląd.

Polecamy plany Premium – oni’są niedrogie i otwierają więcej możliwości biznesowych.

Plany Wix Premium to:

 1. Abonament kombinowany: 17 USD / miesiąc (13 USD / miesiąc płatny rocznie)
 2. Nieograniczony abonament: 22 USD miesięcznie (17 USD miesięcznie płatne rocznie)
 3. Plan Pro: 27 USD / miesiąc (22 USD / miesiąc wypłacany rocznie)
 4. Abonament VIP: 47 USD / miesiąc (39 USD / miesiąc wypłacany rocznie)
 5. Biznesowy abonament podstawowy: 28 USD / miesiąc (23 USD / miesiąc płatny rocznie)
 6. Abonament Business Unlimited: 33 USD / miesiąc (27 USD / miesiąc płatny rocznie)
 7. Biznesowy plan VIP: 56 USD / miesiąc (49 USD / miesiąc wypłacany rocznie)
 8. Abonament korporacyjny: 750 USD / miesiąc (500 USD / miesiąc wypłacany rocznie)

Polecamy plan Combo dla małych firm. To’jest wolny od reklam, ma spersonalizowaną nazwę domeny na jeden rok i zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla większości potrzeb witryny. To’są również w bardzo przystępnej cenie.

Jeśli ty’przy ponownym uruchomieniu sklepu internetowego opcja Business Unlimited pozwala – zgadłeś – nieograniczoną liczbę produktów. Jednak w przypadku większych sklepów internetowych plan VIP jest najlepszy, ponieważ oferuje obsługę klienta o najwyższym priorytecie.

Przeczytaj nasz podział Wix’plany cenowe tutaj.

Krok 2: Wybierz szablon

Aby rozpocząć, wybierz Utwórz nową witrynę z menu rozwijanego w prawym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego. Po kliknięciu Wix zapyta, jaki typ strony internetowej chcesz. Istnieją opcje dla wszystkich, od sklepów internetowych po osobiste portfele.

Na podstawie twojego wyboru ty’Zostaniesz przeniesiony na stronę odpowiednich szablonów do wyboru – a jeśli chodzi o szablony Wix, ty’ponownie zepsute do wyboru. W sumie jest ponad 500 szablonów, więc jeśli twój wymarzony szablon nie jest’W wybranej kategorii zawsze możesz użyć paska wyszukiwania, aby znaleźć więcej.

strona główna edytora wixWix pasuje każdemu użytkownikowi witryny

Wykorzystaj w pełni swój projekt Wix dzięki naszej recenzji szablonów Wix.

szablony edytora wixWix ma ponad 500 szablonów do wyboru

Jedynym minusem tego wyboru jest to, że po wybraniu szablonu możesz’zmień to. ty’Dlatego chcę cię upewnić’jesteś zadowolony z wybranego szablonu, ale nie’martw się – Wix’Elastyczne funkcje edycji ułatwiają urozmaicenie dowolnego projektu zrobić wybierz w dowolnym momencie.

Krok 3: Zaktualizuj tekst i obrazy

W tym momencie ty’Zobaczę stronę podglądu wybranego szablonu. Tutaj możesz się bawić dzięki prostym, ale genialnym funkcjom edycji, takim jak przeciąganie i upuszczanie oraz pola tekstowe.

Aby uzyskać szczegółową pomoc, sprawdź ten film na temat budowania z Wix:

Grać

Najpierw ty’Chcę zaktualizować dane firmy, portfolio lub bloga. Po prostu kliknij tekst, który chcesz zmienić, a następnie przepisz go’to takie proste. Możesz także zmienić rozmiar i kolor czcionki oraz ulubione czcionki kroju kursywa i pogrubienie są również dostępne dla dodatkowej zabawy opartej na czcionkach.

edytor pól tekstowych wixEdycja tekstu w Wix jest łatwa

Jeśli szablon zawiera obrazy, można je również zmienić. To właśnie sprawia, że ​​Wix jest najlepszy – możesz naprawdę dostosować witrynę do swoich potrzeb za jednym kliknięciem. Don’lubisz obraz? Kliknij i przełącz na coś dla siebie zrobić lubić. Może to być zapisane zdjęcie z Twojej firmy lub jedno z Wix’Darmowe zdjęcia – tu jest mnóstwo możliwości projektowania.

Krok 4: Spersonalizuj tło

Jeśli nie ma małych zdjęć’wystarczy zmienić tło szablonu. Na lewym pasku bocznym znajduje się a ‘tło’ przycisk, za pomocą którego możesz łatwo klikać i zmieniać.

Zalecamy dodanie wideo do tła – oni’Staliśmy się jednym z najpopularniejszych trendów UX (User Experience) w 2019 roku i wzbudzą większe zainteresowanie. W rzeczywistości 85% amerykańskiej publiczności ogląda filmy online!

Przeczytaj nasz artykuł na temat najlepsze trendy UX.

Kiedy edytujesz tło swojej strony Wix – lub jakiejkolwiek innej części, jeśli o to chodzi – ty’Mam dwa paski narzędzi do pracy: jeden po prawej stronie ekranu i jeden po lewej stronie.

Pasek narzędzi po lewej stronie służy do dodawania dodatków do witryny, takich jak tła, więcej stron, obrazów, a nawet aplikacji (my’Wyjaśnię aplikacje w kroku 7!).

Kiedyś ty’zawarliśmy wszystko, czego chcesz, możesz użyć prawego paska narzędzi, aby powielić, obrócić lub usunąć różne nowe dodatki.

Możesz także popadać w nieuczciwość i mieszać swoje dodatki za pomocą przeciągania i upuszczania, używając kropkowanych linii, aby pomóc w symetrii (jeśli to’s twój styl).

Krok 5: Dodaj strony

Kiedyś ty’Stworzyliśmy oszałamiającą stronę główną, jest kilka innych stron, które należy dodać, aby upewnić się, że witryna zawiera wszystko, czego szukają użytkownicy. Na przykład pamiętaj, aby dołączyć “O” strona i a “Skontaktuj się z nami” strona.

My’przygotowaliśmy przydatny przewodnik na temat pisania “O nas” strona.

Aby dodać stronę do witryny za pomocą Wix Editor, kliknij strzałkę w dół obok bieżącej strony u góry edytora, a następnie kliknij “Zarządzaj stronami.”

przykład menu witryny wix

Z wynikowego menu ty’Będę mógł dodawać strony i dostosowywać je do różnych celów.

Krok 6: Dodaj aplikacje

W tym momencie ty’dostosowałem twoją stronę’s szablon i dodano kilka stałych obrazów i stron. Ale jeśli twoja strona nadal wydaje się trochę prosta, to tam’nie trzeba się martwić – dodanie ekscytujących dzwonków i gwizdków jest o wiele łatwiejsze, niż się wydaje. Wix’W App Market znajduje się ponad 250 niesamowitych aplikacji do ulepszenia Twojej witryny, które obejmują wszystko, od zamówień w restauracji po interaktywne quizy. Aplikacje don’po prostu wyglądają świetnie – zapewniają one również Twojej stronie nowoczesny interfejs niezbędny do utrzymania konkurencyjności.

rynek aplikacji wixRynek aplikacji Wix ma ponad 250 opcji

Zapoznaj się z wirtualną wędrówką po rynku i wybierz ulubione. Każda aplikacja ma podgląd miniatury z ikoną ‘Wolny’ lub ‘Premia’ opcja ceny (lub obie). A co najważniejsze, w przeciwieństwie do większości rynków, wygrałeś’trzeba się targować o ceny.

Chcesz wiedzieć więcej o Wix App Marketplace? My’przejrzałem to!

Krok 7: załóż blog

Trzymaj odbiorców na bieżąco dzięki profesjonalnie wyglądającej stronie bloga, w pełni zintegrowanej z witryną. Nowy blog Wix można znaleźć, klikając kształt pióra ‘Rozpocznij blogowanie’ przycisk, który można znaleźć na dole menu konstruktora.

menu blogu wixIntegracja bloga Wix to pestka

Aby wybrać aplikacje do blogowania, wyszukaj ‘Dodaj aplikacje’ przycisk w tym samym menu. Masz do wyboru aplikacje blogowe, ale zalecamy Wix Blog ze względu na łatwość użycia i elegancki wygląd.

Sama aplikacja jest również łatwa w zarządzaniu. Kliknij ten sam przycisk w kształcie pióra ‘Dodaj elementy bloga’ aby wprowadzić przydatne funkcje, takie jak kanał na Instagramie, wydarzenia lub przycisk RSS (Really Simple Syndication) służący do udostępniania treści online.

Początkujący’Przewodnik po rozpoczynaniu blogu

Krok 8: Dodaj sklep internetowy

Jeśli ty’d. Twoja witryna może funkcjonować jako sklep internetowy, a następnie Ty’dokonaliśmy dobrego wyboru za pomocą Wix. W rzeczywistości my’oceniliśmy to jako najlepszy kreator stron internetowych dla małych firm.

Klikając “+” ikona w menu po lewej stronie’Zostanie wyświetlona lista dodatków do Twojej witryny. Na tej liście kliknij “Sklep,” a ty’Zobaczę następujące menu:

Funkcje sklepu internetowego wix

Odtąd Wix automatycznie skonfiguruje dla Ciebie funkcje e-commerce w Twojej witrynie, w tym galerie produktów, wiele metod płatności i zarządzanie zapasami.

Strona powitalna sklepów wix

Wix’Funkcje e-commerce pozwalają usiąść wygodnie i zacząć sprzedawać w mgnieniu oka.

Przeczytaj naszą recenzję e-commerce Wix, aby uzyskać więcej szczegółów

Wskazówki i porady znajdziesz w naszym przewodniku sprzedaży online

Krok 9: Optymalizuj pod kątem wyszukiwarek

Wix Editor ułatwia pracę z witryną’Możliwości SEO (Search Engine Optimization). Po lewej stronie edytora witryny możesz kliknąć “Menu i strony,” następnie kliknij elipsy obok dowolnej strony, aby wyświetlić tę listę opcji:

nawigacja ustawień wix seo

Następnie kliknij “SEO Google” aby dostać się do tego pola:

ustawienia strony wix seo

Tutaj ty’ponownie sprawuję kontrolę nad całą Twoją witryną’podstawowe funkcje SEO, od słów kluczowych, za pomocą których otagujesz stronę, do opisu witryny, który pojawi się na stronach SERP (strony wyników wyszukiwania) – wszystkie z łatwością możesz edytować.

Krok 10: Spraw, aby wyglądał dobrze na urządzeniach mobilnych

Kluczem do sukcesu jest upewnienie się, że mobilna wersja witryny wygląda świetnie, ponieważ mobilność prawie przejmuje świat – w dzisiejszych czasach 40% osób szuka tylko na smartfonie.

Na szczęście dzięki Wix Editor optymalizacja mobilna jest taka jak łatwy jak to jest ważny. Aby rozpocząć, najedź kursorem myszy na ekran pulpitu w górnej części edytora.

opcja edytora wix widoku mobilnego

Następnie kliknij ikonę telefonu komórkowego, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać Twoja witryna po wyświetleniu na ekranie telefonu.

Szanse są, Wix zadbał o widok mobilny, a Twoja strona już wygląda niesamowicie w tym formacie. Nadal możesz jednak wprowadzić tyle zmian, ile chcesz – i wszelkie zmiany wprowadzone w widoku mobilnym nie wpłynąć na wersję witryny na komputery.

Krok 11: Wybierz nazwę domeny

Zanim opublikujesz swoją stronę Wix, ty’Będę musiał ustawić nazwę twojej domeny (Wix poprosi cię o to po kliknięciu “Publikować”).

Jeśli ty’ponownie używam Wix’darmowy plan, a potem wygrałeś’być w stanie używać zwykłej nazwy domeny, takiej jak “www.mysite.com” lub “www.mysite.net” (domeny takie jak ta pochodzą z Wix’płatne plany). Zamiast tego twoja strona będzie miała format www.twoja.nazwa_witryny / twoja strona, co wystarczy, aby ją uruchomić. Ale jeśli ty’jeśli chcesz uzyskać bardziej profesjonalny wygląd, zalecamy uaktualnienie do płatnego planu, aby zabezpieczyć bardziej dopracowaną domenę!

Krok 12: Opublikuj!

Do tej pory witryna edytora Wix będzie gotowa do pracy. W trakcie procesu edycji Wix możesz wyświetlić podgląd swojego dzieła za pomocą przycisku w prawym górnym rogu. Kiedyś ty’jesteś zadowolony, po prostu kliknij ‘Publikować’ obok opcji Podgląd i… to’na żywo!

Zawsze możesz edytować swoją stronę Wix po opublikowaniu, więc don’czuję się tak’jest stałym zaangażowaniem w zmiany, które Ty’zrobiłem. Po prostu otwórz swoją stronę’s pulpit nawigacyjny, kliknij “Zarządzaj witryną,” następnie “Edytuj witrynę,” i gotowe. Aby ponownie opublikować, po prostu kliknij ‘Publikować’ ponownie w prawym górnym rogu.

Podsumowanie edytora Wix

Gotowy do startu? Najpierw pozwól’s podsumuj kroki korzystania z Wix Editor:

 1. Wybierz plan cenowy
 2. Zdecyduj, jakiego rodzaju witryny potrzebujesz
 3. Wybierz szablon
 4. Edytuj pola tekstowe i menu nawigacyjne
 5. Dostosuj tło
 6. Przeciągnij i upuść elementy
 7. Dodaj aplikacje
 8. Sprawdź, czy działają funkcje mobilne i SEO
 9. Zapowiedź
 10. Publikować

Tam’z tego powodu Wix jest naszym najwyżej ocenianym twórcą stron internetowych (zobacz naszą tabelę porównawczą). To’jest łatwy, przyjemny i pozwala przejąć kontrolę. Wykonaj następujące kroki, aby uzyskać stronę internetową, którą Ty’jestem dumny – bez bólu głowy, którego mogłeś się spodziewać.

Jak korzystać z Wix ADI

Wix ADI (Artificial Design Intelligence) znacznie ułatwił projektowanie stron internetowych. ty’ponownie zadałem kilka pytań, a następnie dostałem oszałamiającą stronę internetową, właśnie tak. Jakby Wix nie mógł’łatwiej, prawda?

Przeczytaj więcej o sztucznej inteligencji i przyszłości projektowania stron internetowych

Podczas gdy Wix Editor jest prosty, Wix ADI jest przeznaczony dla użytkowników mniej zaawansowanych technologicznie lub dla tych, którzy po prostu nie chcą’mam czas na stworzenie strony internetowej od zera. Więc jeśli ty’Jeśli jesteś zajęty żonglowaniem fakturami i połączeniami telefonicznymi, dzięki Wix ADI strona internetowa Wix może być Twoja w zaledwie 8 prostych krokach:

 1. Zaczynaj
 2. Dodać funkcje
 3. Wprowadź swoje dane kontaktowe
 4. Zaprojektuj swoją witrynę
 5. Wybierz styl
 6. Upewnij się, że to’SEO i przyjazny dla urządzeń mobilnych
 7. Wybierz nazwę domeny
 8. Publikować

Krok 1: Rozpoczęcie pracy

Po zalogowaniu się kliknij ‘+ Utwórz nową witrynę’ przycisk, a następnie ‘Zacznij od Wix ADI’.

strona wyboru wix adiWybierz Wix ADI, aby zaoszczędzić czas i twórczy wysiłek

Krok 2: Dodaj funkcje

ty’Następnie zostaniesz zapytany, które funkcje mogą być potrzebne. Zaznacz odpowiednie pola, a następnie kliknij ‘Kolejny’ w prawym dolnym rogu. Don’nie martw się, jeśli zmienisz zdanie, a nawet model biznesowy – możesz edytować Wix ADI w dowolnym momencie.

Opcje funkcji wix adiSpersonalizuj swoją stronę dzięki funkcjom Wix

Krok 3: Wprowadź swoje dane kontaktowe

Wix ADI poprosi o podanie danych kontaktowych’chciałbym dołączyć na swojej stronie. Spróbuj podać jak najwięcej informacji, ponieważ pozwala to ADI na tworzenie szczegółowych menu nawigacyjnych, stopek, nagłówków i stron kontaktowych.

I pamiętaj – im dokładniejsze są twoje odpowiedzi, tym bardziej Wix ADI może dostosować dla Ciebie idealną stronę.

formularz kontaktowy wix adiWypełnij stronę szczegółów kontaktu, aby uzyskać wysokiej jakości nagłówki, strony kontaktów i menu nawigacyjne

Krok 4: Zaprojektuj swoją witrynę

Tak, projekt zależy od ADI, ale nadal możesz mieć jakieś dane wejściowe, jeśli chcesz. ADI może wytworzyć miliardy kombinacji tekstów i obrazów, więc Ty’ponownie zagwarantowałem stronę internetową, która’elegancki i wyjątkowy.

wybór koloru wix adiWybór motywu kolorowego za pomocą Wix ADI jest prosty

Teraz, gdy ADI wie, czego potrzebujesz, przeprowadzi Cię przez proces projektowania. Po kliknięciu “Początek,” ty’Przedstawione zostaną niektóre schematy kolorów. Wybierz, ale nie’Zbyt mocno stresuj – jeśli chcesz, możesz je później zmienić. Następnie w ciągu kilku minut pojawi się nowa strona główna.

sugestie strony głównej wix adiSugestie dotyczące strony głównej Wix ADI Jak wybrać schemat kolorów dla swojej witryny

Krok 5: Wybierz styl

Zadowolony z ogólnego wyglądu? Możesz teraz spersonalizować go dalej, zmieniając czcionki, dodając media i wprowadzając cały szereg innych funkcji za pomocą Wix ADI’inteligentny asystent. To’jest szybki i daje niewielką kreatywną kontrolę. To’to jak wręczanie artystom farb’lubię je szczotkować.

Jednak inteligentny asystent ADI jest znacznie bardziej restrykcyjny niż edytor Wix. Więc jeśli ty’zainspirowało mnie to do umieszczenia znaczka na twojej stronie – lub jeśli ty’po prostu nie jesteś szczęśliwy – możesz łatwo przejść do trybu edytora Wix, kiedy tylko chcesz. Pomyśl o tym, bo to’trudniej odwrócić proces; ty’d musisz zapisać ostatnią wersję ADI, a następnie ją przywrócić.

Wix ADI przedstawi teraz swoją ostateczną propozycję. Stąd możesz przejść do poprzednich kroków i wprowadzić zmiany. To ważne – jeśli ty’nie jesteście do końca szczęśliwi, szanse na wygraną przez odwiedzających’albo będzie.

strona edytora wix adiUproszczona strona edycji Wix ADI

Krok 6: Upewnij się’SEO i przyjazny dla urządzeń mobilnych

Jeśli uważasz, że SEO i funkcje mobilne można łatwo wdrożyć za pomocą Wix Editor, mamy dobrą wiadomość: z Wix ADI jest to łatwiejsze.

Aby edytować funkcje SEO dowolnej strony w witrynie, kliknij stronę na pasku narzędzi po lewej stronie i wybierz “SEO strony.”

ustawienia seo wix adi

ty’Zobaczę następujący ekran:

edytor wix adi seo

Stąd wszystko, co musisz zrobić, to wpisać słowa kluczowe, tytuł i opis strony, które chcesz dodać!

Optymalizacja witryny Wix ADI pod kątem urządzeń mobilnych wymaga nawet mniej wysiłek niż SEO. Po kliknięciu ikony pulpitu w górnym menu strony witryny możesz’Będę mógł przejść do ikony telefonu komórkowego.

opcja mobilna wix adi

Kliknięcie tego spowoduje przejście do mobilnego widoku witryny, który wygrałeś’musisz wprowadzić zmiany w (chyba że chcesz). Wix ADI przygotował już twoją witrynę, by wyglądać elegancko dla widzów w ruchu – co jest największą liczbą widzów, ponieważ od 2015 r. Ruch na urządzeniach mobilnych jest większy niż ruch na komputerach.

Krok 7: Wybierz nazwę domeny

Kiedy ty’po zakończeniu tworzenia witryny możesz kliknąć “Publikować” w prawym górnym rogu ekranu, a ty’Otrzymam tę stronę:

publikowanie domen wix adi

Uaktualnienie do płatnego abonamentu jest jedynym sposobem zabezpieczenia domeny w zwykłym formacie “www.mysite.com.” Jeśli ty’ponownie używam Wix’darmowy plan, ty’Będę musiał użyć domeny w formacie www.twoja_nazwa.wixsite / twoja witryna.

Krok 8: Opublikuj!

Twój produkt końcowy jest teraz gotowy do opublikowania. Kliknij ‘Zapowiedź’ u góry ekranu ADI, aby mieć ostatnie sprawdzenie, a następnie po prostu naciśnij ikonę X, aby powrócić do strony edycji. Teraz uderz ‘Publikować’ na górze.

Wątpisz w projekt? Możesz wprowadzać zmiany po opublikowaniu w Wix ADI w dowolnym momencie. Po zalogowaniu przejdź do pulpitu nawigacyjnego i kliknij “Moje strony,” następnie “Edytować” na twojej stronie ADI.

Podsumowanie Wix ADI

Teraz, kiedy ty’jestem gotowy do tworzenia za pomocą Wix ADI, niech’s podsumuj kroki:

 1. Zapisz się
 2. Powiedz kim jesteś
 3. Wybierz potrzebne funkcje
 4. Dodaj nazwę i lokalizację
 5. Stwórz styl z asystentem
 6. Sprawdź, czy działają funkcje mobilne i SEO
 7. Ustaw swoją domenę
 8. Zapowiedź
 9. Publikować

Poznaj panel Wix

ty’Będę korzystać z pulpitu nawigacyjnego Wix od samego początku, niezależnie od tego, czy twoja strona została zbudowana za pomocą Wix Editor czy ADI. Gdy twoja witryna będzie już aktywna, pulpit nawigacyjny Wix będzie miejscem, w którym możesz dokonywać aktualizacji lub zmian na swoim koncie – więc to’najlepiej jak najszybciej zapoznać się z tą stroną!

objaśnienie pulpitu wix

My’oznaczyliśmy pulpit nawigacyjny Wix zgodnie z trzema sekcjami, które naszym zdaniem są najbardziej odpowiednie. Sekcja 1 to centrum analityczne, w którym możesz kontrolować potencjalne funkcje witryny, takie jak sklep internetowy (“Narzędzia finansowe”), marketing i reklama (“Narzędzia marketingowe”) i blog (zgadłeś, “Blog”).

Część 2 to twoja brama z powrotem do edytora strony, gdzie możesz dokonać bardziej kreatywnych zmian. Klikając na “Działania na stronie” menu, ty’Otrzymam tę listę opcji:

akcje witryny wix na desce rozdzielczej

W tej sekcji możesz także zaktualizować swój plan Wix i edytować nazwę swojej domeny.

Część 3 to przewijana lista rzeczy do zrobienia, przez którą możesz przejść w celu stworzenia najbardziej efektywnej strony. Jeśli chodzi o dodatki i pomysły, Wix pomyślał o wszystkim dla Ciebie, więc możesz poświęcić czas na wybranie i wybranie opcji, które wybierzesz’chciałbym wdrożyć.

Jak stworzyć stronę internetową Wix: Podsumowanie

Uważamy, że Wix ADI zmienia świat stron internetowych. To’jest pierwszym narzędziem sztucznej inteligencji stworzonym do zaprojektowania strony internetowej dla Ciebie’s zamieniło kiedyś drenujące umysł zadanie w bryzy: po prostu odpowiadasz na kilka pytań, wybierasz swoje ulubione kolory i poruszasz kilkoma rzeczami.

jednak, ten brak kreatywnej kontroli mogą frustrować. Wix ADI nie jest tak elastyczny jak Wix Editor, który oferuje płynne projektowanie metodą przeciągania i upuszczania oraz łatwo edytowalne pola tekstowe. Tak więc, chociaż możesz cieszyć się prostotą dzięki obu narzędziom Wix, Edytor Wix oferuje większą swobodę. Tworzy także bardziej osobiste strony dzięki uaktualnieniom planu Premium i szerokiemu wyborowi aplikacji.

Jak korzystać z Wix: FAQ

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map